رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کنتراست بصورت یه نسبت هست و واحد نداره! مثلا میگن کنتراست این LCD برابر 700:1 هست ... یعنی وقتی این LCD داره سفید خالص رو نشون میده، (روشن ترین رنگ ممکن) این سفید، 700 برابر روشن تر از وقتیه که داره سیاه خالص رو نشون میده! (یعنی تاریک ترین رنگ)

حالا این چه معنی میده؟ یعنی خب هرچی این عدد بزرگتر باشه، این نسبت عمیق تره و اختلاف بیشتره! در نیتجه سیاه تاریکتر و سفید درخشنده تری داریم! کلا میشه گفت اگه طیف رنگ رو در نظر بگیریم، با بزرگ شدن این عدد، این طیف کش میاد و بلند تر میشه... در نتیجه رنگها با طیف کاملتری بوجود میان و عملا تصویر واقعی تر میشه...

اصولا دو نوع کنتراست برای تلویزیونها تعریف میشود دینامیک و استاتیک و عبارتست از بیشترین اختلاف شدت نور دو نقطه یا پیکسل .

کنتراست استاتیک اختلاف شدت نور دو پیکسل در یک فریم و کنتراست دینامیک اختلاف شدت نور یک پیکسل در فریمهای متوالی می باشد .

و شفافیت و عمق تصاویر بعد از ریز شدن پیکسل ها یا همان افزایش رزولوشن تصویر با این مشخصه ها کامل شده و کنتراست بالاتر تکنولوژی تولید رنگ مشکی مصنوعی کاملتر و سفید درخشانتری را طلب می کند .

کنتراست، در واقع بزرگترین ضعف LCD و LED هست ... تلویزیون های CRT از قدیم بخاظر طرز کارکردشون کنتراست بینهایت دارن! (یعنی دقیقا چیزی که ما با جشممون میبینیم! تاریک رو هیچی نمیبینیم (0) و خب سفید هم هرچقدر باشه، جواب بینهایته! ) تو صفحه های Plasma هم کنتراست خیلی خیلی عالی هستش... چیزی حدود 20,000:1 ! ولی تو LCD من بیشتر از 1300:1 یادم نمیاد دیده باشم... ولی همینم خیلی خوبه و کاملا راضی کننده هستش! 

این سامسونگ و ال جی هم که میان میگن مثلا من مانیتور زدم با کنتراست 5,000,000:1 ، عملا داره دروغ میگه و واقعیش حدود 1000:1 هستش... اون 5,000,000:1 از راه دیگه ای بدست اومده که به Dynamic Contrast معروفه و اصلا ملاک درستی نیست...

پس کنتراست استاتیک 1:1000 یعنی اختلاف شدت نور دو نقطه مجاور اگر تیره ترین یا مشکی 1 باشد نقطه مجاور میتواند شدت نوری تا 1000 برابر داشته باشد .

زمان پاسخ دهی تصویر که هر چه کمتر باشد معادل فرکانس بیشتر است عبارتست از زمانی که طول میکشد تا پردازشگر تصویر فریم جدیدی خلق کند در تصاویر خیلی سریع ورزشی یا فیلمهای اکشن چنانچه این زمان به اندازه کافی کوتاه نباشد مثل فیلمهای خیلی قدیمی پرش در فریمها را میتوانید مثل فیلمهای قدیمی حس کنید . 5 میلی ثاتیه 2 میلی ثانیه و 8 میلی ثانیه 14 میلی ثانیه

حتماً شنیدین ولی خوب 5 کافیه. و 8 نه.

IPSها به دلیل داشتن زاویه دید بالا و همچنین نمایش مقدار رنگ بیشتر مورد علاقه گرافیست ها هستند، ولی خوب زمان پاسخ دهی خوبی ندارند که در حالت کلی برای گیم زیاد مناسب نیستند.

آخ دست شما درد نکنه

پس تو این ال ای دی ها خیالم راحت باشه که اون سامسونگا که زدم مگا دی سی آر 1 به هزار و یکی دیگه یک به پنج ملیون منظورش اینه و اون ایسوزه هم استاتیکش همون قدراس دیگه؟؟ ممنونم

راستی من شنیدم نوکیا یکی از موبایلاش کنتراست بی نهایت داره و پیکسل های سیاه خاموشن!

