رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا حامد

352 بهتره یا این مدل؟

ادیفایر M1385

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من اون ادیفایر رو ندیدم . نمیدونم کارش چطوره . نمیتونم نظری بدم در موردش . 352 تعریفش رو از چند نفر شنیدم . اون موقع میگفتن در حد قیمتش خیلی کیفیت خوبی داره . دوستم هم که گرفت راضی بود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آقا گرافیک من الان GTX580 هستش می خوام اینوم بدم یه GTX670 بردارم

سوالم اینه :

بورد من x58A-UD7 هستش ؛ حالا اگه من GTX 670 رو این بندازم مشکلی پیش نمیاد برام با توجه به نسخه PCI-Express2 این بورد ؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آقا گرافیک من الان GTX580 هستش می خوام اینوم بدم یه GTX670 بردارم

سوالم اینه :

بورد من x58A-UD7 هستش ؛ حالا اگه من GTX 670 رو این بندازم مشکلی پیش نمیاد برام با توجه به نسخه PCI-Express2 این بورد ؟؟

ممنون

درود

ساپورت که میکنه ولی چون مین شما pci 2 پشتیبانی میکنه,نمیتونید از تمام قدرت 670 استفاده کنی! در واقع پهنای باند pci3 دو برابر pci2 سرعت داره...حداکثر از 75% توان 670 میتونی استفاده کنی

اما به نظرم ارزش نداره 580 رو بفروشی بخاطر اینکه 20 تا 25 درصد کندتر از 670 هستش.همین جوری هم هیچ مشکل خاصی با این کارت قدرتمند نداری مثلا برای گیم.مگه بخاطر تراشه gk104 بیای 670 بخری که با توجه به قیمت های تخیلی بازار زیاد منطقی نیست

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم حتی 670 هم پهنای باند پی سی آی سه بخواد

تنها کارتایی که میخوان 690 و 7990 هستن

لینک به دیدگاه

به نظر من هم ارزش نداره عوض کنی . حداقل تا نسل بعدی نگه دار . استفاده از PCI-E 3.0 هم به مادربوردی که اون رو پشتیبانی که ، هم به گرافیک و هم به پردازنده آیوی بریج نیاز داره . پس نمیتونی ازش استفاده کنی . البته 670 از رابط PCI-X 3.0 استفاده میکنه . ولی بورد و پردازنده محدودیت دارن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر کارت هامو SLI کنم درایور جداگانه ای داره؟ یا با همین درایور های معمولی سازگاری داره؟

لینک به دیدگاه

داریور یکیه ، ولی بهتره آخرین درایور ارائه شده رو نصب کنید .

ابن تاپیک جای این سوال نبود. این بار جواب دادم . خواهش میکنم هر سوالی رو تو تاپیک مربوط به خودش بپرسید . ممنون .

لینک به دیدگاه

سلام

Intel Core i3-2120 Processor

AMD FX-4170 Processor

کدوم قوی بهتره؟

-----------------

مادربورد و سی پی یو جمع تا700

هم اینتل هم ای ام دی معرفی کنید.

ویرایش شده توسط B_Mohsen
لینک به دیدگاه

2120 پردازنده بهتریه . مخصوصا برای بازی . این پردازنده رو با بورد Asus P8B75 M-LE میتونید تهیه کنید . قیمتش حدود 700 در میاد .

برای AMD هم بهتره از سری APU بردارید . مثلا پردازنده AMD A6-3650 FM1 و مادربورد ASUS F1A55-M LE فکر میکنم در همین حدود 700 در میان .

لینک به دیدگاه

آقا حامد تشکر...

یعنی سری FX بخاطر نبود پردازنده گرافیک ضعیف هستش؟

حتی اگه گرافیک جدا نصب شده باشه؟

سری APU که دیگه داره...

