رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مگه رم تک اسلاتی 4 گیگ هم هست؟؟

درود

ایمان جان اره عزیز موجوده ول توی ایران من ندیدم . اتفاقا میخواستیم برند تیم رو بیاریم ولی چون تایمینگشون و قیمتش یه مقدار بالا بود گفتیم که ارزون بشه بعد میاریمش .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به همه ی دوستان ....

یه Case قیمت حداکثر 1.5 میلیون اگه خدا بخواد قصد جمع کردن دارم ...

آقای حسینی یه سری قطعه پیشنهاد دادن که کلا" شد 1189000 تومان (البته اون روز نه الآن!)

نظرتون رو لطفا" راجع به این قطعات بگید

CPU : Q6600

MB :

برای DDR2 : Asus Maximus

برای DDR3 : َAsus P5E3

Ram : 4GB DDR2 buss 1066 (برند رو اشاره نکردند ... منم یادم رفت بپرسم!)

VGA : ATI 4850

Power : 1000W

بقیه زیاد مهم نیست. (هست ولی نه زیاد زیاد!)

خواستم بدونم الآن قیمت این قطعات چقدر هست و آیا ممکن هست MB یه برند دیگه غیر از Asus اگر بهتر هست پیشنهاد کنید؟

اینکه الآن HD 4870 یا اون مدل چقدر اختلاف قیمت داره؟

اینکه الآن DDR3 بهتر هست بگیرم یا همون DDR2 ؟؟

یه نگاهی به http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?t=722&highlight=ddr3&page=6 هم بندازید لطفا" که مقایسه رم های DDR2 و DDR3 هست ...

نظرتون رو لطف کنید بگید ...

پ ن : آقای حسینی ... نظر شما خیلی مهم هست ... لطفا اگه مدلی پیشنهاد می کنید حدود قیمتش رو هم بگید.

لینک به دیدگاه

دوست گلم بزار دوستان نظرشون رو بگن من هم نظرمو بعد از بررسی اعلام میکنم .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت همه دوستان.

با تشکر فراوان از شما دوست عزيز جناب saeed_hosseiny که توي اين چند وقته مارو شرمنده

کردي.هرچي پرسيديم جواب دادي.فقط فقط مي توانم بگويم تشکر فراوان از شما عزيز دارم.

و از شما دوست عزيز جناب boys666 تشکر فراوان دارم که به سوالات بنده پاسخ داديد.

--------------------------------

دوستان عزيز لطفا به سوالات زير هم پاسخ کامل و دقيق دهيد تا من بتوانم اين سيستم را

جمع و جور کنم :

1. در مورد کارت گرافيک اگر مي شود نام کاملش را بگوييد و قيمتش را نيز بگوييد؟

2. در مورد هارد هم بگوييد کدام يک خوب است :

Hitachi يا Seagate

ايا مدل زير خوب است :

Hard Disk ( Internal ) : Seagate- SATA2 - 500 GB + / 32mb buffer

3.در مورد کارت "تي وي" نيز کمک کنيد که چه کارتي بخرم خوب است که با مادربردي که

گفتم به مشکل برنخورد و خوب کار کند و سيستم عامل هاي جديد را هم ساپورت کند.قيمت

کارت هم در حدود 60 هزار تومان باشد. لطفا نام کامل و نام شرکت سازنده را نيز بگوييد.

* ( در ضمن گفته ايد که يک LCD TV ال جي بگيريد من منظور شما را نفهميدم؟ اگر منظورتان

تلويزيون است خوب تلويزيون من LCD سامسونگ مدل R هستش. لطفا اگر مي شود منظورتان

را بگوييد که چه بوده است؟ )

****دوست عزيز جناب saeed_hosseiny خواهشا اگر مي شود در موردهاي زير نيز من

درخواست داده بودم در تاپيک هاي زير لطفا اگر مي توانيد به تمامي سوالاتش پاسخ کامل و دقيق

دهيد تا من بتوانم اين سيستم را يک جا جمع و جور کنم و بخرم : ( لطفا در هر دو تاپيک زير به اخرين

سوالش پاسخ کامل دهيد) :