سلام

یک سیستم هست که میخوام با حداقل هزینه (150 تا 300) ارتقاش بدم برای گیم و تا یک سالی بتونه حداقل نیاز رو جواب گو باشه. مشخصات فعلیش این هاست: 

CPU Type

DualCore Intel Pentium E2140, 1600 MHz (8 x 200)

Motherboard Name

Gigabyte GA-945PLM-S2 v2/v3  (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Motherboard Chipset

Intel Lakeport i945PL

System Memory

2048 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Video Adapter

NVIDIA GeForce 9400 GT  (512 MB)

Monitor

Samsung SyncMaster S19A300B/S19A350B (Digital)  [18.5" LCD]  (HDBB824139)

Monitor2

LG Flatron ez T710BH  [17" CRT]

و تا اونجایی که خودم اطلاع دارم فعلا بجز CPU بقیه قطعات در حد minimum requirements هستند (اگر اشتباه میکنم تصحیح کنید). لیست کامل CPU هایی که این مادربرد ساپورت میکنه در این لینک هست ولی اونهایی که قاعدتا مناسب بازی هستند با گروه بندی از نظر قدرت و بازده:

(احتمالا خیلی گرون)
Core 2 Extreme QX9770, QX9650 \ Core 2 Quad Q9650 

(احتمالا گرون)
Core 2 Extreme QX6850, QX6800 \ Core 2 Quad Q9550, Q9450, Q9400

(احتمالا مناسب)
Core 2 Extreme QX6700 \ Core 2 Quad Q6700, Q9300, Q8400, Q6600, Q8300 \ Core 2 Duo E8600, E8500, E8400, E7600

(احتمالا ضعیف)
Core 2 Extreme X6800 \ Core 2 Quad Q8200 \ Core 2 Duo E8300, E8200, E8190, E7500, E7400, E6850, E6750

(احتمالا خیلی ضعیف)
Core 2 Duo E7200, E6550, E7300, E6540, E6700 \ Pentium Dual-Core E5700, E5800, E6300, E6500, E6600, E6700

اضافه میکنم که دست دوم بودن مهم نیست و چون من خودم زیاد در بازار نیستم و مخصوصا از قیمت ها اصلا خبر ندارم عنوان گروه بندی ها رو با "احتمالا" نوشتم. اینجا پست زدم تا نظر شما رو بدونیم، خیلی لطف میکنید

شرمندم خیلی طولانی بود همشو نخوندم ولی اینو بگم که برای گیم شما بیشتر به گرافیک نیاز داری تا سی پی یو

مانیتورم خیل مهمه چون با سی آر تی چشتون در میاد بخواهید دو ساعت بازی کنید:دی

بد دوره ای شده همه چیز گرونه:(

تو اون رنج گرافیک که تا 300 ، فکر کنم اگر گرافیک حال حاضر رو بفروشید بتونید با 300 تومنی که روش میزارید یه 6870 رفرنس بگیرید که واسه گیم بسیار مناسبه براتون

البته اگر بخواهید میتونید یک 6850 بگیرید و و اور کنید و از طرفی رمتون رو افزایش بدید که حیاتی هست 

بعد ها به فکر سی پی یو باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

یک سیستم هست که میخوام با حداقل هزینه (150 تا 300) ارتقاش بدم برای گیم و تا یک سالی بتونه حداقل نیاز رو جواب گو باشه. مشخصات فعلیش این هاست: 

CPU Type

DualCore Intel Pentium E2140, 1600 MHz (8 x 200)

Motherboard Name

Gigabyte GA-945PLM-S2 v2/v3  (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Motherboard Chipset

Intel Lakeport i945PL

System Memory

2048 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Video Adapter

NVIDIA GeForce 9400 GT  (512 MB)

Monitor

Samsung SyncMaster S19A300B/S19A350B (Digital)  [18.5" LCD]  (HDBB824139)

Monitor2

LG Flatron ez T710BH  [17" CRT]

