رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

4790

ایکس سه بدون فن بغل تا ۱۶.۵ ارتفاع جواب میده.

ماچو بگیرم جواب اورم میده؟ الان بوفالو حتی بهتر از فن استوک نیست؟ بگیرمش بعد یه ماچو بگیرم.

بوفالو دست دو ۴۰ خوبه؟

عزیز پردازنده شما که اورکلاک نمیشه . سری K اور میشه . این پردازنده رو فقط میتونی در ضریب خودش کمی فرکانسش رو بالاتر ببری که با همون بوفالو هم جواب میده . هر چی باشه از فن استوک بهتره . اینتل هم فن استوک رو برای نما نذاشته . حتما اون اندازه ای که نیاز هست خنک میکنه . برای من که داره این کار رو انجام میده .

ماچو فکر نمیکنم تو X3 جا بشه . باید فن روی در رو باز کنی . اگر میخوای کولر بهتر بگیری میتونی ترواسپریت برداری . ولی همون بوفالو هم برای گیم جواب میده .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

الان 4 گیگ رم روی سیستم هست بصورت دو تا ماژول 2 گیگ با مشخصات زیر ولی مثلش گیرم نمیاد که بذارم کنارش و مجموعا بشه 8 گیگ اینها با رم دیگه ای مچ میشه ؟

Geil 2*2G 1600

9-9-9-28

1.6V

از اونجایی که ولتاژش 1.6 هست و اکثر رم های بازار 1.5 هستن میترسم برند دیگه ای بخرم ولی با این مچ نشه :(

بهترین کار اینه که اینها رو بدید و یک جفت 4 گیگی بگیرید . چون به جز این مشخصاتی که گفتید ، چیپ رم هم مهمه که یکی باشه . اگر یکی نباشه از حالت 2 کاناله خارج میشه .

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان گل.

1- مانیتور 22-23 اینچ چی پیشنهاد میدید؟

2- نظرتون راجع به مانیتورهای زیر چیه:

Asus VX228H

Asus VX229H

Asus MX239H

Samsung S24D390HL

*زمان پاسخ دهی مانیتور اول 1میل در ثانیه هست و 3مانیتور دیگر 5میل در ثانیه.

* کیفیت تصویر خیلی برام مهمه ولی حالا خواستم یه دست گیم هم بزنم دوست ندارم زمان پاسخ دهی اذیتم کنه(نمی دونم تفاوت 1میل و 5 میل به چشم میاد یا نه).

3- مانیتور خودم Asus ms226 هست،آیا مانیتور رو تعویض کنم تفاوت چشمگیری احساس می کنم؟

تنها تفاوت مانیتور شما با اینها ، کم بودن کنتراست اونه . واقعا میگم ارزش نداره که عوضش کنی . همه چیزش تقریبا با مدل اولی یکیه . به جز کنتراست ، زمان تاخیر که 1 میلی بیشتره فقط ، یکی دو تا امکان تنظیمات ویدئویی ، پورت های ورودی تصویر ، ظاهر و کمی هم مصرف برق . اکثر تفاوت های تصویرش هم به این دلیله که مانیتور شما LCD هست نه LED . به نظر من ارزش تعویض نداره .

اگر اصرار بر تعویض داری ، من مدل دوم رو پیشنهاد میکنم . هم IPS هست ، هم امکانات خوبی داره و هم اینکه قیمتش مناسبه .

لینک به دیدگاه

عزیز پردازنده شما که اورکلاک نمیشه . سری K اور میشه . این پردازنده رو فقط میتونی در ضریب خودش کمی فرکانسش رو بالاتر ببری که با همون بوفالو هم جواب میده . هر چی باشه از فن استوک بهتره . اینتل هم فن استوک رو برای نما نذاشته . حتما اون اندازه ای که نیاز هست خنک میکنه . برای من که داره این کار رو انجام میده .

ماچو فکر نمیکنم تو X3 جا بشه . باید فن روی در رو باز کنی . اگر میخوای کولر بهتر بگیری میتونی ترواسپریت برداری . ولی همون بوفالو هم برای گیم جواب میده .

