رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتيد

چند تا سوال فني برام بوجود اومده بود لطف كنين پاسخ بدين ممنون ميشم

چرا تو انجمن ها cpu هاي اينتل ضريب باز رو فقط با مادربورداي سري زد توصيه ميكنن؟ مگه براي اوركلاك بايد مادربورد چه وي‍‍ژگي داشته باشه؟

نميشه مثلا از سري h با پردازنده ضريب باز استفاده كرد تا بعدا با نصب يه اير كولر كمي توان cpu رو افزايش داد ( فقط براي ارتقا كارايي ت بازي نه رندرينگ)

اوركلاك (افزايش فركانس كاري) رم تاثيرش تو چه قسمتيه ؟ تو بازي چقد تاثير داره ؟؟ ارزش 200-300 هزينه بيشترو داره؟

لطف يه اير كولر خوب تا 100 تومن معرفي كنين

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام خدمت اساتيد

چند تا سوال فني برام بوجود اومده بود لطف كنين پاسخ بدين ممنون ميشم

چرا تو انجمن ها cpu هاي اينتل ضريب باز رو فقط با مادربورداي سري زد توصيه ميكنن؟ مگه براي اوركلاك بايد مادربورد چه وي‍‍ژگي داشته باشه؟

نميشه مثلا از سري h با پردازنده ضريب باز استفاده كرد تا بعدا با نصب يه اير كولر كمي توان cpu رو افزايش داد ( فقط براي ارتقا كارايي ت بازي نه رندرينگ)

اوركلاك (افزايش فركانس كاري) رم تاثيرش تو چه قسمتيه ؟ تو بازي چقد تاثير داره ؟؟ ارزش 200-300 هزينه بيشترو داره؟

لطف يه اير كولر خوب تا 100 تومن معرفي كنين

چیپ های سری Z اینتل توانایی اورکلاک پردازنده های با ضریب باز رو دارن . البته ایسوس اعلام کرده که میخواد روی چیپ H97 هم این قابلیت رو بذاره . ولی فعلا چیزی تو بازار نیست . سری H میتونه فقط کمی فرکانس رو بدون افزایش ضریب تغییر بده . ولی اون هم خیلی محدوده . پس خرید پردازنده ضریب باز با چیپ غیر Z عملا استفاده ای نداره و هزینه اضافه میشه .

اورکلاک رم تاثیرش خیلی زیاد نیست . مخصوصا تو بازی . ولی تو بعضی برنامه های خاص تاثیر بیشتری داره . برای بازی ارزش نداره این مقدار رو هزینه کنی که رم اورکلاک بشه .

تا 100 تومان ایرکولر برای اورکلاک نمیتونی بگیری . ولی کولری که باعث بشه پردازنده خنک تر کار کنه  هست . Deepcool Ice Wind Pro با قیمت 88 تومان و Evercool Transformer 3 با قیمت 84 تومان برای خنک تر کار کردن پردازنده نسبت به کولر اصلیش ، خوب هستن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در کل فک میکنین باتوجه به بودجه ی من که ۶۵۰ تومن برای خرید باندل هست یه am3+ بگیرم یا 1150

دست دو هم میتونم بگیرم چون قیمت آک باندل am3+ خیلی بیشتره

ممنونم

سلام

نسبت به آپشن و قابلیت ها مین برد ای ام دی به نظر من بهتره.

پردازنده هم در رینج قیمت 400 تومن  i3  وfx به هم خیلی نزدیکن مگه اینکه بیشتر برای پردازنده بزاری حدود 600

لینک به دیدگاه

من قصد خريد گرافيك تا سقف 1 تومن رو دارم انتخاب خودمم sapphire 270x toxic بود تا اينكه اين لينكو ديدم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30345

به نظرتون ارزش خريد داره ؟ فروش و .... مطمئنه ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر،خیلی راهنمایی خوبی بود،پس یک پاور هم کنارش باید بگیرم با این اوصاف،حالا یک سوال دیگه،به نظرتون می ارزد بخوام مادربورد رو توی این اوضاع گرونی تعویض کنم؟

این گرافیک هم یعنی به کار من نمیاد Sapphire R9 280X TOXIC Tri-X OC 3GB با این مادربورد؟

کارت 760 از 280 ضعیف تره 770 از 280 کمی قوی تر 

انتخاب با خودتونه ولی من 770 رو پیشنهاد میدم 

لینک به دیدگاه

بچه ها بعضی ها میگن اگه مادربورد و پردازده amd بود کارت گرافیک هم باید amd باشه یا برعکس! سوال من اینه که مادر بور و پردازنده amd بود و کارت گرافیک nvidia ایا از کارایی سیستم در گیم کم میشه؟؟

