رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان بین این دو تا سیستم کدوم رو انتخاب کنم :

بیشتر برای بازی میخوام

Motherboard MSI 970A-G43

CPU = AMD FX-8320

RAM جی اسکیل RipjawsX  1866 CL9 DDR3

MSI ATI Radeon 7750 DDR3

یا

Motherboard - Asus P8B75-M LX

CPU = Intel Core i5 3330

Ram DDR3 = Corsair XMS3 8Gb

VGA/Graphics Card = Sapphire HD 7770 1GB GDDR5

سیستم اول گرافیک ضعیف تری نسبت به سیستم دوم داره ولی سی پی یو 8320از i5 3330 قوی تره 

ویرایش شده توسط tron
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

از پاسخ هاتون ممنون

دوستان اگر توی این رنج هم پیشنهادی دارید بدید ممنون میشم

راستی برای این سیستم پاور گرین 430 کافیه یا کمه ؟

لینک به دیدگاه

از پاسخ هاتون ممنون

دوستان اگر توی این رنج هم پیشنهادی دارید بدید ممنون میشم

راستی برای این سیستم پاور گرین 430 کافیه یا کمه ؟

سیستم دوم برای گیم بهتره .

درسته که پردازنده اول قویتره ، ولی تو گیم پردازنده اینتل کارایی بهتری داره . گرافیک 7770 هم که قویتره .

پاور 430 وات خوبه . ولی اگر در آینده بخوای چیزی اضافه کنی ممکنه کمی اذیت کنه . به نظر من 480 وات مطمئن تره .

لینک به دیدگاه

سیستم دوم برای گیم بهتره .

درسته که پردازنده اول قویتره ، ولی تو گیم پردازنده اینتل کارایی بهتری داره . گرافیک 7770 هم که قویتره .

پاور 430 وات خوبه . ولی اگر در آینده بخوای چیزی اضافه کنی ممکنه کمی اذیت کنه . به نظر من 480 وات مطمئن تره .

آقا حامد ممنون از پاسخت

حالا اگر CPU رو به i3 3240 تغییر بدم و به جاش بودجه رو به کارت گرافیک بدم سیستم خیلی ضعیف میشه ؟

لینک به دیدگاه

پردازنده i3 با i5 تفاوت زیادی داره . اختلاف قیمتش هم زیاده . الان این 2 پردازنده حدود 210 تومان اختلاف دارن . با این مقدار هزینه بیشتر نمیتونی کارت خیلی بهتری بگیری . نهایتا 7790 یا 650 ti . البته اگر تا 700 برای گرافیک هزینه کنی میتونی 7850 هم بگیری . ولی این رو هم در نظر داشته باش که کارت قویتر پاور قویتر هم میخواد . 7850 حداقل 500 وات پاور میخواد . فکر میکنم 2 تا 6 پین هم باید برای برقش داشته باشه . پس پاور 600 وات گرین رو باید براش بگیری که 2 تا 6 پین داره . 7790 هم پاور 530 وات گرین رو باید براش بگیری .

در نهایت به نظر من پردازنده رو همین i5 بگیر . گرافیک رو یا همون 7770 و یا یک گرافیک بهتر دست دوم بگیر . اما یک مورد دیگه هم هست . رم رو یک ماژول 8 گیگ نگیر. 2 تا 4 گیگ بگیر . مثلا Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 . دوکاناله کار میکنه و سرعتش بیشتر میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده i3 با i5 تفاوت زیادی داره . اختلاف قیمتش هم زیاده . الان این 2 پردازنده حدود 210 تومان اختلاف دارن . با این مقدار هزینه بیشتر نمیتونی کارت خیلی بهتری بگیری . نهایتا 7790 یا 650 ti . البته اگر تا 700 برای گرافیک هزینه کنی میتونی 7850 هم بگیری . ولی این رو هم در نظر داشته باش که کارت قویتر پاور قویتر هم میخواد . 7850 حداقل 500 وات پاور میخواد . فکر میکنم 2 تا 6 پین هم باید برای برقش داشته باشه . پس پاور 600 وات گرین رو باید براش بگیری که 2 تا 6 پین داره . 7790 هم پاور 530 وات گرین رو باید براش بگیری .

