رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نظر شما راجع به این سیستم چیه؟

ایرادات و جایگزین هاشو بگید

ممنون

http://lioncomputer.ir/product/2428/Intel%C2%AE%20Core%20i7-4770K%20Haswell%20Processor/

http://lioncomputer.ir/product/3111/MSI%20Z87%20MPOWER%20LGA1150%20Z87%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/3751/GIGABYTE%20R9%20270X%20OC%20WF%20X3%202GB%20GDDR5/

http://lioncomputer.ir/product/3156/Patriot%20Vaper3%20Black%20Mamba%202x4GB%201866Mhz/

http://lioncomputer.ir/product/2015/WD%20Caviar%20Black%202%20TB%20HDD/

http://lioncomputer.ir/product/3540/Green%20700A-HP%20Power%20Supply%20Unit/

http://lioncomputer.ir/product/384/PLEXTOR%2024X%20SATA%20DVD-RW/

http://lioncomputer.ir/product/3264/Green%20X1%20Basic%20Gaming%20case/

این سیستمه

به فن سی پی یو یا مایع خنک کننده یا فن کیس احتیاج داره؟

سلام کیسی که انتخاب کردید فن کم داره و باید بزاش بخرید که ارزش نداره سی پی یو هم یه کولر میخواد مخصوصا اگه اور بشه

گرافیکی که بنده گفتم هم بهتره 

نظرتون درباره این سیستم چیه؟

post-12316-0-43151000-1404056670_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام کیسی که انتخاب کردید فن کم داره و باید بزاش بخرید که ارزش نداره سی پی یو هم یه کولر میخواد مخصوصا اگه اور بشه

گرافیکی که بنده گفتم هم بهتره 

نظرتون درباره این سیستم چیه؟

به نظر من این سیستم خیلی خوب هست فقط کیس ایکس 6 بردارند بهتر هست 

لینک به دیدگاه

سلام ، دوستان من می خوام یک سی پی یو کره ای 5 بخرم ولی نمیدونم چی بگیرم گیمر هستم و بازی های گرافیک بالا بازی میکنم و دوست دارم در اینده این سیستم بتونه GTA V رو اجرا کنه ....

Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor

Intel Core™ i5-4590 Haswell Processor

Intel Core™ i5-4670K Haswell Processor از این مدل دو تا مثل هم با تفاوت قیمت هست که نمیدونم علتش چیه!!!!!!!!

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

حالا از میان این سی پی یو ها کدوم رو انتخاب کنم ؟ کدوم بهتره؟ فرقشون تو چیه

مادربردم : ASUS TUF B85 VANGUARD LGA1150 MB

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ، دوستان من می خوام یک سی پی یو کره ای 5 بخرم ولی نمیدونم چی بگیرم گیمر هستم و بازی های گرافیک بالا بازی میکنم و دوست دارم در اینده این سیستم بتونه GTA V رو اجرا کنه ....

Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor

Intel Core™ i5-4590 Haswell Processor

Intel Core™ i5-4670K Haswell Processor از این مدل دو تا مثل هم با تفاوت قیمت هست که نمیدونم علتش چیه!!!!!!!!

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

حالا از میان این سی پی یو ها کدوم رو انتخاب کنم ؟ کدوم بهتره؟ فرقشون تو چیه

مادربردم : ASUS TUF B85 VANGUARD LGA1150 MB

برای مادربرد خودتون همون 4670 نمونه معمولی بگیرید 

4670   هم دو نمونه داره یک نمونه که پسوند k  داره ضریب باز هستن و برای اور استفاده میشن و یک نمونه معمولی 

برای سری k  اگر قصد اور داشته باشین باید حتما مادربردهای z87 بگیرید 

لینک به دیدگاه

برای مادربرد خودتون همون 4670 نمونه معمولی بگیرید 

4670   هم دو نمونه داره یک نمونه که پسوند k  داره ضریب باز هستن و برای اور استفاده میشن و یک نمونه معمولی 

برای سری k  اگر قصد اور داشته باشین باید حتما مادربردهای z87 بگیرید 

مدل های پایین تر با تفاوت قیمت کم و حتی مدل بالاتر مثل 4690 اروزن تر از 4670 هست حالا بازم به نظرتون همون 4670 معمولی رو بخرم جای پشیمانی نمیمونه بعدا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل های پایین تر با تفاوت قیمت کم و حتی مدل بالاتر مثل 4690 اروزن تر از 4670 هست حالا بازم به نظرتون همون 4670 معمولی رو بخرم جای پشیمانی نمیمونه بعدا؟

اگر بخواین از سری جدید بردارید باید مادربرد سری h97  یا z97 بگیرید که با cpu  هماهنگ باشه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیزبنده چند وقتیه توی ارتقای رم هام از 4 گیگ به 8 گیگ به مشکل بر خوردم.

