رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

میخوام این مادربرد رو بگیرم کارت گرافیک واسش نگیرم با سی پی یو g620 خوبه؟ گرافیک انبرد که مشکلی نداره؟ دوتاش دست دو میشه 360 

راستی ای مادربرد هارد ide بهش نمیخوره درسته؟ تبدیلش هست؟ که هارد به ساتا تبدیل بشه؟ یه هارد ide دارم کیس هم دارم رم 2 گیگ میگیرم واسش پاور 480 گرین

لینک به دیدگاه

اگر پردازنده رو G2020 بگیری بهتره . نسل جدیده و گرافیک بهتری داره . البته دست دو فکر نکنم گیر بیاد .

خیلی وقته که دیگه سوکت IDE نیست روی بوردها . تبدیل هم فایده نداره . بهتره که این کار رو نکنی 

رم رو بهتره 4 گیگ بگیری . پاور هم اگر کارت گرافیک جدا نخوای 330 وات کافیه .

لینک به دیدگاه

راستش واسه چت و مصارف خانگی میخواد اهل بازی نیست اگه بخوام هارد بگیرم پول کم میاد با تبدیل نمیشه؟ راستی اون سی پی یو که گفتم با گرافیک انبرد مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

اون پردازنده هم خوبه . من هم همون رو دارم . باهاش کار گرافیک دو بعدی میکنم .

تبدیل SATA به IDE فکر نکنم درست و حسابی باشه . قبلا برعکسش بود که هارد های ساتا رو روی مادربورد هایی که پورت IDE داشتن فقط نصب کنن . ولی برعکسش رو من ندیدم .

لینک به دیدگاه

دوستان در حد بودجه 500 - 600 مانیتور پیشنهادتون چیه ؟

لطفا توضیحات رو هم ذکر بفرمایید ؟

لینک به دیدگاه

راستی اقا حامد چرا اون مادربرد ام اس ای از ایسوس بهتره؟ میشه لطف کنید بگین

لینک به دیدگاه

میشه برای منم توضیح بدین آقا حامد

لینک به دیدگاه

دوستان در حد بودجه 500 - 600 مانیتور پیشنهادتون چیه ؟

لطفا توضیحات رو هم ذکر بفرمایید ؟

انتخابها خیلی محدود هستن عزیز .باید بری بازار و ببینی چی هست . سامسونگ ، ال جی ، ای او سی . 22 اینچ اینها رو شاید بتونی تهیه کنی . ولی مدلهاش رو باید بری بازار و ببینی چی هست . خیلی تنوع نیست تو بازار .

لینک به دیدگاه

سری LE ایسوس جزو ضعیفترین مادربوردهای ایسوس هستن . فقط کار راه انداز میشه بهشون گفت . برای کسی خوبه که کاری به کار سیستم نداره و فقط استفاده عادی میکنه و نیازی هم به کارهای اضافه نداره . این مدل P67 هم که سری قدیم هست  . از نسل سوم کارتهای گرافیک پشتیبانی نمیکنه . مادربورد MSI چیپ B75 داره که نسل جدید هست و از گرافیک های نسل سوم هم پشتیبانی میکنه . سری G43 هم سری متوسط مادربورد های MSI هستن و کیفیت خوبی دارن . به عبارتی کیفیت ساختشون از اون ایسوس سری LE بیشتر نباشه کمتر هم نیست . به خاطر همین من بین این دو مدل MSI رو ترجیح میدم .

لینک به دیدگاه

دوستان این ارور توی HDTUNE یعنی چی؟

Row Read error rate - قرمز شده

fpC.png

این اسکرین شات مربوط به یه هارد دیگه است اون هاردی که این مشکل رو داره وصل نیست فقط برای نمونه میخواستم بگم منظورم کدوم قسمته.اون سطر اولی قرمز رنگ شده 

مشکل از کجا هست؟ هارد مشکل داره؟ 

لینک به دیدگاه

سلام از بندست ..

