رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بستگی به مدل و برندش داره . رفرنس در نظر بگیری ، 5870 هم مصرف و هم حرارت بیشتری داره . پس اور بشه نیاز به پاور و تهویه بهتری داره . البته کمی هم قویتره .

حامد جان شما مدل رفرنس رو در نظر بگیر،برند هم سافایر یا فورس 3D باشه.

پس اینجوری که می فرمایید 6870 بهتر اورکلاک می شه،می خوام ببینم در شرایط یکسان چه از نظر مدل و چه از نظر برند و چه از نظر تهویه یکی در نظر بگیریم و 2تا کارت رو اورکلاک کنیم برتری با کدام گرافیک هست؟

من می خوام گرافیک 460EVGA خودم و بفروشم و بین خرید 5870 و 6870 ماندم ، می خوام ببینیم اگر 6870 با اورکلاک بازده بیشتری نسبت به اورکلاک شده ی 5870 میده 6870 بخرم،در غیر این صورت برم دنبال 5870.

کلا ارزش داره 460 رو بفروشم 5870 یا 6870 بخرم؟

ویرایش شده توسط vaziri69
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

دوستان سه مدل ارزانترین مادربردهایی که بشه روشون سی پی یو آیوی بریچ گذاشت رو معرفی کنید لطفا.

فقط بایواستار نباشه. ازراک ایسوس و ...

در صمن آیا روی بردهای h61 میشه آیوی بریچ گذاشت؟ روش خاصی داره؟ ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان سه مدل ارزانترین مادربردهایی که بشه روشون سی پی یو آیوی بریچ گذاشت رو معرفی کنید لطفا.

فقط بایواستار نباشه. ازراک ایسوس و ...

در صمن آیا روی بردهای h61 میشه آیوی بریچ گذاشت؟ روش خاصی داره؟ ممنون

درود

msi  h61p25

asroke h61

کلا بردهای h61 رومیتونی لرزونترین مدل هاشو تو محدوده 175تا 195 پیدا کنی که اون msi که گفتم حدود 190 وasrke حدود 180تومن

در ضمن روش خاصی نداره فقط یک بار بایوس رو آپدیت میکنی!

بدرود

لینک به دیدگاه

تکنولوژی Smart Response

هرچه اطلاعات به پردازنده نزدیک‌تر باشند، سرعت پردازش کلی سیستم افزایش می‌یابد. به همین تناسب هرچه فضای ذخیره‌سازی اطلاعات به پردازنده نزدیک‌تر می‌شود، قیمت آن بالاتر می‌رود. به همین دلیل است که حجم حافظه کش L1 در حد کیلوبایت، حافظه کش L2 در محدوده مگابایت، حافظه رم در سطح گیگابایت و هارددیسک در محدوده ترابایت حرکت می‌کند. در این بین هارددیسک کندترین ذخیره‌کننده بوده که با حافظه رم به تبادل اطلاعات می‌پردازد. تراشهZ77و Z68  از قابلیتی با نام SSD Caching یا کش‌سازی روی درایو جامد بهره می‌برد که موجب افزایش سرعت تبادل میان هارددیسک و حافظه رم می‌شود.

این قابلیت از یک درایو جامد به عنوان حافظه کش استفاده می‌کند. بنابراین علاوه بر هارددیسک اصلی یک درایو جامد به عنوان حافظه کش باید روی سیستم موجود باشد. در این صورت اطلاعاتی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند روی درایو جامد نگهداری می‌شوند تا سرعت دسترسی به آنها افزایش یابد.

اطلاعات کش شده غیر فرار هستند، بنابراین با راه‌اندازی مجدد سیستم، از روی درایو جامد پاک نمی‌شوند. برای استفاده از کش خواندنی، تنها کافی است اطلاعات مربوطه یکبار از روی هارددیسک اجرا شود تا به صورت کش در درایو جامد ذخیره شود. از این به بعد برای خواندن اطلاعات فوق از روی هارددیسک، از کش درایو جامد استفاده می‌شود که سرعت به مراتب بالاتری خواهد داشت. به این ترتیب خواندن اطلاعات با کمک کش‌سازی روی درایو جامد بهبود می‌یابد ولی نباید فراموش کرد که این روش کمکی به نوشتن اطلاعات روی هارددیسک نخواهد کرد، چراکه برای نوشتن در هر شرایطی به سرعت نواشتن روی هارددیسک محدود خواهید شد.

از فاکتورهایی که هنگام کش‌گیری اطلاعات اهمیت پیدا می‌کند، نحوه انتخاب اطلاعات برای کش شدن است. اینتل برای این کار از یک الگوریتم خاص استفاده کرده که اطلاعات را براساس درجه اهمیت دسته‌بندی و کش می‌کند. در این الگوریتم اطلاعات با ارزش به ترتیب به صورت اطلاعات مربوط به نرم‌افزارها، اطلاعات کاربر و اطلاعات بوت شناسایی شده و سایر اطلاعات نیز به عنوان کم‌ارزش طبقه‌بندی می‌شوند.