من این رم ها رو دارم و هیچوقت هم سی پیو رو اور نمیکنم که قاعدتا فکر کنم رمها روی حالت 1333 استفاده میشند.

cpu =4500 intel

vga=7950

power=535 green

mb=z68-ds3

سوال

1- آیا دوعدد رم دیگه مشابه همین رم های خودم بر دارم یا این رمهام رو با این رم تعویض کنم؟

2-در صورت خریداری 2 *2 گیگ مشابه رم های خودم(یعنی 4*2gig) آیا بازهم دوال چنل میشوند یا دوستان پیشنهاد 2*4 گیگ را برای دوال دارند؟

ممنون از توجه لطف شما.

دوستان ممنون میشم پاسخ بنده رو هم بدید.ممنون.

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون میشم پاسخ بنده رو هم بدید.ممنون.

پردازنده شما چیه ؟ 4500 یا 2500 ؟

به نظر من اون 2 تا رم رو بده و 2 تا رم Adata رو بگیر . نیازی به رم 2000 نداری . 4 تا ماژول هم حرارت بیشتری تولید میکنن و هم مصرف بیشتری دارن . ضمن اینکه مشابه اون رمهای خودت سخت گیر میاد .

میتونی با استفاده از XMP فرکانس رمها رو آزاد کنی و از فرکانس اصلی اونها استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

درود 

یه پردازنده ای مثل 4690 توی کار سنگین تا چه دمایی میرسه؟ایا در صورت عدم اورکلاک نیاز به کولر cpu هست یا فن های کیس کفایت میکنه؟
لینک به دیدگاه

پردازنده شما چیه ؟ 4500 یا 2500 ؟

به نظر من اون 2 تا رم رو بده و 2 تا رم Adata رو بگیر . نیازی به رم 2000 نداری . 4 تا ماژول هم حرارت بیشتری تولید میکنن و هم مصرف بیشتری دارن . ضمن اینکه مشابه اون رمهای خودت سخت گیر میاد .

میتونی با استفاده از XMP فرکانس رمها رو آزاد کنی و از فرکانس اصلی اونها استفاده کنی .

ممنون حامد جان.

ببخشید پردازنده اشتباه شد منظورم 2400 بود.

خب حامد جان متاسفانه موقعی که xmp میکنم میاد روی 1866 و سیپیو هم از 3.1 میاد روی 3.4 سیستم شبها روشنه برای دانلود و کلا در هنگام روشن بودن صدای فن پاور در میاد کلا سیستم داغ میشه.

در هر حال ممنون از لطف شما حامد جان بنده فقط یه عرضه دیگه دالشتم.

اونم اینکه تایمینگ رمهام 9-10-9-27 و 1.65 هست  رمی از طرف یکی از دوستان پیدا کردم با ولتاژ وتایمنگ 9-9-9-24 ولتاژ 1.50 میتونم دوتا دوگیگ با باس 2000 ازش بگیرم و دوال چنل استفاده کنم.

اینها رو در صورت فروش نرفتن رمهام میگم.

ممنون لطفتون آقا حامد عزیز.

لینک به دیدگاه

مادربورد شما تا 1866 رو بدون اور میره . بعد از اون باید اور دستی بشه  .XMP برای همین تا همونجا میره .

برایاینکه دوال کار کنن باید تایم همه رمها برابر باشه . اینطوری ممکنه به مشکل بر بخوره .

لینک به دیدگاه

کدوم از این مادر بورد های سری 9 برای گیم بهتر هست؟

ASUS Z97 VII hero

MIS Gaming 5 Z97

GIGA X-GAMING 5 Z97

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میتونی از لیون خرید کنی . 7-8 تومان هزینه میخوره تا قزوین . ببین میصرفه برات ؟

آقا حامد ممنون از راهنماییتون

دیگه همون کورسیر رو سفارش دادم اما چون ۱۶ گیگ میخواستم مجبور شدم دوتا ۸ گیگش رو سفارش بدم چون اون پک ۱۶ که دوتا ۸ توش هست موجود نبود.

حالا میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد که؟برای استفاده به صورت دوال.

