رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به کابران خوب لیون کامپیوتر

یه سوال داشتم؟؟؟ از اين دوتا سی پی یو کدام بهتر. فقط از نظر گرافیگ داخلی سی پی یو نميخوام بهتريشا. چون شايد از نظر گرافيک داخلي  AMD FX-6300 بهتر باشه بدون در نظر گرفتن  گرافیگ داخلی کدام بهتره؟؟؟

AMD FX-6300

Intel® Core™ i5-3570 Ivy Bridge Processor

اگه میشه يه سايت مقايسه معتبر هم بگيد.

ممنون

6300 اصلا گرافیک داخلی نداره که بخوای مقایسه کنی . این لینک رو ببین :

http://www.anandtech.com/bench/product/699?vs=701

طبق مقایسه هایی که اینجا شده ، 3570 خیلی قویتر از 6300 هست . در بعضی مواقع نزدیک به 70درصد و در بیشتر مواقع تا 50 درصد قویتره .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آیا واقعا از فوریو بهتره؟

قیمت = حدود 140 با گارانتی

فریو 5 تا هیت پایپ داره و هایپر 212 اوو 4 تا . این مورد تاثیر زیادی داره. چون کار اصلی رو هیت پایپ انجام میده و حرارت رو از پردازنده به هیت سینک کولر منتقل میکنه و از اونجا فن با ایجاد باد حرارت رو به بیرون هدایت میکنه . اما اگر اندازه فریو برای کیست بزرگه و هایپر جا میشه ، با توجه به اینکه خیلی از نظر راندمان با هم اختلاف ندارن و قیمت هایپر هم کمتره ، میتونه انتخاب مناسبی باشه . البته فریو فقط 6 میلیمتر بلندتره .ولی شدت باد بیشتری داره و 5 تا هیت پایت داره .

لینک به دیدگاه

دوستان با این بودجه پیشنهاد بهتری دارید ؟

بعد ها میخوام یه 7850 یا 7870 بگیرم .

الان یه 9600 دارم .

( با عرض معذرت  یه سوال که به این تاپیک مربوط نیست میپرسم : قیمت asus p5b + e6550 + 4x512mb geil 800 + power ocz 600 w  کارکرده حدودا چند میتونم بفروشم ؟ )

post-12460-0-02363900-1377584210_thumb.png

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

خب این قطعات رو تماس بگیرید فروشگاه آقای حسینی بهتون قیمت بدن!آیا قیمت بالایی گفتن؟

باهاشون صحبت کنید و درجریان بذاریدراجب قیمت !مشکلی نیست!

درمورد پاورهای گرین احتمالا یا موجود نداشتن یا جنس دیگه ای داشتن میخواستن اون رو بفروشن برای همین معمولا از اون جنس مورد نظر شما بدگویی می کنن!

پاورهای گرین به لطف گارانتی خوبشون و کیفیت مناسب نسبت به قیمتشون کالای مناسبی هستن!

zotac هم کمی سخت گیر میادیه سر به بازار ایران طبقه دوم بزنید شاید داشته باشن!

حمید جان 80 درصد گرافیک های موجود در بازاررضا zotzc بودن!! 650 boost نیست.660 خوبه؟

لینک به دیدگاه

درود،دوستان من یک سیستم قدیمی مال حدود 7 سال پیش دارم میخام ارتقاش بدم و یه سیستم جدیدش کنم که

خرجشم حدود 800 یا 900 تومان بشه خیلی سپاس گذارم اگه راهنمایی ام کنید. :)

که از چه نوع قطعاتی با چه قیمتی میتونم استفاده کنم.سیستمو برا بازی و نرم افزار میخام.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حمید جان 80 درصد گرافیک های موجود در بازاررضا zotzc بودن!! 650 boost نیست.660 خوبه؟

دوست گرامی اگه میتونید این رو بگیرید

http://lioncomputer.ir/product/2689/MSI%20GTX%20650%20Ti%20Boost%20Gaming%20TFIII%202GB%20GDDR5/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان یه سیستم تا 1500 با همه چی معرفی بفرمایند

کاربرد همه چی

با تشکر فروان @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان یه سیستم تا 1500 با همه چی معرفی بفرمایند

کاربرد همه چی

با تشکر فروان @};- @};- @};-

cpu AMD A6-5400K  320

MSI FM2-A75MA-P33 230

RAM KINGSTONE 4GB DDR3 100

CASE GREEN WEE 70

POWER GP430A-EU 145

DVD WRITER 55

HARD 500GB SEAGATE 170

MOUSE & KEYBOARD 30

LED SAMSUNG 19B315 400

قیمت کل 1520

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

میشه یک مادربورد عالی از نظر قدرت و سرعت و پایداری برای کارهای روز مره و گیم بصورت حرفه ای به من معرفی کنید...

cpu 4770k

vga gtx780 3gb

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان.

