رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

میتونی GREEN X-9 PREDATOR رو با قیمت حدود 530 تومان بگیری .

من کیفیت ساخت ایسوس رو بیشتر قبول دارم  .البته سری بیگ بنگ MSI هم خیلی خوبه . یکی از برتریهای اون هم ساپورت تا 128 گیگ رم هست . ایسوس به جز این مورد تو بقیه موارد به نظر من بهتره و امکانات بیشتری هم در اختیار کاربر میذاره .

خیلی ممنون از پاسختون 

راستی کیس ارزونتری وجود نداره چون اگه من بخوام این کیس رو بخرم با توجه به بودجم باید قیمت کیس رو از قطعات دیگه کم کنم که باعث ضعیف تر شدن سیستم میشه کیسی با این ابعاد تا نهایتا 300 موجود هست

در مورد رم فکر میکنم 128 گیگ خیلی زیاد و بی فایدست نهایتش 16 گیگ با فرکانس 2000 کافیه . و اگر اگر توی بقیه موارد ایسوس بالا تره پس ایسوس رو میگیرم ولی اگر میشه بی زحمت در مورد امکانات بیشتره ایسوس صحبت کنید

اورکلاک برای من زیاد مهم نیست مهم برای من کیفیت صدای عالی پورت لن پر سرعت و دیگر پورت هاست و بازدهی بیشتره چه در بازی های سنگین چه در رندر البته میدونم برای بازی انتخاب کارت گرافیک مهمه ولی در کل کودومشون حتی ذره ای بهتره و از همه مهم تر برای آینده کدوم بهتر جواب میده 

سیستم مد نظر من اینه به نظر شما کدوم بهتره 1 یا 2 نظر و پیشناهاداتون چیه :

مادر برد  MSI Big Bang X-Power X791  یا ASUS Rampage IV Extreme2

سی پی یو Intel® Core™ i7-3930K Sandy Bridge-E Processor

گرافیک MSI GTX 780 3GB GDDR51 یا ASUS GTX 780 3GB GDDR5 2

رم Kingston HyperX Beast 16GB 8GBx2 2400MHz

هارد samsung ssd 840 pro 256 + WD Caviar Black 2 TB HDD

کیس CASE GREEN DRAGON PRO یا مدلی که به مادر برد msi بخوره

پاور Power Green GP750B-OC 

ببخیشد طولانی شد . تشکر .

ویرایش شده توسط legend761
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سیستم مشکلی نداره 

فقط گرافیک رو 640 بگیر نوع ddr5 سمت ddr3 دارش نرو 

gt 640 ddr5 مال کدوم برند؟ببخشید که اینقدر آماتورم.

لینک به دیدگاه

شما پاور رو 530 وات بگیر . 600 وات زیاده برای این سیستم . در عوض گرافیک رو Gainwarad GTX650 Golden Sample 1GB GDDR5 بگیر که 420 تومان قیمتشه و خیلی بهتر از کارتهاییه که گفتی .

پاوری که میگید مدلشو کامل میگین مثلا اینجوری : GP480A-SP

گرافیک زیاد برام مهم نیست.چون زیاد اهل بازی نیستم.ی کارت معمولی و خوب بخوام (ژیر 200 تومن) معرفی میکنید.

ویرایش شده توسط srahas
لینک به دیدگاه

سلام

برای این سی پی یو 4770  ک اورکلک نمیشه  یک مادربرد ( دو کارته) خنک و یک کولر (که دمارو از 50 درجه بیشتر نشه )معرفی کنید 

کیس x7اگه کولر پیشنهادی جا نشد کیس هم تعییر بدید 

سیستم از صبح تا شب زیر رندر برای کار میخوام

لینک به دیدگاه

مادربورد ASUS Z87-A با قیمت حدود 640 تومان .  هم کراس پشتیبانی میکنه و هم SLI . در حالت 8-8 . مادربوردهای ارزونتر فقط کراس پشتیبانی میکنن و اون هم در حالت 16-4

