رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بالا اومدن که میان ولی در حد ساتا۲ ظاهر میشن

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هاردهایی که interface 6gb/s دارند روی مادربوردهای قدیمی که sata 3gb/s دارند بالا میان؟ کارایی شون تغییری میکنه؟

لینک به دیدگاه

هاردهایی که interface 6gb/s دارند روی مادربوردهای قدیمی که sata 3gb/s دارند بالا میان؟ کارایی شون تغییری میکنه؟

درود

بالا میان ولی هارد با درگاه مین مچ میشه سرعت 3 گیگ بر ثانیه فعالیت میکنند.

لینک به دیدگاه

دوستان چند تا سوال کوچیک داشتم :

روی سیستم های 1150 ویندوز xp نصب میشه؟ ارزونترین مادربرد خوب این سوکت چیه که بشه ویندوز xp نصب کرد روش.

گرافیک 270x برای بازی تو رزولیشن 1360*768 خوبه؟ میشه تنظیمات رو روی این رزولیشن روی حد اکثر گذاشت ؟ کراس کردن این کارت خوب جواب میده؟ لینکی از مقایسه و بنچمارک این گرافیک اگه دارین بزارین.

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان چند تا سوال کوچیک داشتم :

روی سیستم های 1150 ویندوز xp نصب میشه؟ ارزونترین مادربرد خوب این سوکت چیه که بشه ویندوز xp نصب کرد روش.

گرافیک 270x برای بازی تو رزولیشن 1360*768 خوبه؟ میشه تنظیمات رو روی این رزولیشن روی حد اکثر گذاشت ؟ کراس کردن این کارت خوب جواب میده؟ لینکی از مقایسه و بنچمارک این گرافیک اگه دارین بزارین.

با تشکر

درود دوست عزیز

بر روی تمام سوکت ها ویندوز نصب میشه ولی زیاد انصاف نیست روی سوکت 1150 ویندوز XP نصب کرد.

گرافیک 270 برای بازی با رزولیشنی که فرمودید بازی هارو راحت اجرا میکنه و مشکلی نداره.

ارزان ترین مین در سوکت 1150 دارای چیپست H81 میباشد که قوی ترینشون بالاتر از 300 نباید باشه...

لینک به دیدگاه

حدودا 2میلیون تومن میشه عزیز که بهتره قیمت روز رو از فروشگاه لیون کامپیوتر بببینید یا تماس بگیرید!

کیس برای این قطعات بستگی به هزینه شما داره!

ولی x1 گرین انتخاب معقولی هست برای این قطعات

تشکر و سپاس از راهنمایی آقاب نظری

رم kingstone hyper بهتره یا رو geil ?

پاور 650 green بهتره یا پاور  650 corsair ?

لینک به دیدگاه

تشکر و سپاس از راهنمایی آقاب نظری

رم kingstone hyper بهتره یا رو geil ?

پاور 650 green بهتره یا پاور  650 corsair ?

با اجازه ی آقا حمید

جفت برند رم ها برند معتبری هستند و به شخصه با جفتشون کار کردم و از کیفیت خوبی برخوردار هستند.بنده خودم انعطاف اورکلاک پذیری بیشتری در رم های ژل سری میدل رنج دااشتم ولی در صورت امکان بفرمایید برای چه مشخصات سیستمی و با چه مقدار بودجه ای میخواید هزینه کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.

پاور هم مشابه بالا از دو برند معتبر و مشهور برخوردارند.بنده برند کورسیر رو پیشنهاد میکنم.(از همه لحاظ)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام.

سوالی داشتم که البته قبلا یه جور دیگه پرسیده بودم و جواب درست و درمونی نگرفته بودم به همین خاطر گفتم دوباره مظاحم بشم :redface:

من چندین و چند سال برای بازی از pc استفاده میکردم اما 4سال پیش رفتم سراغ کنسول و یه X360 گرفتم...خلاصه :-@

الان که دیگه عمر این کنسول ها رو به اتمام هست و از طرفی در اجرای بازی ها زیاد قدرتی ندارن و اکثر بازی ها رو روی 720p اجرا میکنن،به فکر افتادم ببینم آیا اگه بخام این رو بفروشم و برای کیسم یه کارت گرافیک بگیرم کار درستی هست یا نه؟

حالا شما نسبت به مشخصات سیستمم چه پیشنهادی میدید؟

آیا اگر من با فروش کنسول بتونم یه کارت 600تا700تومانی بگیرم میتونه با همین کنسول برابری کنه؟

یا اصلا نگاهش دارم تا زمانی که ps4 یا Xone هک شدن بفروشم اونارو بگیرم؟ :-?