میشه یک مادربورد عالی از نظر قدرت و سرعت و پایداری برای کارهای روز مره و گیم بصورت حرفه ای به من معرفی کنید...

cpu 4770k

vga gtx780 3gb

سقف بودجتون

اگه محدودیتی ندارین

http://lioncomputer.ir/product/2804/ASUS%20Maximus%20VI%20Extreme%20LGA1150%20Z87%20MB/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،دوستان من یک سیستم قدیمی مال حدود 7 سال پیش دارم میخام ارتقاش بدم و یه سیستم جدیدش کنم که

خرجشم حدود 800 یا 900 تومان بشه خیلی سپاس گذارم اگه راهنمایی ام کنید. :)

که از چه نوع قطعاتی با چه قیمتی میتونم استفاده کنم.سیستمو برا بازی و نرم افزار میخام.

عزیز باید مشخصات دقیق بدی از سیستمت و اینکه کاریبرد اصلیت چیه؟

همین جوری که نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

cpu 4770k

vga gtx780 3gb

داداش اگه ایسوس مد نظرتون هست بنده z87 deluxe رو بهتون پیشنهاد میکنم که از همه نظر کافی و وافی هست و کمی هم بیش از نیاز و یا اگر از کسانی هستید که قطعاتی دوست دارند که کمی هم بیش از حد نیاز باشه و به علاوه ظاهر قطعه خوشکل و ناز باشه :lol: میتونید سیبرتوث z87 تهیه کنید.ولی سری ماکسیموس واسه سیستمی که تو خونه استفاده میشه و زیر نیتروژن نمیره و اکستریم اور نمیکنن باش هزینه اضافیه خصوصا اکستریم بازم سری های پایینترش(فرمولاو....) جای تامل داره.

واسه گیم و کارهای سنگین خونگی و گیم حرفه ای z87 deluxe تمام و کمال جوابتون رو میده و فرا تر هم.

سیبرتوث هم کاراییش عالی و پاسخگوی بیش نیاز یک سیستم خونگی هست ولی ظاهر زیبا با خنک کننده معروفش برای کسانی که کار حرفه ای  و رندر سنگین انجام میدن و اور میکنن و گیم خوب هم میزنن و سیتمشون دائما روشن هست (چون خنک هست) عالیه.اینم مزایای هر کدوم ازین دو برد.

Sabertooth:

Thermal Armor + SECC steel Fortifier on the back

Dust Defender plugs for all the slots and sockets, even rear I/O

2-way SLI/CF

Thermal Radar thermistors + software, with 3 extra thermal probes

Deluxe:

Thunderbolt

802.11ac WIFI onboard

2-way SLI/CF

NFC Express

اگه از برند های دیگه خواستی این برد هام هستن:

از برند گیگا هم z87 ud3 وud4 و ud5 خوبن و واسه برد های حرفه ای ترش میتونین برین سراغ g1 sniper 5 و  oc force که بازم واسه سیتم خونگی زیادین و هزینه اضافه چون خیلی از توانایی هاشون بلا استفاده میمونه.

msi هم سری mpower داره که مین های خوبی هستن.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu AMD A6-5400K  320

MSI FM2-A75MA-P33 230

RAM KINGSTONE 4GB DDR3 100

CASE GREEN WEE 70

POWER GP430A-EU 145

DVD WRITER 55

HARD 500GB SEAGATE 170

MOUSE & KEYBOARD 30

LED SAMSUNG 19B315 400

قیمت کل 1520

بسیار ممنون

یه اینتل هم دوستان پیشنهاد بدن

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون

یه اینتل هم دوستان پیشنهاد بدن

main:asrock b75-dgs 225

cpu core i3 3210 375

باقی هم که هموناست.اما کمی از بودجه بیشتر میشه.دو کار میشه کرد:

1:به جا i3 یه g2020 بگیرین

2:یه مین h61 خریداری کنین که حدود 170 تومن آزراک داره h61 m ps .بایوس آپدیت کنین بعد cpu ایوی تون رو بندازین روش.ویا کلا 2120 تهیه کنین.

