رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخوام یه مادربورد بخرم که Cpuاینتل ساپورت کنه و Vgaجی فورس Sli ساپورت کنه

سلام دوست من

خرید مادربورد و سی پی یو اینتل انتخاب خوبیه

شما می خواید چه کارت های رو باهم SLI کنید..

چون من از خیلی از دوستان شنیدم که کراس فایر خیلی بهتر از فناوری SLI است...

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام من میخوام یه مادربورد بخرم که Cpuاینتل ساپورت کنه و Vgaجی فورس Sli ساپورت کنه

درود

همشهری عزیز مادربرد های اس ال آی ساپورت که از پردازنده های اینتل پشتیبانی میکنند نسبت به کراس فایر ساپورت ها هم از قیمت بالاتری برخوردارند و هم از تنوع کمتری.

برای این منظور شما باید از ماردبردهای با چیپست خانواده Nvidia Nforce استفاده کنید که علاوه بر محدودیت تنوع و قیمت نسبتا بالا از لحاظ اس ال ای کردن هم در یک سطح نسبت به کراس فایر فعلا خرید کارتهای ان وی دیا در سری های اند و اس ال ای کردن انها اصلا به صرفه نیست.

ولی به طور مثال مادربرد ASUS - Striker II Formula با چیپست Nforce 780 i sli با قیمت تقریبی 320000 در بازار هست./fsb1333/pci ex 2/ddr 2 1066 support

2016_l.jpg

یا ASUS - Striker II NSE با چیپست NVIDIA nForce® 790i SLI که مدل های اولیه مادربردهای با این چیپست مشکل خراب شدن اطلاعات رو هنگام اورکلاک داشتند که سعی کردند در بایوس های ورژن جدید تر این مشکل رو بر طرف کنند که نمیدونم هنوز به موفق به حل این مشکل به طور کامل شده اند یا نه ./Dual-channel DDR3 1600(O.C)/1333/1066/800 Support/PCI EX 2 /FSB 1600

2116_l.jpg

قیمت حدودی این مینبورد 440000 تومن هست

و در قیمت های ارزانتر به طور مثال ASUS - P5N32-E SLI با چیپست NVIDIA nForce® 680i SLI

و قیمت تقریبی 150000 تومن./fsb1333/pci ex 1/ddr2 800 support

1459_l.jpg

یا ASUS-P5N-D باچیپست NVIDIA® 750i SLI chipset که اطلاعی از قیمتش و موجودیش در بازار بنده ندارم./FSB 1333/PCI EX 2/DDR2 800 SUPPORT

2033_l.jpg

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مادربوردی که میگم نمی خوام چیپستش nForceباشه می خوام چیپستش مثل X48,X38,P35,P45,G35............و مثل اینها باشه

آیا وجود داره؟

لینک به دیدگاه

مادربوردی که میگم نمی خوام چیپستش nForceباشه می خوام چیپستش مثل X48,X38,P35,P45,G35............و مثل اینها باشه

آیا وجود داره؟

درود

خیر با این چیپستهایی که مد نظر شماست با قابلیت اس ال ای و پشتیبانی از پردازنده های اینتل وجود ندارد.

لینک به دیدگاه

سلام سعید جان یکی از دوستام میخواد برای استدیو خودش یه سیستم دیگه جمع کنه میخواستم یه زحمتی بکشی یه سیستم با جزئیاتش و قیمت همه قطعات بهم معرفی کنی که که تو کار کم نیاره.

راستی استدیو ضبط موسیقی داره و فقط قطعات داخل کیس رو میخواد بگیره و کارت صدا و قطعات دیگه رو داره.:)

مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام سعید جان یکی از دوستام میخواد برای استدیو خودش یه سیستم دیگه جمع کنه میخواستم یه زحمتی بکشی یه سیستم با جزئیاتش و قیمت همه قطعات بهم معرفی کنی که که تو کار کم نیاره.

راستی استدیو ضبط موسیقی داره و فقط قطعات داخل کیس رو میخواد بگیره و کارت صدا و قطعات دیگه رو داره.:)

مرسی.

