رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بسیار بسیار از توجهتون ممنونم

اگر بودجه رو به 3 میلیون تومن برسونم (البته به صورت اقساطی :p  :D  ;) ) اونوقت چی پیشنهاد میفرمایید

یا اصلا اجازه بفرمایید مبحث بودجه رو کنار بزاریم پیشنهاد شما برای یه سیستم که یه مدت بدون مشکل باهاش کار کنم چیه

و یا ارتقا همین سیستم رو پیشنهاد میدین مثلا رم اضافه کنم یا پاور رو عوض کنم و یا هر چیزی که شما بگین

باز هم ممنونم

خواهش

ببین برای کار رندرشما به ترتیب اولویت سی پی یو رم گرافیک مادربردقطعات اصلی هستن

اگه بخوای تفاوت رو احساس کنی باید سی پی یو رو ارتقا بدی

قبل از این توضیحات میدونید مادربردتون سی پی یوهای سری FXروساپورت میکنه یانه؟اینو جواب بده تا بهتر بشه تصمیم گیری کرد

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خودم پیدا کردم

تو این لینک ببین http://www.msi.com/product/mb/870A-Fuzion-Power-Edition.html#/?div=CPUSupport

متاسفانه بالاترین سی پی یویی که ساپورت میکنه مادربردت 1090T هست که با سی پی یوی خودت تفاوت چندانی نداره!

به ناچار باید این سیستمت رو بفروشی!

یه سیستم عالی پیشنهاد میدم که تا چند سال خوراکت باشه:

CPU COOLER =THERMALTAKE FRIO*****THERMALRITH MACHO HR-02  تو یه رنج قیمت هستن ولی FRIOبهتر هست

CPU  I7  3770K

MAIN   ASUS P8Z77V

RAM  4*4G=16Gالبته باتوجه به بودجت میدونی 8بگیری بعدا ارتقابدی به 16

SSD  OCZ VERTEX3 یا VERTEX4یا سری FORCE GT CORSAIR 60(باز هم با توجه به بودجت میدونی 120Gبگیری)

گرافیک  بستگی به بودجه خودت  پیشنهاد من یا 7870 GHZ EDITION    یا   GTX 660یا GTX 660 TI

پاور رو با این مشخصات 650OCبگیر یا کارکرده 885Bگرین تو فروم هست حدود350 تومنه

کیس هم میتونی با توجه به بودجت MAGNUM 2 =130T  ********** X3 GREEN =200*****X6 GREEN= 300*****COOLER MASTER CM 690=290

نظرت راجب قطعات چیه؟

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

اقا این کیس که شما نوشتی که خدایی میکنه واسه خودش

دیگه جای صحبت نمیزاره

فکر کنم این دیگه ته تهش باشه

ولی میشه حرف از قیمت هم بزنین؟

در ضمن شما واترکولینگ رو بهتر نمیدونید؟

و کیس هم x7 باشه

رم رو هم ازچه شرکتی پیشنهاد میدین

ویرایش شده توسط _unforgiven_
لینک به دیدگاه

ها یه نیمچه خدایی میکنه :)

بارم8 گیگ و SSD 60Gو کیسMAGNUM 2 و گرافیک 7870 قیمت کل قطعات میشه 3850 حدودا!

ولی دیگه خیالت راحته  فقط بشین حال کن و رندر بگیر

پیشنهاد دوستانه!

این سیستم رو بگیر یه چندتا پروژه رندر بگیر پولشو در میاری ولی ارزش داره!میتونی کیس نگیری 130 تومن میوفته حدود 3700 میشه!خوبه دیگه یاعلی رو بگو تونستم خودم کمکت میکنم!خوبه؟ :wub:  (*)

لینک به دیدگاه

ها یه نیمچه خدایی میکنه :)

بارم8 گیگ و SSD 60Gو کیسMAGNUM 2 و گرافیک 7870 قیمت کل قطعات میشه 3850 حدودا!

ولی دیگه خیالت راحته  فقط بشین حال کن و رندر بگیر

پیشنهاد دوستانه!