به نظر من اون دو تا ترید اضافه کارامدن و ارزش داره آدم به جا g2020 بیشتر هزینه کنه و i3 بخره.

.و 3220 حتی 5800k رو هم شکست داده.

http://www.anandtech.com/bench/product/677?vs=676

اما واقعا 5400k از نظر igpu  کارآمدتر هست:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/trinity-vs-ivy-bridge_10.html

و ازون جایی که احتمالا از گرافیک آنبورد استفاده میبرین جای تامل داره.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

دوستان مادربوردSABERTOOTH Z87 از قابلیت بوت سریع(2 ثانیه) پشتیبانی می کنه؟؟

مادربوردMAXIMUS V FORMULA روی خنک کننده های ماسفتش لوله برای واتر کولینگ داره... اگر بخوام براش واتر کولینگ بخرم خیلی باهام گرون تموم میشه... راه دیگه ای هم هست؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

این چندمین سیستمه که با مشورت در این انجمن جمع میکنم

دوستان دو میلیون بودجه برای کیس چه قطعاتی میتونم جمع کنم که با هم مچ باشن.

گرافبک و سی پی یو در اولویته.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

لینک به دیدگاه

مادربوردMAXIMUS V FORMULA روی خنک کننده های ماسفتش لوله برای واتر کولینگ داره... اگر بخوام براش واتر کولینگ بخرم خیلی باهام گرون تموم میشه... راه دیگه ای هم هست؟؟

ماکسیموس v فرولا عزیز چیپ z77 هست و سوکت 1155 و از پردازنده شما یعنی 4770k پشتیبانی نمیکنه.مگر اینکه از خرید هاسول منصرف بشین و ایوی بخرین که بنده خودم ایوی رو ترجیح میدم به هاسول.ولی ظاهرا شما 4770k رو از قبل خریداری کردید.

برای این پردازند بای مین maximus vi formula تهیه کنین تا سوکتش 1150 باشه و به پردازندتون بخوره.

post-13139-0-44607600-1377702535_thumb.jpg

اجباری برای استفاده کردن برای این مورد نیست این برای دفع حرارت ناشی از اور های سنگین هست.واسه همین گفتم همه قابلیت های این سری به دردتون نمیخویره و در واقع هزینه اضافه هست.

هزینه کولری که بتونین باش cpu تون رو به حدی اور کنین که نیاز به کولینگ واسه چیپ مین هم باشه باید در نظز گرفت.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

سلام

این چندمین سیستمه که با مشورت در این انجمن جمع میکنم

دوستان دو میلیون بودجه برای کیس چه قطعاتی میتونم جمع کنم که با هم مچ باشن.

گرافبک و سی پی یو در اولویته.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

مادربورد : ASRock H77 Pro4/MVP قیمت حدودی 350

پردازنده : Intel Core™ i3-3210 Ivy Bridge قیمت حدودی 375

رم : GeIL Pristine 4GB 1333MHz DDR3 قیمت حدودی 105

گرافیک : SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 قیمت حدودی 540

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB قیمت حدودی 220

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 55

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت حدودی 210

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 135

جمع : 1990000

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گل . من یه سیستم با مشخصات زیر میخوام بخرم برای تری دی مکس و گیم , میخواستم ببینم از نظر مچ بودن و سرعت و پرفورمنس خوبه؟  اهل اورکلاک هم نیستم چون به دردسرش نمیارزه , سی پی یو و مین هم با خودم گفتم نسل جدید بردارم که برا ارتقا بهتر باشه . راستی پاورش مناسبه یا نه؟

ASUS H87M-E LGA1150
i5-4670 Haswell Processor
vga : giga geforce gtx 760 oc wf 3x
ram : corsair 8gig ddr3 (2*4) vengeance 1600 c9
monitor : lg ips 226v
hdd : wd blue 1T 7200rpm 64m
power Green Gp650b-oc

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گل . من یه سیستم با مشخصات زیر میخوام بخرم برای تری دی مکس و گیم , میخواستم ببینم از نظر مچ بودن و سرعت و پرفورمنس خوبه؟  اهل اورکلاک هم نیستم چون به دردسرش نمیارزه , سی پی یو و مین هم با خودم گفتم نسل جدید بردارم که برا ارتقا بهتر باشه . راستی پاورش مناسبه یا نه؟

