رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

حدود 2 سال قبل ما در همین انجمن یک مسابقه داشتیم که باید رمز یک فایل zip را توسط نرم افزار پیدا میکردید. در این بین نرم افزار های مختلفی توسط کاربرها امتحان شد.  تو تست ها مشخص شد که نرم افزار هایی که از gpu استفاده میکنند، خیلی بهتر عمل میکنند. و از طرفی کارت گرافیک قویتر هم بسیار موثر بود. 

حالا منظورم این هه که اگر نرم افزارتون این قابلیت رو داشته باشه  مثلا می تونی قطعات را بر این اساس انتخاب کنی. 

این لینک رو هم ببین جالبه.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=5807&p=59799

از این لینک به بهد تو نتایج میتونی تاثیر gpu را ببینی

خب! من عذر مي‌خوام كه بدون دانش و اطلاع نسبت به موضوع اظهار نظر كردم و واقعا ميگم با ديدن تسلط دوستان به مباحث، آدم تحت تاثير قرار ميگيره ! بله حق با شماست و GPU البته فقط NVIDIA مي‌توانه بسيار كمك كننده باشه، هرچند كه فقط توي نيمي از تست‌ها نتايج مثبتي داشته! و از همه بدتر جملات زيره:

Abaqus 6.11 GPU License

To unlock the GPU feature in Abaqus 6.11, you must have the base license and an additional token, the same token that unlocks an additional CPU core. For more information, please contact your SIMULIA representative or email cae@nvidia.com.

عكس نمودار‌هاي يعضي از نتايج روپيوست كردم.

از همگي ‌ دوستان بخصوص 

Hamed maxel134 fireinpole

ممنون و متشكر، فقط اگه جايي يا كسي رو براي جمع كردن سيستمي كه Hamed پيشنهاد داد، معرفي مي‌كرديد خيلي خوب بود! چون من قزوين هستم و بسياري از اين قطعات اينجا نيست و تازه اگه بخوام سفارش بدم ..... خب خودم ميام تهران و جمعش مي‌كنم ! اينجوري به صرفه‌تره

post-12666-0-71821700-1367351512_thumb.jpg

post-12666-0-31277900-1367351524_thumb.jpg

post-12666-0-89012900-1367351531_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
سلام

آقا یه پردازنده از AMD معرفی کنین که از نظر قدرت (یا احتمالا قیمت) یه چیزی باشه بین Core i3 و Core i5.

عزیز اگه هدفت game نیست پیشنهاد من تو اون بازه قیمتی  AMD FX-8120 حدود 620 تومن هستش که البته با یه مقدار اورکلاک روی ایر میتونی فرکانس 3.6 رو هم داشته باشی که کاراییش بیشتر میشه.

مفایسه بنچمارک 8120 و corei5 2500k

600x430px-LL-51bbc660_FX81204.5ghzGeekbe

600x430px-LL-a5dfe725_2500k4.4ghzGeekben

قیمت پایین تر و باز هم برای سوکت am3+ پردازنده fx 6200 و قیمت 520 تومان انتخاب نسبتاً خوبی خواهد بود.

البته کمی صبر و خرید سری جدید am3+ و خرید 6350 بهتر خواهد بود

برای گیم تو این بازه قیمتی اینتل رو پیشنهاد میکنم.

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

خب! من عذر مي‌خوام كه بدون دانش و اطلاع نسبت به موضوع اظهار نظر كردم و واقعا ميگم با ديدن تسلط دوستان به مباحث، آدم تحت تاثير قرار ميگيره ! بله حق با شماست و GPU البته فقط NVIDIA مي‌توانه بسيار كمك كننده باشه، هرچند كه فقط توي نيمي از تست‌ها نتايج مثبتي داشته! و از همه بدتر جملات زيره:

Abaqus 6.11 GPU License

To unlock the GPU feature in Abaqus 6.11, you must have the base license and an additional token, the same token that unlocks an additional CPU core. For more information, please contact your SIMULIA representative or email cae@nvidia.com.