حامد جان دستت درد نکنه

پس اصلا به فکر کولر قوی نباشم؟

گاما۳۰۰ چطوره؟

فرکانسش رو ببرم بالا اور حساب نمیشه و فشار نمیاد بهش؟

X3 قرار از یکی از دوستان بگیرم اصلا فن کنار نداره!

برای هارم اگر جواب بدید ممنون میشم.

بلک دست دو با کارکرد ۷۰۰ روز بگیرم بهتره یا یه بلو اک یا کم کارکرد؟برای بازی رو بریزم روش و اجرا کنم.

اس اس دی ساتا ۲ با ۳ خیلی فرق داره؟ ocz ورتکس ساتا۲ خوبه؟

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

سلام به همه.خسته نباشيد

ميخواستم يه كيس ببندم در حد 1 تومن  بيشتر براي تماشاي فيلم هاي اي چي و فول اچ دي د بلوري و گاهي اوقات كاراي گرافيكي مثل فتوشاپ ممنون ميشم راهنمايي كنيد و يه ليست از قطعات موجود تو بازار بهم بدين كه نت تو هفته اينده ببندمش.فقط كيس تنها

مادربورد : ASRock H81 Pro BTC قیمت 239

پردازنده : Intel Pentium G3220 قیمت 172

رم : Patriot Signature 4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 135

هارد دیسک : Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت 180

درایو نوری : Asus 24X DVD-RW قیمت 62

پاور : GREEN GP330A  قیمت 105

کیس : Green ORAMAN قیمت 69

جمع : 962 تومان . قیمت ها ممکنه تغییر کرده باشن . موقع خرید ، قیمت به روز بگیرید .

لینک به دیدگاه

حامد جان دستت درد نکنه

پس اصلا به فکر کولر قوی نباشم؟

گاما۳۰۰ چطوره؟

فرکانسش رو ببرم بالا اور حساب نمیشه و فشار نمیاد بهش؟

X3 قرار از یکی از دوستان بگیرم اصلا فن کنار نداره!

برای هارم اگر جواب بدید ممنون میشم.

بلک دست دو با کارکرد ۷۰۰ روز بگیرم بهتره یا یه بلو اک یا کم کارکرد؟برای بازی رو بریزم روش و اجرا کنم.

اس اس دی ساتا ۲ با ۳ خیلی فرق داره؟ ocz ورتکس ساتا۲ خوبه؟

من الان دارم با فن استوک کار میکنم . پردازنده 2400 که از پردازنده شما گرمتره . یکی از دوستان با بوفالو پردازنده 2500K رو اورکلاک کرده بود . منتها چون میخواست بیشتر اورکلاک کنه ، عوضش کرد .

فرکانس رو ببری بالا که اور محسوب میشه . ولی خیلی کم . چون نمیتونی ضریب رو اضافه کنی ، حداکثر 100 هرتز میتونی فرکانس رو بالا ببری . چون ولتاژ رو هم نمیتونی تغییر بدی ، پس حرارت خیلی کم تغییر میکنه . به جای اینکه فن بزرگ روی پردازنده بذاری ، فن روی در کیس رو گیر بیار .

هارد بلک به کارت نمیاد . بهتره که بلو آک و یا سیگیت آک بگیری . خیالت هم راحته که نو و سالمه .

ساتا 2 با 3 که فرق دارن . منتها بستگی به سیستم داره . روی سیستم شما بهتره که ساتا 3 باشه . چون سرعت رو بهتر نشون میده . البته یه مشکلی هم هست اینه که ساتا 2 ها قدیمی هستن و خیلی کار کردن . طول عمر SSD هم به ساعت و مقدار نوشته شدن اطلاعات روی اون بستگی داره . اگر قیمت خیلی مناسب بود و ارزش داشت ساتا 2 ، بهتر از هیچیه .