:-SS  :-SS  :-SS  :-SS  :-SS  :-SS  :-SS  :-SS  :-SS  :-SS

لینک به دیدگاه

با سلام.

سوالی داشتم که البته قبلا یه جور دیگه پرسیده بودم و جواب درست و درمونی نگرفته بودم به همین خاطر گفتم دوباره مظاحم بشم :redface:

من چندین و چند سال برای بازی از pc استفاده میکردم اما 4سال پیش رفتم سراغ کنسول و یه X360 گرفتم...خلاصه :-@

الان که دیگه عمر این کنسول ها رو به اتمام هست و از طرفی در اجرای بازی ها زیاد قدرتی ندارن و اکثر بازی ها رو روی 720p اجرا میکنن،به فکر افتادم ببینم آیا اگه بخام این رو بفروشم و برای کیسم یه کارت گرافیک بگیرم کار درستی هست یا نه؟

آیا اگر من با فروش کنسول بتونم یه کارت 600تا700تومانی بگیرم میتونه با همین کنسول برابری کنه؟

صد البته بله میشه...

فقط شما باید بفرمایید انتظاراتتون از بابت اجرای بازی چی باشه؟بنده خودم این که بتونم بازی رو با جزئیات مطلوب اجرا کنم و متوسط 30 فریم بر ثانیه روی مانیتورم باشه بازی برام لذت بخشه...ولی سیستم داخل امضاتون با یک کارت GTX 760 میتونید بازی هارو با کیفت خوب و عالی اجرا کنید.این رو هم در نظر داشته باشید قیمت ها اصولا با ارزش کالا در ایران در طلاقی است پس با 700 تومن شاید بتونید یک کارت 650 ti boost تهیه بکنید که فرق چندانی با کنسول نکنه...

شاید نظر دوستان متفاوت باشه با نظر من و دید من از نظر دوستان مسخره به نظر بیاد.

لینک به دیدگاه

با سلام.

سلام به نظر بنده اگه بتونید 900 تومان جور کنید و یک عدد 760 بگیرید خیلی عالی میشه

لینک به دیدگاه

سلام. سوالم اینه که میشه از ssd هایmsata روی لپ تاپhp pavilion m6 1070 se استفاده کرد؟؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

با اجازه ی آقا حمید

جفت برند رم ها برند معتبری هستند و به شخصه با جفتشون کار کردم و از کیفیت خوبی برخوردار هستند.بنده خودم انعطاف اورکلاک پذیری بیشتری در رم های ژل سری میدل رنج دااشتم ولی در صورت امکان بفرمایید برای چه مشخصات سیستمی و با چه مقدار بودجه ای میخواید هزینه کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.

پاور هم مشابه بالا از دو برند معتبر و مشهور برخوردارند.بنده برند کورسیر رو پیشنهاد میکنم.(از همه لحاظ)

درود سیستم انتخاب من اینه ،

رم مد نظرم geil ، دو تا چهارگیگ لطف کنید سری دقیقشو بگید 

پاور مد نظرو corsair 650 لطف کنید سری دقیقشو بگید 

Motherboard : ASUS MAXIMUS VI HERO LGA1150 Z87 MB
CPU : Intel Core i5 4670k                                                     
Memory : 2x4GB Kingston HyperX Blu  DDR3 1600                  
power : GREEN GP650A-EU 
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB                                   
ODD : Pionner
Dvdrw :   Plextor
لینک به دیدگاه

درود 

نخواستم تاپیک جداگانه ایجاد کنم 

دوستان مطلع راهنمایی بفرمایید بهترین مارک مموری کارت micro SD  چی هست ؟

لینک به دیدگاه

درود

نخواستم تاپیک جداگانه ایجاد کنم

دوستان مطلع راهنمایی بفرمایید بهترین مارک مموری کارت micro SD چی هست ؟

درود

مارک های زیادی هستند که هم معتبر هستندهم باکیفیت...ولی همگی دارای یک نشان کلاس دارند که نشون میده در چه سرعتی فعالیت میکنند.

