رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود.یه سوال عمومی در مورد رم ها داشتم.

یه ماژول 8 گیگ از 2 ماژول 4 گیگ کارایی بهتری داره؟ یا مثلا یه ماژول 32 گیگ از 4 تا 8 گیگ کارایی بهتری داره؟

چون قیمت ماژول های ظرفیت بالا مخصوصا وقتی بالای 16 گیگ میشن,بسیار بالا میره! مثلا یه ماژول 32 گیگ کروشیال حدود 1800 دلار قیمت داره,این سوال برام پیش اومد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اتفاقا دو تا 4 گیگ بهتر از یه هشت گیگه چون دوال چنل میشن تو 1155 سرعتشون بیشتر میشه

تو 1366 تریبل چنل هست

تو 2011 فکر کنم 6 چنل! شایدم همون 3 چنل باشه

علت اونم اینکه اگر یه نفر بخواد واسه سیستم 1155 64 گیگ رم داشته باشه(که نمیتونه) ، میره دو تا 32 گیگ میخره و تولید اینا به مراتب سخت تر هست و استفادشون کمتره پس با تولید کمتر هزینه بازم بالاتر میره ، فرض کن طرف بیاد یه خط تولید واسه جنسی بزنه که آخرش شاید 2 هزار تاش فروش بره پس در نهایت اینطوری میشه

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

امیر جان یه ویرایشی بکنی بد نیست ها . من که از خط اول چیزی نفهمیدم ;)

همونطور که آقا امیر گفتن 2 تا ماژول بهتره . چون حالت 2 کاناله کار میکنه . البته تو 1366 حالت 3 کاناله داشتیم . تو 2011 رو مطمئن نیستم 4 بود یا همون 2 . ولی به هر حال 2 ماژول 4 گیگ از 1 8 گیگ بهتره . دلیل اینکه ماژولهای بزرگتر گرونتر هستن هم همینه که امیر گفت . چون باعث میشه که شما فضای بیشتری برای ارتقاء داشته باشی و هزینه ساختشون بیشتره . چون روی یک فضای مشخص باید حافظه بیشتری رو قرار بدن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون

سوکت 2011 هم همون کواد (4) چنل هستش

پس من 2 تا 8 گیگ گرفتم برا 1155 بهتر از 4 تا 4 گیگ ــــه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا میکائیل

1 تومن ؟!!!؟

هیچی.!

با این وضع با یه تومن یه سی پی یو میتونی بخری!

قیمتا نجومین با تلسکوپ رسد میشن

الان باید یه تومن 3770 بخری

بعدم 1 تومن دیگه هم بابت مین زد هفتاد و هفت بدی

از من میشنوی برو اودلار بخر انبار کن هفته ی بعد بفروش 8-X قول میدم پولت میشه 2 تومن بعدم میتونی اینایی که گفتمو بخری

البته اگر امکانش هست از خارج مین ازراک سفارش بدی از ایسوز بهتره :mellow:

خیلی ممنون . من اطلاع نداشتم که قیمت ها بالا رفته و فکر کردم دلار همون 1200 تومن هستش. :))

پسر خوب شما که نمیتونی چیزی پیشنهاد بدی، حداقل اسپم نده .1 تومن هم نه 1100.

امیدوارم هر جا هستی موفق باشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا دو تا 4 گیگ بهتر از یه هشت گیگه چون دوال چنل میشن تو 1155 سرعتشون بیشتر میشه

تو 1366 تریبل چنل هست

تا اینجا درست

تو 2011 فکر کنم 6 چنل! شایدم همون 3 چنل باشه

خیلی باحال گفتی امیر جان : ) )

علت اونم اینکه اگر یه نفر بخواد واسه سیستم 1155 64 گیگ رم داشته باشه(که نمیتونه) ، میره دو تا 32 گیگ میخره و تولید اینا به مراتب سخت تر هست و استفادشون کمتره پس با تولید کمتر هزینه بازم بالاتر میره ، فرض کن طرف بیاد یه خط تولید واسه جنسی بزنه که آخرش شاید 2 هزار تاش فروش بره پس در نهایت اینطوری میشه

به قول Hamed جان " من که از خط اول چیزی نفهمیدم "

لینک به دیدگاه

میکاییل جان شما با 1100 بورد و پردازنده میخوای ؟ برای چه کاری ؟ تا چه حد قدرت ؟ میتونی i5 بگیری با یک بورد مناسب . 3570K رو فکر میکنم حدود 700 میتونی بگیری . اگر بوردی بخوای بگیری که برای اور استفاده کنی باید بیشتر هزینه کنی . ولی بورد با چیپ H77 یا B75 رو میتونی با حدود 400 تومان بگیری . برند ایسوس یا MSI و البته ازراک هم هست . باید ببینی چی گیر میاد .

