رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

برتری های مدل پرو :

پشتیبانی از رم تا فرکانس 2600 در حالت اورکلاک ( مدل LE تا 2400 )

پشتیبانی از NVIDIA Quad-GPU SLI , AMD Quad-GPU CrossFireX , AMD 3-Way CrossFireX ( مدل LE فقط AMD Quad-GPU CrossFireX )

داشتن 2x PCIe 3.0/2.0 x16 ( مدل LE فقط 1 عدد )

داشتن 4 تا Sata3 ( مدل LE سه SAta3 و یک eSata )

داشتن کارت شبکه وایرلس

داشتن 8 عدد USB3 ( مدل LE شش عدد )

داشتن مدارتغذیه 16 فاز ( مدل LE دارای 8 فاز )

وسایل همراه :

2x SATA 3Gb/s cable(s), 2x SATA 6Gb/s cable(s), 1x SLI bridge(s), 1x Q-connector(s) (2 in 1), 1x 2-port USB 2.0 and eSATA module(s), 1x ASUS Wi-Fi GO! card(s), 1x Wi-Fi Ring Moving Antenna(s)

مدل LE دارای 2x SATA 3Gb/s cable , 2 x SATA 6Gb/s cable

میشه گفت کل تفاوت هاشون همینها بود.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

حامد جون کامل فرمودند.

همونطور که گفتم یکم از لحاظ اور نمیشه بگی محدودتر ولی انعطاف پذیریش بمقدار خیلی کمی در اور کلاک کمتر هست.

پشتیبانی از SLI فقط در مدل V-pro و کرس فایر در هردو مدل.

مدل Vpro دو درگاه PCI3 داره و مدل LE یکی.

تفاوت در تعداد USB3 ها و پورتهای ساتا 6(پورتهای کمتر برای مدل LE) از عمده تفاوت بین این دو مدل هستند.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ممنون از شما

شرمنده کردید

پس تفاوتشون در آپشن هاشونه

و در قدرت پردازش هیچ تفاوتی باهم ندارند.

درسته؟

لینک به دیدگاه

در پردازش که با H61 هم تفاوتی ندارن . ولی در اورکلاک و آپشنها متفاوت هستن .

لینک به دیدگاه

پس به نظرتون اگر بخواد اورکلاک کمی داشته باشه

و اون آپشن هایی که شما فرمودید براش مهم نباشه

بهتره همون LE رو بگیره؟

ببخشید بنده + هام تموم شد

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

بله . اگر نخواد اورکلاک زیادی بکنه و آپشنها هم اهمیتی نداشته باشه ، بصرفه تره .

لینک به دیدگاه

پاور از مارک گرین خوبه بگیرم ؟

فرق پاورهای گرین با هم چیه ؟ منظورم اینه که ظاهرا سه تا دسته بندی داره یکی عادیشه یکی قرمزه یکی سبزه ؟

POWER GREEN GP685B خوبه سفارش بدم ؟

برای اورکلاک 2500k و 4 تا هارد 500 با چینش رید صفر میخوام

لینک به دیدگاه

اون دسته بندی ها مربوط به کلاس پاور ها میشه . پاور ها در دسته EU اقتصادی تر هستن ، امکانات جانبی کمتری دارن . مثل مدیریت کابلها . راندمانشون کمی کمتره . حارنهای اونها هم کمی فرق میکنه . دسته B US کمی بالاتر قرار میگیرن و راندمان و امکانات بهتری دارن . دسته B محصوص گیم و اورکلاک هستن و با راندمان و امکانات بالاتری نسبت به رده قبلی اراته میشن . رده Gold هم هست که بالاترین راندمان رو داره .

برای اورکلاک 2500K خوبه . منتها چقدر میخوای اور کنی ؟ گرافیک چیه ؟ به نظر من 785 بگیری مطمئن تره . البته اگر گرافیک خیلی پرمصرف نباشه و اور هم نخوای بکنی همین پاور 685 کافیه .

