رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
دوستان
من قصد خرید گرافیک دارم
ولی این وسط به قول معروف گیر کردم ممنون میشم راهنمایی کنید
در ابتدا این مشخصات سیستم کنونی من هست

CPU :phenom x4 965 black
Main: Gigabyte GA-MA770T-UD3 rev1
VGA: قبلا EAH 4870 1ddr5 داشتم که سوخت لینک تصویر GPUZ از گرافیکم که سوخت
Monitor : LG Flatroon F700P CRT نخندید لطفا :دی
Ram: 4gig 1333 Corsair DDR3
Power Green 530

حالا سوال هایم
1. میخوام گرافیک بخرم نهایت تا 470 تحقیق ابتدایی کردم Asus R7 250x 2gb ddr5 بگیرم یا Asus R7 260 1ddr5 کلا شما چه برندی رو برای خرید پیشنهاد میکنید

2.آیا با پاور کنونی من سازگاری دارد ؟

3.آیا گرافیکی که در بالا ذکر شد به عنوان پیشنهاد با قطعات من هماهنگی دارد ؟

4. من انتظار رزولیشن بالا را فعلا ندارم با این مانیتور کنونی میتونم بازی های که قرار هست بیاد رو در حد مانیتور به صورت راحت اجرا کنم ؟ مثلا gta iv or assassin و ..

5. آیا خرید کارت گرافیکهای جدید از نوع DDR5 باعث فشار به CPU کنونی نمیاد ؟ بخاطر تکنولوژی و سرعت

6. یه راه دیگر هم به نظرم میرسه میخواستم ببینم میتونم فعلا نسبت به هماهنگ سازی قطعات اقدام کنم

مثلا اینطور
یه رم 4 گیگ بگیرم باس 1600 +  و یه گرافیک متوسط ؟ فقط برند گرافیک چیزی باشه که از گرافیک قبلیم پایین تر نباشه

برای تعویض فن cpu  کدوم  برند رو شما توصیه میکنید ؟
=-=-
دوستان از اینکه سوالاتم زیاد هست شرمنده ام، امیدوارم با پاسختون من رو در این زمینه راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان متخصص يه كولر واسه سوكت 775 معرفي كنيد لطفا

خوش قيمت باشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان

من قصد خرید گرافیک دارم

ولی این وسط به قول معروف گیر کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

در ابتدا این مشخصات سیستم کنونی من هست

حالا سوال هایم

1. میخوام گرافیک بخرم نهایت تا 470 تحقیق ابتدایی کردم Asus R7 250x 2gb ddr5 بگیرم یا Asus R7 260 1ddr5 کلا شما چه برندی رو برای خرید پیشنهاد میکنید

2.آیا با پاور کنونی من سازگاری دارد ؟

3.آیا گرافیکی که در بالا ذکر شد به عنوان پیشنهاد با قطعات من هماهنگی دارد ؟

4. من انتظار رزولیشن بالا را فعلا ندارم با این مانیتور کنونی میتونم بازی های که قرار هست بیاد رو در حد مانیتور به صورت راحت اجرا کنم ؟ مثلا gta iv or assassin و ..

5. آیا خرید کارت گرافیکهای جدید از نوع DDR5 باعث فشار به CPU کنونی نمیاد ؟ بخاطر تکنولوژی و سرعت

6. یه راه دیگر هم به نظرم میرسه میخواستم ببینم میتونم فعلا نسبت به هماهنگ سازی قطعات اقدام کنم

مثلا اینطور

یه رم 4 گیگ بگیرم باس 1600 +  و یه گرافیک متوسط ؟ فقط برند گرافیک چیزی باشه که از گرافیک قبلیم پایین تر نباشه

برای تعویض فن cpu  کدوم  برند رو شما توصیه میکنید ؟

=-=-

دوستان از اینکه سوالاتم زیاد هست شرمنده ام، امیدوارم با پاسختون من رو در این زمینه راهنمایی کنید

1 - اگر حدود 20 تومان بیشتر هزینه کنی میتونی R7 260X از برند سافایر بگیری که خیلی بهتره . از نظر قیمت و کارایی خیلی کناسبه . سافایرها کیفیت خوبی هم دارن .

2 - هم کارتهای پیشنهادی شما و هم کارت پیشنهادی بنده با پاور 530 وات سازگاری دارن .به شرطی که پاور قدیمی نباشه و حتما یک 6 پین PCI-E داشته باشه .

3 - هر 3 مدل هماهنگ هستن . البته کمی پردازنده و بورد شما قدیمیه . ولی مشکل خاصی ایجاد نمیشه .

