رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من الان نمیتونم تصمیم بگیرم مادربرد asus h87 plus یا pro با asus r9 270x     و یا gigabyte h97 d3h با gigabyte r9 270x بخرم

نتونستم مقایسه ی این کارت گرافیک هارو پیذا کنم ببینم تو چه موردی با هم تفاوت دارند و مادربرد هم موندم بین سری 9 و8

ویرایش شده توسط ali.s
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان من الان نمیتونم تصمیم بگیرم مادربرد asus h87 plus یا pro با asus r9 270x     و یا gigabyte h97 d3h با gigabyte r9 270x بخرم

نتونستم مقایسه ی این کارت گرافیک هارو پیذا کنم ببینم تو چه موردی با هم تفاوت دارند و مادربرد هم موندم بین سری 9 و8

H87 Pro از دو تای دیگه کامل تره . H97 D3H چیزی بیشتر نداره . فقط چون جدد تره ، گرونتره . البته یه تعداد پورت و این چیزها ممکنه فرق کنه .

این دو کارت هم تفاوتی از نظر کار با هم ندارن . در یک حد هستن . قیمت هر کروم مناسبتر بود بگیر . البته خنک کننده اونها رو هم ببین . خنک کننده خوب ارجحیت داره .

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه لپتاپ تو رنج قیمت 1700تا 2000 میخوام بگیرم برای کارای روزانه و اگه وقت شد کمی گیم

حالا بهترین چیزی که میشه گرفت چیه اگه قیمت دقیق یا جای خاصی که قیمت خوب میده رو هم بگین بد نیست

با تشکر

این مدلها رو ببین . تو سایت لیون هستن . به ترتیب اولویت :

Lenovo IdeaPad Z510 i5 6 1TB 2G با قیمت 2100

Lenovo G510 i5 6 1TB 2G با قیمت 1849

Acer Aspire E1-572 i5 6 1TB 2G با قیمت 1850

لینک به دیدگاه

سلام قصد خرید مادر برد دارم  میخواستم ببرسم بین این دوتا مدل کدوم بهتره intel DZ87KLT-75K  GIGABYTE Z87 MX

لینک به دیدگاه

سلام قصد خرید مادر برد دارم  میخواستم ببرسم بین این دوتا مدل کدوم بهتره intel DZ87KLT-75K  GIGABYTE Z87 MX

گیگابایت بورد بهتریه .

لینک به دیدگاه

سلام به همه ي دوستان

مي خوستم بپرسم موقع اوركلاك cpu با مادر بورداي سري H خوده مادربرد (از لحاظ تنظيمات اوليه و بايوس و ...) اين اجازه رو به ما نميده يا ساير امكانات مادربورد ( تعداد و كيفيت برقرساني cpu و ...) يا امكانش وجود داره ولي كلا توصيه نميشه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه ي دوستان

مي خوستم بپرسم موقع اوركلاك cpu با مادر بورداي سري H خوده مادربرد (از لحاظ تنظيمات اوليه و بايوس و ...) اين اجازه رو به ما نميده يا ساير امكانات مادربورد ( تعداد و كيفيت برقرساني cpu و ...) يا امكانش وجود داره ولي كلا توصيه نميشه؟؟

کلا چیپ سری H اجازه افزایش ضریب پردازنده های ضریب باز یا همون سری K رو نمیده . این امکان روش نیست . برای همین هم امکاناتش مثل سیستم تغذیه اون برای اورکلاک طراحی نشدن .

لینک به دیدگاه

کلا چیپ سری H اجازه افزایش ضریب پردازنده های ضریب باز یا همون سری K رو نمیده . این امکان روش نیست . برای همین هم امکاناتش مثل سیستم تغذیه اون برای اورکلاک طراحی نشدن .

پس لطفا يه توضيحي در مورد مادربورداي جديد ايسوس كه ميگن سري اچ هم اور ميشه بدين وبگين مادربورد زير با توجه به مدارات تغذيه و.... قدرتمند هم از اين قابليت پشتيباني ميكنه؟؟؟

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H97%20Killer/

لینک به دیدگاه

پس لطفا يه توضيحي در مورد مادربورداي جديد ايسوس كه ميگن سري اچ هم اور ميشه بدين وبگين مادربورد زير با توجه به مدارات تغذيه و.... قدرتمند هم از اين قابليت پشتيباني ميكنه؟؟؟

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H97%20Killer/

ایسوس تو مادربورد های H97 گفته که میخواد قابلیت اور از طریق ضریب پردازنده رو بذاره . حالا چطور میخواد این کار رو بکنه هیچ توضیحی نداده . احتمالا یه جوری چیپ رو دور میزنه . ولی اگر این قابلیت رو بذاره ، توانایی های مادربرود رو هم بر اساس اون تعریف میکنه .

