رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کسی جواب مارو نمیده!

سلام دوستان

یک سیستم میخواستم واسه یک مغازه تایپ و تکثیری که قابلیت رو زیر داشته باشه:

اجرای فتوشاپ و اتوکت فقط برای پرینت نقشه و تصاویر (نمیخوام ازش رندر یا چیز دیگه ای بگیرم)

ممکنه از فتوشاپ هم کمی استفاده کنیم شاید یه چندتا ادیت تصویر ساده.

لطفا یک سیستم با مشخصات بالا به من معرفی کنید.
    بودجه حدود 1500 + مانیتور
    ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فرق بین i7 4790 و i7 4790K چیه؟

اگه میشه دقیق بگید.

اور نمی کنم!

لینک به دیدگاه

اگه میشه دقیق بگید.

اور نمی کنم!

دقیقا فرقشون تو همین قابلیت اور کردن سری K هست . سری K ضریبش بازه و میشه اونه به مقدار زیادی اورکلاک کرد . ولی  سری معمولی ضریبش بسته هست خیلی خیلی کم اورکلاک میشه . اون هم در حد نهایتا 100 مگاهرتز .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک سیستم میخواستم واسه یک مغازه تایپ و تکثیری که قابلیت رو زیر داشته باشه:

اجرای فتوشاپ و اتوکت فقط برای پرینت نقشه و تصاویر (نمیخوام ازش رندر یا چیز دیگه ای بگیرم)

ممکنه از فتوشاپ هم کمی استفاده کنیم شاید یه چندتا ادیت تصویر ساده.

لطفا یک سیستم با مشخصات بالا به من معرفی کنید.

بودجه حدود 1500 + مانیتور معمولی

ممنون

شما به مانیتور و لوازم جانبی هم نیاز داری یا فقط کیس و محتویاتش رو میخوای ؟

لینک به دیدگاه

اگه میشه دقیق بگید.

اور نمی کنم!

4790 فرکانس پایش 3.6 گیگا هرتز هست که در حالت توربو تا 4گیگا هرتز افزایش داره

4790k فرکانس پایش4 گیگا هرتز هست که در حالت توربو تا 4.4گیگا هرتز افزایش داره

دیگه خودتم که میدونی سری k قابلیت اور هم داره.

4790k کمی Graphics Max Dynamic Frequency بالا تری داره

یه چنتا اپشن همست در4790 وجود داره(که نمیدونم چیه) که در 4790k وجود نداره

مثل

Intel® vPro Technology

Intel® Stable Image Platform Program (SIPP)

Trusted Execution Technology

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

خوب حالا من که اور نمیکنم ارزش داره برای همچین سیستمی از سری K استفاده کنم؟

asus hero VII z97

GTX 780 TI X2

power 1000-oc green

ram 8X2 kingstone 1600

لینک به دیدگاه

asus hero VII z97

GTX 780 TI X2

power 1000-oc green

ram 8X2 kingstone 1600

قیمت 4970=Recommended Customer Price BOX : $312.00

قیمت 4970k هم= Recommended Customer Price BOX : $350.00

تو ایران بیاد تفاوت قیمتیشون فک کنم یه 130 تا 150 تومنی بشه!

خوب شما با این که اور هم نمیکنید ولی سی پی یو در فرکانس پایه 4 گیگاهرتز کار میکنه یعنی تفاوت زیاد با 4970

من همون 4970k رو پیشنهاد میکنم چون اگر اور هم نکنی قدرت بیشتری داره.(مخصوصا شما که میخاین sli انجام بدین)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

با سلام

اقا یک سوال هر جا می رم هر کی یک چیزی جواب می ده

ایا من می تونم kingmax 4 gig DDr3 1333MHz رو کنار رم kingmax 2 gig DDr3 1333MHz قرار بدم که جمعاً 6 گیگ رم شه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اقا یک سوال هر جا می رم هر کی یک چیزی جواب می ده

ایا من می تونم kingmax 4 gig DDr3 1333MHz رو کنار رم kingmax 2 gig DDr3 1333MHz قرار بدم که جمعاً 6 گیگ رم شه ؟

