رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خمیر Z5 خوبه ولی برا کارت گرافیک بهتره از یه خمیر مرغوب تر مثل CFIII استفاده کنید.ولی برای سی پی یو Z5 مناسبه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

2 تا گرافیک هم اگه میخواید بزارید باید بگم که باید مدلشون عینن یکسان باشه و برای استفاده باید دو گرافیک رو درون اسلات ها قرار بدید بعد با کابل مخصوصی که بریج نام داره دوتا رو به هم وصل کنید.

داشتن دو گرافیک برای گیم گ این ها استفاده میشه ولی بهتون بگم اگه یه کارت قوی داشته باشید بهتر از وجود دو کارت متوسط هست.

لینک به دیدگاه

خمیر Z5 خوبه ولی برا کارت گرافیک بهتره از یه خمیر مرغوب تر مثل CFIII استفاده کنید.ولی برای سی پی یو Z5 مناسبه.

با توجه به دمایه فعلی و مدل گرافیکم CF III تفاوت زیادی با z5 داره؟ تفاوتش اینقدی هست که ارزش خرید مجدد خمیر رو داشته باشه؟ برای مادربرد از کدوم خمیر استفاده کنم مناسب تره؟ قیمت هم دارین؟

2 تا گرافیک هم اگه میخواید بزارید باید بگم که باید مدلشون عینن یکسان باشه و برای استفاده باید دو گرافیک رو درون اسلات ها قرار بدید بعد با کابل مخصوصی که بریج نام داره دوتا رو به هم وصل کنید.

داشتن دو گرافیک برای گیم گ این ها استفاده میشه ولی بهتون بگم اگه یه کارت قوی داشته باشید بهتر از وجود دو کارت متوسط هست.

خیلی ممنون، بریج وصل میشه به خروجی گرافیک؟ مثلا hdmi یا dvi یا...؟ یا داخل کیس قرار میگیره؟

محمد جان یه پاور هم پیوست پست قبلیم کردم اگه قیمت داری ممنون میشم راهنماییم کنی

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

قیمت پاور رو میتونی این جا مطرح کنی تا بهت جواب بدند

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=165

بریج هم مثل یک پورت خارجی نیست.....بیشتر شبیه یک سیمه که داخل کیس دو یا تعداد بیشتری گرافیک رو بهم وصل میکنه

http://www.theinquirer.net/img/3740/g80sli.jpg

محل وصل شدن بریج:

http://files.wikipg.com//images/context/images/sli%20slot.jpg

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

با توجه به دمایه فعلی و مدل گرافیکم CF III تفاوت زیادی با z5 داره؟ تفاوتش اینقدی هست که ارزش خرید مجدد خمیر رو داشته باشه؟ برای مادربرد از کدوم خمیر استفاده کنم مناسب تره؟ قیمت هم دارین؟

خیلی ممنون، بریج وصل میشه به خروجی گرافیک؟ مثلا hdmi یا dvi یا...؟ یا داخل کیس قرار میگیره؟

محمد جان یه پاور هم پیوست پست قبلیم کردم اگه قیمت داری ممنون میشم راهنماییم کنی

دوست عزیز جناب  usereeejadid  با توجه به این که گرافیک شما سری fx 580 است قابلیت  sli شدن را ندارد . اگر برای گرافیک(fx580) هم خواستید خمیر بگیرید همان z5 را بگیرید. شما یک گرافیک قوی داشته باشید بهتر است تا دوتا چون در sli کردن اتلاف وقت وجود دارد و قطعا گرمای تولیدی 2 کارت بیشتر است تا یک کارت و برای sli کردن پاور بیشتری نسبت به یک کارت احتیاج دارید یعنی قدرت مصرفی بیشتر و پاوری قویتر.

