رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من در مورد مسائل فنی اونها زیاد اطلاعات ندارم . ولی فکر نمیکنم از نظر فنی خیلی تفاوت داشته باشن . ایسوس کنترل پنل خیلی خوبی داره . تو مرورگر اینترنت که آی پی مودم رو میزنی ، کنترل پنلش میاد . نسبت به مودمهای دیگه ای که دیدم ، مال ایسوس یه چیز دیگه بود . کار باهاش راحته و اگر مشکلی توی ارتباط باشه اعلام میکنه اونجا . شاید منظورش همین کنترل پنل باشه .

کامپیوتر رو که میتونی شبکه کنی . دوستانی که تو زمینه شبکه فعال هستن میتونن کمک کنن . ولی هارد رو مستقیما نمیتونی . مگر اینکه هارد اکسترنال با پورت شبکه یا وایرلس بگیری .

لینک سیس هم خوبه . ولی خوب حدود 30 تومان از ایسوس گرونتره .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

D-Link DSL-2730U WIRELESS ADSL2 Modem قیمت 74 تومان . تک آنتنه هست . خودم دارم . مشکلی نداشته . کمی گرم میشه اگر 24 سات روشن بمونه . ولی فکر میکنم طبیعیه .

ASUS DSL-N10 Wireless-N ADSL Modem قیمت 79 تومان . این رو هم دارم . مودم خوبیه . گرمای کمتری نسبت به دی لینک داره . اما من باهاش یک مشکل دارم و لپ تاپی که استفاده میکنم مودم رو گم میکنه و باید وایرلس مودم رو خاموش و روشن کنم که پیدا کنه دوباره .نمیدونم مشکل از سیستم حفاظتیه مودمه که بیشتر از یه مقدار اجازه نمیده و یا لپ تاپ با این مودم مشکل داره . چون لپ تاپ دیگه ای ندارم که بخوام مدتی باهاش کار کنم و ببینم مشکل داره یا نه .

همه این مدلها 4 پورت شبکه دارن .

سلام دوست عزیز

چون تجربه استفاده از مودم وایرلس را داشتین می خوام بدونم تا شعا ع 25-30 متر این مودم راحت پوشش می ده ، البته تو یک طبقه منظورم ....

به هر حال ممنون میشم تجربتون را در استفاده از وایرلس این مودم از لحاظ محدوده پوشش و قدرت سیگنال بفرمایید .

و اینکه اختلاف قابل توجهی بین تک آنتن با دو آنتن در همین محدوده وجود داره

ویرایش شده توسط bird13
لینک به دیدگاه

من از این مودم ها تو محل کارم که 65 متره و خونه که 85 متره استفاده کردم . شعاع کارش رو نمیدونم . ولی تو کل این محیط جواب داده . مسلما نمیشه گفت بیشتر از 13-14 متر . چون طول خونه بیشتر از 15 متر نیست . ولی فکر نکنم تا 50 متر مشکلی داشته باشن . یک آنتن و دو آنتن استاندارد و سرعتشون فرق میکنه . تک آنتنه ها میتونن استاندارد G و یا N150 باشن . دو آنتنه ها معمولا N300 هستن . سرعت و برد بیشتری دارن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر دوستان در باره واترکولینگ های Antec KÜHLERچیه؟

کیفیت ساخت خوبه و سر و صدا نداره؟

بعد از یه مدت دچار نشتی نمیشه آب بریزه تو سیستم؟

الان در حد 920 این برند چه خنک کننده ای پیشنهاد میکنید با کیفیت بهتر و بی صدا و البته ساپرت 2011؟

دوستان ما را هم فراموش نکنید.قربون آقا :(

لینک به دیدگاه

دوستان ما را هم فراموش نکنید.قربون آقا :(

دوست عزیز چون من اطلاعاتی در مورد واتر کولرها ندارم چیزی نگفتم که راهنمایی غلط نکرده باشم . در حدی که میدونم کولر 920 آنتک جزو کولرهای خوب بازاره . فکر نکنم کسی ناراضی باشه ازش . میتونید از دوستانی که تو کار اورکلاک هستن سوال کنید . بیشتر در موردش میدونن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز دمای اتاق من بالاست و نمیتونم کارتهای گرافیک رو بصورت کراس فایر استفاده کنم . بنظر شما بهتر نیست برای کارتها از کولر استفاده بشه ؟ و اینکه چه کولری تهیه کنم که در تابستان هم مشکل دما نداشته باشم ؟

xfx 6870 refrence

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

من یک پاور قدیمی دارم روش نوشته 470 وات خروجی .خروجی واقعی این چند دوستان؟من میخوام یک مین ASRock H61M-PS 1155 MB و یک سی پی یو g620 بخرم از اقای حسینی ایا این پاور جوابگوست ودوم اینکه اگه یک گرافیک 6670 یا5670 روش بذارم که سوکت 6 پینی هم لازم ندارن چی؟

اگه جوابگوست که هیچ ولی اگه جوابگو نیست چی بگیرم؟

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

معمولا توان پیک رو تو پاور های قدیمی میزدن که 10 درصد بیشتر از توان واقعی باید میبود . ولی بعضی از پاور ها اینطور بودن . بیشترشون تا 50 درصد هم اضافه میزدن . مثلا 250 وات واقعی رو میزدن 500 وات . نمیشه دقیق گفت . روی پاور مقدار توان اختصاص داده شده به قسمتهای مختلف رو به صورت جدول نزده ؟ اگر زده باشه اونها رو جمع کن با هم . به 400 رسید مشکلی نیست .