لینک به دیدگاه

به قول Hamed جان " من که از خط اول چیزی نفهمیدم "

اینا که گفتم که واضح هستن ! اونی که حامد جون گفت یه چیز دیگس

برگشتم خط اولو خوندم خودمم نفهمیدم چی گفتم! آخه تند تایپ کردم یه چیز ناجوری شد

جان من نمیدونستی اودلار چنده؟ نه الان یه سالی هست رفته بالا الان طرفای 4 تومنه داداش:دی

خوب با توجه به استفاده ی شما گفتم کم تر از 3770 پیشنهاد بدم نمیشه که اونم با این بودجه اسپم تلقی میشه!

به قول آقا حامد شما استفاده رو بگو ....حالا من که نه ولی آقا حامد پیشنهاد میدن

لینک به دیدگاه

آقا حامد ...از بین اینا کدومشون بهتره ..خودم الان 460 دارم

6870

7850

6950

از نظر قیمتی . به روز بودن . قدرت اور . خنک بودن . تکنولوزی بهتر .آینده نگری

ممنون میشم راهنماییم کنید ..قیمت های هر کدوم رو میشه بکید ..تشکر

لینک به دیدگاه

6870 ضعیفتر از بقیه هست . 6950 هم قویتر . قیمت هم به همین شکله . ولی 7850 نسل جدیده و کارایی و امکانات بیشتری داره . اما با ارتقاء از 460 به این ها ، به جز 6950 ، تفاوت زیادی نمیتونی احساس کنی . فقط 6950 میتونه کمی بهت تفاوت نشون بده . قیمتش هم الان بالای 800 باید باشه . قیمت دقیق ندارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

آقا محصولات شرکت BitFenix برا مود کردن کیس مخصوصا LED و کابل های Alchemy تو بازار هستن؟

http://www.bitfenix....hemy-led-strips

جایی میشناسید بیاره ؟

این فن ها چطور؟

rhap-in-red-9-24-12-07.jpg

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

سلام

بنده 2روز پیش 1هارد 2ترا 64 مگ بافر وسترن خرید و به کامپیوتر وصل کردم . سیستم بنده خیلی قدیمی هست ( سی پی یو 2.8 تک هسته ای + رم 1 گیگ + مادربرد foxconn 6497aa ) و کار بنده فروش گیم هستش و بیشتر با کامپیوتر رایت میکنم

بعد از نصب هارد جدید سرعت کامپیوتر خیلی پایین اومده هم سرعت روشن کردن هم سرعت خاموش کردن و هم سرعت داخل ویندوز واقعا کم شده. وقی رایت میکنم توی nero کادر اول و سوم برای بافر هستش که با نصب هارد جدید درصد این کادر ها کم شده و هی پایین میاد و بالا میره در نتیجه یه رایت که 8 دقیقه طول میکشه رو 20 دقیقه ای میزنه

کیس رو بردم بیرون نشون دادم گفتن مین و سی پی یو و رم تون پاسخ گوی این هارد نیست و باید سیستم رو ارتقا بدین

میخواستم راهنماییم کنید و چند تا مین و سی پی یو و رم که بتونه به این هارد 2ترا 64مگ بافر خوب کنار بیاد و افت سرعت نداشته باشه و من رو اذیت نکنه بهم معرفی کنید

فقط پایین ترین سیستمی که میتونه نیازم رو برطرف کنه رو بهم معرفی کنید چون بودجه کمی دارم

راستی دوستان الان توی مادر برد های جدید که بتونه نیازم رو برطرف کنه مادربرد با گرافیک روی خودش( اسمش رو نمیدونم) هست؟مثل مادربرد های قدیمی که کارت گرافیک نمیخواست و مانیتور به مادربرد متصل میشد رو میگم. لطفا مزایا و معایب این گرافیک ها رو نسبت به گرافیک های عادی که از مادربرد جدا هستش رو بهم بگین. اخه بنده فقط سیستم رو برای کار میخوام و اصلا برای بازی نمیخوام. بعضی وقت ها هم طراحی های ساده با فتو شاپ انجام میدم که همین گرافین 7100GS هم کارم رو راه میندازه