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?t=1232

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?t=1221

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها این سیستم خوبه؟؟

ASUS P5K

Intel E8400

hard:160GB

LCD Samsung 19" 920 NW

team 800 DDR II 2*2

-8600GT 512 ddr3

DVD RW DVD ROM ASUS

HP 1600

tolip case

power 450 کافیه؟

غیر از اینه موس و کیبورد و مودم adsl هم میخاد

آقای حسینی میشه یه قیمت از این سیستم بدید که ببینم از اون پولی که در نظر داره بیشتره یا نه ؟

ممنوم

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها این سیستم خوبه؟؟

ASUS P5K

Intel E8400

hard:160GB

LCD Samsung 19" 920 NW

team 800 DDR II 2*2

-8600GT 512 ddr3

DVD RW DVD ROM ASUS

HP 1600

tolip case

power 450 کافیه؟

غیر از اینه موس و کیبورد و مودم adsl هم میخاد

آقای حسینی میشه یه قیمت از این سیستم بدید که ببینم از اون پولی که در نظر داره بیشتره یا نه ؟

ممنوم

مادربورد ASUS P5K بنظر من به نسبت قیمتش عالیه اما حواست باشه حتما ASUS P5K-EPU رو بگیری که با ASUS P5K از نظر قیمت فرقی نداره ولی به خاطر EPU بودنش از نظر مدیریت مصرف انرژی عالیه و اما سی پی یو انتخاب خوبی کردی ولی اگر یه موقع پولت کم اومد هم میتونی 7200 بگیری که 131000 تومان هست ولی سراغ 65 نانومتری ها نرو .

کارت گرافیکت هم عالیه البته به نسبت قیمتش در حال حاضر هم قیمتش حدودا 163000 البته از برند اسوس. پاورت ضعیفه و جواب نمیده یه 535 وات گرین بگیر جواب میده قیمتش هم 48000 تومان هست ولی یه نکته دیگه چون مادربوردت CrossFire پشتیبانی میکنه پیشنهاد میکنم یه کارت گرافیک از سری 3000 ATI بگیری که بعد یه مدت که برای بازی کم اوردی بتونی یه کارت از سری 4000 بندازی کنارش :eek:نگران نباش تا اون زمان قیمت 4000 به قیمت الان سری 3000 میرسه.:)

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت همه دوستان.

با تشکر فراوان از شما دوست عزيز جناب saeed_hosseiny که توي اين چند وقته مارو شرمنده

کردي.هرچي پرسيديم جواب دادي.فقط فقط مي توانم بگويم تشکر فراوان از شما عزيز دارم.

و از شما دوست عزيز جناب boys666 تشکر فراوان دارم که به سوالات بنده پاسخ داديد.

--------------------------------

دوستان عزيز لطفا به سوالات زير هم پاسخ کامل و دقيق دهيد تا من بتوانم اين سيستم را

جمع و جور کنم :

1. در مورد کارت گرافيک اگر مي شود نام کاملش را بگوييد و قيمتش را نيز بگوييد؟

2. در مورد هارد هم بگوييد کدام يک خوب است :

Hitachi يا Seagate

ايا مدل زير خوب است :

Hard Disk ( Internal ) : Seagate- SATA2 - 500 GB + / 32mb buffer

3.در مورد کارت "تي وي" نيز کمک کنيد که چه کارتي بخرم خوب است که با مادربردي که

گفتم به مشکل برنخورد و خوب کار کند و سيستم عامل هاي جديد را هم ساپورت کند.قيمت

کارت هم در حدود 60 هزار تومان باشد. لطفا نام کامل و نام شرکت سازنده را نيز بگوييد.

* ( در ضمن گفته ايد که يک LCD TV ال جي بگيريد من منظور شما را نفهميدم؟ اگر منظورتان

تلويزيون است خوب تلويزيون من LCD سامسونگ مدل R هستش. لطفا اگر مي شود منظورتان

را بگوييد که چه بوده است؟ )

با تشکر.

سلام دوست من در مورد هارد باید بگم هر دو خوبه میتونی همون

Seagate- SATA2 - 500 GB + / 32mb buffer

رو بگیری.