لینک به دیدگاه

در مورد اور چقدرش رو نمیدونم چون تا حالا اور جدی نکردم

همیشه نمیخوام اور کنم بعضی کارای تبلیغاتی هست که با فتوشاپ انجام میدم بخاطر سنگینی پردازشش اون مواقع اور میکنم + اگه برای بازی کم بیاره

کولر Deepcool Ice Blade Pro یا ENERMAX ETD-T40-TB رو میخوام بگیرم (هر کدوم تو سایت باشه بتونم سفارش بدم)

گرافیکم الان evga 450gts هست (میخوام سیستم کامل بشه یکی از دوستان 560ti گیگابایت داره با هر دوتای این کارتها فتوشاپ و افتر افکت رو امتحان میکنم اگه گرافیک تاثیر زیادی داشت یه 570 حتما میگیرم)

پاوری میخوام که کابل به اندازه کافی داشته باشه که بتونم 4 تا هاردو وصل کنم و در آینده هم یه اس اس دی میگیرم

بعد یه سوال دیگه : چند تا فن 12 سانت برای کیسم گرفتم مارک Deep Cool Uf 120 ولی هر چی گشتم اندازه 20 سانتی نداشت

روی جلد کیسم (dokker) نوشته بالای کیس یه فن 20 سانتی میگیره چه فنی براش بگیرم خوبه ؟ اتاقم فوق گرمه تابستونا و سابقه سوختن قطعات خیلی زیاد داره :(

لینک به دیدگاه

یحیی جان ، به خدا من هم فتوشاپ کار میکنم . کرل کار میکنم . تا الان با پردازنده P4 3.0 و 2 گیگ رم و گرافیک 8400 کار میکردم . الان هم همون سیستم هست . منتها تا فردا . دارم G620 میگیرم با گرافیک 450 خونه رو میارم اینجا . البته رم رو 8 گیگ میذارم . شما اصلا اور نیاز نداری با 2500 . بیخودی فشار نیار به سیستمت . نهایت تاثیری که داشته باشه 1-2 ثانیه هست .

گرافیک تاثیر داره روی سیستم . ولی باز هم اختلاف اونقدر نیست . مگر اینکه طراحی 3 بعدی باشه . مثلا 3D MAX . توی فتوشاپ تاثیرش کمتره . به نظر من همون 450 کفایت میکنه . برای افتر افکت نمیدونم چون کار نکردم .

الان اکثر پاور ها 6 تا ساتا دارن . مدل 685B که گفته بودی 9 تا داره . برای اور پردازنده و کارت 450 هم کاملا کافیه .

از آقای حسینی سوال کن . فن 20 سانتی خیلی کمه .

لینک به دیدگاه

آخ آخ نگو داغ دلمو تازه نکن سیستم منم همین حدودا بود ولی پیرم کرد :Frustrated:

در مورد سی پی یو چرا هر جا میرم یه چیزی میگن ؟ :crying:

شما خودت طراحی پس حرفت سندیت داره

اینطوری به نظرت لازمه کولر اینقدر گرون بگیرم ؟ یه ارزونترش رو بگیرم چطوره ؟

بجای 570 هم یه اس اس دی میگیرم و پوللم یه خوردش باقی میمونه :Peace Sign:

اس اس دی خوب چی بگیرم ؟ 60 گیگ به نظرم کافی باشه 50 تاش برای ویندوز و برنامه 10 تاشم برای تمپ فتوشاپ

چند تا سایت خوندم بعضی اس اس دی ها مشکل دارن از اونا نباشه :batting eyelashes: عیب نداره اگه اختلاف قیمت 50 تومنی بود ولی نمیخوام دردسر داشته باشه

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر بودجت میرسه یک SSD 128 بگیر که تا مدته ها بیمه بشی چون تو هر برنامه ای که باشه تاثیر مثبت بسیار زیادی داره وممکنه بخوای بازم بنامه نسب کنی ! 60 گیگ قبل از اینکه خبر داری بشی پر میشه ^^

از طرفی برای بهترین پرفرمانس SSD همیشه 10 الا 15 درصد فضای SSD باید خالی باشه تا قابلیت TRIM و Garbage collection به درستی کارشونو انجام بدن که یعنی فضای مفید 100% قابل استفاده یک SSD 60 گیگ برای شما حولی 45GB هست. هیچ وقت SSD رو تا خرخره پر نکنید چون به سرعت SSD عمر مفیدشو از دست میده.

