رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بازیها رو مجبوری روی هارد دیگه نصب کنی . چون هر بازی بین 10 تا 30 گیگ ممکنه جا بگیره . شاید هم بیشتر . پس روی SSD نمیشه گذاشتشون . مخصوصا چند تا بازی همزمان . سرعت لود شدن بازی به اندازه هارد میشه نه SSD . البته مشکلی ایجاد نمیکنه .

هارد های وسترن سه دسته هستن . سری بلک که سرعت بالایی دارن و مصرف انرژی و صداشون هم زیاده . سری بلو که سرعت ، مصرف و صدا شون در حد متوسطه و سری گرین که سرعتشون پایینتر از 2 هارد دیگه هست و مصرف و صداشون هم کمتره . بلو بین گرین و بلک هست و اگر گیر بیاد تو بازار برای سیستم هایی که میخوان روی هارد سیستم عامل نصب کنن بهتره . سیگیت هم خوبه و سرعت خوبی داره . منتها کیفیتش به اندازه سری بلک وسترن نیست . از بلو بهتره . اون هم برای سیستم هایی که فقط از هارد استفاده میکنن مناسبه . ولی برای آرشیو گرین بهتره . چون مصرف کمتری داره و صدای کمی همایجاد میکنه . اگر سامسونگ گیر میومد خیلی خوب بود که نیست متاسفانه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هاردهای Green برای نصب بازی (و نه سیستم‌عامل) مشگلی ندارن؟

هاردهای سیگیت صداشون در چه حدیه؟

هاردهای سامسونگ برای آرشیو بهترن یا نصب سیستم‌‌عامل و اینکه صداشون در چه حدیه؟

حامد جان اگه ممکنه لطف کنی یه لیست که شامل اون سامسونگه هم بشه ازهمه‌‌ی این هاردهایی که برای کار من مناسبه بدی تا من به ترتیب اون اولویت هر کدوم رو که پیدا کردم بگیرم

ببخشید که سؤالها زیاد شد :دی ممنون.

لینک به دیدگاه

مشکلی برای نصب بازی ندارن . برای سیستم عامل هم ندارن . فقط کمی سرعت اجرای نرم افزارها توشون کمتره . به خاطر سرعت کمتر چرخش اونه .

صدای هارد سیگیت هم زیاد نیست . من الان دارم و در واقع صدایی نمیشنوم ازش .

هاردهای سامسونگ هم دو نوع هستن . 5400 و 7200 دور . سری UI با 54000 دوره و سری UJ با 7200 دور . صدای هر دو کمه . ولی دور کمتر صدای کمتری هم داره .

لیست که نمیشه تو این بازار داد . هاردهای زیادی داشتیم . هیتاچی ، توشیبا ، سامسونگ ، سیگیت و وسترن . مدلهای مختلفشون هم بود. ولی الان باید ببینی تو بازار چی پیدا میکنی .

من میگم سامسونگ سری J ، سامسونگ سری I ، وسترن بلو ، وسترن گرین ، سیگیت .

لینک به دیدگاه

سلام

میشه مادربورد z77 تا 300 تومن معرفی کنید؟

ممنون

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

ممنون آقا حامد

این مدل چطوره به نظرتون MSI H77MA-G43 1155 MB

چقدر از Z77 ضعیفتره؟

بعد اینکه آقا حامد B75 چه فرقی با Z77 داره؟

به نظرتون برای سی پی یو 3450 چه مینی بگیرم؟

آیا Z68 بگیرم مشکلی پیش میاد؟

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

این هم مادربورد خوبیه . ولی از سری Z نیست . تو این 2 لینک میتونی تفاوت چیپ ها رو ببینی :

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

http://www.anandtech.com/show/4830/intels-ivy-bridge-architecture-exposed

ضمن اینکه مادربوردهای Z77 که از Lucid Vitru استفاده میکنن ، میتونن همزمان از کارت گرافیک و گرافیک پردازنده در کنار هم استفاده کنن و این باعث بالا رفتن پرفورمنس گرافیک میشه .

لینک به دیدگاه

شرمنده آقا حامد

من خیلی متوجه نشدم :p

الان B75 قوی تره یا H77 ؟

کلا تفاوت B , Z , H در چیه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

علاوه بر ویژگی Lucid ، بوردهای سری Z77 قابلیت اورکلاک دارن ، تا 2 اسلات PCI-E 3.0 دارن ( بستگی به مدل مادربورد داره ) ، قابلیت Intel Rapid Storage Technology و Smart Response Technology رو هم دارن . بیشترشون اسلات PCI معمولی ندارن .

بوردهای H77 قابلیت اورکلاک ندارن ، فقط 1 اسلات PCI-E 3.0 دارن . همه اونها قابلیت Lucid رو ندارن . همه اونها قابلیتهای Intel Rapid Storage Technology و Smart Response Technology رو ندارن . اسلات PCI معمولی دارن .

بوردهای B75 قابلیت اورکلاک ندارن ، فقط 1 اسلات PCI-E 3.0 دارن . پورت USB کمتری دارن . فقط 1 پورت ساتا 3 دارن . همه اونها قابلیت Lucid رو ندارن . قابلیتهای Intel Rapid Storage Technology و Smart Response Technology رو ندارن . اسلات PCI معمولی دارن .

