رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

فن جالبی هست فنی که آرمین جان پیشنهاد دادن ولی اگر مشکل هزینه دارید همون وین بلید خیلی عالیه.چون خودم تست کردم دورش تا 1500 بالا میره و اصلا هم صدا نداره.در 1300 دور 60CFM دمندگی داره و در 1500 باید حدود 70CFM بدمه.چهار پین هم هست نویز کمی هم داره.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان محترم من تازه امشب عضو سایت شما شدم در مورد خرید pc تا قیمت حداکثر 1900 تومان مشورت می خوام از شما عزیزان من خودم سیستمس اسمبل کردم ممنون میشم نظرتون بگین و ایراد هاشو بر طرف کنید.

mb : giga z68xp -ud3r

cpu : core i5 2400 or 2005k

vga : hd 6790 ddr5 256 bit

monitor : e2060a lg 20"

power : green 785b

ram : geil 2*4gb 1600 ddr3

dvd/rw : pioneer 24x

case : green falcon

h.d.d : seagte- sata 1t

از آنجایی که من در استان تهران زندگی نمی کنم ممنون میشم دوستان قیمت روز ایم قطعات به من بدن ممنون میشم .در آخر من هرچی در شهر خودم (رشت) گشتم نتونستم مادربردی که گفتم پیدا کنم می خواستم بدونم اگر مادربردasuse p8z68v pro جای گزین مادربرد گیگا کنم خوب هست اگر نیست یک مادر برد خوب در گیگا یا ایسوس تا قیمت 450 بهم پیشنهاد کنید .بعد سایتی نیست قیمت دقیق قطعات بده .؟

موفق باشید و خدا نگهدار

ویرایش شده توسط victory67
لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان محترم من تازه امشب عضو سایت شما شدم در مورد خرید pc تا قیمت حداکثر 1900 تومان مشورت می خوام از شما عزیزان من خودم سیستمس اسمبل کردم ممنون میشم نظرتون بگین و ایراد هاشو بر طرف کنید.

از آنجایی که من در استان تهران زندگی نمی کنم ممنون میشم دوستان قیمت روز ایم قطعات به من بدن ممنون میشم .در آخر من هرچی در شهر خودم (رشت) گشتم نتونستم مادربردی که گفتم پیدا کنم می خواستم بدونم اگر مادربردasuse p8z68v pro جای گزین مادربرد گیگا کنم خوب هست اگر نیست یک مادر برد خوب در گیگا یا ایسوس تا قیمت 450 بهم پیشنهاد کنید .بعد سایتی نیست قیمت دقیق قطعات بده .؟

موفق باشید و خدا نگهدار

با سلام خدمت همشهری عزیز . به فروم لیون خوش اومدی . خدمت شما عرض کنم که سایت لیون کامپیوتر هست که قیمتهای به روز داره و میتونید از اون استفاده کنید . البته من به شما سیستمی تا اون مبلغی که گفتید پیشنهاد میدم . میتونید کم و زیادش کنید . با فرض اینکه شما اهل اورکلاک نیستی این سیستم رو پیشنهاد میکنم :

مادربورد : ASUS P8Z77-V LE با قیمت 371 تومان . البته تا قبل از تعطیلات موجود نبود . ممکنه بیاد . میتونی مدل ASUS P8Z68-V LE رو هم بگیری که چیپش قدیمیتره ولی قیمت 399 تومانه و 28 تومان گرونتره .

پردازنده : Intel Core i5-3450 Ivy Bridge قیمت 374 تومان .

رم : Gskill Ripjaws 2x4GB DDR3 1600 قیمت 118 تومان

هارد : Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت 149 تومان

کارت گرافیک : HIS 6790 IceQ X 1GB GDDR5 قیمت 259 تومان

درایو نوری : Pioneer DVD-RW 24X قیمت 34 تومان

پاور : POWER GREEN GP600A-EU قیمت 108 تومان

کیس : GREEN Falcon قیمت 130 تومان

کیبورد : Farassoo FCR-8900 قیمت 29 تومان . کیبورد رو برای پر کردن لیست گفتم . میتونی از مدلهای دیگه انتخاب کنی .

