رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ویرتو کارش سوئیچ بین گرافیک پردازنده و کارت گرافیک در مواقع لزومه تو چیپ Z68 . ربطی به مانیتور نداره . من که فکر میکنم خوبه .

MSI هرچی این عدد مدلش بالاتر باشه کیفیتش بهتره . حداکثر امکاناتی هم که چیپ اجازه میده روش کار شده . اگر برات این موضوع مهمتره همین رو بگیر . قیمتش منطقیتره نسبت به ازراک .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان من فکر می کنم اگر سوالم رو تو این تاپیک مطرح کنم بهتر باشه.

اول اینکه توی تاپیک ها صحبت ازآقای فیروزی نامی می شد که می گفتن به قیمت منصفانه می فروشه قطعات رو. تو بازار کامپیوتر رضا هست ؟ می شه لطفا آدرس دقیق مغازش رو بگید ؟

یه سوالی هم داشتم می خوام تا سقف 500 هزارتومن کارت گرافیک بگیرم به نظرتون بهترین انتخاب evga gtx 560 ti هست الان ؟ یه gtx 470 داشتم که بعد از 1 سال سوخت. خیلی عالی بود اما خب سوخت و یه حس بدی نسبت به geforce پیدا کردم اما هنوزم نمی تونم از محصولاتش دل بکنم.

سایر مشخصات کامپیوترم :

cpu : amd phenom II X6 1090T

ram : corsiar 4 gb dual channel ddr3 668mhz

motherboard : asus m4a79t deluxe

بهترین کارت گرافیک ممکن برای این سیستم با سقف 500هزارتومن هزینه چیه ؟ انتخاب دیگه ای جز grx 560 ti دارم در geforce ؟ فقط geforce می خوام ati اصلا با سلیقم سازگار نیست.

لینک به دیدگاه

مهمترین قطعه رو نگفتی . پاور . پاورت برای کارت 470 کافی بود ؟ اگر بود با 560 هم مشکلی نداری .

تو این رنج اگر از انویدیا میخوای ، همین 560ti بهترین چیزیه که میتونی تهیه کنی . مگر اینکه دست دوم بگیری . 570 دست 2 میتونی گیر بیاری . ولی اگر AMD یا همون ATI بگیری میتونی مدل 6950 رو گیر بیاری که قویتره .

آقای فیروزی مغازه ندارن و با ایشون باید تو همین فروم ها ارتباط برقرار کنی . اگر از مغازه میخوای بگیری فروشگاه لیون هست .

لینک به دیدگاه

من موندم مادر بوردمو از ایسوز بگیرم یانه

اگه کسی این مدل رو داره ( m5a 97 ) ازش راضی هست افت سرعت نداره ( مثل مدل های قدیمیه ایسوس )

من الان موندم یک خورده خرج بیشتر کنم AS ROCK FX(() EXTREAME 4 بگیرم یا نه

چون آشنایی با این برند ندارم نگرانم !!

لینک به دیدگاه

من ازراکو تایید میکنم خیلی مادربوردای خوبی داره نسبت قیمت به کارایی و کیفیتش عالیه

تو خریدش شک نکن

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییت حامد جان ، پاورم 700w thermaltake هست که فکر می کنم کافی باشه. بعضی از دوستان بهم پیشنهاد سری 6000 ati رو دادن که ازش راضی بودن اما physicx خیلی برای من مهمه کلا از 470 gtx کاملا راضی بودم از نظر فنی فقط بعد از 2 ساعت بازی پیاپی صدای فنش بلند می شد کمی اذیت می کرد ولی خب چون سوخت ازش خاطره ی بدی به جا موند. حالا موندم gtx 560 ti بگیرم یا 6950. جالبه در سایت videobenchmark هم در این لینک می بینید که این 2 کارت گرافیک دقیقا کنار هم قرار دادن ولی من چطوری از physix انویدیا دل بکنم ؟ قیمتاشونم یکی هست تقریبا. 6970 تو این لینکی که گذاشتم از هر دو بالاتره اما هزینش خیلی زیاد می شه دیگه. همه جا بالای 650 بود هزینش.

لینک به دیدگاه

درودی دوباره

ببخشید اینقد سوال می کنم آقا حامد

میخوام ببینم اگه بخوام این قطعات دست دوم قیمت حدودیشو چقدره؟!