امیدوارم کمکی کرده باشه این توضیحات

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از شما

آقا حامد میشه بی زحمت به صورت مختصر راجع به

Intel Rapid Storage Technology و Smart Response Technology

و Lucid

توضیح بدید

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

Lucid رو که گفتم . امکان سوئیچ بین کارت گرافیک و گرافیک داخل پردازنده که تو مادروبورد های Z77 بهینه شده و قابلیت استفاده همزمان از کارت گرافیک و گرافیک پردازنده رو هم داره .

Smart Response Technology قابلیتیه که اجازه میده از یک دیسک جامد یا همون SSD با حجم کم برای بالا بردن سرعت هارد استفاده کنی . مثلا یک SSD با حجم 20 گیگ میذاری روی سیستم و اون به عنوان کش برای هارد استفاده میشه . از حجمش نمیتونی استفاده کنی . ولی سرعت اجرای برنامه ها رو میبره بالا .

Intel Rapid Storage Technology قابلیت مدیریت هارد دیسک هستش . مثلا شما از چند هارد روی سیستم استفاده میکنی ، برای مدیریت راید هارد و محافظت بهتر از اطلاعات اون استفاده میشه . البته این مورد آخر رو شاید کامل نتونسته باشم توضیح بدم .

لینک به دیدگاه

آقا حامد خیلی لطف کردید

شرمنده نظرتون راجع به Z75 چیه؟

به نظرتون Z75 بهتره یا H77 ؟

کدوم قوی تر هستنید؟

ممنون

لینک به دیدگاه

Z75 قابلیت Smart Response Technology رو نداره و H77 هم قابلیت اورکلاک نداره . Z75 تا 2 اسلات PCI-E 3.0 میتونه داشته باشه و H77 همون 1 عدد . تفاوت خاص دیگه ای ندارن . قیمتشون میتونه متفاوت باشه . باید ببینی میخوای اورکلاک کنی یا میخوای از قابلیت های جانبی استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

ممنون

آقا حامد یک سوال کاملا بی ربط

میخواستم ببینم آیا تبدیلی وجود داره که بشه PCI رو به PCI Express تبدیل کرد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

من همچین تبدیلی ندیدم . به صورت تئوری هم امکانش نیست . چون پهنای باند PCI-E خیلی بالاتر از PCI هست و شما نمیتونی حتی اگر تبدیلی هم بذاری از یک وسیله مثل کارت گرافیک که نیاز به پهنای باند بالا داره ، روی PCI استفاده کنی.

لینک به دیدگاه

لطفا سریعترین SSD با حجم 120 گیگ رو معرفی کنید

آقا شانست به راهه امروز . فقط بدو تا تموم نشده . لیون Corsair Force GT 120GB SATA3 آورده با قیمت 346500 . سرعتش فوق العاده هست .

Max Sequential Read : Up to 555MB/s

Max Sequential Write : Up to 515MB/s

4KB Random Write : Up to 85,000 IOPS

MTBF : 2,000,000 hours

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید

مادربرد LGA 1155 تو قیمت زیر 200 تومن میخوام که آنبرد باشه..

ویرایش شده توسط alza
لینک به دیدگاه

سلام

آقا حامد مادربورد ایسوس با گارانتی کولینگ سیس چطوره؟

کلا گارانتی معتبری مثل سازگار میباشد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در مورد شرکت کولینگ سیس اطلاعی ندارم . باهاشون برخوردی نداشتم . از نظر اعتبار فکر نمیکنم به پای سازگار برسه . ولی خدماتش رو نمیدونم .

لینک به دیدگاه

سلام

آقا حامد در بازار سی پی یوهای آیوی هم مدل 77 وات موجود میباشد.

هم 95 وات به نظرتون کدوماشون از نظر کارایی بهتر عمل میکنند؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ممنون

http://ark.intel.com/products/codename/29902

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

هیچ فرقی با هم ندارن . فقط روی جعبه بعضی ها زده 77 وات و بعضی ها هم 95 وات . اون هایی که 95 وات زده تو یک سری کشور تولید شدن و 77 واتها تو کشورهای دیگه . برای این زده 95 وات که بگه توی مادربورد های سری قبلی هم کار میکنه . این چیزیه که خود اینتل گفته .

لینک به دیدگاه

با سلام

بغد از چند مدت تحقیق بالاخره تونستم سیستم مورد نظر رو ببندم و تقریبا همون سیستمی بود که آقا حامد اینجا بهم پیشنهاد داد.یعنی کاملا همون سیستم بود

جا داره از زحمات آقا حامد عزیز و راهنماییهاش تشکر کنم که بدون هیچگونه شناخت و بدون هیچ منتی میاد و دیگران رو برای خرید سیستم مناسب کمک میکنه چون واقعا نمیشه به حرف هر فروشنده ای اعتماد کرد

گرافیک رو هم تونستم با قیمت نسبتا خوبی بگیرم.

یه دونه 560ti با برند evga که یک سال از گارانتیش مونده و تو ویترین بوده رو تونستم 350 بگیرم.

فقط الان نیازه هست برنامه ای چیزی نصب کنم که ببینم قطعات درست کار میکنن یا نیازی نیست؟

مثلا سی پی یو چقدر حرارت داره یا مثلا رم و گرافیک کارشون رو درست انجام میدن یا گرافیک رو اسلات 16x درست کار میکنه و از این جور چیزا؟

لینک به دیدگاه

سلام .

خواهش میکنم عزیز . کاری نکردم . برای تست حرارت ، ولتاژ و کارکرد کلی سیستم نرم افزار SIV رو دانلود کن . رایگانه و اطلاعات کاملی بهت میده . موفق باشی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...