رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من موندم الان یکی از بستگانومون میگه بمون سوکت 1150 یهو بخر . چرا نسل جدیدو نمیخری باز بعد یه مدت بگی باز عقبم . الان من موندم سی پیو 3570k میخاستم بخرم که نهایت 730 پولش بود و مادر بردم نهایت تا 500 تومن الان این وسط موندم ایا این سوکت 1150 کی دقیق وارد بازار میشه و بیاد قیمتاش چطوری تو مایع های همینه یا بیشتر که برم همینارو بخرم . نظر اساتید چیه . بعدش پاور هر چی بخرم که بعد برام مشکل ساز نمیشه نخرم بگن به 1150 نمیخوره یا ... . ارزش داره اینده نگریکنیم و بمونیم 1150 بخریم با این پولم . موندم مثلا جایگزین 3570 k اومد یهو قیمتش 900 باشه یا بیشتر و مادر بردم همچنین برا همین کمی گیر کردم .

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان من موندم الان یکی از بستگانومون میگه بمون سوکت 1150 یهو بخر . چرا نسل جدیدو نمیخری باز بعد یه مدت بگی باز عقبم . الان من موندم سی پیو 3570k میخاستم بخرم که نهایت 730 پولش بود و مادر بردم نهایت تا 500 تومن الان این وسط موندم ایا این سوکت 1150 کی دقیق وارد بازار میشه و بیاد قیمتاش چطوری تو مایع های همینه یا بیشتر که برم همینارو بخرم . نظر اساتید چیه . بعدش پاور هر چی بخرم که بعد برام مشکل ساز نمیشه نخرم بگن به 1150 نمیخوره یا ... . ارزش داره اینده نگریکنیم و بمونیم 1150 بخریم با این پولم . موندم مثلا جایگزین 3570 k اومد یهو قیمتش 900 باشه یا بیشتر و مادر بردم همچنین برا همین کمی گیر کردم .

عزیز سری هاسول کمتراز یه ماه دیگه وارد بازار ایران میشه!

قیمتش واقعا غیر منطقیه حداقل باید 2تا3ماه صبر کنین تا قیمت متعادل بشه!********این از بحث قیمت**********

برای بحث کارایی تویه رنج قیمت بخویا حساب کنی تفاوت کارایی در حد5% هست ولی با هزینه ی بیشتر که فعلا به صرفه نیست!

سری هاسول متاسفانه از سری ivy bridge گرم تر هست و این یه عیب بزرگ حساب میشه!(البته اگه اورکلاک کنین بیشتر به چشم میاد )

پاورهم فکرنمیکنم مشکلی داشته باشه با هاسول ها!میتوین از برند coolermaster یا antec یاenermax تهیه کنی که خیالت راحت باشه چون برند جهانی هستن و محصولاتشون همه دنیا درحال استفاده هست!

برای خرید 1150 ارزش صبر کردن رو نداره در این قیمتی که شما میخواین هزینه کنین سری ivy بهترهست!(با این مبلغ)

پس درخرید ivy شک نداشته باشین!

با این توضیحاتی که دادم راحت تر می تونین انتخاب و تصمیم گیری کنین!

پیشنهاد من ivy هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تفاوته اصلیه هارد هایه wd black  با سریه green  تو چیه 

و سریه بلک با حجم یکسان نزدیک به 110 تومن گرون تر در میاد 

مثلا 1 ترا بلک 350 و 1ترا گریین 240 هست 

من واسه خودم میخام 

ارزش خرید داره 

تفاوت واقعا زیاد هست یا 

درود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان تفاوته اصلیه هارد هایه wd black  با سریه green  تو چیه 

من واسه خودم میخام 

ارزش خرید داره 

تفاوت واقعا زیاد هست یا 

درود 

تفاوت توی کارایی و طول عمر و گارانتی هستش

همچنین هارد بلک روی درگاه ساتا 3 و گرین روی ساتا 2 عرضه میشه.