بنده خودم adata دارم حدود 10 ساله هیچ مشکلی نداشتن

Sent from my C6603 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد البته بله میشه...

فقط شما باید بفرمایید انتظاراتتون از بابت اجرای بازی چی باشه؟بنده خودم این که بتونم بازی رو با جزئیات مطلوب اجرا کنم و متوسط 30 فریم بر ثانیه روی مانیتورم باشه بازی برام لذت بخشه...ولی سیستم داخل امضاتون با یک کارت GTX 760 میتونید بازی هارو با کیفت خوب و عالی اجرا کنید.این رو هم در نظر داشته باشید قیمت ها اصولا با ارزش کالا در ایران در طلاقی است پس با 700 تومن شاید بتونید یک کارت 650 ti boost تهیه بکنید که فرق چندانی با کنسول نکنه...

شاید نظر دوستان متفاوت باشه با نظر من و دید من از نظر دوستان مسخره به نظر بیاد.

سلام به نظر بنده اگه بتونید 900 تومان جور کنید و یک عدد 760 بگیرید خیلی عالی میشه

با این تفاسیر فکر کنم لگه کنسول رو نگاه دارم به صرفه تر باشه.

ممنون از دوستان.

لینک به دیدگاه

سلام کدوم از این هارد ها سرعتشون بالاتره 

WD Caviar Black 1 TB 7200Rpm 64MB HDD

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

لینک به دیدگاه

سلام کدوم از این هارد ها سرعتشون بالاتره 

WD Caviar Black 1 TB 7200Rpm 64MB HDD

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

سلام دوست عزيز

كيفيت هردو خيلي خوب هستن و فرق چنداني ندارن

اگه من بجاي تو بودم براي ارزون ترين ميرفتم چون اگه شما واقعا سرعت ميخواهيد پول ها تو اينجا روي اين هارد ها خرج نكن برو يه SSD بخر و حالشو ببر

post-15499-0-33336600-1394536659_thumb.jpeg

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

كيفيت هردو خيلي خوب هستن و فرق چنداني ندارن

اگه من بجاي تو بودم براي ارزون ترين ميرفتم چون اگه شما واقعا سرعت ميخواهيد پول ها تو اينجا روي اين هارد ها خرج نكن برو يه SSD بخر و حالشو ببر

نظرتون درباره wd cavir black 1tb 2 چیه هم هارد هست هم ssd 

لینک به دیدگاه

نظرتون درباره wd cavir black 1tb 2 چیه هم هارد هست هم ssd 

خوب اس اس دی سرعت بالایی داره اما اگه حجم هم واستون مهمه سری بلک سرعت خوبی دارن

لینک به دیدگاه

سلام.من ازطرف یکی از اقوامم که چند روز آینده قصد خرید داره از طرف شما اساتید بزرگ یک راهنمایی فقط کیس براش بگیرم.این بنده خدا از قبل قطعاتی که به نظرش خوب و کارش رو راه مینداره رو انتخاب کرده.فقط میخواد ببینه از لحاظ کانفیگ و برند مارک های خوبی انتخاب کرده یا نه.

کاربردش:خودش بیشتر بازی و فیلم میبینه و برادرش دانشجو هست و بیشتر با نرم افزار های گرافیکی کار میکنه.اهل اور هم نیستند(در اصل از اور کردن سر در نمیارن و نمیخوان واسش هزینه بدن)

بودجه در حال حاضر 2تومن هست که امکان انعطاف پذیری رو به بالا هم تا حدی داره

قطعاتی که قصد خرید داره:
مادر بورد:GIGABYTE G1 sniper B5
سی پی یو:i7 4770
رم:kingstone 4gig 1600 hyperxblu (دلیلش برای خرید این رم اینه که یه 4 گیگ از همین مدل رو داره و قصد تکمیلش رو داره).
پاور:green GP 850B-OC

کیسی که الان داره گرین ایکس 6 هست.یک هارد 1ترا سیگیت داره.بعلاوه یک مانیتور 23 اینچ فول اچ دی با رزولوشن 1920*1080،یک رم 4 گیگ hyperx blu 1600

کارت گرافیک دو مدل asus 780 oc یا asus 780ti oc مد نظرش هست که در آینده(چند ماه آینده)با اضافه کردن بودجه 2 تا 2600 یکی از این دو کارت رو خریداری کنه.