درود

دوست عزیزم لطفا مشخص کنید که برای این سیستمشون چقدر میخوان هزینه کنن و چه قطعاتی براشون داخل کیس مهمتره . چون شما میفرمایید که ساند کارت رو داره و قطعات دیگه که دارن چی هستش . البته مقدار هزینه مهمتره شما بفرمایید من انجام وظیفه میکنم .

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیزم لطفا مشخص کنید که برای این سیستمشون چقدر میخوان هزینه کنن و چه قطعاتی براشون داخل کیس مهمتره . چون شما میفرمایید که ساند کارت رو داره و قطعات دیگه که دارن چی هستش . البته مقدار هزینه مهمتره شما بفرمایید من انجام وظیفه میکنم .

سعید جان فقط از قطعات داخل کیس کارت صدا و هارد رو داره و بقیه رو میخواد.

از نظر هزینه هم فقط شما این رو مد نظر داشته باش که فقط کم نیاره قیمت هم شما دو جور سیستم پیشنهاد بده هر جور که صلاح میدونی.

خیلی خیلی ممنونم.

لینک به دیدگاه

سعید جان فقط از قطعات داخل کیس کارت صدا و هارد رو داره و بقیه رو میخواد.

از نظر هزینه هم فقط شما این رو مد نظر داشته باش که فقط کم نیاره قیمت هم شما دو جور سیستم پیشنهاد بده هر جور که صلاح میدونی.

خیلی خیلی ممنونم.

درود

دوست گلم همینطوری نمیشه یه سیسم پیشنهاد داد و بگیم که این خوبه باید از نظر علمی و هزینه ای بررسی بشه تا دوستتون یک راهنمایی درست بشه چون در غیر اینصورت پیشنهاد سیتسم کار بیهوده ایه . حدودشم مشخص کنید خوبه . شما میفرمایید که کم نیاره حدودا چقدر قدرت در یستسمش میخواد باشه .

البته اگر سیتسم حاضر و فعلیه ایشون که داره براشون کار میکنه رو مشخصاتشو بزارید راحتتر میشه راهنمایی کرد.

البته منو ببخشید چون دوست دارم که کار درست پیش بره .

لینک به دیدگاه

درود

دوست گلم همینطوری نمیشه یه سیسم پیشنهاد داد و بگیم که این خوبه باید از نظر علمی و هزینه ای بررسی بشه تا دوستتون یک راهنمایی درست بشه چون در غیر اینصورت پیشنهاد سیتسم کار بیهوده ایه . حدودشم مشخص کنید خوبه . شما میفرمایید که کم نیاره حدودا چقدر قدرت در یستسمش میخواد باشه .

البته اگر سیتسم حاضر و فعلیه ایشون که داره براشون کار میکنه رو مشخصاتشو بزارید راحتتر میشه راهنمایی کرد.

البته منو ببخشید چون دوست دارم که کار درست پیش بره .

راستش از نظر قیمت حدودا 1 میلیون میخواد خرج کنه ولی اگر شما پیشنهادی که میخواهید بدید یکم از این بیشتر میشه عیبی نداره شما دو جور سیستم پیشنهاد بدید.راستی کارت صداش هم اکسترنال هست.

مرسی دوست عزیزم.:D

لینک به دیدگاه

درود

خوب این شد یه چیزی یعنی حدود قیمت مشخص شد من تا همین صبح امروز فکر میکردم که میخواد یه سیستم حدود 500 تومان بخره ولی همیشه مقدار هزینه میتونه توی راهنمایی کمک کنه . البته این رو بگم برای کاری میخوان انجام بدن من نمیدونم چقدر کار و قدرت از سیستم میکشن و من بر مبنای قیمت دارم سیستم رو پیشنهاد میدم چون امکان داره در بعضی از مواقع یک سیستم 500 تومانی هم کاری یک نفر رو انجام بده ولی شخص برای اینکه سیستم بهتری خریده باشه میاد و هزینه بیشتری رو پرداخت میکنه در کل پیشنهاد من اینه :

m.b asus p5q deluxe

cpu q9450

ram 2GB*2 bus 800

hdd 500gb

case green 2005

vga اگر کار گرافیکی سنگینی ندارن میتونن هر کارتی روی سیستم بزارن و زیاد مهم نیست ولی اگر کار گرافکی هم دارن باید بر طبق اون نیازشون رو با انتخاب یک کارت گرافیک براورده کنن .

dvd rw samsung 22x

پاور هم در حد 500 وات خوبه و اگر کارت گرافیک پرمصرفی رو انتخاب کنن باید پاور رو قویتر بردارن .

