رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

برای مادربورد asus h87 pro کدوم یکی از این رمها بهتره برای گیم.در ضمن می خوام 2 تا بگیرم تا دوال بشه.

1- http://www.adata-group.com/index.php?action=product_specification&cid=6&piid=152&lan=en

2- http://lioncomputer.ir/product/2250/Kingston%20HyperX%20Blu%201600MHz%204GB%20DDR3/

توی توضیحات رم کینگ استون نوشته به صورت دیفالت روی فرکانس 1333 گیگاهرتزه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فرقی با هم ندارن . تو یک رده هستن . هر دو خوبن . کینگستون رو بگیری بهتره . چون هیت سینک داره و خنک تر کار میکنه .

روی سیستم های سندی بریج 1333 کار میکنه که با XMP میتونه روی 1600 بیاد . روی سیستم شما 1600 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

فرقی با هم ندارن . تو یک رده هستن . هر دو خوبن . کینگستون رو بگیری بهتره . چون هیت سینک داره و خنک تر کار میکنه .

روی سیستم های سندی بریج 1333 کار میکنه که با XMP میتونه روی 1600 بیاد . روی سیستم شما 1600 کار میکنه .

ممنون حامد جان پس همون کینگ استون رو می گیرم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

جناب حامد خان عرض ادب

یه سیستم کامل میخوام جمع کنم با کیس و مانیتور واسپسکر ... بودجه هم بین دو و نیم تا دو و ششصدهفتصد می باشد سیستم هم واسه مصرف خونگیه .

لطفا اگه ممکنه بگید قطعات رو چی انتخاب کنم.

با تشکر سرمیلی

لینک به دیدگاه

درود

بودجم دور 200 تا 270 :( هستش یه گرافیک خوب میخواستم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید .؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

جناب حامد خان عرض ادب

یه سیستم کامل میخوام جمع کنم با کیس و مانیتور واسپسکر ... بودجه هم بین دو و نیم تا دو و ششصدهفتصد می باشد سیستم هم واسه مصرف خونگیه .

لطفا اگه ممکنه بگید قطعات رو چی انتخاب کنم.

با تشکر سرمیلی

سلام عزیز

سیستم برای گیم سنگین استفاده نمیشه پس.  در حد گیم معمولی یک سیستم لیست میکنم برات که برای کار خونگی ایده آل باشه :

ASUS B85-Plus LGA1150 قیمت حدودی 360

Intel Core i3-4130 قیمت حدودی 370

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت حدودی 195

AData XPG SX900 64GB SATA3 SSD قیمت حدودی 340

Sapphire HD 7750 1GB GDDR5 قیمت حدودی 320

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 قیمت حدودی 145

Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 55

GREEN GP480A-EU قیمت حدودی 165

Logitech K200 Wired USB Keyboard قیمت حدودی 60

A4Tech N-708X قیمت حدودی 35

GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 125

Logitech Speaker S220 قیمت حدودی 90

X.Vision XL1920A LED قیمت حدودی 430

جمع :2690

مانیتور همین رو آمار داشتم . اگر مدل دیگه ای میخوای باید ببینی هست تو بازار یا نه . سوالی بود در خدمتم .

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

سیستم برای گیم سنگین استفاده نمیشه پس.  در حد گیم معمولی یک سیستم لیست میکنم برات که برای کار خونگی ایده آل باشه :

ASUS B85-Plus LGA1150 قیمت حدودی 360

Intel Core i3-4130 قیمت حدودی 370

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت حدودی 195

AData XPG SX900 64GB SATA3 SSD قیمت حدودی 340

Sapphire HD 7750 1GB GDDR5 قیمت حدودی 320

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 قیمت حدودی 145

Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 55

GREEN GP480A-EU قیمت حدودی 165

Logitech K200 Wired USB Keyboard قیمت حدودی 60

A4Tech N-708X قیمت حدودی 35

GREEN MAGNUM 2 قیمت حدودی 125

Logitech Speaker S220 قیمت حدودی 90

X.Vision XL1920A LED قیمت حدودی 430

جمع :2690

مانیتور همین رو آمار داشتم . اگر مدل دیگه ای میخوای باید ببینی هست تو بازار یا نه . سوالی بود در خدمتم .