دوسته عزیز 

مهم در انتخاب رم ها این هست که تایمینگ یکسانی داشته باشند 

خیلی از اوقات به توانایی مادربورد هم بستگی داره که بتونه رم ها رو با برندهای مختلف درر حالت دوال چنل استفاده کنه 

شما برای اطمینان باید رم ها رو یک روزی روی سیستم بزاری و تست کنی ببینی با هم سازگار هستند یا نه 

اگه رم ها از یه سری با تایمینگ یکسان باشن و فقط حجمشون تفاوت داشته باشه مشکلی پیش نمیاد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

asus hero VII z97

GTX 780 TI X2

power 1000-oc green

ram 8X2 kingstone 1600

باید گفت واقعا حصف هست که برای همچین سیستمی از سیپیو ضریب بسته استفاده کنید 

حتما نظرتون رویه 4790K  باشه 

لینک به دیدگاه

بچه ها برای گیم شما کدوم یک از این سی پی یو ها رو پیشنهاد میکنید؟ Intel Core™ i5-4590 Haswell  و FX 8350 X8

لینک به دیدگاه

الان رم من اینهاست http://8pic.ir/images/70007735025317132583.png

اگه جای یکی از این 2 گیگ هاش این رم رو بندازم با هم سیت می شن؟

http://lioncomputer.ir/product/2913/KINGMAX%204GB%201333MHz%20DDR3%20Ram/

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان و اساتید

آقایون من یه سوال دارم بدوت تعصب جواب میخوام

من حدود 3 سال پیش دوتا فن انرمکس گرفتم که واقعا عالی بودن و هنوز هم بی صدا دارن کار میکنن و خراب نشدن و به قول فروشنده پاور حالا حالا هم خراب نمیشن

چند روز پیش خواستم یه پاور برا سیستمم ببندم و رفتم پاساژ ایران تو تهران طبقه3 فروش قطعات انر مکس بود و وقتی پرسیدم پاور خوبی هست یا نه قسم خورد تو این 2 سال که از این پاور ها میفروشن تا حالا خرابی نداشته و فقط یه دونه 450 واتی خراب داشته که اونم خود مشتری دست کاریش کرده و من رو پاور یه ذره حساسم چون واقعا قطعه حساسی هست و کل سیستم رو تغذیه میکنه خواستم بدونم فروشنده راست میگه و پاور های خوبی داره و مثل فن هاش که چند ساله خراب نشدن هست یا نه 

و کلا شما اساتید برن انرمکس رو تایید میکنید یا نه 

من خودم این مارک از انرمکس رو خیلی ئوست دارم و بهش اعتماد دارم

لینک به دیدگاه

اقا من پیکاریان هستم و مشخصات سیستمم : lntel core i5 2500-asus gtx 770 dc2oc-ram 8gb kingston hyperx t1 model-hdd wd 500 gb-mainboard asrock z68 Professional gaming. می خواستم بپرسم با توجه به این مشخصات آیا من یک کارت گرافیک gtx 770 بندازم تا بشه sli یا رم ارتقا بدم یا مادربورد وسی پی یو سری جدید رو بگیرم منظورم intel core i5 4690 یا intel core i7 4790 و مادربورد asus z97 deluxe یا هارد ssd برای اینکه بتوانم بازی های جدید رو با گرافیک بالاتر و سرعت بهتر بازی کنم ولی من الان او سرعتی رو که باید تو بازی ها داشته باشم رو ندارم اگه میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم. 

لینک به دیدگاه

اقا من پیکاریان هستم و مشخصات سیستمم : lntel core i5 2500-asus gtx 770 dc2oc-ram 8gb kingston hyperx t1 model-hdd wd 500 gb-mainboard asrock z68 Professional gaming. می خواستم بپرسم با توجه به این مشخصات آیا من یک کارت گرافیک gtx 770 بندازم تا بشه sli یا رم ارتقا بدم یا مادربورد وسی پی یو سری جدید رو بگیرم منظورم intel core i5 4690 یا intel core i7 4790 و مادربورد asus z97 deluxe یا هارد ssd برای اینکه بتوانم بازی های جدید رو با گرافیک بالاتر و سرعت بهتر بازی کنم ولی من الان او سرعتی رو که باید تو بازی ها داشته باشم رو ندارم اگه میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم. 