حدودا همچین سیستمی 900 تومان در میاد و حالا میمونه تغییراتش بر طبق نظر شما که مثلا میگید CPU این سیتسم خیلی بالاست و میخواین هم هزینه رو پایین بیارین و هم قدرتشو اون دیگه بستگی به شما داره .و یا میخواین یک LCD هم بخرید اونوقت همه چیز تغییر میکنه و بر طبق نظر شما پیشنهاد سیستم جلو میره .

شما نظرتون و سوالاتتون رو بفرمایید من و دوستان در خدمتیم .

لینک به دیدگاه

درود

:

m.b asus p5q deluxe

cpu q9450

ram 2GB*2 bus 800

hdd 500gb

case green 2005

vga اگر کار گرافیکی سنگینی ندارن میتونن هر کارتی روی سیستم بزارن و زیاد مهم نیست ولی اگر کار گرافکی هم دارن باید بر طبق اون نیازشون رو با انتخاب یک کارت گرافیک براورده کنن .

dvd rw samsung 22x

پاور هم در حد 500 وات خوبه و اگر کارت گرافیک پرمصرفی رو انتخاب کنن باید پاور رو قویتر بردارن .

حدودا همچین سیستمی 900 تومان در میاد و حالا میمونه تغییراتش بر طبق نظر شما که مثلا میگید CPU این سیتسم خیلی بالاست و میخواین هم هزینه رو پایین بیارین و هم قدرتشو اون دیگه بستگی به شما داره .و یا میخواین یک LCD هم بخرید اونوقت همه چیز تغییر میکنه و بر طبق نظر شما پیشنهاد سیستم جلو میره .

شما نظرتون و سوالاتتون رو بفرمایید من و دوستان در خدمتیم .

سعید جان این دوست من با برنامه sonar کار میکنه و موقع کار پلاگین های صوتی زیادی میاره بالا و سیستمش کم میاره کلا کارش صوتی هست و با وی اس تی و سونار کار میکنن.

در مورد سی پی یو شما پیشنهاد دادین 9450 اما این سی پی یو بدرد مواردی میخوره که میخوای به طور هم زمان از چند برنامه استفاده بشه ولی برای زمانی که با یک برنامه کار میکنن فکر نمیکنی نیازی نیست البته نظر نظر شماست و ما در بست قبولت داریم ولی در مورد گرافیک دوستم میگه همین کارت گرافیکی که الان دارن 7100 256MB هست و کم میاره شما نظرت چیه چی بردارن البته خودم نظرم روی 3780 هست. رم هم چون همون طور که گفتم چون با پلاگین های صوتی کار کار میکنن و پروژه سنگین میشه خودش میگه 4GB رم برداره نظر شما چیه کافیه یا نه در اخر هم با توجه به سیستم پیشنهادی یه پاور با وات مناسب هم پیشنهاد بده.لطفا قیمت قطعات هم بده.

خیلی ممنونم.:D

لینک به دیدگاه

سعید جان این دوست من با برنامه sonar کار میکنه و موقع کار پلاگین های صوتی زیادی میاره بالا و سیستمش کم میاره کلا کارش صوتی هست و با وی اس تی و سونار کار میکنن.

