رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کارت 770 گیگابایت  اورکلاک کارخونه هست و دررقایت برابر نسبت با Asus 680 ، حدود10 درصد قوی ترهست

بازهم هرطور شما مایلین

کارت 770 گیگابایت  اورکلاک کارخونه هست و دررقایت برابر نسبت با Asus 680 ، حدود10 درصد قوی ترهست

بازهم هرطور شما مایلین

ااااا من قیمت جدید ۷۷۰ گیگا رو‌تو لیون‌ندیده بودم اخه تا قبل از این بالای ۱۶۰۰ بود اگه اینطور شده پس کارت به ۷۷۰ گیگا تغییر پیدا کرد :)
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود

ایول بابا سرعت پاسخگویی

نه ssd ندارم ولی هارد WD Black دارم در حال حاضر نه قصد دارم ssd بگیرم نه پولشو

اوورکلاک هم در حال حاضر فقط در حد مبتدی ولی بعدا حتما به صورت پیشرفته هم کار میکنم

نمیخوام سیستم کم و کسری داشته باشه آخه دفه قبل بیشتر خرجمو رو سی پی یو و کارت و مادربرد انجام دادم و نه رم مناسب گرفتم نه کیس و پاور و کولر خوب.

کل بودجه هم حدود ۴۷۰۰ هستش بعد از فروش سیستم فعلی

راستی سیستم فعلی هم اینه

CPU : intel core i5 3570

Main:GiGABYTE z77x-d3h

Vga : asus GTX 670 OC DC2

Ram: kingmax 2*4GB 1333MHZ(چون پولم نرسید از پاور و رم‌های قبلی استفاده کردم)

Power : green 500watt

خب دوست عزیز ssd یکی از مهمتریم اجزای یک سیستم در حال حاضر هست و اگر سیستم یک ssd نداشته باشد باید آن سیستم را مرده فرض کرد و بنظر من اگر الانم نمیتونین ssd تهیه کنین حداکثر تا 2 ماه دیگه باید اضافه کنین . برای اورکلاک شما و حتی اورکلاک های نیمه حرفه ای کولر h100i , h80i پیشنهاد می شود که با توجه به قیمتش h100i بگیرین بهتر خواهد بود . مین ، سی پی یو ، گرافیک خودتون با توجه به بودجتون عالیست و همچنین رمهای انتخابی خودتون خوبه . مادربرد یکی از بهترین مادربرد های سری oc شرکت گیگابایت و یکی از بهترین مینهای سوکت 1150 می باشد . کیس هم با توجه به بوجتون همون x7 v2 رو بردارین . تا اینجای کار دوست عزیز شد :

case:x7v2

cooler cpu :h100i

ssd:( اگر مبلغتون کشید میتونین ssd sx900 بردارین adata که با توجه به قیمتش نسبتا خوبه 128gb اما اگر صبر کنین تا دو ماه دیگه که باز یکم پول دستتون بیاد میتونین یکی از بهترین ssd های جهان samsung 840pro بگیرین .)

mb:gigabayte oc force 

gpu:asus 680

ram:kingmax beast 2*4GB 2400MHZ

لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز ssd یکی از مهمتریم اجزای یک سیستم در حال حاضر هست و اگر سیستم یک ssd نداشته باشد باید آن سیستم را مرده فرض کرد و بنظر من اگر الانم نمیتونین ssd تهیه کنین حداکثر تا 2 ماه دیگه باید اضافه کنین . برای اورکلاک شما و حتی اورکلاک های نیمه حرفه ای کولر h100i , h80i پیشنهاد می شود که با توجه به قیمتش h100i بگیرین بهتر خواهد بود . مین ، سی پی یو ، گرافیک خودتون با توجه به بودجتون عالیست و همچنین رمهای انتخابی خودتون خوبه . مادربرد یکی از بهترین مادربرد های سری oc شرکت گیگابایت و یکی از بهترین مینهای سوکت 1150 می باشد . کیس هم با توجه به بوجتون همون x7 v2 رو بردارین . تا اینجای کار دوست عزیز شد :

case:x7v2

cooler cpu :h100i

ssd:( اگر مبلغتون کشید میتونین ssd sx900 بردارین adata که با توجه به قیمتش نسبتا خوبه 128gb اما اگر صبر کنین تا دو ماه دیگه که باز یکم پول دستتون بیاد میتونین یکی از بهترین ssd های جهان samsung 840pro بگیرین .)

mb:gigabayte oc force 

gpu:asus 680

ram:kingmax beast 2*4GB 2400MHZ

خیلی ممنون دوست عزیز

پس سیستم نهایی این شد

Cpu i5 4670K

Main gigabyte z87 oc

Vga gigabyte GTX770 oc wf3

Psu green 850 watt OC

Cooler crosair h100i

Case green x7 cougar version2

Ram kingston 2*4GB beast 2400mhz

دوست عزیز اگه زحمت نیست قیمت ssdهارو بگید خیلی ممنون میشم.

