رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سعید جان در مورد زوتاک چی حرفی نزدید میشه یه تست از 9800gtx از برندهای مختلف که توی سایتهای معتبر انجام شده برام بزارید با لینک.

مرسی;)

دوست من برای این مسئله میتونید از سایت گوگل استفاده کنید .

ولی چند تا لینک براتون میزارم :

http://www.tbreak.com/reviews/printpage.php?id=626

http://www.techtree.com/techtree/jsp/article.jsp?print=1&article_id=91966&cat_id=537

http://pc-benchmark.at.webry.info/200807/article_61.html

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوب دوستان ما تونستيم تا 500 تومن مخ بابا رو بزنيم !!! به نظرتون با اين پول چه چيزايي ميشه گرفت ؟؟ ( رم - سي پي يو - كارت گرافيك - مينبورد - پاور - يه كيس معمولي )

اگه ميشه راهنمايي كنيد !!!

دوستان كسي نبود جواب مارو بده ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

محمد جان اقای حسینی که راهنماییتون کردن. به نظرم من هم هیچ کس بهتر از این نمیتونه شما رو راهنمایی کنی و سیستم پیشنهاد بده من هم اگه باشم همین سیستم رو میگیریم.

لینک به دیدگاه

سلام سعید جان یه سیستم (همه قطعات از مانیتور گرفته تا .... ) میخواستم جمع کنم برای کارهای مثل فتوشاپ و کورل و همین جور برنامه ها خودم یه چیزی تو زهنم هست ولی خواستم شما هم نظرتون رو بگید چون نظر شما برام خیلی مهمه.

راستی بودجه هم تا 500 هست.(اگه این بودجه کمه بگو بیشترش کنم.) یه جوری باشه که کم نیاره ابروی ما بره هارد هم یه 160 زیاد هم هست و مانیتور هم یه 15.6 واید سامسونگ میخوام بردارم (+nw1632) که قیمتش 148000 هست.

مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام شرمنده دخالت می کنم اگر منم می تونم نظر بدم سیستم و Amd ببند!!!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سلام شرمنده دخالت می کنم اگر منم می تونم نظر بدم سیستم و Amd ببند!!!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

رضا جان اگه منظورت منم خواهش میکنم شما عزیزمایی اگر نظر شما اینه پس قطعات رو کامل بگو.

مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام سعید جان یه سیستم (همه قطعات از مانیتور گرفته تا .... ) میخواستم جمع کنم برای کارهای مثل فتوشاپ و کورل و همین جور برنامه ها خودم یه چیزی تو زهنم هست ولی خواستم شما هم نظرتون رو بگید چون نظر شما برام خیلی مهمه.

راستی بودجه هم تا 500 هست. یه جوری باشه که کم نیاره هارد هم یه 160 زیاد هم هست.

مرسی.

درود

دوست من با این مبلغ سیستم قوی نمیشه خرید ولی میشه یک سیستم برای این برنامه هایی که فرمودید پیشنهاد داد چون این برنامه ها سیستم انچنان قوی نیاز نداره :

دوست من با این مبلغ 2 نوع سیستم میشه پیشنهاد داد یکی AMD و دیگری اینتل :

سیستم اینتل :

M.B MSI P31 NEO البته خیلی اسرار به ایسوس و گیگا از این مارهای گرانتر دارید که تفاوت کیفیتی چندانی ندارن باید هزینه اضافه کنید مثلا حدود 15 تا 20 تومان

CPU intel E5200 که الان با این قیمتی که داره پیشنهاد میشه

RAM 2GB

HDD 160GB

CASE معمولی با یک پاور معمولی

DVD RW SAMSUNG 22X

K.b A4TECH KBS 21

MOUSE A4TECH

Modem D-link 56K

monitor CRT samsung or LG

S.P معمولی اگر بیشتر از این به صدای خوب نیاز دارید میتونید یه چیز بهتر بردارید .