ویرایش شده توسط ofenomeno
لینک به دیدگاه

بچه ها بعضی ها میگن اگه مادربورد و پردازده amd بود کارت گرافیک هم باید amd باشه یا برعکس! سوال من اینه که مادر بور و پردازنده amd بود و کارت گرافیک nvidia ایا از کارایی سیستم در گیم کم میشه؟؟

نه ، این حرف درست نیست و تاثیری نداره . مگر اینکه از APU های AMD استفاده کنید و کارت گرافیک رو با گرافیک داخلی پردازنده کراس کنید که این مورد فقط با کارتهای AMD امکان داره و البته ارزش هم نداره . چون تاثیرش خیلی کمه .

لینک به دیدگاه

270 ایکس کارت خوبیه.

ولی پرفورمنس برابر کارت 660 تی ای داره که از 270 ایکس ارزونتره.

پس نتیجه میگیریم خرید 270 ایکس با این قیمت منطقی نیست.

شما یه MSI 660TI PE تهیه کنی بصرفه تره.

در غیر اینصورت بودجه افزایش بدین و یه 760 تهیه کنید.

البته دست دوم 760 و 270 ایکس پیدا میشه که اگه طرفدار جنس دست دوم باشی مناسبه.

منظور من كارت 280x لينك زير بوود 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30345

بعدش هم من اين كاربر رو نميشناسم براي خريد مطمئن هست؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید بنده قصد خرید کارت گرافیک GIGABYTE GT630 2GB DDR3 یا MSI GT 610 2GB DDR3 رو دارم و این m.b بنده هستش الان خواستم ببینم ایا این کارت گرافیک ها روی m.b بنده جواب میده یا نه؟ ممنون

m.b= ASUS P5B SE

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید بنده قصد خرید کارت گرافیک GIGABYTE GT630 2GB DDR3 یا MSI GT 610 2GB DDR3 رو دارم و این m.b بنده هستش الان خواستم ببینم ایا این کارت گرافیک ها روی m.b بنده جواب میده یا نه؟ ممنون

m.b= ASUS P5B SE

این مادر برد از چیپست 965 استفاده می کنه و دارای یک شکاف pci-e نسل اول هست که برای نصب کارت شما کافیه.

از نظر سخت افزاری مشکلی نخواهید داشت چون این کارت پهنای باند زیادی نداره. اما در صورتی که بخواید از کارت های قوی تر استفاده کنید باید به فکر به روز رسانی سیستم باشید.

لینک به دیدگاه

دوستان بدجور تو خرید کارت گرافیک موندم به علت بدشانسی که داشتم MSI GTX گیرم نیومد و تموم شد حالا مجبورم ati خریداری کنم که بین 2 گزینه موندم msi r9 280 gaming و msi r9 280x gaming این 2کارت 100تومان اختلاف قیمت دارن که با توجه به محدودیت بودجم میخوام بدونم این X ارزش این 100تومان اضافه رو داره اونم برای کاربرد گیم یا فرق چندانی نمیکنه؟روی fps بازی تاثیر زیادی داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

دوستان بدجور تو خرید کارت گرافیک موندم به علت بدشانسی که داشتم MSI GTX گیرم نیومد و تموم شد حالا مجبورم ati خریداری کنم که بین 2 گزینه موندم msi r9 280 gaming و msi r9 280x gaming این 2کارت 100تومان اختلاف قیمت دارن که با توجه به محدودیت بودجم میخوام بدونم این X ارزش این 100تومان اضافه رو داره اونم برای کاربرد گیم یا فرق چندانی نمیکنه؟روی fps بازی تاثیر زیادی داره یا نه؟

سلام دوست عزیزم بله ارزشش رو داره

لینک به دیدگاه

سلام.من قصد خرید گرافیک MSI Radeon R9 290 Gaming OC  رو دارم.فقط مشکلم اینه که دیدم دوتا از دوستان توی همین فروم به دلیل نوسان برق فن های این کارت از کار افتاده بودن.الان دلم بدجور چرک شده دوستان یه راهنمایی درباره این کارت بفرمائید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام.من قصد خرید گرافیک MSI Radeon R9 290 Gaming OC  رو دارم.فقط مشکلم اینه که دیدم دوتا از دوستان توی همین فروم به دلیل نوسان برق فن های این کارت از کار افتاده بودن.الان دلم بدجور چرک شده دوستان یه راهنمایی درباره این کارت بفرمائید ممنون میشم

خب شما باید یک محافظ و پاور مناسب برای این کارت بذاری که نوسان برق بهش آسیب نزنه . این کارت ، کارت خیلی خوبیه . کولر خوبی هم داره .