ماوس : A4Tech N-708X قیمت 18 تومان . این هم برای پر کردن لیسته

اسپیکر : Hessel HS-352MU 2.1 قیمت 69 تومان . این هم برای پر کردن لیسته .

مانیتور : LG E2060T LED Monitor قیمت 211 تومان .

جمع کل : 1870 تومان بدون هزینه ارسال تا رشت و هزینه اسمبل .

موفق باشی .

لینک به دیدگاه

موفق باشید و خدا نگهدار

من با کل چیزی که آقا حامد معرفی کردند موافقم ولی به نظرم مین رو ازراک بردار چون قیمت های خوبی داره

یه سوالم از آقا حامد دارم

مین ازراک قیمت خوب که الان با z77 موجود باشه چیه؟

لینک به دیدگاه

باسلام دوباره خدمت دوستان و عزیزان آقایان حامد وامیر :

دوستان اون سیستمی که من گفتم ایرادی نداشت؟ در مورد مادربرد جنس خوب می خوام تا 450 .اگر تا 400 شد بهتر یک چیز خوب و فوق العاده باشه .راستی مادر برد giga z68xp-ud3r در تهران قیمتش چند هست و از نظر قدرت و کیفیت از مدل های ایسوس که گفتین بالا تر هست یا نه؟ در آخر سوالم در مورد cpu هست cpu core i5 2500k که گفتم خوب نیست مگه که دوست عزیز و بزرگوار آقا حامد تغییرش دادن البته اگر قدرتمند تره که همونو می خوام ولی زیاد در مشخصاتشون تغییر ندارند که؟ ممنون می شم منو بیشتر راهنمایی کنید.یک سیستم قدرتمند تا زیر 2 می خوام برای همه کاری بازی کار با برنامه .وووو

اینجا اینطوری به احتمال زیاد می یام تهران برای خرید .جا داره باز هم از دوستان عزیزم تشکر کنم مخصوصا همشهری خودم آقا حامد گل.و البته آقا امیر عزیز

ویرایش شده توسط victory67
لینک به دیدگاه

باسلام دوباره خدمت دوستان و عزیزان آقایان حامد وامیر :

دوستان اون سیستمی که من گفتم ایرادی نداشت؟ در مورد مادربرد جنس خوب می خوام تا 450 .اگر تا 400 شد بهتر یک چیز خوب و فوق العاده باشه .راستی مادر برد giga z68xp-ud3r در تهران قیمتش چند هست و از نظر قدرت و کیفیت از مدل های ایسوس که گفتین بالا تر هست یا نه؟ در آخر سوالم در مورد cpu هست cpu core i5 2500k که گفتم خوب نیست مگه که دوست عزیز و بزرگوار آقا حامد تغییرش دادن البته اگر قدرتمند تره که همونو می خوام ولی زیاد در مشخصاتشون تغییر ندارند که؟ ممنون می شم منو بیشتر راهنمایی کنید.یک سیستم قدرتمند تا زیر 2 می خوام برای همه کاری بازی کار با برنامه .وووو

اینجا اینطوری به احتمال زیاد می یام تهران برای خرید .جا داره باز هم از دوستان عزیزم تشکر کنم مخصوصا همشهری خودم آقا حامد گل.و البته آقا امیر عزیز

سیستمس که خودت گفتی کمی مورد توش بود :

1 - مادربوردی که انتخاب کردی یک مادربورد معمولیه که فقط از چیپ Z68 استفاده میکنه و از امکانات این چیپ فقط Intel Smart Response Technology رو داره که برای اون هم باید یک SSD بخری و بذاری کنار هارد و از SSD به عنوان کش هارد استفاده کنی .