این سیستم رو بگیر یه چندتا پروژه رندر بگیر پولشو در میاری ولی ارزش داره!میتونی کیس نگیری 130 تومن میوفته حدود 3700 میشه!خوبه دیگه یاعلی رو بگو تونستم خودم کمکت میکنم!خوبه؟ :wub:  (*)

اقا حمید خیلی خیلی لطف کردین

اگه امکانش واسطون هست (البته اصراری نیست فقط یه درخواسته) یه شماره تماس بزارین تا اول سیستممو بفروشم بعد باهاتون تماس بگیرم تو خرید قطعات کمکم کنید

باز هم ممنون که خیلی واضح و روشن راهنمایی کردین امیدوارم بتونم جبران کنم

لینک به دیدگاه

خواهش  داداش درخدمتیم خوشحال میشم کمکی کنم!

راجب سوال قبلی واترکولینگ نیازی نیست شما که نمیخوای اورکلاک کنی؟گیریمم که بخوای بیشتر از 4800که اورکلاک نمیکنی؟این FRIO جواب کارتو میده نیاز نیست بیشتر هزینه کنی  واتر کولینگ رو باید 3برابربیشتر پول بدی (اونم تازه ارزونترین مدل) برای چند درجه خنک تر؟؟؟؟5تا 8درجه؟؟؟؟؟اصلا نمیصرفه!

اونا مال دوستان مایه دار هستش نه ما فقیر فقراها!(خودمو گفتم شاید شما هم مایه دار باشی :D )

کیس خوب چرا هرچه قدر پول بدی آش میخوری دیگه!من نخواستم زیاد بالابره وگرنه میگفتم X9!  کیس X7خوبه با بودجه 360 تومن!اگه بتونی بخری خوبه ولی نیازنداری بیشتر هزینه رو بذار رو قطعات دیگه!

رم الان موجود پاتریوت هست و ژل و کورس ایر!هر سه خوبن من خودم کورس ایر VENGEANCE دارم!

باز سوالی بود درخدمتم! :)

لینک به دیدگاه

حمید جان یه دونه ای به خدا مرسی باهات تماس میگیرم

راستی خودمومعرفی نکردم من فرشید هستم شیراز هم زندگی میکنم

لینک به دیدگاه

خواهش فرشید جان خوشحالم تونستم کمکی کرده باشم !

درخدمتیم

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون راجع به مادربرد ASRock Z77 Extreme4 چیه ؟؟؟

thumb_1354005527_Z77%20Extreme4%20-%2001

با حداکثر بودجه 500 تومن شما یه مین z77 چی پیشنهاد میدین؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون راجع به مادربرد ASRock Z77 Extreme4 چیه ؟؟؟

thumb_1354005527_Z77%20Extreme4%20-%2001

با حداکثر بودجه 500 تومن شما یه مین z77 چی پیشنهاد میدین؟؟

ممنون

مادربرد خیلی خوبیه عزیز. تو رنج 500 بهتر از این پیدا نمیکنی.

لینک به دیدگاه

عالی!خیلی تعریفشو شنیدم!

فقط آرمین جان یه سوال تو اورکلاک با 3570Kچطوره؟7/24رو4500مشکلی پیش نمیاد؟

من تا حالا ازراک کار نکردم!MSI داشتم که خیلی اذیتم کرد!مرسی

لینک به دیدگاه

عالی!خیلی تعریفشو شنیدم!

فقط آرمین جان یه سوال تو اورکلاک با 3570Kچطوره؟7/24رو4500مشکلی پیش نمیاد؟

من تا حالا ازراک کار نکردم!MSI داشتم که خیلی اذیتم کرد!مرسی

حمید جان به گمونم اغلب Z77 ها اونطور که  من دیدم (چون اخیرا Z77 گرفتم تقریبا" دو سه هفته همه ی بردهای Z77 رو ریویو هاشون رو خوندم) میتونن تا 4.5 اوور کنند. این برد ازراک 3770K رو تا مرز 4.7 برده و tomshardware به عنوان یک مادربرد تایید شده معرفیش کرده. البته هیچ چیز به پای ایسوز و گیگا نمیرسه و ازراک رو من به عنوان برند سوم میرم سراغش، وقتی که درهای ایسوز و گیگا برام بسته شده.

ولی در سطح خودش با کیفیت ترینه.

لینک به دیدگاه

مرسی آرمین عزیز!یکی از بچه ها دارم براش سیستم جمع میکنم زورش بهP8Z77 VLK  ASUS نمیرسه گفتم اگه خوبه بهتر از P8H77Vهست براش بگیرم!نظرت چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حمید جان به گمونم اغلب Z77 ها اونطور که  من دیدم (چون اخیرا Z77 گرفتم تقریبا" دو سه هفته همه ی بردهای Z77 رو ریویو هاشون رو خوندم) میتونن تا 4.5 اوور کنند. این برد ازراک 3770K رو تا مرز 4.7 برده و tomshardware به عنوان یک مادربرد تایید شده معرفیش کرده. البته هیچ چیز به پای ایسوز و گیگا نمیرسه و ازراک رو من به عنوان برند سوم میرم سراغش، وقتی که درهای ایسوز و گیگا برام بسته شده.

