رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اگه منو یادتون باشه چند روز پیش برا مشاوره خرید رم اومده بودم تو این تاپیک

دیروز رمم خریدم شد Corsair Vengeanceدو عدد 4 گیگ

2rz12jhm3ecyx83safwd_thumb.jpg

ضمن تشکر از دوستان یه سوال داشم اگه بخوام دو عدد رم دیگه بعدا بخرم برا اینکه مشسکل پیش نیاد یا صفحه ابی مرگ نبینم باید دو عدد دیگرو همه مشخصاتش مثل هم بالشه ؟

یا نه اگه تایمینگ یا ولتاژ فرق کنه مشکل پیش نمی اد ؟ با توجه به اینکه هر جفت در یه کانال جدا از همه

پینوشت: راستی همونطور که گفتید رم 1 گیگی هارو(2x1) ور داشتم

ویرایش شده توسط zeus-king
لینک به دیدگاه

سلام رفقا

بنده میخواستم هارد 1 ترا بخرم

میخواستم ببینم نظر اساتید روی چه برند و چه مدلی مساعد میباشد؟

ساتا 3 هم باشه.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام رفقا

ساتا 3 هم باشه.

ممنون

هارد چند ماه پیش قبل از عید به طور وحشتناک رفت بالا قیمتش اگه میبینی واجب نیست العان نخر البته هیچ وقت به قیمت سابقش بر نمیگرده

دو دلیل دارهخ یکی گرون شدن دلاره

یکین یکی از برندا معروف تو یکی از انبارا بزرگش سیل اومد همه هاردارو اب برد

قبل از بحران هارد 500 حدود 48

در پاین سال 90 هارد 500 حدود 185

اردیبهشت هارد 500 حدود 129

یه کم فروکش کرده بهر حال احتمالا خودتم میدونستی احتمالا واجبه من برند سیگیت پیشناهاد میکنم و وسترن اتفاقا تو ساید چنتا هارد گذاشتند قیمتشم به روزه

لینک به دیدگاه

درود بر شما

یعنی بازم صبر کنم میاد پایین؟

عجله ای ندارم

لینک به دیدگاه

درود بر شما

یعنی بازم صبر کنم میاد پایین؟

عجله ای ندارم

منم مثل شما قصد خرید هارد دارم یه هارد اکترنال و یه هارد داخلی ولی ترجه دادم صبر کنم ولی انتظار ندارم قیمت هارا مثل سابق بشه

لینک به دیدگاه

اگه منو یادتون باشه چند روز پیش برا مشاوره خرید رم اومده بودم تو این تاپیک

دیروز رمم خریدم شد Corsair Vengeanceدو عدد 4 گیگ

2rz12jhm3ecyx83safwd_thumb.jpg

ضمن تشکر از دوستان یه سوال داشم اگه بخوام دو عدد رم دیگه بعدا بخرم برا اینکه مشسکل پیش نیاد یا صفحه ابی مرگ نبینم باید دو عدد دیگرو همه مشخصاتش مثل هم بالشه ؟

یا نه اگه تایمینگ یا ولتاژ فرق کنه مشکل پیش نمی اد ؟ با توجه به اینکه هر جفت در یه کانال جدا از همه

پینوشت: راستی همونطور که گفتید رم 1 گیگی هارو(2x1) ور داشتم

مبارکه .

اگر مشخصات رم یک جور نباشه ، احتمال خطا دادن و صفحه آبی زیاد نیست . ولی مشکلی که براتون پیش میاد اینه که سیستم شما بر اساس رم ضعیفتر کار میکنه و رم قویتر شما هم به اندازه اون رم ضعیف میشه . مثلا اگر الان رم 1600 داری و بعدا رم 1333 بگیری ، رم 1600 هم روی 1333 کار میکنه . یعنی همه رمها میشن 1333 . در مورد تایمینگ هم همینطوره . ولتاژ زیاد تاثیر نداره .