و تا اونجایی که خودم اطلاع دارم فعلا بجز CPU بقیه قطعات در حد minimum requirements هستند (اگر اشتباه میکنم تصحیح کنید). لیست کامل CPU هایی که این مادربرد ساپورت میکنه در این لینک هست ولی اونهایی که قاعدتا مناسب بازی هستند با گروه بندی از نظر قدرت و بازده:

(احتمالا خیلی گرون)
Core 2 Extreme QX9770, QX9650 \ Core 2 Quad Q9650 

(احتمالا گرون)
Core 2 Extreme QX6850, QX6800 \ Core 2 Quad Q9550, Q9450, Q9400

(احتمالا مناسب)
Core 2 Extreme QX6700 \ Core 2 Quad Q6700, Q9300, Q8400, Q6600, Q8300 \ Core 2 Duo E8600, E8500, E8400, E7600

(احتمالا ضعیف)
Core 2 Extreme X6800 \ Core 2 Quad Q8200 \ Core 2 Duo E8300, E8200, E8190, E7500, E7400, E6850, E6750

(احتمالا خیلی ضعیف)
Core 2 Duo E7200, E6550, E7300, E6540, E6700 \ Pentium Dual-Core E5700, E5800, E6300, E6500, E6600, E6700

اضافه میکنم که دست دوم بودن مهم نیست و چون من خودم زیاد در بازار نیستم و مخصوصا از قیمت ها اصلا خبر ندارم عنوان گروه بندی ها رو با "احتمالا" نوشتم. اینجا پست زدم تا نظر شما رو بدونیم، خیلی لطف میکنید

سلام عزیز اول از همه خوش آمد عرض میکنم ورود شما رو به لیون.

اون رده بندی شما زیاد درست نیست ولی خوب چه باید کرد؟

با این هزینه و سیستم شما تغییرات کلی منتفی هست.

مادربرد شما رم 800 مگاهرتز پشتیبانی نمیکنه ولی خوب میزان رم شما برای کل سیستم کافیست. پس تعویض و ارتقا رم منتفی است.

ای کاش مرقوم می فرمودین مدل و وات پاور چی هست. اگه پاورتون از برند معتبر و حداقل 480 وات هست باید دو تعویض رو مد نظرتون باشه.

یک پردازنده و دو کارت گرافیک.

اول از همه پردازنده و کارت گرافیکتون رو بزارین برای فروش ترجیحاً تو همین فرومهای اینترنتی.....

خوب فکر میکنم جفتش رو روی هم 100 -110 بگیرن ازتون

خوب با ماکس بودجۀ شما یعنی 300 تومن مبودجتون میشه 400 تومن.

پردازنده شما گلوگاه ایجاد می کنه برای گرافیک بالا....

Gaming_02.png

core 2 quad یا همون 4 هسته ای همخوان با سوکت مادربرد شما بهتون پیشنهاد نمیکنم. علت: قیمت بالا (بالای 220 230) و عدم همخوانی خوب با باس رم و کلاً سیستم شما.

core 2 duo گزینه خوبی هست. که حتی توان مصرفیش از پردازنده شما کمتره. پس دنبال یه core 2 duo خوب باشین مثل 7200 و 7500 که دست دومشو می تونی با 150 تا 180 190 پیدا کنی.

باقی بودجه رو بذار برای کارت گرافیک مثلاً یه 6770 کار کرده با قیمت حدودیه 220 تا 240 250 گزینه خوبی هست از سری انویدیا gts 450 میتونه کارت خوبی برای شما باشه. موفق باشین.

ویرایش شده توسط emdadrayanekaraj
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقا حامد و دیگر اساتید محترم 

یه سیستم میخوام برای کار با اینترنت فقط کیس مد نظرم است البته اگر بخوام دقیقتر بگم یک نرم افزار دیتا بیس مطب است که تحت فایرفاکس کار میکنه که قرار است روش نصب بشه فقط میخوام با حداقل قیمت در بیاد چی پیشنهاد میدین.

