رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اقا حامد یه خنک کننده خوب برای i7 برای اورکلاک حد متوسط نه سنگین چی پیشنهاد میکنید ؟دوستان این فنهای کیس رو از کجا میشه تهیه کرد

http://www.aghighrayane.com/TB%20silence%20led%20series.html

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من کولر ترمال رایت ماچو رو پیشنهاد میکنم . قیمتش حدود 97 تومانه . میشه یک فن دیگه هم بهش اضافه کرد و کاراییش رو بالا برد .

اون فن ها رو فروشگاه لیون داره : http://lioncomputer.ir/product/697/ENERMAX%20T.B.SILENCE%20LED/

مدلهای دیگه هم هست . تو سایت فروشگاه میتونی ببینی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیبورد X4 رو نورش رو آبی کردی ؟ چطوری ؟ نورش تغییر نمیکنه :unsure:

یه سری برچسب شیشه ای هم هست که میتونی استفاده کنی . البته کمی مات میشه . ولی از سفید ها بهتره . بگردی گیر میاد . من که کلا از برچسب استفاده نمیکنم .

نه عزیز کیبوردم razer anansi هست.

بر چسب شیشه ای هم بایست چیز خوبی باشه.دمت گرم.درستش هم همینه که شما میگی ینی برچسب اصلا کیبورد را ضایع میکنه.ولی ما چون تایپ فارسی مون سریع نیست اینم نباشه دیگه واویلا.

لینک به دیدگاه

سلام

براي مصرف خانگي يه سيستمي با مشخصات زير ميخواستم .البته تو خيلي از سايتها مزاحم دوستان شدم ولي ميخوام با آگاهي كامل بخرم وممنون ميشم راهنمائي بفرمائيد.

* بودجه بين 1 تا5/1 ميليون

* بازي حرفه اي نميكنم وفقط براي سرگرمي بازيهاي جديد رو نصب ميكنم

* كار عكاسي نميكنم ولي براي عكسهاي خانوادگي وبعضي از عكسها از نرم افزارهاي مربوطه وبراي ويرايش و ديدن كيفيت اصلي ويا بهبود كيفيت و.... استفاده ميكنم

* باتوجه به استفاده براي مدت طولاني از سيستم كيفيت مانيتور و... برام مهمتره براي عدم آزار چشم

* لطفا قطعات معرفي شده باهم مچ باشند وبتوانم از حداكثر موارد مصرف وتوانشون استفاده كنم (منظور اينه كه مثلا از تمام ظرفيت رم وكارت گرافيك وهارد استفاده كنم نه اينكه مثلا مادربرد قسمتي از ظرفيت هارد رو نشناسه ونتونم استفاده كنم)

* اينتر نت استفاده زيادي دارم وچون در محل زندگي آنتن دهي ضعيفه مجبورم بصورت واي فاي استفاده كنم

در صورت امكان استفاده از بلوتوث(البته خيلي ضروري نيست)

* لطفا بهترين برند رو در هر مورد معرفي بفرمائيد(مثلا اگه هارد بهترين برندش سي گيت يا وسترن ديجيتال باشه فقط از اين دو بهترين رو معرفي كنين تا در موقع لزوم از همون برند وبا توجه به بودجه بتونم تغييراتي ايجاد كنم) ونوع ومدل را كامل معرفي بفرمائيد

* حدود قيمت رو هم لطفا بنويسيد

1- cpu i-5

2- ram 4G

3- m.b

4- h.d.d 500G يا 1T

5-'VGA

6- POWER

7- مانيتور 19 يا 20( بين ال سي دي و ال ئي دي FULL HD كدوم يكي با كيفيت تره وپيشنهاد شما كدومه)

8- دي وي دي رايتر (پلاكستور وپايونير هميشه بمن پيشنهاد ميشه)

