رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خوب سلام من میخوام قدرت این پردازنده ها و کارت گرافیکارو بدونم

بین این مدل ها کدوم رو بگیرم خوبه و می ارزه ( با توجه به قیمت و موجودی در بازار ) I5 2320 2310 2300 2400

و کارت گرافیک یک مدل 2 GB از 6870 میخوام

حال من میخوام بدونم این سیپییو و کارت گرافیک میتونم باهاش بازی هایی نثل آینده به جز کرایسیس 3 رو ( far cry 3 . gta V . Hitman 5 ) در گرافیک اولترا بازی کنم !؟

تقریبا هر چهار مدل CPU که نام بردید از لحاظ گیمینگ تجربه یکسانی را منتقل میکنن.فکر کنم از این چهار مدل 2400 فعلا تو بازار موجود باشه حدود 400 تومن قیمت داره ولی بازم با فروشگاه لیون تماس بگیرید و اعلام موجودی و قیمت بگیرید.

در مورد 6870 هم که خیر! حتی برخی بازی های فعلی مثل LP2 یا مترو2033 هم نمیتونه با اولترا روی رز فول اچ دی فریم 30 بده.بازی های آینده که تضمینی نیست.بایست بیاد تا معلوم شه.فعلا سنگین ترین بازی موجود مترو هست( از کرایسیس2 سنگین تر اجرا میشه)

شما بودجه بگید تا بتونیم راهنمایی کنیم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من هروقت میخوام سیستم جمع کنم موردی پیش میاد و به تعویق میافته.

عزیزان اهل فن این قطعات کنار هم مشکلی دارن؟ درست انتخاب شدن؟

Elite 431 Plus

ASUS P8B75-M LE 1155 MB

Intel® Pentium® Processor G630

Corsair XMS3 4GB 2x2GB 1600 DDR3

Seagate Barracuda 500GB SATA3

Cooler Master GX-400W PSU

ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

به شرطی که گیر بیان تو بازار خوب هستن . فقط 1 مورد . برای رم فرکانس 1600 هزینه نکن . چون پردازنده 630 تا فرکانس 1066 ساپورت میکنه . همون فرکانس 1333 بگیری بهتره .

لینک به دیدگاه

دوستان یکی از دوستانم میخواد با بودجه 1.600.000 تومن این چند قلم رو تهیه کنه اساتید لطفا راهنمایی کنن

مادربرد amd و am3+

گرافیک هم amd

رم

پاور

سی پی یو

هارددیسک

مانیتور داره کیس هم داره موس و کیبورد هم داره

پردازنده های AMD خیلی تو بازار کم هستن . فقط مدلهای FX و APU گیر میان . FX ها که چیزی برای گفتن در مقابل پردازنده های 1155 اینتل ندارن . APU ها هم ضعیف تر هستن . ولی به صرفه تر . به دوستت بگو اینتل الان خریدش منطقی تر از AMD هست . اگر قبول کرد بگو تا لیست بدم براش .اگر نه هم لیست AMD میدم . البته قیمتها حساب و کتاب ندارن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده های AMD خیلی تو بازار کم هستن . فقط مدلهای FX و APU گیر میان . FX ها که چیزی برای گفتن در مقابل پردازنده های 1155 اینتل ندارن . APU ها هم ضعیف تر هستن . ولی به صرفه تر . به دوستت بگو اینتل الان خریدش منطقی تر از AMD هست . اگر قبول کرد بگو تا لیست بدم براش .اگر نه هم لیست AMD میدم . البته قیمتها حساب و کتاب ندارن .

ممنون حامد جان

منم میدونم اینتل بهتره ولی موندم که با این بودجه میتونه سیستم اینتل واسه بازی جمع کنه

شما یه لطفی کن هم سیستم اینتل و هم AMD با این بودجه لیست کن برام تا نشونش بدم هر کدومو که خواست همون تهیه کنه

فقط گرافیک رو از سری 7000 باشه

فکر میکنم 7850 براش گزینه خوبی باشه

لینک به دیدگاه

من الان تا 500 6950 با 2GB حافظه وبرندی باشه که به تونه 970 آنلاک شه میشه گیرآورد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان تا 500 6950 با 2GB حافظه وبرندی باشه که به تونه 970 آنلاک شه میشه گیرآورد

بله دوست عزیز.البته حدود 550 تومان قیمت داره با برد سافایر.و به راحتی میتونید به 6950 آنلاک کنید.ولی در حال حاضر 6950 تو بازار بسیار کمه بایست بگردید!

در لینک زیر هم آموزش مناسبی برای آنلاکش وجود داره:

http://www.tweaktown.com/articles/3762/sapphire_radeon_hd_6950_2gb_unlocked_to_hd_6970/index.html

ضمنا یکی از دوستان هم در همین لیون یه 6950 کارکرده که به 6970 آنلاک کرده برای فروش داره.اگه خواستید تا معرفی کنیم.

