رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یادم رفت دوست عزیز بگم بجز x6 . اخه قیافه نداره اصلا از نظرم . بین کیس هایی که گفتم چی ؟ باز مدل دیگه ای سرآغ ندارید ؟

سوال دوم اینکه سیستم زیر رو 95 درصد برا گیم حرفه ای و همونطور که گفته بودم برای اجرای تمام بازی ها روی تنظیمات بالا . نظرتون چیه ؟

Mb : giga z87x-ud4h

Cpu : i5 4670k

Ram: kingston hyper beast 2400 2×4g

Hdd : 1t seagate

Vga : giga 770 4 g

Odd : asus

Cpu cooler : silver arrow thermalright

Psu : 850w green

Case : ????

نظرتون چیه ؟ بودجه نمیخوام از این حدود بیشتر بشه برای قطعات .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

خب دوست عزیز پس کیس cooler master cm690 بهتون پیشنهاد میکنم واقعا کیس خوبیست !

بقیه ی قطعات مشکلی ندارد و فقط ssd فراموش نشه !!

پیشاپیش مبارک باشه./

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام و تشکر بخاطر راهنایی دوستان ، با توجه به پیگیریهای قبلی سیستم زیر انتخاب شده ، دوستان اگر مشکلاتی در قطعات زیر مشاهده  میکنیدلطف کنید راهنامی کنید ، در ضمن بیشتر مد نظر من سرعت تا گرفیک

CPU : Intel Core i5 4670k 

Main Board : Asusz87plus                

Ram : 2x4GB Kingston HyperX Blu  DDR3 1600

VGA :  ASUS GTX 660 OC DCII 2GB GDDR5

Case : GREEN X3

power :  GREEN GP600A-EU

HDD : 500 gig

SONY DVD-RW     

Odd : ASUS

درود بر شما کار شما چیه ؟ یعنی چه استفاده ای دارین از سیستمتون؟

لینک به دیدگاه

توی کولر سی پی یو . دیدم که فن silver arrow از بغل میافته بالای رم . آیا واسه نصب رم ها مشکلی ایجاد میکنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی کولر سی پی یو . دیدم که فن silver arrow از بغل میافته بالای رم . آیا واسه نصب رم ها مشکلی ایجاد میکنه ؟

درود دوباره خیر دوست عزیز چون رمهاتون شونه بلند نیستند هیچ مشکلی بوجود نمیارن 

اون کنار رم نمیخواد نمیخاد فن بزاری

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

یادم رفت دوست عزیز بگم بجز x6 . اخه قیافه نداره اصلا از نظرم . بین کیس هایی که گفتم چی ؟ باز مدل دیگه ای سرآغ ندارید ؟

سوال دوم اینکه سیستم زیر رو 95 درصد برا گیم حرفه ای و همونطور که گفته بودم برای اجرای تمام بازی ها روی تنظیمات بالا . نظرتون چیه ؟

Mb : giga z87x-ud4h

Cpu : i5 4670k

Ram: kingston hyper beast 2400 2×4g

Hdd : 1t seagate

Vga : giga 770 4 g

Odd : asus

Cpu cooler : silver arrow thermalright

Psu : 850w green

Case : ????

نظرتون چیه ؟ بودجه نمیخوام از این حدود بیشتر بشه برای قطعات .

سلام.با اجازه اساتید.داداش اگه فقط واسه گیم میخوای یه مین با چیپست h87 یا 81 هم کارتو راه مییندازه.همینطور رم با فرکانس 1600 واسه گیم کافیه.پاورت هم یه نمه بالاست.یه پاور green 700A-HP power واسه این سیستم بسه. :D جای یه ssd هم تو سیستمت خالیه.

لینک به دیدگاه

95 درصد گیم و 5 درصد اور کلاک . در کنار همه این ها فوتوشاپ و اف ال استودیو کار میکنم . اس اس دی رو قرار بعدا اضافه کنم . پاور رو هم برای sli درآینده 850 برداشتم . مادربرد رو حتما گیگا میخوام . ممنون از نظرت دوست عزیز

لینک به دیدگاه

سلام و تشکر بخاطر راهنایی دوستان ، با توجه به پیگیریهای قبلی سیستم زیر انتخاب شده ، دوستان اگر مشکلاتی در قطعات زیر مشاهده  میکنیدلطف کنید راهنامی کنید ، در ضمن بیشتر مد نظر من سرعت تا گرفیک

CPU : Intel Core i5 4670k 

Main Board : Asusz87plus                

Ram : 2x4GB Kingston HyperX Blu  DDR3 1600

VGA :  ASUS GTX 660 OC DCII 2GB GDDR5

Case : GREEN X3

power :  GREEN GP600A-EU

HDD : 500 gig

SONY DVD-RW     

Odd : ASUS

این سیستم خوبیه برای اجرای بازی البته نه تو بالاترین رزولوشن ولی یه اشکال خیلی مهمی که داره اینه که کیس Magnum 2 گرین از این کیستون بهتره و به نظر من بهتره که X6 بگیرید که نسبت به قیمتش امکانات معقولی میده.