کولر ترمال رایت ماچو انتخاب خوبیه . میشه یک فن اضافه هم روش بست که کارای اون رو بیشتر میکنه . تو همون X7 هم به راحتی جا میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1. کیس Case : Green

2. پاور Power : Green 380 watt  

3. M.B : Asus P8H61MLE  

4. CPU : Intel Core 2020  

5. H.D.D : IDE Western Digital 500 GB

6. RAM : 4GB Geil 

7. D.V.D Writer Pioneer 

8. Mouse & Keyboard : Farassoo 

سلام دوستان این کیس برای سرور 4 تا سیستم که تو یه اداره هستند خوبه؟ یا پیشنهاد دیگری دارین؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون 

راستی کیس ارزونتری وجود نداره چون اگه من بخوام این کیس رو بخرم با توجه به بودجم باید قیمت کیس رو از قطعات دیگه کم کنم که باعث ضعیف تر شدن سیستم میشه کیسی با این ابعاد تا نهایتا 300 موجود هست

در مورد رم فکر میکنم 128 گیگ خیلی زیاد و بی فایدست نهایتش 16 گیگ با فرکانس 2000 کافیه . و اگر اگر توی بقیه موارد ایسوس بالا تره پس ایسوس رو میگیرم ولی اگر میشه بی زحمت در مورد امکانات بیشتره ایسوس صحبت کنید

اورکلاک برای من زیاد مهم نیست مهم برای من کیفیت صدای عالی پورت لن پر سرعت و دیگر پورت هاست و بازدهی بیشتره چه در بازی های سنگین چه در رندر البته میدونم برای بازی انتخاب کارت گرافیک مهمه ولی در کل کودومشون حتی ذره ای بهتره و از همه مهم تر برای آینده کدوم بهتر جواب میده 

سیستم مد نظر من اینه به نظر شما کدوم بهتره 1 یا 2 نظر و پیشناهاداتون چیه :

مادر برد  MSI Big Bang X-Power X791  یا ASUS Rampage IV Extreme2

سی پی یو Intel® Core™ i7-3930K Sandy Bridge-E Processor

گرافیک MSI GTX 780 3GB GDDR51 یا ASUS GTX 780 3GB GDDR5 2

رم Kingston HyperX Beast 16GB 8GBx2 2400MHz

هارد samsung ssd 840 pro 256 + WD Caviar Black 2 TB HDD

کیس CASE GREEN DRAGON PRO یا مدلی که به مادر برد msi بخوره

پاور Power Green GP750B-OC 

ببخیشد طولانی شد . تشکر .

متاسفانه کیس دراگون پرو مادربورد تا سایز L-ATX پشتیبانی میکنه . مادربوردهای انتخابی شما XL-ATX هستن . ارزونترین کیسی که من سراغ دارم برای این بوردها همون X9 هست .

مادربورد ایسوس بهتره . هم قیمت کمتری داره و هم از نظر کیفیتی و امکاناتی بهتره . امکاناتی مثل پورت eSATA ، تعداد بیشتر پورت USB3 ، داشتن بلوتوث ، مدار تغذیه بهتر .

گرافیک رو من ایسوس ترجیح میدم . چون 2 تا MSI داشتم و هر دو خراب شدن . ایسوس همیشه کیفیت بهتری داشته . مخصوصا این کارت که سری رفرنس هست در واقع . البته رفرنسی که فن خیلی خوبی داره .

رم خوبه . ولی مادربورد شما از حالت 4 کاناله پشتیبانی میکنه . شما 4 تا ماژول 8 گیگ بگیری خیلی عملکرد بهتری داره . اگر 16 گیگ بیشتر نمیخوای ، 4 تا 4 گیگی بگیر . فرکانس پایینتر هم بگیری مشکلی برات ایجاد نمیکنه . تفاوتی نمیبینی چندان .

هارد رو بلک نگیر.  چون هزینه اضافیه وقتی SSD داری . یا سیگیت بگیر و یا وسترن گرین یا بلو . SSD رو هم پیشنهاد میکنم Corsair Force GS 128GB SATA3 بگیری . البته اگر گیر بیاد . قیمتش بهتره . کیفیت و سرعتش هم بهتره .

