رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان یک سوال داشتم دیگه فکرم جایی نرسید گفتم اینجا مشکلمو بپرسم

من مادربرد MSI XPOWER Z87 خریدم مشکل اینجاس که وقتی تو برق میزنم لامپ هایی که روی مین هست روشن میشه ولی هرچی دکمه روشن شدنو میزنم هیچی نمیشه ترو خدا اگه کسی با این مادربرد کار کرده بگه چیکارش کنم  :(

درود دوست عزیز 

از روی مادربرد روشن کنین روی مادربرد یک دکمه داره از اون رو روشن کنین 

پاورتون چیه دل دقیقش ؟

از اتصالات مطمئن بشین

قطعات غیر مهم از جمله هارد ، ssd ، و ... رو قطع کنین 

احتمالا به دلیل ضعف پاوره 

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام خسته نباشید بین این دو تا کدوم برای بازی اگه میشه سریع جواب بدین میخوام بخرم

asus z87- a

ASRock FATAL1TY Z87 Killer

ویرایش شده توسط hossein 320
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امکانات بیشتری داره برایه گیم 

چون طراحیش این طوره 

از کارت صدا بهتر - کارت شبکه قویتر  - نرم افزار بهتر برایه ثبات بیشتر موس - و... 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید بین این دو تا کدوم برای بازی اگه میشه سریع جواب بدین میخوام بخرم

asus z87- a

ASRock FATAL1TY Z87 Killer 100% بهتره شكي نيست

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز 

از روی مادربرد روشن کنین روی مادربرد یک دکمه داره از اون رو روشن کنین 

پاورتون چیه دل دقیقش ؟

از اتصالات مطمئن بشین

قطعات غیر مهم از جمله هارد ، ssd ، و ... رو قطع کنین 

احتمالا به دلیل ضعف پاوره 

دوست گلم من همه این کارارو کردم دیشب تا 4 صبح بیدارم بودم هرچی که به فکرم رسید انجام دادم نه از رو خودش روشن میشه نه از اون پایین رو پینا که برای کیس هست پاورم 1600W هست همین 2روز پیشم خریدم کاملا سالم هم هست واقعا کلافم دیگه نمیدونم چیکار کنم گارانتیم میگه تا 16 هم تعطیل هست موندم دیگه چیکار کنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیپیو رو درست جا زدید 

یا رم 

بدونه رم و گرافیک هم تست زدید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم دیگه دارید که پاور رو روش تست بزنید 

لینک به دیدگاه

اون کارایی که گفتینم انجام دادم بله سیستم دیگه هم دارم رو اون پاور کاملا کار میکنه بدون هیچ مشکلی فک میکتم دیگه مدار سوئیچ خود مادر برد برای روشن کردم ایراد داره که اونم الان گارانتی بستس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببر گارنتي تا دير نشده

از 15 اسفند گرانتی ها دیگه درست جواب نمیدن 

و از 25 اسفند هم که کلا جواب نمیدن تا 20 یا 25 فروردین 

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و تبریک پیشاپیش عید @};-  خدمت اساتید خودم.من یک هارد 1ترا برند سیگیت و مدل بارکودا و نوع ST1000DM003-1CH162 گرفتم.الان بعد از شش ماه از استفاده صدای خرخر کردن ازش میاد.میخواستم ببینم مشکلش چیهتعوضش کنم؟بهترین برند برای هارد اینترنال که تقریبا همه کاره باشه چه پیشنهادی میفرمائید؟؟مورد دوم اینکه توی پاور های کدوم برند رو پیشنهاد میفرمائید و اینکه چجوری میتونم بفهمم که سیستم چه میزان پاور نیاز داره؟پیشاپیش تشکر

ویرایش شده توسط ali hidden
لینک به دیدگاه

مشکلی برای قطعات پیش نمیاد . ولی هزینه بیشتری بابت خریدش میدید . بهترین راندمان پاور تو مصرف حدود 50 درصد توانشه . یعنی اگر مثلا پاور 600 وات داری که زده 90 درصد راندمان داره حداکثر ، اگر 300 وات مصرف کنه سیستم به این 90 درصد میرسه . کمتر بشه راندمان میاد پایین ، بیشتر هم بشه میاد پایین .