جناب حامد با اجازه شما هاردssd رو اگه حذف کنیم و بقیه قطعات رو ارتقاء بدیم بهتر نیست آخه واسه کسیه که تازه میخواد کامپیوتر یاد بگیره .پیشنهاد شما چیه و اگه موافقید چیو ارتقاء بدیم.

لینک به دیدگاه

درود

بودجم دور 200 تا 270 :( هستش یه گرافیک خوب میخواستم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید .؟

بهترین کارتی که میتونی تهیه کنی Zotac GT630 2GB 128-Bit DDR3 با قیمت حدود 240 تومانه . حداقل پاور باید 380 وات واقعی داشته باشی . اگر بخوای بهتر بگیری باید در حدود 320 هزینه کنی و Sapphire HD 7750 1GB GDDR5 برداری . برای این کارت بهتره پاور حداقل 450 وات داشته باشی . البته%

لینک به دیدگاه

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

جناب حامد اینجوری که من متوجه شدم پس بهترین گزینه ها همون سیستم اولیه که پیشنهاد دادید و هارد ssdرو حذف نکنیم درست فهمیدم.

ویا اگه هارد رو کلا حذف کنیم و مبلغ اون رو از مبلغ کل سیستم کم کنیم اتفاق خواصی نمیفته.پیشنهاد شما چیه.

ویرایش شده توسط sormeyli2000
لینک به دیدگاه

جناب حامد اینجوری که من متوجه شدم پس بهترین گزینه ها همون سیستم اولیه که پیشنهاد دادید و هارد ssdرو حذف نکنیم درست فهمیدم.

دوست عزیز حشو به زبان پارسی اضافه نکنید!

هارد اس اس دی مثل این است که بگوییم تخم مرغ بلدرچین!

از نظر فنی هم اس اس دی هارد نیست!

ویرایش شده توسط Arthur
لینک به دیدگاه

دوست عزیز حشو به زبان پارسی اضافه نکنید!

هارد اس اس دی مثل این است که بگوییم تخم مرغ بلدرچین!

از نظر فنی هم اس اس دی هارد نیست!

حق با شماست به روی چشم فقط ssd

لینک به دیدگاه

ویا اگه هارد رو کلا حذف کنیم و مبلغ اون رو از مبلغ کل سیستم کم کنیم اتفاق خواصی نمیفته.پیشنهاد شما چیه.

نظر من اینه که باشه بهتره . حالا که میتونی داشته باشی و هزینه اون رو برای جای دیگه ای نیاز نداری ، بگیر .

لینک به دیدگاه

نظر من اینه که باشه بهتره . حالا که میتونی داشته باشی و هزینه اون رو برای جای دیگه ای نیاز نداری ، بگیر .

ممنونم که با حوصله به سوالهای من جواب دادید این چندمین سیستمه که با مشورت با شما جمع میکنم و خدا وکیلی یکی از یکی بهترجواب دادن.

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

مادربورد های سری X79 با یک آپدیت بایوس میتونن سری 4xxx رو هم پشتیبانی کنن . اگر تولید جدید باشن بایوسشون آپدیت هست . اگر قدیمی باشن باید یک پردازنده سری 3xxx روشون بذارید و بایوس رو آپدیت کنید . بعد پردازنده 4xxx رو نصب کنید .

برای کار 3D بهتره که حداقل 16 گیگ رم تهیه کنید . 4 ماژول 4 گیگی برای این سیستم بهتره . چون حالت 4 کاناله کار میکنه  .

اگر کارتون فقط 3DMax هست میتونید ار کارت 580 استفاده کنید . این کارت به طور عجیبی تو 3D عالی کار میکنه . تا حدی که کارت 780 هم گاهی اوقات جا میمونه . به نظر من این کارت رو تهیه کنید بهتره . قیمت ارزونتری هم داره . دست دوم هم میشه تهیه کرد .