در مورد سی پی یو شما پیشنهاد دادین 9450 اما این سی پی یو بدرد مواردی میخوره که میخوای به طور هم زمان از چند برنامه استفاده بشه ولی برای زمانی که با یک برنامه کار میکنن فکر نمیکنی نیازی نیست البته نظر نظر شماست و ما در بست قبولت داریم ولی در مورد گرافیک دوستم میگه همین کارت گرافیکی که الان دارن 7100 256MB هست و کم میاره شما نظرت چیه چی بردارن البته خودم نظرم روی 3780 هست. رم هم چون همون طور که گفتم چون با پلاگین های صوتی کار کار میکنن و پروژه سنگین میشه خودش میگه 4GB رم برداره نظر شما چیه کافیه یا نه در اخر هم با توجه به سیستم پیشنهادی یه پاور با وات مناسب هم پیشنهاد بده.لطفا قیمت قطعات هم بده.

با سلام

دوست عزیز به نظر من این برنامه ای که شما میگید نیاز خاصی به کارت گرافیک قوی نداره بیشتر به رم و سی پی یو بستگی داره یکی از آشنایان که اون خودش تو این زمینه فعالیت داره که چند ماه پیش یه سیستم جمع کرد cpu e8400 و دو گیگ رم و یه کارت 8500 جی تی که واقعا راضی هم هست خوب 9450 یه خورده برای این کار زیاده همچنین و همچنین 3870 تصمیم نهایی با شماست.

تشکر.

لینک به دیدگاه

درود

من با حرفهای دوستمون اقا رضا نسبتا موفقم و فقط چند تا نکته . خوب الان در مورد CPU من Q6600 رو پیشنهاد میکنم که قیمتش واقعا خیای مناسب شده و کاراییشم خیلی عالیه و قیمتش حدودا 170 تومان از 9450 ارزونتره . در مورد کارت گرافیک هم دو حالت دازه 3870 الان قیمتش حدودا 225 تومانه و به قول دوستمون این برنامه نیازی به کارت گرافیک نداره ولی حالا امکان داره بگید دوستتون میخواد هر چند وقت یک بای بازی و یا کار گرافیکی و یا همچین کاری رو انجام بده و اون وقته که کار فرق میکنه و نظر من به جای کارت گرافیک اگر واقعا میخواید هزینه کنید 4850 که حدودا 255 تومانه و اگر قصد هزینه ندارید همین 8500 که ایشون فرمودن و یا 3650 ATI .

در مورد رم هم من هم نظرم روی 4گیگ هستش .

لینک به دیدگاه

درود

من با حرفهای دوستمون اقا رضا نسبتا موفقم و فقط چند تا نکته . خوب الان در مورد CPU من Q6600 رو پیشنهاد میکنم که قیمتش واقعا خیای مناسب شده و کاراییشم خیلی عالیه و قیمتش حدودا 170 تومان از 9450 ارزونتره . در مورد کارت گرافیک هم دو حالت دازه 3870 الان قیمتش حدودا 225 تومانه و به قول دوستمون این برنامه نیازی به کارت گرافیک نداره ولی حالا امکان داره بگید دوستتون میخواد هر چند وقت یک بای بازی و یا کار گرافیکی و یا همچین کاری رو انجام بده و اون وقته که کار فرق میکنه و نظر من به جای کارت گرافیک اگر واقعا میخواید هزینه کنید 4850 که حدودا 255 تومانه و اگر قصد هزینه ندارید همین 8500 که ایشون فرمودن و یا 3650 ATI .

در مورد رم هم من هم نظرم روی 4گیگ هستش .

از راهنماییت خیلی ممنونم سعید جان همین طور از رضای عزیز.

اما یه سوال فکر نمیکنی 8500 کاراییش از Q6600 توی این کار بیشتره به خاطر فرکانس بالاتر چون تو کار دوستم به طور همزمان از چند برنامه استفاده نمیکنن که به 4 هسته ای نیاز باشه نظر تو چیه؟

رم هم لطفا یه مدل رو که تخیر زمانی کمی داره پیشنهاد بده.

اگر بخواد یه گرافیک 4850 بردازه باید پاور چند وات بگیره:D

مرسی.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست من حرف شما درست که 4 هسته ای مناسب نیست ولی 1 سال بعد میفهمید که همون برنامه رو برای cpu های 4 هسته ای بهینه کردن که خواهند کرد . دوست من من نظرم اینه که شما حتما 4 هسته ای خرید کنید .