خوب منظور از سرعت چیه؟

سرعت لود بازی؟

سرعت حرکت در بازی؟

این سیستم برا تمام بازیهای موجود مناسب هست!!(و فریم خوبی هم در بازیها به شما میده)

البت رزولیشنی که شما بازی رو در اون تنظیم میکنید خیلی مهمه (در چه رزولیشنی بازی میکنید)

این سیستم فقط برا چند بازی محدود اونم در رزولیشن فول اونم با بالاترین تنظیمات افت فریم خواهد داشت.(کدام بازیها مد نظر شماست؟سینگل بیشتر مد نظر هست یا مولتی)

برا هارد ssd هم باید بگم عالی هست ولی برا لود ویندوز و نرم افزارها  !!(تاثیری در کیفیت بازی نداره و اگه بازی رو رو هاردssd بریزید فقط سریع تر لود میشه)

برا ریختن بازی هم چندان مناسب نیست ! چرا ؟چون اون موقع باید هارد  ssd 250 گیگ بخرید (که خیلی گرون هست)تا بازیها هارد رو سریع پر نکنن!

شنیدم هارد ssd نباید به صورت کامل پر شه و باید مقداری فضای خالی داشته بالشه و گرنه افت سرعت خواهد داشت!

هاردی زیر این هجم هم بخرید باید اغلب بازیهای رو در درایو دیگری ذخیره کنید.(چون اغلب بازیهای جدید هجم بسیار بالایی دارن)

نهایتنا اگه در زولیشن فول بازی میکنید و راضی نیستین باید سی پی یوi7 و گرافیک رو ارتقاع بدین که بسته به خودتونه( که برا سی پی یو رو همونم سری ارتقاع بدین یا مادر بورد و سی پی یو رو با نسل جدید به روز کنید)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

خوب من بازی watch dogs  رو مد نظر دارم و در رزولیشن 1920.1080 بازی ها رو بازی می کنم حالا منظورم افت فریم هست وحالا به نظر شما من سی پی یو ومادربوردی که ذکر کردم رو ارتقا بدم یا یک کارت گرافیک gtx 770 دیگه اضافه کنم یا رمم رو ارتقا بدم لطفا بهم بگید.

لینک به دیدگاه

خوب من بازی watch dogs  رو مد نظر دارم و در رزولیشن 1920.1080 بازی ها رو بازی می کنم حالا منظورم افت فریم هست وحالا به نظر شما من سی پی یو ومادربوردی که ذکر کردم رو ارتقا بدم یا یک کارت گرافیک gtx 770 دیگه اضافه کنم یا رمم رو ارتقا بدم لطفا بهم بگید.

در مورد watch dogs که ظاهرا بر میگرده به کرکی بودن بازی که در تنظیمات بالا با تنظیمات پایین زیاد تغییر  وجود ندارد(البت من جایی خوندم خودم تست نکردم)

در مورد ارتقاع هم شما اگر نیازتون به کارت گرافیک خیلی بالاتری باشه پش بندش نیازتون به سی پی یو بالاتر هم هست!

مثلا اگه بخاین گرافیک رو sli کنید(که اصلا پیشنهاد نمیشه مخصوصا که احتمال ناسازگاری با بازیهای کرکی رو هم داره)باز نیازتون به یه سی پی یو i7 هست.

اگه بخاین گرافیک خیلی بالاتری بزارید باز نیازتون به یک سی پی یو i7 هست.(در واقع اینطور نیست که ارتقاع تنها محدود به گرافیک یا سی پی یو باشه)

رم کافی هست و احتیاج با افزایش ندارین.

در کل از من میشنوین بخاین ارتقاع گرافیک بدین پش بندش سی پی یو رو هم دارین .