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

شما با یک سیستم ساده میتونید این کار رو انجام بدید . این ارزونترین سیستمیه که میشه بست . البته اگر کیس و پاورش رو معمولی و غیر استاندارد بگیرید ارزونتر در میاد .

پردازنده : Intel Celeron Processor G550 قیمت حدودی 165

مادربورد : ASRock H61M-HVS قیمت حدودی 165

رم : Kingstone 4GB DDR3 1333Mhz قیمت حدودی 90

هارد : Seagate Barracuda 500GB قیمت حدودی 215

درایو نوری : LiteOn DVD-RW 24X قیمت حدودی 70

پاور : Green GP330A-SP قیمت حدودی 100

کیس : GREEN Wee قیمت حدودی 75

جمع : 880 تومان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا حامد....

عزیز نبودی ما جسارت کردیم جای شما اینجا جواب می دادیم...

لینک به دیدگاه

سلام اقا حامد خوش اومدین

جای خالیتون تو فروم براحتی حس میشد

خیلی خوشحالم که دوباره تو فروم میبینمتون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین پاور های زیر کدوم مناسبتره برای بازی

redmax 500w قیمت 170

redmax 600w قیمت195

یدونه هم پاور کارکرده هست LORINSER 230 500real چیزی که فروشنده میگفت ،رنگ پاور مسی بود قیمتشم میگفت 115 هزار به نظر شما اینقدر میصرفه؟

لطفا راهنمایی کنید!

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد....

عزیز نبودی ما جسارت کردیم جای شما اینجا جواب می دادیم...

خواهش میکنم عزیز . شما لطف داری .

سلام اقا حامد خوش اومدین

جای خالیتون تو فروم براحتی حس میشد

خیلی خوشحالم که دوباره تو فروم میبینمتون

ممنون عزیز .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین پاور های زیر کدوم مناسبتره برای بازی

redmax 500w قیمت 170

redmax 600w قیمت195

یدونه هم پاور کارکرده هست LORINSER 230 500real چیزی که فروشنده میگفت ،رنگ پاور مسی بود قیمتشم میگفت 115 هزار به نظر شما اینقدر میصرفه؟

لطفا راهنمایی کنید!

بستگی به سیستم داره . باید دید قطعات چقدر مصرف دارن .

در مورد پاور Lorinser چیزی نشنیدم . گارانتی هم داشت ؟ کدوم شرکت ؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز اول از همه خوش آمد عرض میکنم ورود شما رو به لیون.

اون رده بندی شما زیاد درست نیست ولی خوب چه باید کرد؟

با این هزینه و سیستم شما تغییرات کلی منتفی هست.

مادربرد شما رم 800 مگاهرتز پشتیبانی نمیکنه ولی خوب میزان رم شما برای کل سیستم کافیست. پس تعویض و ارتقا رم منتفی است.

ای کاش مرقوم می فرمودین مدل و وات پاور چی هست. اگه پاورتون از برند معتبر و حداقل 480 وات هست باید دو تعویض رو مد نظرتون باشه.

یک پردازنده و دو کارت گرافیک.

اول از همه پردازنده و کارت گرافیکتون رو بزارین برای فروش ترجیحاً تو همین فرومهای اینترنتی.....

خوب فکر میکنم جفتش رو روی هم 100 -110 بگیرن ازتون

خوب با ماکس بودجۀ شما یعنی 300 تومن مبودجتون میشه 400 تومن.

پردازنده شما گلوگاه ایجاد می کنه برای گرافیک بالا....

Gaming_02.png

core 2 quad یا همون 4 هسته ای همخوان با سوکت مادربرد شما بهتون پیشنهاد نمیکنم. علت: قیمت بالا (بالای 220 230) و عدم همخوانی خوب با باس رم و کلاً سیستم شما.

core 2 duo گزینه خوبی هست. که حتی توان مصرفیش از پردازنده شما کمتره. پس دنبال یه core 2 duo خوب باشین مثل 7200 و 7500 که دست دومشو می تونی با 150 تا 180 190 پیدا کنی.

باقی بودجه رو بذار برای کارت گرافیک مثلاً یه 6770 کار کرده با قیمت حدودیه 220 تا 240 250 گزینه خوبی هست از سری انویدیا gts 450 میتونه کارت خوبی برای شما باشه. موفق باشین.

