رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

تو این قیمتها نه متاسفانه . تو بازار شاید باشه . ولی باید بگردی . قیمتهاش بین ایسوس و ازراک هست .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام...

دی وی دی رایتر می خواستم بگیرم. کدوم مارک و مدل بهرته...

این مارک ها بود.

Asus | Sony | Pioneer | Litoen | Plextor

لینک به دیدگاه

سلام

با اجازه از دوستان و اساتید(مخصوصا آقا حامد گل)

اگر قیمت براتون مهم نیست

بدون شک پلکستور

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن اگر قیمت مهم نیست پلکستور ، ولی اگر میخوای قیمتش کمتر باشه من لایتون رو ترجیح میدم . تقلبی نداره . پایونیر اصلیش سخت گیر میاد . ولی اگر باشه قیمتش بالاتره . بین پلکستور و لایتون .

لینک به دیدگاه

شرمنده اخلاق ورزشکاری اساتید گرامی،

سونی از همه بهتره. چون تاحالا 3 تا خریدم بعد از یک سال هنوز درش بدون مشکل کار میکنه. ولی تمام مدل های دیگه بلا استثنا (پایونیر، سامسونگ، لایت آن، پلکستور) بعد از شیش ماه درشون به مشکل برخوردن. فقط یک مورد رو متذکر بشم: سونی اهل حاله، با هر دی وی دی آشغالی حال نمیکنه و روش رایت نمیکنه. باید دی وی دی خام خوب براش بگیری رایت کنه (فیلیپس، ورباتیم، اچ پی، اینجور چیزا باید بهش بدی).

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

درود

1 سیستم لطفآ تا 1 تومن فقط کیس بدون هارد

کاربردش هم همه چیز بشه دیگه یعنی عمومی واسه مورد خاصی نمیخوام

سپاس

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

دوستان تشکر...

تا چند روز پیش سونی داشتم، مدت زیادی کار کرد، به قول دوستمون دربش تمیز باز و بسته میشد، ولی دیگه رایت & لود نمی کرد (از بس ازش استفاده نکردم :دی)

دیروز Plextor رو قیمت کردم، میگفت 68ت با گارانتی آواژنگ.

ویرایش شده توسط B_Mohsen
لینک به دیدگاه

با سلام گرافیک با خروجی HDMIقیمت حدود 300تومن و مانیتور LED FULLHDبا قیمت 300تا400تو بازار چی میتونم پیدا کنم. میخوام سیستم رو ارتقا بدم گرافیک خودم NVIDIA GEFORCE 7300 SE و مانیتورم LGL1752S هستش .اینارو بخوام بفروشم چقد برمیدارن ؟میخوام از کارت DVB از کانالهای HDاستفاده کنم لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت آقا حامد عزیز ..استاد درخواست راهنمایی داشتم در مورد انتخاب اسپیکر

والا تی وی تو حال بود بعدش به علت کمبود جا مادر ما رو مجبور کرد جا به جاش کنیم و ما هم فکری به ذهنمون رسید این بود که به دکور تو حال داشتیم درش اوردیم و حالا تی وی رو بکنیمش تو دیوار به جای دکور تا مشکل اشغال فضا حل بشه ...

تی وی حدود 20 سانت میره تو ... پشتش رو خودمون یه جوری کاغد دیواری زدیم و باقی کارها که در عکس خواهید دید ... مشکل اینکه حالا که تی وی رو بردیم تو دیوار کمی صداش نا خوشایند شده ...چون دیگه نمیتونیم هزینه ای بیشتری برای خرید سینمای خانواده کنیم تصمیم گرفتیم فعلا یه اسپیکر 3 تیکه با توان صدای کم ولی کیفیت

واضح و شفاف بگیرم چون نیازی به صدای بلند نداریم .... حالا پیشنهاد شما برای تی وی 50st30 چی هستش با توجه به عکس و چگونگی قرار دادن اسپیکر ها ..قرارا هست پایینش رو 3 طبقه دکور ام دی اف کار کنیم ....

لطفا اسپیکری معرفی کنید هم با ورودی های تی وی سازگار باشه و هم صدای آنالوگ و هم صدای دیجیتال رو بشه ازش گرفت ( نمیدونم مثلا صدای ..S/PDIF..3d . dts .theatre..surround..)... به نظرتون این چیزی که من میخوام با هم جور در میاد ...هزینه هم کمترین هزینه ی ممکن لطفا ..در حد 50 تا نهایت 100 تومن چون بیشتر از این برام نه

مقدور هست نه ارزشش رو داره ...اسپیکر با توان صدای کم ولی با صدای واضح و شفاف با باس مناسب ...

تشکر ..اینم از دست هنر ما ..ممنون میشم نظرتون رو بگید و راهنمایی بکنید .