تفاوتاشون :

1)نداشتن یک سیستم قوی خنک کننده نسبت به X6

2)محدودیت در انتخاب کولر پردازنده.

3)نداشتم جا برای SSD.

به علاوه اینکه X6 چند فن با کیفیت کاوگر داره و جنس بدنش هم ژاپنی و زخیم تره(نشانه کیفیت ساخت بالاتر) که فقط این ها اختلاف قیمتشونو قیمت اون فن ها پر میکنه.

دوست عزیز مثل من خودتو اسیر نکن و با یه خورده صبر تا جور شدن کامل بودجت یه سیستم توپ ببند.

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز لطف می کنید برای خرید یک سیستم راهنمایی بفرمایید

سقف بودجه 1.800 میباشد که شامل نمایشگر، اسپیکر ماوس وکیبورد هم می باشد

کاربرد هم معمولی گیم متوسط ونرم افرارهای مثل اتوکد و ...

پیشاپیش ممنون

مادربورد : MSI H81M-P33 LGA1150 قیمت حدودی 195

پردازنده : Intel Pentium G3220 قیمت حدودی 180

رم : Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 قیمت حدودی 130

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB قیمت حدودی 185

گرافیک : Inno3D GT 640 1GB GDDR5 قیمت حدودی 265

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 50

پاور : Green GP430A-EU قیمت حدودی 135

کیس : GREEN Pars قیمت حدودی 90

مانیتور : Samsung 20B315 LED قیمت حدودی 410

کیبورد : A4Tech KM-720P قیمت حدودی 40

ماوس : A4Tech X5-70MD قیمت حدودی 34

اسپیکر : Creative SBS A35 قیمت حدودی 45

جمع : 17940000 تومان . البته حدودی و بدون هزینه اسمبل

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد کولر coolermaster x6 چیه که تو همین سایت هم هست ؟

کسی تجربه ای از عملکردش داره ؟

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد کولر coolermaster x6 چیه که تو همین سایت هم هست ؟

کسی تجربه ای از عملکردش داره ؟

نسبت به قیمت ارزش خرید نداره

30تومن بذارین روش silver arrow تهیه کنید یا اینکه thermalright archon تهیه کنید دراین رنج قیمت!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان با بودجه حدود ۳۰۰ تومن چه هاردی بخرم؟

پاسپورتی یا رومیزی؟(۹۹درصد اوقات در خانه استفاده میکنم)

برای استفاده با تبلت هست نمیدونم تبلت میتونه برق مورد نیاز پاسپورتی رو فراهم کنه یا نه ولی ۴ فلش رو با هاب به سادگی جواب میده که در مجموع ۷۸گیگ فلش میشه

هارد wifi با این قیمت میتونم بخرم؟

در حال حاظر یک یک ترا رومیزی دارم به نظرتون رو میزی رو بفروشم یک هارد دو یا سه ترا بخرم یا نگهش دارم یک هارد ۱ یا ۲ ترا بخرم؟خودم رو میزی رو ترجیح میدم( برای جا به جایی فلش ۶۴ دارم که برای من کافیه)

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان با بودجه حدود ۳۰۰ تومن چه هاردی بخرم؟

پاسپورتی یا رومیزی؟(۹۹درصد اوقات در خانه استفاده میکنم)

برای استفاده با تبلت هست نمیدونم تبلت میتونه برق مورد نیاز پاسپورتی رو فراهم کنه یا نه ولی ۴ فلش رو با هاب به سادگی جواب میده که در مجموع ۷۸گیگ فلش میشه

هارد wifi با این قیمت میتونم بخرم؟

در حال حاظر یک یک ترا رومیزی دارم به نظرتون رو میزی رو بفروشم یک هارد دو یا سه ترا بخرم یا نگهش دارم یک هارد ۱ یا ۲ ترا بخرم؟خودم رو میزی رو ترجیح میدم( برای جا به جایی فلش ۶۴ دارم که برای من کافیه)

ممنون

اگر این شرایط رو داری رومیزی بهتره . Seagate Backup Plus 2TB USB3 با قیمت حدود 290 تومان هست که به نظرم مناسبه .

