رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

بنده قصد خرید یک سیستم واسه کارم که 90% با نرم افزار 3dmax هست رو در هفته آینده دارم

خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم و مطالب فنی زیادی دستم اومد و سیستم زیر رو با توجه به بودجه ای که دارم انتخاب کردم

از شما اساتید هم میخوام نظر خودتون رو بگید تا من با خیال راحت خرید کنم !

CPU : Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770

Main : ASUS Z87-K LGA1150 MB

Ram : corsair vengens 8gig 1600 از این رم میخوام 2 عدد بخرم

Power : GREEN GP650-OC

H.D.D : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

SSD - ADATA SX900 64GB

واسه خرید ASUS H87-Pro یا ASUS Z87-K موندم کودمش رو انتخاب کنم !

کولر هم موندم چی بگیرم البته سمت اورکلاک نمیرم ولی نمیخوام دمای cpu  بالا بره که مشکلی پیش بیاد

کیس که اصلا نمیدونم چی بخرم خیلی گیج شدم ولی این مدل ها به نظرم خوب اومد

green x3

green x5

Raidmax Orion
Cooler Master USP 100
Cooler Master K380

کارت گرافیک خوب خودم دارم و نیاز به خریدش ندارم

در ضمن  نميخوام پول امكاناتي رو كه استفاده نميكنم بدم

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

ویرایش شده توسط jimm
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام بر اساتید محترم 

میخاستم نظرتون رو درباره ی این سیستم بگین 

سی پی یو : Intel® Core™ i7-3930K Sandy Bridge-E Processor 

مادربرد: MSI Big Bang Xpower-2 X79

گرافیک :  GIGABYTE GTX760 WIN FORCE 3way_sli

ممنون میشم زودتر بگین 

و اینکه اسین سیستم تو بازیهایی مثل کرایسیس 3 چند فریم میزنه؟

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

بنده قصد خرید یک سیستم واسه کارم که 90% با نرم افزار 3dmax هست رو در هفته آینده دارم

خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم و مطالب فنی زیادی دستم اومد و سیستم زیر رو با توجه به بودجه ای که دارم انتخاب کردم

از شما اساتید هم میخوام نظر خودتون رو بگید تا من با خیال راحت خرید کنم !

CPU : Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770

Main : ASUS Z87-K LGA1150 MB

Ram : corsair vengens 8gig 1600 از این رم میخوام 2 عدد بخرم

Power : GREEN GP650-OC

H.D.D : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

SSD - ADATA SX900 64GB

واسه خرید ASUS H87-Pro یا ASUS Z87-K موندم کودمش رو انتخاب کنم !

کولر هم موندم چی بگیرم البته سمت اورکلاک نمیرم ولی نمیخوام دمای cpu  بالا بره که مشکلی پیش بیاد

کیس که اصلا نمیدونم چی بخرم خیلی گیج شدم ولی این مدل ها به نظرم خوب اومد

green x3

green x5

Raidmax Orion

Cooler Master USP 100

Cooler Master K380

کارت گرافیک خوب خودم دارم و نیاز به خریدش ندارم

در ضمن  نميخوام پول امكاناتي رو كه استفاده نميكنم بدم

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

مادربورد رو H87 بگیر . چون پردازنده شما توانایی اورکلاک نداره و مادربورد Z هم برای اورکلاک هست . H87 کاملا برای شما کافیه .

کارت گرافیکت چیه ؟ اگر مصرفش بالا نیست ، برای صرفه جویی در هزینه میتونی پاور 600A-EU بگیری . حدود 200 تومان ارزونتره .

SSD رو بهتره 128 گیگ بگیری . Corsair Force GS 128GB حدود 435 تومان قیمت داره که به صرفه هست . کیفیت خوبی هم داره .

کولر رو ترمال رایت ماچو بگیر . 160 تومانه و کیفیت خوبی داره .

کیس رو X7 بگیر . کولر ماچو که تو X3 جا نمیشه . X5 هم کوچکه و خیلی با X7 تفاوت قیمت نداره . X7 امکانات و تهویه خیلی خوبی داره .

لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید محترم 

میخاستم نظرتون رو درباره ی این سیستم بگین 

سی پی یو : Intel® Core™ i7-3930K Sandy Bridge-E Processor 

مادربرد: MSI Big Bang Xpower-2 X79

گرافیک :  GIGABYTE GTX760 WIN FORCE 3way_sli

ممنون میشم زودتر بگین 

و اینکه اسین سیستم تو بازیهایی مثل کرایسیس 3 چند فریم میزنه؟

این سیستم برای بازی خیلی مناسب نیست . پردازنده 3930K تو بازی از 4770K ضعیفتره . شما 4770 با مادربورد سری ماکسیموس بگیری خیلی بهتره . ارزونتر هم در میاد . البته شما میخوای 3 تا کارت بزرگ رو با هم رو سیستم ببندی که نیاز به مادربوردی داری که فاصله اسلات های Pci-E مناسبی داشته باشه . ماکسیموس اکستریم به کارت میاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سیستم برای بازی خیلی مناسب نیست . پردازنده 3930K تو بازی از 4770K ضعیفتره . شما 4770 با مادربورد سری ماکسیموس بگیری خیلی بهتره . ارزونتر هم در میاد . البته شما میخوای 3 تا کارت بزرگ رو با هم رو سیستم ببندی که نیاز به مادربوردی داری که فاصله اسلات های Pci-E مناسبی داشته باشه . ماکسیموس اکستریم به کارت میاد .

