رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

عزیز پاورتون 480 واته؟

بله

بهتره پاورتون رو 600 کنید بعد کیس x3 و کولر پردازنده ی 120M Thermalright True Spirit رو انتخاب کنید.

دیگه بهتر از اینی که گفتم نمیشه.

ممنون از راهنماییتون، در مورد کول ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید

دوست عزیز مستر usereeejadid . شما اگه میخوای سیستم تان را اور کنید حتما یک پاور 600 اچ پی بگیرید ولی اورنکنید چون همین جوری cpu شما دماش بالای پس اور نکن و پاوری هم که داری برای سیستم تان بس هست. زیاد نگران  سی پی یو هم نباشید چون اون سی پی یو  کلا حرارتش بالاست که شما می توانید یا یک فن  ThermalRight True Spirit 120M BW CPU FAN       و با   یک http://lioncomputer.ir/product/1571/Deepcool+Z5+thermal+Paste/ دما سی پی یو را کنترل کنید ولی ممکنه تاکید میکنم ممکنه دما ش در حالت کار کردن زیر 90 و یا 80 بیاد(یا شاید هم نیاد) تا کید میکنم (یا شاید هم نیاد) چون خیلی  سی پی یو شما اتیش ی هست .  کیس هم x3 بردار چون گردش هوای خوبی داره و تا زه سرعت فن ها یش قابل کنترل است که می توانید سرعتش را بالا و یا پایین کنید و یا چند عدد فن دیگه هم بهش اضافه کنید. با این دما شما که گفتید شما میتوانید در زمستان از سیستمتان بجای یک بخاری برقی استفاده کنید :D . (برای شوخی)

ممنون از راهنماییتون، تویه تابستون هم میشه تخم مرغ بدونه کلسترل رو کیس درست کرد :D  ولی تو خوده سایت اینتل حرارت رو برایه این مدل سی پی یو 71 درجه زده... فکر می کنم نهایت حرارت مجازش باشه!

با توجه به مقایسه ای که بین کیس هایه مختلف تو این رنج قیمت کردم و توصیه شما و دوسته خوبمون Bravo عزیز، کیس x3 تصویب شد، فقط میمونه کول...

سلام بهترین پیشنهادی که دارم اینه که یه کولر خوب با خمیر deep cool z5 بگیرید اگه دماتون به اندازه کافی پایین نیومد بعد به فکر خرید کیس باشید

کولر هم واقعا نمیدونم چه مدلی به این مادربرد میخوره عجیبه این برد  :D

پاور هم برای این گرافیک 300 وات میخواد به گفته سایت ایسوس

پس گرین 600 اچ پی بگیرید

ممنون از راهنماییتون ولی فکر نمی کنم فقط با تعویض خمیر و کول بتونم حرارت رو کنترل کنم، فقط دمایه CPU نیست... کلا دمایه داخل کیس خیلی بالاست...

در مورد مادربرد هم تو عکس عجیبه... خودم که از نزدیک می بینمش هنوز باورم نمیشه اون برج ایفلی که روشه 7 سانت ارتفاع داره!!! :wacko: :D

در مورد گرافیک هم، nvidia هست، تو سایت ایسوس میزان مصرف گرافیک هایه دیگه رو نوشته؟ یا بنده منظورم رو نتونستم انتقال بدم

........................................................................

دوستان باز هم از راهنماییتون تشکر می کنم، یه جمع بندی کلی بکنم که زودتر به نتیجه برسیم

بین 2 کولی که معرفی کردین، اونی که BW نداره دوره فنش 200rpm بالاتره (تو سایت خودش دقیق زده) و باقی مواد... تقریبا یا بهتره بگم دقیقا یکی هستن

این سری کول ها رو میشه برعکس جا زد؟ یعنی به جایه این که حرارت رو از سمت راست CPU به سمت چپ ( پشت کیس ) انتقال بدن، حرارت رو از سمت پایین CPU به سمت بالایه کیس انتقال بدن؟ چون تو حالت عادی شک ندارم جا نمیشه! می خوام بر خلاف جهت رم باشه! اون هیتی که روی مادربرد هست 2 سانت خورده ای تا 7 سانتو خورده ای ارتفاع داره! کول معرفی شده 3 سانت ارتفاع هیت پیپ داره... یعنی اگه برعکس هم جا بزنم میاد رو هیت سینک مادربرد و مقداری هم فکر می کنم بیاد رو رم! ولی تو حالت عادی گیر می کنه به هیت سینک مادربرد و جا نمی خوره!