خروجی های پشت تی وی

دفترچه راهنما

اسپیکر با ورودی

s/pdif هست ؟؟؟ چه قیمتی ؟؟ کارایی ؟

تشکر مجدد

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

درود

1 سیستم لطفآ تا 1 تومن فقط کیس بدون هارد

کاربردش هم همه چیز بشه دیگه یعنی عمومی واسه مورد خاصی نمیخوام

سپاس

پردازنده : Intel G630 1155 قیمت حدودی 170

مادربورد : ASRock H61M-HVS قیمت حدودی 160

رم : Patriot 2x2GB 1333 قیمت حدودی 60

گرافیک : PowerColor HD7750 1GB GDDR5 قیمت حدودی 310

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 60

پاور : Power Green GP430A-SP قیمت حدودی 120

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 115

جمع : 995 تومان . قیمتها حدودی هستن و باید قیمت روز بگیری .

لینک به دیدگاه

دوستان تشکر...

تا چند روز پیش سونی داشتم، مدت زیادی کار کرد، به قول دوستمون دربش تمیز باز و بسته میشد، ولی دیگه رایت & لود نمی کرد (از بس ازش استفاده نکردم :دی)

دیروز Plextor رو قیمت کردم، میگفت 68ت با گارانتی آواژنگ.

احتمالا مدل 880 بود که لایت اسکریپ نداره . دقت کنید که پلکستور تقلبی هم داره . من خودم گارانتی آواژنگ تقلبی دیدم . گارانتیش درست بود . ولی کالا تقلبی بود . یکی از بچه ها هم تو همین فروم گرفته بود که میخواست فریمورش رو آپدیت کنه ولی نرم افزارش بهش نمیخورد و میگفت این نرم افزار مال این رایتر نیست .

لینک به دیدگاه

با سلام گرافیک با خروجی HDMIقیمت حدود 300تومن و مانیتور LED FULLHDبا قیمت 300تا400تو بازار چی میتونم پیدا کنم. میخوام سیستم رو ارتقا بدم گرافیک خودم NVIDIA GEFORCE 7300 SE و مانیتورم LGL1752S هستش .اینارو بخوام بفروشم چقد برمیدارن ؟میخوام از کارت DVB از کانالهای HDاستفاده کنم لطفا راهنمایی کنید.

گرافیک PowerColor HD7750 1GB GDDR5 با قیمت حدود 310 تومان هست . کارت خوبیه .

مانیتور رو باید بری تو بازار ببینی چی هست . الان 19 اینچ ال جی و سامسونگ از حدود 330 تومان شروع میشن . تا 400 تومان 20 اینچ میتونی بگیری . ولی فول اچ دی نیستن . برای اینکه فول اچ دی باشن باید حداقل 22 اینچ بگیری . الان 22 اینچ بالای 500 تومانه .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت آقا حامد عزیز ..استاد درخواست راهنمایی داشتم در مورد انتخاب اسپیکر

والا تی وی تو حال بود بعدش به علت کمبود جا مادر ما رو مجبور کرد جا به جاش کنیم و ما هم فکری به ذهنمون رسید این بود که به دکور تو حال داشتیم درش اوردیم و حالا تی وی رو بکنیمش تو دیوار به جای دکور تا مشکل اشغال فضا حل بشه ...

تی وی حدود 20 سانت میره تو ... پشتش رو خودمون یه جوری کاغد دیواری زدیم و باقی کارها که در عکس خواهید دید ... مشکل اینکه حالا که تی وی رو بردیم تو دیوار کمی صداش نا خوشایند شده ...چون دیگه نمیتونیم هزینه ای بیشتری برای خرید سینمای خانواده کنیم تصمیم گرفتیم فعلا یه اسپیکر 3 تیکه با توان صدای کم ولی کیفیت

واضح و شفاف بگیرم چون نیازی به صدای بلند نداریم .... حالا پیشنهاد شما برای تی وی 50st30 چی هستش با توجه به عکس و چگونگی قرار دادن اسپیکر ها ..قرارا هست پایینش رو 3 طبقه دکور ام دی اف کار کنیم ....

لطفا اسپیکری معرفی کنید هم با ورودی های تی وی سازگار باشه و هم صدای آنالوگ و هم صدای دیجیتال رو بشه ازش گرفت ( نمیدونم مثلا صدای ..S/PDIF..3d . dts .theatre..surround..)... به نظرتون این چیزی که من میخوام با هم جور در میاد ...هزینه هم کمترین هزینه ی ممکن لطفا ..در حد 50 تا نهایت 100 تومن چون بیشتر از این برام نه

مقدور هست نه ارزشش رو داره ...اسپیکر با توان صدای کم ولی با صدای واضح و شفاف با باس مناسب ...

تشکر ..اینم از دست هنر ما ..ممنون میشم نظرتون رو بگید و راهنمایی بکنید .

