رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خواهش حسین جان

تا حدودی درسته!ولی با همون فرکانس 2400 دیفالت این رم ها میشه رو فرکانس 2800 و بالاتر بستگی به imc پردازنده حتی تا 3000 هم استفاده کرد!

تفاوت چندانی نداره بین 2133 و 2400!دقیقا یک مدل هستن فقط فرکانس رو گذاشتن روی 2400!

بامانیتور FULL HD گرافیک ضعیفه نمیتونی رون بازی کنی!

سقف هزینه برای کارت گرافیک چقدر هست؟

شاید 800 تومن

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

شاید 800 تومن

بهترین گزینه با این مبلغ GTX 650 TI BOOST ASUS هست!

660 کارکرده هم شاید بتونید پیدا کنید!

میتونید GTX 580کارکرده هم تهیه کنید!

لینک به دیدگاه

دارم 3570k و Asus-p8z77-V LK میبندم. چه پیشنهادی واسه رم دارید؟ توی فروشگاه های آنلاین موجود باشه خیلی بهتره

گرافیک فعلا 6950 رو سیستم دارم. پیشنهادی واسه ارتقا دارید؟

اگر اورکلاک میتونی بکنی رمهای بالا 1600 بگیر . چون اکثر مادربورد ها و همینطور مادربورد شما بالاتر از 1600 رو با اورکلاک میتونن پشتیبانی کنن . به همین دلیل هر رمی با فرکانس بالاتر بگیری به طور پیشفرض روی 1600 کار میکنه . اون موقع شما باید رم رو اورکلاک کنی تا به فرکانس اصلیش برسی . ضمن اینکه هزینه بیشتری هم نسبت به رم با فرکانس 1600 باید بدی . تفاوت کارایی این رمها در پلتفرم آیوی بریج خیلی کمه . میشه گفت نامحسوس . مگر در موارد خاص . تو این پلتفرم حجم بیشتر از فرکانس تاثیر داره .

گرافیکتون خیلی خوبه . روی فول اچ دی مشکلی نداری فعلا . تفاوتش با 660 حدود 5 الی 10 درصده که این مقدار ارزش هزینه کردن و تعویض رو نداره .به نظر من فعلا از همین کارت استفاده کن تا نسل بعدی کارتهای گرافیک بیاد . یا اینکه اگر میخوای عوض کنی حداقل 760 یا 770 بگیر تا تفاوت داشته باشه . با خرید 660 فقط هزینه اضافی میکنی. 6950 حتی تو بازیهایی هم که خیلی از 660 کمتر فریم میده ، بازیها رو روان احرا میکنه تو فول اچ دی . اگر فریم بازی زیر 30 بیاد اون بازی لگ میزنه و روان نیست . ولی 30 فریم اندازه ایه که کاملا روانه . ضمن اینکه چشم نمیتونه فریم های بالاتر رو تشخیص بده . برای چشم اجرا با 50 فریم یا 30 فریم تفاوتی نداره .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدون هولوگرام وی رم های 8 گیگ باس 1600 CORSAIR XMS3  هست و طرف هم میگه گارانتی تخت جمشیده چند مورد دیگه هم دیده بودم که گفته بودند گارانتی تخت جمشید هست و همین مدلی بود هولوگرامشون

میخواستم از دوستانی که مطلع هستند و توی بازار ند بپرسند آیا درست هست یا نه

q4b9bmjndnt8b0a5q5.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدون هولوگرام وی رم های 8 گیگ باس 1600 CORSAIR XMS3  هست و طرف هم میگه گارانتی تخت جمشیده چند مورد دیگه هم دیده بودم که گفته بودند گارانتی تخت جمشید هست و همین مدلی بود هولوگرامشون

میخواستم از دوستانی که مطلع هستند و توی بازار ند بپرسند آیا درست هست یا نه

q4b9bmjndnt8b0a5q5.jpg

توی هولوگرام احتمال خیلی زیاد کلمه تخت جمشید هک شده توی این عکس مشخص نیست!

خودتون بررسی کنید!

درضمن کورسیر رو یه مدته که شنیدم دیگه تخت جمشید گارانتی نمیکنه!(البته مطمئن نیستم)

لینک به دیدگاه

در مورد خرید رم سوالی داشتم اینکه اگر ما نخواهیم اورکلاک کنیم آیا برداشتن رم با فرکانس بالاتر از حالت نرمال کار درستی هست ؟

درسته که فروشنده ها میگن که تکنولوژی هست که خودش فرکانس رم رو افزایش میده .

این XMS چی هست ؟ اورکلاک از طریق بایوس هست > ب رم صدمه نمیزنه ؟

ویرایش شده توسط Amordad
لینک به دیدگاه

شاید 800 تومن

عزیز کرت خودتون رو بفروشید و 800 هم بزارین روش تا یه کارت خوب بشه تهیه کرد که با کارت خودتون تفاوت قابل قبولی داسته یاشه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

درود 

دوستان میخوام هارد سه ترا اینترنال بگیرم موندم باراکودا بگیرم یا وسترن گرین لطفا راهنمایی کنید  

لینک به دیدگاه

در مورد خرید رم سوالی داشتم اینکه اگر ما نخواهیم اورکلاک کنیم آیا برداشتن رم با فرکانس بالاتر از حالت نرمال کار درستی هست ؟

درسته که فروشنده ها میگن که تکنولوژی هست که خودش فرکانس رم رو افزایش میده .