VGA اگه میخواید کارهایی بیشتر از این انجام بدید باید یک کارت حدود 90 تومان بخرید که :

با این احتساب سیستمتون حدود 540 تومان در میاد . اگر میخواید کمتر هزینه کنید میتونید مادربورد رو انبرد بردارید مثلا P33T-A Elitegroup که حدودا با این مادروبرد کارت گرافیک حذف میشه و در میاد جمعا حدودا 450 تومان میشه . باز مانورهای زیادی میشه داد

حالا برای خرید سیستم AMD فقط کافیه یک مادربورد EliteGroup 780TA بگیرید که کارت انبردش ATI 3200 هستش و یک CPU 5600X2 که حدودا در میاد با اون قطعاتی که بالا پیشنهاد دادم جمعا حدودا 460 تومان

اگر میخواید میتونید یه مقدار هزینه اضافه کنید برای پاورتون حدودا 35 تومان که به نفع سیستمتون هستش .

بازم اگر موردی هستش بفرمایید تا من باقیه قضیه رو هم شرح بدم .

البته اینها همش نظر شخصیه منه و خیلی کارهای میشه کرد .

لینک به دیدگاه

رضا جان اگه منظورت منم خواهش میکنم شما عزیزمایی اگر نظر شما اینه پس قطعات رو کامل بگو.

مرسی.

1: شرمنده جناب اول اسم کوچکتونو بگید تا بیشتر با هم آشنا شیم 2: من خیلی خوشحال می شم همه ی بچه هایی که در تهران هستند مثل فروم های دیگه یه قرار ملاقاتی باشه تا دوستان ضمن آشنایی ! از تجربه های همم استفاده کنن!

فقط کیس می خوای دیگه !

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

من مادربرد رو میگم ساپورت am2 بردار

مین: GF8200A الیت گروپ ++++++ geforce 8200 گرافیک آنبرد

سی پی یو: 5200x2

ram: 2gig bus 800 patriot cl5

بقیه چیز ها دیگه به خودت بستگی داره !!! هارد و این چیزا!

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سعید جان مانیتور یه 15.6 واید سامسونگ میخواد برداره (+nw1632) که قیمتش 148000 هست اگر اشتباه نکنم.چون برای شرکت میخواد و جای کمتری میگیره.

راستی این سیستم فقط برای برنامه هایی از اون دست میخواد استفاده بشه.و اگر نیاز داره بیشتر خرج بشه بگو تا من به دوستم بگم.

راستی اگر ممکنه قیمت تک تک قطعات هم بگو.

یه چیزه دیگه برای خودم هم میخوام یه سیستم توی هفته اینده بگیرم ولی چون یه چند روزی هست که قیمت قطعات رفته بالا نظر خودم اینه که صبر کنم شما چی میگید بنظرت تو چند روز اینده خبری میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

فکر خوبیه منم موافقم , مثل کاربرای سپنتا که هر چند وقت یه بار سپنتا براشون یه برنامه کوه یا گردش میزاره.

مرسی.

مسعود شهبازی

لینک به دیدگاه

مانیتور یه 15.6 واید سامسونگ میخواد برداره (+nw1632) که قیمتش 148000 هست اگر اشتباه نکنم.چون برای شرکت میخواد و جای کمتری میگیره.

راستی این سیستم فقط برای برنامه هایی از اون دست میخواد استفاده بشه.و اگر نیاز داره بیشتر خرج بشه بگو تا من به دوستم بگم.

یه چیزه دیگه برای خودم هم میخوام یه سیستم توی هفته اینده بگیرم ولی چون یه چند روزی هست که قیمت قطعات رفته بالا نظر خودم اینه که صبر کنم شما چی میگید بنظرت تو چند روز اینده خبری میشه یا نه.

