رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یک دنیا ممنون.از اونجایی که من اصلا اهل اور نیستم کلا قید سری z از مادربورد و رم بالاتر از 1600 پردازنده سری k رو زدم.به عنوان سوال اخر و کم کردن مزاحمت به نظر شما حافظه رم ها چقدر توی گلوگاه شدن و در کل کارایی سیستم تاثیر داره؟؟به نظر شما من به 16 گیگ برم یا همین 8 گیگ برپایه i7 کافی هست؟؟

قراره با سیستم جدید به غیر از گیم،تمرین تدوین با پریمیر و افتر ,...انجام بدم.در کل از بس که همیشه سیستم پایین و ضعیف داشتم میخوام اینبار جبران کنم ولی بر پایه منطق.

پس حتما" رمها رو به 16 گيگ ارتقا بده. چون اووركلاك نميكنى ميتونى 4 تا 4 گيگ رو سيستم بگذارى فقط بايد عين همين مدلهاى رمى رو بخرى كه دارى وگرنه بايد اينها رو بفروشى و دو تا 8 گيگ فركانس 1600 تهيه كنى.

مادربرد هم ميتونى سرى H97 بخرى حالا هر مدلى كه بودجه اش رو دارى.

اگر ميتونى بودجه اى رو هم براى خريد SSD‌ كنار بگذار كه سيستم بدون SSD دائما" از گلوگاهى به اسم هارد ديسك رنج ميبره.

لینک به دیدگاه

با سلام گرافیک Intel® HD Graphics 4600 قویتره یا hd 4670 ؟با سپاس

دوست خوبم اين دو تا قابل قياس نيستند. اولى يك گرافيك آنبرد هست و تواناييش برميگرده به ميزان قدرت رم سيستم. دومى يك كارت گرافيگ مجزا هست و بايد مشخصات كاملش رو بنويسيد كه بتوان مقايسه كرد. البته Intel HD4600 به روزتره و از Direct X11 پشتيبانى ميكنه اما توانايي هاى گيمينگ كمي داره نسبت به 4670 AMD

لینک به دیدگاه

پس حتما" رمها رو به 16 گيگ ارتقا بده. چون اووركلاك نميكنى ميتونى 4 تا 4 گيگ رو سيستم بگذارى فقط بايد عين همين مدلهاى رمى رو بخرى كه دارى وگرنه بايد اينها رو بفروشى و دو تا 8 گيگ فركانس 1600 تهيه كنى.

مادربرد هم ميتونى سرى H97 بخرى حالا هر مدلى كه بودجه اش رو دارى.

اگر ميتونى بودجه اى رو هم براى خريد SSD‌ كنار بگذار كه سيستم بدون SSD دائما" از گلوگاهى به اسم هارد ديسك رنج ميبره.

خیلی لطف کردی عزیز،بسیار عالی و دقیق راهنمایی فرمودی.بودجه ام تا 1الی 2 ماه دیگه به 4 میرسه و الان هم لیستی تهیه کردم و دارم دربارشون مطالعه می کنم که دقیقا قطعاتی بگیرم که هم برام کاربردی باشه وهم اینکه نخوام برای چیزی که استفاده نمیکنم(مثل سری k)پول اضافی بدم.توی لیست هم مین گیگا h97 و یک ssd رو مد نظر دارم.انشالله موعدش که برسه یک مشاوره اساسی همینجا درباره لیستی که تهیه کردم و نظرات اساتیدی مثل شما رو جویا میشم و بعد خرید میکنم.از اینکه وقت عزیزانی مثل شما و استاد حامد رو گرفتم شدیدا عذرخواهی می کنم.انشالله که موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان ... سريع ترين هارد ٥٠٠ گيك اينترنال چه مدلي هست ؟ ( sata 3 7200rpm )

Sent from my iPad using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان ... سريع ترين هارد ٥٠٠ گيك اينترنال چه مدلي هست ؟ ( sata 3 7200rpm )

http://lioncomputer.ir/product/735/WD%20Caviar%20Green%20500%20GB%20SATA%2064MB%20Buff/

http://lioncomputer.ir/product/67/Seagate%20Barracuda%20500GB%20SATA3/

اولی که سری گرین وسترن هست که برای آرشیو خوبه و به درد درایو بوت نمیخوره ...

دومی هم که ۱۶ مگ کش هست !

