رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . من واقعا مبتدی هستم اگه ممکنه راهنماییم کنید . راستش نمیدونستم سوالام رو کجا بپرسم . من نیاز به یه کارت گرافیک و پاور دارم نمیدونم گرافیک رو تا سقف 350 چی بگیرم 6850 خیلی از 6790 قویتر هست؟ به نظرتون خرید 6850 به صرفه هست ؟ قدرتش در چه حدیه ؟ و چه پاوری بخرم که هر کدوم از این کارت گرافیکا رو بتونه ساپورت کنه؟مانیتور رو از برند ایسوس چی پیشنهاد میکنید ؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد تشکر

6850 هم از 6790 قویتره و هم مصرف و حرارت کمتری داره . برای پاور تو تاپیکی که سوال پرسیده بودید جواب دادم . همون رو اینجا کپی میکنم :

اگر قصد اور کلاک کردن سیستم رو ندارید پاور 530 وات گرین با مدل 530A-EU با قیمت حدود 105 تومان برای شما کافیه . اگر در آینده میخوای قطعات دیگه ای اضافه کنی بهتر پاور 600 وات گرین رو بگیری . مدل 600A-EU با قیمت 128 تومان. اگر قصد اورکلاک داری بهتره 685 وات گرین رو بگیری . مدل 685B با قیمت 192 تومان .

مانیتور ایسوس اگر میخوای بگیری مدل ML229H رو بگیر که یکی از بهترینهای بازاره .

برای تشکر کردن تو این فروم میتونی از فلش سبز رنگی که سمت چپ پایین هر پست هست استفاده کنی و امتیاز مثبت بدی . فلش قرمز هم امتیاز منفی میده که فقط در مواقعی که واقعا لازمه استفاده کنی و بیخودی به کسی منفی نده که برخورد میشه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

والا من تازه واردم اینجا ولی تا حالا اینجا هر کی رو دیدم اون مثبته رو داره اگه میشد 10 تا میدادم واقعا سایت خوب و عالی هست دمتون گرم

این قطعات رو این سایت داره واسه فروش چون همه سایتا گزاشتن زنگ که میزنی میگن فعلا نداریم

ویرایش شده توسط hamed1715
لینک به دیدگاه

شما در روز 20 امتیاز میتونی بدی و به هر پست هم 1 امتیاز .

بازار کلا در هم ریخته هست . قطعات گاهی هست و گاهی نیست . قیمتها هم دقیقه ای تغییر میکنه . شمنا با فروشگاه تماس بگیر یا SMS بزن به شماره ای که تو سایت فروشگاه دادن . قیمت ها و موجودی رو به شما میگن .

لینک به دیدگاه

والا sms رو که قبلا زدم جواب ندادن تماس رو هم فردا میگیرم . فقط یه سوال دیگه و شرمنده بابت سوالای زیادم کارت گرافیک550ti از 685قویتر هست ؟محسوسه؟چون قیمت نزدیک بهم هست . بازم ممنون

لینک به دیدگاه

6850 از 550 قویتره . کلا کارتهای انویدیا گرونتر هستن . بعضی امکانات و تکنولوژیهای خاص اونها هست که برتری میده . مثل فیزیکس که تو کارتهای AMD نداریم . البته خیلی از اوقات بود یا نبودشون تاثیری نداره . ولی بعضیها روست دارن باشه و بعضیها هم از کارتهای انویدیا بیشتر خوششون میاد . مثل خود من که در هر حالی انویدیا میخرم . با اینکه میدونم که تو اون رنج شاید AMD بهتر باشه . بین 550 و 6850 مطمئنا 6850 بهتر و مناسبتره .

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال من الان قیمتهای کارت گرافیک رو میدیدم چرا بعضی از کارتها با مدل پایینتر قیمت بالاتر از مدلهای چند رده بالاتر از خودشون هستن مثلا 5870d5 یا 5850d5

لینک به دیدگاه

اگر توی سایتها منظورته ، به خاطر اینکه دیگه تولید نمیشن و تو بازار نیستن قیمتشون آپدیت نشده و برای همین روی قیمت قدیم موندن . بعضی مدلها که هنوز تو بازار هستن قیمتشون آپدیت شده و گرونتر شدن .

لینک به دیدگاه

باسلام

*****درخواست فوری*****

من یک اسپیکر معمولی میخوام در حدود قیمت 30،000 تومان. ممنون میشم بگین که از چه برندی و چه مدلی بگیرم بهتره. مرسی

لینک به دیدگاه

سلام عزیز،

به نظر من اینا خوب هستن:

اسپیکر Logitech LS11 حول و حوش 40 تا 42 تومنه. بسیار با کیفیته فقط صدای بیس نداره. ولی صداش واضحه.