لینک به دیدگاه

دقیقا . SSD خیلی تاثیر بیشتری داره . 60 هم کافیه . OCZ خوبه . سری های اولش مشکل داشتن که الان حل شده . ADATA هم خوبه . گینگستون هم خوبه . پاتریوت هم خوبه . البته اگر گیر بیان. فقط هر مدلی داری میگری دقت کن که سرعتشون چطوره ، ساتا 2 یا 3 هستن .

کولر تا 50-60 تومان برات بسته . الان یکی از بچه ها 2500K رو با فن بوفالو اور کرده تا حدود 4300 .

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال این مادربردهای سوکت 2011 برای کولر پردازنده از پشت مادربرد اون نگهدارنده فلزی پشت پردازنده رو نداره و جاش رو هم نداره و نمیشه گذاشت با این کولرهای بزرگ مثل ماچو 2 که سنگین هستند به مادربرد اسیب نمیزنه؟

لینک به دیدگاه

کولرها خودشون یک پلیت دارن که از پشت مادربورد بسته میشه و از جای بست پایه سوکت به بدنه کولر بسته میشه . منظورم رو خوب تونستم برسونم ؟

لینک به دیدگاه

یحیی جان ، به خدا من هم فتوشاپ کار میکنم . کرل کار میکنم . تا الان با پردازنده P4 3.0 و 2 گیگ رم و گرافیک 8400 کار میکردم . الان هم همون سیستم هست . منتها تا فردا . دارم G620 میگیرم با گرافیک 450 خونه رو میارم اینجا . البته رم رو 8 گیگ میذارم . شما اصلا اور نیاز نداری با 2500 . بیخودی فشار نیار به سیستمت . نهایت تاثیری که داشته باشه 1-2 ثانیه هست .

گرافیک تاثیر داره روی سیستم . ولی باز هم اختلاف اونقدر نیست . مگر اینکه طراحی 3 بعدی باشه . مثلا 3D MAX . توی فتوشاپ تاثیرش کمتره . به نظر من همون 450 کفایت میکنه . برای افتر افکت نمیدونم چون کار نکردم .

الان اکثر پاور ها 6 تا ساتا دارن . مدل 685B که گفته بودی 9 تا داره . برای اور پردازنده و کارت 450 هم کاملا کافیه .

از آقای حسینی سوال کن . فن 20 سانتی خیلی کمه .

من مشابه این سیستمو با کمی گرافیک بالاتر دارم که باهاش تیری دی مکس هم کار میکنم و باهاش اساسینز کرید بازی کردم

ففتوشاپ و کرل هم اضافه کنید و سینما فور دی!

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد،

SSD SLC تو ايران هست؟؟ قيمتش رو دارين؟

متاسفانه اطلاعی در این مورد ندارم . چه مدلهایی از این NAND استفاده میکنن ؟

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال این مادربردهای سوکت 2011 برای کولر پردازنده از پشت مادربرد اون نگهدارنده فلزی پشت پردازنده رو نداره و جاش رو هم نداره و نمیشه گذاشت با این کولرهای بزرگ مثل ماچو 2 که سنگین هستند به مادربرد اسیب نمیزنه؟

به جزئیات این عکس توجه کنید . ( البته میدونم مدل با اون چیزی که نظر شما هست، تفاوت داره. برای مثال دارم عرض میکنم) همانطور که میبینید ، یکسری پلیت فلزی هم برای قرار گرفتن در پشت مادر ، توی محتویات جعبه کولر قرار داده شده.

cpu-tri-77_14.jpg

لینک به دیدگاه

خواهشا ssd یکی 60 گیگ یکی هم 128 گیگ با قیمتشون معرفی کنید :)

اگه یکی از فروشگاه های انلاین موجود داشته باشه بهتره

لینک به دیدگاه

خواهشا ssd یکی 60 گیگ یکی هم 128 گیگ با قیمتشون معرفی کنید :)

اگه یکی از فروشگاه های انلاین موجود داشته باشه بهتره

sata II می خواهید یا sata III ؟

در ضمن حدود بودجه را هم بفرمایید.؟

علی الحساب جهت اطلاع شما :

http://lioncomputer.ir/product/759/Silicon%20Power%20V30%2060GB%20%20SSD/

http://lioncomputer.ir/product/949/OCZ%20VERTEX%203%20SATA3%202.5%20120GB%20SSD/

http://lioncomputer.ir/product/740/Kingstone%20V+200%2060GB%20SATA3%20SSD/

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

کولرها خودشون یک پلیت دارن که از پشت مادربورد بسته میشه و از جای بست پایه سوکت به بدنه کولر بسته میشه . منظورم رو خوب تونستم برسونم ؟

