رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

این پاور کاملا مناسبه برای سیستمی که پیشنهاد دادم . اون پاوری که به شما گفته بودن خیلی زیاد بود .

من مشابه همین کارت گرافیک رو از برند EVGA دارم . روی سیستم محل کارم . قبلا روی سیستم خونه بود. بازیها رو به راحتی اجرا میکرد . روان و خوب. نمیگم رکورد فریم میزد . ولی به قیمتی که داره میارزه . یکی از دوستان هم تو همین فروم عین همین رو داره استفاده میکنه . تقریبا 2 ساله . راضیه و تا الان مشکلی ایجاد نکرده .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

حامد جان ميشه نظرت رو راجب به اين سيستم بگي

VGA: SAPPPHIRE HD 6570-2GB

M.B: GIGA P61

H.D.D.: 1T WD

RAM: 2x4G Apacer

CPU: Intel i5 2310

Power: Green 685

O.D.D: Liteon

Case: Green X3

مرسي

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک یک کارت معمولیه که زیاد برای بازی مناسب نیست . 5670 بهتره . 440 هم بهتره . البته GDDR5 نه GDDR3 .

مادربورد هم معمولیه . چیپ H61 که خروجی گرافیکش رو حذف کردن و شده P61 . زیاد جالب نیست .

پاور و کیس به این سیستم نمیخوره . برای این سیستم پاور 480 وات کافیه . نهایتا 530 وات . کیس هم مگنوم 2 میتونی بگیری .

بهتره مادربورد رو کمی قویتر و بهتر بگیری . گرافیک رو هم همینطور . حتی اگر 450 بگیری گرافیک رو ، باز هم پاور 530 وات کافیه . اختلاف قیمت پاور 530 با 685 حدود 65 تومانه . پولش رو میتونی برای گرافیک بذاری . اختلاف کیس مگنوم 2 هم با X3 حدود 35 تومانه که میتونی بذاری روی مادربورد .

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گرامی

نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا خیر

من تعدادی فیلم Full HD با نهایت کیفیت 1090 و با ظرفیت حدودی هر کدام 20 گیگابایت از اینترنت دانلود کردم اما داخل ال سی دی تنها تصویر پخش میشود و صدا رو پشتیبانی نمیکنه

سوال من این هست که این دستگاههای HD Player همانند همین که داخل سایت خودمون داریم :

http://lioncomputer.ir/product/204/1283%20Premium%20HD%20Media%20Player/

این فایلها رو ساپرت میکنه و قابل پخش هستند؟؟؟

متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر دوستان گرامی

نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا خیر

من تعدادی فیلم Full HD با نهایت کیفیت 1090 و با ظرفیت حدودی هر کدام 20 گیگابایت از اینترنت دانلود کردم اما داخل ال سی دی تنها تصویر پخش میشود و صدا رو پشتیبانی نمیکنه

سوال من این هست که این دستگاههای HD Player همانند همین که داخل سایت خودمون داریم :

http://lioncomputer....D Media Player/

این فایلها رو ساپرت میکنه و قابل پخش هستند؟؟؟

متشکرم

درود بر شما

منظور شما دستگاه های پخش DVD هست؟

بله اکثرا ممکنه توانایی پخش رو نداشته بشند مخصوصا مدل های معمول!

به احتمال زیاد با همون مدل ها مشکلتون حل خواهد شد!

لینک به دیدگاه

فرمت فایلها چیه ؟ اگر روی کامپیوتر مشکلی نداری ، به احتمال خیلی زیاد پخش میکنه .

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک یک کارت معمولیه که زیاد برای بازی مناسب نیست . 5670 بهتره . 440 هم بهتره . البته GDDR5 نه GDDR3 .

مادربورد هم معمولیه . چیپ H61 که خروجی گرافیکش رو حذف کردن و شده P61 . زیاد جالب نیست .

پاور و کیس به این سیستم نمیخوره . برای این سیستم پاور 480 وات کافیه . نهایتا 530 وات . کیس هم مگنوم 2 میتونی بگیری .

بهتره مادربورد رو کمی قویتر و بهتر بگیری . گرافیک رو هم همینطور . حتی اگر 450 بگیری گرافیک رو ، باز هم پاور 530 وات کافیه . اختلاف قیمت پاور 530 با 685 حدود 65 تومانه . پولش رو میتونی برای گرافیک بذاری . اختلاف کیس مگنوم 2 هم با X3 حدود 35 تومانه که میتونی بذاری روی مادربورد .