سلام و ممنون از وقتی که گذاشتید.

پاورش زیاد خوب نیست و حتی یادمه اتصال اصلیش (که فک کنم بهش میگن p1 ) اش 20 پینی بود. اما از طرفی سیستم تجهیزات جانبی مثل دی وی دی رام نداره چون روی شبکه است. در هر صورت اطلاعات دقیق در مورد پاور رو وقتی کیس رو باز کردم خواهم گفت چون نرم افزاری که استفاده میکنم نتونست پاور رو شناسایی کنه  (AIDA64 Extreme Edition v2.8)

تمام حرفایی که زدید کاملا درسته اما من یک ایده دیگه هم به ذهنم رسید و میخوام نظر شما رو بپرسم. متوجه نشدم کارت گرافیک تا چه حد ضعیفه و تعویضش خیلی ضروریه یا نه ولی در هر حال میتونم فعلا همه بودجم رو روی CPU بذارم و بعدها کارت گرافیک رو ارتقا بدم، چون که همونطور که گفتم این سیستم موقتی هست و بعدا کلا یک سیستم دیگه تهیه میکنم و خوب کارت گرافیک که به اغلب سیستم ها میخوره ولی CPU ای رو که الان میگیرم شاید بعدا به دردم نخوره، برای همین فکر میکنم بهتر باشه وایستم و یک وقت مناسب یک گرافیک قوی بخرم. حالا نظر شما اینه که این کارت فعلی خیلی ضعیفه و فعلا جوابگوی حداقل ها نیست؟ و سوال دوم این که وقتی سیستم جدید گرفتم این CPU های Core 2 Duo با این رینج قیمت من (300 تومن) اون موقع هم کاملا جوابگو هستند و نیازی نیست برم سراغ I7 ها و غیره؟ 

بازم ممنون که وقت میذارید

ویرایش شده توسط mln12
لینک به دیدگاه

اگر پاور شما 20 پین هست ، بهتره که عوضش کنید . چون باعث آسیب به قطعات میشه . البته اگر مادربورد شما 24 پین باشه .

پردازنده شما فقط به درد سیستم فعلی میخوره . البته روی مادربورد های 775 نصب میشه . ولی این نسل دیگه منسوخ شده . اگر باز هم پردازنده ای از نسل 775 بگیرید ، به نظر من ضرر میکنید . چون الان یک پردازنده i3 نسل جدید از پردازنده E7500 بهتر عمل میکنه و قویتره . اگر قرار به تعویض سیستم هست ، مهمترین چیز همین مادربورد و پردازنده هستن . اگر فعلا میخواهید سیستم رو ارتقا بدید ، بهترین ارتقا گرافیک و رم هست . با اینکه باز هم مشکل خواهید داشت . ولی حداقل گرافیک بعدا قابل استفاده هست . رم رو هم راحت میتونید بفروشید . البته الان رم DDR2 خیلی گرونه . به نظر من در حال حاضر با همین سیستم سر کنید تا به موقع کل سیستم رو تغییر بدید . اینطوری هم کمتر ضرر میکنید و هم اینکه میتونید همه قطعات رو هماهنگ با هم تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

اگر پاور شما 20 پین هست ، بهتره که عوضش کنید . چون باعث آسیب به قطعات میشه . البته اگر مادربورد شما 24 پین باشه .

پردازنده شما فقط به درد سیستم فعلی میخوره . البته روی مادربورد های 775 نصب میشه . ولی این نسل دیگه منسوخ شده . اگر باز هم پردازنده ای از نسل 775 بگیرید ، به نظر من ضرر میکنید . چون الان یک پردازنده i3 نسل جدید از پردازنده E7500 بهتر عمل میکنه و قویتره . اگر قرار به تعویض سیستم هست ، مهمترین چیز همین مادربورد و پردازنده هستن . اگر فعلا میخواهید سیستم رو ارتقا بدید ، بهترین ارتقا گرافیک و رم هست . با اینکه باز هم مشکل خواهید داشت . ولی حداقل گرافیک بعدا قابل استفاده هست . رم رو هم راحت میتونید بفروشید . البته الان رم DDR2 خیلی گرونه . به نظر من در حال حاضر با همین سیستم سر کنید تا به موقع کل سیستم رو تغییر بدید . اینطوری هم کمتر ضرر میکنید و هم اینکه میتونید همه قطعات رو هماهنگ با هم تهیه کنید .

