رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
خودم هم نظرم روی 650 ti هستش..

ولی خوب به نظرم قیمتش یکم بالاست.برای یه کارت 1 گیگ یکم بالاست.

برای بازی مناسبه.. ؟

در ضمن 128 بیتی هستش کارت الانم 256 بیتی هستش چقدر تاثیر داره.؟

GK106-and-GK107-Kepler-comparison.png

3Dmark_02.png

GTX-650-TI-35.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

به نظره من یه 570gtx استوک گیر بیارین 

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

مانیتور های ایکس ویژن کیفیتشون نسبت به ال جی و سامسونگ چطوره ؟؟؟/

یه مانیتور 21 یا 22 تا 500 تومن چی پیشنهاد میدید ؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

ایکس ویژن تازه مانیتور داده . هنوز کسی به اون صورت استفاده نکرده تا ایرادات احتمالیش مشخص بشه . به نظر من همون سامسونگ بگیر .  یک مدل ال جی هم هست . البته قیمتشون بین 530 تا 570 تومانه . اگر تا 500 میخوای AOC هم هست . فکر کنم از ایکس ویژن بهتر باشه .

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم یه سیستم ببندم با بودجه محدود برای بازی

حالا برای انتخاب سی پی یو فرق محسوسی بین g2020 با corei3 3220 وجود داره؟ یا فرقی نداره؟

پردازنده های amd چطوره بدرد بخور هست امروز ea games گفت میخواد BF4 رو برای پردازنده های amd بهینه کنند.

اگه بخوام از گرافیک 7850 یا 7870 استفاده کنم با g2020 به مشکل میخورم ؟ آخه تو سایت تامز هاردور دیدم برای سیستم گیم 500 دلاری سی پی یو G850 رو با گرافیک 7850 پیشنهاد داده

فریم دهی 7850....g2020  چقدر با فریم دهی corei3 3220....7850 فرق میکنه ؟

ممنون میشم توضیح بدید

ویرایش شده توسط HOSSEIN_D
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز خوبین . دوستان راستش بنده دو تا 4 گیگ رم Corsair XMS3 1600  دارم که یهو یکی از دوستان رمای زیرو گذاشت

kingston hyperx 2133
2*4gb

برا فروش به قیمت 285 تومن . الان به سرم زده بخرم و رمای خودمو بفروشم 220 تومن ، رمای اون اقا 2133 هستن و چون باسشون بالا میگم بخرم . الان سیستمم به رمای خودم که باس 1600 7.9 داده تو وین 7 64 بیتی .

موندم ایا الان بخرم با این شرایط به نفع منه یا ضرر منه . بعدش از نظر بهتر بودن و تامینگو اینا کدوم بهتر هستش دوستان و حرفه ای تره .

اینم عکس رماشون

09757240854692280315.jpg

از یه طرفم برا من CL9  و 9-9-9-24  و برا اون دوستمون CL11-10-11  و موندم کدوم بهتره ایا باسش بیشتره قویتره یا نه ولی تامینگشو میبینم گیج میشم کدوم مهتر و بهتره .

الان میخام بدونم کدوم رم بهتره باید چه معیاریو توجه کرد و راستی رم من 1.65 این بیشتر باشه خوبه یا کمتر . یه توضیح کامل بدین ممنون میشم تشکر .

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

حالا برای انتخاب سی پی یو فرق محسوسی بین g2020 با corei3 3220 وجود داره؟ یا فرقی نداره؟

پردازنده های amd چطوره بدرد بخور هست امروز ea games گفت میخواد BF4 رو برای پردازنده های amd بهینه کنند.

اگه بخوام از گرافیک 7850 یا 7870 استفاده کنم با g2020 به مشکل میخورم ؟ آخه تو سایت تامز هاردور دیدم برای سیستم گیم 500 دلاری سی پی یو G850 رو با گرافیک 7850 پیشنهاد داده

ممنون میشم توضیح بدید

سلام،شما چقدرميخاي هزينه كني؟

15 درصد فرق دارند:  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G2020-vs-Intel-Core-i3-3220

پردازنده های amd بازده پاييني دارند و براي بازي مناسب نيستند بجز چند مدل قوي كه قيمت بالايي هم دارند(fx8350  و x6 1100 be)

