رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

:unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: ........................

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خواهش میکنم دوست عزیز 

چون باس 1600 هست باس 1600 کمی پایینه اما یه جورایی میشه گفت برا گیم خوبه اما اگر بودجه ی کافی دارن میتونن به فکر ارتقای رم از جمله رم G.SKILL بپردازند مدلهای مختلف ارس و ترادینت و ... هست 

بنده اگه باشم ترادینت رو انتخاب میکنم واقعا میشه گفت رمهای خیلی خوبی هست و تایمینگهای خوبی هم دارن 

درسته سی پی یو سری هاستول هست ولی این سی پی یو بدون پسوندK انتخاب شده و چون نه اورکلاک میشه میتونه کولر کافی باشه اما پیشنهاد بنده رو بخاین کولر ThermalRight True Spirit 120M CPU FAN پیشنهاد میکنم !

بله چون اختلاف قیمتی بین 780 و 780TI بسیار زیاده و ارزش هزینه کردن برای 780TI نیست شما میتونین با انتخاب یه 780 بخرین و باز چند وقت دیگه یکی دیگه هم بگیرین و SLI کنین در این هنگام 780TI رو قورت میده ;)

در مورد سیستم خنک کننده کولر سی پی یو رو مشخص کردم دیگه چیزی نمیمونه عزیزم :)

از توضیحات خوبتون ممنون.بنده عرضم رو ناقص رسوندم شرمنده.عرض بنده در مورد سیستم خنک کنندگی کارت گرافیک های ایسوس بود.چون توی 770 مقالاتی که هست یکی از نقاط ضعفش بوده.این نقص در 780 رفع شده؟؟از طرفی دیگه که بحث sli رو فرمودین بعضی جاها گفته شده که بعضی از گیم ها با sli همخوانی ندارن؟واقعا اینجوره؟

دو سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه:

1.این پاور برای این سیستم کفایت میکنه یا نه؟؟

2.از اونجایی که فریم حداقل برای گیم 30 و ایده آل 60 هست خیلی از بازی های با 780 فریمیشون از 60 رد شده و این تاثیر معکوس و منفی در پردازش و اجرا گیم نمیزاره؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از توضیحات خوبتون ممنون.بنده عرضم رو ناقص رسوندم شرمنده.عرض بنده در مورد سیستم خنک کنندگی کارت گرافیک های ایسوس بود.چون توی 770 مقالاتی که هست یکی از نقاط ضعفش بوده.این نقص در 780 رفع شده؟؟از طرفی دیگه که بحث sli رو فرمودین بعضی جاها گفته شده که بعضی از گیم ها با sli همخوانی ندارن؟واقعا اینجوره؟

دو سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه:

1.این پاور برای این سیستم کفایت میکنه یا نه؟؟

2.از اونجایی که فریم حداقل برای گیم 30 و ایده آل 60 هست خیلی از بازی های با 780 فریمیشون از 60 رد شده و این تاثیر معکوس و منفی در پردازش و اجرا گیم نمیزاره؟؟

بنظر بنده کارت 780 گیگابایت رو بردارین دارای کولری واقعا خوب هست و خیلی از لحاظ خنک سازی خوبه شاید تو اورکلاک گرافیک 780 گیگابایت کمی محدودیت داشته باشه اما چون شما نمیخاین اورکلاک کنین من همون گیابایت رزو پیشتنهاد میکنم دارای 3 سال گارانتی معتبر آواژنگ هم هست !

کارت 780 در اکثر بازی ها فریم 70 رو میده و کالا برای حال حاضر کافیه و نیازی به sli نیست اما در آینده وقتی دیدین که نمیتونه از پس بازی ها به خوبی عبور کنه یکی دیگه هم میندازین و sli مکینین : خیر دوست عزیز sli هیچ مشکلی نداره و الان دوستانی تو همین فروم هستن که دو تا sli دارن و دارن لذت میبرن هیچ مشکلی هم ندارند 

1. پاور خوبیه و کاملا کافیه 

2. خیر دوست عزیز هر چی فریم بره بالاتر بهتره و همانطور که خودتون عرض کردین 60 فریم کاملا منطقی هست و بیش ازط اون فقط برای نوشتن روی کاغذ هست 

لینک به دیدگاه

درود 

نخواستم تاپیک جداگانه ایجاد کنم 

دوستان مطلع راهنمایی بفرمایید بهترین مارک مموری کارت micro SD  چی هست ؟

SunDisk سری الترا یکی از بهترینهاست . بعد از اون پاتریوت سری LX که گیر نمیاد . حتما کلاس 10 تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان نهایتاً تا 500 تومن برای 3 قطعه اصلی

CPU + Main + RAM

اونم هاسول چی پیشنهاد می دید ؟؟؟؟

یه سوال دیگه اینکه

ترتیب چیپ های اینتل رو برای هاسول ها میخواستم بدونم که کدوم یکی قویتر هستن تا اخرین و معمولی ترین چیپ هاش

برای شروع مثلاً

z87

ضعیفتر

ضعیفتر

ضعیفتر

و ...