یه سوال درباره این دو کارت از برند ایسوس:از اونجایی که مدل 770 ایسوس مشکل خنک کنندگی داشته در این دو مدل این مشکل برطرف شدند؟

یه سوال دیگه اینکه خنک کننده فعلی سی پی یو Deepcool Gamma Blade هست.این خنک کننده قادر به مهار حرارت i7 4770 هست یا خیر؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان نهایتاً تا 500 تومن برای 3 قطعه اصلی

CPU + Main + RAM

اونم هاسول چی پیشنهاد می دید ؟؟؟؟

یه سوال دیگه اینکه

ترتیب چیپ های اینتل رو برای هاسول ها میخواستم بدونم که کدوم یکی قویتر هستن تا اخرین و معمولی ترین چیپ هاش

برای شروع مثلاً

z87

ضعیفتر

ضعیفتر

ضعیفتر

و ...

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.من ازطرف یکی از اقوامم که چند روز آینده قصد خرید داره از طرف شما اساتید بزرگ یک راهنمایی فقط کیس براش بگیرم.این بنده خدا از قبل قطعاتی که به نظرش خوب و کارش رو راه مینداره رو انتخاب کرده.فقط میخواد ببینه از لحاظ کانفیگ و برند مارک های خوبی انتخاب کرده یا نه.

کاربردش:خودش بیشتر بازی و فیلم میبینه و برادرش دانشجو هست و بیشتر با نرم افزار های گرافیکی کار میکنه.اهل اور هم نیستند(در اصل از اور کردن سر در نمیارن و نمیخوان واسش هزینه بدن)

بودجه در حال حاضر 2تومن هست که امکان انعطاف پذیری رو به بالا هم تا حدی داره

قطعاتی که قصد خرید داره:

مادر بورد:GIGABYTE G1 sniper B5

سی پی یو:i7 4770

رم:kingstone 4gig 1600 hyperxblu (دلیلش برای خرید این رم اینه که یه 4 گیگ از همین مدل رو داره و قصد تکمیلش رو داره).

پاور:green GP 850B-OC

کیسی که الان داره گرین ایکس 6 هست.یک هارد 1ترا سیگیت داره.بعلاوه یک مانیتور 23 اینچ فول اچ دی با رزولوشن 1920*1080،یک رم 4 گیگ hyperx blu 1600

کارت گرافیک دو مدل asus 780 oc یا asus 780ti oc مد نظرش هست که در آینده(چند ماه آینده)با اضافه کردن بودجه 2 تا 2600 یکی از این دو کارت رو خریداری کنه.

یه سوال درباره این دو کارت از برند ایسوس:از اونجایی که مدل 770 ایسوس مشکل خنک کنندگی داشته در این دو مدل این مشکل برطرف شدند؟

یه سوال دیگه اینکه خنک کننده فعلی سی پی یو Deepcool Gamma Blade هست.این خنک کننده قادر به مهار حرارت i7 4770 هست یا خیر؟؟؟

درود عزیز سیستم خوبیه انتخابشون در سری z87 گیگابایت سعی کرده مین بوردهای خوبی رو به ارمغان بیاره و فک میکنم انتخاب خوبی کردن در مور رم هم چون از قبل داشتن و قصد تکیلشو دارن همین پیشنهاد میشه اما اگر اونا رو نداشتن اینا پیشنهاد نمیشد ! 

در مورد دو سوال اخرتون من یکم توضیح بدم که : 

- قیمت کارت گرافیک 780Ti برابر با 2800 الی 2900 تومنه و ارزش خرید صرفا نداره و بنظر بنده همون 780 ایسوس یا گیابایت رو بهترذه تهیه کنند ارزش نداره بخاطر 10% کارایی بیشتر 900 هزارتومن  خرج بیشتر !!

