رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هم مدل پیشنهادی شما هم هر کولی که تونستم پیدا کنم به مادربردم بخوره رو با هم مقایسه کردم...

آخرش رسیدم به http://lioncomputer.ir/product/1574/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMAXX+300/#prettyPhoto

پایین همون صفحه یکی از دوستان پرسیده بود تو x3 جا میشه جواب مثبت بوده، تو صفحه x3 هم gammax 300 سوال شده بود، مشکلی با هم ندارن... از نظر ابعاد، حالت هیتی که داره (پایین سمت چپ و راست) و ارتفاع هیت پیپ و هوادهی خوب نسبت به مدلایی که تو ابعاد مشابه دیدم، وزن 473 گرمی و قیمت واقعا مناسبش و و و... خلاصه بد جوری چشمو گرفت  :wub:  :D

چون همین سایت باعث شد به انتخابی برسم که واقعا راضیم کنه، فردا میخوام x3 و gammax 300 و z5 رو سفارش بدم ( کیس چند روز پیش موجود نبود، الان موجوده، همه جی با هم جور شد :rolleyes: )

دوستان واقعا ممنونم از راهنمایی ها و تایمی که برای رسیدگی به مشکلاتم گذاشتین ^_^

x3  و کول رو از لیون کامپیوتر تهیه کردم، برخورد بسیار خوبی هم داشتن :wub: کول هم همون gammax 300 گرفتم، انگار واسه این مادربرد ساختنش! گودیه قسمت پایینش باعث میشه به هیت گیر نکنه، گرد بودن فنش (اکثرا فن ها مربع هسن) باعث میشه خیلی خوب جا بیوفته اگه مربع بود به هیچ عنوان جا نمیرفت، از نظر ابعاد و هوا دهی هم واقعا عالیه...

اما تو عمل چه اتفاقی افتاد!؟

حرارت CPU تو حالت بی کاری سیستم بین 38 تا 41 هست (با روشن بودن کولر اتاق و بدونه روشن بودن کولر :D) حدود 30 درجه کاهش دما داشته! تو حالت فول لود نهایت به 54 میرسه!!! برای تست تا 3 گیگاهرتز هم  اور کردم تفاوت زیادی تو حرارت ایجاد نکرد... نمیدونم قبلا تا چه حدی بالا میرفت ولی یه بار تا 99 درجه رو مشاهده کردم با وضعیت فعلی یعنی حدود 45 درجه کاهش دما!!!

دمای چیپ ها هم حدود 20 درجه کاهش پیدا کردن یعنی حدود 45 تا 51

دمای گرافیک هم حدود 15 درجه کاهش پیدا کرد یعنی حدود 50 درجه تو حالت بی کاری و 65 درجه وقتی ازش کار می کشم

4 تا از فن ها رو وصل کردم به مادربرد (جایه 5 تا سیس فن داره) فن درب چپ رو وصل کردم به کنترلی که جلوی کیس تعبیه شده، تا الان مشکلی بابت پاور نداشتم، بدنه کیس به خاطره جنسی که داره با گردش هوایه فن ها بسیار خنک میشه، که کمک بسیار زیادی به کاهش دمای فضای داخلی می کنه، کیس خیلی استاندارد ساخته شده و همه چی به خوبی سره جایه خودش محکم میشه، فایل پیوستم اسمبله دیشبم هست...

در کل واقعا راضیم

دوستان چندتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. راهی هست بتونم پاور رو تست کنم؟

2. خمیر z5 برای گرافیک و مادربرد مناسبه؟ به نظرتون خمیرهاشونو با همین z5 تعویض کنم؟

3. مادربردم 2 تا گرافیک می خوره، گرافیک ها هم مثل رم دوال دارن یا باید سرعتو مدلشون یکی باشه یا... چه جوری از 2 تا گرافیک تو این سری بردها استفاده می کنن؟ برایه چه کاری کاربرد داره!؟

post-17162-0-65885700-1409646864_thumb.jpg

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

گرافیک تو رنج 400 چی پیشنهاد میکنید؟

درود دوست عزیز

Sapphire R7 250

Geforce 740

MSi R9 260

تا 500 هم GTX 750

ولی دست دوم کارت های بهتر هم میتونی بگیری

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم چجور میشه دوتا اسپیکر رو به یک سیستم وصل کرد ؟

باید کارت صدا اضافه کنم ؟ :-?