انوقت نظرتون درمورد گرافیکا چیه ؟

و اینکه مادربرد این چه طوره؟ 

http://www.msi.com/product/mb/Z87-XPOWER.html#specification

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جا چرا اینو میگی ؟؟

3930 قطعا تو 90 درصد از بازی ها با 4770 تفاوت خاصی نداشته اما با قابلیت 16X روی SLI تو تست های کمی قوتر هم عمل کرده . (اینم باید گفتن که تو بازی های سی پی یو محور 3930 قوی تر 4770 عمل کرده )

-----------

البته درسته این سیستم اصلا به درد گیم نمی خوره 3 تا 760 اصلا به درد نمیخوره تو  گیم بالای 70 نمی تونه فریم بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جا چرا اینو میگی ؟؟

3930 قطعا تو 90 درصد از بازی ها با 4770 تفاوت خاصی نداشته اما با قابلیت 16X روی SLI تو تست های کمی قوتر هم عمل کرده . (اینم باید گفتن که تو بازی های سی پی یو محور 3930 قوی تر 4770 عمل کرده )

-----------

البته درسته این سیستم اصلا به درد گیم نمی خوره 3 تا 760 اصلا به درد نمیخوره تو  گیم بالای 70 نمی تونه فریم بده

خب پس چیکار کنم؟ میشه یه سیسم پیشنهاد کنین که گرافیکش پول سه تا 760 باشه و خوب فریم بزنه ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان با نتایجی که تا اینجا بدست امده اینا رو انتخاب کنم چه جوریه؟

cpu: core i7 4770k

مادربرد: http://www.msi.com/pic/product/five_pictures1_2852_20130529171649.png

گرافیک: ؟؟؟؟؟ ( یه گرافیک توپ میخام ) دو تا سه تا یکی هر چه بهتره اگر میشه در مورد گرافیک کمکم کنین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرافیک: ؟؟؟؟؟ ( یه گرافیک توپ میخام ) دو تا سه تا یکی هر چه بهتره اگر میشه در مورد گرافیک کمکم کنین 

مگه شما 7990 نداشتی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا با این بورد حال نمی کنم :(

گرافیک برای اینکه بتونی 70 تا 120 فریم بگیری دوتا 770 sli خوبه ، قیمتش هم همون طرفای دوتا 760 میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه شما 7990 نداشتی ؟

انشالله تعویض میکنم :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا با این بورد حال نمی کنم :(

گرافیک برای اینکه بتونی 70 تا 120 فریم بگیری دوتا 770 sli خوبه ، قیمتش هم همون طرفای دوتا 760 میشه

یعنی مادربرد خوبی نیس؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان دوستان دو تا 760 داره تو کرایسیس3 فریم حدود 90 میزنه پس صد در صد 3 تا 760 فریم 110 الی 120 میده 

!!!!!!!!!!!!

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اشتباه کردن

2 تا 680 که میشه 770 فعلی خودشو میکشت میتونست 90 بده چطوری دوستان با 760 90 تا گرفتن ؟ ( روی اخرین حد کیفیت رو 1080 و انتی انالایز خاموش

اینطوری هم جساب نکنید که هرچه قدر گرافیک بیاد به همون اندازه بازدهی میده

مثلا اگه یدونه 760 30 فریم بده

2تا 760 50 فریم میده

3 تا 65 فریم میده

------------------------

دربعضی از بازی ها هم تعداد بیشتر گرافیک باعث افت فریم میشه مثل StarCraft II

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

حامد جا چرا اینو میگی ؟؟

-----------

من با استناد به ریویو های سایت های مختلف این رو گفتم . 3930 فقط تو نرم افزارهایی که توانایی استفاده از هسته های بیشتر اون رو دارن بهتر عمل میکنه . بازیها بیشتر از 2 هسته رو نمیتونن استفاده کنن . تا جایی که من میدونم البته .  در این حالت 4770 عملکرد بهتری داره .این هم لینک یکی از سایت ها :

http://www.anandtech.com/bench/product/836?vs=552

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله تو کرایسیس 3 دو تا 770 فریمی برابر با 90 الی 95 زده نمیدونم عکس العمل 3 تا 760 چه جوری باشه تو این بازی 

بررسی بازی کرایسیس 3 در 2 گرافیک 770

http://8pic.ir/images/64836209032283208398.png

لینک به دیدگاه

بله تو کرایسیس 3 دو تا 770 فریمی برابر با 90 الی 95 زده نمیدونم عکس العمل 3 تا 760 چه جوری باشه تو این بازی 

یه سوال . شما میخوای رکورد گیری کنی ، یا میخوای بازی کنی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال . شما میخوای رکورد گیری کنی ، یا میخوای بازی کنی ؟