فرض بر این میگیریم که پاور به درد نمیخوره . میتونی یک پاور 430 وات واقعی و یا 380 وات واقعی بگیری . البته 380 وات دیگه لب مرزه .

لینک به دیدگاه

سلام مانیتور 19 اینچ

تا 170 تومن به نظرتون چی خوبه؟

ممنون

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

مانیتور کم شده تو بازار . قیمتها هم خیلی بالا رفته . فکر میکنم باید دنبال AOC باشی . البته اگر گیر بیاد . LG و سامسونگ زیر 200 تومان ندارن .

لینک به دیدگاه

حامد جان،

یه نظر کارشناسی میخواستم،

کدوم یکی از این مدل ها تو این سطح بهترن:

OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G -

Kingston HyperX SH100S3/120G 2.5" 120GB -

ADATA XPG SX900 ASX900S3-128GM-

غیر از این ها هم چیزی هست تو این سطح 120 که قابل توجه یا بهتر باشه؟

لینک به دیدگاه

به دظر من اول ورتکس ، دوم ای دیتا ، سوم کینگستون .

اما Corsair Force 3 120GB و Corsair Force GT 120GB هم گزینه های خوبی هستن و تو همین سطح قرار دارن .

لینک به دیدگاه

با سلام

1 _من انتخاب خوبی کردم مخصوصا درابطه با مادر بورد و CPU

و یک رم هم شما بهم پیشنهاد بدید

CPU : FX 6200

MB :

ASRock 990FX Extreme3 AM3+ MB

VGA : SAPPHIRE HD 6950 2 GB

2 _ فرق SAPPHIRE HD 6950 PCIE با مدل معمولیش چه فرقی میکنه کدوم بهتره ؟؟

لینک به دیدگاه

به نظر من پردازنده 6200 نگیری بهتره . 2120 اینتل خیلی بهتر عمل میکنه . حتی بتونی 2300 اینتل رو هم گیر بیاری که دیگه 6200 حرفی برای گفتن نداره .

اون مادربورد که گفتی قیمتش فکر نمیکنم به روز باشه . الان اگر گیر بیاد بالای 350 تومانه فکر کنم . با این پول میتونی یک مادربورد خیلی خوب برای اینتل بگیری .

رم رو برای چه کاری میخوای ؟ فقط میخوای استفاده کنی ازش یا میخوای اورکلاک کنی و رکورد بزنی ؟ اگر برای استفاده عادی میخوای رم با فرکانس 1333 هم کفایت میکنه . قیمتش هم به صرفه تره . در عوض حجم بیشتری میتونی بگیری .

کارت گرافیک 6950 خوبه . البته قیمتش هم بالاست . اون 2 مدل تو خنک کننده فرق دارن و مقدار رم . مدلی که خنک کننده خاص داره بهتره .

لینک به دیدگاه

به نظر شما 6950 رو MSI بگیرم یا SAPPHIRe

میخوام 2 گیگ باشن هردو

سافایر با60 تومن تفاوت فرق آنچنانی داره

لینک به دیدگاه

هر دو برند خوبی هستن . فرق زیادی با هم ندارن . اگر هر دو مدل رفرنس هستن من سافایر رو ترجیح میدم . ولی اگر مدلهای خاص هستن ، MSI به نظر من تو مدلهای خاص برتری داره .

لینک به دیدگاه

سلام

آره آقا حامد درست میگن به نظر من که msi کارش حرف نداره . اگه مشکلتون پول نیستش حتما msi بخرین . چون رفرنس msi هم مثل رفرنسای ایسوس مدار تغذیه ( برای اور ) و سیستم خنک کنندگی خوبی دارن .

لینک به دیدگاه

آقا حامد ...سیستم تا 1200 واسه بچه دبیرستانی میشه راهنمایی کنید ..کاربردش برای بازی هست ..دیگه کارت گرافیک فکر کنم از 450 یا 6770 دیگه پایین تر نیاز باشه..

سی پی رو هم نظرم روی amd 631 هست !! نمیدونم اینده نگری داره یا نه ؟؟ معادل این میشه intel g620 که این کجا و ان کجا

حالا میخوام شهرستان قسطی بردارم ..میشه راهنمایی کنید منو ...تشکر

راستی قسطی تا چند درصد بکشه روش خوبه ؟؟؟ 3ماهه پرداخت اولیه هم 300

لینک به دیدگاه

G620 تو بازیها خیلی بهتر عمل میکنه . چون تو بازیها 4 هسته پردازنده 631 استفاده نمیشه و عملا از 620 ضعیفتر میشه . به نظر من 620 بهتره . من با 620 بهت میگم . با 631 هم میگم .