جناب حسینی من دیگر در مورد این 2 مورد نمی تونم نظر بدم یکی: مانیتور دومی: قیمت بازار

چون اولیشو که بذارید راحت بهتون بگم نمی دونم چی خوب هست در مورد قیمت ها ام من یکی فروشنده نیستم

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

مادربرد ذکر شده من این بود چطوره جناب حسینی برا مسعود جان:::

54738.jpg

S458-1308-out2b-hl.jpg

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

چون مسعود جان به نظر من با این پول Amd برداری برا یه همچنین کارایی هایی بشتر جواب میده!!! البته نظر شخصیه منه!

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سعید جان مانیتور یه 15.6 واید سامسونگ میخواد برداره (+nw1632) که قیمتش 148000 هست اگر اشتباه نکنم.چون برای شرکت میخواد و جای کمتری میگیره.

درود

خوب میشه حدودا 50 تومان به هزینه هات اضافه مییشه چون واقعا این LCD خوش قیمته و ما خودمون توی شرکت داریم ازش استفاده میکنیم .

برای این کارها فکر میکنم این سیستم کافی باشه و اگر خواستید بیشتر هزینه کنید باید یه تغییر اساسی بدید .و هزینه حدودا 200 تومان بهش اضافه کنید .

لینک به دیدگاه

با سلام

اقای حسینی میخواستم بدونم برای گیم مهم اینه که فرکانس سی پی یو بیشتر باشه یا نه Cache هم مهمه.

مثلا برای اجرای بازی این دو سی پی یو ( Core 2 Duo E8200 2.66GHz و Core 2 duo E7300 2.66 GHz ) با توجه به فرکانس مشابه فرقی با هم دارند اگر فرق دارن چقدر .

یعنی ارزش 35 تومان پول بیشتر دادن رو داره البته شما فقط جنبه گیم رو در نظر بگیر .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شرمنده من دخالت می کنم ولی 1: این فرکانش عملیایتی که شما می بینید فکر نکنید هرجا مثلآ نوشته بود بین 2 تا جنس مثلآ 2.03 هر دو مثل هم هست بلکه ما سری داریم در سی پی یو و 2 : این 2 فرکانس مسیر کاملآ مختلفی دارند و حتی مقدار کش مختلف!!!!

e7300 fsb: 1066 . cache:3mg

, e8200 fsb :1333 cache 6mg

و بگم که در بازی بیشتر فرکانش عملیاتی مهمه!!!!!

البته بگم core 2 duo داریم تا core 2 duo!!! و بله ارزش 35 توان رو دارد!!!

برا گیم: e8200 !!!!!!!!!

موفق و مویِد باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با سلام

اقای حسینی میخواستم بدونم برای گیم مهم اینه که فرکانس سی پی یو بیشتر باشه یا نه Cache هم مهمه.

مثلا برای اجرای بازی این دو سی پی یو ( Core 2 Duo E8200 2.66GHz و Core 2 duo E7300 2.66 GHz ) با توجه به فرکانس مشابه فرقی با هم دارند اگر فرق دارن چقدر .

یعنی ارزش 35 تومان پول بیشتر دادن رو داره البته شما فقط جنبه گیم رو در نظر بگیر .

درود

دوست من تفاوت بین این دو تا CPU زیاد نیستش فقط اینها در باس با هم فرق دارن یه سری بنچمارک در لینک زیر هستش که میتونید در حالتهای مختلف اینها رو مشاهده کنید :

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-e7300-pdc-e5200_5.html

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم boys جان من که کاری نکردم

انشالله در زیر سایه حق تعالی موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با سلام

من می خواهم یک سیستم برای گیم با مبلغ 1300000 هزار تومان بگیرم لطفا من را در خرید بهترین سیستم با این مبلغ راهنمایی کنید

این سیستم تقریبا مورد نظر من است لطفا نظر خود را در مورد آن بگویید و در صورت نیاز آنرا تغییر دهید و بین قطعاتی که مردد هستم کدام بهتر است در ضمن قیمت آنها را بگویید