2 - پردازنده هایی که گفتی خوب هستن . ولی اگر اهل اورکلاک کردن نیستی سری K به کارت نمیاد . من خودم 2400 و به جز همون امکانات اورکلاک و کمی فرکانس کمتر فرق مهمی با 2500K نداره .

3 - مدل و برند کارت گرافیک رو مشخص نکردی . من یک مدل خوب بهت معرفی کردم . هر چند اگر 50 تومان روش بذاری و از سری 6850 بگیری خیلی بهتره .

4 - من درکل مانیتور 20 اینچ رو پیشنهاد نمیکنم . هرچند خودم هم بهت 20 اینچ گفتم . ولی به دلیل قیمت و اینکه خودت گفته بودی ، پیشنهاد کردم .

5 - این پاور برای این سیستم خیلی زیاده و هزینه اضافه داره . 600 وات کاملا براش مناسبه .

7 - اگر از کیس فالکون خوشت میاد بگیر . کیس خوبیه . ولی با 10 تومان بیشتر میتونی X5 بگیری که خیلی بهتره .

مادربورد ایسوس که من گفتم ، چیپ Z77 داره که جدید تره و امکانات بهتری میده . از اون مدل گیگا که شما گفتی خیلی بهتره . البته همونطور که امیر هم گفت از برند ازراک میتونی کادربورد قویتری تو این قیمتها بگیری . کیفیتش هم خوبه . ولی چون گفتی ایسوس یا گیگی من این رو پیشنهاد دادم . مادربورد خوبیه ، ولی به درد اورکلاک نمیخوره . حتی مدل Z68 ایسوس هم که گفتم از اون گیگا بهتره .البته باز هم برای اورکلاک مناسب نیست .

پردازنده ای که من گفتم از سری Ivy هست که نسل جدیده و مصرف کمتر و قدرت بیشتری نسبت به نسل قبلی که Sandy باشه داره . 2500K پردازنده خوبیه ، البته اگر بخوای اورکلاک کنی . ولی اگر اهل اورکلاک نباشی 3450 انتخاب خیلی بهتریه .

سیستمی که بهت پیشنهاد کردم خیلی خوبه به نظر خودم .با چند تا تغییر میتونی بهترش هم بکنی :

مادربورد : ASRock Z68 Extreme4 Gen3 با قیمت حدودی 365 تومان .

پردازنده : Intel Core i5-3450 Ivy Bridge قیمت 374 تومان .

رم : Gskill Ripjaws 2x4GB DDR3 1600 قیمت 118 تومان

هارد : Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت 149 تومان

کارت گرافیک : Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 قیمت 285 تومان

درایو نوری : Pioneer DVD-RW 24X قیمت 34 تومان

پاور : POWER GREEN GP600A-EU قیمت 108 تومان

کیس : GREEN X5 قیمت 140 تومان

کیبورد : Farassoo FCR-8900 قیمت 29 تومان . کیبورد رو برای پر کردن لیست گفتم . میتونی از مدلهای دیگه انتخاب کنی .

ماوس : A4Tech N-708X قیمت 18 تومان . این هم برای پر کردن لیسته

اسپیکر : Hessel HS-352MU 2.1 قیمت 69 تومان . این هم برای پر کردن لیسته .

مانیتور : LG E2060T LED Monitor قیمت 211 تومان .

مانیتور هم 22 اینچ بگیری بهتره .