پیشنهاد میکنم با یک بازی دیدتون به سیستمتون بد نشه(سیتم قوی هست و از نظر من برا ارتقاع زوده)بزارید تو چند بازی کم بیاره بعد  ارتقاع بدین.

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان رم من اینهاست http://8pic.ir/images/70007735025317132583.png

اگه جای یکی از این 2 گیگ هاش این رم رو بندازم با هم سیت می شن؟

http://lioncomputer.ir/product/2913/KINGMAX%204GB%201333MHz%20DDR3%20Ram/

بله به هم میخورن ولی رمه خودتون 9.9.9.24 هست و این رم 9.9.9.27 که به احتمال زیاد رم های خودتون هم با همین تایم بالا میان 

ولی در کل بهتره دنبال باشید که 4 گیگ رم خودتون رو بفروشید و باپولش یه 4 گیگ دیگه بخرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان و اساتید

آقایون من یه سوال دارم بدوت تعصب جواب میخوام

من حدود 3 سال پیش دوتا فن انرمکس گرفتم که واقعا عالی بودن و هنوز هم بی صدا دارن کار میکنن و خراب نشدن و به قول فروشنده پاور حالا حالا هم خراب نمیشن

چند روز پیش خواستم یه پاور برا سیستمم ببندم و رفتم پاساژ ایران تو تهران طبقه3 فروش قطعات انر مکس بود و وقتی پرسیدم پاور خوبی هست یا نه قسم خورد تو این 2 سال که از این پاور ها میفروشن تا حالا خرابی نداشته و فقط یه دونه 450 واتی خراب داشته که اونم خود مشتری دست کاریش کرده و من رو پاور یه ذره حساسم چون واقعا قطعه حساسی هست و کل سیستم رو تغذیه میکنه خواستم بدونم فروشنده راست میگه و پاور های خوبی داره و مثل فن هاش که چند ساله خراب نشدن هست یا نه 

و کلا شما اساتید برن انرمکس رو تایید میکنید یا نه 

من خودم این مارک از انرمکس رو خیلی ئوست دارم و بهش اعتماد دارم

بله ایشون درست گفتن 

برند انرمکس جزو 3 پاور برتر میشه به حساب آورد و همیشه کیفیت عالی داشته 

میتونید با خیال راحت از این پاور استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

بچه ها برای گیم شما کدوم یک از این سی پی یو ها رو پیشنهاد میکنید؟ Intel Core™ i5-4590 Haswell  و FX 8350 X8

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

8350 جلو یه i5 2500 حرفی واسه زدن نداره چه برسه به این سیپیو عزیز 

تو گیم خیلی بهتر جواب خواهد داد 

لینک به دیدگاه

8350 جلو یه i5 2500 حرفی واسه زدن نداره چه برسه به این سیپیو عزیز 

تو گیم خیلی بهتر جواب خواهد داد

به نظر شما 8350 در گیم چند درصد بهتر از phenome 1090T عمل میکنه

ویرایش شده توسط ofenomeno
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر شما 8350 در گیم چند درصد بهتر از phenome 1090T عمل میکنه

حدود 4 تا 5 درصد در بهترین حالت 

فقط تو گیم هایی که که از 8 هسته بتونن بهره ببرن کارایی بیشتر میشه 

CPU_03.png

لینک به دیدگاه

مادربورد من am3 هست و cpu من هم phenom 555 به نظر شما ارزش داره من سی پی یو و مادربوردم رو عوض کنم و یک 8350 بخرم ؟ یا فقط سی پی یو خودم رو بفروشم و یک phenom 1090T بخرم.شما کدوم یک از این دو راه رو پیشنهاد میکنید؟ کارت گرافیک من 660ti هست و سی پی یو فعلی من خیلی برای گرافیکم گلوگاه ایجاد میکنه.

لینک به دیدگاه

شما به مانیتور و لوازم جانبی هم نیاز داری یا فقط کیس و محتویاتش رو میخوای ؟

ممنون که پاسخ دادید.

مانیتور ، موس ، کیورد و کیس + محتویاتش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...