مثلا این نمودار مال پاور 530 وات گرینه :

attachicon.gifdgdg.png

این هم مال 1350 واتش :

attachicon.gifdgdg.png

این هم مال  330 وات :

attachicon.gifdgdg.png

عزیز متوجه منظورتون نشدم.یعنی چی که اگر بیشتر بشه یا کمتر بشه راندمان میاد پایین؟این حالت کی رخ میده؟وقتی که پاور بیشتر یا کمتر از مصرف سیستم باشه؟؟

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و تبریک پیشاپیش عید @};-  خدمت اساتید خودم.من یک هارد 1ترا برند سیگیت و مدل بارکودا و نوع ST1000DM003-1CH162 گرفتم.الان بعد از شش ماه از استفاده صدای خرخر کردن ازش میاد.میخواستم ببینم مشکلش چیهتعوضش کنم؟بهترین برند برای هارد اینترنال که تقریبا همه کاره باشه چه پیشنهادی میفرمائید؟؟مورد دوم اینکه توی پاور های کدوم برند رو پیشنهاد میفرمائید و اینکه چجوری میتونم بفهمم که سیستم چه میزان پاور نیاز داره؟پیشاپیش تشکر

صدا خیلی بلنده ؟ با برنامه  HD Tune تست کن و ببین هارد مشکل داره یا نه . این مدل یکی از بهترین های بازاره . اگر هارد دیگه ای بخوای تو این حدود وسترن بلو هست .

پاورهای گرین تو ایران به نظر من مناسبترین هستن . هم قیمت خوبی دارن ، هم کیفیت خوبی و هم گارانتی مناسب . سایت های مختلفی هست که مقدار پاور مورد نیاز سیستم رو برای شما محاسبه میکنه .  بهترینش http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp هست . خود گرین هم تو سایتش داره برنامه محاسبه پاور که خوبه . ولی تو همه این سایتها باید تمام پارامترها رو درست وارد کنی .

لینک به دیدگاه

عزیز متوجه منظورتون نشدم.یعنی چی که اگر بیشتر بشه یا کمتر بشه راندمان میاد پایین؟این حالت کی رخ میده؟وقتی که پاور بیشتر یا کمتر از مصرف سیستم باشه؟؟

تو نمودارهایی که دادم مشخصه . تو یک محدوده مصرف ، راندمان تو بهترین حالته . در این حالت مصرف انرژی تو بهترین حالته . مثلا اگر راندمان پاور حداکثر 85 درصد باشه ، تو این محدوده به اون راندمان میرسه و 85 درصد برق ورودی رو مصرف میکنه . ولی اگر از محدوده خارج بشه راندمان افت میکنه و مثلا به 80 درصد میرسه . اینطوری 20 درصد برق ورودی هدر میره . پس اتلاف انرژی بیشتر میشه . روی قطعات تاثیری نداره .

لینک به دیدگاه

صدا خیلی بلنده ؟ با برنامه  HD Tune تست کن و ببین هارد مشکل داره یا نه . این مدل یکی از بهترین های بازاره . اگر هارد دیگه ای بخوای تو این حدود وسترن بلو هست .

پاورهای گرین تو ایران به نظر من مناسبترین هستن . هم قیمت خوبی دارن ، هم کیفیت خوبی و هم گارانتی مناسب . سایت های مختلفی هست که مقدار پاور مورد نیاز سیستم رو برای شما محاسبه میکنه .  بهترینش http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp هست . خود گرین هم تو سایتش داره برنامه محاسبه پاور که خوبه . ولی تو همه این سایتها باید تمام پارامترها رو درست وارد کنی .