توی کارایی بلک 25% بهتره و شرکت تولید کننده اون رو نسبت به گرین  دو و نیم برابر بیشتر گارانتی کرده(5 سال)

اینم از بنچمارکاش

ce26nchsyhh6pvzkur3n.png

5yfwlp9lg00cr37yt1j.png

bkqtp1p9j0di2oc5p5sj.png

سمت چپ گرین و سمت راست بلک

دیگه انتخاب با شماست که ببینی 25% ارزش 100 تومان رو داره یا نه

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

دوستان تفاوته اصلیه هارد هایه wd black با سریه green تو چیه

من واسه خودم میخام

ارزش خرید داره

تفاوت واقعا زیاد هست یا

درود

تفاوت این دو تو سرعت چرخش دیسک،مقدار بافر و سیستم کنترل مصرف انرژی هست.هارد بلک سرعت چرخش 7200 داره،بافر 64 مگ داره.هارد گرین سرعت 5400 و بافر از 16 تا 64 داره.هارد گرین برای کنترل مصرف انرژی سیستمی داره که اگر هارد بیکار بشه اون رو میبره رو حالت اسلیپ.در نتبجه وقتی شما میخوای هارد رو استفاده کنی مکث داره.طول عمر ارد بلک هم بیشتره.هد با سرعت حرکت بیشتری داره.هر دو ساتا 3 هستن.هارد گرین بیشتر برای آرشیو استفاده میشه.به دلایلی که گفتم. ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی این 1 ترا 7200 64 مگی که رویه سریه گریینش زده الکی هست یا نه 7200 هم داره 

چون اکثرن نوشته 7200 64 مگ تو گریین هاش 

لینک به دیدگاه

دوستان من یهو اینو دیدم . الان این چه فرقی با پاورای گرین داره . اینو بخرم خوبه یا گرینو . اخه قیمت این مناسبه نسب به همین قدرت پاور با گرین موندم کارایی و صداش چطوریه

http://lioncomputer.ir/product/1124/TOPOWER%20EZ-Smart%20700W%20PSU/#!prettyPhoto

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

عزیز این پاورخوبی هست !میخواین با کدوم مدل گرین مقایسش کنین؟

پیشنهاد میشه گرین رو تهیه کنین چون گارانتی بهتری داره !

لینک به دیدگاه

عزیز این پاورخوبی هست !میخواین با کدوم مدل گرین مقایسش کنین؟

پیشنهاد میشه گرین رو تهیه کنین چون گارانتی بهتری داره !

با مدلای 685 یا 785  مثلا مقایسش میکنم .

الان یکی این پاور زیرو داره خوب میخاد بفروشه بهم و پول لازمه 300 میده گارانتیم نداره . ظاهرش سالمه خوب ولی نمیدونم گارانتی داشته تموم شده یا نه .

اینم مدلش ارزش خرید داره 300 یا برم اک بخرم بهتره . از طرفی الان 685 الان 400 باید پول بدم گرینو . طرف به گفته خودش میگه از دبی اورده و گارانتی نداره و چون یکی بیشترشو میخاد بخره میفروشه . نظر دوستان چیه .

http://www.priceme.co.nz/AcBel-R88-Genuine-900W-Retail-Active-PFC-88-Plus-efficency/p-883618003.aspx

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

با مدلای 685 یا 785  مثلا مقایسش میکنم .

الان یکی این پاور زیرو داره خوب میخاد بفروشه بهم و پول لازمه 300 میده گارانتیم نداره . ظاهرش سالمه خوب ولی نمیدونم گارانتی داشته تموم شده یا نه .

اینم مدلش ارزش خرید داره 300 یا برم اک بخرم بهتره . از طرفی الان 685 الان 400 باید پول بدم گرینو . طرف به گفته خودش میگه از دبی اورده و گارانتی نداره و چون یکی بیشترشو میخاد بخره میفروشه . نظر دوستان چیه .

http://www.priceme.co.nz/AcBel-R88-Genuine-900W-Retail-Active-PFC-88-Plus-efficency/p-883618003.aspx

نسبت به اون مدل ها تقریبا گرین باز برتری داره 785 که مسلما برتر هست!

پاورacbel یه پاورفوق العاده هست  با 80plus silver و900 وات یه پاورخوب و قوی هست!ولی درخرید پاور باید یه نکته رو یادت باشه چون تحت نوسان زیاد قرارمی گیره حتما پاوربا گارانتی تهیه کنید!

چون احتمال خرابی تو پاورهمیشه هست اونم با این نوسانات برق که توایران زیاد هست!