اينم مقايسه كلي http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

اينم مقايسه گرافيك http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

اگه بودجه رو بگين بهتر ميشه راهنمايي كرد در هر صورت من در خدمتم اميدوارم مفيد بوده باشد @};-

لینک به دیدگاه

اگه بودجه رو بگين بهتر ميشه راهنمايي كرد در هر صورت من در خدمتم اميدوارم مفيد بوده باشد @};-

ولی تو سایت تامز هاردور اختلافشون از نظر رتبه بندی واسه بازی زمین تا آسمونه

بعدش مثلا تو gpuboss پردازنده g2020 از e7600 بهتره ولی توی تامزهاردور e7600 از g2020 یه پله بالا تره

درضمن من e7600 رو توی بازی تست کردم ، بازی crysis 3  لگ داشت با گرافیک gtx460 تو مانیتور 17

لینک به دیدگاه

ممنون میشم توضیح بدید

تفاوت وجود داره بین این دو پردازنده . تو جاهای خاص ممکنه خودش رو نشون بده . مثلا جاهایی که پردازنده قویتر میخواد .

پردازنده های AMD فعلی برای بازی مناسب نیستن . حداقل از پردازنده های همرده اینتل ضعیفترن .

مشکلی با گرافیک نیست . ولی بهتره که پردازنده قویتر باشه . چون با این پردازنده نمیتونید از تمام توان کارت گرافیک استفاده کنید و در نتیجه هزینه اضافی میشه .

کلا 3220 حدود 30 تا 40 درصد قویتر از 2020 هست . تاثیرش تو بازی ولی میتونه با توجه به بازی متفاوت باشه . از 10 تا 30 درصد میتونه بهتر فریم بده .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز خوبین . دوستان راستش بنده دو تا 4 گیگ رم Corsair XMS3 1600  دارم که یهو یکی از دوستان رمای زیرو گذاشت

kingston hyperx 2133

2*4gb

برا فروش به قیمت 285 تومن . الان به سرم زده بخرم و رمای خودمو بفروشم 220 تومن ، رمای اون اقا 2133 هستن و چون باسشون بالا میگم بخرم . الان سیستمم به رمای خودم که باس 1600 7.9 داده تو وین 7 64 بیتی .

موندم ایا الان بخرم با این شرایط به نفع منه یا ضرر منه . بعدش از نظر بهتر بودن و تامینگو اینا کدوم بهتر هستش دوستان و حرفه ای تره .

اینم عکس رماشون

09757240854692280315.jpg

از یه طرفم برا من CL9  و 9-9-9-24  و برا اون دوستمون CL11-10-11  و موندم کدوم بهتره ایا باسش بیشتره قویتره یا نه ولی تامینگشو میبینم گیج میشم کدوم مهتر و بهتره .

الان میخام بدونم کدوم رم بهتره باید چه معیاریو توجه کرد و راستی رم من 1.65 این بیشتر باشه خوبه یا کمتر . یه توضیح کامل بدین ممنون میشم تشکر .

اگر از پردازنده 3770K استفاده میخوای بکنی و اورکلاک حرفه ای هم میخوای انجام بدی ، این رو بگیر . در حالت بدون اورکلاک این رمها روی باس 1600 کار میکنن . البته وقتی باسشون میاد پایین تایمینگشون هم خوب میشه . ولی نمیدونم چقدر . در هر حالت به نظر من هیچ تفاوتی نمیبینی . مگر اینکه بخوای اورکلاک کنیشون .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان رم هایه رویه سیستمه من g.skill ripjawzx هست و 2 تا 4 گیگ باس 1600 ت 6.8.6.24.34 

حالا این دوستمون یه پک رم از pi  گذاشه که تایمینگش یکیه ولی به جایه 1.65 1.6 هست 

حالا اگه بنده این رم رو خریداری کنم مشکلی پیش میاد 

واسه سوکت 1366 میخام 

البته تایمینگ رو دستی میدم و رو xmp  نمیزارم 

درود 

لینک به دیدگاه

درود عزیز

ولتاژ مشکلی پیش نمیاد!

اگه احیانا اذیت میکرد ولتاژرو خودت دستی بذار رو 1.65!

لینک به دیدگاه

رم که برای فروش گذاشتن فقط 0.05 ولتاز کمتر داره . شاید تو اورکلاک تاثیری داشته باشه . ولی در کل هیچ تاثیری روی سیستم نمیذاره .