در نهایت به نظر من پردازنده رو همین i5 بگیر . گرافیک رو یا همون 7770 و یا یک گرافیک بهتر دست دوم بگیر . اما یک مورد دیگه هم هست . رم رو یک ماژول 8 گیگ نگیر. 2 تا 4 گیگ بگیر . مثلا Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 . دوکاناله کار میکنه و سرعتش بیشتر میشه .

7850 یک عدد 6 پین بیشتر نداره و پاور 450 وات هم کفافش میکنه 

لینک به دیدگاه

7850 یک عدد 6 پین بیشتر نداره و پاور 450 وات هم کفافش میکنه 

• 500W (or greater) power supply with one 75W 6-pin PCI Express power connector recommended7
  • این طبق سازنده خود کارت یعنی AMD فقط یک 6 پین و حداقل پاور 500 وات در کارتهایی 7850 غیر رفرنس که تا اخر اورکلاک شدن هم فقط یک 6 پین.
  • دوستان طبق استاندارد و شرایطی که  کمی دست رو پیش میگیرن به نظر من پاور 450 وات هم جوابشو میده.... اما به دلایلی با به قولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه AMD گفته 500 وات.وچون اونا نهایت سیستم با چندین هارد دیسک تعداد چندین فن و .... حساب میکنن و بعد درصدی هم بالا میبرن برای محکم کاری.... پاور 450 وات جواب این کارت رو خیلی راحت میده.اما بازم پیشنهاد اینه که حتی بالای 500 وات پاور تهیه کنی.
لینک به دیدگاه

بچه ها من 4 گیگ رم (2×2) دارم مارک geil با فرکانس 1333. حالا میخام 4 گیگ رم دیگه هم بخرم که بشه 8 به نظر شما دو تا 2 گیگ بخرم یا یک دونه 4 گیگ؟ و با توجه یه اینکه برند رم فعلی من geil هست باید برند رم جدید که میخرم geil باشه یا فرقی نداره؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها من 4 گیگ رم (2×2) دارم مارک geil با فرکانس 1333. حالا میخام 4 گیگ رم دیگه هم بخرم که بشه 8 به نظر شما دو تا 2 گیگ بخرم یا یک دونه 4 گیگ؟ و با توجه یه اینکه برند رم فعلی من geil هست باید برند رم جدید که میخرم geil باشه یا فرقی نداره؟؟؟

هر کدومش که کمتر پات خرج بر میداره رو انجام بده 

فرقی نمیکنه فقط باید فرکانس و cl رمی که میخری با رم فعلیت یکی باشه 

لینک به دیدگاه

• 500W (or greater) power supply with one 75W 6-pin PCI Express power connector recommended7
  • این طبق سازنده خود کارت یعنی AMD فقط یک 6 پین و حداقل پاور 500 وات در کارتهایی 7850 غیر رفرنس که تا اخر اورکلاک شدن هم فقط یک 6 پین.
  • دوستان طبق استاندارد و شرایطی که  کمی دست رو پیش میگیرن به نظر من پاور 450 وات هم جوابشو میده.... اما به دلایلی با به قولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه AMD گفته 500 وات.وچون اونا نهایت سیستم با چندین هارد دیسک تعداد چندین فن و .... حساب میکنن و بعد درصدی هم بالا میبرن برای محکم کاری.... پاور 450 وات جواب این کارت رو خیلی راحت میده.اما بازم پیشنهاد اینه که حتی بالای 500 وات پاور تهیه کنی.