سی پی یو های amd خوب هستن؟چرا بیشتر دوستان از اینتل استفاده میکنن

لطفا توی راهنمایی هاتون هم مادربرد و سی پی یو اینتل بهم معرفی کنید هم مادربرد و سی پی یو AMD

ممنون میشم راهنماییم کنید

منتظرم

یا علی

لینک به دیدگاه

سلام

بنده 2روز پیش 1هارد 2ترا 64 مگ بافر وسترن خرید و به کامپیوتر وصل کردم . سیستم بنده خیلی قدیمی هست ( سی پی یو 2.8 تک هسته ای + رم 1 گیگ + مادربرد foxconn 6497aa ) و کار بنده فروش گیم هستش و بیشتر با کامپیوتر رایت میکنم

بعد از نصب هارد جدید سرعت کامپیوتر خیلی پایین اومده هم سرعت روشن کردن هم سرعت خاموش کردن و هم سرعت داخل ویندوز واقعا کم شده. وقی رایت میکنم توی nero کادر اول و سوم برای بافر هستش که با نصب هارد جدید درصد این کادر ها کم شده و هی پایین میاد و بالا میره در نتیجه یه رایت که 8 دقیقه طول میکشه رو 20 دقیقه ای میزنه

کیس رو بردم بیرون نشون دادم گفتن مین و سی پی یو و رم تون پاسخ گوی این هارد نیست و باید سیستم رو ارتقا بدین

میخواستم راهنماییم کنید و چند تا مین و سی پی یو و رم که بتونه به این هارد 2ترا 64مگ بافر خوب کنار بیاد و افت سرعت نداشته باشه و من رو اذیت نکنه بهم معرفی کنید

فقط پایین ترین سیستمی که میتونه نیازم رو برطرف کنه رو بهم معرفی کنید چون بودجه کمی دارم

راستی دوستان الان توی مادر برد های جدید که بتونه نیازم رو برطرف کنه مادربرد با گرافیک روی خودش( اسمش رو نمیدونم) هست؟مثل مادربرد های قدیمی که کارت گرافیک نمیخواست و مانیتور به مادربرد متصل میشد رو میگم. لطفا مزایا و معایب این گرافیک ها رو نسبت به گرافیک های عادی که از مادربرد جدا هستش رو بهم بگین. اخه بنده فقط سیستم رو برای کار میخوام و اصلا برای بازی نمیخوام. بعضی وقت ها هم طراحی های ساده با فتو شاپ انجام میدم که همین گرافین 7100GS هم کارم رو راه میندازه

سی پی یو های amd خوب هستن؟چرا بیشتر دوستان از اینتل استفاده میکنن

لطفا توی راهنمایی هاتون هم مادربرد و سی پی یو اینتل بهم معرفی کنید هم مادربرد و سی پی یو AMD

ممنون میشم راهنماییم کنید

منتظرم

یا علی

هاردی که خریدید، گرین هست! یعنی رنگش سبز هست؟

اگه اینطور هست، مشکل از سیستم نیست، مشکل از هارد هست! این هارد ها برای آرشیو طراحی شدن و برای استفاده مداوم مناسب نیستند.

باید از هارد های وسترن که آبی رنگ هستند میخریدید (رنگ سیاه خیلی رده بالا هست به کار شما نمیاد).

ولی اگه بخواهید سیستم رو ازتقا بدید، سری جدید AMD با سوکت FM1 رو پیشنهاد میدم، شدیدا اقتصادی هستند.(یک پردازنده متوسط به همراه یک گرافیک متوسط در داخل CPU هست و نیازی به گرافیک جدا ندارید!)

مزایا هم این که پول کمتر میدید و مصرف انرژی کمتری هم دارند.

لینک به دیدگاه

شما اگر از ویندوز XP استفاده میکنید با هارد مشکل خواهید داشت . باید Alighn بشه هارد . تو همین فروم در موردش توضیح داده شده .

اما اگر میخوای سیستم رو عوض کنی ، یک سیستم معمولی برای شما کافیه . مثلا پردازنده G620 و یک مادربورد H61 که خروجی گرافیک داره . مثل Asrock و یا الایت . از این دو برند میتونی مادربوردهای ارزون قیمت پیدا کنی که خروجی گرافیک داشته باشه . پردازنده هم گرافیک مجتمع داره و میتونید ازش استفاده کنید . مثلا ASRock B75M-GL1155

تو AMD باید از سری سوکت FM1 بگیرید . AMD A4-3300 FM1 ارزونترین پردازنده و ECS A75F-M2 FM1 مادربورد مناسبیه براش .

لینک به دیدگاه

سلام

من یک مانیتور asus VG236H خریدم.