4 - مشکلی نیست . به راحتی اجرا میکنه . ولی همونطور که گفتی نباید انتظار کیفیت و جزئیات بالا رو داشته باشی .

5 - مشکلی نیست .

6 - خیلی نیاز به رم نیست . البته بازیهای جدید اکثرا رم بیشتر از 4 گیگ نیاز دارن . اگر رم رو میخوای عوض کنی بهتره که یک 4 گیگ مثل مدل قبلی بگیری و مجموع رو به 8 برسونی . فرکانس در درجه دوم اهمیته . حجم مهمتره .

برای فن پردازنده بستگی به بودجه شما داره . مدلهای زیادی هست که میتونید استفاده کنید  .از حدود 20 تومان تا بالای 300 تومان .

لینک به دیدگاه

دوستان متخصص يه كولر واسه سوكت 775 معرفي كنيد لطفا

خوش قيمت باشه

مدل پردازنده و بودجه رو بفرمایید .

لینک به دیدگاه

q9550

كمتر از 70 تومن

Deepcool GAMMAXX 300 با قیمت 67 تومان مناسبه .

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون با کیس orman چطوره؟ 4 تا فن می خوره. بگیرمش و سه تا فن انرمکس بزارم.

کلا میشه 200.

یا 100 بزارم و یه ایکس 4 بگیرم؟

لینک به دیدگاه

من تو گوگل سرچ كردم عكساشو ديدم خوشگل بود

ولي نميدونم چند مدل داره؟ يا فقط همين يه مدله؟؟
قيمت نوش چنده دقيقا؟؟؟

لینک به دیدگاه

بوفالو گرين هم مناسبه؟؟؟

این هم خوبه . منتها مدلی که گفام هم فن بزرگتر داره و هم اینکه 3 تا هیت پایپ برای انتقال گرما . بوفالو یکی کمتر داره . فنش هم خراب بشه تو بازار مدلهای مشابه هست که استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون با کیس orman چطوره؟ 4 تا فن می خوره. بگیرمش و سه تا فن انرمکس بزارم.

کلا میشه 200.

یا 100 بزارم و یه ایکس 4 بگیرم؟

کیس خوب ولی کوچکیه . به درد سیستم های اداری و خونگیه سبک میخوره . ارزش نداره فن انرمکس لذاری روش . چون فضا کوچکه و جریان هوایی که ایجاد میشه درست عمل نمیکنه . همون فنهای معمولی بهتر هستن . X4 مسلما کیس خیلی بهتریه . اگر میتونی هزینه کنی ، تو خرید X4 شک نکن .

لینک به دیدگاه

من تو گوگل سرچ كردم عكساشو ديدم خوشگل بود

ولي نميدونم چند مدل داره؟ يا فقط همين يه مدله؟؟

قيمت نوش چنده دقيقا؟؟؟

منظورت همین مدل گاما 300 هست که من گفتم ؟ یک مدله . قیمتش همونه که گفتم . البته بهتره که از فروشگاه قیمت روز رو بگیری . شاید کمی تغییر کرده باشه .

لینک به دیدگاه

مرسی که پاسخ میدین

نه منظورم کیسی که دوستمون فرمودن بود

:D من فکر کردم فن رو میگی .

این کیس همین رنگه . قیمتش هم 69 تومانه .

لینک به دیدگاه

:D  :D

کیس خوبیه ظاهرا

اما فک نکنم مناسب گیم باشه

همونطور که گفتم برای سیستمهای اداری و سیستمهای خانگی سبک خوبه . برای کسی که یک کارت گرافیک متوسط بذاره و خیلی حرفه ای بازی نکنه هم خوبه . اتفاقا فردا داره برام میرسه و قراره برای یک مشتری ببندمش . فکر میکنم خوب بشه . ببینیم چی در میاد .

لینک به دیدگاه

عکس سیستم رو بعد این ک بستید  بزارید تو سایت تا از نزدیک بررسی بشه زیبایی کیس :cool:

لینک به دیدگاه

همونطور که گفتم برای سیستمهای اداری و سیستمهای خانگی سبک خوبه . برای کسی که یک کارت گرافیک متوسط بذاره و خیلی حرفه ای بازی نکنه هم خوبه . اتفاقا فردا داره برام میرسه و قراره برای یک مشتری ببندمش . فکر میکنم خوب بشه . ببینیم چی در میاد .

سیستم من رو یادتون هست حامد جان.

I7-4790

Trident x 2400

Gtx 660 oc

الان بودجه محدود هست اما خدا پدر و برادرم رو حفظ کنه!!!

میتونم بیشتر کنم اما می خوام هزینه معقول باشه .