ازراک همچین قابلیتی رو نداره . این بورد از امکانات جانبی قدرتمندتر برای استفاده بهتر از اونها ، استفاده کرده . این امکانات ارتباطی به اورکلاک ندارن .

لینک به دیدگاه

ولي به نظر ميرسه كيفيت و تعداد مدارات برقرساني ازراك از ايسوس ها بيشتره و در حد و اندازه مدل هاي حرفه اي تر سري زد ايسوس هستش

لینک به دیدگاه

ولي به نظر ميرسه كيفيت و تعداد مدارات برقرساني ازراك از ايسوس ها بيشتره و در حد و اندازه مدل هاي حرفه اي تر سري زد ايسوس هستش

چون سری گیم هست از قطعات با کیفیت تری برای طول عمر بیشتر استفاده شده . تو بوردهای گیم ایسوس هم همینطوره . ولی این قطعات برای اورکلاک نیستن .

لینک به دیدگاه

چون سری گیم هست از قطعات با کیفیت تری برای طول عمر بیشتر استفاده شده . تو بوردهای گیم ایسوس هم همینطوره . ولی این قطعات برای اورکلاک نیستن .

تو يه پست مربوط به اور و وي‍‍‍ژگي هاي مادربورد نوشته بود كه هر چه تعداد مدارات تغذيه phase بيشتر باشه برقرساني قويتر و براي اور نويز كمتري داره 

ايسوس تو مدلاي h از 6 فاز  در مدلاي z از 8 فاز استفاده ميكنه كه ازراك هم از مدار 8 فاز استفاده ميكنه؟؟؟؟؟؟ :cool:

لینک به دیدگاه

تو يه پست مربوط به اور و وي‍‍‍ژگي هاي مادربورد نوشته بود كه هر چه تعداد مدارات تغذيه phase بيشتر باشه برقرساني قويتر و براي اور نويز كمتري داره 

ايسوس تو مدلاي h از 6 فاز  در مدلاي z از 8 فاز استفاده ميكنه كه ازراك هم از مدار 8 فاز استفاده ميكنه؟؟؟؟؟؟ :cool:

درسته . ولی اگر مادربورد قابلیت اور رو نداشته باشه ، اون برق رسانی فقط به منظور استفاده از امکانات بیشتر اون بورد هست . همونطور که گفتم این مدل ازراک امکانات بیشتری برای استفاده تو بازیها داره . مثلا بایوس دوگانه ، کارت صدای حرفه ای ، کارت شبکه حرفه ای . برای اینها مدار قویتری هم گذاشته . ایسوس تو بورد H87-Pro خودش از  مدار 6 فاز استفاده کرده . در حالیکه این امکانات اضافه روش نیست . ولی تو بورد Z87-Pro که برای اورکلاک هست از مدار 12+2 فاز استفاده کرده . این بورد به درد اورکلاک میخوره . حتی بوردهای سری Z که مدار ضعیفی دارن به درد اورکلاک نمیخورن . مثلا Z87-A مدار 8 فاز داره که خیلی به درد اور نمیخوره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

از د وسیستم زیر کدام برای گیم مناسبتر و قویتره 

main: h61 asrock+ cpu 2020

یا 

phenom 2 x4 840+ asrock 770 i cafe 

رم 4 و گرافیک gtx 460 ثابته 

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خدمت دوستان گرامی

اقا دنبال یه موس خوب و خر کار می گردم مخصوصا خر کار چون الان یدونه دارم این دکمه وسطی که چرخداره هست که فشار میدی نگه میداری مثلا تو 3dmax شکل رو جابجا میکنه این خراب شد از بس فشار دادم الان گاهی عمل میکنه گاهی نمی کنه  رفته رو اعصابم گفتم یه موس بهتر بخرم یبارگی جانم تو عذاب نیاشه! موسم از این ( میوا 7000 ها بود )