این XMP چی هست ؟ اورکلاک از طریق بایوس هست > ب رم صدمه نمیزنه ؟

بستگی به کار شما با سیستم داره!

برای مثال فرکانس معقول یک رم الان 2133 هست که اکثر مادربرد ها در حالت دیفالت اون رو 1600 میشناسن!شما از طریق فعال کردن xmp از طریق بایوس فرکانس رم رو به 2133 میرسونید یعنی همون استاندارد کاری رم شما!

اورکلاک میتونه از اینجا به بعد رخ بده که مثلا شما فرکانس رو برسونید به 2400 یا بالاتر!

xmp اصلا به رم صدمه نمیزنه چون خود کارخانه تولید کننده رم این ظرفیت رو برای رق قرار داده اگه مشکلی داشته باشه اصلا همچین کاری رو نمیکردن!

لینک به دیدگاه

درود 

دوستان میخوام هارد سه ترا اینترنال بگیرم موندم باراکودا بگیرم یا وسترن گرین لطفا راهنمایی کنید  

درود

جناب مقدم عزیز شما بیشتر سرعت مد نظرتون هست یا جمع آوری آرشیو؟

آگه سرعت بالاتر بخواهید سیگیت بارکودا و اگه برای آرشیو میخواهید وسترن گرین!

درضمن مادربردتون هم باید پشتیبانی کنه!

لینک به دیدگاه

حمید جان بیشتر ارشیو مد نظرم هست حالا یرعت این دو خیلی با هم فرق میکنه؟ مادربرد b75 هست

لینک به دیدگاه

بستگی به کار شما با سیستم داره!

برای مثال فرکانس معقول یک رم الان 2133 هست که اکثر مادربرد ها در حالت دیفالت اون رو 1600 میشناسن!شما از طریق فعال کردن xmp از طریق بایوس فرکانس رم رو به 2133 میرسونید یعنی همون استاندارد کاری رم شما!

اورکلاک میتونه از اینجا به بعد رخ بده که مثلا شما فرکانس رو برسونید به 2400 یا بالاتر!

xmp اصلا به رم صدمه نمیزنه چون خود کارخانه تولید کننده رم این ظرفیت رو برای رق قرار داده اگه مشکلی داشته باشه اصلا همچین کاری رو نمیکردن!

برای داشتن این قابلیت فقط کافیه که رم و مادر بورد XMS رو ساپورت کنه درسته ؟

تا چه فرکانسی میتونن ساپورت کنن ؟

خب اگهه میشه با یه تنظیم ساده این کار رو کرد پس چرا حالت دیفالت را بالاترین فرکانس نمیزارن ؟

لینک به دیدگاه

حمید جان بیشتر ارشیو مد نظرم هست حالا یرعت این دو خیلی با هم فرق میکنه؟ مادربرد b75 هست

برای آرشیو وسترن بهتره!

وسترن چون به حالت استندبای میره موقع بیکاری برای استفاده یکم کندتر عمل میکنه!

مادربدرد فکرنمیکنم مشکلی داشته باشه!

لینک به دیدگاه

برای داشتن این قابلیت فقط کافیه که رم و مادر بورد XMS رو ساپورت کنه درسته ؟

تا چه فرکانسی میتونن ساپورت کنن ؟

خب اگهه میشه با یه تنظیم ساده این کار رو کرد پس چرا حالت دیفالت را بالاترین فرکانس نمیزارن ؟

باید  رم قابلیت xmp داشته باشه!

بستگی به نوع رم و چیپ رم و قدرت مادربرد و imc پردازنده شما داره!

فرکانس 2133 به راحتی میتونه با شرایط خوب روی فرکانس 2666 کار کنه و سنگین ترین تست هارو به راحتی پاس کنه!

به رم فشار میاد دوست عزیز!

البته این هم نوعی سیاست شرکت سازنده هست که رم با فرکانس های مختلف روانه بازار کنه!

لینک به دیدگاه

برای آرشیو وسترن بهتره!

وسترن چون به حالت استندبای میره موقع بیکاری برای استفاده یکم کندتر عمل میکنه!

مادربدرد فکرنمیکنم مشکلی داشته باشه!

ممنون حمید جان

لینک به دیدگاه

توی هولوگرام احتمال خیلی زیاد کلمه تخت جمشید هک شده توی این عکس مشخص نیست!

خودتون بررسی کنید!

درضمن کورسیر رو یه مدته که شنیدم دیگه تخت جمشید گارانتی نمیکنه!(البته مطمئن نیستم)

نه توی هولوگرام  چیزی نوشته نشده

ولی تا اونجایی که من شنیدم گارانتی انحصاری کورسیر دست تخت جمشید هست

لینک به دیدگاه

سلام.