خوب میدونم این رو ولی مادربردها سوکت2011 همون سوراخهای که پیچهای پلیت از پشت مادربرد زیر پردازنده رد میشن رو ندارن سوراخهاش کور هستند!مادربرد ها سوکت 2011 همشون همینطورند؟اخه من تو یوتوب دیدم مادربرد ایسوس هم همین طور بود کنار سوکت پردازنده چند تا جا پیچ هست به همونها پیچ می کردند!از پشت مادربردهیچی نداشت. من هم کولر ترمال رایت ماچو رو روی برد ازراک همین جور بستم از پشت سوکت پلیتی نمیشه بست سوراخهای کنار سوکت از پشت کور هستن پیچ رد نمیشه.

لینک به دیدگاه

متاسفانه اطلاعی در این مورد ندارم . چه مدلهایی از این NAND استفاده میکنن ؟

حامد جان،

مثلا اين مدل 60 گيگ OCZ Agility EX Series SATA II 2.5

گيگابايت هم رو بعضى مدلهاش جا براى SSD هاى SLC گذاشته، كه البته اونها بايد هم mSATA باشن و هم SLC

ولى مدل هاى معموليش هم هست: Intel 313 Series

ظاهرا SSD هاى MLC حدود پنج ساله سال عمر ميكنن (بسته به نوع استفاده)، ولى SSD هاى SLC چهل پنجاه سال عمر ميكنن. به نوه هامونم ارث ميرسه ;)

لینک به دیدگاه

sata II می خواهید یا sata III ؟

در ضمن حدود بودجه را هم بفرمایید.؟

علی الحساب جهت اطلاع شما :

http://lioncomputer.... V30 60GB��SSD/

http://lioncomputer.... 2.5 120GB SSD/

http://lioncomputer....60GB SATA3 SSD/

ببخشید سوالاتم زیاد شد :unsure:

128 خیلی گرونه :mellow: اگه 450gts رو بفروشم قیمت اینو که 380 هست بزارم روش میتونم یه 570 بگیرم :unsure:

نمیشه الان یه 60 بگیرم بعدا یه 60 دیگه بگیرم raid کنم ؟منظورم قیمتش نیست از لحاظ پرفورمنسش میگم

ویرایش شده توسط YAHYA-PRO
لینک به دیدگاه

در مورد raid کردن 2 تا ssd با هم . عرض کنم خدمتتون که از نظر تئوری و عملی امکان پذیر هست. ولی واقیتش این هست که تفاوت سرعتی که ssd در بوت شدن و باز شدن برنامه ها و کپی کردن فایل ها ایجاد میکنه به قدری موثر و محسوس هست که رضایت شما را جلب میکنه سوالی که مطرح هست اینه که آیا با رید کردن و هزینه گزاف، چقدر به پرفورمنس شما اضافه میشه.

فرض کن شما می خواهی فوتوشاپ رو روی سیستمتون اجرا کنید. این زمان برای هنگامی که نرم افزار روی یک هارد مکانیکی نصب شده ، ممکنه به 20 ثانیه برسه. حالا اگر از روی ssd لود بشه ، مثلا 4 ثانیه طول میکشه. حالا اگر 2 تا ssd رو رید کرده باشی، در بهترین حالت ، زمان به 2 ثانیه برسه.

خوب الان شما در نظر بگیر که با خرید یک ssd زمان رو از 20 به 4 ثانیه رسوندی، این تغییر کاملا محسوس و قابل درکه . ولی یا از نظر اقتصادی به صرفه هست که برای 2 ثانبه کمتر، هزینه دو برار انجام بدید. در کل نظر شخصی بنده این هست که رید کردن 2 تا ssd زیاد منطقی نیست. شاید بهتر باشه از همون ابتدا ssd با ظرفیت 2 برابر بخرید که از دردسر های رید کردن هم خلاص بشید.

البته با مدیریت صحیح نرم افزار و نصب نرم افزار های ضروری بر روی ssd و انتقال نرم افزار های کم مصرف به هارد مکانیکی 60 ssd گیگ هم کاملا کافیه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...