این مانیتور تکنولوژی nVidia 3D Vision Kit رو پشتیبانی میکنه!

حالا برای استفاده سه بعدی از این مانیتور، گرافیک Gforce 610 جواب میده؟

لینک به دیدگاه

شما اگر از ویندوز XP استفاده میکنید با هارد مشکل خواهید داشت . باید Alighn بشه هارد . تو همین فروم در موردش توضیح داده شده .

اما اگر میخوای سیستم رو عوض کنی ، یک سیستم معمولی برای شما کافیه . مثلا پردازنده G620 و یک مادربورد H61 که خروجی گرافیک داره . مثل Asrock و یا الایت . از این دو برند میتونی مادربوردهای ارزون قیمت پیدا کنی که خروجی گرافیک داشته باشه . پردازنده هم گرافیک مجتمع داره و میتونید ازش استفاده کنید . مثلا ASRock B75M-GL1155

تو AMD باید از سری سوکت FM1 بگیرید . AMD A4-3300 FM1 ارزونترین پردازنده و ECS A75F-M2 FM1 مادربورد مناسبیه براش .

ممنون از راهنماییت دوست عزیز

فقط بنده نمیخوام برای مادربرد این قدر هزینه کنم

منیخوام مادربرد ارزون ترین مدل بازار باشه. کار بنده فقط رایت هستش و نیازی به سیستم زیادی ندارم

ممنون میشم چند مدل مادربرد ارزون قیمت برای AMD بهم معرفی کنید

راستی اگه مادربرد اینتل 775 بگیرم که به سی پی یو E5200 بخوره این سیستم میتونه کار بنده رو راه بندازه؟

لطفا بنده رو روشن کنید چون خیلی مبتدی هستم

لینک به دیدگاه

سلام

من یک مانیتور asus VG236H خریدم.

این مانیتور تکنولوژی nVidia 3D Vision Kit رو پشتیبانی میکنه!

حالا برای استفاده سه بعدی از این مانیتور، گرافیک Gforce 610 جواب میده؟

3D ساپورت میکنه این کارت . ولی از این تکنولوژی خاص انویدیا پشتیبانی نمیکنه .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییت دوست عزیز

فقط بنده نمیخوام برای مادربرد این قدر هزینه کنم

منیخوام مادربرد ارزون ترین مدل بازار باشه. کار بنده فقط رایت هستش و نیازی به سیستم زیادی ندارم

ممنون میشم چند مدل مادربرد ارزون قیمت برای AMD بهم معرفی کنید

راستی اگه مادربرد اینتل 775 بگیرم که به سی پی یو E5200 بخوره این سیستم میتونه کار بنده رو راه بندازه؟

لطفا بنده رو روشن کنید چون خیلی مبتدی هستم

شما همون AMD رو بگیرید براتون به صرفه تر میشه . ارزونترین مادربوردش حدود 150-160 تومانه . ارزونترین پردازنده اون هم همین حدود باشد باشه .با فروشگاه لیون تماس بگیرید . ارزونترین مدلهایی رو که موجود هست میگن خدمتتون .

اگر مادربورد 775 اینتل بگیرید ، باید حدود 140-150 تومان برای ارزونترینش بدید . پردازنده 5200 هم حدود 180-190 تومان قیمتشه . اصلا به صرفه نیست این خرید و به هیچ عنوان توصیه نمیشه . با این پول پردازنده و مادربورد بهتری میتونید بخرید . چه اینتل و چه AMD . ولی AMD برای کار شما مناسبتره .

لینک به دیدگاه

3D ساپورت میکنه این کارت . ولی از این تکنولوژی خاص انویدیا پشتیبانی نمیکنه .

همین حالا تو سایت انویدیا دیدم تو توضیحات Gforce 610 نوشته شده:

3d.jpg

این به معنی ساپورت 3D Vision توسط گرافیک Gforce 610 نیست؟

لینک به دیدگاه

من از تو مشخصات کارت کلاب نگاه کردم . چیزی در مورد 3D Vision ننوشته بود . ممکنه برندهای دیگه این ویژگی رو تو کارت خودشون گذاشته باشن . انویدیا به طور پیشفرض طراحی کرده برای این کارت . ولی ممکنه بعضی از برندها برای ارزونتر شدن کارت این امکانات رو کم کنن . شاید هم فقط اطلاع رسانی اشتباه تو سایتشون باشه . چون برای کارت مثلا670 گفته که از این تکنولوژی پشتیبانی میکنه . ولی برای این کارت حرفی نزده .