حالا این سوال رو دارم: اگه من سری APU که احتمال داره AMD A8-3870K FM1 APU یا AMD A6-3670K FM1 APU بردارم... اونوقت با Intel Core i3-2120 Processor مقایسه کنیم، کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

به خاطر نبود گرافیک داخلی نیست . کلا سری FX خوب عمل نکرده . فقط تونسته تو رکورد گیری فرکانس خوب باشه . اما تو قسمت کاربردی عملکرد خوبی نداشته . البته شاید در آینده که برنامه ها و بازیها بیشتر به سمت استفاده از چند هسته پردازنده برن کارایی این سری بهتر نشون داده بشه . چون تمرکزش روی پردازش چند هسته ایه .

از نظر قدرت AMD A8-3870K و 2120 نزدیک به هم هستن . تو بعضی موارد 2120 سرتره و تو بعضی دیگه 3870 . اما از نظر قیمتی 2120 ارزونتره و خریدش به صرفه تر میشه . 3670 کمی ضعیفتره . اما قیمتش تقریبا با 2120 برابره . البته قیمت دقیق رو ندارم . ولی نزدیک هم باید باشن . در کل من 2120 رو ترجیح میدم . چون نسبت کارایی به قیمتش بهتره .

لینک به دیدگاه

تشکر...

پس این اعداد ارقامی که ای ام دی میده چی؟؟ همش ... هستش؟

با این حساب دور ای ام دی خط بکشم.

لینک به دیدگاه

اعداد و ارقام شرکتهای سازنده فقط جنبه مثبت رو نشون میدن . ماست بند که نمیگه ماست من ترشه . تو سایتهای دیگه باید ببینی که این کالاها بررسی شدن و قدرتشون رو میشه فهمید . برای پردازنده سایت CPU-WORLD هست که کامله .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ببخشید یک سوال کدامیک از این دو سیستم بهتر هست کاربرد اور و گیم

1

3770k

asus p8z77vpro

6970

785b

hdd 500 hitachi

ram mach extrem 2300 cl8

cpu cooler super mega

2

8150 water

یکی از مین های 990fxa asus

1235 green

2*6970 یا 7950 یا 680

hitachi 500

ram اونقدری که ساپورت کنه 1866 cl6

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

سیستم اینتل بهتره . سیستم AMD تو اور بهتره . ولی تو بازی ضعیفتره . ولی سیستم اینتل متعادل تره .

لینک به دیدگاه

ممنون اقا حامد من بسیار کم از سیستم استفاده میکنم برخی اوقات اور در تعطیلات هم بسیار کم بازی بیشتر نت هستم به نظرتون کدوم رو بگیرم دمای کمتر و گرافیک و مین بهتر amd بهتر نیست؟چون مثل اینکه برنامه ها با 8150 سازگاری ندارند که کاراییش کمه ولی توی بازی bf3 دیدم خوب عمل کرده

لینک به دیدگاه

از نظر بورد که Z77 V-Pro فکر نمیکنم از بورد های 990FXA ضعیفتر باشه . شاید قویتر هم باشه . پردازنده اینتل هم حرارت و مصرفش بالاتر نیست . در واقع مصرفش کمتره : اینجا و اینجا رو ببین . دما هم خیلی تفاوت نداره . اینجا هم میتونی یک مقایسه کامل بین این دوتا رو ببینی . 3770 خیلی سر تره . گرافیک 6970 هم خیلی پرقدرته . بازهای فعلی عقب تر از قدرت این کارت هستن . ولی میتونی از گرافیکهای بالاتر هم روی این سیستم استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

چاکره آقا حامد گل هم هستیم ..دمتم گرم که همیشه ظهور داری و با صبر و حوصله و اطلاعات کامل جواب ما ها رو میدی ..خدا خیرت

سیتمم رو مینوسم بعدش ازتون درخواست راهنمایی دارم

cpu : core i3 2100

main : p8z68-v

ram : 2*2gig 1600

vga : gtx 460 /768mb

monitor : ml229h

power : gp535b

------------

عاشق بازی هستم ولی نه هر بازی فقط فقط بازی با گرایفک بالا ..تو عمرم فقط کراسیس 2 . بتلفید 3 رو بازی کردم ..کلا سیستمم رو برای همین دو تا بازی قبلا اچدیت کرده بودم