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید :D

من 5 تومن بودجه دارم سیستم گیم هم میخوام جم کنم

هاردو کیس و دی وی دی رو خریدم کیس هم green X1 هست

فقط تو سیستمی که راهنمایی میکنید کارت gtx 970 باشه عالی میشه

مانیتور هم نمیخوام به tv وصل میکنم

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید :D

من 5 تومن بودجه دارم سیستم گیم هم میخوام جم کنم

هاردو کیس و دی وی دی رو خریدم کیس هم green X1 هست

فقط تو سیستمی که راهنمایی میکنید کارت gtx 970 باشه عالی میشه

مانیتور هم نمیخوام به tv وصل میکنم

درود

این سیستم پیشنهادی من هست :

Main : Asus Z97 Maximus VII Ranger -- 780 T

CPU : Intel Core i7 4790K -- 1060 T

Ram : GSkill TridentX 2*8GB 2400 CL10 -- 750 T

VGA : Gigabyte GTX 970 G1 Gaming OC 4GB GDDR5 -- 1760 T

SSD : Plextor M5 Pro Extreme 128GB -- 420 T

Power : Green 600A-HP -- 260 T

ویرایش شده توسط ABS92
لینک به دیدگاه

giga gaming 7 بهتر نیس ؟

بعد این کولر جواب میده ؟ چون من زیاد بازی میکنم :/

لینک به دیدگاه

بهترین گرافیک کارکرده تا حوالی 700 تومن رو معرفی کنین 

میخوام اینو فعلا داشته باشم تا وقتی که سری 9 گرافیک ها به قیمت معقول برسن

گرافیکی بگین که افتشو کامل کرده

لینک به دیدگاه

giga gaming 7 بهتر نیس ؟

بعد این کولر جواب میده ؟ چون من زیاد بازی میکنم :/

نه عزیز.شما اسوس رو میخوای بذاری کنار گیگا برداری؟

کولر هم مناسبه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

تو رنج 700 تومن باید بتونی 7970 پیدا کنی, 7950 هم گزینه خوبیه ولی پایین تر از رقم پیشنهادیت در میاد!

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

تو رنج 700 تومن باید بتونی 7970 پیدا کنی, 7950 هم گزینه خوبیه ولی پایین تر از رقم پیشنهادیت در میاد!

670 بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

میخواستم برا خرید یه سیستم کامل  (مانیتور موس و...)  خونگی معمولی تا 1/400 منو راهنمایی کنید میخوام از همین سایت بخرم و متاسفانه خیلی هم عجله دارم!

ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان
میخواستم برا خرید یه سیستم کامل  (مانیتور موس و...)  خونگی معمولی تا 1/400 منو راهنمایی کنید میخوام از همین سایت بخرم و متاسفانه خیلی هم عجله دارم!

ممنون.

مادربورد : ASRock H81 Pro BTC قیمت 239

پردازنده : Intel Pentium G3220 قیمت 173

رم : Patriot Signature 4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 135

هارد دیسک : Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت 180

درایو نوری : Asus 24X DVD-RW قیمت 62

پاور : GREEN GP330A  قیمت 105

کیس : Green ORAMAN قیمت 69

کیبورد و ماوس : Farassoo FCM-3444 USB Keyboard and Mouse قیمت 48

اسپیکر : Microlab Cyber Stereo Speaker قیمت 35

مانیتور : Samsung 19C325 LED قیمت 352

جمع : 1398 . قیمت ها ممکنه هر لحظه تغییر کنه . برای خرید ، همون موقع قیمت دقیق از فروشگاه بگیرید .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

نظرتون در مورد

http://lioncomputer.ir/product/4129/Transcend+370+Premium+128GB+SATA3+SSD/

۲۰۰ می ارزه؟ نو. با مادربورد گیگا ناهماهنگ بوده! ممکنه به مین منم نخوره؟ z87-a؟

متشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

نظرتون در مورد

http://lioncomputer.ir/product/4129/Transcend+370+Premium+128GB+SATA3+SSD/

۲۰۰ می ارزه؟ نو. با مادربورد گیگا ناهماهنگ بوده! ممکنه به مین منم نخوره؟ z87-a؟

متشکر

200 که میارزه . ولی مشکل این سری همون ناهماهنگی با بعضی از بوردهاست . اگر میتونی به شرط بگیر .

لینک به دیدگاه

200 که میارزه . ولی مشکل این سری همون ناهماهنگی با بعضی از بوردهاست . اگر میتونی به شرط بگیر .

حامد جان میگه روی مین ایسوس تست کرده خوب جواب میده، اما قبول نمیکنه که من بخرم و به مال من جواب نداد پس بگیره. میگه اگر جواب نداد خودت بفروشش.گارانتی داره . ای تی سرویس.