با تشکر

ASRock H81M-GL قیمت 189

Intel Pentium G3220 Haswell 1150 قیمت 186

Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600Mhz Ram قیمت 127

جمع : 502

چیپ ها به ترتیب :

Z87

h87

b85

h81

لینک به دیدگاه

بنظر بنده کارت 780 گیگابایت رو بردارین دارای کولری واقعا خوب هست و خیلی از لحاظ خنک سازی خوبه شاید تو اورکلاک گرافیک 780 گیگابایت کمی محدودیت داشته باشه اما چون شما نمیخاین اورکلاک کنین من همون گیابایت رزو پیشتنهاد میکنم دارای 3 سال گارانتی معتبر آواژنگ هم هست !

کارت 780 در اکثر بازی ها فریم 70 رو میده و کالا برای حال حاضر کافیه و نیازی به sli نیست اما در آینده وقتی دیدین که نمیتونه از پس بازی ها به خوبی عبور کنه یکی دیگه هم میندازین و sli مکینین : خیر دوست عزیز sli هیچ مشکلی نداره و الان دوستانی تو همین فروم هستن که دو تا sli دارن و دارن لذت میبرن هیچ مشکلی هم ندارند 

1. پاور خوبیه و کاملا کافیه 

2. خیر دوست عزیز هر چی فریم بره بالاتر بهتره و همانطور که خودتون عرض کردین 60 فریم کاملا منطقی هست و بیش ازط اون فقط برای نوشتن روی کاغذ هست 

بازم ممنون.به عنوان سوال آخر و مزاحمت آخر:

اگر در آینده قصد اضافه کردن ssd یا sli کردن یا تعویض هارد از 1 ترا به 2 نیازی به تعویض این پاور هست؟هر کدوم به طور جداگانه چطور؟؟

و اینکه منورتون رو از اور کردن کارت گرافیک کتوجه نشدم؟؟مگر این دو مدل که پسوند oc دارن کارخونه ای اور نشدند؟؟این بنده خدا اصلا اور کردن نمیدونه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازم ممنون.به عنوان سوال آخر و مزاحمت آخر:

اگر در آینده قصد اضافه کردن ssd یا sli کردن یا تعویض هارد از 1 ترا به 2 نیازی به تعویض این پاور هست؟هر کدوم به طور جداگانه چطور؟؟

و اینکه منورتون رو از اور کردن کارت گرافیک کتوجه نشدم؟؟مگر این دو مدل که پسوند oc دارن کارخونه ای اور نشدند؟؟این بنده خدا اصلا اور کردن نمیدونه

پاور مناسبیه دوست عزیز سری oc شرکت گرین هست خیلی پاور خوبیه :)

درسته که اینا اورلاک کارخونه ای شدند اما بازم با نرم افزارهای مختلف میشه کورکلاک و مموری کلاک رو برد بالا و باز هم اور کرد اما گفتم خدمتتون که وقتی میگین اورکلاک نمیکنن پس نیازی نیست اون مدل ایسوس بگیرین و همون مدل گیگابایت واقعا عالیه و اورکلاکم میشه اما یکم اورکلاکش محدوده ( برای ایشون فرقی نداره چه اور بشه چه نشه چون نمیخام اورکلاک کنند )

و اگر در مورد ssd هم سوال داشتید باید بگم که 

اگر بودجه در حد 390 تومن الی 400 تومنه بهترین ssd که دارای رید ور ایت فوق العاده هست ssd Samsung 840Evo 120GB پیشنهاد میشه و اگر بودجتون بین 490 الی 500 تومنه ssd Samsung 840 Pro 128GB پیشنهاد میشه 

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASRock H81M-GL قیمت 189

Intel Pentium G3220 Haswell 1150 قیمت 186

Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600Mhz Ram قیمت 127

جمع : 502

چیپ ها به ترتیب :