قبلا مانیتورم 19 بود خوب جواب میداد تا حدودی تو حالت فول

ولی الان این مانیتور ml229 رو که گرفتم دیگه کارت گرافیکم جواب نمیده هیچ جوره ...به فکر آپدیتش افتادم با این وضع قیمت ها واقعا نمیتونم از پش هزینه ی خرید کارت گرافیک بر بیام ...

حالا از طرفی چون کرات خودم 768 مگ هستش خوب بر نمیدارنش ...و از طرفی پول خریدا کارت قوی تر هم ندارم .این کارتم رو کسی بر نمیداره..با خودم فکر کردم یدونه 768مگ دیگه گیر بیارم بزارم بغل این بتونم اگر خدا بخواد از پس کراسیس 3 و اساسین 3 بر بیام که بعید میدونم این دو تا اس ال آی کنم روی حالت فول تنظیمات و 1080 بتونن از پس این بزای ها بر بیان ...

درخوسات راهنمایی داشتم ببینم شما نظر شما چی هست ...

یه پاور دست دو 785 حدود 250 و یه کارت 460/768 مگ دست و 250 تومکن میشه 500تومن ناقابل ....حالا شما میشه راهنمایی کنید اگر من 500 داتشه باشم چه جوری میتونم بهتر خرج کنم..یا اینکه کارت خودم رو ارزون تر فروشم پولش رو بزارم رو اون پول و بتونم کارت جدیدتر بخورم..خودم عاشق کارت انودیا هستم ولی خداییش این سری کپلر واقعا دور از دسترس به نظر میرسن ..

ممنون میشم راهنماییم کنی...دمتم گرم

لینک به دیدگاه

خداییش نمیدونم چی بگم . الان اگر بخوای کارتت رو بفروشی و همون 500 تومان رو بذاری روش ، حدود 700 دستت میاد که با اون از کارتهای انویدیا فقط میتونی560 بگیری . باید تو دست دوم بگردی . 570 دست دوم شاید در حدود 700 باشه . ولی اون موقع با پاور به مشکل میخوری . پاور قدیمی هم داری . شاید بتونی 70-80 تومان بدی بره . وای باز هم باید یک پاور حدود 700 وات بگیری . SLI هم نمیتونه خیلی کمک کنه . چون تو همه بازیها نمیتونه خوب جواب بده . به نظر من اگر بری روی AMD بهتر جواب میگیری . 6950 دست دوم شاید بتونی با حدود 600 گیر بیاری . با حدود 170-180 تومانی هم که میمونه میتونی پاور 600 تا 650 وات بگیری دست دوم . به نظر من این کار بهتره . البته اگر شرایط جور بشه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

ارزونترین 660 انویدیا تو بازار ما حدود 1100 تا 1150 قیمت داره . اگر میتونی براش هزینه کنی بگیر . وگرنه چاره ای جز دل کندن نداری ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به اساتید گرامی.

1100 پول دارم میخام یک مادربورد و پردازنده بخرم .

شما چی پیشنهاد میدین ؟

لینک به دیدگاه

سلام آقا میکائیل

1 تومن ؟!!!؟

هیچی.!

با این وضع با یه تومن یه سی پی یو میتونی بخری!

قیمتا نجومین با تلسکوپ رسد میشن

الان باید یه تومن 3770 بخری

بعدم 1 تومن دیگه هم بابت مین زد هفتاد و هفت بدی

از من میشنوی برو اودلار بخر انبار کن هفته ی بعد بفروش 8-X قول میدم پولت میشه 2 تومن بعدم میتونی اینایی که گفتمو بخری

البته اگر امکانش هست از خارج مین ازراک سفارش بدی از ایسوز بهتره :mellow:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...