لینک به دیدگاه

یادم رفت بگم قیمت RAM _GERIL 2*4GB DDR31600 وپاور power_ green785b در تهران چند هست بعد اینکه امکان داره تا تیر ماه قیمت ها پایین تر بیاد اگر اره که من بعد امتحانات دانشگاه بیام تهران برای خرید در آخر نظر شما دوستان در مو د اینکه من به جای خرید یک کیس ۱۳۰ تومانی یک کیس زیر ۵۰ تومان بگیرم ۸۰ تومان مانده را به پول مادربرد اضافه کنم و یک مادربرد بهتر بگیرم.ممنون میشم نظرتون در این کار و قیمت دو قطعه که گفتم بگین منتظر جواب شما دوستان هستم 

لینک به دیدگاه

رم ژل رو در جریان قیمتش نیستم. ولی قیمتش در حدود همین 60 تومان برای هر 4 گیگ باید باشه . البته رم استاندارد 1600 . چون مدلهای با تایمینگ کمتر و خنک کننده خاص هم هست که قیمتهای خیلی بالایی دارن . این رم های G.Skill که گفتم خیلی رمهای خوبی هستن .

اصلا کیس زیر 50 تومان برای این سیستم نگیر . کمترین کیسی که برات میتونم پیشنهاد کنم کیس Green Magnum2 هست که 63 تومانه . به نظر من اگر میخوای کیس ارزونتر بگیری GREEN X-3 GAMING با قیمت 100 تومان هم گزینه خوبیه . ولی کمتر از اون مدل 63 تومانی که گفتم نگیر .

شما برای این سیستم اصلا به پاور 785 وات نیاز نداری . 600 وات کاملا کافیه . 80 تومان پول اضافه میشه . مگر اینکه بخوای کارت قویتری بگیری و اورکلاک کنی سیستم رو . قیمت پاورهای گرین تو تهران و شهرستان خیلی تفاوت نداره . چون قیمت شرکتیه ، نهایتا 1-2 تومان به خاطر رند کردن اختلاف داشته باشه . 785 قیمت 185500 هست که تو رشت شاید 187-188 بدن .

مشخص نیست که قیمتها چی میشه . شاید بیاد پایین ، شاید هم بره بالا . چون بعد از امتحانات تقاضا برای قطعات زیاد میشه ، قیمتها میره بالا ، ممکنه قطعات جدید هم بیان که باعث افت قیمت ها بشن ، این مذاکرات 5+1 هم تاثیر زیادی تو بازار میذاره . کلا قابل پیش بینی نیست .

شما نیازی نیست بری تهران . اگر بخوای میتونی از لیون خرید کنی و برات ارسال میکنن رشت . من خودم هم چیزی بخوام نمیرم تهران . اگر از خرید اینترنتی میترسی ، میتونی بیای پیش خودم و سفارش بدی و من برات بگیرم تا بیاد .

لینک به دیدگاه

سلام حامد عزیز بگذار بگم چی می خوام .من سیستمی خوب تا قیمت نزدیک ۲تومان می خوام .راستش من چون شنیدم مادربرد های گیگا و ایسوس خوبن و همه جا از کیفیتشون می گفتن من این دو برند معرفی کردم   چون دوست ندارم اینهمه پول بدم و جنس بی کیفیت بگیرم .کارت گرافیکم منظورم XFX Radeon HD 6790 1GB GDDR5 هست .بهترین ماد بردی که تا ۴۰۰ هست بگین قابلیت اورکلاکم داشته باشه بهتر .ببخشید ا می ترسم اونی نباشه که می خوام سیستمی می خوام که همه کار بتونم باهاش کنم کار گرالیمی کار با نرم افزار های مهندسی بازی و....... ممنون از شما آقا حامد شما در رشت فروشگاه دارید

لینک به دیدگاه

بهترین مادربوردی که تا 400 تومان هست و قابلیت اورکلاک خوب هم داره ، همین ازراکه که گفتم . مادربورد های ایسوس خیلی گرون شدن ، مادربورد های خوب گیگا هم گرون هستن . اگر از ازراک معتبر تر میخوای باید MSI بگیری . ازراک کیفیت خوبی داره و به قیمتش میارزه .

کارت گرافیک 6790 از 6850 ضعیفتره . مصرف بیشتری هم داره که به صرفه نیست .