9- كيس وكيبرد و موس ؟

در بعضي از تاپيكها ميبينم كه براي معرفي برندها ومدلهاشون از بعضي از بحثهاي تخصصي استفاده ميكننن مثل قابليت اوركلاك كردن وفركانس بالا وپائين و تايم 7واا براي رم و... استفاده ميشه كه من مبتدي هيچ سر در نميارم لطفا اگه مقاله اي در اينمورد وبراي فهميدن اصطلاحات وكاربرداشون داره وبزبان فارسي باشه معرفي بفرمائيد

ضمنا من يه هارد قديمي دارم كه ساتا نيسنت واگه اشتباه نكنم IDE هست وتمام اطلاعات برنامه كاري روشه وبا توجه به اينكه مادربردهاي جديد سوكت اين نوع هارد رو ندارن چطور ميشه به سيستم وصلش كنم تا اطلاعات اونو به هارد جديد كه هارد مستر سيستم ميشه انتقال بدم؟

آيا راهي براي انتقال سريع هارد به هارد وجودداره (بصورت سخت افزاري و يا نرم افزاري)؟

سئوالات زيادي من مبتدي رو به بزرگي خودتون ببخشيد

سلام

کسی از دوستان میشه لطفا راهنمائی کنه

ممنون میشم @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کسی از دوستان میشه لطفا راهنمائی کنه

ممنون میشم @};- @};-

اینا توصیه میشه:

M.B:

ASUS P8B75-M LE 1155 MB به قیمت 218 تومن

CPU :

i5-3450 به قیمت 405 تومن

VGA:

ASUS GTX 550 Ti 1GB GDDR5 به قیمت 299 تومن

RAM:

CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600 به قیمت 89 تومن

HDD:

Seagate Barracuda 500GB SATA3 به قیمت 135 تومن

ODD:

Pioneer DVD-RW 24X به قیمت 43 تومن

CASE:

GREEN MAGNUM 2 به قیمت 80 تومن

POWER:

GREEN GP6000A-EU به قیمت 141 تومن

این شد تقریبا 1400 که حدود 40 تومن هم برای موس و کیبورد میتونی از برند A4tech انتخاب کنی. مانیتوری که به دردت بخوره حدود 250 تومن قیمت داره.میتونی دست2 سالم بخری با قیمت مناسبتر.تمام قطعات هم با قیمت ذکر شده در فروشگاه سایت موجوده.میتونی تماس بگیری با فروشگاه لیون تا قیمت بروز بهت بدن.با این سیستم مشکلی در اجرای بازی های جدید نداری دوست من

لینک به دیدگاه

دوستان من الان cpu که دارم quad 8400 هست اگه بخوام سوکت 1155 مادربورد بگیرم چه cpu رو انتخاب کنم که سرعت سیستم و تفاوتش محسوس باشه.تشکر

لینک به دیدگاه

اینا توصیه میشه:

M.B:

ASUS P8B75-M LE 1155 MB به قیمت 218 تومن

CPU :

i5-3450 به قیمت 405 تومن

VGA:

ASUS GTX 550 Ti 1GB GDDR5 به قیمت 299 تومن

RAM:

CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600 به قیمت 89 تومن

HDD:

Seagate Barracuda 500GB SATA3 به قیمت 135 تومن

ODD:

Pioneer DVD-RW 24X به قیمت 43 تومن

CASE:

GREEN MAGNUM 2 به قیمت 80 تومن

POWER:

GREEN GP6000A-EU به قیمت 141 تومن

این شد تقریبا 1400 که حدود 40 تومن هم برای موس و کیبورد میتونی از برند A4tech انتخاب کنی. مانیتوری که به دردت بخوره حدود 250 تومن قیمت داره.میتونی دست2 سالم بخری با قیمت مناسبتر.تمام قطعات هم با قیمت ذکر شده در فروشگاه سایت موجوده.میتونی تماس بگیری با فروشگاه لیون تا قیمت بروز بهت بدن.با این سیستم مشکلی در اجرای بازی های جدید نداری دوست من

سیستم خوبیه . من فقط چند تا چیز رو تغییر میدم :

رم رو فرکانس 1333 بگیری کافیه . حدود 55 تومان میشه 4 گیگش .