ولی در سطح خودش با کیفیت ترینه.

به به ارمین جان پس Z77 گرفتی !! همینه که تو امضات هست ؟؟ v GEN رو گیر نیوردی؟

لینک به دیدگاه

به به ارمین جان پس Z77 گرفتی !! همینه که تو امضات هست ؟؟ v GEN رو گیر نیوردی؟

نه محمود جان، متاسفانه V-Gen هیچ کجا پیدا نکردم. البته 5 فروردین بود همه مغازه ها باز نبودن. فقط یکی داشت بی گارانتی میداد 1.200، که من بودجه ام فقط تا 1 تومن بود و دیگه اینی که تو امضامه گرفتم و خدارو شکر ازش راضی ام البته امیدوارم اونم از من راضی باشه. :)

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

مرسی آرمین عزیز!یکی از بچه ها دارم براش سیستم جمع میکنم زورش بهP8Z77 VLK  ASUS نمیرسه گفتم اگه خوبه بهتر از P8H77Vهست براش بگیرم!نظرت چیه؟

والا حمید جان، به نظرم، LK برد مناسبی نیست چون تعداد فازهاش خیلی کمه. به نظرم برای Z77 به ترتیب بالا رفتن بودجه این ها ارزش خرید داره:

ASROCK Z77 Extreme 4 که حدود 500 تومنه،

پله ی بعدی ASUS P8Z77-V که حدود 700 تومنه،

پله ی بعدی ASUS P8Z77-V PRO که حدود 880 تومنه

لینک به دیدگاه

مرسی آرمین جان !لطف کردی شبت بخیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
نه محمود جان، متاسفانه V-Gen هیچ کجا پیدا نکردم. البته 5 فروردین بود همه مغازه ها باز نبودن. فقط یکی داشت بی گارانتی میداد 1.200، که من بودجه ام فقط تا 1 تومن بود و دیگه اینی که تو امضامه گرفتم و خدارو شکر ازش راضی ام البته امیدوارم اونم از من راضی باشه. :)

مبارکت باشه

لینک به دیدگاه

منم یه سوال اینجا بپرسم حالا که مشکل ssd حل شد:-)

من میخواستم ببینم الان ارزش داره مین و سی پی یو رو عوض کنم از x58 به x79 ارتقا بدم,یا هنوز زوده,چقدر تو کارایی تاثیر داره,الان مین اسوس p6x58 d premium , cpu 920 چون کارت gtx 670 گرفتم یکم سی پی یو اور کردم تا 3.6...

در ضمن 6 گیگ رم 1600 جی اسکیل دارم میخواستم 3 تادیگه اضافه کنم,اینارو نگه دارم یا رد کنم?!چون این برند دیگه گیر نمیاد کلا,3 تا 4 گیگ باس بالاتر بگیرم بهتره یا همون باس و اینام باشه رو سیستم?

بازم نظر اساتید چی باشه...

لینک به دیدگاه

درود

عزیز کارتون چیه با سیستم؟

با توجه به اینکه شما کارت gtx 670 خریدین که pci express 3 هست منطقی اینه که شما مادربرد رو عوض کنی تا بتونی قدرت واقعی کارتت رو ببینی!

برای کوچ کردن از پلت فورم x58 به x79 به کار شما بستگی داره!

به جیب شما بستگی داره!!!!!

با این وجود شما یه قدم رو برداشتین و گرافیک 670 خریدید!

برای مبحث رم هم اگه کمبود رم دارین  رم هاتون رو تعویض کنین!الان شما 3تا2گیگ دارین بخواین 3تا دیگه بذارین تو کارایی خیلی ضعیف میشه و انتظاراتتو براورده نمیکنه!چون تمام اسلات رم هاتون پرشده اگه 3تا4گیگ بگیرین خیلی بهتره!

البته این نکته فراموش نشه اگه قصد موندن در این پلت فورم رو دارین وگرنه اگر به x79 رفتین حداقل 4تا 4گیگ تهیه کنین!