بهترین انتخاب 650oc گرین هست البته مشخصات سیستمون رو نمیدونم ولی تواین محدوده که مدنظر شماهست  650oc گزینه ایدآلی هست!

لینک به دیدگاه

نسبت به اون مدل ها تقریبا گرین باز برتری داره 785 که مسلما برتر هست!

پاورacbel یه پاورفوق العاده هست  با 80plus silver و900 وات یه پاورخوب و قوی هست!ولی درخرید پاور باید یه نکته رو یادت باشه چون تحت نوسان زیاد قرارمی گیره حتما پاوربا گارانتی تهیه کنید!

چون احتمال خرابی تو پاورهمیشه هست اونم با این نوسانات برق که توایران زیاد هست!

بهترین انتخاب 650oc گرین هست البته مشخصات سیستمون رو نمیدونم ولی تواین محدوده که مدنظر شماهست  650oc گزینه ایدآلی هست!

ازون کسی که میخام بخرم قسم میخوره 2 ماه استفاده میکنه چون دوتا کارت داره جواب گوش نیست و برا همین میخاد پاور قوی تری تهیه کنه خوب . الان من موندم میگه از دبی اورده و برا همین از اول گارانتی نداشته حالا من موندم وسوسه شدم اینو با قیمت مناسب بخرم یا برم 650 oc  که ضعیفتر از اون مدله گرونتر بخرم گیرم این وسط . سیستمم 3 صفحه قبل موجود گذاشته بودم .

الان این مودمو  green - GP885B  یکی داره با 2 سال گارانتی 350 میگه . به نظرتون کدومو بخرم . الان این گرین 885 اکش چنده . 350 ارزش داره بخرم جعبه ایناشم موجود .

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

یعنی این 1 ترا 7200 64 مگی که رویه سریه گریینش زده الکی هست یا نه 7200 هم داره 

چون اکثرن نوشته 7200 64 مگ تو گریین هاش 

7200 داشت . سری ساتا 2 که 16 مگ بافر داشتن . الان سری ساتا 3 با 64 مگ بافر هست که 5400 دوره . من ساتا 3 با سرعت 7200 و 64 مگ بافر از سری گرین ندیدم .

لینک به دیدگاه

درسته وسوسه کننده هست !

هرچند حتی اگه پاورآکبندهم باشه پون درمعرض خطر هست پاور احتیاط اینه که پاوربا گارانتی باشه!

پیشنهاد هم وسوسه آمیزهست کاملا موافق هستم با شما!

اما پیشنهاد من خرید پاوربا گارانتی هست!اونم حداقل یک سال به بالا!

چون به مرور زمان راندمانش میاد پایین!

برای سیستمتون همون650oc گزینه ایدآلی هست البته این پیشنهاد من هست!

بازهم انتخاب باخودتونه!

به این هم فکرکنینی که اگه خدایی نکرده برای پاورمشکلی پیش بیاد دستتون به جایی بند نیست و

برعکس ممکنه پاورچندسال بدون مشکل براتون کارکنه!

تصمیم نهایی باشماست!

لینک به دیدگاه

ازون کسی که میخام بخرم قسم میخوره 2 ماه استفاده میکنه چون دوتا کارت داره جواب گوش نیست و برا همین میخاد پاور قوی تری تهیه کنه خوب . الان من موندم میگه از دبی اورده و برا همین از اول گارانتی نداشته حالا من موندم وسوسه شدم اینو با قیمت مناسب بخرم یا برم 650 oc  که ضعیفتر از اون مدله گرونتر بخرم گیرم این وسط . سیستمم 3 صفحه قبل موجود گذاشته بودم .

الان این مودمو  green - GP885B  یکی داره با 2 سال گارانتی 350 میگه . به نظرتون کدومو بخرم . الان این گرین 885 اکش چنده . 350 ارزش داره بخرم جعبه ایناشم موجود .

پاور رو بهتره با گارانتی بگیری .