نظر من :

q6600

ati 3650

4 تا 1 گیگ باس 800

p5q deluxe

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

q6600 انتخاب خوییه نسبت به قیمتی که داره شک نکن.

لینک به دیدگاه

از راهنماییت خیلی ممنونم سعید جان همین طور از رضای عزیز.

اما یه سوال فکر نمیکنی 8500 کاراییش از Q6600 توی این کار بیشتره به خاطر فرکانس بالاتر چون تو کار دوستم به طور همزمان از چند برنامه استفاده نمیکنن که به 4 هسته ای نیاز باشه نظر تو چیه؟

رم هم لطفا یه مدل رو که تخیر زمانی کمی داره پیشنهاد بده.

مرسی.

درود

من فکر میکنم در مورد 8500 حق با شماست ولی در اینده اکثر برنامه ها برای چهار هسته ای ها بهینه سازی میشه ولی اگر به فکر اینده نیستید 8500 میتونه گزینه بهتری از 6600 باشه چون الان قیمت 8500 هم اومده پایین و حدود 193 تومان شده .

لینک به دیدگاه

با سلام.

خوب شما چرا با يه تير دو نشون نميزنيي؟q6600 رو بگير و اور كلاكش كن.قابليت اوور بالايي داره.اينطوري هم با خريد يه چهار هسته اي اينده نگري كردي هم اينكه ميتوني با قابليت اوور بالايي كه داره به اون سرعتي كه مد نظرته برسي.اضافه ميكنم ركورد اوور اين cpu تا جايي كه من ميدونم 3.6 با چيپ x48 ميباشد.البته با افزايش ولتاژ و كولينگ خوب.حالا شما فكر كنم راحت بتوني تا 2.9 اوور كني.باور كن تفاوت كارايي سرعت 3.16 و 2.9 خيلي كمتر از تفاوت كارايي يه دو هسته اي در مقابل يه چهار هسته ايه.

موفق باشي.

لینک به دیدگاه

درود

من با گفته دوستمون Azby موافقم و ایشون به نکته ای توجه کردن که من بهش فکر نکرده بودم اگه دنبال فرکانس هم هستید با اور این Cpu حل میشه .

لینک به دیدگاه

منم کاملا موافقم

ببینید در CPU های چند هسته ایی فرکانس اعلام شده برای هر هسته است، یعنی Q6600 دارای 4 هسته

2.4 گیگاهرتزی است و E8400 دارای 2 هسته 3.0 گیگاهرتزی است، پس میبینیم که Q6600 خیلی قویتر است

اما مشکل در بنچ مارک ها در چیست

متاسفانه اکثر برنامه ها سازگار با تک هسته و نهایت 2 هسته هستند که این ایراد از برنامه نویسی آنها است

که بزودی این مشکل حل خواهد شد و همه با 4 هسته ایی ها سازگار خواهند گشت همانطور که اکنون خیلی

از برنامه ها مثل فتوشاب و ... سازگار شده اند

در حال حاضر شما برای استفاده از تمام قدرت هسته ها، خود شما میتوانید با استفاده از برنامه CPU-Control

مدیریت هسته ها را براحتی انجام بدهید و برنامه ها را با 4 هسته مدیریت وسازگار نمایید

در ضمن قدرت اور Q6600 البته سری G0، بسیار عالی است.

بطوریکه من تنها با تبدیل فرکانس از 270 به 356 در حالت مالتی پلای 9 بدون هیچ گونه تغییری روی یک مادربورد

X38 به فرکانس 3.2 گیگاهرتز برای هر هسته دست پیدا میکنم و سیستم هم کاملا پایدار است.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان:

یکی از اقوام که مهندس مکانیک است یه سیستم برای خونش میخواد که علاوه بر کارهای خودش که کار با اتوکد و فتوشاپ است بچه هایش هم با این سیستم در حد معمول نه زیاد حرفه ای بازی کنند من قطعات زیر را پیشنهاد دادم نظر شما را هم میخوام بدونم به هر حال شما حرفه ای هستید و بهتر میتونید راهنمایی کنید صممیمانه منتظر راهنماییهای مفیدتان هستم و با آغوش باز می پذیرم در ضمن رنج قیمت معین نکرده ولی در حد معمول قصد هزینه داره نه خیلی زیاد و تند لطفاً قیمت هم بدید.