شما الان 2 تا 4 گیگ و 2 تا 1 گیگ داری ؟ روی یک سیستم ؟

لینک به دیدگاه

سلام رفقا

ساتا 3 هم باشه.

ممنون

مشخص نیست قیمت پایین بیاد یا بالا بره . فعلا تقریبا ثابته . یعنی نوسان شدید نداره . اگر نیاز داری بخر .

به نظر من سیگیت یا سامسونگ بگیر . وسترن دیجیتال خوبه . ولی مدل گرین اون قیمتش تو حد هاردهای دیگه هست که سرهتش پایینه . مدل بلک که سرعتش بالاست خیلی گرونه . میتونی با لیون تماس بگیری و ببینی چی موجوده .

لینک به دیدگاه

شما الان 2 تا 4 گیگ و 2 تا 1 گیگ داری ؟ روی یک سیستم ؟

نه العان دو تا رم 4 گیگ دارم رو سیستم همونطور که گفتید دو رم سابقمو رو سیستم بود ور داشتم (دو ال کانال فعاله )

اون سوالو پرسیدم اگه بخوام دو تارم دیگه بخرم بعدا مشکل پیش نیاد

دو تا رم بعدی باید همین حجم و همین فرکانس و همین تامینگ باشه وگرنه مشخصات تو رم کند تر میخونه به غیر از ولتاژ که به هم رم ولتاژمورد نیازشو میده درست

پیدا کردن دو تارم دیگه دو الی سه ماه دیگه با این فرکانس با این حجم با این تامیگ کار اسونیه ولی با همین ولتاژ فکر نکنم

لینک به دیدگاه

دوستان من تصمیم قطعیم رو واسه ارتقا گرفتم ! سیستم هم واسه کارای معمولی... وبگردی و فیلم و سریال دیدن و دانلود میخوام... چون دیگه سیستم رو واسه گیم نمیخوام و میخوام یه کنسول بگیرم

میخواستم ببینم نظر دوستان درباره این قطعات چیه؟ فقط بگم اگر پیشنهاد دیگه ای دارید حتمن AMD باشه چون نمیخوام زیاد هزینه کنم ... گرافیک هم یه gt 220 1gig دارم الان

amd phenom ll x4 945

asus m5a87

CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600

Power Green GP430A-EU

لینک به دیدگاه

نه العان دو تا رم 4 گیگ دارم رو سیستم همونطور که گفتید دو رم سابقمو رو سیستم بود ور داشتم (دو ال کانال فعاله )

اون سوالو پرسیدم اگه بخوام دو تارم دیگه بخرم بعدا مشکل پیش نیاد

دو تا رم بعدی باید همین حجم و همین فرکانس و همین تامینگ باشه وگرنه مشخصات تو رم کند تر میخونه به غیر از ولتاژ که به هم رم ولتاژمورد نیازشو میده درست

پیدا کردن دو تارم دیگه دو الی سه ماه دیگه با این فرکانس با این حجم با این تامیگ کار اسونیه ولی با همین ولتاژ فکر نکنم

مگه ولتاژ رم شما چیه ؟ جتی اگر 1.35 هم باشه تو بازار گیر میاد . 1.65 هم که دیگه عادیه .

لینک به دیدگاه

دوستان من تصمیم قطعیم رو واسه ارتقا گرفتم ! سیستم هم واسه کارای معمولی... وبگردی و فیلم و سریال دیدن و دانلود میخوام... چون دیگه سیستم رو واسه گیم نمیخوام و میخوام یه کنسول بگیرم

میخواستم ببینم نظر دوستان درباره این قطعات چیه؟ فقط بگم اگر پیشنهاد دیگه ای دارید حتمن AMD باشه چون نمیخوام زیاد هزینه کنم ... گرافیک هم یه gt 220 1gig دارم الان

amd phenom ll x4 945

asus m5a87

CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600

Power Green GP430A-EU

اگر AMD میخوای انتخاب خوبیه . ولی برای کارهایی که گفتی میخوای با این سیستم انجام بدی کمتر از این هم میتونی هزینه کنی . الان پردازنده ای که انتخاب کردی قیمتش بالاست . با پردازنده های خیلی ارزونتر هم میتونی وبگردی و کارهای عادی رو انجام بدی . حتی با بعضی پردازنده های اینتل که سیستم ارزونتر هم در میاد . قیمتهایی که از این قطعات داری چنده ؟