یه کول هم الان دیدم (قبل از ویرایش پست) میخواستم نظرتون رو در مورد این مدل هم بدونم! (سایت اصلی رو برای اطلاعات دقیق سایز دادم)

http://www.deepcoolglobal.com/product/cpucooler/2013-12/7_510.shtml

http://lioncomputer.ir/product/293/Deepcool+Ice+Blade+Pro+Ver.+2/#prettyPhoto

در مورد پاور هم... چندتا پاور دارم، یکیشون 600 وات هست... کیس و کول رو میگیرم اگه با مشکل کمبود برق مواجه شدم، پاورم تعویض می کنم، برق کم بیاد فقط سیستم خاموش میشه؟ مشکلی که ایجاد نمی کنه؟!

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز جناب usereeejadid . بهترین کار برای شما 1- گرفتن پاور 600--- 2- خرید یک عدد خمیر z5 دیپ کول(در پست قبلی لینکش را گذاشته بودم حالا نمی دانم ان را دیدید یا نه) 3-خرید یک فن سی پی پو مناسب مثل ThermalRight True Spirit 120M BW CPU FAN و یک کیس مناسب مثل x3. ..............  درمورد فن سی پی یو deep cool که گفتید من هم قبل از ویرایش پستم لینکش را گذاشته بودم ولی ترسیدم با اون برج ایفل که روی مادربورد هست شاید به مشکل بر بخورید و یا اگه هم با مادر بورد به مشکل نخورید شاید با کیس به مشکل بخورید چون ارتفاع deep cool 16cm است ولی x3 تا 14cm را ساپورت میکنه. درمورد deep cool  می توانید از دیگران هم سوال کنید شاید در مادر بورد و کیس x3 جا بشه من مطمعن نیستم که جا میشه یا نه.

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

دوست عزیز جناب usereeejadid . بهترین کار برای شما 1- گرفتن پاور 600--- 2- خرید یک عدد خمیر z5 دیپ کول(در پست قبلی لینکش را گذاشته بودم حالا نمی دانم ان را دیدید یا نه) 3-خرید یک فن سی پی پو مناسب مثل ThermalRight True Spirit 120M BW CPU FAN و یک کیس مناسب مثل x3. ..............  درمورد فن سی پی یو deep cool که گفتید من هم قبل از ویرایش پستم لینکش را گذاشته بودم ولی ترسیدم با اون برج ایفل که روی مادربورد هست شاید به مشکل بر بخورید و یا اگه هم با مادر بورد به مشکل نخورید شاید با کیس به مشکل بخورید چون ارتفاع deep cool 16cm است ولی x3 تا 14cm را ساپورت میکنه. درمورد deep cool  می توانید از دیگران هم سوال کنید شاید در مادر بورد و کیس x3 جا بشه من مطمعن نیستم که جا میشه یا نه.

1. پاور یدونه 600 دارم البته مارکش rhombus هست

2. متاسفانه ندیدم ولی تهیه می کنم، ممنون میشم در مورد z9 هم توضیح بدین، خیلی وقت پیش تو یکی از سایتها خوندم داخل این خمیرها نقره به کار رفته که به جذب حرارت کمک می کنه، مقدار نقره z9 بیشتر هست که قیمتش بالاتره؟ تو عمل خیلی با هم فرق می کنن؟ بدونه در نظر نگرفتن هزینه بازم نظرتون رویه z5 هست؟

3. عرض x3 اینوری که اینجا نوشته http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=X-3 حدود 22 سانت هست! یعنی  فن روی درب بالایه 6 سانت فضا اشغال می کنه!؟ متاسفانه این کیس رو از نزدیک ندیدم، ممنون میشم راهنماییم کنید، در مورد مادربرد هم چه این فن و چه فنی که شما و Bravo عزیز معرفی کردین تو حالت عادی جا نمیشه! حتما باید بر خلاف جهت رم جا بخوره که نمی دونم این قابلیت رو دارن یا نه! تو عکسه مادربردم هیت ها تقریبا مشخصه... فن بالایه 9 سانت گیر می کنه به هیت پایین تر از CPU...