CPU : Q 6600 or Phenom 9850

MotherBoard :ASUS P5Q

VGA : ATI 4870 or 9800 GTX+

RAM : 2 G 1066 Corrsair

HDD : 500 SATA 2 Hitachi

Monitor : Samsung BW 1932

Case : Green

Power : Cooler Master OR Thermaltake ? W

Mouse : Logitech or A4tech

Keyboard : Logitech or A4tech

Speaker : creative

DVD RW : Plextor or Pionner

DVD Rom : Pioneer

همچنین به نظرتان سی پی یو Q6600 بهتراست یا Phenom 9850

از بین کارنهای Ati 4870 و GTX 260کدامیک قوی تر است و من کدام را انتخاب کنم قیمت هر کدام چقدر است

سه تا از بهترین برندهای کارتهای گرافیک ATI را نام ببرید

با تشکر فراوان از راهنمایی های شما

لینک به دیدگاه

در اکثر کارها Q 6600 بهتره و البته قابلیت اور بالا تری هم داره.

گرافیک هم 100% ATI 4870 بهتره تا 9800 GTX.

به نظر من 2 گیگ رم کمه و بهتره مارکهای دیگه ای مثله بالستیکس یا جی اسکیل رو انتخاب کنی . البته 4 گیگ 2*2 بالستیکس تعریفی نداره و سریع میسوزه.بالستیکس تریسر 800 حدود 78000 هستش.

هارد به نظر من سیگیت یا سامسونگ بگیر سرعت خیلی بالایی دارن.

کیس من گرین مدل گالاکسی رو پیشنها میکنم. و یه پاور 580 یا 535 گرین اگه هم اهل اور باشی 680.

و مانیتور هم LCD T1900 Samsung بهتره.

قیمت این قطعات هم به صورت زیره:

LCD T1900 Samsung 269000

CASE GREEN GALAXY 149000

crucial 1Gb*2 800MHz 2GB 77500

Core2 Quad Q6600 2.4GHz 194000

POWER GREEN GP680B 116500

ATI 4870 36000

MB ASUS P5Q PRO 167000

جمع این قطعات حدود یک میلیون سیصد و سی هزار تومان بدون ماوس ....

لینک به دیدگاه

این سیستم + هارد قیمتش دور رو بر یک میلیون 400 هزار تومان

POWER GREEN GP680B 116500

Core2 Quad Q6600 2.4GHz 194000

LCD T1900 Samsung 269000

CASE GREEN GALAXY 149000

ATI 4870 36000

Gskill 2G(2*1G)1066MHz 65000

DVD RW ASUS 20X SATA 29500

K.B A4TECH G800 21500

MOUSE A4TECH X6-90D 10000

M.B ASUS P5Q P45 146000

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت مدیر سایت

من یک سیستم خوب می خوام جمع کنم برای (((بازی))) و موزیک و فیلم

از شما میخوام نظرتونو بدین

قیمت تمام شده سیستم با مانیتور و... حدود 10.000.000 ریال باشه

ممنون

درود

اول اینکه ببخشید که دیر شد چون اول باید بررسی بشه بعد پیشنهاد بیشه .

توی این رنج قیمت پیشنهاد من اینه :البته همیشه گفتم پیشنهاد ها شخصی و بر طبق تجربست و انتخاب کننده نهایی شما هستید :

M.b MSI P45neo Or asus P5Q

CPU Q6600

RAM 2GB 1GB*2 1066 G-Skill

VGA 9600GT Zotac

CASE NZXT Apollo

POWER 600W NZXT

LCD 1953 SAMSUNG

S.P creative A200 که بر طبق نیاز شما قابل تغییر میباشد .

K.B A4TECH G800

Mouse A4tech X7 X-710BK 2000dpi

MODEM D-LINK

DVD RW samsung 22X

HDD 320GB که بر طبق حجم اطلاعات شما قابل تغییر است

این سیتسم حدودا برای شما 1100000 تومان در میاد . بازم فکراتون رو بکنید اگر مشکلی بود من در خدمتم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...