اگر میخوای اورکلاک بکنی بهتره پردازنده رو 2500K بگیری . چون قابلیت خوبی داره . باید یک کولر جدا هم برای پردازنده بگیری . چون کولر خودش برای اورکلاک مناسب نیست .

من فروشگاه ندارم تورشت . کانون تبلیغاتی دارم . ولی با لیون کار میکنم .

لینک به دیدگاه

با سلام

راستش تازه با لیون آشنا شدم و ثبت نام کردم

میخام یه سیستم بگیرم.تو شهرستان( دزفول) هستم و قیمت ها رو خیلی گرون میگن.حالا قصدم اینه اگه جور شد از همین سایت لیون اینترنتی بگیرم

سیستمی که مدنظرم هست رو میگم.اگه قطعه ای به نظرتون قابل تعویض بود بگید که جایگزین کنم

mb : msi z68 g45

cpu : core i5 2500k

vga :gtx560ti gainward

ram : 2*4 g corsaier 1600

case :magnum2

hdd : seagate 1t 7200

power : green 600 a-eu

lcd : lg2260 v

موس و کیبورد و اسپیکر هم دارم

نیازهام که بازی هست و البته D-O (Stream Sniffing) و بازکردن شبکه های hd با کارت dvb هست

تا حالا اورکلاک نکردم اما دوس دارم با خرید این سیستم اورکلاک کنم

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

رم ژل رو در جریان قیمتش نیستم. ولی قیمتش در حدود همین 60 تومان برای هر 4 گیگ باید باشه . البته رم استاندارد 1600 . چون مدلهای با تایمینگ کمتر و خنک کننده خاص هم هست که قیمتهای خیلی بالایی دارن . این رم های G.Skill که گفتم خیلی رمهای خوبی هستن .

اصلا کیس زیر 50 تومان برای این سیستم نگیر . کمترین کیسی که برات میتونم پیشنهاد کنم کیس Green Magnum2 هست که 63 تومانه . به نظر من اگر میخوای کیس ارزونتر بگیری GREEN X-3 GAMING با قیمت 100 تومان هم گزینه خوبیه . ولی کمتر از اون مدل 63 تومانی که گفتم نگیر .

شما برای این سیستم اصلا به پاور 785 وات نیاز نداری . 600 وات کاملا کافیه . 80 تومان پول اضافه میشه . مگر اینکه بخوای کارت قویتری بگیری و اورکلاک کنی سیستم رو . قیمت پاورهای گرین تو تهران و شهرستان خیلی تفاوت نداره . چون قیمت شرکتیه ، نهایتا 1-2 تومان به خاطر رند کردن اختلاف داشته باشه . 785 قیمت 185500 هست که تو رشت شاید 187-188 بدن .

مشخص نیست که قیمتها چی میشه . شاید بیاد پایین ، شاید هم بره بالا . چون بعد از امتحانات تقاضا برای قطعات زیاد میشه ، قیمتها میره بالا ، ممکنه قطعات جدید هم بیان که باعث افت قیمت ها بشن ، این مذاکرات 5+1 هم تاثیر زیادی تو بازار میذاره . کلا قابل پیش بینی نیست .

شما نیازی نیست بری تهران . اگر بخوای میتونی از لیون خرید کنی و برات ارسال میکنن رشت . من خودم هم چیزی بخوام نمیرم تهران . اگر از خرید اینترنتی میترسی ، میتونی بیای پیش خودم و سفارش بدی و من برات بگیرم تا بیاد .