885 وات که آکش نیست . ولی اگر باشه حدود 500 هست . 885 واتها فکر میکنم 50 ماه گارانتی داشتن . یعنی الان حدود 2 ساله داره کار میکنه . ولی اگر 2 سال گارانتی داره ، به شرط سلامت بگیری خوبه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

دوستان من مادر برد ازراک z77 pro4   امروز از اقا حسینی خریدم خوب . الان من یه سوال دارم میخام روش رم بندازم خوب . 4 تا جا رم داره منم 2 تا رم 4 گیگ  corsair xms3  دارم که روشون زده  باسش 1600 و 4*1   و رو اونیکی هم همچنین خوب و 9-9-9-24 زده روشون . و رو 4 تا اسلتی که رو مادر برده 2 تا یه طرفه و 2 تام یطرفه درسته من رمامو این دو تا 4 گیگو یکیو تو یه 2 تا یور میزنم و یکیشم تو یه دوتای دیگه .

1- الان من میخام بدونم این دوال یا سینگل میگن یعنی چی .

2- من الان 8 گیگ عین بالا گفتم میزارم الان یه 4 گیگ دیگه بخرم خوبه عین همینا یا نه دوتا دو گیگ بزنم جای اون دوتا دیگرو پر کنم . چون یکی از دوستانم میگفت که اگه رو اون 2 تا سمت راست 2 تا باشه و تو2 تا اسلت سمت چپ 1 کی باشه خوب نیست یا یه  همچین چیزایی . من موندم الان پولم نمیرسه دوتا 4 گیگ بخرم خوب برا همین موندم یعنی من یور 2 تا باشه رما و یور یدونه 4 گیگ باشه درست جواب نمیده یا قرار دادن این مدلی غلطه . امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم .

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

مادربورد شما حالت دو کاناله پشتیبانی میکنه . 2 تا از اسلات ها که معمولا کنار هم هستن و یا یک رنگ و تو دفترچه مادربورد با حرف A مشخص شدن کانال اول و دو تای دیگه که تو دفترچه با حرف B مشخص شدن کانال دوم هستن . شما یک رم رو باید تو A و یک رم رو تو B بذارید . البته تو بعضی از بورد ها این مسدله فرق داره . به این شکل مشکخص کردن که A برای یک جفت رم و B برای یک جفت دیگه . یعنی برای دو کاناله شدن باید هر دو رم روی یک حرف قرار بگیرن . بهتره دفترچه مادربورد رو نگاه کنی .

دوال یعنی دوکاناله و سینگل یعنی تک کاناله .

اولا شما 8 گیگ بسته برات . دوما بهتره که رمهای روی سیستم مثل هم باشن و به صورت زوج . اگر میخوای همه رمها دوکاناله کار کنن باید جفت جفت بذاری . اگر تک بذاری میشه تک کاناله . چون یک حفت داری و یک تک ، سیستم میره روی تک کانال . اگر میخوای رم اضافه کنی ، بعدا یا 2 تا4 رو بده و 2 تا 8 بگیر و یا 2 تا 4 دیگه اضافه کن . بهترین حالت اینه که اسلات کمتری اشغال بشه . چون مصرف و تولید حرارت میاد پایین .

لینک به دیدگاه

مادربورد شما حالت دو کاناله پشتیبانی میکنه . 2 تا از اسلات ها که معمولا کنار هم هستن و یا یک رنگ و تو دفترچه مادربورد با حرف A مشخص شدن کانال اول و دو تای دیگه که تو دفترچه با حرف B مشخص شدن کانال دوم هستن . شما یک رم رو باید تو A و یک رم رو تو B بذارید . البته تو بعضی از بورد ها این مسدله فرق داره . به این شکل مشکخص کردن که A برای یک جفت رم و B برای یک جفت دیگه . یعنی برای دو کاناله شدن باید هر دو رم روی یک حرف قرار بگیرن . بهتره دفترچه مادربورد رو نگاه کنی .

دوال یعنی دوکاناله و سینگل یعنی تک کاناله .

اولا شما 8 گیگ بسته برات . دوما بهتره که رمهای روی سیستم مثل هم باشن و به صورت زوج . اگر میخوای همه رمها دوکاناله کار کنن باید جفت جفت بذاری . اگر تک بذاری میشه تک کاناله . چون یک حفت داری و یک تک ، سیستم میره روی تک کانال . اگر میخوای رم اضافه کنی ، بعدا یا 2 تا4 رو بده و 2 تا 8 بگیر و یا 2 تا 4 دیگه اضافه کن . بهترین حالت اینه که اسلات کمتری اشغال بشه . چون مصرف و تولید حرارت میاد پایین .