عكس نمودار‌هاي يعضي از نتايج روپيوست كردم.

از همگي ‌ دوستان بخصوص 

Hamed maxel134 fireinpole

ممنون و متشكر، فقط اگه جايي يا كسي رو براي جمع كردن سيستمي كه Hamed پيشنهاد داد، معرفي مي‌كرديد خيلي خوب بود! چون من قزوين هستم و بسياري از اين قطعات اينجا نيست و تازه اگه بخوام سفارش بدم ..... خب خودم ميام تهران و جمعش مي‌كنم ! اينجوري به صرفه‌تره

درود دوست عزیز.

اول از همه اینکه اصلا لازم نیست عذر خواهی بکنید. شما که اشتباهی انچام ندادید :D :D . اصولا این انجمن و انجمن های مشابه برای سوال و جواب در مورد چیزهایی هست که اطلاعی در موردش نداریم. پس با خیال راحت سوال بپرسید :p .

در مورد gpu  : من یک فایل pdf  دانلود کردم . از قرار معلوم 1 gpu  رو بدون لیسانس قبول میکنه. البته مطمئن نیست . :

post-7143-0-46708900-1367353422_thumb.jpg

این هم لینک فایل pdf

با این حساب حتما کارت گرافیک رو از سری nvidia  بگیر.

برای خرید هم می تونید از همین سایت لیون کامیوتر اقدام کنید. شماره تلفن ها تو سایت هست با مغازه تماس بگیرید ( مدیریت سایت :آقای حسینی) . هم  قطعات رو تهیه میکنند و هم اسمبل. اگر هم مایل باشید می تونید خرید کنید و بگید که فقط قطعات براتون ارسال بشه.

لینک به دیدگاه

خواهش عزیز

خوشحالم مفید واقع شد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان برای آرشیو میخوام یک هارد یک ترا بخرم ولی بین این دو مدل موندم.

http://lioncomputer.ir/product/70/WD%20Caviar%20Green%201%20TB%20SATA/

http://lioncomputer.ir/product/71/Seagate%20Barracuda%201TB%20SATA3/

در ضمن اگر میشه معایب و مزایای هرکدامیک رو بگویید

لینک به دیدگاه

سلام 

من دنبال یک سیستم کامل تا 3 میلیون هستم برای کار گرافیکی ؟ (حرفه ایی نیستم و برای یادگیری نیاز دارم)
لینک به دیدگاه

دوستان برای آرشیو میخوام یک هارد یک ترا بخرم ولی بین این دو مدل موندم.

http://lioncomputer.ir/product/70/WD%20Caviar%20Green%201%20TB%20SATA/

http://lioncomputer.ir/product/71/Seagate%20Barracuda%201TB%20SATA3/

در ضمن اگر میشه معایب و مزایای هرکدامیک رو بگویید

آرشیو فایلای بزرگ یا فایلای ریز ؟

با توجه به کاربردی که مد نظر داری وسترن بهتره

اولا که بافرش بیشتره

دوما که وسترنه :دی

سوما مصرف انرژی کمتر (که اصلا به چشم نمیاد)

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

سلام این سیستم منه :

CPU : Pentium ® dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.50 GHz

Ram : 2Gig DDR3

MB : Gigabyte EP43-T USB3

Graphic : 1 GIG Gforce 8500 GT

Power : Green 330w

میخواستم CPU و MB رو ارتقا بدم.

بودجه من هم 500 تومن هست.

و همین طور ممکنه بعد ها بخوام اور کنم.

با بکار گیری مخ والدین عزیز

بودجه شد 1 تومن.

و اگه میشه قیمت یک کولر سی پی یو خوب وازون هم بدید. (خارج از بودجه)

ویرایش شده توسط amin7x
لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما کارت 5970 بهتره یا 7870 برای بازی های جدید؟چو داخل سایت قیمت یکسان دارن؟

لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما کارت 5970 بهتره یا 7870 برای بازی های جدید؟چو داخل سایت قیمت یکسان دارن؟

5970 درسته که از نسل های قبل هست ولی در کارایی الان از 7950 قوی تر هست ودر بعضی بازی ها بهتر از 7970 هم جواب داده!

