رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان مادربرد ASUS TUF B85 Vangard LGA1150 B85 MB برای استفاده طولانی مدت و بازی های گرافیکی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

اورکلاک هم نمیکنم  سی پی کره i5 رم 8گیگ گرافیک رادئون 7770 2 گیگ ddr5 می خوام بذارم خوبه؟

معموله هر 6 سال یه بار من سیستم عوض میکنم حالا نظرتون چیه؟

آره عزیز . مادربورد خیلی خوبیه. نگران نباش . تا چند سال راحت کار کن باهاش .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آره عزیز . مادربورد خیلی خوبیه. نگران نباش . تا چند سال راحت کار کن باهاش .

رم 32 رو هم میشه کامل گذاشت روش؟

شنیدم ویندوز ها تا 8 گیگ بیشتر رم رو نمیشناسن حتما باید سی پی یو چهار هسته ای بذاری تا ساپورت کنه!

این حرف صحت داره؟

لینک به دیدگاه

رم 32 رو هم میشه کامل گذاشت روش؟

شنیدم ویندوز ها تا 8 گیگ بیشتر رم رو نمیشناسن حتما باید سی پی یو چهار هسته ای بذاری تا ساپورت کنه!

این حرف صحت داره؟

آره تا 32 گیگ ساپورت میکنه .

همچین چیزی نشنیدم . مادربورد هر اسلاتش تا 8 گیگ ساپورت میکنه . این 4 اسلات داره که میشه 32 گیگ . ویندوز هم 64 بیت باشه راحت این مقدار رو ساپورت میکنه .

لینک به دیدگاه

دوستان مادربرد ASUS TUF B85 Vangard LGA1150 B85 MB برای استفاده طولانی مدت و بازی های گرافیکی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

اورکلاک هم نمیکنم  سی پی کره i5 رم 8گیگ گرافیک رادئون 7770 2 گیگ ddr5 می خوام بذارم خوبه؟

معموله هر 6 سال یه بار من سیستم عوض میکنم حالا نظرتون چیه؟

درود

برای 5تا6 سال ، کارت گرافیک انتخابی مناسب نیست  بهتره حتی الامکان ، یه گرافیک  بالاتر تهیه کنین! سقف بودجه برای گرافیک چقدرهست؟

لینک به دیدگاه

سلام

از دوستانی که تجربه استفاده از مادربوردهای ازراک رو دارن سوالی در مورد قابلیت xfast ram داشتم . اون طوری که من تحقیق کردم این قابلیت بر روی سیستم عامل 32 بیت که بیشتر از 4 گیگابایت رم داشته باشه قابل اجراست ولی جایی خوندم که روی ویندوز هشت 64 بیتی هم اجرا میشه؟!! اشکال کار اینجاست که 64 بیتی از تمام رم استفاده میکنه و چیزی برای استفاده نمیمونه که بخواهد این قابلیت از رم مرده استفاده کنه

سوال دومم از دوستان اینه که بین دو مدل مادربورد گیر کردم برای این پردازنده Core i3-4130 Haswel

بورد اول ازراک: ASRock FATAL1TY H87 Performance LGA1150

بورد دوم: ASUS TUF B85 Vangard LGA1150

این رو هم بگم که من گیمر نیستم و سوکت و پورت و قابلیت کراس فایر برام مهم نیست اور کلاک هم نمیکنم فقط کیفیت ساخت و صدای آنبورد برام مهمه که کیفیت ایسوس فکر میکنم بهتر باشه ولی چیپ و امپ صدای ازراک بهتره هالا موندم اگه ازراک اونطور که میگن تو این سری جدیدش کیفیت ساخت خوبی داره ازراک بگیرم بودجه برای بورد هم بیشتر از 400 نمیتونم بزارم.

ممنون میشم نظر دوستان رو هم بدونم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام یه گرافیک بخرم با بودجه حدود 320. چی بخرم برای بازی هم مناسب باشه

لینک به دیدگاه

درود

برای 5تا6 سال ، کارت گرافیک انتخابی مناسب نیست  بهتره حتی الامکان ، یه گرافیک  بالاتر تهیه کنین! سقف بودجه برای گرافیک چقدرهست؟

بودجه برای گرافیک تا 700 تومن در نظر گرفتم ولی گرافیک خیلی بهتری تو برند رادئون به چشمم نخورد همه بالای یک تومانه