الان حدود ۵۰۰ - ۶۰۰

کیس

اس اس دی ( فرمودید اینتل ۱۲۰ ، احتمال زیادم همین رو میگیرم اما با بودجه اگر حجم کمترم بگید مشکلی ندارم اما اگر معقول اینه پس همین باشه )

سی پی یو فن

هارد یه ترا ( الان زیاد لازم ندارم ) یه ۱ ترا دارم و ارشیو تو اکسترنال کردم.

بازی زیاد نمیکنم اما روزی حداقل ۵ ساعت میشه !!!! :-) با این سیستم بقیش تو گیمنت بازی می کنم و بیشتر انلاین بازی می کنم و سینگل خیلی وقته که بازی فتح نکردم!

به نظر شما فن استوک رو نگه دارم و یه ایکس ۴ و اس اس دی اینتل بگیرم ، سی پی یو فن و هارد بعد؟ یا اورمان بگیرم و سه تا فن معمولی و اس اس دی و سی پی یو فن؟

لینک به دیدگاه

1 - اگر حدود 20 تومان بیشتر هزینه کنی میتونی R7 260X از برند سافایر بگیری که خیلی بهتره . از نظر قیمت و کارایی خیلی کناسبه . سافایرها کیفیت خوبی هم دارن .

2 - هم کارتهای پیشنهادی شما و هم کارت پیشنهادی بنده با پاور 530 وات سازگاری دارن .به شرطی که پاور قدیمی نباشه و حتما یک 6 پین PCI-E داشته باشه .

3 - هر 3 مدل هماهنگ هستن . البته کمی پردازنده و بورد شما قدیمیه . ولی مشکل خاصی ایجاد نمیشه .

4 - مشکلی نیست . به راحتی اجرا میکنه . ولی همونطور که گفتی نباید انتظار کیفیت و جزئیات بالا رو داشته باشی .

5 - مشکلی نیست .

6 - خیلی نیاز به رم نیست . البته بازیهای جدید اکثرا رم بیشتر از 4 گیگ نیاز دارن . اگر رم رو میخوای عوض کنی بهتره که یک 4 گیگ مثل مدل قبلی بگیری و مجموع رو به 8 برسونی . فرکانس در درجه دوم اهمیته . حجم مهمتره .

برای فن پردازنده بستگی به بودجه شما داره . مدلهای زیادی هست که میتونید استفاده کنید  .از حدود 20 تومان تا بالای 300 تومان .

سلام ممنون از پاسختون

به نظر خودتون با این بودجه

کدوم برند شما توصیه میکنید ؟  asus , sapphire , msi,giga va ...

که بحث کولینگ خوبی هم داشته باشه چون کیس من معمولی هست و به کولینگ و .. ندارم

یک کارت دیگری هم رو دیدم این لینک نظر شما چیه ؟ با این ویژگی GTX 750 کمی عجیب نیست ؟ از نظر قیمت و سیستم گرما چطوره ؟

با سی پی یو amd که من دارم کلا از خانواده amd بردارم بهتر هست یا nvidia هم خوبه

لینک به دیدگاه

سلام

حداقل سیستم واسه گیم با بودجه ی نهایتا 1.500 رو شما چی پیشنهاد میکنید؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

سلام . 

متاسفانه سیستمی نمیشه با این بودجه پیشنهاد داد با این بودجه فقط میشه سیستمی رو پیشنهاد داد برای وب گردی و کارهای روزمره همین . 

سیستم گیم تنها فقط 1 تومن گرافیک میخاد و بودجه ای حداقل 3 الی 3/5 میلیون نیاز داره حداقل تا بتونید بازی ها رو اجرا کنید . 

لینک به دیدگاه

سلام

سلام خدمت شما

MSI B85M-P32 LGA1150 B85 Mainboard

Intel Core i3-4150 Haswell LGA1150 Processor

Seagate Barracuda 500GB SATA3

Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz DDR3

Green ORAMAN Case

RaidMax Cobra RX-500AF-B 80 Plus Bronze PSU

MSI R7 260 1GB GDDR5

۱,۵۶۱,۰۰۰ تومان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوباره . 

دوست گلم ایشون گفتن سیستم گیم میخان فک نمیکنم 260 گزینه ی مناسبی باشه و اگر ایشو مانیتور full hd داشته باشن که به هیچ وجه ممکن نمیتونن با این سیستم رو تنظیمات بالا اجرا کنند . 

البته بازی ها رو در حد معمولی میتونند اجرا کنند .

لینک به دیدگاه

MSI B85M-P32 LGA1150 B85 Mainboard

GIGABYTE B75M-D3V 1155 MB

این دو تا مادربورد تفاوتشون چیه؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...