دمتون گرم اگه نجربه دارید راهنمایی کنید تا صد تومن حالا یخورده کمو زیاد اگه ارزش داشت بازم مهم نیست... ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

یا 

ممنون

برای گیم اینتل بهتره

میشه همون 2020

لینک به دیدگاه

سلام میخوام مادربورد بخرم مدل h81mc ولی نمیدونم شرکتی بخرم یا گارانتی سازگار و....شرکتی حدودا 185 الی 200 تومانه سازگار و ....230 تومان فرقشون چیه دوستان هم از نظر گارانتی هم کیفیت محصول

http://www.itbazar.com/p_4859.aspx

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان و اساتید بین این دو مدل پاور چه تفاوتی وجود داره؟؟سری RM کورسیر و Corsair Enthusiast Series TX

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام میخوام مادربورد بخرم مدل h81mc ولی نمیدونم شرکتی بخرم یا گارانتی سازگار و....شرکتی حدودا 185 الی 200 تومانه سازگار و ....230 تومان فرقشون چیه دوستان هم از نظر گارانتی هم کیفیت محصول

فرقشون تو همون گارانتی هست 

خود مادربردها تفاوتی ندارن 

بهتره هم با گارانتی بگیرین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

یا 

ممنون

درود

برا گیم سی پی یو قویتر از اینا برداری بهتره گرافیکتم خوبه اما رمت دیگه برا گیم در سال پیش رو ممکنه مشکل ایجاد کنه چون اکثر بازی ها به رم هشت نیاز خواند داشت و هماهنگ با کنسول ها معمولا مقدار حداقل رم مورد نیاز بازی ها رو شرکت های بازی ساز معروف بهینه میکنند !!! 

لینک به دیدگاه

سلام

خدمت دوستان گرامی

اقا دنبال یه موس خوب و خر کار می گردم مخصوصا خر کار چون الان یدونه دارم این دکمه وسطی که چرخداره هست که فشار میدی نگه میداری مثلا تو 3dmax شکل رو جابجا میکنه این خراب شد از بس فشار دادم الان گاهی عمل میکنه گاهی نمی کنه  رفته رو اعصابم گفتم یه موس بهتر بخرم یبارگی جانم تو عذاب نیاشه! موسم از این ( میوا 7000 ها بود )

دمتون گرم اگه نجربه دارید راهنمایی کنید تا صد تومن حالا یخورده کمو زیاد اگه ارزش داشت بازم مهم نیست... ممنون

اگر زیر 100 تومان میخوای A4Tech Bloody V4M هست که قیمتش 89 تومانه . کلا ماوس های گیم A4Tech کیفیت خوبی دارن . من 2 تا ازشون دارم و خیلی راضی هستم . اگر بالای 100 میتونی بگیری Logitech G400 هم هست که 125 تومانه و احتیاجی به تعریف نداره .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مادربورد رو لیون با گارانتی سازگار بهتون 195 تومان میده . قیمتش تو سایت فروشگاه هم هست .

لینک به دیدگاه

فرقشون تو همون گارانتی هست 

خود مادربردها تفاوتی ندارن 

بهتره هم با گارانتی بگیرین 

پس گارانتی شرکتی هم بود موردی نداره بگیرم؟

http://www.lapbuy.com

لینک به دیدگاه

درود

تایمینگ رم چقدر در بازیها تاثیر داره؟ رم cl9 1600 بهتره یا 2133 cl11؟ با بودجه 300برای رم چه رمی بخرم

لینک به دیدگاه

به نظر من واسه گیم بیشتر از 1800 خریدن خرج الکی ه.

اگه اهل اور باشی اسکور بزنی فرکانس رم خیلی مهمه ولی واسه گیم فرکانس های 2000 و غیره فک نکنم فرق چندانی داشته باشه.

این رم هم مناسبه.

http://lioncomputer.ir/product/3878/%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%B1%20%D9%81%DB%8C%D9%88%D8%B1%DB%8C%201866%20%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%AA%D8%B2%204%20%DA%AF%DB%8C%DA%AF/

خیلی ممنون از راهنمایی

اهل اور هستم ولی فقط برای بازی و جلوگیری از افت فریم

یه سئوال بنده رو روشن نکردید تایمینگ رم چقدر در بازیها تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...