سلام

ببینید مسلما پردازنده های جدید از نسل قدیم بهتر هستند اما با توجه به محدودیت بودجه ای که دارم نمیتونم الان هم مادربورد رو عوض کنم و هم از پس خرید i3 به بالا بر بیام، و از طرفی وضع E2140 خیلی افتضاحه و برای بازی های جدید که سهله برای بازی های دو سال پیشم کشش نداره. و (تا جایی که اطلاع دارم) لااقل سری E7000 یا E8000 دست دوم با قیمت 200 تا 300 تومن میتونند minimum requirement رو برای بازی های جدید جواب بدن. من نظرم اینه که مادربورد رو عوض نکنم، و فعلا یک cpu سری E8000 دست دوم بخرم که به همین مادربورد بخوره با یک پاور متوسط. در عرض سه ماه یک گرافیک قدرتمند در حد 1 تومن میخرم و بعد از اون کلا یک مادربرد و سیستم جدید که تخمین میزنم اون موقع شیرین یک 2 تومنی لازم داره. به این ترتیب در این فاصله زمانی هم از بازی های جدید محروم نمیشم و هم هیچ عجله ای در کار نیست. حالا فکر کنم راهی که شما پیشنهاد میکنید اینه که  الان دست نگه دارم  و این 300 نومن رو برسونم به حدود 1.5  که و با اون مادربرد و cpu بخرم و در مرحله دوم برم سراغ رم و گرافیک. ولی مشکل اینه که اولا تو این مدت از بازی های جدید محروم میشم و دوما این سیستم عجله ای همش یک سال کفاف میده و خیلی زود باز باید به فکر ارتقا باشم. اما به نظرم اگر با همون روشی که خودم گفتم پیش برم، فعلا یک سیصد خرج کنم و بعدا سر فرصت سیستم 3 تومنی جور کنم دیگه عجله ای تو کار نیست و تا دو سه سالی راحت میشم و با این افزایش قیمتا به نظرم اینطوری به صرفه تره. نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

قصد شما از خرید سیستم فقط بازیه ؟ اگر اینه که به نظر من الان خرید کنسول خیلی به صرفه تره . شما الان بخوای یک سیستم مناسب برای گیم ببندی باید حدود 3 میلیون هزینه کنی.  ولی الان کنسول بازی آکبند به طور متوسط 1.5 میلیونه . دست دوم تمیز هم خیلی راحت گیر میاد . با قیمت مناسب . اگر مصر هستی که سیستم رو ارتقاء بدی بهتره به جای سری 8000 ، سری 5000 یا 6000 بگیری . البته حداکثر Core2Duo . چون باید پاور رو هم عوض کنی . اگر نمیخوای پاور رو عوض کنی ، باز هم نمیتونی پردازنده قویتری بگیری . باید ضعیفتر بگیری که مصرف کمتری داشته باشه . در واقع اگر به یک قطعه دست بزنی باید کل مسیر رو بری و قطعات رو یکی یکی عوض کنی . این اتفاق میافته حتما . ولی هر چه زودتر این کار رو بکنی و با هم انجام بدی ضررش کمتره . چون ممکنه مثلا الان پاور بگیری ، چند وقت دیگه که خواستی گرافیک بخری پاور جواب نده . اون وقت باید بفروشیش که ضرر میکنی .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

من میخوام یه سیستم ببندم بیشتر هم برای گیم میخوام قطعاتی رو که انتخاب کردم اینها هستند

cpu: core i7 3770

motherboard: asus z77-v

ram: اینو نمیدونم رم 8 گیگ با فرکانس 1600 با تایمینگ 7 یا 8 بگیرم یا رم پاتریوت 16 گیگ 4 تا 4 گیگ با تامینگ 9 که تو فروشگاه موجوده

graphic: هم به نظرتون gtx 650 ti بگیرم یا gtx560ti

power supply:Green GP750B-OC

case: green X6

cpu cooling هم نمیدونم چی بگیرم  فقط می خوام تو حالت لود دمای cpu زیاد بالا نره و اندازه اش جوری باشه که  به رم  برخورد نکنه و فن های کیس هم مزاحم نباشن

لینک به دیدگاه

سیستم واسه گیمه اما مهمترین چیزش رو داری بد انتخاب میکنی!!