لینک به دیدگاه

خوبه . اگر همین اندازه میخوای هزینه کنی ، خوبه . ولی اگر کمتر میخوای هزینه کنی ، میتونی پردازنده intel G620 با یک مادربورد Biostar H61MHB و رم با فرکانس 1333 برداری . جمع قطعاتی که خودت گفتی میشه 472 و جمع قطعاتی که من گفتم با پاور خودت میشه 362 . ولی برای کارهایی که میخوای کاملا کفایت میکنه .

لینک به دیدگاه

مرسی .آقا حامد من چون فیلم و سریال HD زیاد نگاه میکنم میخوام 4 هسته ای باشه سی پی یو.مادربورد هم واسه این m5a87 برمیدارم چون با هارد اکسترنال کار میکنم میخوام usb3 ساپورت کنه.

لینک به دیدگاه

اینها رو نگفته بودی ;) البته تعداد هسته های پردازنده تو پخش فیلم تاثیری نداره . مهم اینه که گرافیکت بتونه فیلمهای HD رو خوب اجرا کنه . ولی اگر تصمیمت رو همون سیستمه مبارکت باشه . از آقای حسینی هم قیمت بگیر . شاید مناسبتر بود .

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/569/ESC%20P67H2-A3%201155%20MB/

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1205&CategoryID=1&MenuID=103&LanID=0

اقا حامد به نظرم میاد این مین خیلی وسوسه کننده است با توجه به مشخصات و قیمتش حیف میخوام سری z بگیرم!! :wub:

لینک به دیدگاه

آقایون خیلی فوری بگید

کارت گرافیک سافایر 6850 دو گیگ دی دی ار پنج بهتره یا xfx gtx460 فرض کنید اون شست و هشت پنجاه رو اور کردیم به 6870 :)

لینک به دیدگاه

6850 اگر به 6870 آنلاک بشه مسلما بهتره . البته اگر CUDA و Physx هم برات مهم نباشه .

لینک به دیدگاه

سلام از بندست . آقا حامد موس چی بخرم ؟ تا 50 میتونم هزینه کنم . وایرلس نباشه که یه دونه A4tech دارم دهنم سرویس شده هر 2 هفته باید براش باتری بندازم .

یه موس با سیم یو اس یس عالی میشه معرفی کنید ..شندیم مدل های جدید هم میخواد بیاد اگر این طوره دست نیگه دارم پس درسته ؟

لینک به دیدگاه

من خودم دارم A4tech F3 میگیرم . تو این قیمت بهتر از این پیدا نمیکنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام

برای یکی از دوستانم میخوام یه کیس جمع کنم 3 تومن فقط کیس

مادر برد رو به انتخاب خودش میخواد MSI-Z77A-GD55 برداره

دوستان بقیه رو لطف کنید لیست کنید ممنون

لینک به دیدگاه

CPU : Core™ i7-2700K = 690

MB : MSI Z77A-GD55 1155 = 485

Ram : 2x4Gb 1600 Corsair = 4x 63000 = 126

PSU : GREEN GP885B = 203

Case : X9 Green = 230

HDD :Seagate Barracuda 1TB SATA3 For Archive = 155

SSD : Patriot Wihdfire 120 GB Sata III = 400

VGA : MSI GTX570 TOwn Frozr II = 670

ODD : Plextor 890 = 50

جمع کل : 3013000 تومان . البته این قیمت ممکنه کم و زیاد بشه . قیمت دقیق رو از فروشگاه لیون بگیرید .

لینک به دیدگاه

آقا حامد شما جای من بودی کدوم گرافیکو می گرفتی؟

gtx 460 یا 6850 دو گیگ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...