البته مسلما هر چه روبه جلو بریم درایور های جدید تر بهتر میشه برای 7870!ولی فکرنمیکنم اونقدر محسوس باشه!

البته باید نگاه به مصرف برق این دوکارت هم بندازی!

5970 حدود300وات و7870 حدود190وات!

د ر حالت استاندارد هست!

لینک به دیدگاه

5970 درسته که از نسل های قبل هست ولی در کارایی الان از 7950 قوی تر هست ودر بعضی بازی ها بهتر از 7970 هم جواب داده!

البته مسلما هر چه روبه جلو بریم درایور های جدید تر بهتر میشه برای 7870!ولی فکرنمیکنم اونقدر محسوس باشه!

البته باید نگاه به مصرف برق این دوکارت هم بندازی!

5970 حدود300وات و7870 حدود190وات!

د ر حالت استاندارد هست!

خب حالا به نظر شما کدوم یکی من میخوام تا اخر خرداد یکی از این دو تا رو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
خب حالا به نظر شما کدوم یکی من میخوام تا اخر خرداد یکی از این دو تا رو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با اجازه حمید جان . من بودم 7870 رو بر میداشتم . چون نسل نسل جدیده و اینا می تونن با درایور های بهینه تر کار کننن ولی 5970 دیگه عمرشو کرده ( از لحاظ درایوری) و دیگه درایوری براش نمیاد که بتونه از همه ی توانش استفاده کنه چون داره می کنه . ولی واسه سری 7000 هنوز جا داره برای بهنیه کردن مخصوصا بعد قضیه تکنولوژی TressFX که خیر سرش برای AMD ولی کارت  های انویدیا بهتر توش عمل کرده . باید فکری به حال درایور هاش کنه

ویرایش شده توسط BigM
لینک به دیدگاه

من 7870 برمیدارم ولی خداییش نمیشه از قدرت 5970 گذشت!

اگه بعدا ارتقاداری 5970 رو بگیر یهدوری باهاش بزن اگه خوشت نیومد رد کن 7970بگیر!!!

با اجازه حمید جان . من بودم 7870 رو بر میداشتم . چون نسل نسل جدیده و اینا می تونن با درایور های بهینه تر کار کننن ولی 5970 دیگه عمرشو کرده ( از لحاظ درایوری) و دیگه درایوری براش نمیاد که بتونه از همه ی توانش استفاده کنه چون داره می کنه . ولی واسه سری 7000 هنوز جا داره برای بهنیه کردن مخصوصا بعد قضیه تکنولوژی TressFX که خیر سری برای AMD ولی کارت  های انویدیا بهتر توش عمل کرده . باید فکری به حال درایور هاش کنه

خواهش محمودجان اجازه ما هم دست شماست!

لینک به دیدگاه

اخه این کارت 5970 با توجه به اینکه 512 بیت هست خیلی ادم رو وسوسه میکنه. یعنی به نظر شما 7870 بازی های نسل بعد مثل بترفیلد 4 رو با نصب درایور بهتر از 5970 اجرا میکنه؟؟ چو من کارت رو که خریدم تا 2 یا 3 سال تعویض نمیکنم

لینک به دیدگاه

5970 کارت خیلی پر قدرتیه . تو بازهای فعلی از خیلی از کارتها سرتره . ولی هم مصرف خیلی بالایی داره ، هم حرارت بسیار زیادی ایجاد میکنه . پس شما هم به یک پاور با قدرت بالا نیاز پیدا میکنی و هم یک کیس با تهویه خیلی خوب . همینها میتونن کلی هزینه اضافی ایجاد کنن .