به عنوان مثال اطلاعاتی که توسط آنتی‌ویروس سیستم به صورت لحظه‌ای خوانده می‌شود، در دسته کم‌ارزش‌ها قرار گرفته و کش نمی‌شود. به همین ترتیب محتوای ویدیویی و فایل‌های مربوط به یک فیلم نیز جزو اطلاعات کم ‌ارزش طبقه‌بندی شده که به ندرت اجرا می‌شوند و کش نمی‌شوند.

57ef_Z68-blockdiagramsm_thumb.jpg

فعال کردن

برای استفاده از SSD Caching روی تراشه Z77,Z68 ابتدا باید موارد زیر را رعایت کنید:

- کنترلر SATA باید از داخل بایوس در حالت RAID قرار گیرد.

- باید ویندوز ۷، ویستا و یا ۲۰۰۸ در حالت RAID نصب شده باشد.

- یک درایو جامد SATA با حداقل ۶/۱۸ گیگابایت فضای خالی موجود باشد.

- هیچ حجمی (Volume) تحت عنوان بازیابی RAID روی هارددیسک موجود نباشد.

- نسخه ۵/۱۰ و یا جدیدتر نرم‌افزار Intel Rapid Storage Technology نصب شده باشد.

لازم است بدانید که حجم کش در این سیستم نمی‌تواند از ۶۴ گیگابایت فراتر رود. بنابراین اگر حجم درایو جامد شما خیلی زیاد باشد، بهتر است آن را به صورت یک درایو اصلی و نه کش استفاده کنید چراکه استفاده از یک درایو جامد در حالت عادی سریع‌تر از استفاده آن به صورت فضای کش خواهد بود. اگر دایو کش فضایی بیش از ۶۴ گیگابایت داشته باشد، فضای اضافی به صورت یک درایو مجزا در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

ویرایش شده توسط hamidparniyan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من عوض نکن چون تاثیر چندانی نمی بینی اینایی که گفتی تو رده بندی پشت سر هم قطار می شن با حدود 3-5 فرم اختلاف ...

شما باید یا 6950یا560ti بگیری حداقل که تعویضش تاثیری داشته باشه.

لینک به دیدگاه

بچه ها با 600 یا 700 تومن میشه کارتی خرید که کرایسیس 3 رو روی very high جواب بده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بچه ها با 600 یا 700 تومن میشه کارتی خرید که کرایسیس 3 رو روی very high جواب بده؟

1920-VH.png

با توجه به بنچمارک گرفته شده

شما برای اینکه در رزولوشن فول اچ دی حداقل 30 فریم بگیری

باید یه کارت 7950 تهیه کنی که دست دوم تمیزش حدود 900 هست

البته تو رزولوشن پایین تر شما با کارت GTX570 هم 30 فریم میتونی بگیری که اون هم حدود 700 است

لینک به دیدگاه

بستگی به برند داره . آکبندش فکر میکنم بین 750 تا 850 هست . البته گرونتر هم ممکنه باشه .

لینک به دیدگاه

بستگی به برند داره . آکبندش فکر میکنم بین 750 تا 850 هست . البته گرونتر هم ممکنه باشه .

560  رو که خودت داری چطوره؟ الان تو بازی ها مشکلی نداری؟

لینک به دیدگاه

من در واقع این کارت رو الکی دارم . خیلی بازی نمیکنم . مانیتورم هم 20 اینچه و فول اچ دی نیست . بازیهایی که تا الان باهاش کردم که هیچ مشکلی نداشتن . با حداکثر جزئیات . آخرین بازی که باهاش کردم Call of Duty Black Ops II بود.  بدون مشکل اجرا شد . البته AA  یا خاموش و یا پایین باشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین این دو مادربرد:

asus p8z77 - v

و

asrock z77 pro 4

نسبت کارایی به قیمت کدومشون بهتره؟

چون کارم سنگین هستش

سیستم رو برای رندر میخوام

میخوام یه چیز بگیرم که خیالم راحت باشه از نظر کارکرد ، کیفیت و گارانتی

لینک به دیدگاه

ایسوس خیلی بهتره . ولی قیمتش هم خیلی بیشتره . اگر قیمت هم برات مهمه نمیتونه انتخاب خوبی باشه برات . سیستمی که میخوای ببندی قراره اورکلاک بشه یا نه ؟ اگر اورکلاک نمیشه Asus P8H77-V رو بگیر . فرقش اصلیش با اونی که گفتی اینه که پردازنده رو نمیتونی اورکلاک کنی .

لینک به دیدگاه

ایسوس خیلی بهتره . ولی قیمتش هم خیلی بیشتره . اگر قیمت هم برات مهمه نمیتونه انتخاب خوبی باشه برات . سیستمی که میخوای ببندی قراره اورکلاک بشه یا نه ؟ اگر اورکلاک نمیشه Asus P8H77-V رو بگیر . فرقش اصلیش با اونی که گفتی اینه که پردازنده رو نمیتونی اورکلاک کنی .