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

قطعه ی مخصوص ۱ به ۲ برای اینکار وجود داره ولی کیفیت مناسبی نداره.
لینک به دیدگاه

دوستان قصد خرید مادربورد مدل  ASUS H81M-C LGA1150 H81 MB دارم ولی کیس من یکمی کوچیک هست مادربورد فعلی من اینه M.B ELITE A785GM-AD3 که کاملا سایز کیس من هست واگه این مادربورد asus از مادربورد فعلیم بزرگتر باشه داخل کیس جا نمیشه. کسی میدونه اندازه asus چه قدره؟

لینک به دیدگاه

میشه 5870 اک از شرکت گیگا هم خرید البته اگه پاورش رو داری.

رو این سیستم گیگا gt220  هستش با Intel Core 2 Duo E7500 - 2.93GHz و 6GB رم ، آیا به صرفه هست گرافیکش رو عوض کنم؟

تو رنج 400 بهتر میشه یا فرق زیادی نمیکنه؟

پاورش هم redmax atx350f-c هستش

ویرایش شده توسط حجت
لینک به دیدگاه

رو این سیستم گیگا gt220  هستش با Intel Core 2 Duo E7500 - 2.93GHz و 6GB رم ، آیا به صرفه هست گرافیکش رو عوض کنم؟

اگه می خوای 5870 بگیری حتما باید پاورت را عوض کنی و پاور قویتر بگیری و  این کارت بصرفه است این هم مقایسه کارت شما و hd 5870. http://gpuboss.com/gpus/Sapphire-Radeon-HD-5870-vs-GeForce-GT-220

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

داداش بهتر ه برای گرافیک جدید . cpu و مادربرد رو هم عوض کنید وگرنه سیستم با گرافیک های جدید و پر قدر ت با این cpu گلوگاه میشه. بعلاوه این که پاورتون خیلی ضعیفه و باید یک پاور خوب با توان واقعی بگرید .

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

رو این سیستم گیگا gt220 هستش با Intel Core 2 Duo E7500 - 2.93GHz و 6GB رم ، آیا به صرفه هست گرافیکش رو عوض کنم؟

ارتقا نده ارزش نداره.

خرج الکی میذاری رو دست خودت

به حرف میلاد گوش نده:D:D:D

اگه ۴۰۰ داری مادربرد و سی پی یو و کارت گرافیک و پاور رو عوض کن.چون قطعات فعلیت رو هم میخرن.

لینک به دیدگاه

به حرف میلاد گوش نده :D:D:D

اگه ۴۰۰ داری مادربرد و سی پی یو و کارت گرافیک و پاور رو عوض کن.چون قطعات فعلیت رو هم میخرن.

چی بگم خداییش اون سی پی یو و گرافیک خیلی ضعیفه مگه چقدر میخرن ازش اون سیستم فقط رمش بالاست 6 گیگ که اونم موندم واسه چی گذاشته روش.

در ضمن پاورش هم مناسب نیست

در کل اگه بودجش رو افزایش نده هیچ کاری نمیشه انجام داد

چرا دیگه.

سی پی یو رو ۷۰ میخرن.

گرافیک رو ۶۰

پاور رو ۴۰

مین هم یه چیز متوسط باشه حدود ۱۳۰

در مجموع ۳۰۰.

۴۰۰ هم که خودشون دارن.

میشه ۷۰۰ بودجه.

همچین سیستم سرحالی میشه رپیف کرد:

مین Asus h81m-c که میشه ۲۰۰

سی پی یو G3220 که میشه ۱۸۰

گرافیک GTX 550 که میشه ۲۷۰

پاور ۵۸۰ که میشه ۱۰۰

که میشه ۷۵۰ تومن و ۵۰ بالای بودجه.

که ایشون یه همت میکنن و چند تا از قطعات رو دسته دو تهیه میکنن و هزینه رو تا ۶۸۰-۷۰۰ کاهش میدن.

لینک به دیدگاه

واسه این پاورش کشش داره؟

فرقی با الانش میکنه؟

http://lioncomputer.ir/product/3428/ASUS+R7+250+1GB+GDDR5/#prettyPhoto

لینک به دیدگاه

چرا دیگه.

سی پی یو رو ۷۰ میخرن.