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقا حامد ... قربان راهنمای میخواستم در مورد دو تا محصول جدید فروشگاه که خیلی بنظرم جالب اومدن 

جریانش اینا چیه ..یعنی پی 5 تا در یکی

http://lioncomputer.ir/product/2047/HUAWEI%20VODAFONE%20HG553%20ADSL%203G%20ROUTER/

http://lioncomputer.ir/product/2048/HUAWEI%20VF%20HG556%20ADSL%203G%20USB%20ROUTER/

میشه بگید آیا عملکرد دو دتسگاه کاملا یکسان هست و کدومش و به چه دلیل بهتر هست ..

آیا مودم 3g سرخود دارن ؟؟

قدرت انتن دهی در مقابل بقیه مودم ها در چه سطحی هست ...مخصوصا مودم هایی که دو آنت بیرونی دارن ..مثله ایسوس

قابلیت اشتراکگذاری فایل ها روی فلش و هاردهای یو اس بی ( این رو برای مدل 556 نوشته یعنی چی ؟)

میشه تفوات های ریز و درست هر دو دستگاه رو بگید .. از نظر امنیتی چطورن ..کلا چطور ارزیابی میکنید

تشکر فراوان

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

سلام از بندست ..

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقا حامد ... قربان راهنمای میخواستم در مورد دو تا محصول جدید فروشگاه که خیلی بنظرم جالب اومدن 

جریانش اینا چیه ..یعنی پی 5 تا در یکی

http://lioncomputer.ir/product/2047/HUAWEI%20VODAFONE%20HG553%20ADSL%203G%20ROUTER/

http://lioncomputer.ir/product/2048/HUAWEI%20VF%20HG556%20ADSL%203G%20USB%20ROUTER/

میشه بگید آیا عملکرد دو دتسگاه کاملا یکسان هست و کدومش و به چه دلیل بهتر هست ..

آیا مودم 3g سرخود دارن ؟؟

قدرت انتن دهی در مقابل بقیه مودم ها در چه سطحی هست ...مخصوصا مودم هایی که دو آنت بیرونی دارن ..مثله ایسوس

قابلیت اشتراکگذاری فایل ها روی فلش و هاردهای یو اس بی ( این رو برای مدل 556 نوشته یعنی چی ؟)

میشه تفوات های ریز و درست هر دو دستگاه رو بگید .. از نظر امنیتی چطورن ..کلا چطور ارزیابی میکنید

تشکر فراوان

مدل  HG556 سری N300 هست و مدل HG553 سری G54 . پس HG556 سریعتره . پرینتر سرور هم هست . یعنی میتونه چند پرینتر با هم اتصال بده به یک کامپیوتر .

مودم 3G ندارن . فقط میتونی مودم رو بهشون وصل کنی .

HG556 مثل همون 2 آنتنه ها هست . عکسش نیست . فکر میکنم 2 آنتنه باشه .

یعنی میتونه فایلها رو از روی فلش یا هاردهای اکسترنال به طور مستقیم آپلود یا روی اونها دانلود کنه .

بقیه مشخصاتشون تقریبا یکسانه .

از نظر امنیتی استانداردهای لازم رو به نظر میاد دارن . فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن .

دستکاههای بدی به نظر نمیان . کارشون رو ندیدم . ولی مشخصات خوبی دارن .

لینک به دیدگاه

fpC.png

این اسکرین شات مربوط به یه هارد دیگه است اون هاردی که این مشکل رو داره وصل نیست فقط برای نمونه میخواستم بگم منظورم کدوم قسمته.اون سطر اولی قرمز رنگ شده 

جای این سوال اینجا نیست دوست عزیز . تو تاپیک مربوط به مشکلات هارد دیسک سوال کنید تا دوستانی که اطلاع دارن کمکتون کنن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

fpC.png

دوست عزیز جای این سوال اینجا نیست ولی این ارور مهم نیست و نگران این ارور به تنهایی نباش چون حتی هاردهای کاملاً نو نیز این ارور رو گاهاً میدن. دو راه حل داره که این ارور رو نبینی که شاید یکیش لازم باشه شاید جفتش.

1. فرمت کامل هارد نه فرمت QUICK البته.