خروجی های پشت تی وی

دفترچه راهنما

اسپیکر با ورودی

s/pdif هست ؟؟؟ چه قیمتی ؟؟ کارایی ؟

تشکر مجدد

شما اگر میخوای اسپیکر وصل کنی ، یا باید اسپیکر خیلی گرون و حرفه ای بگیری که مخصوص تلویزیون و یا دستگاهای صوتی و تصویری باشه که 2 کابل صدا و یا کابل S/PDIF داشته باشه تا بتونی صدای شبیه سازی شده سوراند بگیری ازش ، یا باید اسپیکر کامپیوتر ساده که یک فیش هست بگیری که به خروجی هدفون تلویزیون وصل کنی. در این جالت صدا به صورت استریو میاد . پس یک اسپیکر 2 تکه کافیه . به نظر من برو تو بازار ببین چی پیدا میکنی . اسپیکر برای تلویزیون هست تو بازار . برند مارشال خودم دیده بودم . ولی قیمتها رو ندارم . باید ببینی چی هست و با چه قیمتی . هر اسپیکری میگیری سعی کنی جوری باشه که کنار تلویزیون بتونی جا بزنی . بهترین جا برای اسپیکر 2 تکه کنارشه . اگر 5.1 کاناله گرفتی که باید تو خونه جا گذاری کنی . البته تا 100 تومان اسپیکر 5.1 فکر نکنم گیر بیاد ;)

لینک به دیدگاه

درود به دوستان و اساتید محترم

میخواستم از سایت یه هارد اینترنال بگیرم تا سقف 370تومن که خودم

Seagate Barracuda 2TB SATA3 رو انتخاب کردم

http://lioncomputer.ir/product/522/Seagate%20Barracuda%202TB%20SATA3/

چند تا سوال داشتم

1-چرا یک عده میگویند دو تا هارد 1 ترا بهتر از یکی 2 ترا هست؟(به نظر خودم اصلا ملاک نیست)

2-نظرتون در مورد WD BLACK 1t چیه؟

3-برد من gigabyte مدل M61PME-S2 هست و ساتا 2 رو پشتیبانی میکنه مشکلی با ساتا 3 نداره؟

4-قیمت هارد پایین بیا نیست نه؟!؟

با تشکر و احترام

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوتا هارد کنار هم زمانی خوبه که رید کنید که باعث بالا رفتن کارایی میشه

یکی از بهترینهاست

شما با خیال راحت میتونید به این مین وصل کنید و استفاده بکنید

فعلا قیمتا فکر نکنم پایین بیاد

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اولتون من یه توضیح بدم . شما اگر 2 تا هارد 1 ترا داشته باشه هم خوبی داره و هم بدی . خوبیش اینه که اطلاعاتت رو میتونی دسته بندی کنی و توی هر کدوم از اونها نگه داری . اطلاعاتی رو که آرشیوی هستن و کمتر استفاده میکنی رو روی یکی و اونهایی که روزانه استفاده میشن مثل برنامه ها و سیستم عامل روی یکی دیگه . اینطوری استهلاک یکی از هاردها خیلی کم میشه . اگر یک 2 ترا باشه فرقی نمیکنه که از یک درایو استفاده میکنی یا نه . به هر حال استهلاکش یکسانه . یه مورد دیگه هم اینه که اگر 2 ترا داشته بیاشی و هارد خراب بشه کلا هارد 2 ترا خراب شده . ولی اگر 2 هارد 1 ترا باشه اگر یکی خراب بشه ، یکی دیگه هنوز هست . اما بدی هم دارن . بدیشون اینه که مصرف سیستم بالاتر میره با وجود 2 هارد . بیشتر گرم میشه . دسترسی به اطلاعات هارد دوم کمی کندتر میشه . چون معمولا اگر از هارد دوم استفاده نکنی سیستم اون رو برای صرفه جویی انرژی به حالت استندبای میبره . هرچند قابل تنظیمه . قیمتشون هم بیشتر از یک هارد 2 ترا درمیاد .

لینک به دیدگاه

جناب حامد عزیز سلام

برای چندمین سیستمه که از شما مشاوره میگیرم و از همه سیستمهایی که واسم پیشنهاد دادید بسیار راضیم.ضمن تشکر میخواستم بدونم با 1200تا1400با قیمتهای امروز چه سیستمی میتونم جمع کنم البته بدون مانیتور.واسه مصرف خونگی هم میخوام.با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

سلام عزیز. خواهش میکنم . کاری نکردم .

برای بازی هم استفاده میشه از سیستم ؟ در چه حدی ؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز. خواهش میکنم . کاری نکردم .