اگر میخوای SLI کنی و از کارتهایی مثل 580 و یا همون 770 استفاده کنی که بیشتر از 2 اسلات اشغال میکنن ، بهتره مادربوردی بگیری که سایز بزرگتری داشته باشه و فضای کافی برای نصب 2 مارت گرافیک بزرگ رو بده . چون اگر کوچک باشه و فاصله بین اسلاتهاش کم باشن نمیتونی 2 کارت بزرگ رو کنار هم بذاری . اگر نمیخوای SLI کنی مدا X79Pro رو بگیر . حدود 100 تومان گرونتر . ولی بورد بهتریه . برای SLI مادربورد Gigabyte GA-X79-UD5 پیشنهاد میکنم .

پاور رو برای اورکلاک و SLI 2 کارت 580 و یا 770 کم برداشتید . بهتره حداقل 1000 وات بگیرید . اون هم از برند معتبرتر . مثل گرین . اگر 1200 وات هم بردارید بهتره . چون سیستم شما مطمئنا به مدت طولانی روشن میمونه در حالت کار حداکثر و بهتره که پاور بهتری داشته باشه .

کولر پردازنده هم بستگی به بودجه و مقدار اور داره . اگر اورکلاک در حد معمولی باشه یک کولر مثل Thermalright HR-02 Macho با قیمت حدود 140 تومان جواب میده . اگر اورکلاک نیمه حرفه ای میخواهید بکنید بهتره که کولری در حد ThermalRight Silver Arrow SB-E Extreme Cooler که در حدود 300 تومانه بگیرید . اگر هم اورکلاک حرفه ای میخوایهید انجام بدید بهتره که واترکولینگ تهیه کنید .

ممنن از کمکتون که این همه وقت گذاشتین تایپ کردین واطلاعاتتون بی منت در اختیار من گزاشتین فقط چند مورد دیگه اول که نطرتون در مورد کیس نگفتین دوم که نطر منم رو 16 گیگ رم بود اون 2× رو ندیدین سوم که واسه سیستم ضرر نداره فرضا 3 روز رو 100% اور هم باشه کار کنه؟ البته به شرطی که با کولر دماشو پایین نگه داشته باشم

چهارم مطمعا هستید 580 تا این هد جواب میده؟؟؟ فک میکنم اکبندش 1 تومن باشه کار کرده 800 اگه واقعا اینجور باشه عالی میشه! مدل 3 گیگ مد نطرتون هست یا 1.5 گیگ

لینک به دیدگاه

ممنونم که با حوصله به سوالهای من جواب دادید این چندمین سیستمه که با مشورت با شما جمع میکنم و خدا وکیلی یکی از یکی بهترجواب دادن.

با سپاس فراوان

خواهش میکنم عزیز . موفق باشی

لینک به دیدگاه

ممنن از کمکتون که این همه وقت گذاشتین تایپ کردین واطلاعاتتون بی منت در اختیار من گزاشتین فقط چند مورد دیگه اول که نطرتون در مورد کیس نگفتین دوم که نطر منم رو 16 گیگ رم بود اون 2× رو ندیدین سوم که واسه سیستم ضرر نداره فرضا 3 روز رو 100% اور هم باشه کار کنه؟ البته به شرطی که با کولر دماشو پایین نگه داشته باشم

چهارم مطمعا هستید 580 تا این هد جواب میده؟؟؟ فک میکنم اکبندش 1 تومن باشه کار کرده 800 اگه واقعا اینجور باشه عالی میشه! مدل 3 گیگ مد نطرتون هست یا 1.5 گیگ

در مورد کیس نظر ندادم چون مشکلی نداره . کیس مناسبیه . قیمت خوبی داره و کیفیت و فضای مناسبی در اختیارت میذاره .

سیستم رو که نمیتونی 100 درصد اور کنی . مثلا فرکانس 3.2 رو برسونی به 6.4 . این حالت اصلا مدت طولانی نمیتونی سیستم رو پایدار نگهداری . حتی روی LN2 . میتونی کمی اورکلاک کنی و با یک کولر خوب کار کنی . مشکلی ایجاد نمیشه . در کل استهلاک سیستم در حالت اورکلاک بیشتره .