دلیل این همه سوال و ریزه کاریم اینه که این سیستم قراره روزانه بالایه 11 ساعت روشن بمونه، تا جایه ممکن می خوام سلامتیشو حفظ کنم

لینک به دیدگاه

1. پاور یدونه 600 دارم البته مارکش rhombus هست

2. متاسفانه ندیدم ولی تهیه می کنم، ممنون میشم در مورد z9 هم توضیح بدین، خیلی وقت پیش تو یکی از سایتها خوندم داخل این خمیرها نقره به کار رفته که به جذب حرارت کمک می کنه، مقدار نقره z9 بیشتر هست که قیمتش بالاتره؟ تو عمل خیلی با هم فرق می کنن؟ بدونه در نظر نگرفتن هزینه بازم نظرتون رویه z5 هست؟

3. عرض x3 اینوری که اینجا نوشته http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=X-3 حدود 22 سانت هست! یعنی  فن روی درب بالایه 6 سانت فضا اشغال می کنه!؟ متاسفانه این کیس رو از نزدیک ندیدم، ممنون میشم راهنماییم کنید، در مورد مادربرد هم چه این فن و چه فنی که شما و Bravo عزیز معرفی کردین تو حالت عادی جا نمیشه! حتما باید بر خلاف جهت رم جا بخوره که نمی دونم این قابلیت رو دارن یا نه! تو عکسه مادربردم هیت ها تقریبا مشخصه... فن بالایه 9 سانت گیر می کنه به هیت پایین تر از CPU...

دلیل این همه سوال و ریزه کاریم اینه که این سیستم قراره روزانه بالایه 11 ساعت روشن بمونه، تا جایه ممکن می خوام سلامتیشو حفظ کنم

اگه پاور داری که خیلی خوبه. 2- درست هست دا خل این خمیر نقره بکار رفته که حرارت را از سی پی یو جذب کنه. z9 هم برای سیستم هایی با اورکلا ک بالا طراحی شده  و برای سیستم شما همان z5 برای سیستم شما بست است . 3-  در همان سایتی که معرفی کردی در بخش معرفی قابلیت های فضای داخلی خط 11دهم نوشته شده= قایلیت نصب کولر های سی پی یو تا ارتفاع 140mm بدون نیاز به باز کردن فن 200  میلی متری کاور بغل. البته می توانی فن 200 میلی متر را ور داری و یک کولر بزرگتربا ار تفاع بیشتر از 140 میلی متری بزاری

لینک به دیدگاه

اگه پاور داری که خیلی خوبه. 2- درست هست دا خل این خمیر نقره بکار رفته که حرارت را از سی پی یو جذب کنه. z9 هم برای سیستم هایی با اورکلا ک بالا طراحی شده  و برای سیستم شما همان z5 برای سیستم شما بست است . 3-  در همان سایتی که معرفی کردی در بخش معرفی قابلیت های فضای داخلی خط 11دهم نوشته شده= قایلیت نصب کولر های سی پی یو تا ارتفاع 140mm بدون نیاز به باز کردن فن 200  میلی متری کاور بغل. البته می توانی فن 200 میلی متر را ور داری و یک کولر بزرگتربا ار تفاع بیشتر از 140 میلی متری بزاری

ممنون از اطلاعاته خوبتون، درسته! بنده فضایه خارجیه کیس رو نگاه کردم، بالاخره سینی و فن درب که پشت سینی می خوره هم فضا نیاز دارن، همچنین فن 200 میلی متری که شما فرمودین

بیشتر که به ابعاد دقت کردم 2 تا مشکل پیدا شد که تو عکس پیوستم مشخص کردم

درسته هیت پیپ 3 سانته ولی فن حدود 1 سانت میاد پایین از هیت سینک!!! اینجوری اگه کول هم بر خلاف جهت رم جا بزنم، بازم گیر می کنه به هیت سینک مادربردم حداقل باید 3 یا بهتره 3.5 سانت ارتفاع داشته باشه :(

ارتفاع هم 145 هست نیم سانت بیشتر از ابعاد داخلیه کیس، حالا نمی دونم به فن درب گیر کنه یا نیم سانت زیاد محسوس نیست!