گرافیک رو ۶۰

پاور رو ۴۰

مین هم یه چیز متوسط باشه حدود ۱۳۰

در مجموع ۳۰۰.

۴۰۰ هم که خودشون دارن.

میشه ۷۰۰ بودجه.

همچین سیستم سرحالی میشه رپیف کرد:

مین Asus h81m-c که میشه ۲۰۰

سی پی یو G3220 که میشه ۱۸۰

گرافیک GTX 550 که میشه ۲۷۰

پاور ۵۸۰ که میشه ۱۰۰

که میشه ۷۵۰ تومن و ۵۰ بالای بودجه.

که ایشون یه همت میکنن و چند تا از قطعات رو دسته دو تهیه میکنن و هزینه رو تا ۶۸۰-۷۰۰ کاهش میدن.

رم رو جا انداختی.

: /

رم رو خودشون دارن.

فقط امید وارم که DDR2 نباشه.

حتی اگه DDR2 هم باشه میشه یه کاریش کرد.یعنی میشه همه رو دسته دو تهیه کرد بودجه بیاد پایین.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

ga-ep43t-usb3

ویرایش شده توسط حجت
لینک به دیدگاه

واسه این پاورش کشش داره؟

فرقی با الانش میکنه؟

http://lioncomputer.ir/product/3428/ASUS+R7+250+1GB+GDDR5/#prettyPhoto

شما ۱۰۰٪ به تعویض پاور نیاز دارید.

سیستم که براتون بستم سرحال!

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

رم رو خودشون دارن.

فقط امید وارم که DDR2 نباشه.

حتی اگه DDR2 هم باشه میشه یه کاریش کرد.یعنی میشه همه رو دسته دو تهیه کرد بودجه بیاد پایین.

تازشم شرط میبندم دی وی دی درایور ساتا ندارن هارد هم ساتا نیست و ای دی ای هستش.که اگه اینجوری باشه

اون وقت باس هارد و دی وی دی درایو هم بخرن که با بودجه شون جور در نمیاد.

بازم میخوای ادامه بدی

میلاد جون عزیزم من و شما دعوا داریم تو سیستم این بنده خدا چرا میزنید؟!

مگه سیستمشون مال احد بوقه که شرط مینبدید؟!من سیستمم از ایشون قدیمی تره ولی هارد و دی وی دی رایترش ساتا هست!

در ضمن اونجا بودجشون شد ۷۰۰ حالا بر فرض رم ها DDR2 بودند که اونها متوسط ۷۰ فروش میرن که بودجه میشه ۷۷۰ بعد یه رم ۴ گیگ ۱۶۰۰ بگیرن میشه ۱۲۵ که در مجموع سیستم جدید میشه ۸۷۵که دسته دو میشه با ۶۵۰ جورش کرد.

اگه هاردشون و رایترشون هم ساتا نباشه اون هارو هم میفروشن و متوسط ۱۰۰ دستشون رو میگیره با او اون ۱۲۰ اضافه یه چیز ردیف جور میکنن.

به این میگن از زیر سنگ پول جور کردن!

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

ga-ep43t-usb3

تازه مین ایشون ۱۸۰ می ارزه!
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

هم میتونی سوکت 3.5 یک به دو بگیری (معمولا الکتریکی ها و جاهایی که سیستم ماشین میبندن دارن، تبدیل 1 به 2 هدفونی هم بهش میگن)

هم متونی یکی از ورودی هایه 3.5 رو خروجی کنی (مثلا میکروفن) ولی صدا استریو نیست ممکنه خیلی صداها رو از اسپیکر دوم نشنوی!

راه اول بی دردسرتره کیفیت بهتری هم بهت میده

post-17162-0-95606500-1409688079_thumb.jpg

post-17162-0-61737900-1409688085_thumb.jpg

post-17162-0-25779200-1409688094.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان قصد خرید مادربورد مدل  ASUS H81M-C LGA1150 H81 MB دارم ولی کیس من یکمی کوچیک هست مادربورد فعلی من اینه M.B ELITE A785GM-AD3 که کاملا سایز کیس من هست واگه این مادربورد asus از مادربورد فعلیم بزرگتر باشه داخل کیس جا نمیشه. کسی میدونه اندازه asus چه قدره؟