- خنک کننده چون نمیخاد اورکلاک بشه سیستم مشکلی نیست 

لینک به دیدگاه

درود عزیز سیستم خوبیه انتخابشون در سری z87 گیگابایت سعی کرده مین بوردهای خوبی رو به ارمغان بیاره و فک میکنم انتخاب خوبی کردن در مور رم هم چون از قبل داشتن و قصد تکیلشو دارن همین پیشنهاد میشه اما اگر اونا رو نداشتن اینا پیشنهاد نمیشد ! 

در مورد دو سوال اخرتون من یکم توضیح بدم که : 

- قیمت کارت گرافیک 780Ti برابر با 2800 الی 2900 تومنه و ارزش خرید صرفا نداره و بنظر بنده همون 780 ایسوس یا گیابایت رو بهترذه تهیه کنند ارزش نداره بخاطر 10% کارایی بیشتر 900 هزارتومن  خرج بیشتر !!

- خنک کننده چون نمیخاد اورکلاک بشه سیستم مشکلی نیست 

ممنون بزرگوار.الان خودش پیشم نشسته و فرمایشاتتون رو میبینه.

جسارتا عزیز این مادربورد سوکت b85 هست

سوال اول:دلیل اینکه این مدل رم رو پیشنهاد نمیفرمائید چیه و چه مدلی به نظرتون بهتر هست؟؟

سوال دوم:از اونجایی که سی پی یو های هاسول گرمای بیشتری دارن به نظرتون همین کولر کفایت میکنه؟اگر بخواید یک کولر خوب پیشنهاد بدید که کفایت بکنه چه چیزی مد نظر شما استاد اعظم هست؟؟

سوال 3:توی خیلی از تست ها فریم دهی بین این دو خیلی زیاده باز با این حال شما استاد عزیز 780 رو پیشنهاد میکنید؟برادرش که هیچی ولی چون خودش بیشتر گیم مد نظرش هست روی این موضوع حساس هست.

سوال چهارم شما درباره سیستم خنک کنندگی چیزی نفرمودید.

باز هم ممنون

ویرایش شده توسط ali hidden
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون بزرگوار.الان خودش پیشم نشسته و فرمایشاتتون رو میبینه.

جسارتا عزیز این مادربورد سوکت b85 هست

سوال اول:دلیل اینکه این مدل رم رو پیشنهاد نمیفرمائید چیه و چه مدلی به نظرتون بهتر هست؟؟

سوال دوم:از اونجایی که سی پی یو های هاسول گرمای بیشتری دارن به نظرتون همین کولر کفایت میکنه؟اگر بخواید یک کولر خوب پیشنهاد بدید که کفایت بکنه چه چیزی مد نظر شما استاد اعظم هست؟؟

سوال 3:توی خیلی از تست ها فریم دهی بین این دو خیلی زیاده باز با این حال شما استاد عزیز 780 رو پیشنهاد میکنید؟برادرش که هیچی ولی چون خودش بیشتر گیم مد نظرش هست روی این موضوع حساس هست.

سوال چهارم شما درباره سیستم خنک کنندگی چیزی نفرمودید.

باز هم ممنون

خواهش میکنم دوست عزیز 

چون باس 1600 هست باس 1600 کمی پایینه اما یه جورایی میشه گفت برا گیم خوبه اما اگر بودجه ی کافی دارن میتونن به فکر ارتقای رم از جمله رم G.SKILL بپردازند مدلهای مختلف ارس و ترادینت و ... هست 

بنده اگه باشم ترادینت رو انتخاب میکنم واقعا میشه گفت رمهای خیلی خوبی هست و تایمینگهای خوبی هم دارن 

درسته سی پی یو سری هاستول هست ولی این سی پی یو بدون پسوندK انتخاب شده و چون نه اورکلاک میشه میتونه کولر کافی باشه اما پیشنهاد بنده رو بخاین کولر ThermalRight True Spirit 120M CPU FAN پیشنهاد میکنم !

بله چون اختلاف قیمتی بین 780 و 780TI بسیار زیاده و ارزش هزینه کردن برای 780TI نیست شما میتونین با انتخاب یه 780 بخرین و باز چند وقت دیگه یکی دیگه هم بگیرین و SLI کنین در این هنگام 780TI رو قورت میده ;) 

در مورد سیستم خنک کننده کولر سی پی یو رو مشخص کردم دیگه چیزی نمیمونه عزیزم :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...