........................................................................................................................

وقتی یه مشکله کوچیک به وجود میاد نمی دونم چرا یه دفه یه مشت مشکله عجیب غریب میریزه رو سرم ~x(

post-17162-0-60741800-1409477238_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام سی پی یو کامپیوتر من intel ® core 2duo cpu  e4600 @2.40ghz هست من می خواستم بدونم بالاترین کارت گرافیکی که می شود رو کامپیوترم نصب کرد گرافیک چنده لطفا راهنمایم کنید

لینک به دیدگاه

ممنون از اطلاعاته خوبتون، درسته! بنده فضایه خارجیه کیس رو نگاه کردم، بالاخره سینی و فن درب که پشت سینی می خوره هم فضا نیاز دارن، همچنین فن 200 میلی متری که شما فرمودین

بیشتر که به ابعاد دقت کردم 2 تا مشکل پیدا شد که تو عکس پیوستم مشخص کردم

درسته هیت پیپ 3 سانته ولی فن حدود 1 سانت میاد پایین از هیت سینک!!! اینجوری اگه کول هم بر خلاف جهت رم جا بزنم، بازم گیر می کنه به هیت سینک مادربردم حداقل باید 3 یا بهتره 3.5 سانت ارتفاع داشته باشه :(

ارتفاع هم 145 هست نیم سانت بیشتر از ابعاد داخلیه کیس، حالا نمی دونم به فن درب گیر کنه یا نیم سانت زیاد محسوس نیست!

........................................................................................................................

وقتی یه مشکله کوچیک به وجود میاد نمی دونم چرا یه دفه یه مشت مشکله عجیب غریب میریزه رو سرم ~x(

مستر یک نگاه به این بکن ببین کارت حل میشه یانه Enermax ETS-N30 TAA CPU Cooler اگه کارت را حل کرد یک z5 هم با هاش بگیر.

لینک به دیدگاه

سلام به تمام دوستان

دوستان میخواستم یک هارد اکسترنال پاسپورتی یک ترا بخرم

خواستم از دوستان راهنمایی بخوام ببینم چه مارکی خوبه؟

اگه لطف کنید پیشنهاد بدین برای خریدش ممنون میشم؟؟

لینک به دیدگاه

سلام به تمام دوستان

دوستان میخواستم یک هارد اکسترنال پاسپورتی یک ترا بخرم

خواستم از دوستان راهنمایی بخوام ببینم چه مارکی خوبه؟

اگه لطف کنید پیشنهاد بدین برای خریدش ممنون میشم؟؟

لینک به دیدگاه

تومان

دوستان این سیستم خوبه

اره خوبه. ببخشید می خواستم یک سیستم بهتون پیشنهاد بدم. خیلی ببخشید.

MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard

دارای گارانتی

۶۱۱,۰۰۰ تومان

Intel Core™ i7-4790K Haswell Processor

بدون گارانتی

۱,۱۱۹,۰۰۰ تومان

Seagate Barracuda 3TB 7200Rpm 64MB Buff SATA3

دارای گارانتی

۳۷۵,۰۰۰ تومان

Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2133Mhz C11 Red DDR3

دارای گارانتی

۳۶۵,۰۰۰ تومان

Gainward GTX 760 Phantom 2GB GDDR5

دارای گارانتی

۸۹۹,۰۰۰ تومان

Green X4 HEXAGON Case

دارای گارانتی

۲۹۹,۰۰۰ تومان

Green 700A-HP Power Supply Unit

دارای گارانتی

۳۱۹,۰۰۰ تومان

Pioneer DVD-RW 24X

دارای گارانتی

۵۶,۰۰۰ تومان

لینک به دیدگاه

فقط در بالا گرافیک gtx 760 مموری کلاک ش از بقیه gtx 760 ها کمتره شاید هم نه می توانی از دوستان سوال کنی

لینک به دیدگاه

دوستان این سیستم خوبه

سلام پیشنهاد بنده اینه

مادربرد ASRock FATAL1TY Z97X Killer LGA1150 Z97 MB

رم Gskill TridentX 8GB 4GBx2

البته به یه کولر هم نیاز دارید
اگه سیستم رو واسه گیم میخواین گرافیک رو بهتر بگیرید
لینک به دیدگاه

مستر یک نگاه به این بکن ببین کارت حل میشه یانه Enermax ETS-N30 TAA CPU Cooler اگه کارت را حل کرد یک z5 هم با هاش بگیر.