این آقا حامد کارش درسته ، بده آقا حامد برات ردیفش میکنه اصلا هم نترس! :) البته من به کسایی بار های اولشونه و از خرید اینترنتی میترسن حق میدم ولی آقا حامد که همشهریته یه چیز دیگس

در جواب این دوست بالامون هم بگم که اگر تا الان اهل اور نبودی اصلا زیاد سمتش نرو ، شما فقط نیاز داری یه کم کارایی سیستمت رو بالا ببری پس با یک 3450 یا 2400 هم میتونی زندگی کنی که به صرفه ترن

در مورد گرافیک هم من ای تی آی رادئون 6850 رو به شما پیشنهاد میدم

میتونید به آقای حسینی بگید براتون جمع کنه و هزینه ی پستش 15 تومن هست که یکی دو روزه میرسه دستتون

مادر بوردم الان چون به شما جواب میدم یادم نیست چی برداشته بودید ولی ازراک اکسترم سه جن سه خیلی پیشنهاد خوبی هست که 249 تومن پی ام بدید میگم کجا! ;)

لینک به دیدگاه

با سلام

راستش تازه با لیون آشنا شدم و ثبت نام کردم

میخام یه سیستم بگیرم.تو شهرستان( دزفول) هستم و قیمت ها رو خیلی گرون میگن.حالا قصدم اینه اگه جور شد از همین سایت لیون اینترنتی بگیرم

سیستمی که مدنظرم هست رو میگم.اگه قطعه ای به نظرتون قابل تعویض بود بگید که جایگزین کنم

mb : msi z68 g45

cpu : core i5 2500k

vga :gtx560ti gainward

ram : 2*4 g corsaier 1600

case :magnum2

hdd : seagate 1t 7200

power : green 600 a-eu

lcd : lg2260 v

موس و کیبورد و اسپیکر هم دارم

نیازهام که بازی هست و البته D-O (Stream Sniffing) و بازکردن شبکه های hd با کارت dvb هست

تا حالا اورکلاک نکردم اما دوس دارم با خرید این سیستم اورکلاک کنم

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام دوست عزیز . قطعاتتون خوبه . فقط کمی تغییر پیشنهاد میکنم :

mb : MSI Z68A-GD55 بهتر از مادربوردیه که خودتون گفتید . قیمتش حدود 270-280 تومانه .

اگر میخوای اورکلاک کنی پردازنده خوبیه . اگر نمیخوای بکنی 3450 و یا 2400 انتخاب مناسبتری هستن .

560Ti گینوارد سخت گیر میاد . قیمت ندارم . ولی اگر روی انویدیا اصرار نداری من پیشنهاد میکنم SAPPHIRE HD 6870 1GB GDDR5 با قیمت 359 تومان رو بگیری .

رمها رو Gskill Ripjaws 2X4GB DDR3 1600 با قیمت 118 تومان بگیری بهتره .

کیس رو بهتر بگیر . حداقل x3 . اگر بتونی X5 بگیری بهتره . X3 الان 100 تومانه و X5 هم 140 تومان

هارد و پاور خوب هستن .

مانیتور هم خوبه . ولی اگر میتونی 100 تومان بیشتر هزینه کنی ASUS ML229H - IPS خیلی بهتره .

اگر سوالی هست در خدمتم .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . قطعاتتون خوبه . فقط کمی تغییر پیشنهاد میکنم :

mb : MSI Z68A-GD55 بهتر از مادربوردیه که خودتون گفتید . قیمتش حدود 270-280 تومانه .

اگر میخوای اورکلاک کنی پردازنده خوبیه . اگر نمیخوای بکنی 3450 و یا 2400 انتخاب مناسبتری هستن .

560Ti گینوارد سخت گیر میاد . قیمت ندارم . ولی اگر روی انویدیا اصرار نداری من پیشنهاد میکنم SAPPHIRE HD 6870 1GB GDDR5 با قیمت 359 تومان رو بگیری .

رمها رو Gskill Ripjaws 2X4GB DDR3 1600 با قیمت 118 تومان بگیری بهتره .

کیس رو بهتر بگیر . حداقل x3 . اگر بتونی X5 بگیری بهتره . X3 الان 100 تومانه و X5 هم 140 تومان

هارد و پاور خوب هستن .