این لینک رو ببین :

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-titan-opencl-cuda-workstation,3474.html

با یکی از بچه ها که دنبال سیستم برای رندر بود خیلی بحث کردیم سر کارت . نتیجه ای که گرفتیم این بود که کارت 580 با حافظه 3 گیگ بهترین کارت از نظر پرفورمنس به قیمت برای کارهای 3D هستش . تو رندرهای ویدئویی حرفی برای گفتن نداره . ولی تو رندرهای گرافیکی 3D خیلی عالی کار میکنه .

این لینک هم صفحه دیگه اون یکیه : http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-titan-opencl-cuda-workstation,3474-15.html

این یکی هم میتونی ببینی :

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493.html

لینک به دیدگاه

اخه گرافیک فقط توی viow port استفاده میشه نه توی رندرینگ توی رندر فقط cpu هست منم با v-ray کار میکنم نه i-ray

لینک به دیدگاه

سلام

مخواستم بپرسم برای برد asus h87 pro کدوم پردازنده به صرفه تره واسه بازی.

1- i5 4670

2- i5 4570

3-i5 4430 

نظر خودم 4570 هستش طبق لینک زیر

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4570-vs-Intel-Core-i5-4430

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

من با v-ray رندر میگرما فقط CPU مهمه واسه رندر کارت گرافیک رو واسه viowport میخوام فقط

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان عزیز کیس بنده GRREN FUSION هست،می خوام ببینم کولر تا ارتفاع چه اندازه جواب میده؟

روی درش یه فن 25سانتی رو درش هست،می خوام بدونم ارتفاع با فن روی در و بدون فن چقدر هست؟

لینک کیس:
Green fusion Case

مثلا کولر ICE_MATRIX_600 و coolermaster V6GT و coolermaster Z600 جا می شه؟

بهترین کولر دست دوم حدود 100-150 که می تونم تهیه کنم چیه؟

دست گل تون دردنکنه53.gif

لینک به دیدگاه

اخه گرافیک فقط توی viow port استفاده میشه نه توی رندرینگ توی رندر فقط cpu هست منم با v-ray کار میکنم نه i-ray

منم مكس و ويري كار ميكنم نيازي به گرافيك بالا نيس

لینک به دیدگاه

بهترین کارتی که میتونی تهیه کنی Zotac GT630 2GB 128-Bit DDR3 با قیمت حدود 240 تومانه . حداقل پاور باید 380 وات واقعی داشته باشی . اگر بخوای بهتر بگیری باید در حدود 320 هزینه کنی و Sapphire HD 7750 1GB GDDR5 برداری . برای این کارت بهتره پاور حداقل 450 وات داشته باشی . البته%

تشکر از راهنمایتان

در شهر ما فقط گیگابایت و msi موجود میباشد .

Gigabyte GV-N630-2G

به نظر شما گیگا بگیرم بهتره یا msi

?

فرقشون داخل چیه با zotac

??

ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

لینک به دیدگاه

منم مكس و ويري كار ميكنم نيازي به گرافيك بالا نيس

یکم راهنمایتون کلی نبود؟ من کار سنگین با 3D max میبندما جوریه که دیگه گرافیک لپتاپم GTX 660 m رو صفحه HD دیگه جواب نمیده...

لینک به دیدگاه

یکم راهنمایتون کلی نبود؟ من کار سنگین با 3D max میبندما جوریه که دیگه گرافیک لپتاپم GTX 660 m رو صفحه HD دیگه جواب نمیده.

ببين تاثير گرافيك بيشتر در viow port هست حالا اكه كارات جوري هست كه در ديدن سايه ها مشكل پيدا ميكني بايد گرافيك خوب بخري

ولي اگه كارت معمولي تا متوسط و حتي خوب هست گرافيك معمولي خوبه

بقيه سيستمت چي هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...