برای بازی هم استفاده میشه از سیستم ؟ در چه حدی ؟

جناب حامد دوستم تازه میخواد کامپیوتر یاد بگیره یعنی از صفر شروع کنه و کارهای بسیار عادی انجام میده از جمله فیلم نگاه کردن وبازی هم فکر کنم دستش راه بیفته حرفه ای بازی کنه.LEDسامسونگ 20اینچ خریده 400 تومن و گفته من کیسشو واسش جمع کنم دیگه خودت میدونی.

لینک به دیدگاه

باشه . سیستمی که بهت پیشنهاد میدم سیستم خوبیه . خیلی قوی نیست . ولی کاملا کارش رو تا 1-2 سال آینده راه میندازه .

پردازنده : Intel® Core™ i3-2120 قیمت حدودی 340

مادربورد : ASRock B75M-GL قیمت حدودی 210

رم : Patriot 2x2GB 1333 قیمت حدودی 60

هارد : Seagate Barracuda 500GB SATA3 قیمت حدود 175

گرافیک : PowerColor HD7750 1GB GDDR5 قیمت حدودی 310

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 60

پاور : Power Green GP430A-SP قیمت حدودی 120

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 115

جمع : 1390

لینک به دیدگاه

باشه . سیستمی که بهت پیشنهاد میدم سیستم خوبیه . خیلی قوی نیست . ولی کاملا کارش رو تا 1-2 سال آینده راه میندازه .

پردازنده : Intel® Core™ i3-2120 قیمت حدودی 340

جناب حامد عزیز اگه CPU رو i5 2500kورداریم چقدر هزینه بیشتر میشه و اصلا با این کار موافقید؟

لینک به دیدگاه

جناب حامد عزیز اگه CPU رو i5 2500kورداریم چقدر هزینه بیشتر میشه و اصلا با این کار موافقید؟

با اجازه حامد جان

خوب 2500 قویتره مسلما و اگر بودجش رو دارید گزینه بهتری هم میتونه باشه و در ضمن سری K اورکلاک هم میشه و میتونید از این نعمت هم بهر ه ببرید

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای حسینی عزیز .

شما میتونید 2500K بگیرید . ولی اولا باید حدود 450 تومان بیشتر هزینه کنید . دوما باید مادربوردتون رو عوض کنید و مادربوردی بگیرید که توانایی اورکلاک این پردازنده رو داشته باشه . مثل مادربوردهای سری P67 یا Z68-Z77 . برای این کار هم حداقل باید 200 تومان دیگه هزینه کنید . سوما باید پاور قویتری هم برای اورکلاک کردن تهیه کنید . برای این کار هم لازمه که حداقل 100 تومان دیگه هزینه کنید . چهارما باید کیس بهتری برای اورکلاک کردن تهیه کنید تا حرارت ناشی از اورکلاک به راحتی تهویه بشه . حدود 150 تومان دیگه برای این کار در نظر بگیرید . پنجما نیاز به یک کئلر مناسب برای خنک کردن پردازنده در موقع اورکلاک دارید که حداقل باید 100-120 تومان هزینه کنید . همه اینها در هنگامی نیازه که بخواهید اورکلاک کنید . اگر هم اورکلاک نمیکنید نیازی به پردازنده 2500K ندارید . تفاوت چندانی تو کارهایی که دوستتون میخواد انجام بده ندارن این دو پردازنده . اگر میخواهید حتما پردازنده i5 باشه میتونید از پردازنده های ارزونترش استفاده کنید . مثل 3450 . هم نسل جدیده و هم ارزونتر و هم اینکه به شما اجازه میده تا از قابلیت درگاه گرافیکی نسل سوم مادربودتون استفاده کنید . چون گرافیک هم پشتیبانی میکنه این مورد رو . اما باز هم باید حدود 300 تومان بیشتر هزینه کنید .

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای حسینی عزیز .

شما میتونید 2500K بگیرید . ولی اولا باید حدود 450 تومان بیشتر هزینه کنید . دوما باید مادربوردتون رو عوض کنید و مادربوردی بگیرید که توانایی اورکلاک این پردازنده رو داشته باشه ...

استاد حامد از این بهتر نمیشد موضوع رو موشکافی کرد از اینکه اطلاعات ارزشمند خودتون رو در اختیار دیگران قرار میدید از شما بسیار سپاسگذارم .با اجازه شما همون سیستمی که پیشنهاد دادید جمع میکنم و به احتمال زیاد جناب حسینی رو واسه این کار دوباره به زحمت خواهم انداخت.

پیروز و موفق باشید

سرمیلی

ویرایش شده توسط sormeyli2000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه راهنمایی برای انتخاب بین دوهارد وسترن گرین 64 مگ با گارانتی سازگار و 16مگ باراکودا سیگیت با گارانتی ویستا هر دو یکساله و 1ترا هست... قیمت روزشون رو هم اگه بگین دیگه دمت گرم...! :D

کدوم بهتره... و این ساتا2با 3 رو از کجاش باید فهمید؟؟؟ ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...