اگر هارد 1 ترا رو بفروشی ضرر میکنی . البته میتونی یک کار دیگه بکنی . یک هارد اینترنال 3 ترا بگیری و بذاری تو باکس این هارد . ارزونتر در میاد . البته باکس باید با هاردی که میگیری بخونه از نظر سوکت  . اون یک ترا رو هم جدا بفروشی به عنوان اینترنال . ولی اگر برای آرشیو استفاده میکنی 2 تا هارد جدا خیلی مهم نیست .

لینک به دیدگاه

این سیستم خوبیه برای اجرای بازی البته نه تو بالاترین رزولوشن ولی یه اشکال خیلی مهمی که داره اینه که کیس Magnum 2 گرین از این کیستون بهتره و به نظر من بهتره که X6 بگیرید که نسبت به قیمتش امکانات معقولی میده.

تفاوتاشون :

1)نداشتن یک سیستم قوی خنک کننده نسبت به X6

2)محدودیت در انتخاب کولر پردازنده.

3)نداشتم جا برای SSD.

به علاوه اینکه X6 چند فن با کیفیت کاوگر داره و جنس بدنش هم ژاپنی و زخیم تره(نشانه کیفیت ساخت بالاتر) که فقط این ها اختلاف قیمتشونو قیمت اون فن ها پر میکنه.

دوست عزیز مثل من خودتو اسیر نکن و با یه خورده صبر تا جور شدن کامل بودجت یه سیستم توپ ببند.

سلام آقا رضا 

با توجه به این مطلب  ، دوست عزیز مثل من خودتو اسیر نکن و با یه خورده صبر تا جور شدن کامل بودجت یه سیستم توپ ببند.

سیستم توپ که مد نظر شما لطف میکنید قطعاتشو بگید همراه با قیمت

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

در مورد سی پی یو G3220 تو سایت اینتل نوع مموری رو زده 1333/DDR3 ، حالا سوال من اینکه من که رم 1600 دارم این سی پی یو رم های منو ساپورت نمیکنه؟، یا اینکه رم رو میشناسه و روی 1333 کار میکه؟

شایدم منظورش چیز دیگه ای باشه نمیدونم.

ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارن راهنمایی کنن.

http://ark.intel.com/products/77773/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سوالی برام پیش امده بود نمیدونستم کجا بپرسم اینجا پرسیدم :)

من میخوام بدونم هرچی رم سیستم بالاتر باشه برای بازی فرقی میکنه منظورم رم 4 یا 8 یا 16 یا 32 ؟؟؟؟؟

واینکه اگه رم سیستم 4 گیگ باشه یا مثلا 16 گیگ وقتی بازی اجرا میکنی چه قدر از رم سیستم توسط بازی پر میشه منظورم اینکه وقتی دیدم طرف رمش 4 گیگ هست همیشه تو بازی ( هربازی ) نزدیک به 3 گیگ یا کمتر یا بیشتر پر میشه حالا میخوام بدونم همون بازی یا هر بازی مثلا با رم 16 گیگ بازم همون میزان اطلاعاتو میریزه تو رم یعنی 3 گیگ اینا یا بیشتر مثلا 15 گیگ اینا نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه.....!

در کل خلاصه کلام من اینکه هر چی رم سیستم بیشتر باشه در حین اجرای بازی اطلاعات بیشتری بازی میریزه داخل رم یا نه بستگی به خود بازی داره ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سوالی برام پیش امده بود نمیدونستم کجا بپرسم اینجا پرسیدم :) من میخوام بدونم هرچی رم سیستم بالاتر باشه برای بازی فرقی میکنه منظورم رم 4 یا 8 یا 16 یا 32 ؟؟؟؟؟ واینکه اگه رم سیستم 4 گیگ باشه یا مثلا 16 گیگ وقتی بازی اجرا میکنی چه قدر از رم سیستم توسط بازی پر میشه منظورم اینکه وقتی دیدم طرف رمش 4 گیگ هست همیشه تو بازی ( هربازی ) نزدیک به 3 گیگ یا کمتر یا بیشتر پر میشه حالا میخوام بدونم همون بازی یا هر بازی مثلا با رم 16 گیگ بازم همون میزان اطلاعاتو میریزه تو رم یعنی 3 گیگ اینا یا بیشتر مثلا 15 گیگ اینا نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه.....! در کل خلاصه کلام من اینکه هر چی رم سیستم بیشتر باشه در حین اجرای بازی اطلاعات بیشتری بازی میریزه داخل رم یا نه بستگی به خود بازی داره ؟؟؟؟؟

بستگی به بازی داره . بعضی بازیها رم بیشتری نیاز دارن . اگر رم کم باشه نمیتونن به سرعت اطلاعات رو انتقال بدن و بازی تیک میزنه یا گیر میکنه . بیشتر بازیها با 4 گیگ رم به راحتی کار میکنن . اما بازیهای جدید نیاز به رم بالاتری دارن . الان تا 8 گیگ رم توصیه میشه برای بازی . بیشتر از اون فعلا نیازی نیست .