پس از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که این فن توی این رنج قیمت بهترین فنه

Thermalright True Spirit 120

فقط چند تا سوال داشتم:

1)اگه تو کارای عادی بهش ((((خیلی)))) فشار بیارم امکانش هست که باز سی پی یوم دماش به بالای 60 برسه؟

2)برای اور هم خوبه اگه خواستم در آینده بکنم؟

مدل سی پی یوم :  FX-8350

با فن خودش تو بازی تا 70 هم رسید و تو تست Prime  به 75 هم رسید که قطعش کردم دیگه وگرنه.............

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

این کولر در حالت دیفالت پردازندتون دمارو رو محدوده 55تا 60 زیر سنگین ترین تست ها نگه میداره!

بازهم بستگی به تهویه کیس شما و پردازندتون داره!در حالت عادیو  کارای عادی زیر 50هست!

برای اورکلاک بستگی به فرکانس شما داره؟

8350 پردازنده داغی هست زیاد نمنیتونید اورکنید البته بستگی به این داره که بخواید دما تا چه حد باشه؟

حساسیت  یه نفر تو اورکلاک دمای زیر 60 هست و یه نفر دیگه زیر 80!

لینک به دیدگاه

این کولر در حالت دیفالت پردازندتون دمارو رو محدوده 55تا 60 زیر سنگین ترین تست ها نگه میداره!

بازهم بستگی به تهویه کیس شما و پردازندتون داره!در حالت عادیو  کارای عادی زیر 50هست!

برای اورکلاک بستگی به فرکانس شما داره؟

8350 پردازنده داغی هست زیاد نمنیتونید اورکنید البته بستگی به این داره که بخواید دما تا چه حد باشه؟

حساسیت  یه نفر تو اورکلاک دمای زیر 60 هست و یه نفر دیگه زیر 80!

با توجه به دمای الآنم که تو بهترین حالت IDLE میاد رو 35 و معمولا وقتی ولش کنم رو 40 هستش و موقع بازی هم یک سری تا 75 اومده همین دماها رو میده؟

لینک به دیدگاه

بدون اورکلاک توی بازی با این فن دما به 75 میرسه؟

لینک به دیدگاه

بدون اورکلاک توی بازی با این فن دما به 75 میرسه؟

تا 72 رو که شک ندارم.

البته این دما بعد از اینکه ازاش تست های 3d-mark و prime رو گرفتم و دماش تا 76 رفت من صب کردم به محض اینکه یخورده آروم شد بازی رو شروع کردم و وقتی بیرون اومدم دیدم که وای......

حالت عادی هم که اگه زیاد بازی کنم تا نزدیکای 70 میاد.

حالا چی؟

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

تا 72 رو که شک ندارم.

البته این دما بعد از اینکه ازاش تست های 3d-mark و prime رو گرفتم و دماش تا 76 رفت من صب کردم به محض اینکه یخورده آروم شد بازی رو شروع کردم و وقتی بیرون اومدم دیدم که وای......

حالت عادی هم که اگه زیاد بازی کنم تا نزدیکای 70 میاد.

حالا چی؟

احتمالا یا خمیر رو خوب نزدین یا پردازنده شما یکم داغه!

با این اوصاف پیشنهاد میشه اورکلاک نکنید!

چون با کوچکترین افزایش فرکانسی دما میره بالای 80 و این اصلا خوب نیست!

پیشنهاد میشه یه فن دوم روی این کولر سوار کنید احتمالا 5تا7 درجه خنک تر میشه!

لینک به دیدگاه

احتمالا یا خمیر رو خوب نزدین یا پردازنده شما یکم داغه!

با این اوصاف پیشنهاد میشه اورکلاک نکنید!

چون با کوچکترین افزایش فرکانسی دما میره بالای 80 و این اصلا خوب نیست!

پیشنهاد میشه یه فن دوم روی این کولر سوار کنید احتمالا 5تا7 درجه خنک تر میشه!

الآن اگه فن رو بذارم واقعا زیر 55 میاره؟

فن دوم رو هر فن 12 سانتی میشه بذارم؟

لینک به دیدگاه

الآن اگه فن رو بذارم واقعا زیر 55 میاره؟

فن دوم رو هر فن 12 سانتی میشه بذارم؟

هرفنی میشه ولی اگه فن با دمندگی قوی بذارید بله میشه!

باید فن قوی تر رو در مکنده و قن ضعیف تر در جهت دمنده باشه!

لینک به دیدگاه

تازه تا جایی که رو کیسم جا داشته روش فن ریختم.

یه فن مستقیم از روبرو فوت میکنه رو سی پی یو

پشت کیسم دو تا فن بستم که فن بالایی میده بیرون و پایینی میده تو.

و پایین هم روی در کیسم تقریبا روبرو گرافیک یخورده پایینتر یه فن 12 سانتی به زور زدم!!!!!!! :D

راستی نگفتی آخر دمام با همون فن زیر 55 میاد؟ :confused:

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...