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با سلام گرافیک Intel® HD Graphics 4600 قویتره یا hd 4670 ؟با سپاس

سلام

دوست عزیز اساتید هستند و به شما پاسخ دادند ولی بنده تجربه ی داشتن اینا رو داشتم یه چیز بگم

اگر سیستم خوب باشه کلا و کارت 4670 رو ببندین اول این که DX11 رو ساپورت نمیکنه ولی بازی های SP:BLACK LIST و TOMP RIDER رو میتونه به سختی رو HIGH و به صورت خوب و قابل قبول رو MED DX9 اجرا کنه

ولی اینتل 4000 هم مادربرد قبلیم داشت بعضی بازی ها اصلا با کارت ارور میدادن ولی بعضی هاش اجرا میکردن بدون مشکل { مابقی قطعات باید خوب باشه} ولی 4600 هم مادربرد فعلیم داره ولی تست نکردم ولی نباید مشکلی باشه

جمع بندی:

به نظر بنده شما مادربردی بگیرید که اینتل 4600 داشته باشه و بعدا پولی دستتون اومد و وقتی کارت های گرافیک نسل جدید اومدن کارت های نسل فعلی ارزون تر میشن یکی مناسب تهیه کنید و انویدیا تهیه کنید

چون ای ام دی فقط { به نظرم } سری R9 ارزش خرید دارن . موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام آقایون خسته نباشید

ببخشید میشه راهنماییم کنید در مورد پاور

من میخوام یه پاور بخرم والا داخلش موندم په برندی بگیرم

نظرم رو کورسیر و گرین هست

کورسیر HX 1050

گرین 1275 OC

راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم :) :) :)

لینک به دیدگاه

شما میتونی Toshiba 500GB 7200rpm 32MB رو بگیری .

لینک به دیدگاه

سلام آقایون خسته نباشید

ببخشید میشه راهنماییم کنید در مورد پاور

من میخوام یه پاور بخرم والا داخلش موندم په برندی بگیرم

نظرم رو کورسیر و گرین هست

کورسیر HX 1050

گرین 1275 OC

راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم :) :) :)

هر دو پاور های خوبی هستن . ولی گرین قیمت بهتری داره و گارانتیش هم بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما میتونی Toshiba 500GB 7200rpm 32MB رو بگیری .

مرسي ... 64 mb buffer مدلي نيست ؟ سري بلك وسترن چطورن ؟ سري بلو چي؟ ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اساتید هستند و به شما پاسخ دادند ولی بنده تجربه ی داشتن اینا رو داشتم یه چیز بگم

اگر سیستم خوب باشه کلا و کارت 4670 رو ببندین اول این که DX11 رو ساپورت نمیکنه ولی بازی های SP:BLACK LIST و TOMP RIDER رو میتونه به سختی رو HIGH و به صورت خوب و قابل قبول رو MED DX9 اجرا کنه

ولی اینتل 4000 هم مادربرد قبلیم داشت بعضی بازی ها اصلا با کارت ارور میدادن ولی بعضی هاش اجرا میکردن بدون مشکل { مابقی قطعات باید خوب باشه} ولی 4600 هم مادربرد فعلیم داره ولی تست نکردم ولی نباید مشکلی باشه

جمع بندی:

به نظر بنده شما مادربردی بگیرید که اینتل 4600 داشته باشه و بعدا پولی دستتون اومد و وقتی کارت های گرافیک نسل جدید اومدن کارت های نسل فعلی ارزون تر میشن یکی مناسب تهیه کنید و انویدیا تهیه کنید

چون ای ام دی فقط { به نظرم } سری R9 ارزش خرید دارن . موفق باشید

با سلام دوست عزیز به نظر شما من سی پی یو رو ارتقا بدم بعدش پول دستم اومد vga بخرم یا برعکس؟فعلا hd 4670 دارم با i3 530 .بودجه هم تا 1.5 دارم فقط یا مین بورد و سی پی یو میخرم یا vga وپاوربقیه قطعاتو دارم. باسپاس

لینک به دیدگاه

مرسي ... 64 mb buffer مدلي نيست ؟ سري بلك وسترن چطورن ؟ سري بلو چي؟ ممنون

سری بلو که گیر نمیاد . سری بلک هم قیمت خیلی بالایی داره .به جاش میتونی هارد 1 ترا بگیری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

از بین دوسیستم زیر کدام یک برای سیستم گیم  با گرافیک GTX460  یا قویتر مناسبتره  

phenom 2 x4 840 

ASROCK 770 CAFE

4 گیگ رم   

یا  

H61 ASROCK

G2030 

4 گیگ رم 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بودجه ی من 2.65 حداکثر خیلی فشار بزارم 2.7

سیستمو برا گیم میخوام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

سلام ببخشین یه مادربورد مناسب با یه پاور برای این سیستم بگین ولینکش هم بدین.

vga:R7 260 x

Cpu:AMD FX-8350 X8 @ 4 GHz

Ram:8Gb

لینک به دیدگاه

سلام ببخشین یه مادربورد مناسب با یه پاور برای این سیستم بگین ولینکش هم بدین.

vga:R7 260 x

Cpu:AMD FX-8350 X8 @ 4 GHz

Ram:8Gb

این بورد ها هستن :

ASUS M5A99FX Pro R2 با قیمت 549 و ASUS M5A97 R2 با قیمت 385 . هر دو تا خوب هستن . ولی اولی امکانات بیشتری داره .