لینک به دیدگاه

من نهایتش اینو می تونم بگیرم ASUS HD7790 OC DCII 2GB GDDR5 بازیهای مثل کالاف 10 رو اجرا میکنه دیگه؟

لینک به دیدگاه

من نهایتش اینو می تونم بگیرم ASUS HD7790 OC DCII 2GB GDDR5 بازیهای مثل کالاف 10 رو اجرا میکنه دیگه؟

بین این 3تا مدل کدوم بهتره؟ یعنی به قیمتش بیشتر ارزش داره

ASUS 650 Ti boost 2GB
SAPPHIRE 7850 - 2GB 
لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام یه گرافیک بخرم با بودجه حدود 320. چی بخرم برای بازی هم مناسب باشه

اگرنو بخوای بگیری هیچ چیزی

این گرافیکا رو میتونی بگیری ولی بدرد بازی نمیخورن و باید تو رزولوشن های پایین و با حداقل جزییات بازی کنی 

1GB  7730

6570 - 4GB

240 1GB

این بهترینشه 

Geforce GT 650 - 1GB / DDR5

لینک به دیدگاه

ASUS 650 Ti boost 2GB
SAPPHIRE 7850 - 2GB 

SAPPHIRE 7850 - 2GB قویتره ولی من ASUS 650 Ti boost 2GB رو بیشتر میپسندم 

لینک به دیدگاه

ASUS 650 Ti boost 2GB
SAPPHIRE 7850 - 2GB 

SAPPHIRE 7850 - 2GB برند ناشناسیه من دنبال برند های معتبر مثل ایسوس می گردم یا MSI

لینک به دیدگاه

سلام

از دوستانی که تجربه استفاده از مادربوردهای ازراک رو دارن سوالی در مورد قابلیت xfast ram داشتم . اون طوری که من تحقیق کردم این قابلیت بر روی سیستم عامل 32 بیت که بیشتر از 4 گیگابایت رم داشته باشه قابل اجراست ولی جایی خوندم که روی ویندوز هشت 64 بیتی هم اجرا میشه؟!! اشکال کار اینجاست که 64 بیتی از تمام رم استفاده میکنه و چیزی برای استفاده نمیمونه که بخواهد این قابلیت از رم مرده استفاده کنه

سوال دومم از دوستان اینه که بین دو مدل مادربورد گیر کردم برای این پردازنده Core i3-4130 Haswel

بورد اول ازراک: ASRock FATAL1TY H87 Performance LGA1150

بورد دوم: ASUS TUF B85 Vangard LGA1150

این رو هم بگم که من گیمر نیستم و سوکت و پورت و قابلیت کراس فایر برام مهم نیست اور کلاک هم نمیکنم فقط کیفیت ساخت و صدای آنبورد برام مهمه که کیفیت ایسوس فکر میکنم بهتر باشه ولی چیپ و امپ صدای ازراک بهتره هالا موندم اگه ازراک اونطور که میگن تو این سری جدیدش کیفیت ساخت خوبی داره ازراک بگیرم بودجه برای بورد هم بیشتر از 400 نمیتونم بزارم.

ممنون میشم نظر دوستان رو هم بدونم

در مورد xfast ram چیزی نشنیدم . پس نمیتونم کمکی بکنم .

ولی در مورد مادربورد میتونم تا حدی کمک کنم . ازراک یک شرکت زیرمجموعه ایسوس بوده که به عنوان برند دوم ایسوس کار میکرده . الان به طور مستقل کار میکنه . پس میشه گفت که شیوه کارش مثل ایسوسه . ارزاک برند ارزونتریه . ولی دلیل نمیشه که کیفیتش پایینتر باشه . به جرات میتونم بگم که بوردهای ازراک چیزی از بوردهای ایسوس کم ندارن . حداقل تو سری ارزون قیمت و میان قیمت . تو گرونها و جرفه ای ها کمی ضعیفتر نشون داده و فعالیتش کمتره . به نظر من ازراک رو بگیر . کیفیتش کمتر از ایسوس B85 نیست .

لینک به دیدگاه

اگر بتونی  7730 1GB GDDR5 گیر بیاری خوبه . ولی کمه و سخت گیر میاد . بعد از اون Sapphire R7 240 1GB GDDR5 With BOOST هست که 275 تومانه . اگر بیشتر هزینه کنی خب کارت بهتری میتونی بگیری . البته این کارتها خیلی برای بازی خوب نیستن و باید با جزئیات پایین بازیها رو اجرا کنی .