لینک به دیدگاه

شما همون AMD رو بگیرید براتون به صرفه تر میشه . ارزونترین مادربوردش حدود 150-160 تومانه . ارزونترین پردازنده اون هم همین حدود باشد باشه .با فروشگاه لیون تماس بگیرید . ارزونترین مدلهایی رو که موجود هست میگن خدمتتون .

اگر مادربورد 775 اینتل بگیرید ، باید حدود 140-150 تومان برای ارزونترینش بدید . پردازنده 5200 هم حدود 180-190 تومان قیمتشه . اصلا به صرفه نیست این خرید و به هیچ عنوان توصیه نمیشه . با این پول پردازنده و مادربورد بهتری میتونید بخرید . چه اینتل و چه AMD . ولی AMD برای کار شما مناسبتره .

این سی پی یو e5200 رو یکی از دوستان داره گفتم اگه بشه ازشون 100 بگیرم که شما میگین خوب نیست

فقط خواهش چند تا از پایین ترین مدل های مادربردی که adm باشه و ارزون باشه رو بهم معرفی کنید مثلا 5مدل رو بگین که راحت تر بتونم دنبالشون بگردم

مثلا این مادربرد چطوره؟

http://lioncomputer....B/#!prettyPhoto

راستی برای رم هم راهنماییم کنید. مثلا یه 2گیگ بیگیرم کافیه؟کدوم باس رو بگیرم؟چه برند هایی بهتر هستش؟البته با قیمت مناسب خیلی گرون نباشه

واقعا ممنون دوست عزیز

ویرایش شده توسط dvdforoosh1
لینک به دیدگاه

منتظرم دوستان

مرسی

ویرایش شده توسط dvdforoosh1
لینک به دیدگاه

این سی پی یو e5200 رو یکی از دوستان داره گفتم اگه بشه ازشون 100 بگیرم که شما میگین خوب نیست

فقط خواهش چند تا از پایین ترین مدل های مادربردی که adm باشه و ارزون باشه رو بهم معرفی کنید مثلا 5مدل رو بگین که راحت تر بتونم دنبالشون بگردم

مثلا این مادربرد چطوره؟

http://lioncomputer....B/#!prettyPhoto

راستی برای رم هم راهنماییم کنید. مثلا یه 2گیگ بیگیرم کافیه؟کدوم باس رو بگیرم؟چه برند هایی بهتر هستش؟البته با قیمت مناسب خیلی گرون نباشه

واقعا ممنون دوست عزیز

این مادربورد هم خوبه . فقط چون ساتا3 و یو اس بی 3 نداشت نگفتم . ولی برای کار شما مناسبه . قیمتش رو البته باید بپرسی . شاید موجود نباشه . بهتره با فروشگاه لیون تماس بگیری و قیمت ارزونترین بورد رو بخوای .

رم رو بهتره 2 تا 2 گیگ بگیری . چون 2 گیگ برای ویندوز 7 مناسب نیست . فرکانس 1333 بگیر. برندش هم زیاد فرق نمیکنه . همین معمولهای بازار . فقط گارانتی معتبر داشته باشه .

لینک به دیدگاه

این مادربورد هم خوبه . فقط چون ساتا3 و یو اس بی 3 نداشت نگفتم . ولی برای کار شما مناسبه . قیمتش رو البته باید بپرسی . شاید موجود نباشه . بهتره با فروشگاه لیون تماس بگیری و قیمت ارزونترین بورد رو بخوای .

رم رو بهتره 2 تا 2 گیگ بگیری . چون 2 گیگ برای ویندوز 7 مناسب نیست . فرکانس 1333 بگیر. برندش هم زیاد فرق نمیکنه . همین معمولهای بازار . فقط گارانتی معتبر داشته باشه .

اوکی. یعنی این مادربرد بالا و CPU A4-3400 میتونه 2تا هارد 2ترا رو جواب بده؟

نمیشه الان یه 2گیگ بگیرم و با ویندوز XP کار هام رو انجام بدم بعدا که وضع مالیم بهتر شد یه 2گیگ دیگه بگیرم که بشه 4گیگ؟

با 2گیگ روی XP جواب میده؟

لینک به دیدگاه

هارد ها رو که جواب میده . ولی تو ویندوز XP مشکل ممکنه پیش بیاد . چون اکثر سخت افزارهای جدید با XP زیاد سازگار نیستن . میتونی با 2 گیگ ویندوز 7 هم کار کنی . ولی کمی سرعتت افت میکنه . بهتره 4 گیگ باشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...