لینک به دیدگاه

اقا یکی یه مشاوره به ما بده ما الان مادربورد و سی پی یو بخریم یا نه ای خدا تا دیروز 460 بود الان 520 تا دیروز 560 بود الان 640 هر چی میگیم درست میشه و میاد پایین نمیاد چرا؟این دیروز که میگم صحبت هفته قبل و الان هستا نه ماه قبل اقا امیدی هست ما مثلا 5 ماه دیگه بخریم اینایی که دیسکانتینیو میشن قیمتش افت کنه یا نه؟

لینک به دیدگاه

به شرطی که گیر بیان تو بازار خوب هستن . فقط 1 مورد . برای رم فرکانس 1600 هزینه نکن . چون پردازنده 630 تا فرکانس 1066 ساپورت میکنه . همون فرکانس 1333 بگیری بهتره .

لیون که همشو داره و قراره از همین فروشگاه بگیرم . رم هم درست متوجه نشدم یعنی 1600 مشکل ایجاد میکنه یا فقط برای هزینش اینو میگید؟

ویرایش شده توسط Fourth
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لیون که همشو داره و قراره از همین فروشگاه بگیرم . رم هم درست متوجه نشدم یعنی 1600 مشکل ایجاد میکنه یا فقط برای هزینش اینو میگید؟

درود

1600 تفاوت زیادی با 1333 در کارکرد معمولی و بازی در معماری Sandy Bridge پذیرا نیست و با توجه به اختلاف قیمت به صرفه تر خرید 1333 است!

لینک به دیدگاه

اقا یکی یه مشاوره به ما بده ما الان مادربورد و سی پی یو بخریم یا نه ای خدا تا دیروز 460 بود الان 520 تا دیروز 560 بود الان 640 هر چی میگیم درست میشه و میاد پایین نمیاد چرا؟این دیروز که میگم صحبت هفته قبل و الان هستا نه ماه قبل اقا امیدی هست ما مثلا 5 ماه دیگه بخریم اینایی که دیسکانتینیو میشن قیمتش افت کنه یا نه؟

هر چیزی که دیگه تولید نمیشه تو باراز ما گرون میشه . مثلا رم DDR1 با ظرفیت 1 گیگ الان حدود 65 تومانه . 4 گیگ DDR3 رو میتونی با این قیمت بخری .

من نظرم اینه که آدم هر موقع نیاز داشته باشه باید خرید کنه . چون بعدش دیگه حسرت این رو نمیخوره که گرون شده یا ارزون . اگرنیاز داری که بخری ، بخر . اگر نیاز نداری و میتونی منتظر بمونی و ریسکش رو هم میتونی قبول کنی ، نخر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچکس در این مورد نمیتونه نظر بده! خود بنده هم قصد خرید چند قطعه دارم ولی با این وضع دلار گمون نکنم بتونم از پس خریدشون بر بیام.الان دو تا مشکل هست! یکی اینکه قیمت دلار معلوم نیست کم یا زیاد بشه و آیا در اون نرخ ثابت بشه و دوم آیا فروشندگان هم حاضر میشن وقتی دلار به وضعیت 1150 رسید به همون قیمت جنس بفروشن یا نه!؟

به نظر بنده فعلا صبر کنید(همه فعلا دست نگه داشتیم) تا بازار ثابت بشه و البته خیلی قطعات هم نایاب شدن,اونا هم دوباره موجود بشن

لینک به دیدگاه

میدونی حامد جان اگه نیاز اساسی باشه خوب ادم میخره و تمام بدبختی اینه که نیاز اساسی نیست سیستم دارم منتها قطعاتش پایینه (مین و CPU ) میشه با اینا سر کرد اما خوب دوست دارم از امکانات جدید هم استفاده کنم اسنه که یکم گیج شدم که بگیرم یا نه

لینک به دیدگاه

لیون شاید تو سایت زده باشه . ولی احتمال اینکه تموم شده باشه هم زیاده . شما حتما موجودی بگیر .

1600 مشکل ایجاد نمیکنه . ولی فرکانس اون به خاطر محدودیت پردازنده دانگرید میشه و شما نمیتونی از پهنای باند کامل استفاده کنی . در نتیجه هزینه ای که برای 1600 انجام میدی بی خود میشه . همونطور که دانیال عزیز هم گفت تو پردازنده های سوکت 1155 حجم رم از فرکانس مهمتره . اختلاف کارایی محسوسی نمیبینی بین فرکانس های مختلف . بیشتر تو اورکلاک و کارهای خیلی سنگین پردازشی خودشون رو نشون میدن .