اما کارت تی وی نگیر منظور من مانیتورهایی هست که TV Tuner دارن مثل M1710A از ال جی با قیمت 330000 تومان:) البته کمی قیمتش بالا هست ولی باید مدل های ارزون تر هم باشه.انم ادرسش:

http://www.maadiran.com/Persian/Products/Monitor/MonitorList.asp?ProductSubCategory=58

در مورد کارت گرافیک باید دید چقدر پول داری.

لینک به دیدگاه

درود

8600GT 512 ddr3

در مورد پیشنهاد سیستم هر وقت مادربوردی گرفتید که کراس فایر هستش سعی کنید برای هزینه کمتر از کارتهای سری ATI استفاده کنید . بعدها در هزینه کمکتون میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست من در مورد هارد باید بگم هر دو خوبه میتونی همون

Seagate- SATA2 - 500 GB + / 32mb buffer

رو بگیری.

اما کارت تی وی نگیر منظور من مانیتورهایی هست که TV Tuner دارن مثل M1710A از ال جی با قیمت 330000 تومان:) البته کمی قیمتش بالا هست ولی باید مدل های ارزون تر هم باشه.انم ادرسش:

http://www.maadiran.com/Persian/Products/Monitor/MonitorList.asp?ProductSubCategory=58

در مورد کارت گرافیک باید دید چقدر پول داری.

این مدل 1710 الان نیستش و به جاش 1717A اومده که هم زیباتره و هم قیمتش زیر 300 تومانه .

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان ....

یه Case قیمت حداکثر 1.5 میلیون اگه خدا بخواد قصد جمع کردن دارم ...

آقای حسینی یه سری قطعه پیشنهاد دادن که کلا" شد 1189000 تومان (البته اون روز نه الآن!)

نظرتون رو لطفا" راجع به این قطعات بگید

CPU : Q6600

MB :

برای DDR2 : Asus Maximus

برای DDR3 : َAsus P5E3

Ram : 4GB DDR2 buss 1066 (برند رو اشاره نکردند ... منم یادم رفت بپرسم!)

VGA : ATI 4850

Power : 1000W

بقیه زیاد مهم نیست. (هست ولی نه زیاد زیاد!)

خواستم بدونم الآن قیمت این قطعات چقدر هست و آیا ممکن هست MB یه برند دیگه غیر از Asus اگر بهتر هست پیشنهاد کنید؟

اینکه الآن HD 4870 یا اون مدل چقدر اختلاف قیمت داره؟

اینکه الآن DDR3 بهتر هست بگیرم یا همون DDR2 ؟؟

یه نگاهی به http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?t=722&highlight=ddr3&page=6 هم بندازید لطفا" که مقایسه رم های DDR2 و DDR3 هست ...

نظرتون رو لطف کنید بگید ...

پ ن : آقای حسینی ... نظر شما خیلی مهم هست ... لطفا اگه مدلی پیشنهاد می کنید حدود قیمتش رو هم بگید.

در مورد قطعاتتون خوب بد نیست . ولی در مورد DDR3 و DDR2 که فرمودید باید بگم که این بنچمارکها مربوط به DDR3 با DDR2 باش 1200 هستش که اکثر برندها با باس 1200 خیلی گرون هستند . البته من با رمهای پایینتر از باس 1200 تستی رو انجام ندادم ولی این سری یعنی هفته اینده سعی میکنیم اگر خدا بخواد این رمهای لعنتی ترخیص بشه تستی ازشون میگیرم .

الان 4850 260 تومانه حدودی و 4870 هنوز نیموده باید بیاد تا قیمت گذاری بشه .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشيد دوباره خدمت همه دوستان عزيز.

با تشکر فراوان فراوان از شما دو دوست عزيز جناب saeed_hosseiny و boys666 فقط مي

توانم بگويم خيلي متشکرم.

دوستان عزيز اگر مي توانيد به سوالات زير پاسخ کامل و کلي دهيد.

1. در مورد مانيتور لطفا راهنمايي کنيد که کدام يک از مانيتورهاي زير خوب است و کارايي

بالاتري و کيفيت خوب تري دارند :

SAMSUNG - 19" - CW1931 ( قيمت دقيق چند است؟)

LG - 17" - M1717A TV + MONITOR + REMOTE ( قيمت دقيق چند است؟)

LG - 17" - M1710A TV + MONITOR + REMOTE ( قيمت دقيق چند است؟)

در ضمن من کارت "تي وي" را مي خواستم براي اينکه بعضي وقت ها که نوار ويديويي VHS را

داشتم بتوانم به DIVX ,VCD ... . تبديل کنم.؟

ايا اين مانيتور LG که مي گوييد مي تواند اين کارها را بکند؟ پاسخ کامل و دقيق بدهيد.