اگه بیس دار میخواین Logitech LS21 حول و حوش 55 تومنه. ساب هم داره برای بیس.

لینک به دیدگاه

سلام عزیز،

به نظر من اینا خوب هستن:

اسپیکر Logitech LS11 حول و حوش 40 تا 42 تومنه. بسیار با کیفیته فقط صدای بیس نداره. ولی صداش واضحه.

اگه بیس دار میخواین Logitech LS21 حول و حوش 55 تومنه. ساب هم داره برای بیس.

اگه حول حوش 30 تومن باشه بهتره. آخه نمیخوام زیاد هزینه کنم. فقط صداش هم خوب باشه. راستی اگر تمام مشکی باشه بهتره. آخه کل سیستمم مشکی هست. و دور مانیتورم هم یک رنگ قرمز دیده میشه. با هم ست بشن خوبه.مثلا تمام مشکی باشه عالی هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حامد جان به نظرت بین اتلون 250 و G620 اینتل کدوم یکی بهتره!برای گیم میگم.

یه مین برد زیر 140-150 که USB3 هم داشته باشه متناسب با هرکدوم بهم معرفی کنی ممنون میشم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام از ماست آقا معین . شما که خودت استادی عزیز . من نظرم رو عرض میکنم .

از نظر من G620 خیلی بهتر از اتلون 250 هست . این یک مقایسه بین اتلون 255 و G620 :

http://www.anandtech.com/bench/Product/121?vs=406

مادربورد با پورت USB3 زیر 150 خیلی سخت گیر میاد . بهترین کار اینه که یک مادربورد ارزون مثل Asrock H61M-ps بگیری و یک براکت USB3 که روی PCI میخوره روش نصب کنی . تا 130 تومان چند تا مادربورد H61 هست . الایت گروپ 2 مدل زیر 100 تومان هم داره که تو سایت لیون هست . البته قیمتش رو دوبازه باید چک کنی . بایواستار هم زیر 130 تومان داره . ایسوس هم گیر میاد زیر 130 فکر کنم .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

تفاوت z77 با z68 چقدره تو کارایی؟ ارزش داره برای z77 هزینه کرد؟

بعد اگه یه مادربورد z68 رو بخوام بایوسش رو آپ کنم که آیوی بریج ساپورت کنه حتما برای آپدیت باید یه سندی بریج داشته باشم؟

لینک به دیدگاه

Z77 کمی امکانات بیشتر نسبت به Z68 داره . مثل پشتیبانی از نسل سوم PCI-E و داشتن ویرتو MVP که باعث میشه کارت گرافیک و گرافیک داخلی پردازنده همزمان با هم در صورت نیاز کار کنن . تو Z68 فقط بین اینها سوئیچ میشد . تفاوت عمده دیگه ای نداره .

اگر آپدیت نباشه باید پردازنده سندی روش بذارید و آپدیتش کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما پیش شما ها شاگردیم حامد عزیز. @};-

یه خورده مشغله داشتم.سردرگم شدم.هیچ کس از مشاوره گرفتن ضرر ندیده.

P8H61M_LEUSB3 این رو صبح که تماس گرفتم همکارا گفتن 152 بهم میدن.

الایت و ازراک نمیخوام.

یکی از دوستام سیستم میخواد.حالا سیستم قدیم خودش رو هم فردا میذارم برای فروش تو سایت.برای گیم هم میخواد.

رم ،دی وی دی رایتر دارم،کیس و هارد برای خودش هست.میمونه مین+پردازنده+گرافیک+پاور تا حدود 600.بیشترین بازدهی رو تو گیم میخوامپردازنده رو 115 گفتند+152 مین+یه جا 6850 پاورکالر دیدم 255(شنبه صبح تماس بگیرم)+پاور نظرت چیه 70-80 تومان؟

راستی مثبت هام تموم شده.شرمنده نداشتم تقدیم کنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

شما لطف داری عزیز

6850 با پردازنده 620 پاور 430 وات هم میکشه . اما لب به لب . بهتره حداقل 480 وات گرین رو بگیری که حدود 93-94 تومانه . البته برندهای ارزونتر هم هست که من توصیه نمیکنم .