الانم اگه ایرادی هست بگین بر طرف کنم.

بازم خسته نباشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون دوست عزیز

پس سیستم نهایی این شد

Cpu i5 4670K

Main gigabyte z87 oc

Psu green 850 watt OC

Cooler crosair h100i

بازم خسته نباشید.

درود دوباره 

شکلی نداره سیستم فقط اگر به جای گیگابایت 770 2 گیگ گرافیک 770 لایتینگ ام اس ای 2 گیگ رو بتونین گیر بیارین بهتر هست ولی گیگابایتشم جزو بهترینهاست .

ssd هم یک عدد 128gb بسته قیمتش هم بستگی داره مثلا ssd adata sx900 128gb در فروشگاه لیون با گارانتی اونگ موجود 479 تومن همچنین قیمت ssd Corsair Force GS 128GB هست 459 بستگی به خودتون داره اما پیشنهاد من کورسیر رو بردارین  ;)

یا علی

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون دوست عزیز

پس سیستم نهایی این شد

Cpu i5 4670K

Main gigabyte z87 oc

Psu green 850 watt OC

Cooler crosair h100i

بازم خسته نباشید.

عزیز با توجه به سیستم فعلی ، شما دارید پول خودتون رو دور میریزید . نظر من اینه که شما پردازنده ، مادربورد و اگر امکانش باشه گرافیک رو نگه دارید . رم ، پاور و کیس رو ارتقاء بدید و یک SSD هم تهیه کنید . اگر به تغییر گرافیک اصرار دارید ، حداقل باید 780 بگیرید تا تفاوت رو احساس کنید . پردازنده هم اگر سری K نیست با یک پردازنده 3770 تعویض کنید که مادربورد رو نگه دارید . اون هم در صورتی که بخواهید اورکلاک کنید . تفاوت 4670 و 3570 اینقدر کمه که ارزش نداره سر تعویضشون ضرر کنید .

لینک به دیدگاه

عزیز با توجه به سیستم فعلی ، شما دارید پول خودتون رو دور میریزید . نظر من اینه که شما پردازنده ، مادربورد و اگر امکانش باشه گرافیک رو نگه دارید . رم ، پاور و کیس رو ارتقاء بدید و یک SSD هم تهیه کنید . اگر به تغییر گرافیک اصرار دارید ، حداقل باید 780 بگیرید تا تفاوت رو احساس کنید . پردازنده هم اگر سری K نیست با یک پردازنده 3770 تعویض کنید که مادربورد رو نگه دارید . اون هم در صورتی که بخواهید اورکلاک کنید . تفاوت 4670 و 3570 اینقدر کمه که ارزش نداره سر تعویضشون ضرر کنید .

اخه سیستم خودمو خیلی خوب ازم میخرن(تقریبا میشه گفت دارم میندازمD: به پسر عموم چون اون به صورت حرفه ای استفاده ای نداره زیاد مشکلی براش پیش نمیاد) بعد حساب کردم اگه بخوام سیستم فعلی رو ارتقا بدم فقط میتونم رم و پاور بگیرم با یه ایر کولر الکی

نیت اصلی هم از ارتقا(تعویض بگم بهتره) سوکت ۱۱۵۰ هستش چون نسل بعدی پردازنده های اینتل (برادول ۱۴ نانومتری ) رو این سوکت عرضه میشه.