لینک به دیدگاه

سلام

من با توجه به بودجه ای که دارم این قطعات رو مد نظر گرفتم.

Vga :asus GTX 680 OC DC2

CPU:intel core i5 4670K

Ram: kingmax beast 2*4GB 2400MHZ

Main: GiGABYTE z87 OC force

PSU: GREEN 750watt OC

حالا نزدیک ۹۰۰ تومن پول مونده یه کیس میخوام با یه سیستم کولینگ برای سی پی یو.

اوورکلاک‌ هم میکنم.

خودم کیس گرین ایکس ۷ در نظر دارم ممنون میشم یه واتر کولر مناسب با فضای کیس و تا سقف ۴۵۰-۵۰۰ معرفی کنید.

یه سوال دیکه هم داشتم : به نظرتون ایر کولینگ thermal light subtle silverجوابگو‌هست یا نه.

خیلی ممنون

دوستان بودجه به ۵۲۰۰ ارتقا پیدا کرد ^_^
لینک به دیدگاه

نظرتون چیه!؟

به نظر من اینطوری بهتره :

ASUS Z87-Pro حدود 755

Intel® Core i7-4770K حدود 1010

Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz حدود 355 ( فقط به خاطر اینکه 2400 خواهستی ، خودم فرکانس کمتر رو ترجیح میدم)

Corsair Force GS 128GB حدود 460

GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5 حدود 1285

CPU Cooler Thermalright Silver Arrow SB-E حدود 270

Green GP850B-OC حدود 470

Green X7 Cougar Ver.2.0 حدود 370

225 تومان هم اضافه اومد که میتونی باهاش یک هارد بخری ، یا اینکه به جای 8 گیگ رم فرکانس 2400 ، رم فرکانس 1600 ولی حجم 16 گیگ تهیه کنی .

لینک به دیدگاه

سلام

من میخواستم مودمم رو عوض کنم بین اینا برد آنتن کودوم بیشتره:

ASUS DSL N10 B1

D-Link DSL-2750U

D-Link DSL-2730U 

تو همین قیمتا آیا مودم بهتری هم هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

من میخواستم مودمم رو عوض کنم بین اینا برد آنتن کودوم بیشتره:

ASUS DSL N10 B1

D-Link DSL-2750U

D-Link DSL-2730U 

تو همین قیمتا آیا مودم بهتری هم هست؟

دی لینک که اصلا نخر که باید مستقیم بره تو سطل آشغال!

اون ایسوس هم خوبه...باهاش تجربه دارم...ولی پول زیادی ه!

همون TP-Link 8951ND

بگیر با ایسوس تفاوتی تو کارایی نداره(مگه اینکه پنل کنترلش برات مهم باشه).

الان خودم 2 سالی هست که همون مدل تی پی لینک رو دارم...ولی ورژن 3 که الان فکر میکنم الا ورژن 5 هم آپدیت شده! :D مال من پیشکسوت شده.

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان من که فروشگاه داره گفته که سری جدید تی پی لینک ها مشکل برد آنتن دارن . خودم برای یکی از آشناها گرفتم و مشکل خیلی زیادی داره . 2-3 متر بیشتر آنتن نمیده . دی لینک آنتن دهی خوبی داره. من دارم همین مدل 2730 رو . ایسوس N10 رو هم دارم . خیلی خوبه . فقط باهاش یک مشکل دارم که گاهی اوقات دستگاه بیسیم مودم رو گم میکنه و باید وایرلس مودم رو ریست کنم تا دوباره وصل بشه .

لینک به دیدگاه

در مجموع دی لینک بهتره یا ایسوس؟

برد آنتن 2730 با 2750 فرق میکنه؟اینکه 2تا آنتن داره تاثیر مهمی هم داره؟

لینک به دیدگاه

درود

یک سوال برام پیش اومده که جوابشو نتونستم تو فروم پیدا کنم پس اگه تکراریه یا در تاپیک مربوطه نیست پیشاپیش پوزش میخواهم ! ;)

سوال : رخ فن سی پی یو در ایر کولرها با توجه به گردش هوا از پایین به بالا در کیس های اسکلت معکوس بسمت رم ها باید باشه یا کارت گرافیک ؟ (یعنی در کدوم حالت کاهش دما بیشتره)

ادامه سوال : و اینکه جهت مکش هوا توسط فن باید سمت هیت سینک باشه (یعنی باد به هیت سینک بخوره) یا برعکس ؟

ویرایش شده توسط Dishonored
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...