درایو نوری رو پلکستور بردار . کیفیت بهتری داره .

پاور رو 530 وات هم برداری کافیه . 600 وات نیازی نداری .

برای ماوس و کیبورد کمی بیشتر هزینه کنی بهتره . استاندارد بگیر تا آسیبی به دستت نرسه .

حتما قیمت روز رو از فروشگاه بگیر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم خوبیه . من فقط چند تا چیز رو تغییر میدم :

رم رو فرکانس 1333 بگیری کافیه . حدود 55 تومان میشه 4 گیگش .

درایو نوری رو پلکستور بردار . کیفیت بهتری داره .

پاور رو 530 وات هم برداری کافیه . 600 وات نیازی نداری .

برای ماوس و کیبورد کمی بیشتر هزینه کنی بهتره . استاندارد بگیر تا آسیبی به دستت نرسه .

حتما قیمت روز رو از فروشگاه بگیر .

خواستیم پا در کفش بزرگان کنیم,نشد! :D عمو حامد این رم باس1600 ـــه برا همینم مادربرد با ساپورت 1600 گفتیم.طبق فرمایش استاد اگه 1333 برداره نه نیاز به این رم هست و نه این مادربرد.قیمت هم میاد پایین تر.

بقیه فرمایشات عمو حامو هم درسته مثل همیشه.مخلصیم

لینک به دیدگاه

دوستان اكه امكانش هست منم راهنمايي كنيد .ببخشيد عجله ميكنم

لینک به دیدگاه

دوستان من الان cpu که دارم quad 8400 هست اگه بخوام سوکت 1155 مادربورد بگیرم چه cpu رو انتخاب کنم که سرعت سیستم و تفاوتش محسوس باشه.تشکر

این لینک رو ببین : http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

طبق توصیه ای که اینجا شده ، برای اینکه تغییرات ارتقاء پردازنده برای شما محسوس باشه ، حداقل باید پردازنده خودتون رو با پردازنده ای که 3 گروه بالاتر قرار داره عوض کنید . با توجه به این جدول شما با استفاده از پردازنده های i3 سوکت 1155 هم تفاوت رو حس میکنید . ولی اگر به i5 برید بهتره .

لینک به دیدگاه

خواستیم پا در کفش بزرگان کنیم,نشد! :D عمو حامد این رم باس1600 ـــه برا همینم مادربرد با ساپورت 1600 گفتیم.طبق فرمایش استاد اگه 1333 برداره نه نیاز به این رم هست و نه این مادربرد.قیمت هم میاد پایین تر.

بقیه فرمایشات عمو حامو هم درسته مثل همیشه.مخلصیم

خواهش میکنم عزیز . همه دوستان تو این فروم بزرگ هستن .

اون مادربوردی که گفتی اتفاقا بورد مناسبی بود . چون فقط پشتیبانی از فرکانس رم مهم نیست . امکانات دیگه مادربورد هم مهمه . مثل USB3 و SATA3 . ضمن اینکه این بورد امکانات چیپ Z77 رو هم تا حدودی داره . فقط قابلیت اورکلاک نداره .

لینک به دیدگاه

دوستان خيلي خوشحالم كه اينجا هست و ما پيش اساتيد ياد ميگيريم .بنده به شخصه از سخت افزار هيچي نميدونم كه با توجه به شغلم مايه خجالت هست .بازم ممنون كه سوالاي زياد بنده رو تحمل ميكنيد البته حالا حالاها بايد مارو تحمل كنيد

لینک به دیدگاه

دوستان سايتي هست كه قدرت پردازنده هاي مختلف رو رده بندي كرده باشه اگه هست لينك بديد لطفا.تشكر

لینک به دیدگاه

دوستان خيلي خوشحالم كه اينجا هست و ما پيش اساتيد ياد ميگيريم .بنده به شخصه از سخت افزار هيچي نميدونم كه با توجه به شغلم مايه خجالت هست .بازم ممنون كه سوالاي زياد بنده رو تحمل ميكنيد البته حالا حالاها بايد مارو تحمل كنيد

عزیز ندونستن که مایه خجالت نیست. خیلی چیزا هست که نمیدونیم.