پاور Green 600A-HP با قیمت 259 تومان هست .

لینک به دیدگاه

با سلام

از بین دوسیستم زیر کدام یک برای سیستم گیم  با گرافیک GTX460  یا قویتر مناسبتره  

phenom 2 x4 840 

ASROCK 770 CAFE

4 گیگ رم   

یا  

H61 ASROCK

G2030 

4 گیگ رم 

حقیقتا هیچ کدوم . این پردازنده ها ، هر دو ضعیف هستن . بهتره که سیستم دوم رو با پردازنده i3 برداری .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بودجه ی من 2.65 حداکثر خیلی فشار بزارم 2.7

سیستمو برا گیم میخوام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

مانیتور و لوازم جانبی هم میخوای یا اینکه فقط کیس و محتویاتش ؟

لینک به دیدگاه

این بورد ها هستن :

ASUS M5A99FX Pro R2 با قیمت 549 و ASUS M5A97 R2 با قیمت 385 . هر دو تا خوب هستن . ولی اولی امکانات بیشتری داره .

پاور Green 600A-HP با قیمت 259 تومان هست .

مادربورد و پاور ارزون تر پیدا نمیشه

لینک به دیدگاه

مادربورد و پاور ارزون تر پیدا نمیشه

مادربوردMSI 970A-G43 هست که 285 تومانه . کمی ضعیفتره . پاور رو میتونی GREEN GP530A-EU برداری که 195 تومانه.  ولی دیگه نمیتونی سیستم رو ارتقاء بدی .

لینک به دیدگاه

آقا این سیستما میشه بعدا ارتقا داد

ram:Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3

Power:Corsair VS550 Power Supply

vga:MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5

cpu Intel® Core i5-4440 Haswell Processor

mother board: MSI B85M-P32 LGA1150 B85 Mainboard

لینک به دیدگاه

آقا این سیستما میشه بعدا ارتقا داد

ram:Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3

Power:Corsair VS550 Power Supply

vga:MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5

cpu Intel® Core i5-4440 Haswell Processor

mother board: MSI B85M-P32 LGA1150 B85 Mainboard

میشه . ولی نه خیلی  .

لینک به دیدگاه

کارت Asus Matrix HD 7970 Platinum چند فریم بیشتر از SAPPHIRE HD 7970 DUAL X میده..._حدود نهایت 3 فریم)ارزش داره 230 هزار تومن بیشتر برای مورد اول هزینه کنیم؟مرسی از راهنماییتون.رزولیشن 1920 در 1200//

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7970_Matrix/12.html

http://us.hardware.info/productinfo/159091/sapphire-radeon-hd-7970-dual-x-v2-3gb

http://us.hardware.info/reviews/3191/asus-matrix-hd-7970-platinum-review-14-kg-graphics-card

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7970_Matrix/

50 مگا مموری کلاکشو بردن بالا 100 تا کور کلاکشو!! از طرفی استحلاکش میره بالاتر و .....

ویرایش شده توسط ali69
لینک به دیدگاه

کارت Asus Matrix HD 7970 Platinum چند فریم بیشتر از SAPPHIRE HD 7970 DUAL X میده..._حدود نهایت 3 فریم)ارزش داره 230 هزار تومن بیشتر برای مورد اول هزینه کنیم؟مرسی از راهنماییتون.رزولیشن 1920 در 1200//

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7970_Matrix/12.html

http://us.hardware.info/productinfo/159091/sapphire-radeon-hd-7970-dual-x-v2-3gb

http://us.hardware.info/reviews/3191/asus-matrix-hd-7970-platinum-review-14-kg-graphics-card

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7970_Matrix/

50 مگا مموری کلاکشو بردن بالا 100 تا کور کلاکشو!! از طرفی استحلاکش میره بالاتر و .....

کارت ماتریکس GHz Edition هست و خود به خود از کارت عادی قویتره . فرکانس هسته کارت سافایر 925 هست . ولی فرکانس سری GHz روی 1050 و ماتریکس هم 1100 . فرکانس حافظه سافایر 1375 ، سری GHz روی 1500 و ماتریکس روی 1650 . پس میبینی که اختلاف کم هم نیست . ضمن اینکه خنک کننده ماتریکس فوق العاده خوبه . به نظر من ارزش داره . البته باید قیمتش رو با کارتهای سری جدید هم مقایسه کنی . کارتهایی مثل 280X یا 290 .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...