ضمن اینکه دیگه پشتیبانی نمیشه ازش . بازیهای جدید که بیاد شما به درایور جدید برای اجرای بهتر اونها نیاز پیدا میکنی که برای 5970 ممکنه این درایورها عرضه نشن . در نتیجه شما نمیتونی از تمام قدرت کارت استفاده کنی . کارتت میشه یکی کارت ضعیفتر از چیزی که باید باشه ، ولی با مصرف و حرارت خیلی زیاد که باید برای اونها هزینه کنی .

من 7870 رو ترجیح میدم . شاید به اندازه 5970 قدرت نداشته باشه و نتونه همه بازیها رو با بالاترین جزئیات اجرا کنه ، ولی مطمئنا میتونه همه بازیها رو با جزئیاتی که به اندازه کافی خوب هستن به نمایش در بیاره . شما که نمیخوای رکورد فریم ریت بگیری . شما میخوای طوری بازی کنی که لگ نزنه تصویر . پس به حداقل 30 فریم در ثانیه نیاز داری که تو اکثر بازیها میگیری . ضمن اینکه رزولوشن مانیتور هم خیلی تو این فریم ریت موثره . اگر مانیتورت فول اچ دی نباشه فریم ریت خیلی بالاتر هم میره .

یه چیزی رو یادم رفت بگم . کارت 5970 از نظر قیمت از کارت 7970 گرونتره ، تقریبا 2 برابرش قیمت داره . البته به دلار . قدرتش هم از 7950 بیشتر و از 7970 کمتره . الان تو سایت لیون یک مدلش به قیمت حدود 980 تومان هست که از 7950 حدود 250 تومان ارزونتره . اگر قدرت زیاد میخوای انتخاب خوبیه . ولی ممکنه در آینده کمی تو درایور ها دچار مشکل بشه . همونطور هم که گفتم پاور و کیس بهتری میخواد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

اگه میشه جواب من هم بدید.

عزیز با یک میلیون تومن میخوای مادربرد وسی پی یو و کولر بخری؟

لینک به دیدگاه

دوستان یک مانیتور 22 اینچ که پورت HDMI هم داشته باشه معرفی کنید ... در بازار هم موجود باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
دوستان یک مانیتور 22 اینچ که پورت HDMI هم داشته باشه معرفی کنید ... در بازار هم موجود باشه

http://lioncomputer.ir/product/1357/Samsung%2022A360%20LED%20Monitor/

مانیتورهای 22 که دارای hdmi باشن خیلی تو بازار کم شدن ولی این مدل هنوز تو بازار هست

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما پاور 500 وات گرین برای کارت 7870 خوبه؟ و cpu من phenom 555 هست به نظر شما کارت رو دچار مشکل نمیکنه؟ امید واری بدین :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

دوستان فن 20 سانتی تو بازار هست؟

برای بالای کیس میخوام.فن خود کیس نویز داره که میخوام با یک فن بهتر و کم صدا عوضش کنم.

مدل کیس هم cm storm trooper کولرمستر هست

لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما پاور 500 وات گرین برای کارت 7870 خوبه؟ و cpu من phenom 555 هست به نظر شما کارت رو دچار مشکل نمیکنه؟ امید واری بدین :lol:

مدل دقیق پاورروبفرمایین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
البته ببخشید 480 وات هست اینم مدل:Green GP480A-SP

اگه مشخصات کامل سیستم رو میفرمودین بهتر بود ولی به عرض برشونم مصرف تقریبی سیستم شما تقریباً 460 وات هست و این یعنی مصرف بیش از 90 درصد از ظرفیت پاور که باعث کم شدن عمر پاور و پایین اومدن توان خروجیش میشه

پاور شما تنها یک pcie کانکتور 2+6 پین دارد در حالیکه گرافیک شما به 2 تا از اونها نیاز داره و استفاده از تبدیل هم اصلاً توصیه نمیشه.

میرسیم به پردازنده حداقل به یه فنوم 2 x4 965 که تا فرکانس 3.8 گیگا هرتز اور شده باشه نیاز دارین تا bottleneck رو شاهد نباشین.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...