هم مدل پیشنهادی شما هم هر کولی که تونستم پیدا کنم به مادربردم بخوره رو با هم مقایسه کردم...

آخرش رسیدم به http://lioncomputer.ir/product/1574/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMAXX+300/#prettyPhoto

پایین همون صفحه یکی از دوستان پرسیده بود تو x3 جا میشه جواب مثبت بوده، تو صفحه x3 هم gammax 300 سوال شده بود، مشکلی با هم ندارن... از نظر ابعاد، حالت هیتی که داره (پایین سمت چپ و راست) و ارتفاع هیت پیپ و هوادهی خوب نسبت به مدلایی که تو ابعاد مشابه دیدم، وزن 473 گرمی و قیمت واقعا مناسبش و و و... خلاصه بد جوری چشمو گرفت  :wub:  :D

چون همین سایت باعث شد به انتخابی برسم که واقعا راضیم کنه، فردا میخوام x3 و gammax 300 و z5 رو سفارش بدم ( کیس چند روز پیش موجود نبود، الان موجوده، همه جی با هم جور شد :rolleyes: )

دوستان واقعا ممنونم از راهنمایی ها و تایمی که برای رسیدگی به مشکلاتم گذاشتین ^_^

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم این گرافیک شرکت وکیفیتش خوبه؟

اره خیلی خوبه کیفیتش هم خوبه و شرکتش هم قدیمی هست.

لینک به دیدگاه

ابن هم  نتایج gtx 760 فانتوم  گینوارد. . http://www.techfars.com/8327/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-gainward-gtx-760-phantom/

لینک به دیدگاه

ابن هم  نتایج gtx 760 فانتوم  گینوارد. . http://www.techfars.com/8327/بررسی-اختصاصی-gainward-gtx-760-phantom/

مرسی دوست عزیز از کمکت واقعا ممنونم ولی رم چی اسکایل برای بازی ۱۶۰۰ بسه نه؟
لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز از کمکت واقعا ممنونم ولی رم چی اسکایل برای بازی ۱۶۰۰ بسه نه؟

دوست عزیز تنها نقطه ضعف این کارت همان جور که در سایتی که گفتم این است که این کارت جای سه اسلت  را در مادربورد میگیرد. اگر برای بازی میخوای یک رم جی اسکیل 1600 بگیر یا اخرش تا 1866 خوبه

لینک به دیدگاه

این کارت یه مقدار هم صدای فنش نسبت به بقبه برندها بیشتر هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خوب شد؟

اره خوبه . اگرمی توانی  150 تومان بیشتر خرج کنی می توانی  gtx 760 gigabyte و یا  gtx 760 asus بر داری. اگه هم  یک مقدار زیاد بودن صدای فن و گرفتن سه اسلت در مادر بورد برات مهم نیست میتوانی همان کارت گینوارد را بگیری چون تو رنج قیمتش خوبه.

لینک به دیدگاه

بهترین ssd که میتونم واسه گیمینگ و مالتی مدیا بگیرم چی هست؟

120 یا 250 باشه

قیمت هم مهم نیست

البته بازدهی نسبت به قیمت خیلی خیلی مهمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین ssd که میتونم واسه گیمینگ و مالتی مدیا بگیرم چی هست؟

120 یا 250 باشه

قیمت هم مهم نیست

البته بازدهی نسبت به قیمت خیلی خیلی مهمه

درود

اگر با گارانتی معتبر میخواهید Corsair Force GS 128GB

اگر گارانتی مهم نیست Samsung 840

لینک به دیدگاه

اگر با گارانتی معتبر میخواهید Corsair Force GS 128GB

اگر گارانتی مهم نیست Samsung 840

مرسی از کمک فوق سریعتون :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...