تصميم گرفتم پاور رو به Green GP535B-US تغيير بدم که حدود 100 تومن ميشه. بعدش VGA رو Sapphire HD5670 1GB GDDR5 بگيرم که اونم حدود 130 ميشه. اما در مورد مادربرد چيکار کنم؟

لینک به دیدگاه

متشکرم از پاسخ

فرمت فایلها همون MKV هست و نه منظورم خود ال ای دی بود که هارد بهش متصل میکنم و فیلمها رو نگاه میکنم فیلمهای 1080P رو پخش میکنه که زیر 2 گیگ ظرفیت دارند اما این فیلمها که بالای 15 گیگ هستند رو فقط تصویر پخش میکنه و صدا پشتیبانی نمیشه

لینک به دیدگاه

این جا جای مطرحش نیست ولی باید بگم که تلویزیون های سونی از کدک های بسیار محدود پشتیبانی میکنند

ولی سامسونگ همه ی فرمت ها رو پشتیبانی میکنه

شما تلویزیونت چیه؟

لینک به دیدگاه

LG 42LV 37100

من فقط مشاوره در راستای خرید این مدل HD Player ها لازم دارم که مطمئن بشوم که ساپرت میکنه بعد بخرم

لینک به دیدگاه

تصميم گرفتم پاور رو به Green GP535B-US تغيير بدم که حدود 100 تومن ميشه. بعدش VGA رو Sapphire HD5670 1GB GDDR5 بگيرم که اونم حدود 130 ميشه. اما در مورد مادربرد چيکار کنم؟

اون لیستی که بهت دادم و تا 1500 جور کردم خوب نبود ؟ از قطعات همون استفاده کنی فکر کنم بهتر باشه . چی چیزی رو از اون میخوای عوض کنی ؟ مادربورد خوبی اونجا گفتم . کارت گرافیک خوب . پاور و کیس مناسب . باز هم بخوای از من بپرسی همونها رو پیشنهاد میدم . اختیار با خودته که بگیری یا نه . اینها نظر من هستن . قطعاتی که اگر بودجه خودم اینقدر بود میگرفتمشون . البته اگر قصد خرید قطعات آک داشتم .

لینک به دیدگاه

LG 42LV 37100

من فقط مشاوره در راستای خرید این مدل HD Player ها لازم دارم که مطمئن بشوم که ساپرت میکنه بعد بخرم

تلویزیون ها کلا فرمت های محدودی رو میتونن پخش کنن . ولی این پلیر ها مثل پلیرهای دیسکی عمل میکنن . فقط تصویر و صدا رو انتقال میدن به تلویزیون . نیازی نیست تلویزیون اون ها رو اجرا کنه . فرق این پلیرها با پلیرهای دیسکی اینه که از روی هارد اجرا میکنن و میتونن فرمتهای مختلفی رو پشتیبانی کنن . برای اینکه مطمئن بشی که 100 درصد پخش میکنه یا نه باید با شرکت پشتیبانی کننده اون تماس بگیری .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز از بین این سه مدل مادر بورد کدوم را پیشنهاد می کنید؟

پست تایم مادربورد واسم مهم هست همچنین پایدار بودن و بی مشکل بودنش و هماهنگیش با انواع رم.

اهل اورکلاک نیستم cpu هم که قصد خرید دارم 3770k یا 3570k هست.

هزینه هم نه اینکه اصلا واسم مهم نیست اما کیفیت را ترجیح می دم.

asus sabertooth z77

asrock z77 extrem4

gigabyte z77x-ud3h

کلا چون هیچ اطلاعی از asrock ندارم می خواستم نظر دوستان راجع به این برند را بدونم.

لینک به دیدگاه

اگر بین این 3 تا میخوای من ایسوس رو پیشنهاد میدم . چون مادربورد خنکتریه و امکانات خوبی داره . اون مدل ازراک هم خوبه . وای ایسوس سر تره . مادروبرد گیگا هم از سری متوسط هست . اگر UD4 یا UD5 باشه خوبه .

اما اگر حتما از بین این 3 تا نمیخوای بگیری ، ایسوس مدل Z77 v- Pro یا Deluxe رو بگیر .

لینک به دیدگاه

اگر بین این 3 تا میخوای من ایسوس رو پیشنهاد میدم . چون مادربورد خنکتریه و امکانات خوبی داره . اون مدل ازراک هم خوبه . وای ایسوس سر تره . مادروبرد گیگا هم از سری متوسط هست . اگر UD4 یا UD5 باشه خوبه .

اما اگر حتما از بین این 3 تا نمیخوای بگیری ، ایسوس مدل Z77 v- Pro یا Deluxe رو بگیر .

خیلی ممنونم زمان پست کدوم برد سریع تر هست؟ نظرتون راجع به msi چیه کلا؟

لینک به دیدگاه

زمان پست منظورت چیه ؟ متوجه نمیشم .

ام اس آی هم بوردهای خوبی داره . هم قیمت و هم کیفیت خوبی دارن . مخصوصا بوردهای اینتلش . بوردهای ای ام دی اون زیاد جالب نیستن .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم زمان پست کدوم برد سریع تر هست؟ نظرتون راجع به msi چیه کلا؟

منظورم همون مدت زمانی هست که مادربورد لود می شه تا برسه به لود ویندوز که این مدت فقط به مادربورد ربط داره.

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

این رو من نمیدونم . ولی خودم یک مادربورد ایسوس Z68 V Pro و یک مادربورد ازراک H61 M PS دارم . به نظرم ازراک سریعتر این مرحله رو میگذرونه . البته اون هم قابل تنظیمه . یکسری تنظیمات تو بایوس هست که میتونی انجام بدی و سرعت اون قسمت رو بالا ببری . تو ایسوس همه تنظیمات برای بوت فعاله . اگر بعضیها غیر فعال بشن سرعت بالا میره .