بعدشم اینجا اساتید همه جمعاً ولی بازم هر یک هم تخصصش متمرکز در یه بخش یا فوقش چند بخش از کامپیوتره. هیچ کس نیست که همه چیز دان کامپیوتر باشه.

ولی قول میدم بودن تو فروم در بلند مدت باعث میشه خیلی چیزها یاد بگیریم کما اینکه منم تقریبا نیمی از اطلاعاتم در مورد کامپیوتر رو بعد از عضویتم و حضورم تو فروم یاد گرفتم.

B) B)

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

دوستان سايتي هست كه قدرت پردازنده هاي مختلف رو رده بندي كرده باشه اگه هست لينك بديد لطفا.تشكر

اینجا هست . بد نیست . ولی نمیشه گفت همه رتبه بندیش درسته :

http://www.cpubenchmark.net/

لینک به دیدگاه

سلام و صبح همگی بخیر. من میخوام هارد اینترنال با ظرفیت 500 یا 1t بخرم چه مارکی و چه مدلی پیشنهادمیکنید دوستان؟ ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام و صبح همگی بخیر. من میخوام هارد اینترنال با ظرفیت 500 یا 1t بخرم چه مارکی و چه مدلی پیشنهادمیکنید دوستان؟ ممنونم

هارد seagate 1tb sata3 64mb 7200rpm . این هارد رو خودم دارم . قیمتش خوبه . کیفیتش هم خوبه . سرعتش هم خوبه .

لینک به دیدگاه

قیمتش چنده حامد جان؟ اینا بهترن یا وسترن ؟ جریان این مدلهای بلک و گرین و بلو چیه؟

لینک به دیدگاه

قیمتش حدود 170-180 تومانه . تو سایت لیون فکر کنم هر روز آپدیت میشه .

وسترن 3 گروه هارد داره . گرین که کم مصرفه ، کم صدا و سرعتش هم پایینه . بلو که حد متوسطه و بلک که پر مصرف ، پرصدا و پرسرعته . این هارد سیگیت یه چیزی تو مایه های بلک هست . البته کیفیت بلک کمی بالاتره . ولی قیمتش خیلی بالاتره . الان این سیگیت قیمت خوبی داره به نسبت کارایی .

لینک به دیدگاه

خب پس به نظرم هارد رو هم همین سیگیت بهتره بردارم. حامد جان بابت راهنمایی ممنونم مانیتور رو همون ایسوس رو از اقای حسینی خریدم و واقعا مانیتور عالی هست بازم تشکر بابت راهنمایی. این

cooler master v10 چطور کولری هست خوبه واسه i72600k ?

لینک به دیدگاه

کولر خوبیه . ولی نیازی بهش نداری . چی کار میخوای بکنی ؟ اورکلاک چقدر میخوای بکنی ؟

لینک به دیدگاه

اورکلاک زیادی نمیخوام بکنم چون مبتدی هستم سطح پایین. قیمتش چنده ؟

لینک به دیدگاه

قیمت ندارم . ولی فکر کنم حدود 120-130 باشه . به نظر من با کولر ارزونتر هم مشکلی پیدا نمیکنی . میتونی ترمال رایت ترواسپریت و یا ترمال رایت ماچو بگیری . قیمتهاشون تو سایت لیون هست . زیر 100 تومان هستن . هر 2 قابلیت اضافه کردن فن هم دارن . ماچو رو مطمئنم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...