لینک به دیدگاه

مدل گیمینگ منظورتون هست 770 ؟  

دوست عزیز بزودی دوباره وارد میشه چیز نایابی نیست 

لینک به دیدگاه

خب شما باید یک محافظ و پاور مناسب برای این کارت بذاری که نوسان برق بهش آسیب نزنه . این کارت ، کارت خیلی خوبیه . کولر خوبی هم داره .

ممنون.بزرگوار اگر بخواید بین این مدل و Sapphire R9 290 Tri-X OC  کدوم رو یشنهاد می کنید؟

لینک به دیدگاه

ممنون.بزرگوار اگر بخواید بین این مدل و Sapphire R9 290 Tri-X OC  کدوم رو یشنهاد می کنید؟

من سافایر رو ترجیح میدم . کولر فوق العاده ای داره . ضمن اینکه سافایر به صورت تخصصی برای AMD کارت میزنه و جزو شرکای اصلی AMD هست . قیمت مناسبتری هم داره .

لینک به دیدگاه

من سافایر رو ترجیح میدم . کولر فوق العاده ای داره . ضمن اینکه سافایر به صورت تخصصی برای AMD کارت میزنه و جزو شرکای اصلی AMD هست . قیمت مناسبتری هم داره .

یک دنیا ممنون.من هم خودم هم از لحاظ خنک کنندگی و هم از لحاظ زیبایی نظرم روی همین سافایر بود که شما هم همین برند رو تائید فرمودین.به عنوان سوال آخر توی این زمینه،در حال حاضر انگار این کارت از مدل 290 ناموجود شده باز هم از این کارت وارد میشه کلا مبحثش به چه شکل هست؟

لینک به دیدگاه

یک دنیا ممنون.من هم خودم هم از لحاظ خنک کنندگی و هم از لحاظ زیبایی نظرم روی همین سافایر بود که شما هم همین برند رو تائید فرمودین.به عنوان سوال آخر توی این زمینه،در حال حاضر انگار این کارت از مدل 290 ناموجود شده باز هم از این کارت وارد میشه کلا مبحثش به چه شکل هست؟

چون کارت خوش قیمت و خوبی بود ، فروشش هم بالا بود و بارش زودتر از بقیه برندهای و مدلها تموم شد . ولی مطمئنا دوباره میاد . البته زمانش دقیق مشخص نیست .

لینک به دیدگاه

دوستان ارزش داره asus 760GTX رو با یه مبلغ ناچیز سر با powercolor r9 280X تعویض کنم ؟ 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارت شما چقدر گارانتی داره و چند وقت کارکرده؟

لینک به دیدگاه

درود 

یه مادربورد ارزون مثل GIGABYTE H97-D3H چه تفاوتی با مدل های گرون تر توبازی داره؟ در صورتی که نخوایم اورکلاک کنیم آیا این مادربورد کفایت میکنه؟

لینک به دیدگاه

زیادم هست تازه ! فقط تو امکانات جانبی فرق دارن !

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه لپتاپ تو رنج قیمت 1700تا 2000 میخوام بگیرم برای کارای روزانه و اگه وقت شد کمی گیم

حالا بهترین چیزی که میشه گرفت چیه اگه قیمت دقیق یا جای خاصی که قیمت خوب میده رو هم بگین بد نیست

با تشکر

لینک به دیدگاه

لب تاب برای کار با نرم افزار های سنگین زیاد توصیه نمیشه 

اگه کیس جمع کنید میتونید همچین چیزی بردارید 

MB =GIGABYTE H97-D3H LGA1150 H97 Mainboard = 470

CPU = Intel Core™ i7-4790 Haswell Processor = 995

Ram = AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz = 280

GF = GIGABYTE GTX 750 Ti TOC WF 2X 2GB GDDR5 = 695

HDD = Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD = 189

Power = POWER GREEN GP530A-EU = 195

Case = CASE GREEN PARS = 95

Monitor = LG 20EN32S LED Monitor = 392

3.350 حدودا میشه 

نمیتونید حدود 300 بیشتر هزینه کنید 

یک دنیا ممنون و متشکرم @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...