مشکلی که پیش نمیاره . ولی به نظر من رمهای خودت بهتر هستن . البته اگر اورکلاک میکنی و کمی تغییر فرکانس مهمه ، شاید این بهتر باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم رو زیاد باهاش  ور نمیرم 

بیشتر چون 1366 دارم میخاستم tripl بشه 

با تشکر از دوستان 

چون بیشتر دلیله خریده سیستم گیم هست ( البته اوقات بیکاری) 

میخام رم هم 6 بشه تا تو آینده مشکلی هم تو گیم نداشته باشم 

درود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام.

سوالی درباره خرید کارت گرافیک داشتم.

من الان دارم از گرافیک آنبورد استفاده میکنم که البته برای بازی یا کارای سنگین ازش استفاده نمیکنم و فقط برای فیلمو اینترنتو از اینجور چیزا استفاده دارم.

اما از اونجایی که تا چند مدت دیگه نسل بعد کنسول های بازی میاد میخوام کنسول Xbox 360م رو بفروشم تا زمان عرضه نسل بعد یه جوری با Pc سر کنم.

حالا مشخصات سیستم:

minbord:ASUS p8z68v-le

cpu:intel i5 2500K

ram:geil enhance corsa 2*2gb ddr3 1600

اما گرافیک سی پی یو intel 3000هستش و منم نمیخوام زیاد خرج گرافیک کنم فقط میخوام یه چیزی باشه که حد اقل از همین آنبورد بالاتر باشه.این گرافیک 3000اینتل با چه گرافیک هایی از انودیا و ای ام دی برابری میکنه؟

مبلغی که میخوام براش بزارم 150تا200تومن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با سلام.

سوالی درباره خرید کارت گرافیک داشتم.

من الان دارم از گرافیک آنبورد استفاده میکنم که البته برای بازی یا کارای سنگین ازش استفاده نمیکنم و فقط برای فیلمو اینترنتو از اینجور چیزا استفاده دارم.

اما از اونجایی که تا چند مدت دیگه نسل بعد کنسول های بازی میاد میخوام کنسول Xbox 360م رو بفروشم تا زمان عرضه نسل بعد یه جوری با Pc سر کنم.

حالا مشخصات سیستم:

minbord:ASUS p8z68v-le

cpu:intel i5 2500K

ram:geil enhance corsa 2*2gb ddr3 1600

اما گرافیک سی پی یو intel 3000هستش و منم نمیخوام زیاد خرج گرافیک کنم فقط میخوام یه چیزی باشه که حد اقل از همین آنبورد بالاتر باشه.این گرافیک 3000اینتل با چه گرافیک هایی از انودیا و ای ام دی برابری میکنه؟

مبلغی که میخوام براش بزارم 150تا200تومن.

درود دوست عزیز

با این مبلغی که شما مد نظر دارید کارتی که تهیه می فرمایید زیاد تفاوتی با کارت اینتل 3000 نداره و شما تغییر خاصی احساس نمیکنید.

برای اینکه بتونید با کامپیوترتون بازی ها رو بصورت متفاوت تری نسبت به کارت انبورد اجرا کنید باید بیشتر هزینه کنید و  میتونید یک کارت دست دو HD5770 با قیمت حدود 250 تومان بگیرید .

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام دوباره و تشکر از دوست عزیز mj motamedi بابت راهنمایی خوبشون.

سوالی دیگر در رابطه با رم داشتم.

من الان دارم از 2*2گیگ همون جور که در مشخصات نوشتم استفاده میکنم.(عکس خودشون رو پیوست میکنم برای شناسایی بهتر)

اگه بخوام به رم هام اضافه کنم باید به چه نکاتی توجه کنم که با این ها کاملا چنج بشه؟

post-10820-0-64860400-1369905740_thumb.j

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

با سلام دوباره و تشکر از دوست عزیز mj motamedi بابت راهنمایی خوبشون.

سوالی دیگر در رابطه با رم داشتم.