گرافیک رو زیر gtx 670 بر ندار.بجاش cpu رو میتونی 3570 یا 3470 برداری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

من میخوام یه سیستم ببندم بیشتر هم برای گیم میخوام قطعاتی رو که انتخاب کردم اینها هستند

cpu: core i7 3770

motherboard: asus z77-v

ram: اینو نمیدونم رم 8 گیگ با فرکانس 1600 با تایمینگ 7 یا 8 بگیرم یا رم پاتریوت 16 گیگ 4 تا 4 گیگ با تامینگ 9 که تو فروشگاه موجوده

graphic: هم به نظرتون gtx 650 ti بگیرم یا gtx560ti

power supply:Green GP750B-OC

case: green X6

cpu cooling هم نمیدونم چی بگیرم  فقط می خوام تو حالت لود دمای cpu زیاد بالا نره و اندازه اش جوری باشه که  به رم  برخورد نکنه و فن های کیس هم مزاحم نباشن

آقا اول از پیشاپیش همه تبریک میگم به خاطر تصمیم به خرید

پردازنده و مادربرد انتخابی شما خیلی خوبه ولی برای یه همچین پردازنده و مادربردی برای گیم 650 و 560 نمیتونه مکمل خوبی باشه.

اما با توجه به کاربرد گیم برای سیستم گرافیکتون نسبت به اون مادربرد و پردازنده پایین هست. اگه بودجتون محدود نیست با همین قطعات برای گرافیک حداقل 660 یا 670 از انویدیا رو پیشنهاد می کنم ولی اگه محدوده با همین بودجه برای کارایی بهتر ترکیب

مادربرد http://lioncomputer.ir/product/1761/ASRock%20Z77%20Extreme4%201155%20MB/

پردازنده http://lioncomputer.ir/product/1700/Intel%C2%AE%20Core%E2%84%A2%20i5-3570%20Ivy%20Bridge%20Processor/

گرافیک http://lioncomputer.ir/product/1834/MSI%20GTX%20660%20Ti%20Power%20Edition%202GB%20GDDR5/

و با http://lioncomputer.ir/product/1923/Gainward%20GTX%20670%20Phantom%202GB%20GDDR5/

این سیستم مطمئناً فریم بالاتری تو گیم بهت میده تا سیستم اول

رم هم مطمئناً دوآل بگیری بهتر جواب می گیری تا سینگل

کیس و پاور هم اکی هستن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مرود خنک کننده پردازنده

اگر شما اهل اورکلاک نیستید (و پردازنده 3770 از نوع K نیست)، و اگر همین کیس رو انتخاب خواهید کرد (به علت قدرت جریانش هوای کیس) ، فن استوک  کاملا خوبه. و این فن استوک نسبتا آروم و ساکته. 

2 مورد مد نطرت باشه:

1) پردازنده های اینتل از همون نسل اول از corei ها  با توجه به فرمولاسیون های سیلیکون اینتل قادر به تحمل درجه حرارت بالا بر روی پردازنده شده اند.

2)حتی با یک کولر فوق العاده، آیوی بریج ، زمان اورکلاک می توانند بیش از 90 درجه سانتیگراد را با هیچ مشکلی دریافت کنید.