Z87

h87

b85

h81

با سلام

خیلی ممنون از راهنماییتون

من خودم این قطعات رو در نظر دارم

الان از بازار اومدم و قیمت گرفتم

MSI H81-P33

CPU G3220

Ram KING HY 1600

به ترتیب

190

177

128

ضمناً ارزونترین SSD که توی بازار میشه گیر آورد و هم اینکه موجود باشه در ظرفیت 64 گیگ یا 60 گیگ چی هستش؟؟

لینک به دیدگاه

پاور مناسبیه دوست عزیز سری oc شرکت گرین هست خیلی پاور خوبیه :)

درسته که اینا اورلاک کارخونه ای شدند اما بازم با نرم افزارهای مختلف میشه کورکلاک و مموری کلاک رو برد بالا و باز هم اور کرد اما گفتم خدمتتون که وقتی میگین اورکلاک نمیکنن پس نیازی نیست اون مدل ایسوس بگیرین و همون مدل گیگابایت واقعا عالیه و اورکلاکم میشه اما یکم اورکلاکش محدوده ( برای ایشون فرقی نداره چه اور بشه چه نشه چون نمیخام اورکلاک کنند )

و اگر در مورد ssd هم سوال داشتید باید بگم که 

اگر بودجه در حد 390 تومن الی 400 تومنه بهترین ssd که دارای رید ور ایت فوق العاده هست ssd Samsung 840Evo 120GB پیشنهاد میشه و اگر بودجتون بین 490 الی 500 تومنه ssd Samsung 840 Pro 128GB پیشنهاد میشه 

شرمنده عزیز سوال اولم درباره خرید نوع ssd.نبود.سوالم این بود"اگر در آینده قصد اضافه کردن ssd یا sli کردن یا تعویض هارد از 1 ترا به 2 نیازی به تعویض این پاور از لحاظ وات و قدرت هست یا هیمن 860 کفایت میکنه؟هر کدوم به طور جداگانه چطور؟؟"

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده عزیز سوال اولم درباره خرید نوع ssd.نبود.سوالم این بود"اگر در آینده قصد اضافه کردن ssd یا sli کردن یا تعویض هارد از 1 ترا به 2 نیازی به تعویض این پاور از لحاظ وات و قدرت هست یا هیمن 860 کفایت میکنه؟هر کدوم به طور جداگانه چطور؟؟"

دوست عزیز کفایت میکنه  خب منم گفتم که و بعدش گفتم اگر سوال درمورد ssd هم بپرسین پیشاپیش پاسخ بدم :) ;)

لینک به دیدگاه

با سلام

خیلی ممنون از راهنماییتون

من خودم این قطعات رو در نظر دارم

الان از بازار اومدم و قیمت گرفتم

MSI H81-P33

CPU G3220

Ram KING HY 1600

به ترتیب

190

177

128

ضمناً ارزونترین SSD که توی بازار میشه گیر آورد و هم اینکه موجود باشه در ظرفیت 64 گیگ یا 60 گیگ چی هستش؟؟

به نظر من اون ازراک بهتره . البته تفاوت خیلی کمی دارن با هم . 

AData Premier Pro SP600 هست که 64 گیگش 245 تومان و 32 گیگش 179 تومانه .

لینک به دیدگاه

حرف های دوستمون zalman به کلی تایید میشن

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز 

چون باس 1600 هست باس 1600 کمی پایینه اما یه جورایی میشه گفت برا گیم خوبه اما اگر بودجه ی کافی دارن میتونن به فکر ارتقای رم از جمله رم G.SKILL بپردازند مدلهای مختلف ارس و ترادینت و ... هست 

بنده اگه باشم ترادینت رو انتخاب میکنم واقعا میشه گفت رمهای خیلی خوبی هست و تایمینگهای خوبی هم دارن 

درسته سی پی یو سری هاستول هست ولی این سی پی یو بدون پسوندK انتخاب شده و چون نه اورکلاک میشه میتونه کولر کافی باشه اما پیشنهاد بنده رو بخاین کولر ThermalRight True Spirit 120M CPU FAN پیشنهاد میکنم !

بله چون اختلاف قیمتی بین 780 و 780TI بسیار زیاده و ارزش هزینه کردن برای 780TI نیست شما میتونین با انتخاب یه 780 بخرین و باز چند وقت دیگه یکی دیگه هم بگیرین و SLI کنین در این هنگام 780TI رو قورت میده ;)

در مورد سیستم خنک کننده کولر سی پی یو رو مشخص کردم دیگه چیزی نمیمونه عزیزم :)

همین الانشم 2 تا 770 گیگا بگیری 2600 در میاد 780Ti دولوپی قورت میده :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین الانشم 2 تا 770 گیگا بگیری 2600 در میاد 780Ti دولوپی قورت میده :D

درسته دوست عزیز ولی همونطور که خودتون دارین میگین در حال حاضر  قورت میده ولی اگر ایشون دو سال دیگه بخان یکی دیگه بگیرن 3Way خیلی مشکلات داره ! 