نه عزیز صداش کم هست ولی بعضی اوقات ممتد میشه و بعضی اوقات صدا قطع میشه.با HD Tune ارور اسکن رو که زدم تمام گزینه ها سبز شد.برای تست با این برنامه کدام قسمتش ملاک سالم بودن هارد هست؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز صداش کم هست ولی بعضی اوقات ممتد میشه و بعضی اوقات صدا قطع میشه.با HD Tune ارور اسکن رو که زدم تمام گزینه ها سبز شد.برای تست با این برنامه کدام قسمتش ملاک سالم بودن هارد هست؟؟

تب health رو بزن ببین همش ok هست.

ضمناً error scan رو تیک quick scan ش رو نذار

لینک به دیدگاه

تب health رو بزن ببین همش ok هست.

ضمناً error scan رو تیک quick scan ش رو نذار

ممنون بزرگوار.بله طبق فرمایش شما تست کردم همش ok هست و حتی پایین گوشه سمت چپ هم یک اوکی سبز رنگ هست.اون قسمت هم که فرمودین دیروز تست زدم و تیک quick رو هم نزدم و تقریبا 1 ساعتی طول کشید و تماما سبز شد.

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بنده 2 تا سوال دارم:

1- 650Ti از HD 7770 قوی تره . درسته؟

2- قیمت 650Ti الآن حدودا چنده؟ مثلا: ASUS GTX 650 Ti DC 2 OC

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این واضحه که 650 قوی تر هست 

post-11230-0-69410700-1395300305_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی 

ASUS GTX 650 Ti Dual Fan 1GB GDDR5

اگه خاستین بخرید اگه تونستید سریه بوست رو بگیری با 170 ت گرونتره ولی قدرت خوبی داره و نصبت به قیمتش میرزه 

ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII 2GB GDDR5

لینک به دیدگاه

سلام.

من میخوام یه سیستم خیلی توپ ببندم تا یه 5-6 تومنی هم بودجه دارم. اما میخوام تیکه تیکه قطعات سیستم رو بگیرم تا بودجه بیشتری بیاد دستم 

فعلا در اولین وحله میخوام مادربورد رو عوض کنم که ASUS Rampage IV Extreme LGA2011 X79 MB یه نظرم خوب میاد. هرچی میخوام بردارم میخوام Rampage باشه.

اما دودلی شدم بین سری rampage و مدل GIGABYTE G1.Sniper 5 LGA1150 Z87 MB

موندم کدوم بهتره. مشکلم اینه که زیاد اطلاعات عمومی دربارشون ندارم 

بیشتر اسنایپر رو دوست دارم فقط ایکاش یه همین مدلیش فقط با LGA2011 پیدا میکردمبه نظرم خوبه. نظر شما چیه؟!

یه دلیل دیگه هم که باز sniper و میپسندم اینه که 3 تا کارت گرافیک بهش میخوره و مثلا یه دونه 7990 Radeon HD و دوتا GTX 780 Ti روش بذاری واقعا عالی میشه!

به من گفتن که 7990 نسبت به 780Ti بدی که داره اینه که 2 تا vga داره و سریع داغ میکنه که یهو میبینی یه جا عالی کار میکنه یه جا خیلی بد اما به نظر خودم 7990 یه دونه بردارم قعلا بد نیست.

یه سیستم گیمینگ حرفه ای میخوام دیگه گیمینگ هم بیشترین حد کارایی سنگین کامپیوترای خونگی هست. هرچیم قدرت قطعاتش بیشتر بهتر..

البته بازم بگم اصلا اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم دیگه کم و کاستی تو توضیحات هست به بزرگی خودتون دیگه ببخشید !!!

ممنون میشم راهنمایی کنید.

ویرایش شده توسط DiCe
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوسته عزیز 

اگر قصد خریدتون فقط گیم هست سوکته 2011 به هیچ عنوان برایه شما پیشنهاد نمیشه چون این سوکت بیشتر بدرده کارهایه حرفه ای از جمله طراحی 3d Max  و عملیات هایه رندره شبانه روزی 

میشه گفت بهترین انتخاب برایه شما سوکته 1150 هست چون هم کم مصرف تر هست و هم به درده کاری که شما میخاین بیشتر میخوره 

یه عدد 780 معمولی هم فعلا تمامه بازی ها رو در بالاترین تنظیمات اجرا میکنه و تو این زمان به شما 2 پیشنهاد میدم 

1 گرافیک R9 290 x  یا گرافیکه 780 (ابیشتره افراد هم 780 معمولی رو پیشنهاد میدن به خاطره قیمته مناسب تر ) 

این مبلغ برایه تمامه سیستم هست یا خیر فقط کیس 

البته این رو هم بگم که اگه شما رمپیج و 7990 رو انتخاب کرده باشید تا همین الان بیشتر از 5 ملیونتون میشه همین 2 قطعه 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

سلام.