450  وات جواب میده . ولی در چه شرایطی ؟ اگر سیستم بره تحت فشار پدر پاور خیلی زود در میاد . ضمنا ممکنه لوازم جانبی روی سیستم نصب بشه . ممکنه فلش و کارت TV و امثال اینها نصب بشه . وقتی یک مقدار پاور برای یک قطعه پیشنهاد میشه معمولا حداقل مورد نیازشه . پایینتر از اون برای سیستم ممکنه کم بیاد و آسیب برسونه .

لینک به دیدگاه

سلام

اساتید یه سوال دارم در مورد رم

میخوام  8 گیگ رم بگیرم که به صورت دو کاناله کار کنه ، آیا لزومی داره دو تا رم 4 گیگ داخل یک پک باشن ؟

یا همین که هر دو رم  کاملا مشابه  از یک برند یک فرکانس و یک تایمینگ باشه کفایت میکنه؟

چون بعضی فروشنده ها دو تا رمی  که داخل یک پک باشن به بهانه دوال چنل بودن گرون تر میفروشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

میخوام  8 گیگ رم بگیرم که به صورت دو کاناله کار کنه ، آیا لزومی داره دو تا رم 4 گیگ داخل یک پک باشن ؟

یا همین که هر دو رم  کاملا مشابه  از یک برند یک فرکانس و یک تایمینگ باشه کفایت میکنه؟

چون بعضی فروشنده ها دو تا رمی  که داخل یک پک باشن به بهانه دوال چنل بودن گرون تر میفروشن.

اگر بتونی دوئل پیدا بکنی بهتره

در غیر این صورت هر دو رم یکی باشن بازم دوئل میشن و هیچ مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سلام

این سوال منم هست دوستان نظرشون چیه واقعا ثابت شده با نتایج و بنچامرک ها دوتا رم داخل یک پک باشن کاراییشون بیشتره؟؟

همون مارکو جداگانه و عین و شبیه هم خریداری بشه یعنی کارایی بالا رو نداره تو ساخت رمهای داخل یک پک تغییری نسبت به رم های تک کاناله وجود داره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بدونم کدوم از این گرافیکا کارایی بهتری دارن؟

با توجه ب اینکه بیشتر دوستان میگن EVGA بهترین کیفیت ساخت رو تو بین گرافیکا داره؟

http://www.msi.com/product/vga/N760-TF-2GD5-OC.html#overview

http://www.evga.com/products/Product.aspx?pn=02G-P4-2765-KR

ویرایش شده توسط Alirezaa
لینک به دیدگاه

این سوال منم هست دوستان نظرشون چیه واقعا ثابت شده با نتایج و بنچامرک ها دوتا رم داخل یک پک باشن کاراییشون بیشتره؟؟

همون مارکو جداگانه و عین و شبیه هم خریداری بشه یعنی کارایی بالا رو نداره تو ساخت رمهای داخل یک پک تغییری نسبت به رم های تک کاناله وجود داره؟

درود

اگر 2تا رم هر کدوم جدا باشن ولی تایمینگ و فرکانس و ... کاملا شبیه هم باشن میشه به عنوان دوال چنل استفاده کرد و فرقی با رم هایی که بصورت دوال و پک به فروش میرسن ندارن

رم های سیستم خودم هم جدا بود ولی دقیقا هم مدل و بصورت دوال کار میکنن

لینک به دیدگاه

سلام

درود

اگر همه شرایط و مشخصات با هم برابر باشن فرقی نمیکنه!حساس نباشید

لینک به دیدگاه

با توجه ب اینکه بیشتر دوستان میگن EVGA بهترین کیفیت ساخت رو تو بین گرافیکا داره؟

درود دوست عزیز

msi مزیتی که داره گارانتی 3 ساله داره توی ایران و خنک کننده خوبی داره البته قیمت هم مناسب هست حدود1080

evga بدون گارانتی هست توی ایران و البته کولر خوبی هم داره!