چکار کنم؟

یه اس اس دی مناسب و یه هارد واسه ریختن گیم و اجراشون معرفی میکنی ( بلک دسته دو ۱۱ هزار ساعت ۱۳۰ بهتره یا بلو اک یا کم کارکرد؟) + سی پی یو فن مناسب برای i7-4790 برای گیم ( چون فرمودید اور نمیشه )

کلا ۳۵۰ یا همین حدودا. اگرم نمیشه. اولویت با اس اس دی و سی پی یو فنه.

متشکر

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

می خواستم یک main و cpu  اینتل بردارم تا 550 تومان لطفا راهنمایی کنید.

خیلی ممنون.

لینک به دیدگاه

حامد جان میگه روی مین ایسوس تست کرده خوب جواب میده، اما قبول نمیکنه که من بخرم و به مال من جواب نداد پس بگیره. میگه اگر جواب نداد خودت بفروشش.گارانتی داره . ای تی سرویس.

چکار کنم؟

یه اس اس دی مناسب و یه هارد واسه ریختن گیم و اجراشون معرفی میکنی ( بلک دسته دو ۱۱ هزار ساعت ۱۳۰ بهتره یا بلو اک یا کم کارکرد؟) + سی پی یو فن مناسب برای i7-4790 برای گیم ( چون فرمودید اور نمیشه )

کلا ۳۵۰ یا همین حدودا. اگرم نمیشه. اولویت با اس اس دی و سی پی یو فنه.

متشکر

SSD Intel 520 دوباره تو لیون موجود شد . 285 تومان.  با توجه به حجم 120 گیگی و سرعتش ، قیمتش عالیه . به جای اینکه اون ترنسند رو دست دوم بگیری و با ترس و لرز استفاده کنی ، این رو بگیر که اکبنده .

هارد رو بلو آک بگیری بهتره . قیمتش 182 تومانه .

فن پردازنده خیلی قوی نیاز نداری . فقط برای خنک کردن باشه کافیه . کیس چی داشتی ؟ میتونی Deepcool GAMMAXX 300 با قیمت 67 یا بوفالو گرین با قیمت 65 تومان بگیری . ارزونتر از اینها هم هست . Deepcool GAMMAXX 200 با قیمت 44 تومان . ولی دیگه فرق چندانی با فن اورجینال نمیکنه ;)

اگر SSD و کولر رو بگیری ، میشه در حدود 350 تومان . ولی اگر هارد رو هم بخوای میره بالای 500 تومان . هارد اگر داری ، SSD رو بگیر و همون هارد قبلی رو به عنوان آرشیو استفاده کن . ولی اگر نداری ، 120 گیگ SSD برات کمه . بهتره هارد بگیری .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

می خواستم یک main و cpu  اینتل بردارم تا 550 تومان لطفا راهنمایی کنید.

خیلی ممنون.

ASUS H81M-C قیمت 219

Intel Core i3-4150 قیمت 355

البته مادربورد رو باید قبل از اینکه با این پردازنده استفاده کنی ، بایوسش رو آپدیت کنی . اگر نمیخوای این کار رو انجام بدی میتونی Intel Core i3-4130 بگیری که قیمتش 347 تومانه .

لینک به دیدگاه

SSD Intel 520 دوباره تو لیون موجود شد . 285 تومان.  با توجه به حجم 120 گیگی و سرعتش ، قیمتش عالیه . به جای اینکه اون ترنسند رو دست دوم بگیری و با ترس و لرز استفاده کنی ، این رو بگیر که اکبنده .

هارد رو بلو آک بگیری بهتره . قیمتش 182 تومانه .

فن پردازنده خیلی قوی نیاز نداری . فقط برای خنک کردن باشه کافیه . کیس چی داشتی ؟ میتونی Deepcool GAMMAXX 300 با قیمت 67 یا بوفالو گرین با قیمت 65 تومان بگیری . ارزونتر از اینها هم هست . Deepcool GAMMAXX 200 با قیمت 44 تومان . ولی دیگه فرق چندانی با فن اورجینال نمیکنه ;)

اگر SSD و کولر رو بگیری ، میشه در حدود 350 تومان . ولی اگر هارد رو هم بخوای میره بالای 500 تومان . هارد اگر داری ، SSD رو بگیر و همون هارد قبلی رو به عنوان آرشیو استفاده کن . ولی اگر نداری ، 120 گیگ SSD برات کمه . بهتره هارد بگیری .