اگر هر دوش که بشه چه بهتره نشه هم همون بازی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با استناد به ریویو های سایت های مختلف این رو گفتم . 3930 فقط تو نرم افزارهایی که توانایی استفاده از هسته های بیشتر اون رو دارن بهتر عمل میکنه . بازیها بیشتر از 2 هسته رو نمیتونن استفاده کنن . تا جایی که من میدونم البته .  در این حالت 4770 عملکرد بهتری داره .این هم لینک یکی از سایت ها :

http://www.anandtech.com/bench/product/836?vs=552

بازی ها 4 و 6 هسته هم قابلیت ساپورت دارند ( نمومنش as 3 ,یا بتلفیلد 4 که قراره بیاد) بازی فرکانسه که روشون تاثیر نداره زیاد چیزی که در تست های Anantech بر عکس بود تست هاش خیلی به فرکانس وابسته بود .

( خود شرکت های سازنده گرافیک (انویدیا ) برای بالاترین پرفومنس از 2011 ها استفاده میکنه مخصوصا وقتی SLI میشه )

لینک به دیدگاه

چشم انسان بالاتر از 30 فریم بر ثانیه رو نمیبینه . زیر 30 فریم هم تیک و لگ دیده میشه . برای همین اگر بازی با حداقل 30 فریم اجرا بشه هیچ مشکلی نداره . شما 100 فریم بگیری یا 30 فریم ، یک چیز میبینی . کارت ایده آل اونه که زیر 30 فریم نیاد . برای این حالت کارت باید تو قسمتهایی از بازی که تحرک کمی داره حداقل بهت 60-70 فریم بده تا تو صحنه های پر تحرک به زیر 30 نرسه . کارت 780 با قیمتی در حدود 2600 کاملا این مسئله رو در بهترین و بالاترین جزئیات رعایت میکنه . تایتان کمی بهتره . ولی به قیمتش نمیارزه . میتونی و این لینک مقایسه اونها رو ببینی : http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_780_gaming_review,19.html

البته مدل گیمینگ MSI هنوز نیومده  .ولی رفرنس 780 هم خیلی تفاوت نداره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من که گفتم سه 760 بازدهیش در بهترین حالت و ... بتونه به 770 sli رفرنس برسه توبازی چون درایور ها همچین قدرتی برای ساپورت رو ندارند + محدودیت هایی که بورد و پردازنده واسه این سری بستن ایجاد میکنه

درضمن Crysi s3 جزو معدود بازی هایی که از SLI و CF خوب پشتیبانی می کنه ولی ایا شما می خوای تا اخر عمرت crysis بازی کنی یعنی AS4  و  Cod Ghost  و NFS.. . نمی خوای بازی کنی ؟ مخصوصا که as4 اصلا بالای 1 گرافیک رو ساپورت نمیکنه پس چه بهتر که یک گرافیک قویتر برای اجراش داشته باشیم تا لااقل بتون 60 فریم و ازش بگیریم . یا مثلا NFS  که کلا قفل فریم روی 60 داره . یه کوچولو کم شه لگ میزنه تو بازی .  پس بازم بهتره که کارتمون قوی باشه تا یهو باعث نشه فریم کم شه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من که گفتم سه 760 بازدهیش در بهترین حالت و ... بتونه به 770 sli رفرنس برسه توبازی چون درایور ها همچین قدرتی برای ساپورت رو ندارند + محدودیت هایی که بورد و پردازنده واسه این سری بستن ایجاد میکنه

درضمن Crysi s3 جزو معدود بازی هایی که از SLI و CF خوب پشتیبانی می کنه ولی ایا شما می خوای تا اخر عمرت crysis بازی کنی یعنی AS4  و  Cod Ghost  و NFS.. . نمی خوای بازی کنی ؟ مخصوصا که as4 اصلا بالای 1 گرافیک رو ساپورت نمیکنه پس چه بهتر که یک گرافیک قویتر برای اجراش داشته باشیم تا لااقل بتون 60 فریم و ازش بگیریم . یا مثلا NFS  که کلا قفل فریم روی 60 داره . یه کوچولو کم شه لگ میزنه تو بازی .  پس بازم بهتره که کارتمون قوی باشه تا یهو باعث نشه فریم کم شه

اهان باشه ، خب نه فعلا یکی از بازی های قوی CRYSIS3 هست ! والا نمیدونم یک عدد gtx 780 بردارم یا دو تا gtx 770 ??

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اهان باشه ، خب نه فعلا یکی از بازی های قوی CRYSIS3 هست ! والا نمیدونم یک عدد gtx 780 بردارم یا دو تا gtx 770 ??

با این وضع قیمت ها به نظزم 770 SLI گزینه ی منطقی تریه ، البته سری های تاپ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این وضع قیمت ها به نظزم 770 SLI گزینه ی منطقی تریه ، البته سری های تاپ

این بنظرتون چه طوره؟

EVGA GTX 770 SUPERCLOCKED ACX

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این بنظرتون چه طوره؟

EVGA GTX 770 SUPERCLOCKED ACX

عالیه

در حد 780 رفرنس تونسته پرقورمنس بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...