قیمت مهمه ولی یه خرید خوب مهم تره

اورکلاکر نیستم ولی شاید موقعی که سیستم تو رندر جواب نداد یه دستکاریش کردیم :دی (کاری که با سیستم فعلی هیچوقت نکردم)

آخه ازراک هم تو بازار خیلی کمه هم اینکه زیاد نیست تو کانفیگ های سیستم های موجود آدم چندتا رویوو ازش بخونه تصمیم بگیره

لینک به دیدگاه

ازراک بورد های خوبی داره . سری اکستریمش خیلی بهتر از پرو هستش . از ایسوس کمی ارزونتره . ولی کیفیتش نزدیکه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا سلام.

من میخوام حافظه رمم رو از 4گیگ 1333 به 8گیگ 1600 تغییر بدم.

میخواستم بپورسم چه تغیراتی در سیستمم ایجاد میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
آقا سلام.

دوست عزیز اول باید ببینی که پردازنده و مادربرد از رم 1600 پشتیبانی میکنه یانه.

بعد اگر منظورت از تغییرات، سرعت سیستم است. بصورت عادی اون رو حس نمیکنی.ولی اگر قبل و بعد از تغییر، از سیستم بنچمارک بگیرید اون موقع تفاوت رو در نمره های داده شده به عملیات حافظه می بینید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوست عزیز اول باید ببینی که پردازنده و مادربرد از رم 1600 پشتیبانی میکنه یانه.

بعد اگر منظورت از تغییرات، سرعت سیستم است. بصورت عادی اون رو حس نمیکنی.ولی اگر قبل و بعد از تغییر، از سیستم بنچمارک بگیرید اون موقع تفاوت رو در نمره های داده شده به عملیات حافظه می بینید.

والا مین که ساپورت میکنه اما منظورتون از ساپورت پردازنده رو متوجه نشدم؟

پردازندم: i5 2500k

لینک به دیدگاه

بچه ها مادر بورد من اینه M.B ELITE A785GM-AD3  از رم 1600 و کارت 7870 یا 7950 خوب پشتیبانی میکنه؟

لینک به دیدگاه

آقا سلام.

اگر سیستم شما اینتل 1155 باشه و کارهایی که با سیستم انجام میدید احتیاج به رم زیادی داشته باشن ، تغییرات زیادی تو سرعت اجرای برنامه ها ، باز شدن فایلها و بازیهای سنگین . اما فقط تو برنامه ها و فایلهایی که سنگین هستن و نیاز به رم زیاد دارن . برنامه هایی که با مقدار کم رم کار میکنن تغییری تو اجراشون احساس نمیشه .

لینک به دیدگاه

بچه ها مادر بورد من اینه M.B ELITE A785GM-AD3  از رم 1600 و کارت 7870 یا 7950 خوب پشتیبانی میکنه؟

رم 1600 رو با اورکلاک پشتیبانی میکنه . به صورت نرمال 1333 کار میکنه .

PCI-E ورژن 2 داره . کارتهای سری 7 ورژن 3 هستن و روی مادربوردهایی که PCI-E3.0 دارن و پردازنده هم از این ورژن پشتیبانی میکنه با سرعت بیشتری کار میکنن . ولی روی همین مادربورد هم بدون مشکل کار میکنه . ولی بالاترین کارایی رو نمیده به شما .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
والا مین که ساپورت میکنه اما منظورتون از ساپورت پردازنده رو متوجه نشدم؟

پردازندم: i5 2500k

منظورم همون مادربردتون بوده :) پردازنده رو نمیدونم کی نوشتم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اگر سیستم شما اینتل 1155 باشه و کارهایی که با سیستم انجام میدید احتیاج به رم زیادی داشته باشن ، تغییرات زیادی تو سرعت اجرای برنامه ها ، باز شدن فایلها و بازیهای سنگین . اما فقط تو برنامه ها و فایلهایی که سنگین هستن و نیاز به رم زیاد دارن . برنامه هایی که با مقدار کم رم کار میکنن تغییری تو اجراشون احساس نمیشه .

عزیز ممنونم از راهنمایی هاتون.

مادربوردم :asus p8z68-v le هستش.

سی پی یومم : i5 2500K

رمم هم : 2تا 2گیگ geil enhance corsa ddr3 1600 هستش

هالا به نظر شما اگه پیدا کردم یکی مثلذ همین رو بخرم یا 2تا 4گیگ؟

لینک به دیدگاه

اساتید گرام،

یه فلش مموری USB3 با حجم 32 پیشنهاد میدین؟

کاربرد سنگین با Write Cycle بالا (میخوام دیتا فایل outlook رو داخلش بگذارم که 16 گیگه). سرعت write و ارتباط در حد سرعت ارتباط مادربرد با هارد سیستم نیازه.

مدل به همراه قیمت ممنون میشم.

اولش فکر کردم SSD 32 گیگ بخرم بندازم تو باکس هارد USB3 بعد دیدم گرونتر درمیاد؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...