دوتا از این سفارش دادم:

http://lioncomputer.ir/product/3033/Corsair%20Vengeance%208GB%201600Mhz%20Single/

لینک به دیدگاه

کدوم از این مادر بورد های سری 9 برای گیم بهتر هست؟

ASUS Z97 VII hero

MIS Gaming 5 Z97

GIGA X-GAMING 5 Z97

هر سه تا خوب هستن . اولی بهتره . چون امکانات ویژه ای برای گیم داره . مثل کارت صدای قدرتمند .

لینک به دیدگاه

آقا حامد ممنون از راهنماییتون

دیگه همون کورسیر رو سفارش دادم اما چون ۱۶ گیگ میخواستم مجبور شدم دوتا ۸ گیگش رو سفارش بدم چون اون پک ۱۶ که دوتا ۸ توش هست موجود نبود.

حالا میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد که؟برای استفاده به صورت دوال.

دوتا از این سفارش دادم:

http://lioncomputer.ir/product/3033/Corsair%20Vengeance%208GB%201600Mhz%20Single/

مبارکه . اگر هر دوتا رو از یک مدل گرفتی مشکلی پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

يه مادربورد تا حداكثر 600 تومن معرفي كنين اولين اولويتم كيفيت و عمر مفيد قطعات هست بعدش امكانات و مدارتغذيه و گارانتي قصد ارتقا سي پي يو هم ندارم

به نظرم مادربورداي زير تو اين رنج باشن

لینک به دیدگاه

سلام.من مین بورد گیگا با سوکت H97 رو تهیه کردم که از کانکتور M.2 استفاده میکنه.حالا باید دنبال چه نوع SSD که به این درگاه بخوره باشم؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام.من مین بورد گیگا با سوکت H97 رو تهیه کردم که از کانکتور M.2 استفاده میکنه.حالا باید دنبال چه نوع SSD که به این درگاه بخوره باشم؟؟

با تشکر

هنوز این نوع ssd عمومی و وارد باز(حداقل بازار ما)نشده.

احتمال هم داره با اولین ورودش قیمت بسیار بالایی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان من نمیتونم تصمیم بگیرم که ایا گرافیک giga r9 270x بردارم با کیس x3 یا falcon و یا کیس جدید نخرم و قطعات رو در کیس قدیمی که تهویه ی خوبی نداره و فقط درگاه usb2 داره قرار ببدم ولی کارت گرافیک رو giga gtx 760 بردارم.

لطفا راهنمایی کنید تا از این سردرگمی در بیام

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
يه مادربورد تا حداكثر 600 تومن معرفي كنين اولين اولويتم كيفيت و عمر مفيد قطعات هست بعدش امكانات و مدارتغذيه و گارانتي قصد ارتقا سي پي يو هم ندارم
به نظرم مادربورداي زير تو اين رنج باشن

من اولی رو ترجیح میدم . بورد خیلی خوبیه . امکانات خوبی برای سیستم گیم داره .

لینک به دیدگاه

دوستان من نمیتونم تصمیم بگیرم که ایا گرافیک giga r9 270x بردارم با کیس x3 یا falcon و یا کیس جدید نخرم و قطعات رو در کیس قدیمی که تهویه ی خوبی نداره و فقط درگاه usb2 داره قرار ببدم ولی کارت گرافیک رو giga gtx 760 بردارم.

اگر میتونی خیلی زود کیس رو عوض کنی و کیس بهتر بگیری ، فهلا 760 رو بگیر . اما اگر نه ، بهتره که کیس مناسب هم برداری . چون این مسئله میتونه مشکل ساز بشه.

لینک به دیدگاه

درود 
یه پردازنده ای مثل 4690 توی کار سنگین تا چه دمایی میرسه؟ایا در صورت عدم اورکلاک نیاز به کولر cpu هست یا فن های کیس کفایت میکنه؟

:-?  :-?  :-?  :-?  :-?

لینک به دیدگاه

شما برا کیس میتونی x1 رو هم به گزینهات اضافه کنی و با قرار دادن چنتا فن 12 سانتی معمولی تهویه خوبی خواهد داشت .

هم در پنل جلو پورت usb3 رو داره  که اگه مادر بوردت درگاه usb3 برا پنل جلو داشته باشه گزینه خوبیه.

و اینکه 760 بهتر هست ولی از لحاظ تناسب قدرت با قیمت 270x گزینه بهتری هست چون تفاوت قدرت 760 به 270x ان چنان زیاد نیست ولی تفاوت قیمت قابل توجه!!

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

اگر میتونی خیلی زود کیس رو عوض کنی و کیس بهتر بگیری ، فهلا 760 رو بگیر . اما اگر نه ، بهتره که کیس مناسب هم برداری . چون این مسئله میتونه مشکل ساز بشه.

منظور از  خیلی زود چقدره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...