کیس رو که گفتم .

پاور هم خوبه . ولی اگر 850 رو برداری مطمئن تره . اختلاف قیمتشون کمه و ارزش داره .

لینک به دیدگاه

پاوری که میگید مدلشو کامل میگین مثلا اینجوری : GP480A-SP

گرافیک زیاد برام مهم نیست.چون زیاد اهل بازی نیستم.ی کارت معمولی و خوب بخوام (ژیر 200 تومن) معرفی میکنید.

GP-530A-EU

زیر 200 تومان کارت گرافیک که بشه باهاش بازی کرد نداریم . کارتهای این رده تا 300 تومان برای دیدن فیلم و کارهای روزمره مناسب هستن . حداقل کارت برای بازی که بتونه اونها رو اجرا کنه جیفورس 630 و یا AMD 6670 هست . کارتهای پایینتر بیشتر بازیها رو نمیتونن اجرا کنن و یا با مشکلات زیاد اجرا میکنن .

لینک به دیدگاه

1. کیس Case : Green

2. پاور Power : Green 380 watt  

3. M.B : Asus P8H61MLE  

4. CPU : Intel Core 2020  

5. H.D.D : IDE Western Digital 500 GB

6. RAM : 4GB Geil 

7. D.V.D Writer Pioneer 

8. Mouse & Keyboard : Farassoo 

سلام دوستان این کیس برای سرور 4 تا سیستم که تو یه اداره هستند خوبه؟ یا پیشنهاد دیگری دارین؟

فقط برای اینکه سرو شبکه باشه استفاده میشه یا قراره باهاش کارهای سنگین انجام بدید ؟ اگر برای سرور شبکه میخوای خوبه . چون یکی از دوستان پردازنده 620 رو برای سرور استفاده کرد و مشکلی نداشت .

لینک به دیدگاه

اقا یه سری سوال دارم بزارید بپرسم راحت شم دیگه  :huh:

اول اینکه فرق پاور 600-EU با 650OC چیه ؟

دوم اینکه من سی پی یو 3570 گرفتم ، این پردازنده خنک کننده میخواد ؟؟؟

سوم اینکه من تو بعضی کیسا میبینم یه سری شلنگ توش هست ، کلا نمیدونم چین اونا یه توضیح میدین که چی هستن و چرا استفاده میشن 

بازم سوال هست اما الان یادم نمیاد 

لینک به دیدگاه

اقا یه سری سوال دارم بزارید بپرسم راحت شم دیگه  :huh:

اول اینکه فرق پاور 600-EU با 650OC چیه ؟

دوم اینکه من سی پی یو 3570 گرفتم ، این پردازنده خنک کننده میخواد ؟؟؟

سوم اینکه من تو بعضی کیسا میبینم یه سری شلنگ توش هست ، کلا نمیدونم چین اونا یه توضیح میدین که چی هستن و چرا استفاده میشن 

بازم سوال هست اما الان یادم نمیاد 

فرق اصلی این 2 پاور تو مقدار توان اونهاست . 50 وات با هم اختلاف دارن . فرق دوم تو راندمان اونهاست که 650 راندمان بالاتری داره . فرق سوم تو استانداردهای امنیتی اونهاست که 650 استانداردهای بیشتری داره . 650 دارای قابلیت مدیریت کابل هست . 650 در کل کیفیت ساخت بهتری هم داره .

اگر 24 ساعته استفاده میکنی بهتره که یک خنک کننده بگیری برای 3570 . ولی اگر همیشه روشن نیست و کار سنگین نمیکشی به طور مداوم ، نیازی نیست .البته کیس مناسب مهمه که داشته باشی .

اون شلنگها اگر توشون مایع باشه مربوط به خنک کننده آبی هست که برای قطعات تو کاربرهای خاص مثل اورکلاک کاربرد داره . اگر هم توش نور باشه که فقط تزئینیه .

لینک به دیدگاه

اقایون یه سوال ساده کدوم یک از این هارد ها.