قیمت 6850 رو خیلی خوب داده بهت . کجا بوده ؟ من زیر 300 سراع ندارم . مفت داره میده . من امروز برای 2 نفر از دوستانم قطعه میخواستم بگیرم که تا همین حدود برای گرافیک میتونستن هزینه کنن . مجبور شدم EVGA 450 بگیرم . 6770 نبود ، 6790 هم رفته بالای 270 . 6850 رو واقعا مفت داره میده .

راستی رم سیستم قدیمی DDR3 هست ؟ حواست به اون باشه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا قیمت پاورهای گرین که اصلا نگو و نپرس شده.البته حق دارند با این وضعیت ار.ز.....پاور رو هم در نظر دارم اگر قرار گرین بگیرم 430 سری SP بگیرم.به خط 12 ولتش دقت کن 30 آمپر داره.OEM ش 450 وات شرکت FSP هست.6850 خونه پرش 20 آمپر بخواد رو خط 12 که با پردازنده نهایت 26 آمپر بشه بازم جا داره تا 30 آمپر.

شنبه اول صبح میزنگم ببینم اگر اوکی هست برم ی 6850 ازش بردارم.

آره رم DDR3 1600 2*2 corsair XMS دارم.نمیدونم این مادربردا XMP دارن از 1066 بیاریمش رو 1600!؟

لینک به دیدگاه

اگه حول حوش 30 تومن باشه بهتره. آخه نمیخوام زیاد هزینه کنم. فقط صداش هم خوب باشه. راستی اگر تمام مشکی باشه بهتره. آخه کل سیستمم مشکی هست. و دور مانیتورم هم یک رنگ قرمز دیده میشه. با هم ست بشن خوبه.مثلا تمام مشکی باشه عالی هست.

داداشم راستش تو رنج 30 تومن خیلی سخته چیزی بتونی پیدا کنی که صداش خوب باشه. معلومه رنگ و قیافش هم براتون مهمه. به نظرم حیفه 30 تومن رو دور بریزین. یه کم هزینه بیشتری کنید و هم اینکه تو بازار خوب بگردید تا مدل مناسب رو از لحاظ زیبایی پیدا کنید. تو رنج پایین ادیفایر اسپیکر های با کیفیت تری داره.
لینک به دیدگاه

والا قیمت پاورهای گرین که اصلا نگو و نپرس شده.البته حق دارند با این وضعیت ار.ز.....پاور رو هم در نظر دارم اگر قرار گرین بگیرم 430 سری SP بگیرم.به خط 12 ولتش دقت کن 30 آمپر داره.OEM ش 450 وات شرکت FSP هست.6850 خونه پرش 20 آمپر بخواد رو خط 12 که با پردازنده نهایت 26 آمپر بشه بازم جا داره تا 30 آمپر.

شنبه اول صبح میزنگم ببینم اگر اوکی هست برم ی 6850 ازش بردارم.

آره رم DDR3 1600 2*2 corsair XMS دارم.نمیدونم این مادربردا XMP دارن از 1066 بیاریمش رو 1600!؟

آره. سری SP ریل 12 خوبی داره . ولی خازنهاش رو تایوانی زده . سری EU یه سری خازنش تایوانی بود و یه سری ژاپنی . البته فکر نمیکنم فرق زیادی داشته باشن . من هم گفتم 430 وات راه میندازه . ولی لب مرزه .

چیپ H61 و H67 از XMP پشتیبانی نمیکنن . رم تا 1333 ساپورت میکنن . این رمها رو میاره روی 1333 .

لینک به دیدگاه

سلام

کدوم

واسه بازی های کلفت وآینده میخوامستم

بترتیب کدوم از همه بهتره

SAPPHIRE 6950 2 GB

GB 2 MSI 7850

GTX 480

با قیمت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان یک کارت گرافیک 560ti دارم . می خوام برم یک 660ti بگیرم. به نظر شما اگر یک 560ti دیگر بگیرم و اس ال آی کنم بهتره یا برم همان 660ti بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

داداشم راستش تو رنج 30 تومن خیلی سخته چیزی بتونی پیدا کنی که صداش خوب باشه. معلومه رنگ و قیافش هم براتون مهمه. به نظرم حیفه 30 تومن رو دور بریزین. یه کم هزینه بیشتری کنید و هم اینکه تو بازار خوب بگردید تا مدل مناسب رو از لحاظ زیبایی پیدا کنید. تو رنج پایین ادیفایر اسپیکر های با کیفیت تری داره.

حرف حساب جواب نداره.