ASUS H87M-E LGA1150

i5-4670 Haswell Processor

vga : giga geforce gtx 760 oc wf 3x

ram : corsair 8gig ddr3 (2*4) vengeance 1600 c9

monitor : lg ips 226v

hdd : wd blue 1T 7200rpm 64m

power Green Gp650b-oc

سییتم مناسبی هسا اما نظر بند این هست که یه مین  h77 بردارین با یه پردازنده 3770 معمولی(بدون k) اینطوری پرفرمنس خیلی خیلی بهتری میگیرین.واسه مین پول کمتری میدین  در عوض cpu بهتر میگیرین هر چند یه نسل گذشته اما خود 3770  حتی با 4770 هم تفاوتش 1 الی 5 درصد هست.نظر بنده اینه که به جای i5 هاسول و مادر برد گرون این نسل یه i7 ایوی با مادر برد قیت مناسب بگیرین.که تفاوت قیمت cpu تو مین تا حدی جبران میشه اما کارایی خیلی افزایش پیدا میکنه.

هاسول جیز زیادی به شما نسبت به ivy نخواهد داد خصوصا اگه سیستمتون زیر ln2 نره:

هاسول:

پرفرمنس بهتر به ازای کلاک برابر نسبت به ایوی به مقدار اندک

گرافیک درونی بهتر نسبت به ivy که بدردتون نمیخوره چون 760 میخرین

حرارت بیشتر نسبت به ایوی که یه نکته منفی هست.

پس با هزینه اضافه برای این پلتفرم پیز زیادی نصیبتون نمیشه پس 3770 انتخاب خیلی بهتری هست نسبت یه 4670 هست.طوری که 3770 در حدود 4770 هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

من هم با نظر کسری موافقم . شما پردازنده i7 و بورد H77 رو میتونی تقریبا با همون هزینه پردازنده i5 و بورد H87 تهیه کنی . یک خبری منتشر شده که اینتل برای نسل بعدی پردازنده هاش از مادربورد های چیپ سری 8 استفاده نمیکنه . یعنی مادربورد H87 قابلیت نصب نسل بعدی پردازنده های اینتل رو نداره . هرچند یک سوکت هستن . من نمیدونم چقدر درسته این موضوع . ولی اگر درست باشه ، سیستمی که شما الان روی سوکت 1150 میگیری قابلیت ارتقاء به نسل بعدی رو نداره .

اما 2 مورد هم هست که پیشنهاد من اینه . رم رو 2 تا 8 گیگی بگیر . یعنی 16 گیگ . اگر بتونی SSD هم بگیری خیلی خوب میشه .

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان , چند تا سوال پیش اومد برام : ببینید این مادربرد سوکت جدید که انتخاب کردم قیمتش 400 تومنه که فقط 25 هزار تومن گرونتر از h77 هست!

- اگه بخوام 3770 با یه مین p8h77-vle که ارزونترین مین هم فکر کنم باشه بگیرم باز 250 تومن اضافه باید بدم , آیا میارزه؟ چون 3770 250 تومن گرون تره و نسل قبل

- این 4670 i5  واقعا بیشتر از 3770 i7  داغ میکنه؟

- آیا 3770 فن جدا میخواد؟ شنیدم کلا i7 ها بیشتر داغ میکنن آخه؟

- آیا چیپ h77 از نظر سرعت و کارائی ضعیفتر از h87 نیست؟

من با توجه به جدید بودن نسل رفتم سمت چیپ h87 و معماری هاسول , البته اگه خبر اینتل درست باشه نااچارم برم سراغ همون 3770

ویرایش شده توسط m3d
لینک به دیدگاه

شما میتونی ASRock H77 Pro4/MVP بگیری که حدود 350 تومانه . از اون ایسوس که گفتی بهتر هم هست .

اختلاف 4670 با 3770 معمولی حدود 240 تومانه . 50 تومان کم کنی بابت مادربورد ، 190 تومان باید هزینه کنی . 

بیشتر داغ نمیکنه 4670 . چون شما اورکلاک نمیکنی ، فرق چندانی نداره . در حد چند درجه .

اگر اور کنی یا 24 ساعته بخوای استفاده کنی بهتره فن جداگانه بگیری . 3770 معمولی اور نمیشه . پس اگر بخوای 24 ساعته استفاده کنی بهتره یک فن بهتر از فن خودش بگیری .

این 2 چیپ خیلی تفاوت ندارن . بیشترین تفاوتشون روی سوکت ساتا 3 و یو اس بی 3 هست . با چند تا تفاوت جزئی دیگه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...