ولی اگه ایشون در حال حاضر یه دونه 780 بگیرن چند سال دیگه میتونه یکی دیگه بگیره و مشکلاتش خیلی خیلی کمه :)

لینک به دیدگاه

دوستان من قصد خرید یک عدد رم 4 گیگ رو دارم با باس 1600 و در اینده در حالت دوال چنل به 12 گیگ یا 8 گیگ می خوام برسونم این رم چطوره بخرم؟ گیمر هم هستم

Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3

قابلیت دوال چنل  یعنی یک رم 4 و8 رو با هم داره؟

لینک به دیدگاه

دوستان من قصد خرید یک عدد رم 4 گیگ رو دارم با باس 1600 و در اینده در حالت دوال چنل به 12 گیگ یا 8 گیگ می خوام برسونم این رم چطوره بخرم؟ گیمر هم هستم

Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3

قابلیت دوال چنل  یعنی یک رم 4 و8 رو با هم داره؟

سلام فکر کنم 2 تا 4 میشه دوال باشه اما با 8 نه

رم هم خوبه اما گرونه و یک مدل دیگه بگیرید بهتره

لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم 2 تا 4 میشه دوال باشه اما با 8 نه

رم هم خوبه اما گرونه و یک مدل دیگه بگیرید بهتره

رم از این عالی تر هم هست که حرف اول رو بزنه قیمتش زیاد مهم نیست بهترین رو می خوام مادر بردم بی 85 هست حالا به نظرت گزینه دیگری برای من هست؟

لینک به دیدگاه

رم از این عالی تر هم هست که حرف اول رو بزنه قیمتش زیاد مهم نیست بهترین رو می خوام مادر بردم بی 85 هست حالا به نظرت گزینه دیگری برای من هست؟

دوست عزیز اول مشخصات مادربرد و پرازندت رو بده ببینیم تا چه حد می شه روی رم حساب باز کرد.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

معمولا جدای از هزینه ای که می کنید، در سیستم باید قطعات معادل باشند. چیپ مادربرد شما از سری متوسط (Business Class) هست که طبیعتا نسبت به مثلا Z87 یا Q87 یک سری امکانات رو نداره و منطقی نیست شما براش دنبال بهترین رم باشید. یه رم با قیمت مناسب و باس 1600 یا 1866 با تایمینگ 9-9-9 یا 10-10-10 کار شما رو راه می ندازه. اگه علاقمند بودید دسته بندی چیپ های ماردبرد رو مطالعه کنین، می تونین یه سر به این لینک بزنید: لینک شما

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول مشخصات مادربرد و پرازندت رو بده ببینیم تا چه حد می شه روی رم حساب باز کرد.

مادر بردم : ASUS TUF B85 Vangard LGA1150

cpu: Intel Core i3-4130 Haswell LGA1150 

حالا بهترین گزینه برای من کدام است؟

لینک به دیدگاه

نظرتون راجب این دو تا رم چیه ؟

Kingston HyperX Black 8GB 1600 DDR3

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3

لینک به دیدگاه

من جای شما باشم 4 گیگش رو میخرم که اگه بعدا خواستی ارتقا بدی رم رو به صورت دوال چنل کار کنه.

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 این جای ارتقا داره؟ دو تا 4 گیگ 8 گیگ نهایت می تونم ارتقا بدم؟

اون 8 گیگ جای ارتقا نداره؟

دوستان من گیج شدم بهترین و مناسب ترین گزینه رو به من پیشنهاد بدین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گلم دانیال جان (danial_d86) توضیح میتونین بدین که چی کار میخایبن بکنین تا بتونم راهنمایی کنم :)

لینک به دیدگاه

نظرتون راجب این دو تا رم چیه ؟

Kingston HyperX Black 8GB 1600 DDR3

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3

اگه میخواین نهایتا 8 گیگ داشته باشین همین 4 گیگ قیمتش مناسبه

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم دانیال جان (danial_d86) توضیح میتونین بدین که چی کار میخایبن بکنین تا بتونم راهنمایی کنم :)

سلام دوست عزیز این سیستم فقط برای بازی هست و در اینده قصد ارتقا دارم فعلا دنبال یک 4 گیگ خوب هستم....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...