ممنون اقا حامد گل . مثلا میشه من دوتا 2 گیگ از همین مدل برا خودم بگیرم خوب یکیو تو A  بزارم 2 گیگو یکیشم سمت B بزارم یعنی تو قسمت A 6 گیگ رمه یه مدلی و سمت B  6 گیگ رم عین سمت A بزارم .

لینک به دیدگاه

سلام 

من هم همچین سوالی دارم

من میخوام یه سیستم جمع کنم که مادر یوردش 4 تا جای رم داره. اگه یه رم 8 گیگ بگیرم بهتره یا دوتا 4 گیگ؟؟؟ فرقش چیه؟

لینک به دیدگاه

ممنون اقا حامد گل . مثلا میشه من دوتا 2 گیگ از همین مدل برا خودم بگیرم خوب یکیو تو A  بزارم 2 گیگو یکیشم سمت B بزارم یعنی تو قسمت A 6 گیگ رمه یه مدلی و سمت B  6 گیگ رم عین سمت A بزارم .

میتونی بذاری . ولی بهتره مشابه هم باشن .

لینک به دیدگاه

سلام 

من هم همچین سوالی دارم

من میخوام یه سیستم جمع کنم که مادر یوردش 4 تا جای رم داره. اگه یه رم 8 گیگ بگیرم بهتره یا دوتا 4 گیگ؟؟؟ فرقش چیه؟

اگر یک 8 گیگ بگیری ، حالت تک کاناله کار میکنه . 2 تا 4 گیگ بگیری 2 کاناله کار میکنه . حالت دو کاناله سرعت رم 2 برابر حالت تک کاناله هست . پس 2 تا 4 گیگ بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوستان نظرتون در مورد اين كارت جيه.؟

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20112

البته يكم قيمتش بالاست ولي خوب نمي دونم تا جه حد ارزش داره..توان مورد نياز براش جقدره.؟

از نظر كرما در جه حده..؟ 

AvP%201280.png

Skyrim_03.png

44613.png

1920_VeryHigh.png

3Dmark11_03.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوستان نظرتون در مورد اين كارت جيه.؟

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20112

البته يكم قيمتش بالاست ولي خوب نمي دونم تا جه حد ارزش داره..توان مورد نياز براش جقدره.؟

از نظر كرما در جه حده..؟ 

سلام

من گرافیکم GTX580 هستش / اگه میتونم کمکی کنم در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
تو بنجمارك هاش زير SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB قرار كرفته قيمتش هم تو همون محدوده هستش.

ولي من به ATI علاقه ندارم.. دوست دارم كارت كرافيك بعديم .. NVIDIA باشه.

دوستان با مشخصات تو امضاي من جه كارت كرافيكي رو بيشنهاد مي كنيد.

البته يه باور 600W  ريل دارم...

بودجه هم اكر كارت خودم 400 و 400 به بالا فروش بره ميتونم يه 200  يا نهايتش 300 بذارم روش.

http://lioncomputer.ir/product/2206/ASUS%20GTX%20650%20Ti%20Top%20DCII%201GB%20GDDR5/

http://lioncomputer.ir/product/2320/ASUS%20GTX%20650%20DCU%201GB%20GDDR5/

لینک به دیدگاه

سلام 

core i3 3220 برای بازی کافیه؟ میشه بازی های روز رو FHD اجرا کرد آخه کش خیلی کمی داره ؟(با کارت گرافیک ای7870)

دوتا HD 7770 بهتره یا یه HD 7870 ؟ اصلا میشه دوتا 7770 رو مادربورد asrock h77 گذاشت؟

لینک به دیدگاه

شما اگر بخوای کارت گرافیک 460 رو بدی و یک کارت بگیری که تاثیر محسوسی تو بازی داشته باشه ، باید حداقل به 580 یا 670 فکر کنی . زیر این مدلها اصلا ارزش نداره . خیلی تاثیر نمیذاره . تاثیری که بتونی متوجه بشی . تو بنچمارک ها مسدله فرق داره . ولی تو بازی تفاوت محسوس نیست . چون حداقل فریم که 30 باشه رو کارت شما میگیره . بیشتر هم میگیره . فریم 50 با 150 هیچ فرقی نداره تو بازی . چون چشم نمیبینه . فقط برای بنچمارک خوبه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...