الان یه 1ترا وسترن گرین دارم. و یه 1 ترا وسترن مای پاسپورت الترا دارم. می خواستم فیلم رو بریزم روی گرین و یه بلو بگیرم برای گیم. عملکرد بلو خیلی بهتر از گرین هست برای گیم یا فرقی نمیکنه؟

هارد زیاد اولویت نداره.

Deepcool GAMMAXX 300 خمیرش خوبه یا یه چیل فکتور3 هم باهاش بگیرم؟

الان کیس ندارم ، یعنی معمولی هست ( بی در و پیکر )

کیس پرفکت استرونگ چطوره؟ یکی داره تو مغازه خاک می خوره. برش دارم؟ چند می ارزه؟

اس اس دی 60 - 64 گیگ هم فکر کنم برام کافی باشه چون الان کل ویندوز و نرم افزارام 30 گیگ هستن؟ تو این حجم چی خوبه؟ یا همون اینتل رو بردارم و خیال خودم رو راحت کنم؟

متشکر حامد جان از راهنماییت. @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

الان یه 1ترا وسترن گرین دارم. و یه 1 ترا وسترن مای پاسپورت الترا دارم. می خواستم فیلم رو بریزم روی گرین و یه بلو بگیرم برای گیم. عملکرد بلو خیلی بهتر از گرین هست برای گیم یا فرقی نمیکنه؟

هارد زیاد اولویت نداره.

Deepcool GAMMAXX 300 خمیرش خوبه یا یه چیل فکتور3 هم باهاش بگیرم؟

الان کیس ندارم ، یعنی معمولی هست ( بی در و پیکر )

کیس پرفکت استرونگ چطوره؟ یکی داره تو مغازه خاک می خوره. برش دارم؟ چند می ارزه؟

اس اس دی 60 - 64 گیگ هم فکر کنم برام کافی باشه چون الان کل ویندوز و نرم افزارام 30 گیگ هستن؟ تو این حجم چی خوبه؟ یا همون اینتل رو بردارم و خیال خودم رو راحت کنم؟

متشکر حامد جان از راهنماییت. @};- @};- @};-

عملکرد بلو بهتر هست . ولی تفاوتش خیلی زیاد نیست . شاید 10 درصد . فقط تو لود اول هر قسمت . وقتی رفتی تو بازی دیگه فرقی نداره چندان .

خمیرش بد نیست . نیازی به خمیر بهتر نداری . چون اور نمیشه .

این کیس رو نمیشناسم . بهتره که یک کیس استاندارد داشته باشی . ولی اگر مجانیه ، سعی کن کابل کشی رو خوب انجام بدی ، فن هم به مقدار کافی بذاری .

میتونی حجم کمتر بگیری . ولی بعدا ممکنه نیازت بشه . با توجه به اختلاف قیمت کم بین 120 و 64 گیگ ، من 120 رو پیشنهاد میکنم . الان یک 64-60 گیگ مناسب بخوای بگیری باید حدود 200 تا 230 تومان هزینه کنی حداقل . خیلی اختلاف قیمت ندارن با این مدل اینتل .

لینک به دیدگاه

ASUS H81M-C قیمت 219

Intel Core i3-4150 قیمت 355

البته مادربورد رو باید قبل از اینکه با این پردازنده استفاده کنی ، بایوسش رو آپدیت کنی . اگر نمیخوای این کار رو انجام بدی میتونی Intel Core i3-4130 بگیری که قیمتش 347 تومانه .

خیلی ممنون که جواب دادید. فرق این دومدل i3-4130_i3-4150)cpu) با هم چیه؟

واین که i3-4160 از این دو مدل بالا بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که جواب دادید. فرق این دومدل i3-4130_i3-4150)cpu) با هم چیه؟

واین که i3-4160 از این دو مدل بالا بهتر نیست؟

4160 رو فکر میکردم موجود نباشه .

تفاوتشون خیلی کمه . تو فرکانس هست . فرکانس اونها کمی با هم فرق داره که 4130 از همه کمتر و 4160 از همه بیشتره . 4160 قیمتش 358 تومانه . مادربورد هم امروز عصر ارزون و 215 تومان شد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...