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

قیمت پاور رو میتونی این جا مطرح کنی تا بهت جواب بدند

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=165

بریج هم مثل یک پورت خارجی نیست.....بیشتر شبیه یک سیمه که داخل کیس دو یا تعداد بیشتری گرافیک رو بهم وصل میکنه

http://www.theinquirer.net/img/3740/g80sli.jpg

محل وصل شدن بریج:

http://files.wikipg.com//images/context/images/sli%20slot.jpg

واقعا ممنون!!! همیشه برام سوال بود اون جایه چیه! :unsure:  :D از چند نفر هم پرسیدم ولی متاسفانه جواب قانع کننده ای نگرفتم،  یه گرافیک gf 8600 هم دارم که بریج میخوره!

دوست عزیز جناب  usereeejadid  با توجه به این که گرافیک شما سری fx 580 است قابلیت  sli شدن را ندارد . اگر برای گرافیک(fx580) هم خواستید خمیر بگیرید همان z5 را بگیرید. شما یک گرافیک قوی داشته باشید بهتر است تا دوتا چون در sli کردن اتلاف وقت وجود دارد و قطعا گرمای تولیدی 2 کارت بیشتر است تا یک کارت و برای sli کردن پاور بیشتری نسبت به یک کارت احتیاج دارید یعنی قدرت مصرفی بیشتر و پاوری قویتر.

از توضیحات کاملتون واقعا تشکر می کنم، قصد اضافه کردن گرافیک رو ندارم، برای کامل تر شدن اطلاعاتم پرسیدم، خمیر هم تموم نشده همونو هم به گرافیک هم به مادربرد میزنم...

اینجوری که بنده متوجه شدم، سری کوادرو قدرت پردازش خیلی خیلی بالاتر و بهتر از خیلی سری هایه دیگه دارن! البته به درد گیم نمی خورن... بیشتر تو کارایه 3 بعدی خودشونو نشون میدن، لیست قیمت سال 89 رو نگاه کردم، quadro fx580 رو 440 نومن زده بود، gf 220 1G ddr5 رو 150 تومن زده بود با این که 580 ddr3 و 512 هست قیمت خیلی بالاتری نسبت به dd5 1G سری جیفورس داشته! البته لیست قیمت منبع خیلی معتبری نداشت... این سیستم رو برایه کارایه 3Dmax گرفتم، CPU هم تو خیلی از بنچمارک ها، قدرت رندرینگ بالاتری نسبت به خیلی از سری هایه i داشت، البته سری هایه بالاتر تو گیم و... سرعت بالاتری داشتن ولی فقط رندرینگ برام مهم بود و هزینه ی مناسب با حجم جیبم، به نظر شما انتخاب خوبی داشتم؟

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

من قصد دارم گرافیگ MSI R9 270X Gaming OC Twin Frozr IV 2GB GDDR5 را خریداری کنم پاور بنده Green 530 EU هست ایا این پاور به گرافیگ میخوره

لینک به دیدگاه

سلام

یک سی پی یو  اینتل سوکت 1150فقط وفقط وفقط برای گیم میخوام گلوگاه نشه تو بازیا قیمت مناسب باشه  چون بقیه بودجه را میخوام گرافیک بگیرم

ویرایش شده توسط danyal-s2
لینک به دیدگاه

سلام

یک سی پی یو  اینتل سوکت 1150فقط وفقط وفقط برای گیم میخوام گلوگاه نشه تو بازیا قیمت مناسب باشه  چون بقیه بودجه را میخوام گرافیک بگیرم

ایجاد شدن گلوگاه به بقیه قطعات سیستم خصوصا گرافیک بستگی داره.....شما چقدر میخواید برای CPU هزینه کنید و گرافیک مورد نظرتون مدلش چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

ایجاد شدن گلوگاه به بقیه قطعات سیستم خصوصا گرافیک بستگی داره.....شما چقدر میخواید برای CPU هزینه کنید و گرافیک مورد نظرتون مدلش چیه؟؟؟

همه قطعات مشکلی  ندارن و گلوگاه نمیشن فقط سی پی یو را میخوام بدونم گلوگاه میشه یا نه  هرچقدر قیمت پایینتر بهترچون نمیخوام خرج الکی بشه

لینک به دیدگاه

همه قطعات مشکلی  ندارن و گلوگاه نمیشن فقط سی پی یو را میخوام بدونم گلوگاه میشه یا نه  هرچقدر قیمت پایینتر بهترچون نمیخوام خرج الکی بشه

میتونی i5 4460 بگیری

تا جایی که من نگاه کردم حتی برای  GTX 780ti هم گلوگاه ایجاد نکرده......