جابرای اورکلاک خوبی هم داره!

اگه مسئله گارانتی براتون تفاوتی نداره و تفاوت قیمت محسوس نیست evga رو تهیه کنید درغیراین صورت msi!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه evga دیگه گارانتی رسمی تو بازار نداره 

همه شرکتی هستن یعنی بدون گارانتی 

البته msi  هم مارک خوبی هست 

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

دوستان به نظر شما کدوم یکی از الن سیستما بهتره

mb:asus rampage iv extreme

cpu:4960x

cpu 4930k

ایا ارزش داره 4960x بگیرم

این مادربورد و سی پیو توی ایران گیر میاد؟ mb: asus z9pe-d8 ws

cpu xeon e5-2650

cpu xeon e5- 2640

به نظرتون ارزش داره این مادربورد با یکی از این سیپیوها ببندم بعدا یه سی پیو دیگشو اضافه کنم؟

شما بین این 2 تا گرافیک کدومو پیشنهاد میدین یا توی این رنج قیمت مدل بهتری هست؟

asus gtx 770 oc dcii 3gb ddr5

sapphire r9 290 x 4gb ddr5

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما این سیستم رو برای چه کاری نیاز داری ؟ چقدر میخوای هزینه کنی ؟

4960 با 4930 تو مقدار کش و کمی هم فرکانس تفاوت داره . تو بعضی از برنامه هایی که به کش بیشتر نیاز دارن تاثیر داره . ولی تفاوت قیمتش خیلی زیاده . بستگی به کار شما داره . اگر از برنامه ای استفاده میکنی که کش بالاتری میخواد ، بهتره که 4960 بگیری .

مادربورد رو نمیدونم . ولی پردازنده زئون هست . البته شاید این مدلها نباشه .

هر دو کارت خوب هستن . بستگی به کاری که باهاشون داری هر کدومشون رو که مناسبتره باید بگیری .

لینک به دیدگاه

درود ..... 

اقا یه مین واسه g2020 تا 170   180 تومن چی خوبه 

واسه یه ادم معمولی و تازه کار که فقط باش فوتبال بازی میکنه 

گرافیک هم یه pci express 2.0  داره میخواد بندازه روش 

لینک به دیدگاه

درود ..... 

اقا یه مین واسه g2020 تا 170   180 تومن چی خوبه 

واسه یه ادم معمولی و تازه کار که فقط باش فوتبال بازی میکنه 

گرافیک هم یه pci express 2.0  داره میخواد بندازه روش 

شما میتونی ASRock H61MD-PS بگیری که حدود 170 تومانه .

لینک به دیدگاه

شما میتونی ASRock H61MD-PS بگیری که حدود 170 تومانه .

مرسی .......

از برند ایسوس یا گیگا چیزی بدرد بخور نیست ؟ 

که اگه نبود اونو بگیرم 

لینک به دیدگاه

مرسی .......

از برند ایسوس یا گیگا چیزی بدرد بخور نیست ؟ 

که اگه نبود اونو بگیرم 

GIGABYTE H61M-S2P-B3 هست که حدود 170 تومانه و ASUS H61M-C که حدود 190 تومانه  . این 3 تا بورد با هم تفاوت خیلی کمی دارن . هر کدوم رو دوست داشتی میتونی بگیری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان بینه این 3 عمل کدوم رو پیشنهاد میدین

من یه 6950 tfiii pe oc  دارم 1 دونه دیگه بزارم کنارش تو تست ها 7970 رو میگیره و تو گیم

حالا یه 6950 بگیرم

یا یه 7970 لاتی به حدود 1400

یا یه r280 or r290  که هنوز قیمت حدودیش رو نمیدونم (و مشکل اصلی اینه که میترسم مادربوردم با 290 یا 280 مشکل داشته باشه یا ثاپورت نکنه (سره pcie3(

حالا من چه کنم ؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...