سایز ایسوزی که فرمودین micro ATX هست

ابعاد 24.4   17.8 سانت

سایز الایت ATX هست

ابعاد 30.5  22 سانت

اگه کیستون فقط micro ATX پشتیبانی می کنه 100% جا نمیشه

لینک به دیدگاه

دوستان خسته نباشید بنده این مادربرد رو دارم  http://abit.ws/page/en/motherboard/motherboard_detail.php@pMODEL_NAME=A-N68SV&fMTYPE=Socket+AM2

و پردازنده هم Athlon X2 5200 هست میخواستم ببینم میتونم از گرافیک 6870 روی این مین به راحتی استفاده کنم؟پاسخگو هست؟

و چه پاوری برای این گرافیک پیشنهاد میشه؟

سپاس

لینک به دیدگاه

هم میتونی سوکت 3.5 یک به دو بگیری (معمولا الکتریکی ها و جاهایی که سیستم ماشین میبندن دارن، تبدیل 1 به 2 هدفونی هم بهش میگن)

هم متونی یکی از ورودی هایه 3.5 رو خروجی کنی (مثلا میکروفن) ولی صدا استریو نیست ممکنه خیلی صداها رو از اسپیکر دوم نشنوی!

راه اول بی دردسرتره کیفیت بهتری هم بهت میده

این تبدیل هایی که عکسشون گذاشتین برا اسپیکرهای 2 فیشه هست(اغلب برا مدلهای قدیمی)

فک نمیکنم برا 2 اسپیکر باشه

در کل زدن 2 اسپیکر هم به کامپیوتر فک نمیکنم کار منطقیی باشه

لینک به دیدگاه

دوستان خسته نباشید بنده این مادربرد رو دارم  http://abit.ws/page/en/motherboard/motherboard_detail.php@pMODEL_NAME=A-N68SV&fMTYPE=Socket+AM2

و پردازنده هم Athlon X2 5200 هست میخواستم ببینم میتونم از گرافیک 6870 روی این مین به راحتی استفاده کنم؟پاسخگو هست؟

و چه پاوری برای این گرافیک پیشنهاد میشه؟

سپاس

گرافیک به مادر بورد میخوره ولی سی پی یو برا این گرافیک ضعیف هست (باعث افت فریم گرافیک میشه مخصوصا بازیهایی که از سی پی یو استفاده زیادی میبرن)

ترجیحا مادر بورد و سی پی یو رو هر دو بفروشید و یه مادر بورد و سی پی یو اینتل i3 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سایز ایسوزی که فرمودین micro ATX هست

ابعاد 24.4   17.8 سانت

سایز الایت ATX هست

ابعاد 30.5  22 سانت

اگه کیستون فقط micro ATX پشتیبانی می کنه 100% جا نمیشه

پس اگه اینجوری باشه سایز مودربور asus از مادربود elite کوچیکتره؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان امروز به سایت سر زدم این گرافیک رو دیدم

Gainward GTX 750 Ti Golden Sample OC 2GB GDDR5

رفتم benchmarkasho در اوردم دیدم از r7 265 و 7850 هم بهتر فریم می ده تو بازی ها

http://www.fudzilla.com/images/stories/Reviews/Graphics/Nvidia/Maxwell/GTX_750Ti/Gainward_GS/res_bioshock.jpg

http://www.fudzilla.com/images/stories/Reviews/Graphics/Nvidia/Maxwell/GTX_750Ti/Gainward_GS/res_bat4.jpg

به نظرتون با توجه به مدل و گارانتی که داره ارزش خریدش خوبه ؟

لینک به دیدگاه

این تبدیل هایی که عکسشون گذاشتین برا اسپیکرهای 2 فیشه هست(اغلب برا مدلهای قدیمی)

فک نمیکنم برا 2 اسپیکر باشه

در کل زدن 2 اسپیکر هم به کامپیوتر فک نمیکنم کار منطقیی باشه

اون اسپیکرهایی که مد نظر شماست 4 تا باند، معمولا همراه یک ووفر داشتن که خروجی صدا در نهایت استریو میشد! واسه همین 2 تا ورودی مجزا داشتن... چند سالی هست تولید نمیشن یا بهتره بگم برندهایه معروف تولید نمی کنن، کاربران معمولی از همین تبدیل ها استفاده می کردن که همه صدا ها از 4 باند پخش بشه، 2 تا ورودی برای کارهای خاص استفاده میشد...