فقط اگر بعدا تصمیم به اورکلاک داری باید بگم که این CPU قابلیت اورکلاک نداره

برای اورکلاک حتما یک CPU از سری K بگیر تا به مشکل بر نخوری

باز هم تاکید میکنم که گلوگاه به بقیه قطعات هم بستگی داره و شاید با مدل گرافیک که شما میخوای بخری بشه یک سی پی یو ارزون تر هم خرید که گلوگاه ایجاد نشه

من این مدل رو بر این اساس گذاشتم که شما میخوای از یک گرافیک حرفه ای در سیستمتون استفاده کنی

http://lioncomputer.ir/product/3898/Intel+Core%E2%84%A2+i5-4460+Haswell+Processor/

لینک به دیدگاه

سلام. من میخوام یه کارت گرافیک بخرم میخواستم ببینم باید چه پاوری بخرم که بتونه برق لازم سیستم رو تامین کنه ؟ مشخصات سیستمmain board :gigabyte h61m_s2pv _cpu :g2020 _ram: 4gb کارتی که میخوام بخرم اینه  asus r7 260x oc 2gb wf. واینکه این کارت بااین سیستم که گفتم تا چه تنضیماتی رو تو بازی بتلفیلد4 تو رزولوشن 1600:900 اجرا میکنه ؟

لینک به دیدگاه

سلام. من میخوام یه کارت گرافیک بخرم میخواستم ببینم باید چه پاوری بخرم که بتونه برق لازم سیستم رو تامین کنه ؟ مشخصات سیستمmain board :gigabyte h61m_s2pv _cpu :g2020 _ram: 4gb کارتی که میخوام بخرم اینه  asus r7 260x oc 2gb wf. واینکه این کارت بااین سیستم که گفتم تا چه تنضیماتی رو تو بازی بتلفیلد4 تو رزولوشن 1600:900 اجرا میکنه ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشخصات سیستم ات را در اینجا بنوسیس و نرم افزار یک پاور بهت پیشنهاد میده. http://green.ir/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%B1.aspx .  با اون سیستم بازی را می توانی روی high و یا medium بازی کنی .

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

من با 9800 این بازیو بدون aa تو رزولوشن 1280*1024 high زدم.با یه حساب ساده میشه گفت الترا میشه بدون aa یا درجه کم aa

بتلفیلد 4 بازی سنگینی نیست.

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

من با 9800 این بازیو بدون aa تو رزولوشن 1280*1024 high زدم.با یه حساب ساده میشه گفت الترا میشه بدون aa یا درجه کم aa

بتلفیلد 4 بازی سنگینی نیست.

دوست عزیز منم با یک gtx 285 و یک amd x2 240با یک مانیتور 1600*900 بازی را با تنضیمات meduim با زی کردم ولی هر چند وقت یکبار بازیstop می کرد و افت فریم داشت. تازه دران مرحله که در سواحل است من با gtx 285 حدود 20 فریم با تنضیمات medium  گرفتم. ولی جناب حمید اقا می توانند بازی را روی high و ultra بازی کنند.

لینک به دیدگاه

یه دوست بیاد تفاوت بین i5 4690 و i7 4790 رو توضیح بده من که هرچی تحقیق کردم دیدم فقط تفاوت بین L3 cash هست ولی چرا کارایی این دو تفاوت زیادی داره؟؟؟

لینک به دیدگاه

والا کسی میتونه توضیح بده که هردو رو داشته باشه به نظرم بهتره شما تست ها و بنچ های این دوتا رو باهم مقایسه کنی.