-----

2. در مورد کارت گرافيک نيز کمکم کنيد :

با مادربرد و سي پي يو زير نيز سازگار باشد :

MainBoard ( INTEL ) : ASUS - P5KC

CPU : Intel Core 2 Duo E7200 - 2.53GHz

ايا کارت گرافيک XFX- GeForce 8600 GT DDR3 خوب است؟لطفا قيمتش را هم بگوييد.

و اينکه اين کارت را دوست خوبم جناب saeed_hosseiny معرفي کردند که اگر مي شود

نام کاملش را به همراه قيمتش بگوييد؟ و در ضمن اين کارتي که گفتيد چقدر حافظه دارد

و ايا با مادربرد بالا سازگار است؟

-----

3. در مورد چاپگر نيز دوستان عزيز در تاپيک زير سوال کردم خواهشا به اخرين سوالش را که جديدا

پرسيدم پاسخ دهيد :

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=9844#post9844

-----

**** در اخر سوالي که داشتم اين بود که لطفا دوست عزيز جناب saeed_hosseiny شما

قيمت هايي را مي گوييد مي خواستم بپرسم كه اين قيمت ها را از كجا مي گوييد ايا از سايتي

مي گوييد و اينكه من از *كجا مي توانم با اين قيمت هايي كه مي دهيد كليه قطعات سيستم و

چاپگر را هم بخرم؟

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

با تشکر از راهنمایی های گذشته عزیزان

من سیستم خودمو خریدم و بدلیل کمبود بودجه میخوام فردا یا دو سه روز دیگه برم کارت گرافیک بخرم

بودجه من هم فوق فوقش 200 تومن هست

با این بودجه یه کارت خوب که برا بازی ها مشکل نداشته باشه و کیفیت خوبی داشته باشه لطف کنید معرفی کنید

مسئلهDDR2 وDDR3 چی هست کودومش به مادربرد DSL3 -EP35 میخوره؟اختلاف قیمتشون چجوره

یه کارت پدر مادر داری که جواب بده با توجه به نیاز من که برا بازی و کارهای گرافیکی مثل فوتوشاپ و تری دی مکس میخوام نه بیشتر از نیاز من باشد

یه سوال دیگه:

یه دوستم یه کارت داره 8600 gt یک گیگ با اسم شرکت ماسراتی ایا شرکتش معتبر ارزش خریدن داره میگه 115

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز نظر شخصی من این که 8600 نگیری

سعی کن hd4850 بگیری که خیلی توپ تر از 8600 و 8800 و 9800 gtx هست

قیمتش هم 265000 تومان

لینک به دیدگاه

بین 9600gt و 3850 کودوم سرتره؟

9600 و 3850 یه گیگ هستن؟ddr2یاddr3؟

قیمت حدودی با گارانتی معتبر اگه لطف کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

بین 9600gt و 3850 کودوم سرتره؟

9600 و 3850 یه گیگ هستن؟ddr2یاddr3؟

قیمت حدودی با گارانتی معتبر اگه لطف کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

من سیستم خودمو خریدم و بدلیل کمبود بودجه میخوام فردا یا دو سه روز دیگه برم کارت گرافیک بخرم

با این بودجه یه کارت خوب که برا بازی ها مشکل نداشته باشه و کیفیت خوبی داشته باشه لطف کنید معرفی کنید

یه کارت پدر مادر داری که جواب بده با توجه به نیاز من که برا بازی و کارهای گرافیکی مثل فوتوشاپ و تری دی مکس میخوام نه بیشتر از نیاز من باشد

یه سوال دیگه:

یه دوستم یه کارت داره 8600 gt یک گیگ با اسم شرکت ماسراتی ایا شرکتش معتبر ارزش خریدن داره میگه 115

از خیر اون کارت گرافیکی که گفتی بگذر که به درد سطل اشغال میخوره ولی با 200 تومان یه کارت GIGABYTE ATI RADEON HD 3870 512 DDR3

بگیر که برای چند سال خیالت هم راحت باشه که قیمتش هم 215000 تومان هست میتونی از پاساژ ایران واقع در میدان ولیعصر بگیری ولی اگر پولت کم اومد میتونی EN 8600GT/512M DDR3 بگیری که کارت خوبیه و قیمتش هم 165000 تومان هست ولی بهتره اگه پولت کمه چند وقت صبر کنی و همون GIGABYTE ATI RADEON HD 3870 512 DDR3 رو بگیری.