برای 2 اسپیکر مجزا میشه از همین تبدیل ها استفاده کرد و هیچ مشکلی ایجاد نمیکنن (شخصا مدت طولانی با پخش های قدرتمند تست گرفتم) چون صدا مستقیم از سیستم گرفته نمیشه، تو آمپ اسپیکر تقویت و بعد پخش میشه، هیچ فشاری چه در کوتاه مدت و چه در دراز مدت به وجود نمیاره

پس اگه اینجوری باشه سایز مودربور asus از مادربود elite کوچیکتره؟؟؟

بله خیلی کوچیکتره، بنده یه کیس target دارم که یه مدت کار کرده ولی ظاهر بسیار تمیزی داره و کاملا سالمه، ATX توش بود البته تمام پیچ ها بسته نمیشه 4 تا پیچ رو میتونید ببندید، سایز کیس کمی کوچیکتر از کیس هایه ATX هست و فقط یه خروجی هوا پشت داره، مدلشو یادم نیست ولی دقیقا شبیه F809 هست البته رنگش کاملا مشکیه فکر می کنم جزو محدود کیس های TARGET باشه که 4 تا USB جلو می خوره، اگه مایل به تهیه بودین عکس هم قرار میدم

http://www.isabad.ir/index.php?route=product/product&product_id=336

http://final.ir/target-f809-brb-case

x3  و کول رو از لیون کامپیوتر تهیه کردم، برخورد بسیار خوبی هم داشتن :wub: کول هم همون gammax 300 گرفتم، انگار واسه این مادربرد ساختنش! گودیه قسمت پایینش باعث میشه به هیت گیر نکنه، گرد بودن فنش (اکثرا فن ها مربع هسن) باعث میشه خیلی خوب جا بیوفته اگه مربع بود به هیچ عنوان جا نمیرفت، از نظر ابعاد و هوا دهی هم واقعا عالیه...

اما تو عمل چه اتفاقی افتاد!؟

حرارت CPU تو حالت بی کاری سیستم بین 38 تا 41 هست (با روشن بودن کولر اتاق و بدونه روشن بودن کولر :D) حدود 30 درجه کاهش دما داشته! تو حالت فول لود نهایت به 54 میرسه!!! برای تست تا 3 گیگاهرتز هم  اور کردم تفاوت زیادی تو حرارت ایجاد نکرد... نمیدونم قبلا تا چه حدی بالا میرفت ولی یه بار تا 99 درجه رو مشاهده کردم با وضعیت فعلی یعنی حدود 45 درجه کاهش دما!!!

دمای چیپ ها هم حدود 20 درجه کاهش پیدا کردن یعنی حدود 45 تا 51

دمای گرافیک هم حدود 15 درجه کاهش پیدا کرد یعنی حدود 50 درجه تو حالت بی کاری و 65 درجه وقتی ازش کار می کشم

4 تا از فن ها رو وصل کردم به مادربرد (جایه 5 تا سیس فن داره) فن درب چپ رو وصل کردم به کنترلی که جلوی کیس تعبیه شده، تا الان مشکلی بابت پاور نداشتم، بدنه کیس به خاطره جنسی که داره با گردش هوایه فن ها بسیار خنک میشه، که کمک بسیار زیادی به کاهش دمای فضای داخلی می کنه، کیس خیلی استاندارد ساخته شده و همه چی به خوبی سره جایه خودش محکم میشه، فایل پیوستم اسمبله دیشبم هست...

در کل واقعا راضیم

دوستان چندتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. راهی هست بتونم پاور رو تست کنم؟

2. خمیر z5 برای گرافیک و مادربرد مناسبه؟ به نظرتون خمیرهاشونو با همین z5 تعویض کنم؟

3. مادربردم 2 تا گرافیک می خوره، گرافیک ها هم مثل رم دوال دارن یا باید سرعتو مدلشون یکی باشه یا... چه جوری از 2 تا گرافیک تو این سری بردها استفاده می کنن؟ برایه چه کاری کاربرد داره!؟

دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید، خصوصا در مورد سوال دومم و این که پاور پیوستیم چند می ارزه؟ گارانتی نداره ولی زیاد کار نکرده

post-17162-0-88904300-1409745521_thumb.jpg

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...