لینک به دیدگاه

SAPPHIRE 7850 - 2GB برند ناشناسیه من دنبال برند های معتبر مثل ایسوس می گردم یا MSI

اتفاقا سافایر یکی از بهترین برندهای تولید کننده کارتهای AMD هست . کیفیت و قیمت کارتهاش خیلی عالی هستن . شما اگر 7850 این برند رو گیر آوردی بگیر . چون خیلی خوش قیمته . البته شک دارم که گیر بیاد .

طبق موجودی لیون بهترین کارت برای شما MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII 2GB GDDR5 با قیمت حدود 630 تومانه به نظر من . از 7770 و 7790 بهتره . ولی از 7850 ضعیفتره .

لینک به دیدگاه

هزینه رو نگفتی عزیز . سیستم تا چقدر در بیاد حداکثر ؟ میتونم سیستم برای اینکارت تا 4 میلیون هم ببندم . میتونم 1 میلیون هم ببندم. البته عملکردشون فرق میکنه . ولی هر دو کاری رو که شما میخوای انجام میدن .

حامد جان یه هزینه نرمال میخوام ..... اگه بشه سه نوع  1 و2 4 میلیونی معرفی کنی ممنون میشم. در حد همین قطعات ... سی پی یو 2- مین 3- رم 4- پاور 5- کیس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه کارت گرافیک ساپفایر 7870 خریدم ولی فکرکنم پاور 430 گرین نمیکشه درسته ؟ اما یه پاور 330 گرین دیگه هم دارم چطوری میتونم اینا رو دوال کنم ؟

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

دقیقا چی باعث شد فکر کنی که پاور 430 وات بتونه 7870 رو روشن کنه ؟؟!

:blink:

480 روشن میکنه ؟ فرقش با 600 گرین 100 هزار تومنه . اگه آره این 430 رو میدم به یکی با 480 عوض میکنم 50  هم سر میدم .

راستی قضیه این دوال جدیه لطفا شوخی نکنید 430 هم روشن میکنه اما ممکنه به پاور فشار باید و بسوزه یا صدمه ببینه .

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان ما از یه عزیزی یه پاور 700 EX game memonex خریدیم پاور باید 2تا کابل 8پین pci-e داشته باشه

1دونه 8پین خود پاور داره 1دونه دیگه باید به صورت کابل آبی رنگ باشه که در صورت نیاز به سوکت 8پین پاور اضافه کرد

الان این دوستمون میاد میگه پاور آکبند هم بگیرین این کابل pci-e داخلش نیست مگه میشه پاور 700 real یک دونه 8پین داشته باشه ؟ پس سوکت pci-e واسه قشنگیه که کابلشو نزارن ؟

اینم گفته رفبقمون ببینید آیا واقعا درست میگن !!!

ببین اینطور که معلومه این پاور از خروجی خودش PCIE داره و اصلا به اون ورودیهای آبی رنگ کاری نداره و در اصل اون ورودیهای آبی رنگ همینجوری هستن همین الان برید در بازار کسی که داره این پاور رو میفروشه بزارین جلوتون باز کنه ببینید که همچین کابل آبی رنگی (کابل pci-e) در جعبش وجود نداره

ویرایش شده توسط Majid_Rezaie
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان ما از یه عزیزی یه پاور 700 EX game memonex خریدیم پاور باید 2تا کابل 8پین pci-e داشته باشه

1دونه 8پین خود پاور داره 1دونه دیگه باید به صورت کابل آبی رنگ باشه که در صورت نیاز به سوکت 8پین پاور اضافه کرد

الان این دوستمون میاد میگه پاور آکبند هم بگیرین این کابل pci-e داخلش نیست مگه میشه پاور 700 real یک دونه 8پین داشته باشه ؟ پس سوکت pci-e واسه قشنگیه که کابلشو نزارن ؟

اینم گفته رفبقمون ببینید آیا واقعا درست میگن !!!