ولی در مورد DDR2 و DDR3 پرسیدی باید بگم فرقشون در فرکانس حافظه هاشون هست.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

یه سوال دیگه:

با سلام

دوست عزیز عجله نکن و شما اگه میخوای کارت بگیری فقط 4850 عمرا پشیمون بشی 260 تومن قیمت این کارته واقعا این کارت بیشتر از اینا ارزش داره . (عجله نکن):)

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گلم SUMخواهش میکنم وظیفست .

1 - در مورد LCD بستگی داره که چه کاری بخواید بکنید . مثلا LCD های TV اکثرا 8ms هستند و کنتراستشون اکثرا 1000 هستند . و از نظر کیفیت تصویر بد نیستند و برای کارهای معمولی خوب به کار میرن . ولی سایر LCD ها مزیت TV ندارن ولی کنتراستشون یه مقدار بالاتره و اکثرا 5ms به پایین هستند . حالا ببیند که چه چیزی برای مهمتره همون کار کنید.

2 - من بازم میگم اگر میخواید با این مادربورد کارت گرافیک بخرید به جای 8600 GT مدل ATI Hd3650 بگیرید . البته این نظر منه و تصمیم با شماست .

3- در مورد پرینتر هم چشم .

در مورد قیمتها ما خودمون توی بازار هستیم . و من قیمتهای بازار رو به شما اعلام کردم عزیز.

لینک به دیدگاه

از خیر اون کارت گرافیکی که گفتی بگذر که به درد سطل اشغال میخوره ولی با 200 تومان یه کارت GIGABYTE ATI RADEON HD 3870 512 DDR3

بگیر که برای چند سال خیالت هم راحت باشه که قیمتش هم 215000 تومان هست میتونی از پاساژ ایران واقع در میدان ولیعصر بگیری ولی اگر پولت کم اومد میتونی EN 8600GT/512M DDR3 بگیری که کارت خوبیه و قیمتش هم 165000 تومان هست ولی بهتره اگه پولت کمه چند وقت صبر کنی و همون GIGABYTE ATI RADEON HD 3870 512 DDR3 رو بگیری.

ولی در مورد DDR2 و DDR3 پرسیدی باید بگم فرقشون در فرکانس حافظه هاشون هست.

دوستان عزیز به محدودیت مالی من هم توجه کنن

کیفیت3850 چجوره؟بهتره از 9600gt هست

ایا لازمه با توجه به نیاز خودم برم 4850 بخرم

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز شما که داری 200 تومن هزینه میکنی بهتر 60 تومن دیگه هم روش بذاری و یه 4850 برداری که خیلی خیلی قویتر از این کارتهایی هستش که میگید حالا دوست عزیز میشه بگید برای چه کاری بیشتر میخواید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز شما که داری 200 تومان هزینه میکنید به نفع شماست که 60 تومن دیگه روش بذارید و یه 4850 بردارید چون واقعا کارت قوی هستش البته تصمیم نهایی رو شما میگیرید فقط من نظرم رو گفتم من در کل میگم یه کارتی بگیرید که بعدها پشیمون نشید حالا میشه بگید بیشتر برای چه کاری میخواید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

بیشتر کاربری من بازی های فوتبال،فوتوشاپ،اتوکد و تری دی مکس هست

آیا با کارت 9600 نمیتونم جواب بگیرم؟

4850 کارت خیلی خوبی هست اما فکر کنم برا کار من زیاد گنده هست

من میخوام یه چیزی بسته به نیازم و کمی هم بالاتر اون بخرم

حالا با این اوصاف چه کارتی با چه ظرفیتی(1گیگ یا 512) پیشنهاد میدین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...