WD GREEN 1T 7200 64 MB

VS

WD BLUEB 1T 7200 64 MB

الان من کدومش رو انتخاب کنم.

اگر برای آرشیو استفاده میکنی و یک SSD داری ، گرین رو بگیر . ولی اگر به عنوان هارد اصلی هست و سیستم عامل روش نصب میشه بلو رو بگیر.

لینک به دیدگاه

فرق اصلی این 2 پاور تو مقدار توان اونهاست . 50 وات با هم اختلاف دارن . فرق دوم تو راندمان اونهاست که 650 راندمان بالاتری داره . فرق سوم تو استانداردهای امنیتی اونهاست که 650 استانداردهای بیشتری داره . 650 دارای قابلیت مدیریت کابل هست . 650 در کل کیفیت ساخت بهتری هم داره .

اگر 24 ساعته استفاده میکنی بهتره که یک خنک کننده بگیری برای 3570 . ولی اگر همیشه روشن نیست و کار سنگین نمیکشی به طور مداوم ، نیازی نیست .البته کیس مناسب مهمه که داشته باشی .

اون شلنگها اگر توشون مایع باشه مربوط به خنک کننده آبی هست که برای قطعات تو کاربرهای خاص مثل اورکلاک کاربرد داره . اگر هم توش نور باشه که فقط تزئینیه .

اره 24 ساعت استفاده میکنم ، خب چه خنک کننده ای باید بگیرم ؟ 

ببینید سیستم من اینه :

m.b:asus p8H77-v

cpu:i5 3570

vga:gtx760

hard:wd 1tb blue

ram:8gb hyperx 1600

کیس من x-3 هستش ، با این قطعات (سیستم فقط برای گیم ) ایا پاور 600-eu جوابگو هست یا باید 650 رو بگیرم ؟ 

لینک به دیدگاه

کیس مشکل سازه . تو این کیس هر خنک کننده ای جا نمیگیره . مگر اینکه فن روی در کیس رو برداری . تمام فنهایی که بهتر از فن خود پردازنده باشن و ارزش خرید هم داشته باشن، بدون باز کردن فن روی در نصب نمیشن تو کیس . شاید Deepcool Icewing 5 Pro نصب بشه . قیمتش حدود 90 تومانه .

پاور 600 وات جوابگو هست . ولی چون شما 24 ساعته استفاده میکنی ، بهتره که پاور قویتری بگیری . نظر من اینه که 650 وات رو برداری .

لینک به دیدگاه

کیس مشکل سازه . تو این کیس هر خنک کننده ای جا نمیگیره . مگر اینکه فن روی در کیس رو برداری . تمام فنهایی که بهتر از فن خود پردازنده باشن و ارزش خرید هم داشته باشن، بدون باز کردن فن روی در نصب نمیشن تو کیس . شاید Deepcool Icewing 5 Pro نصب بشه . قیمتش حدود 90 تومانه .

پاور 600 وات جوابگو هست . ولی چون شما 24 ساعته استفاده میکنی ، بهتره که پاور قویتری بگیری . نظر من اینه که 650 وات رو برداری .

خود سی پی یو فن داره ، یعنی به نظرتون این فن تو کیس جا نمیگیره ؟؟؟!! بعید میدونما

24 ساعته که نه ، تو 90 درصد اوقات از ساعت 12 شب تا 12 صبح خاموشه 

لینک به دیدگاه

فن خود پردازنده که جا میگیره . فن های تو حد اون هم جا میگیرن . فن های بهتر معمولا اندازه بزرگتری دارن . اون فن که گفتم چون به حالت افقی هست ارتفاع کمتری داره . احتمالا جا میگیره .

اگر استفاده از سیستم به این شکله ، همون 600 وات کفایت میکنه . ولی جا برای اضافه کردن هیچ چیزی نداری دیگه .

لینک به دیدگاه

فن خود پردازنده که جا میگیره . فن های تو حد اون هم جا میگیرن . فن های بهتر معمولا اندازه بزرگتری دارن . اون فن که گفتم چون به حالت افقی هست ارتفاع کمتری داره . احتمالا جا میگیره .