درود

لینک به دیدگاه

درود

عزیز کارتون چیه با سیستم؟

با توجه به اینکه شما کارت gtx 670 خریدین که pci express 3 هست منطقی اینه که شما مادربرد رو عوض کنی تا بتونی قدرت واقعی کارتت رو ببینی!

برای کوچ کردن از پلت فورم x58 به x79 به کار شما بستگی داره!

با این وجود شما یه قدم رو برداشتین و گرافیک 670 خریدید!

برای مبحث رم هم اگه کمبود رم دارین  رم هاتون رو تعویض کنین!الان شما 3تا2گیگ دارین بخواین 3تا دیگه بذارین تو کارایی خیلی ضعیف میشه و انتظاراتتو براورده نمیکنه!چون تمام اسلات رم هاتون پرشده اگه 3تا4گیگ بگیرین خیلی بهتره!

البته این نکته فراموش نشه اگه قصد موندن در این پلت فورم رو دارین وگرنه اگر به x79 رفتین حداقل 4تا 4گیگ تهیه کنین!

درود

ممنون تو پی ام گفتم خدمتتون

رو رم بیشتر بحثم 4 گیگ هست که ایا باس بالاتر بردارم  و مال خودمو رد کنم یا 12 گیگ به اینا اضافه کنم...اگه باس به کارم نمیاد و گیگ اضافه بهتره 3*4 گیگ 1600 تهیه کنم

درباره چیپ میخوام ببینم تو کارایی مثلا چند تا فریم 3820 بیشتر 920 رو کارتم میده،ایا ارزش کوچ به 79 داره؟

لینک به دیدگاه

عزیز بنده خودم 3820 داشته ام. اگر می خواهید 3820 تهیه کنید ارزش تهیه کردن X79 ندارد. بهتر است 1155 و پردازنده ی 3770K تهیه کنید که قدرتش از 3820 بیشتر است :)

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

دوستان برای سیستم زیر چه پاوری پیشنها د میکنید ؟

cpu Intel Core i5 - 3.4GHz - 3570

main  ASUS - P8H77-V LE

vga asus HD 7870- 2GB GDDR5 

dvd rw sony

case green

power  GREEN - ????

ram  CORSAIR - Dual Channel 8GB - 1600-(2x4GB)
CORSAIR  8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 (PC3 12800)
   hdd Intel - SSD - 60GB / 525

در ضمن سیستمو هنوز نخریدم .

پیشنهاد شما برای مین بورد چیست ؟

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

دوستان برای سیستم زیر چه پاوری پیشنها د میکنید ؟

cpu Intel Core i5 - 3.4GHz - 3570

main  ASUS - P8H77-V LE

vga asus HD 7870- 2GB GDDR5 

dvd rw sony

case green

power  GREEN - ????

ram  CORSAIR - Dual Channel 8GB - 1600-(2x4GB)

CORSAIR  8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 (PC3 12800)

hdd Intel - SSD - 60GB / 525

در ضمن سیستمو هنوز نخریدم .

پیشنهاد شما برای مین بورد چیست ؟

درود

عزیز اگه مشکل مالی نداری میتونی p8z77v asus بگیری اگه کمبودبودجه هست بهترین گزینه asrok z77  exterme  4با مبلغ حدود500 تومن هست!

برای پاور اگه قصد ارتقا نداشته باشین بهترین گزینه 650oc green هست !گزینه های دیگه مانند 600گرین و 535B گرین هم هست!

لینک به دیدگاه

ممنون تو پی ام گفتم خدمتتون

رو رم بیشتر بحثم 4 گیگ هست که ایا باس بالاتر بردارم  و مال خودمو رد کنم یا 12 گیگ به اینا اضافه کنم...اگه باس به کارم نمیاد و گیگ اضافه بهتره 3*4 گیگ 1600 تهیه کنم

درباره چیپ میخوام ببینم تو کارایی مثلا چند تا فریم 3820 بیشتر 920 رو کارتم میده،ایا ارزش کوچ به 79 داره؟

عرض کردم خدمتتون!رم های خودتون رو رد کنین فعلا3تا4گیگ تهیه کنین!

اگه قصدتون خرید 3820 هست این کارور نکنین که تفاوت آنچنانی نداره!

کسی به x79 کوچ میکنه که بخواد حداقل 3930k تهیه کنه!فعلا با همنی قطعات بسازین تا بودجه 3930k رو تهیه کنین!

بدرود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...