عزیزم شما که به جای کولر استوک  پردازنده اینتل خودتون  deepcool بستین آیا واقعن مقدار دما نسبت به زمانی که استوک اینتل رو داشتید تغییری کرده؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه دوست بیاد تفاوت بین i5 4690 و i7 4790 رو توضیح بده من که هرچی تحقیق کردم دیدم فقط تفاوت بین L3 cash هست ولی چرا کارایی این دو تفاوت زیادی داره؟؟؟

1- آی7 دوبرابر آی5 Thread داره(اجرای همزمان تعداد دستورات بیشتر)

2-آی5 تکنولوژی Hyper-Threading نداره(هسته مجازی)

کلا آی7 پیشرفته تره

لینک به دیدگاه

سلام فرکانس کاری 4790 بالا تر هست و درنتیجه سرعت بالاتریی داره از 4690

4690

Clock Speed 3.5 GHz Max Turbo Frequency 3.9 GHz

4790

Clock Speed 3.6 GHz Max Turbo Frequency

4 GHz

تعداد رشته ها threads 

یک جورایی هسته های مجازی هستن که تو این مورد هم 4790 با داشتن 8 رشته threads 

دربرار 4 رشته 4690 برتری داره

4790

# of Threads 8

4690

# of Threads 4
لینک به دیدگاه

1- آی7 دوبرابر آی5 Thread داره(اجرای همزمان تعداد دستورات بیشتر)

2-آی5 تکنولوژی Hyper-Threading نداره(هسته مجازی)

کلا آی7 پیشرفته تره

ممنون از پاسخ شما

شما برای باز کردن فایلهای  h.264 در حالت 1080p و فایلهای سنگین  h.265 در حالت 4k کدوم رو پیشنهاد میدین؟

اگر آدرس بنچمارک درباره موارد فوق هم لطف کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام فرکانس کاری 4790 بالا تر هست و درنتیجه سرعت بالاتریی داره از 4690

4690

Clock Speed 3.5 GHz Max Turbo Frequency 3.9 GHz

4790

Clock Speed 3.6 GHz Max Turbo Frequency

4 GHz

تعداد رشته ها threads 

یک جورایی هسته های مجازی هستن که تو این مورد هم 4790 با داشتن 8 رشته threads 

دربرار 4 رشته 4690 برتری داره

4790

# of Threads 8

4690

# of Threads 4

ممنون از پاسخ شما

شما برای باز کردن فایلهای  h.264 در حالت 1080p و فایلهای سنگین  h.265 در حالت 4k کدوم رو پیشنهاد میدین؟

اگر آدرس بنچمارک درباره موارد فوق هم لطف کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای i7-4790 . سی پی یو فن v8 cooler master جوابه؟ دست دوش چه حدود می ارزه؟

متشکر......... فوری!

لینک به دیدگاه

سلام 

من به لینکی که یکی دوستان دادن رفتم ولی اسم سی پی یو من که INTEL PENTIUM G2020 وسوکتش 1155_LGA هست تو لیست پیدا نکردم وبه جاشPentium (G840~G870) 2800~3100MHz    انتخاب کردم و بقیه مشخصات رو درست وارد کردم. اون برنامه پاور 

GP430A-UE رو پیشنهاد کرد میشه بگید الان چیکار کنم . برنامه ی دیگه ایی مثل همین برنامه نیست که اسم  سی پی یو منم توش باشه ؟ میشه یه راهنمایی کنید ؟

ویرایش شده توسط hamidfc
لینک به دیدگاه

سلام 

من به لینکی که یکی دوستان دادن رفتم ولی اسم سی پی یو من که INTEL PENTIUM G2020 وسوکتش 1155_LGA هست تو لیست پیدا نکردم وبه جاشPentium (G840~G870) 2800~3100MHz    انتخاب کردم و بقیه مشخصات رو درست وارد کردم. اون برنامه پاور 

GP430A-UE رو پیشنهاد کرد میشه بگید الان چیکار کنم . برنامه ی دیگه ایی مثل همین برنامه نیست که اسم  سی پی یو منم توش باشه ؟ میشه یه راهنمایی کنید ؟

درسته 430 برای سیستم شما بست است . این هم لینک قیمت پاور http://lioncomputer.ir/product/159/Green+GP430A-EU/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...