باشه آرمین جان. میشه زیر 50 تومن چند مدل کیفیت خوب و قشنگ رو معرفی کنی که اگه رفتم توی بازار راحتت بتونم پیدا کنم. آخه من از اسپیکر هیچی سر در نمیارم که بدونم خوب هست یا نه. اگر بتونی این رو هم بگی که چطور میشه فهمید که صداش خوبه یا نه ممنون میشم توضیح بدی. ( از روی مشخصاتش منظورمه) آیا میشه فهمید؟ توی این رنج قیمتی که من میخوام.

برند فراسو چطوره؟ فقط لطفا اگه از برند های دیگه هم شناخت داری بگو . مرسی

لینک به دیدگاه

حرف حساب جواب نداره.

باشه آرمین جان. میشه زیر 50 تومن چند مدل کیفیت خوب و قشنگ رو معرفی کنی که اگه رفتم توی بازار راحتت بتونم پیدا کنم. آخه من از اسپیکر هیچی سر در نمیارم که بدونم خوب هست یا نه. اگر بتونی این رو هم بگی که چطور میشه فهمید که صداش خوبه یا نه ممنون میشم توضیح بدی. ( از روی مشخصاتش منظورمه) آیا میشه فهمید؟ توی این رنج قیمتی که من میخوام.

برند فراسو چطوره؟ فقط لطفا اگه از برند های دیگه هم شناخت داری بگو . مرسی

شما از اسپیکر چی میخوای ؟ میخوای صدای سیستم رو بشنوی و اون صدا درست باشه و مشکلی نداشته باشه ؟ یا اینکه اسپیکری میخوای که چند تا باند داشته باشه و ساب ووفر و صدای خیلی بلند و باس آنچنانی ؟

من بنا به نیازم اسپیکر خریدم . مدل SP-110 جنیوس رو خریده بودم 9 تومان . الان فکر کنم 15 تومانه . باهاش آهنگ گوش میکنم ، فیلم میبینم و بازی هم میکنم . صدایی رو که میخوام بهم میده . فقط ساب نداره و باسش هم تنظیم نمیشه . البته از توی نرم افزار کارت صدا میشه خیلی چیزها رو تنظیم کرد .

برای خرید اسپیکر به نیاز خودت نگاه کن . اسپیکر های 2 تکه تا 30 تومان راحت گیر میاد . امکاناتشون زیاد نیست . ولی مشکلی هم ندارن و صدای خوبی ایجاد میکنن . جاگیر هم نیستن . برندهایی مثل جنیوس ، A4Tech ، کریتیو ، هسل ، ادیفایر و خیلی برندهای دیگه . من 2 تای اولی رو دارم و هر 2 تا 2 تکه کوچک . راضی هم هستم . مدتهاست دارن کار میکنن . کوچک و جمع و جور . جا هم نگرفتن روی میز . برای خرید اسپیکر حتما نباید بالای 50 تومان هزینه کنی . نیازی که داری رو ببین .

لینک به دیدگاه

الان یک کارت گرافیک 560ti دارم . می خوام برم یک 660ti بگیرم. به نظر شما اگر یک 560ti دیگر بگیرم و اس ال آی کنم بهتره یا برم همان 660ti بگیرم ؟

660ti در حد کارت 570 هست از نظر قدرت . ولی مصرف و حرارتش خیلی کمتره . البته فکر نکنم هنوز تو بازار ما اومده باشه . من ندیدم . شما اگر 2 تا 560 رو SLI کنی هم مصرف سیستمت میره بالا و احتمالا باید پاور هم بخری و هم حرارت که باید کیس تهویه خوبی داشته باشه . تو خیلی از بازیها هم ممکنه مشکل پیدا کنی و مجبور بشی تا اومدن درایور جدید برای رفع مشکل SLI صبر کنی . اگر 560 رو هم بفروشی ضرر میکنی . الان 560 بازیها رو به خوبی اجرا میکنه و مشکلی تو اجرای اونها نداره . به نظر من فعلا با همین کار کن تا 660 تو بازار جا بیوفته و قیمتش متعادل بشه . اون موقع عوضش کن . شاید هم تونستی 670 بگیری و

لینک به دیدگاه

شلام دوشتان به خدا من معتاد نیشتم :D

من میخوام 2 تا سیستم جمع کنم یکی برای خودم تا قیمت 600-700 تومن که بتونم کراسیس رو باهاش بدون مشکل بازی کنم ( همون کرایسیس اولی که ماله چند ساله پیشه ) و مانیتور کیبورد و موس هم نمیخوام .

سیستم دومی رو برای یکی از آشنا ها میخوام که تا 1 ملیون هم میتونه هزینه کنه و بدون مانیتوره و مثل من نمیخواد گیم در حد حرفه ای بزنه .

پیشنهاد شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...