مانیتور هم خوبه . ولی اگر میتونی 100 تومان بیشتر هزینه کنی ASUS ML229H - IPS خیلی بهتره .

اگر سوالی هست در خدمتم .

توانم برا خرج کردن بیشتر از این نیست.

یعنی میتونم قطعات پایین تر بردارم اما نمیتونم گرونترشو بخرم.

مشکل دیگه ای که دارم همونطور که گفتم شهرستان هستم و میخام اینترنتی اونم از آقای حسینی خرید کنم.( به هر کسی اعتماد ندارم)

حالا مشکلم اینه که تو سایت هم بعضی این قطعات رو موجود ندارن

کیس و پاور و هارد و مانیتور و رم و سی پی یو رو دارن اما گرافیک و مادربرد رو موجود ندارن

کلا اورکلاک به چه دردی میخوره؟

یعنی من که بیشتر سیستم رو میخام برا بازی بدردم میخوره؟

اگه اورکلاک نخام بکنم میتونم cpu 2400 بگیرم و اون هزینه باقی مونده رو بزارم رو مین برد

نظر شما چیه؟

ویرایش شده توسط saeed ss
لینک به دیدگاه

اورکلاک به بالا بردن فرکانس کار پردازنده ، رم و کارت گرافیک گفته میشه که با افزایش اون ، مصرف برق و حرارت ایجاد شده بیشتر میشه و طول عمر قطعات رو کاهش میده . معمولا برای تست و رکورد زدن استفاده میشه یا تو سیستمهایی که کارایی مناسبی ندارن و با اینکار میخوان کارایی رو بدون هزینه بیشتر افزایش بدن . در کل برای مصارف عادی ، بازی و کارهای خونگی اصلا توصیه نمیکنم . مخصوصا اگر تا الان انجام ندادی .

من خودم هم پردازنده 2400 دارم . برای من کافیه و اهل اورکلاک هم نیستم . به نظر من اگر اورکلاک رو بذاری کنار انتخاب خوبیه . نگفتی چقدر میخوای هزینه کنی . مقدار بودجه ای رو که داری بگو تا برات سیستم متناسب با اون رو پیشنهاد بدم .

لینک به دیدگاه

سلام حامد جان برای دوستم یک کیس (مین-گرافیک پاور-سی پی یو-رم- هارد) پیشنهاد بدین که برای بازی و دیدن فیلم های فول اچدی بهترین کارایی و قیمت را داشته باشه. قیمت مدنظرش هم 800 هزار تومان است. در ضمن هارد بیشتر از 500 لازم نداره و خودش هم کیس گرین هانتر را پسندیده. خیلی ممنون میشم.(در ضمن اصلا اهل اورکلاک نیست)

ویرایش شده توسط 51019703
لینک به دیدگاه

مادربورد : Biostar H67MU3 قیمت 171 تومان

پردازنده : Intel Ci3 2120 1155 قیمت 224 تومان

رم : Apacer 2x2GB DDR3 1333 قیمت 39 تومان

هارد : Seagate Barracuda 500GB SATA3 قیمت 119 تومان

گرافیک : Gainward GTS 450 1024MB DDR5 قیمت 186

پاور : Green GP530A-EU قیمت 90 تومان

کیس : GREEN HUNTER قیمت 78 تومان

جمع : 907000 تومان

اگر نخوای از 800 تومان بیشتر بشه ، باید پردازنده رو G620 1155 بگیری که قیمتش 95 تومانه و میشه 778 تومان .