به هر حال باز هم تشکر بابت راهنماییتون :)

لینک به دیدگاه

درود دوباره 

شکلی نداره سیستم فقط اگر به جای گیگابایت 770 2 گیگ گرافیک 770 لایتینگ ام اس ای 2 گیگ رو بتونین گیر بیارین بهتر هست ولی گیگابایتشم جزو بهترینهاست .

ssd هم یک عدد 128gb بسته قیمتش هم بستگی داره مثلا ssd adata sx900 128gb در فروشگاه لیون با گارانتی اونگ موجود 479 تومن همچنین قیمت ssd Corsair Force GS 128GB هست 459 بستگی به خودتون داره اما پیشنهاد من کورسیر رو بردارین  ;)

یا علی

اوه اوه این که خیلی شد فک نکنم حالا حالاها بتونم بگیرم :(

راجع به گرافیک گیگا بین ۳تا۵ درصد از ام اس ای تو این مدل (۷۷۰) قویتره

یه سوال دیگه شما مطمئنی h100iرو ایکس۷ جا میشه!؟ اخه یه جایی(فک کنم تاپیک‌کیس های اسمبل شده توسط لیون) خوندم که مشکل داره

در هر صورت با یه حساب کتاب سر انگشتی حدود ۴۵۰ تومن هم برای کیس میمونه اگه انتخاب بهتری هس سراپا گوشم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوه اوه این که خیلی شد فک نکنم حالا حالاها بتونم بگیرم :(

راجع به گرافیک گیگا بین ۳تا۵ درصد از ام اس ای تو این مدل (۷۷۰) قویتره

یه سوال دیگه شما مطمئنی h100iرو ایکس۷ جا میشه!؟ اخه یه جایی(فک کنم تاپیک‌کیس های اسمبل شده توسط لیون) خوندم که مشکل داره

در هر صورت با یه حساب کتاب سر انگشتی حدود ۴۵۰ تومن هم برای کیس میمونه اگه انتخاب بهتری هس سراپا گوشم :)

یعنی 450 دیگه براتون میمونه درست؟ خب با این حساب کیس x9v2 با قیمت فک کنم 485 بگیرین خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید.

من بالاخره یه مقداری پول دستم اومده و با توجه به محدودیت بودجه و فضای کیسم(18 سانت عرضشه) دو تا گزینه دارم

1) tuniq tower 120 extreme

که این کولر با ماژول های رمم هم هیچ مشکلی نداره و گارانتی خیلی خوبی هم داره و همچنین میتونم در آینده یه فن PWM هم براش بزارم و کم صداتر هم هستش.

و اینکه این کولر یه خمیر درست حسابی هم روشه(1 گرم)

2)thermaltake frio

این هم کولر بسیار خوبیه که متاسفانه به کیسم نمیخوره و باید درشو باز بزارم.

این دو کولر نتایجشون بسیار نزدیک به هم بود و بعضی جاها از هم جلو هم میزدن (هردوشون).

با توجه به توضیحاتی که دادم به نظر شما

1)تفاوتشون در دما چقدره؟

2)با توجه به اینکه اگه فوریو رو بخرم باید در کیسمو باز بزارم کدومشون برام می ارزه؟

پردازنده :

AMD FX-8350 4.0TO4.2GHZ

MAIN :

ASUS M5A97R2.0

کیسمم که یکی از آشغالی تریت کیس های موجود در بازاره با عرض 18CM

TSCO 4025 فک کنم.

لینک به دیدگاه

اخه سیستم خودمو خیلی خوب ازم میخرن(تقریبا میشه گفت دارم میندازمD: به پسر عموم چون اون به صورت حرفه ای استفاده ای نداره زیاد مشکلی براش پیش نمیاد) بعد حساب کردم اگه بخوام سیستم فعلی رو ارتقا بدم فقط میتونم رم و پاور بگیرم با یه ایر کولر الکی

نیت اصلی هم از ارتقا(تعویض بگم بهتره) سوکت ۱۱۵۰ هستش چون نسل بعدی پردازنده های اینتل (برادول ۱۴ نانومتری ) رو این سوکت عرضه میشه.

به هر حال باز هم تشکر بابت راهنماییتون :)

احتمال اینکه برادول روی این سوکت بیاد نزدیک صفره . اینتل سری دوم چیپست های 1150 خودش رو هم معرفی کرده و اونها رو با مجموعه جدید از پردازنده های هاسول میده بیرون . با توجه به رویه معمول اینتل ، برادول روی این سوکت نمیاد .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید.

من بالاخره یه مقداری پول دستم اومده و با توجه به محدودیت بودجه و فضای کیسم(18 سانت عرضشه) دو تا گزینه دارم

1) tuniq tower 120 extreme

که این کولر با ماژول های رمم هم هیچ مشکلی نداره و گارانتی خیلی خوبی هم داره و همچنین میتونم در آینده یه فن PWM هم براش بزارم و کم صداتر هم هستش.