لینک به دیدگاه

ممنون حامد جان

منم میدونم اینتل بهتره ولی موندم که با این بودجه میتونه سیستم اینتل واسه بازی جمع کنه

شما یه لطفی کن هم سیستم اینتل و هم AMD با این بودجه لیست کن برام تا نشونش بدم هر کدومو که خواست همون تهیه کنه

فقط گرافیک رو از سری 7000 باشه

فکر میکنم 7850 براش گزینه خوبی باشه

فعلا وضعیت قظعات خیلی درهمه . من زیاد با قطعات AMD آشنایی ندارم . چون دنبالشون نبودم . ضمن اینکه AMD تو بازار خیلی کمتره و الان قیمتشون خیلی بی حسابه . بذار ببینم چی میتونم پیدا کنم .سعی میکنم یه چیزی جور کنم . ولی کارت سری 7000 خیلی گرون در میاد. الان 7850 رو باید حدود 550-600 گرفت . البته اگر گرونتر نشده باشه . یعنی برای بفیه قطعات فقط 1 تومان میمونه .

قطعاتی رو که میخوای دقیق بگو . پردازنده ، مادربورد ، گرافیک ، هارد و .... .مدل نه . فقط بگو کدومها رو میخوای و کدومها رو داری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا وضعیت قظعات خیلی درهمه . من زیاد با قطعات AMD آشنایی ندارم . چون دنبالشون نبودم . ضمن اینکه AMD تو بازار خیلی کمتره و الان قیمتشون خیلی بی حسابه . بذار ببینم چی میتونم پیدا کنم .سعی میکنم یه چیزی جور کنم . ولی کارت سری 7000 خیلی گرون در میاد. الان 7850 رو باید حدود 550-600 گرفت . البته اگر گرونتر نشده باشه . یعنی برای بفیه قطعات فقط 1 تومان میمونه .

قطعاتی رو که میخوای دقیق بگو . پردازنده ، مادربورد ، گرافیک ، هارد و .... .مدل نه . فقط بگو کدومها رو میخوای و کدومها رو داری .

فقط اینها رو میخواد

cpu

ram

power

main

vga

H.D.D

بقیه قطعات رو داره

لینک به دیدگاه

داداش همینا کمر مارو شکسته :D 1تومن بابت هارد و پاور و گرافیک و کیس دادم تازه بالا هم نخریدم

لینک به دیدگاه

صبح همگی بخیر یه سوال دارم گرافیک های AMD هم قابلیت SLI دارن یا این فقط واسه گرافیک های NVIDIA GFORCE هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صبح همگی بخیر یه سوال دارم گرافیک های AMD هم قابلیت SLI دارن یا این فقط واسه گرافیک های NVIDIA GFORCE هست؟

در کارتهای AMD چیزی به اسم SLI وجود نداره و این کارتها قابلیت کراس فایر دارن که تقریبا تکنولوژیش مثل همون SLI هست

لینک به دیدگاه

خوب تو کراس فایر باید دو گرافیک یک مدل باشن دیگه؟ اما فکر نکنم SLI اینجوری باشه

لینک به دیدگاه

دقیقا برعکس فرمودید :D

تو SLI باید هر دو گرافیک یکی باشند و قبلا هم توصیه میشد که حتی برند هاشون هم یکی باشه

ولی تو کراس فایر نباید حتما یکی باشن و با هم خانواده های خودشون هم کراس میشن

من sapphire 4870x2 + force3d 4870 + sapphire 4890 رو خودم کراس کردم

همونطور که میبینید 3 تا کارت متفاوت ! اما هم خانواده از سری 4800

لینک به دیدگاه

خوب این معجونی که درست کردین ;) چه قدرتی داره؟خیلی عالی میشه اینطوری

لینک به دیدگاه

دوستان یه راهنمایی میخوام واسه خرید رم دوال 4 گیگ من یه کولر نوچوا d-14 دارم که اجازه استفاده از هر رمی رو نمیده میخوام بدونم چه رمی بگیرم که ضمن کارایی و کارکرد زیاد بلند هم نباشه

لینک به دیدگاه

دوستان یه راهنمایی میخوام واسه خرید رم دوال 4 گیگ من یه کولر نوچوا d-14 دارم که اجازه استفاده از هر رمی رو نمیده میخوام بدونم چه رمی بگیرم که ضمن کارایی و کارکرد زیاد بلند هم نباشه

Gskill Ares هست . با فرکانس 1600 رو بگیری بهتره . البته 1866 و 2133 هم هست که به کارت نمیاد .

Patriot Gamer II هم هست که فرکانس 1333 هم داره و قیمتش ارزونتره . این هم رم خوبیه .

لینک به دیدگاه

من برای کارت 7850 به جز I5 3450 سی پی یو ارزونتر و اینکه با pci 3 بسازه

هر چی باشه وداسه گرافیک اولترا ل نگیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...