نکته انحرافی دی :):

بازی ها هسته های CPU رو به صورت کامل به خصوص  4 هسته و 8 ترید شما رو درگیر نخواهند کرد.  برای یک مدت طولانی مدت استرس این قضیه رو نداشته باش یعنی همون گرم شدن بیش از حد پردازنده.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی شما. در مورد رم نگفتید رم با تایمینگ پایین بگیرم یا این رم که تو فروشگاه لیون موجوده

http://lioncomputer.ir/product/1724/Patriot%20Viper%203%20Green%20Jungle%2016GB%204x4GB%201600

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون از راهنمایی شما. در مورد رم نگفتید رم با تایمینگ پایین بگیرم یا این رم که تو فروشگاه لیون موجوده

http://lioncomputer.ir/product/1724/Patriot%20Viper%203%20Green%20Jungle%2016GB%204x4GB%201600

اگه بیشتر هدفتون گیمینگ هست، 2 ماژول 4GB با باس 1600 و CL9 که از اورکلاک تا CL8 مطمئن باشید، بهترین گزینه هست.

16 GB اصلا برای کاربرد گیمینگ توجیهی نداره... و خرج بیهوده هست.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان . من یه سیستم میخوام تا 1تومن فقط کیس ببندم نرمال باشه و بشه بازیهارو هم با حالت نرمال بازی کرد چی پیشنهاد میکنین اقا حامد گل و بقیه دوستان

لینک به دیدگاه

پردازنده G645 اینتل قیمت حدودی 215 تومان

مادربورد ASRock H61M-HVS  قیمت حدودی 170 تومان

رم : Kingstone 2x2GB DDR3 1333Mhz قیمت حدودی 90 تومان

هارد : Seagate Barracuda 500GB قیمت حدودی 210 تومان

گرافیک : Gainward GT520 2048MB DDR3 قیمت حدودی 150 تومان

درایو نوری : Liteon DVD-RW قیمت حدودی 70 تومان

پاور : Green GP330A-SP قیمت حدودی 100 تومان

کیس : GREEN Wee قیمت حدودی 75 تومان

جمع : 1080 تومان

لینک به دیدگاه

سلام

تا 1.500.000 یه سیستم برای بازی معرفی کنید لطفا

فقط کیس

هارد 500

برای دوستمه میخواد صدای اپتیکال هم بخوره...

کاربردش هم بازیه

ویرایش شده توسط only
لینک به دیدگاه

سلام

تا 1.500.000 یه سیستم برای بازی معرفی کنید لطفا

فقط کیس

هارد 500

برای دوستمه میخواد صدای اپتیکال هم بخوره...

کاربردش هم بازیه

پردازنده : i3 2120 اینتل قیمت حدودی 420 تومان

مادربورد : ASRock H77M  قیمت حدودی 300 تومان

گرافیک : SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 قیمت حدودی 460 تومان

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت حدودی 190 تومان

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 130 تومان

جمع : 1870 تومان

اگر از این ضعیفتر بخوای بگیری ، برای بازی خیلی مناسب نیست . ضعیفترش میشه این :

پردازنده : i3 2120 اینتل قیمت حدودی 420 تومان

مادربورد : ASRock H77M  قیمت حدودی 300 تومان

گرافیک : XFX GeForce GT 630 1GB DDR3 قیمت حدودی 240 تومان

پاور : GREEN GP430A-EU قیمت حدودی 140 تومان

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 130 تومان

جمع : 1600 تومان

از این ضعیفتر دیگه باید از مادربورد و پردازنده بزنی . اگر خواستی بگو تا مدلهاشون رو پیشنهاد بدم .

لینک به دیدگاه

دوستان سلام. من نیاز به راهنماییتون دارم مشخصات سیستم بنده اینه cpu 3570k و ram8 gskil 1600 وvga 6950 و ... میخواستم ببینم این سیستم توانایی کار تو برنامه هایی مثل افترافکت و مایا و ایلستراتور رو داره یا نه؟منظورم از توانایی کار کارکرد بدون مشکل وکم اوردن هست

لینک به دیدگاه

بستگی به حجم رندر داره . اگر تو فواصل کوتاه رندر بگیری مشکلی پیش نمیاد . ولی بخوای برای یک کار 2 ساعته رندر بگیری ، خوب ممکنه خیلی طول بکشه . این رو برای افترافکت و مایا گفتم . برای ایلستریتور مشکلی نیست . چون 2 بعدیه و رندر نداره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...