و اینکه این کولر یه خمیر درست حسابی هم روشه(1 گرم)

2)thermaltake frio

این هم کولر بسیار خوبیه که متاسفانه به کیسم نمیخوره و باید درشو باز بزارم.

این دو کولر نتایجشون بسیار نزدیک به هم بود و بعضی جاها از هم جلو هم میزدن (هردوشون).

با توجه به توضیحاتی که دادم به نظر شما

1)تفاوتشون در دما چقدره؟

2)با توجه به اینکه اگه فوریو رو بخرم باید در کیسمو باز بزارم کدومشون برام می ارزه؟

پردازنده :

AMD FX-8350 4.0TO4.2GHZ

MAIN :

ASUS M5A97R2.0

کیسمم که یکی از آشغالی تریت کیس های موجود در بازاره با عرض 18CM

TSCO 4025 فک کنم.

هر فنی که تو کیس میخوره بگیر . چون باز موندن در کیس جریان هوای داخل اون رو مختل میکنه و باعث میشه تهویه درست انجام نگیره.

لینک به دیدگاه

یعنی 450 دیگه براتون میمونه درست؟ خب با این حساب کیس x9v2 با قیمت فک کنم 485 بگیرین خیلی خوبه

مسخرم نکنید ولی کیس گرین اکریلیک green acrylic‌چطوره!؟ :| ویرایش شده توسط amir_nick
لینک به دیدگاه

مسخرم نکنید ولی کیس گرین اکریلیک green acrylic‌چطوره!؟ :|

از نظر امکانات کیس معمولیه ، ولی از نظر زیبایی خیلی خوبه . تمام قطعات داخلش معلوم هستن و خیلی خوب میشه با LED تزئینش کرد .

لینک به دیدگاه

هر فنی که تو کیس میخوره بگیر . چون باز موندن در کیس جریان هوای داخل اون رو مختل میکنه و باعث میشه تهویه درست انجام نگیره.

خوب اختلاف دماشون قابل لمسه؟(در بهترین حالت که در بسته هم جزوشونه)

اگه آره چند درجه؟

لینک به دیدگاه

خوب اختلاف دماشون قابل لمسه؟(در بهترین حالت که در بسته هم جزوشونه)

اگه آره چند درجه؟

تا حدودی قابل لمس هست رضا جان

اثرش موقعی شخص میشه که تهویه خوب انجام نمیشه و دمای گرافیک یا سی پی یو یا ....نوسان پیدا میکنه

درجه هم درحد2تا4درجه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز لطف می کنید برای خرید یک سیستم راهنمایی بفرمایید

سقف بودجه 1.800 میباشد که شامل نمایشگر، اسپیکر ماوس وکیبورد هم می باشد

کاربرد هم معمولی گیم متوسط ونرم افرارهای مثل اتوکد و ...

پیشاپیش ممنون

:)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . من میخوام کارت گرافیک 770 گیگا رو بگیرم منتها بین 2 مدلش گیر کردم . از اونجایی سیستمی که میخوام جمع کنم آینده ای هست یعنی میخوام بازی هارو خیلی روون با تنظیمات بالا اجرا کنه . یکی بهم گفت در آینده برای بازی ها گرتفیک با حافظه بیشتر از 2 گیگ لازمه . نظرتون چیه ؟ کدوم رو بگیرم ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان . من میخوام کارت گرافیک 770 گیگا رو بگیرم منتها بین 2 مدلش گیر کردم . از اونجایی سیستمی که میخوام جمع کنم آینده ای هست یعنی میخوام بازی هارو خیلی روون با تنظیمات بالا اجرا کنه . یکی بهم گفت در آینده برای بازی ها گرتفیک با حافظه بیشتر از 2 گیگ لازمه . نظرتون چیه ؟ کدوم رو بگیرم ؟

درود بر شما دوست عزیز امیدوارم لحظات خوبی رو داشته باشید !

770 گیگابایت ااگر میخواین در آینده به مشکلی بروخرده نکنین نظر من اینه که مدل 4 گیگشو بردارین چون 2 گیگ ممکنه در آینده ها کمی به مشکل بخورید الان قیمت گیگابایت 770 مدل 4 گیگش افت پیدا کرده و میتونین قیمتش رو در فروشگاه لیون ببینین!