ببین اینطور که معلومه این پاور از خروجی خودش PCIE داره و اصلا به اون ورودیهای آبی رنگ کاری نداره و در اصل اون ورودیهای آبی رنگ همینجوری هستن همین الان برید در بازار کسی که داره این پاور رو میفروشه بزارین جلوتون باز کنه ببینید که همچین کابل آبی رنگی (کابل pci-e) در جعبش وجود نداره

سلام

از اینجا کابلهایی که باید داخل باکس پاور باشن رو چک کنید:

http://www.memonex.com/products/item/92-mod-ex-game-700w#specification

البته باز هم نمیشه دقیق گفت که حتماً باید این کابلها داخل باکس باشن چون ممکنه پک ها در مناطق مختلف متفاوت باشه و اینکه این امکان هست شرکت های گاراتنی کننده محتویات جعبه ها رو دستکاری کنن

لینک به دیدگاه

عزیز بنده این پاور رو به صورت دست دوم از یکی از بچه های همین لیون خریدم :(

در ضمن بنده تا الان پاور مدلار ندیدم سوکت داشته باشه و کابلش تو جعبش اونم آکبند نباشه

ممنون

ویرایش شده توسط Majid_Rezaie
لینک به دیدگاه

بله متوجه هستم حالا اشکالی نداره همچین چیز قیمتی هم نیست.

باس اول می پرسیدی که کابل هاش تکمیله یا نه.

اگه می خوای تا من لینک اون اقایی که کابل رو میفروشه بهت بدم.

دقیقاً...خیلی چیز با ارزشی نیست که خودتونو بخواین اذیت کنید

این آدرس شرکتیه که این محصول رو وارد و گارانتی میکنه:

http://www.infogostar.com/MemonexPower-Cat.asp?Cat=Active

شاید با مراجعه به این شرکت بتونید کابل رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم برای خرید کیس با خنک کنندگی بالا و فن سی پی یو برای قطعات زیر ازتون نظرخواهی کنم.

نهایت بودجه ای که برای کل سیستم مد نظرمه نزدیک به 2و نیم هستش. یعنی تقریبا تا 400 برای کیس و فن و kvm و کیبورد و موس و اپتیکال درایو میذارم.

باید اشاره کنم که از پردازنده تمام و کمال برای مدت طولانی کار کشیده میشه!حداقل یک هفته کار مداوم البته بدون اورکلاک

به احتمال زیاد در آینده و درصورت نیاز رم رو ارتقا بدم کارت گرافیک هم برای سیستم بگیرم ولی فعلا برای کار من گرافیک پردازنده زیادی هم هست.

1- مادربرد:..........................................ASUS H87-Pro LGA1150 H87 MB

2- پردازنده:................................Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor

3- رم:...............................Corsair Vengeance 8GB 2x4GB 1600 DDR3

4- هارد:............................................WD Caviar Green 1 TB SATA HDD

5- پاور:............................................Green 600A-HP Power Supply Unit

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم برای خرید کیس با خنک کنندگی بالا و فن سی پی یو برای قطعات زیر ازتون نظرخواهی کنم.

نهایت بودجه ای که برای کل سیستم مد نظرمه نزدیک به 2و نیم هستش. یعنی تقریبا تا 400 برای کیس و فن و kvm و کیبورد و موس و اپتیکال درایو میذارم.

باید اشاره کنم که از پردازنده تمام و کمال برای مدت طولانی کار کشیده میشه!حداقل یک هفته کار مداوم البته بدون اورکلاک

به احتمال زیاد در آینده و درصورت نیاز رم رو ارتقا بدم کارت گرافیک هم برای سیستم بگیرم ولی فعلا برای کار من گرافیک پردازنده زیادی هم هست.

1- مادربرد:..........................................ASUS H87-Pro LGA1150 H87 MB

2- پردازنده:................................Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor

4- هارد:............................................WD Caviar Green 1 TB SATA HDD

5- پاور:............................................Green 600A-HP Power Supply Unit

http://lioncomputer.ir/product/2981/Case%20Enermax%20CLIPEUS/

http://lioncomputer.ir/product/3264/Green%20X1%20Basic%20Gaming%20case/

برای فن هم شما اول کیس رو انتخاب کنید تا ببینید چه فنی میتونید داخلش نصب کنید اما این مورد پیشنهادی بنده هست

http://lioncomputer.ir/product/2934/Thermaltake%20Frio%20CPU%20Cooler/

حدود 300 تومن میشود این قطعات که با 100 تومان باقی مانده میتونید 50 برای دی وی دی رایتر و 50 تومان دیگر رو کیبورد و موس تهیه کنید

لینک به دیدگاه

اینایی که گفتین خوبه فقط اگه بعدا بخواین گرافیک بزارید این پاور ضعیفه

کیس هم اگه خیلی پول ندارین گرین ایکس 3 بگیرید 200 تومان

شما اورکلاک نمیکنید سی پی یو رو پس لازم نیست کولر گرون بردارین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...