2. بررسی کابل های ساتا و برق هارد دیسک و عدم پیچیده شدن و نزدیکی این دو. چون با این که پوشش عایق دارن ولی می تونن تاثیرات الکترو مغناطیسی هر چند ضعیف روی هم بذارن.(ترجیحاً با کابل ساتا اصل امتحان کن)

و در آخر اول راه دوم رو امتحان کن.....

موفق باشی

سوالت رو هم باید تو این لینک مطرح میکردی عزیز

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showforum=13

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

به نظر شما با توجه به تفاوت قیمت. دو پردازنده core i3-3210 Ivy و G2020 میارزه که پردازنده core i3 رو انتخاب کرد. بیشتر کارهای من محاسبات عددیه اونم با کدهایی مثل فرترن و متلب. تا الان که کار گرافیکی زیادی هم برام پیش نیومده و اهل بازی هم نیستم.

دوستان هرچی در مورد تفاوتها و امتیازها و نقصهای این دو میدونن توضیح بدن. برای بنده و شاید بعضی از دوستان دیگه مفید خواهد بود

با تشکر از دوستانی که واقعا اطلاعات خوبی دارن و صادقانه این اطلاعات در اختیار بقیه قرار میدن. بخصوص آقا حامد عزیز

یه سوال دیگه

پردازنده های دیگه مثل core i3 3220 ،core i3 3225 ،core i3 3240 توی بازار هست یا نه؟

ویرایش شده توسط mysepideh
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

به نظر شما با توجه به تفاوت قیمت. دو پردازنده core i3-3210 Ivy و G2020 میارزه که پردازنده core i3 رو انتخاب کرد. بیشتر کارهای من محاسبات عددیه اونم با کدهایی مثل فرترن و متلب. تا الان که کار گرافیکی زیادی هم برام پیش نیومده و اهل بازی هم نیستم.

دوستان هرچی در مورد تفاوتها و امتیازها و نقصهای این دو میدونن توضیح بدن. برای بنده و شاید بعضی از دوستان دیگه مفید خواهد بود

با تشکر از دوستانی که واقعا اطلاعات خوبی دارن و صادقانه این اطلاعات در اختیار بقیه قرار میدن. بخصوص آقا حامد عزیز

یه سوال دیگه

پردازنده های دیگه مثل core i3 3220 ،core i3 3225 ،core i3 3240 توی بازار هست یا نه؟

تفاوت زیاد دارن این دو پردازنده  .میتونی تو این لینک ببینی :

http://ark.intel.com/compare/71070,71053

مثلما 3120 بهتره . ولی 2 برابر بیشتر قیمتشه . فکر نمیکنم نیازت بشه . من با 620 دارم کارهای گرافیکی 2 بعدی میکنم .

مدلهای دیگه یا نیومدن تو بازار و یا اگر هم اومدن خیلی کم هستن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام خدمت دوستان عزیز

یه سوال دیگه

سلام دوست من.

3220 تو بازار هست قیمتش هم 420 تومن هست.

3225 و 3240 ولی تو بازار به راحتی پیدا نمیشن.

مقایسه G2020 و  I3 3210 هم نمیتونه زیاد درست باشه چون قیمت I3 دو برابر G2020 هست. (410 در مفابل 190 تومن) 

لینک مقایسه مشخصات

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G2020-vs-Intel-Core-i3-3210-specs

و این که تو محاسبات سنگین عددی 4 ترید I3 در برابر 2 ترید G2020 قدرت نمایی خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

3220 تو بازار هست قیمتش هم 420 تومن هست.

3225 و 3240 ولی تو بازار به راحتی پیدا نمیشن.

مقایسه G2020 و  I3 3210 هم نمیتونه زیاد درست باشه چون قیمت I3 دو برابر G2020 هست. (410 در مفابل 190 تومن) 

لینک مقایسه مشخصات

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G2020-vs-Intel-Core-i3-3210-specs

و این که تو محاسبات سنگین عددی 4 ترید I3 در برابر 2 ترید G2020 قدرت نمایی خواهد کرد.