من میخوام یه سیستم خیلی توپ ببندم تا یه 5-6 تومنی هم بودجه دارم. اما میخوام تیکه تیکه قطعات سیستم رو بگیرم تا بودجه بیشتری بیاد دستم 

فعلا در اولین وحله میخوام مادربورد رو عوض کنم که ASUS Rampage IV Extreme LGA2011 X79 MB یه نظرم خوب میاد. هرچی میخوام بردارم میخوام Rampage باشه.

اما دودلی شدم بین سری rampage و مدل GIGABYTE G1.Sniper 5 LGA1150 Z87 MB

موندم کدوم بهتره. مشکلم اینه که زیاد اطلاعات عمومی دربارشون ندارم 

بیشتر اسنایپر رو دوست دارم فقط ایکاش یه همین مدلیش فقط با LGA2011 پیدا میکردمبه نظرم خوبه. نظر شما چیه؟!

یه دلیل دیگه هم که باز sniper و میپسندم اینه که 3 تا کارت گرافیک بهش میخوره و مثلا یه دونه 7990 Radeon HD و دوتا GTX 780 Ti روش بذاری واقعا عالی میشه!

به من گفتن که 7990 نسبت به 780Ti بدی که داره اینه که 2 تا vga داره و سریع داغ میکنه که یهو میبینی یه جا عالی کار میکنه یه جا خیلی بد اما به نظر خودم 7990 یه دونه بردارم قعلا بد نیست.

یه سیستم گیمینگ حرفه ای میخوام دیگه گیمینگ هم بیشترین حد کارایی سنگین کامپیوترای خونگی هست. هرچیم قدرت قطعاتش بیشتر بهتر..

ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست گرامی؛

قطعاً و به طور حتم سوکت 1150 به شما پیشنهاد میشه و صد البته اسنایپر 5 چیزی فراتر از حد انتظار شما در حوزه ی کاربری های فول گیمینگ خواهد بود: http://www.avajang.com/articles/1392/gigabyte/335/gaming.html

سوکت 2011 که یک سوکت ورک استیشن تلقی میشه رو فراموش کنید. این سوکت برای سیستم های صنعتی، رندرینگ و ورک استیشن کاربری داره.

البته ناگفته نماند که از این سوکت هم مادربردهای گیمینگ داریم برای کسانی که در کنار کاربری ورک استیشن حرفه ای، به گیمینگ حرفه ای هم توجه ویژه ای دارند. کمپانی اینتل راه رو برای گیمرهای حرفه ای هم از این بابت نبسته! اما شما اگر رندرینگ ندارید، نیازی به خرید سیستم از این سوکت نخواهید داشت. لذا بیش از این وارد جزئیات این سوکت بهتره نشید.

در مورد 7990 هم همیطنوره. دمای بیش از حد استاندارد در حالت لود داره. ضمناً نمی تونید این رو با دو تا کارت انویدیا در کنار هم قرار بدید! اصلاً با هم مچ و سازگار نیستن در این حالت!

اما دو تا 780 تی ای از هر لحاظ هم بهتره و هم سازگارتر.

البته یک عدد 780 تی آی کفایت می کنه برای بازی های امروزی و هنوز بازیی نیومده که این کارت رو تحت فشار سنگین ببره! فعلاً یک عدد کفایت می کنه. حالا در آینده می تونید SLI کنید.

به عنوان مثال؛ این یک سیستم فول گیمینگ بسیار حرفه ای با قابلیت ارتقا و SLI با بیش از 9 میلیون تومان قیمت هست!

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...