Cpu Q6600

Main Asus P35 البته از سری P5k با جدیدترین بالاترین امکانات

Ram Ddr2 Bus 1066 2gb Dualcorsair

Vga 3650 Or 3670 Or 3850 256mb

Case Silent Storm

Keyboard A4tech Kb-28g

Printer Hp1006

Dvd/rw Samsung Sata

Dvd/rw Samsung Trudirect Sata

Hdd Western 500gb 16mb Cash Sataii

Power Gp680b Green

البته در مورد کارت گرافیک اگر فکر میکنید 3650 کافی است همین باشد ولی اگر میشه قیمت همه مدلها را بدید

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان:

یکی از اقوام که مهندس مکانیک است یه سیستم برای خونش میخواد که علاوه بر کارهای خودش که کار با اتوکد و فتوشاپ است بچه هایش هم با این سیستم در حد معمول نه زیاد حرفه ای بازی کنند من قطعات زیر را پیشنهاد دادم نظر شما را هم میخوام بدونم به هر حال شما حرفه ای هستید و بهتر میتونید راهنمایی کنید صممیمانه منتظر راهنماییهای مفیدتان هستم و با آغوش باز می پذیرم در ضمن رنج قیمت معین نکرده ولی در حد معمول قصد هزینه داره نه خیلی زیاد و تند لطفاً قیمت هم بدید.

Cpu Q6600

Main Asus P35 البته از سری P5k با جدیدترین بالاترین امکانات

Ram Ddr2 Bus 1066 2gb Dualcorsair

Vga 3650 Or 3670 Or 3850 256mb

Case Silent Storm

Keyboard A4tech Kb-28g

Printer Hp1006

Dvd/rw Samsung Sata

Dvd/rw Samsung Trudirect Sata

Hdd Western 500gb 16mb Cash Sataii

Power Gp680b Green

البته در مورد کارت گرافیک اگر فکر میکنید 3650 کافی است همین باشد ولی اگر میشه قیمت همه مدلها را بدید

با تشکر

درود

اقای رجبی کجای این سیستم نیمه حرفه ای هستش ؟ (شوخی)

در مورد این سیستم مشکلی نیست و به نظر من همه قطعات معقولانست ولی در مورد کارت گرافیک باید بگم که الان 3650 موجوده ولی سری DDr2 هستش و اصلا ارزش خرید نداره و قیمتش هم الان حدود 90 تومانه . ولی اگر کارت خوب خواستید بگرید روی همون 3850 تمرکز کنید چون هم قدرت مناسبی داره و هم الان قیمت خوبی داره .

در کل سیستمتون بیشتر از نیاز دوستتون هستش ولی اگر قصد هزینه کردن داره سیستم خوب و به روزیه

لینک به دیدگاه

سعید جان میخوام 4gb رم بگیرم به نظرت دو تا 2 گیگ بگیرم بهتره یا چهار تا 1 گیگ.

چهار تا 1 گیگ.

لینک به دیدگاه

سعید جان میخوام 4gb رم بگیرم به نظرت دو تا 2 گیگ بگیرم بهتره یا چهار تا 1 گیگ.

با سلام

دوست عزیز 4تا 1 گیگ بهتره و یا همین طور دوتا 1 گیگ در برابر یه 2 گیگ و بازده بهتری داره .

مثال شما 4 تا اسلت ddr2 دارید که هر کدوم تا دو گیگ رم ساپورت میکنه و شما در هر اسلت از رم 1 گیگ استفاده میکنید و دیگه نمیتونید رم اضافه کنید و به نفع شماست اگه دو تا رم 2 گیگ بگیرید .

با تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...