پردازنده : Intel G620 = 120

مادربورد : GIGABYTE B75M-D3V = 220

هارد : Seagate 500GB Sata 3 = 135

رم : Kingston 2x2 GB 1333 = 55

گرافیک : XFX HD 6770 1GB = 225

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X = 40

مودم : Zoltrix Z919 Dial-up = 16

پاور: GREEN GP530A-EU = 105

کیس : Green Magnum 2 = 74

کیبورد و ماوس : دلخواه = 50

اسپیکر : Hessel HS-352MU 2.1 Speaker = 70

مانیتور : LG 2050T LED = 260

جمع : 1320 تومان . قیمتها ممکنه کمی تغییر کرده باشن . بعضی از قطعات هم شاید موجود نباشن .

اگر پردازنده رو 631 بذاری حدود 150 تومان پردازنده هست و در حدود 200 تومان هم براش مادربورد باید بگیری که 10 تومان از سیستم اینتل گرونتر میشه .

این قیمت برای قیمت قطعات به صورت نقد تو تهرانه . هزینه اسمبل ، حمل و سود اقساط رو هم باید اضافه کنی . معمولا 2.5 تا 3 درصد ماهیانه سود میگیرن .

اگر بخوای ارزونتر در بیاد میتونی گرافیک رو کمی پایینتر برداری که باعث میشه پاور هم کمتر نیاز بشه ، مانیتور هم مدل ارزونتر شاید تو بازار گیر بیاد . در حدود 220-230 . اسپیکر هم 2 تکه معمولی بگیری حدود 20 تومانه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . من واقعا مبتدی هستم اگه ممکنه راهنماییم کنید . راستش نمیدونستم سوالام رو کجا بپرسم . من نیاز به یه کارت گرافیک و پاور دارم نمیدونم گرافیک رو تا سقف 350 چی بگیرم 6850 خیلی از 6790 قویتر هست؟ به نظرتون خرید 6850 به صرفه هست ؟ قدرتش در چه حدیه ؟ و چه پاوری بخرم که هر کدوم از این کارت گرافیکا رو بتونه ساپورت کنه؟مانیتور رو از برند ایسوس چی پیشنهاد میکنید ؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . من واقعا مبتدی هستم اگه ممکنه راهنماییم کنید . راستش نمیدونستم سوالام رو کجا بپرسم . من نیاز به یه کارت گرافیک و پاور دارم نمیدونم گرافیک رو تا سقف 350 چی بگیرم 6850 خیلی از 6790 قویتر هست؟ به نظرتون خرید 6850 به صرفه هست ؟ قدرتش در چه حدیه ؟ و چه پاوری بخرم که هر کدوم از این کارت گرافیکا رو بتونه ساپورت کنه؟مانیتور رو از برند ایسوس چی پیشنهاد میکنید ؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد تشکر

دوست عزیز

برای اینکه بهتر راهنمایی بشید . مشخصات سیستم فعلی رو هم بنویسید

ممکنه شما یک کارت vga خیلی قوی بگیری ولی cpu شما ضعیف باشه و به عنوان گلوگاه بشه. برای همین اطلاعات تکمیلی بنویسید تا راهنمایی کامل باشه . ^_^

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

برای گیمینگ

این سیستم نهایی من هست اگر تو همین رنج گزینه ی بهتری میدونید بگید :

CPU : 2500 K

VGA : R6950-TwinFrozr III PE/OC-HD6900 ( این مدل مشکلی در مقابل سافایر نداره ؟؟ )

MB :

MSI p67a-gd80

Ram : ؟

Power : ?

Case : X3

لینک به دیدگاه

سلام مجدد فعلا مادربورد من asus p5k هست و سی پی یو core quad q8400 که قصد دارم هردوتا رو عوض کنم cor i5 و asrock fatality بخرم

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

برای گیمینگ

این سیستم نهایی من هست اگر تو همین رنج گزینه ی بهتری میدونید بگید :

CPU : 2500 K

VGA : R6950-TwinFrozr III PE/OC-HD6900 ( این مدل مشکلی در مقابل سافایر نداره ؟؟ )

MB :

MSI p67a-gd80

Ram : ؟

Power : ?

Case : X3

مشخصات خوبه . کارت گرافیک مدل خیلی خوبیه . مادربورد هم مناسبه . رم رو بهتره 2 تا 4 گیگ بگیری . اگر میخوای اورکلاک کنیش فرکانس 1600 حداقل بگیر و مدل خوب هم باشه . ولی اگر نمیخوای اورکلاک کنی فرکانس 1333 هم کافیه و تفاوت محسوسی نمیبینی . پاور رو حداقل 685B گرین بگیر . اگر اورکلاک حرفه ای میخوای بکنی بهتره قویتر بگیری . کولر برای پردازنده هم باید بگیری . چون با کولر خودش اصلا اورکلاک نمیتونی بکنی . کولر هم به میزان اورکلاک بستگی داره . ولی متعادلش کولری مثل ترمال رایت ماچو و یا تونیک تاور اکستریم 120 هست . البته فن روی در کیس رو باید برداری برای این کولر ها .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...