اگر استفاده از سیستم به این شکله ، همون 600 وات کفایت میکنه . ولی جا برای اضافه کردن هیچ چیزی نداری دیگه .

دقیقا منم به همین فکر میکنم که 650 اینده نگر تره چون امکان داره بعدا قطعه ای رو ارتقاع بدیم 

لینک به دیدگاه

سلام

Thermaltake Frio تو کیس x7 version 2 جا میگیره؟

بله .مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

دوستان مطمئنین که کارت giga gtx 760 در کیس x-3 جا میگیره ؟؟؟؟

این سیستم منه : 

مطمئنین که یه پاور 600 جوابگوی این سیستم هست ؟ چون کارت 760 به تنهایی 500 وات نیاز داره !!

لینک به دیدگاه

دوستان مطمئنین که کارت giga gtx 760 در کیس x-3 جا میگیره ؟؟؟؟

این سیستم منه : 

مطمئنین که یه پاور 600 جوابگوی این سیستم هست ؟ چون کارت 760 به تنهایی 500 وات نیاز داره !!

از اون جهت میگم که این کارت 295 طول داره اما کیس فقط 290 جا میگیره 

لینک به دیدگاه

سوال دیگه ای هم که دارم اینه که یه سریا میگن که اگه سیستم واسه گیم میخوای پس z77 بردار نه h77 . میخواستم بدونم فرق این دو تو گیم چیه و چه تاثیری داره ؟

لینک به دیدگاه

پاور 600 جوابگو هست . ولی همونطور که گفتم  دیگه نمیتونی چیزی اضافه کنی.  اون 500 وات که نوشتن برای حداقل پاور مورد نیاز برای سیستمیه که این کارت روش نصب میشه که اون سیستم حداقل ها رو داره .

اگر اندازه کارت 295 میلیمتره جا نمیشه تو کیس X3 . باید کیس بزرگتر بگیری . مثلا X5 . تو X5 با برداشتن یک محفظه هارد میشه کارت تا 400 میل نصب کرد .

Z77 با H77  تنها تفاوت اصلیشون اینه که Z77 قادر به اورکلاک پردازنده های سری K هست و H77 نمیتونه . ضمن اینکه بیشتر مادربوردهای H77 نمیتونن از SLI پشتیبانی کنن .

لینک به دیدگاه

پاور 600 جوابگو هست . ولی همونطور که گفتم  دیگه نمیتونی چیزی اضافه کنی.  اون 500 وات که نوشتن برای حداقل پاور مورد نیاز برای سیستمیه که این کارت روش نصب میشه که اون سیستم حداقل ها رو داره .

اگر اندازه کارت 295 میلیمتره جا نمیشه تو کیس X3 . باید کیس بزرگتر بگیری . مثلا X5 . تو X5 با برداشتن یک محفظه هارد میشه کارت تا 400 میل نصب کرد .

Z77 با H77  تنها تفاوت اصلیشون اینه که Z77 قادر به اورکلاک پردازنده های سری K هست و H77 نمیتونه . ضمن اینکه بیشتر مادربوردهای H77 نمیتونن از SLI پشتیبانی کنن .

ممنون بابت پاسخ

اخه من دیگه کیسو گرفتم ، توی مشخصات کیس نوشته که تا 400 میل هم میشه ارتقاعش داد ، این چطوری میشه ؟؟؟ و اینکه چون کارت گیگابایت 3x هست شاید طولش زیاده ، اگه asus بگیرم چون 2x هست قطعا طول کمتری داره درسته ؟

پس تو گیم تاثیری ندارن ، فقط در اور کردن تفاوت دارن 

لینک به دیدگاه

الان مشخصات کیس رو خوندم . تو بالاترین اسلات مادربورد میتونی تا 40 سانت هم بذاری کارت . مشکلی نداره . ولی فقط تو بالاترینش . روی محفظه هارد میمونه .

تو کار اصلا فرقی ندارن این دو چیپ.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...