CPU:i7 2600k

MB:Asus P8Z68-V

VGA:هر برندی ارزون از 580 باشه مهم نیست

ممنون

ویرایش شده توسط ITech
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییت حامد جان ، پاورم 700w thermaltake هست که فکر می کنم کافی باشه. بعضی از دوستان بهم پیشنهاد سری 6000 ati رو دادن که ازش راضی بودن اما physicx خیلی برای من مهمه کلا از 470 gtx کاملا راضی بودم از نظر فنی فقط بعد از 2 ساعت بازی پیاپی صدای فنش بلند می شد کمی اذیت می کرد ولی خب چون سوخت ازش خاطره ی بدی به جا موند. حالا موندم gtx 560 ti بگیرم یا 6950. جالبه در سایت videobenchmark هم در این لینکمی بینید که این 2 کارت گرافیک دقیقا کنار هم قرار دادن ولی من چطوری از physix انویدیا دل بکنم ؟ قیمتاشونم یکی هست تقریبا. 6970 تو این لینکی که گذاشتم از هر دو بالاتره اما هزینش خیلی زیاد می شه دیگه. همه جا بالای 650 بود هزینش.

خود من هم فقط از انویدیا استفاده میکنم . با اینکه میدونم بعضی از مدلهای AMD قویتر و بهتره . ولی باز هم نمیگیرم . اگر انویدیا رو ترجیح میدی همون رو بگیر . چون در غیر این صورت با کوچکترین مشکل حسرت میخوری که چرا AMD گرفتی .

لینک به دیدگاه

درودی دوباره

ببخشید اینقد سوال می کنم آقا حامد

میخوام ببینم اگه بخوام این قطعات دست دوم قیمت حدودیشو چقدره؟!

CPU:i7 2600k

MB:Asus P8Z68-V

VGA:هر برندی ارزون از 580 باشه مهم نیست

ممنون

من قیمت دست دوم رو ندارم . کمی تو فروم ها بگردی قیمتها رو میتونی پیدا کنی . معمولا بین 20 تا 30 درصد زیر قیمت آک هست . بستگی به میزان کارکرد و گارانتی داره .

لینک به دیدگاه

ببخشید از این دو بررسی و نمودار اورکلاکینگ کدوم یک از این دو سایت معتبرتره !؟ :unsure:

(آخر نفهمیدم p67a-gd80 خوبه یا بده در اورکلاک ! :wacko: )

http://www.futureloo...board-reviewed/

http://www.tomshardw...80,292-15.html

!

ویرایش شده توسط tarashee
لینک به دیدگاه

دومی معتبر تره .

اون مادربوردهایی که با این مقایسه شدن ، همه از سری مادربورد های حرفه ای برای اورکلاک هستن . ولی این مادربورد برای این منظور نیست . مادربورد خوبیه . ولی به پای اونها نمیرسه . اون بردها قیمت خیلی بالاتری هم دارن .

لینک به دیدگاه

آخه این هم میگن مخصوص این کاره و 12 فازه !!

اینم لینک مقایسش هست :

http://www.tomshardware.co.uk/asrock-p67-extreme6-asus-p8p67-deluxe-msi-p67a-gd80,review-32173.html

لینک به دیدگاه

نگفتم که این برای اورکلاک مناسب نیست . اونها خیلی بهتر هستن . فکر میکنم اون مادربورد ها 14 و 16 فاز باشن . این مادربورد تو حد خودش مادربورد خوبیه . همین که با اون مادربورد ها مقایسه شده نشون میده که قدرت خوبی داره .

لینک به دیدگاه

دوستان من برای این سیستم یک مادر بورد 300 تومانی با کارکرد عالی میخوام

CPU : INTER I5 2500 K

VGA : SAPPHIRE HD 6950 2GB

MB :

Ram : Gskil 2>2 GB 1600 ddr3

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

اگه اون زمونا بود که خودم ASUS P8Z68-V رو 250 تومن خریدم، می گفتم همین مادربرد رو بخر، ولی فعلا که حدود 450 شده!!!!

پس با توجه به بودجه شما به نظرم MSI P67A GD55 با قیمت حدود 250 و یا ASRock Z68 Pro3 Gen3 با قیمت 310 تومان می تونه جزو بهترین انتخابها باشه. ازراک چیپ جدیدتری داره (که البته تفاوت آنچنانی با P67 نداره) و اینکه از PCI Gen.3 پشتیبانی می کنه. به جاش MSI از NVIDIA SLI و ATI CrossFireX پشتیبانی می کنه و پورت های کامل تری داره (مثله چهارتا USB3 و یا 1394)،، به نظرم با توجه به قیمت MSI ، کفه انتخاب به سمته MSI سنگینی می کنه.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد

میشه بهترین فلش 16 گیگ usb3 که در بازار وجود داره معرفی بفرمایید؟

ممنون

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر دوستان در باره واترکولینگ های Antec KÜHLERچیه؟

کیفیت ساخت خوبه و سر و صدا نداره؟

بعد از یه مدت دچار نشتی نمیشه آب بریزه تو سیستم؟

الان در حد 920 این برند چه خنک کننده ای پیشنهاد میکنید با کیفیت بهتر و بی صدا و البته ساپرت 2011؟

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

سلام

من 4 تا رم 8gb می خوام

از 450000 تومان بیشتر نشه

اگر 1600 باشه بهتره

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید !

لینک به دیدگاه

سلام از بندست ..آقا حامد میشه منو در خرید مودم ای دی اس ال وایرلس که دارای حداقل 2 پورت لن و انتن قوی باشه راهنمایی کنه ..

مودم همیشه روشن هست . قیمتش خوب باشه .. ولی حتما مودم خوب باشه ...

تشکر فراوان ..اگرم دو انته باشه بهتره

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد

ممنون

silicon power usb3 b10 blaze اگر اشتباه نکنم همینه

خودم دارم خریدم 25 تومن به شما هم معرفی میکنم

البته بهتر از اینم هست اونم فلش سوپر اسپید ای دیتا هست که 50 تومن براتون در میاد

لینک به دیدگاه

MB :

مادربورد MSI p67a-gd80 هست که حدود 300 تومانه . اگر به امکانات چیپ Z68 نیازی نداری گیزینه خوبیه .

لینک به دیدگاه

سلام از بندست ..آقا حامد میشه منو در خرید مودم ای دی اس ال وایرلس که دارای حداقل 2 پورت لن و انتن قوی باشه راهنمایی کنه ..

مودم همیشه روشن هست . قیمتش خوب باشه .. ولی حتما مودم خوب باشه ...

تشکر فراوان ..اگرم دو انته باشه بهتره

این چند تا مدل هست .

TP-Link 8961N 300Mbps Wireless N ADSL2 Modem قیمت 86 تومان . این مدل 2 آنتن داره . مودم خوبیه . کلا TP-Link خیلی خوب کار کرده . کسی مشکلی نداشته . خیلی از دوستان به صورت 24 ساعته دارن استفاده میکنن از مدلهای دیگه اون . ولی خودم این مدل رو کار نکردم .

D-Link DSL-2730U WIRELESS ADSL2 Modem قیمت 74 تومان . تک آنتنه هست . خودم دارم . مشکلی نداشته . کمی گرم میشه اگر 24 سات روشن بمونه . ولی فکر میکنم طبیعیه .

ASUS DSL-N10 Wireless-N ADSL Modem قیمت 79 تومان . این رو هم دارم . مودم خوبیه . گرمای کمتری نسبت به دی لینک داره . اما من باهاش یک مشکل دارم و لپ تاپی که استفاده میکنم مودم رو گم میکنه و باید وایرلس مودم رو خاموش و روشن کنم که پیدا کنه دوباره .نمیدونم مشکل از سیستم حفاظتیه مودمه که بیشتر از یه مقدار اجازه نمیده و یا لپ تاپ با این مودم مشکل داره . چون لپ تاپ دیگه ای ندارم که بخوام مدتی باهاش کار کنم و ببینم مشکل داره یا نه .

همه این مدلها 4 پورت شبکه دارن .

لینک به دیدگاه

سلام

من 4 تا رم 8gb می خوام

از 450000 تومان بیشتر نشه

اگر 1600 باشه بهتره

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید !

رم های 8 گیگی از حدود 160 تومان شروع میشن . که 4 تاش میشه 640 تومان . این مدلها هست :

GeIL Evo Corsa 8GB 1600 DDR3 Ram قیمت 159

Gskill Ripjaws X 8GB DDR3 1600 CL10 Ram قیمت 177

Gskill Ripjaws X 8GB 1x8GB DDR3 1600 Ram قیمت 199

این مدل به صورت پک 4 تایی هست که از همه ارزونتر در میاد :

Patriot Gamer II 32GB 4x8GB DDR3 1600 قیمت 505000 تومان

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد

ممنون

متاسفانه من سراغ ندارم . همون مدلهایی که آقا امیر گفت مدلهای خوبی هستن . یکی دیگه از دوستان هم تهیه کرده بود همون سیلیکون پاور رو و راضی بود.

لینک به دیدگاه

ممنونم جریان IPV4 که تو فروشگاه لیون برای asus n10 چیه ؟؟ تو مشخات ایسوز چیزایی نوشته از نظر استادنداردی که برای بقیه ننوشته ..به نظر کلا سرتر میاد

خودم از asus خوشم اومده ... تی پی لینک هم به نظرم باید خوب باشه...

راستی یادم رفت .ایا مودمی هست که بشه هارد کامپیتر رو به اشتراک گذاشت ..نیست ؟؟والا اگر میشد هارد رو شبکه میکرد که حرف نداشت ..خداییش اگر میبود خیلی خوب میشد ها...اینم از اختراع امروز ما....

اینم مدل به نظرم قشنگ اومد ولی خوب گرونه

Linksys WAG120N Wireless-N ADSL2 Modem

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...