من الان دارم از 2*2گیگ همون جور که در مشخصات نوشتم استفاده میکنم.(عکس خودشون رو پیوست میکنم برای شناسایی بهتر)

اگه بخوام به رم هام اضافه کنم باید به چه نکاتی توجه کنم که با این ها کاملا چنج بشه؟

[img=http://lioncomputer.ir/forum/uploads/monthly_05_2013/post-10820-0-64860400-1369905740_thumb.jpg]

شما میتونی 2تا رم دیگه با مشخصات مشابه بگیری و کنارش بذاری.یا اینکه رمهای خودت رو بفروشی و 2تا 4 گیگ بگیری.اینطوری بهتره.ولی تو فروش رمها ممکنه کمی ضرر کنی.ولی هم 2تا اسلات خالی می‌مونه و هم مصرف و حرارت ایجادی میاد پایین.

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

درود

باید به حجم رم ها و ولتاژ و فرکانسشون توجه داشته بشی تایمینگ هم فراموش نشه!

لینک به دیدگاه

درود

یکی از دوستان این تایمینگ رم رو توضیح بده که تاثیرش در کجا و تا چه حدیه ؟!

سوای این قضیه الآن من میخوام رم 8 گیگ و 4 گیگ با باس 1600 برای دو تا

سیستم تهیه کنم که اورکلاک نخواهند شد . چه برند و مدلی پیشنهاد میکنید ؟

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون میشم یه سیستم با مانیتور تا 1.5 میلیون پیشنهاد بدین هم amd هم intel

لینک به دیدگاه

درود

یکی از دوستان این تایمینگ رم رو توضیح بده که تاثیرش در کجا و تا چه حدیه ؟!

سوای این قضیه الآن من میخوام رم 8 گیگ و 4 گیگ با باس 1600 برای دو تا

سیستم تهیه کنم که اورکلاک نخواهند شد . چه برند و مدلی پیشنهاد میکنید ؟

درود عزیز

تایمینگ رم از پنج مقدار که بر اساس Clock Cycle معنا پیدا میکنند تشکیل شده. این اعداد CL-tRCD-tRP-tRAS-CMD نامگذاری شده اند که سعی میکنم توضیح کوتاهی در مورد هریک ارایه کنم:

- CL: مختصر شده ی Column Address Strobe latency است و نشان دهنده ی زمان بین ارسال درخاست از طرف پردازنده تا ارسال دیتا به پین های ماژول حافظه است.

- tRCD: گزیده ی عبارت RAS to CAS Delay است و اشاره به زمان میان فعال سازی سطر تا فعال سازی ستون سلولی از حافظه که دیتا مورد نظر در آن قرار گرفته دارد.

- tRP: کوتاه شده ی RAS Precharge بوده و بیانگر زمان بین غیر فعال سازی دسترسی به سطر جاری تا آغاز دسترسی به سطری دیگر.

- tRAS: گزیده ی عبارت Active to Precharge Delay است و نشان دهنده ی مدت زمانی است که حافظه بایستی منتظر بماند تا دسترسی بعدی به حافظه بتواند آغاز شود.

- CMD: همان Command Rate است و بیانگر طول زمان بین فعال شدن چیپ حافظه تا ارسال اولین دستور به حافظه است.

تاثیرش در همه برنامه ها هست!

برای رم میتونی در پرفورمنس رم های کورسیر رو تهیه کنی!

رم کینگستون هم رم خوبیه!

حداقل باس 1600 تهیه کن!

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون میشم یه سیستم با مانیتور تا 1.5 میلیون پیشنهاد بدین هم amd هم intel

سلام

INTEL

P8H61 USB3

CPU G2020

RAM 4G 1600

H.D.D 500G SEAGATE

VGA GT630 2G

CASE PARS GREEN

POWER 380 GREEN

MONITOR 19 SAMSUNG

AMD

F1 A55 MLE ASUS

CPU A8 3850

RAM 4G 1600

H.D.D 500G

VGA 6570

CASE PARS GREEN

POWER 380 GREEN

MONITOR 19 SAMSUNG

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

سلام

INTEL

P8H61 USB3

CPU G2020

RAM 4G 1600

H.D.D 500G SEAGATE

VGA GT630 2G

CASE PARS GREEN

POWER 380 GREEN

MONITOR 19 SAMSUNG

AMD

F1 A55 MLE ASUS

CPU A8 3850

RAM 4G 1600

H.D.D 500G

VGA 6570

CASE PARS GREEN

POWER 380 GREEN

MONITOR 19 SAMSUNG

خیلی ممنون اما قیمت قطعات رو هم میزاشتی ممنون  میشدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...