با سپاس

لینک به دیدگاه

مدل چهار گیگ تقریبا همون 1800 هست . مدل 2 گیگ افت پیدا کرده بود و ویژه خورده . منظورتون از مشکل چیه ؟ به چه مشکلی بر میخورم ؟

سوال درباره مدل خوده کیس رو هم همینجا بپرسم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل چهار گیگ تقریبا همون 1800 هست . مدل 2 گیگ افت پیدا کرده بود و ویژه خورده . منظورتون از مشکل چیه ؟ به چه مشکلی بر میخورم ؟

سوال درباره مدل خوده کیس رو هم همینجا بپرسم ؟

قبلا دوست عزیز قیمتش نزدیک فک میکنم 1800 و خورده ای بود !!!

به مشکلات متعددی تو اجرای بازی ها ووو با این بازی هایی که در حال حاضر دارن ساخته میشن واقعا خیلی گرافیک یمخواد که بتونه اجرا کنه وای به حال آینده !!

بله این از عوان تایپک مشخصه " مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر" یعنی شما میتونین دباره ی هر کدام از اجزای کامپیوتر سوال بپرسید و یا بودجه بدین که براتون سیستم کلی پیشنهاد بدیم !

لینک به دیدگاه

من دنبال یه کیس هستم شیک و ساده و زیبا . با خنک کنندگی فوق العاده مثل x7 گرین . حالا من مدلهایی مثل zalman z9 یا cooler master cm690 یا ... ! نظرتون کدوم هست ؟ کدوم رو بهم پیشنهاد میدین . قیمت هم تا 400 تومن باشه . پیشنهاد بدین بجز x9 . ممنون

لینک به دیدگاه

تا حدودی قابل لمس هست رضا جان

اثرش موقعی شخص میشه که تهویه خوب انجام نمیشه و دمای گرافیک یا سی پی یو یا ....نوسان پیدا میکنه

درجه هم درحد2تا4درجه

تشکر تقدیم شد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من دنبال یه کیس هستم شیک و ساده و زیبا . با خنک کنندگی فوق العاده مثل x7 گرین . حالا من مدلهایی مثل zalman z9 یا cooler master cm690 یا ... ! نظرتون کدوم هست ؟ کدوم رو بهم پیشنهاد میدین . قیمت هم تا 400 تومن باشه . پیشنهاد بدین بجز x9 . ممنون

درود 

کیس x6 میتونه براتون کاملا منطقی و مناسب باشه . 

http://lioncomputer.ir/product/1787/Green%20X6%20Challenger/

لینک به دیدگاه

درود

کیس x6 میتونه براتون کاملا منطقی و مناسب باشه .

http://lioncomputer.ir/product/1787/Green%20X6%20Challenger/

یادم رفت دوست عزیز بگم بجز x6 . اخه قیافه نداره اصلا از نظرم . بین کیس هایی که گفتم چی ؟ باز مدل دیگه ای سرآغ ندارید ؟

سوال دوم اینکه سیستم زیر رو 95 درصد برا گیم حرفه ای و همونطور که گفته بودم برای اجرای تمام بازی ها روی تنظیمات بالا . نظرتون چیه ؟

Mb : giga z87x-ud4h

Cpu : i5 4670k

Ram: kingston hyper beast 2400 2×4g

Hdd : 1t seagate

Vga : giga 770 4 g

Odd : asus

Cpu cooler : silver arrow thermalright

Psu : 850w green

Case : ????

نظرتون چیه ؟ بودجه نمیخوام از این حدود بیشتر بشه برای قطعات .

لینک به دیدگاه

سلام و تشکر بخاطر راهنایی دوستان ، با توجه به پیگیریهای قبلی سیستم زیر انتخاب شده ، دوستان اگر مشکلاتی در قطعات زیر مشاهده  میکنیدلطف کنید راهنامی کنید ، در ضمن بیشتر مد نظر من سرعت تا گرفیک

CPU : Intel Core i5 4670k 

Main Board : Asusz87plus                

Ram : 2x4GB Kingston HyperX Blu  DDR3 1600

VGA :  ASUS GTX 660 OC DCII 2GB GDDR5

Case : GREEN X3

power :  GREEN GP600A-EU

HDD : 500 gig

SONY DVD-RW     

Odd : ASUS

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...