سپاس دوست عزیز. حالا من توی محاسبات تحت لینوکس شاهد قدرت نمایی هسته ها بودم. ولی متلب که منتحت ویندوز کار میکنم انگار از تمام هسته ها استفاده نمیکنه!

برای بررسی قدرت این دو سری از پردازنده ها دو تا لینک گذاشتم. فقط میخوام بدونم به این تفاوت قیمت میارزه یا نه

http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/intel-ci3-3240.html

http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/intel-celeron-pentium-0213.html

البته اینجا core i3-3240 رو بجای 3210 میشه تقریبا در نظر گرفت

لینک به دیدگاه

تفاوت زیاد دارن این دو پردازنده  .میتونی تو این لینک ببینی :

http://ark.intel.com/compare/71070,71053

مثلما 3120 بهتره . ولی 2 برابر بیشتر قیمتشه . فکر نمیکنم نیازت بشه . من با 620 دارم کارهای گرافیکی 2 بعدی میکنم .

مدلهای دیگه یا نیومدن تو بازار و یا اگر هم اومدن خیلی کم هستن .

سپاس بخاطر جوابت

منم تقریبا یه همچین چیزی مد نظرمه. ولی میگم اگه تفاوت عمده باشه که بعید میدونم. جهنم و ضرر یه کم بیشتر خرج کنم

لینک به دیدگاه

همونطور که خودت گفتی ، برنامه هایی که استفاده میکنی توان استفاده از 2 هسته و 2 ترید پردازنده های i3 ندارن . پردازنده 2020 هم 2 هسته داره . ولی ترید نداره . من فکر میکنم تفاوت زیادی نبینی تو کار .

اگر میتونی هزینه کنی i3 بگیر. چون ممکنه در آینده نیاز بشه . برنامه های جدید تر و قابلیت های بیشتر ممکنه به این پردازنده نیاز داشته باشن .

لینک به دیدگاه

همونطور که خودت گفتی ، برنامه هایی که استفاده میکنی توان استفاده از 2 هسته و 2 ترید پردازنده های i3 ندارن . پردازنده 2020 هم 2 هسته داره . ولی ترید نداره . من فکر میکنم تفاوت زیادی نبینی تو کار .

اگر میتونی هزینه کنی i3 بگیر. چون ممکنه در آینده نیاز بشه . برنامه های جدید تر و قابلیت های بیشتر ممکنه به این پردازنده نیاز داشته باشن .

خیلی از کارام تحت لینوکس مطمئنا از هسته های ترید کار میکشه. ولی فکر نکنم نیازی تا چند سال دیگه داشته باشم. استاد خودم همین الان هم کارهاش رو با فرترن77 (مال سال 1977)انجام میده. هنوز هم نرفته دنبال ورژنهای جدیدش. باهاش هم تو نانو خوب مقالاتش رو چاپ میکنه. کارش هم راه میندازه.

بخاطر موقعیت مالی همون 2020 هم برای من خوبه

به هر حال ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

سلام.من می خواستم کارت گرافیک gtx 670 بگیرم حالا موندم که inno 3d ارزش خریدن داره یا 200 تومن بیشتر بدم msi بگیرم یا gainward بگیرم؟ ظاهر جالبی داره ولی سرچ که میکنی خیلی برند معروفی نیست نمیدونم از نظر کیفیت ساخت خوب هست که بشه واسه 3 سالی روش حساب کرد یا ارزش ریسک نداره همون msi بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام.من می خواستم کارت گرافیک gtx 670 بگیرم حالا موندم که inno 3d ارزش خریدن داره یا 200 تومن بیشتر بدم msi بگیرم یا gainward بگیرم؟ ظاهر جالبی داره ولی سرچ که میکنی خیلی برند معروفی نیست نمیدونم از نظر کیفیت ساخت خوب هست که بشه واسه 3 سالی روش حساب کرد یا ارزش ریسک نداره همون msi بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید

درود

اگر قصد اورکلاک حرفه ای ندارید مشکلی نداره. برند کم سابقه ای هم نیست ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...