لینک به دیدگاه

سپاس حامد جان.اگر از قیمت هارد صرفنظر کنیم(هارد قدیمی 160 مکستور داره) میشه پول هارد را برای گرافیک یا سی پی یو هزینه کرد کدومش مهمتره .دراین صورت با کسر پول هارد گرافیک یا سی پی یو را چه تغییری میشه داد(اولویت کاربرد بازی)

ویرایش شده توسط 51019703
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

سپاس حامد جان.اگر از قیمت هارد صرفنظر کنیم(هارد قدیمی 160 مکستور داره) میشه پول هارد را برای گرافیک یا سی پی یو هزینه کرد کدومش مهمتره .دراین صورت با کسر پول هارد گرافیک یا سی پی یو را چه تغییری میشه داد(اولویت کاربرد بازی)

اگر هاردش سالمه ، میتونه باهاش کار کنه و مشکلی نیست . البته اگر فضا کم نیاره . فقط باید ساتا باشه . میشه کمی تغییرات داد . مثلا مادربورد رو میشه ارزونتر برداشت . Asrock H61M-PS با قیمت 109 تومان هست که ساتا 3 و USB3 نداره . در عوض 62 تومان ارزونتره . من خودم هم دارم از همین بورد تو دفتر استفاده میکنم . 119 تومان هم که از هارد کم کردی میشه در مجموع 181 . اگر پردازنده رو همون 2120 برداری که 224 تومانه ، 52 تومان دیگه میمونه . 22 تومان هم که تا 800 تومان مونده بود ، میشه 74 تومان . این پول رو میتونی بذاری روی گرافیک . یک گرافیک تا 260 تومان میتونی بخری . به نظر من 25 تومان دیگه روش بذار و SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 با قیمت 285 تومان بگیر . خیلی بهتر جواب میده .

لینک به دیدگاه

حامد جان همینو تو پست خصوصی هم دادم .گفتم اینجا هم بگم ...دوستان راهنمایی کنن>

اقا میخوام کولر بگیرم بنظرت کدومو بگیرم :

دسته دوم کولر مستر وی8 رو بگیرم که 70 ت میگه:

http://www.mihanmark....-CPU-COOLER-V8

یا

اینو نوشو بگیرم :

http://www.green-cas...model=hr2_macho

.سی پی یو من I7 950 و کیسمم گرین اربیته

os18zf148o1w33q7ktl.jpg

درضمن ماچو تمام سوکتهارو پشتیبانی میکنه ولی v8 فقط 1156و 1366 رو؟؟؟

کدومشون خنک تره ؟

ممنون داداشی

لینک به دیدگاه

همون جا جواب دادم . اینجا هم میگم ;)

ماچو بهتره . چون هوادهی بهتری داره و سوکتهای بیشتری رو پشتیبانی میکنه . یک فن اضافه هم میتونی روش بذاری که کاراییش رو بهتر میکنه .یه دلیل دیگه هم آک بودنشه .

لینک به دیدگاه

این مقایسه رو هم ببینی خوبه . البته روسی بوده متنش که تو گوگل ترانسلیت زدم . غلط زیاد داره ترجمه اون :D

http://translate.goo...cial&prmd=imvns

قربون دستت حامد جان

لینک به دیدگاه

سلام

من یه سیستم برای مادرم گرفتم چند سال پیش که باهاش فیلم (HD) و اینترنت و آفیس کار میکنن و موزیک البته

مشخصاتش اینه:

intel celeron D 3.0ghz LGA775

Main Foxxcon G31MXP

1GB Ram 800mhz

power 430green

سرعتش یکم کمه و کند عمل میکنه (ویندوز هم 7 32 بیت است) حالا میخوام قطعات زیر رو بگیرم (دست دوم از حامد)

intel c2d e7300 140toman

asus p5ql pro 95toman

2x1GB drr800 قیمتش هنوز نمیدونم

یعنی سی پی یو مین خودم رو میفروشم و اینها رو جایگزین میکنم و رم رو هم اضافه میکنم که میشه 3 گیگ رم

به نظرتون واسه اینجور کارها تغییری تو سرعت سیستم احساس میکنم؟ الان سیستم کنده و یکم اعصاب خورد کن مخصوصا که سیستم اصلی خودم (در امضا موجوده) خیلی خوب و سریعه

ارزش داره اینکار رو بکنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...