لینک به دیدگاه

مادربورد ها دارای درگاه های توسعه برای کارت گرافیک و کارتهای دیگه هستن . برای کارت گرافیک درگاه های PCI , AGP و PCI-E 16X وجود داره . درگاههای PCI و AGP منسوخ شدن . البته PCI هنوز برای بعضی کارتهای دیگه مثل مودم دایل آپ کاربرد داره . ولی الان کارتهای گرافیک روی درگاه PCI-E 16X نصب میشن . این درگاه هم ورژن های مختلفی داره . مثلا ورژن 1 ، ورژن 2 و جدیدا هم ورژن 3 اومده . تفاوت این ورژن ها تو سرعت انتقال اطلاعات اونهاست . ورژن 2 سرعت دو برابر ورژن 1 داره و ورژن 3 دو برابر ورژن 2 . کارتهای گرافیک فعلی اکثرا ورژن 2 هستن که روی ورژن 1 هم نصب میشن . منتها سرعتشون میاد پایین و بهتره که روی ورژن 2 نصب کنی . تو اطلاعات مادربورد هم نوشته که ورژن درگاه چیه . مثلا PCI-E 16X 2.0 میشه ورژن 2 . کاترهای گرافیک جدید و اونهایی که قراره بیان دارن با ورژن 3 عرضه میشن و چون این ورژن جدیده مادربورد هایی که پشتیبانی میکنن روشون میزنه Gen3 . ولی برای اینکه از این امکانشون استفاده بشه باید پردازنده هم از سری جدید باشه که بتونه این امکان رو پشتیبانی کنه .

مسلما GDDR5 بهتره . سرعت بیشتری داره .

برند هم بستگی به خود کارت داره . اگر رفرنس باشه زیاد مهم نیست . ولی اگر اورکلاک شده باشه و یا از کولر های خواصی استفاده کرده باشه ، بهتره از برندهای معتبر مثل ایسوس ، سافایر ، EVGA ، MSI و ... باشه .

کارتهای گرافیک همه PCI-X 16X هستن و منتها اگر روی مادربوردی که 2 یا 3 درگاه PCI-E 16X داره بخوای بذاری باید دقت کنی ، چون همه درگاههای مادربورد با 16X کار نمیکنن و ممکنه 8 و یا 4 باشن .

امیدوارم جواب گرفته باشی .

عجب مطلب قشنگ و بدردبخری بود لذت بردم

لینک به دیدگاه

درود؛ قصد تهیه یک هارد دارم که مورد استفاده برای آرشیو هست و البته مقداری هم نرم‌افزار روش نصب می‌کنم و درایوبندی میشه ولی سیستم‌عامل روش نصب نمیشه

تا 150هزار هم واسش در نظر دارم اگه دوتا 500 گیگی بشه بهتر اگه نشه هم که 1ترا کافیه

به نظرتون چه هاردی مناسبه ؟ هاردهای وسترن گرین رو میشه پارتیشن‌بندی کرد؟

ممنون

ویرایش شده توسط Auction
لینک به دیدگاه

میتونی از وسترن گرین استفاده کنی . برای آرشیو خوب هستن . ولی بهتره رو هاردی که سیستم عامل روش نیست نرم افزار نصب نکنی. سرعت سیستم رو میاره پایین . 2 تا 500 بخوای بگیری خیلی گرون در میاد . ولی 1 عدد 1 ترا همین حول و حوش قیمت داره . همه هارد ها پارتیشن بندی میشن و مشکلی ندارن .

لینک به دیدگاه

ممنون. من چون 120 گیگ ssd دارم احتمال دادم در آینده اگه واسه نصب نرم‌افزار کمبود فضا باشه مقداری از اونها رو روی این هارد نصب کنم، البته نرم‌افزارهایی که کمتر ازشون استفاده میشه و شاید بازی‌ها رو

در اینصورت بازم سرعت کم میشه حتا اگه از ssd caching هم استفاده بشه؟

به نظرت هارد وسترن گرین بهتره یا سیگیت sata6Gb/s ؟

هاردهای وسترن blue چطورن؟

ویرایش شده توسط Auction
لینک به دیدگاه

هاردهای وسترن blue چطورن؟

عزيز، سرى Blue يه كم سرعت بهترى نسبت به Green داره، و براى نصب نرم افزار و سيستم عامل مناسبتره. اين حداقل تجربه خودم هستش.

لینک به دیدگاه

ممنون ، البته من سیستم‌عامل روش نصب نمی‌کنم چون سیستم‌عامل روی ssd نصبه ، فقط نصب بعضی از نرم‌افزارها و شاید بازیها (اگه بشه با استفاده از ssd cachin) و بقیش هم برای آرشیوه

نظرت درباره سیگیت چیه؟ از بین این هاردها کدومشون فکر می‌کنی واسه کار من مناسبترن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...