رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام کیس میخام بخرم   موندم کدوم از کیسها قابلیت جا شدن 2تا گرافیک 680 ایسوس رو داره کیس قبلیم یدونه ایسوس جا میشد دومی محفضه هارد بود نمیشد نصب کرد   طول گرافیک حدود 34 سانته  هرکی میدونه راهنمایی کنه ممنون

تو X1 جا میشه . البته اگر کارت 2 اسلاته باشه . 3 اسلاته نه .

X8 هم که جدید اومده میتونی بگیری ، 459 تومانه .

تو X6 هم جا میشه . باز هم به شرط 2 اسلاته بودن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

چرا گرینم میتونی بگیری ولی من پیشنهاد نمیدم، گرین یا درواقع همون کوگار هیچ جای دنیا بازار نداره جز ایران!

کسی الان کوگار نمیخره که، الان بهترین کیسا corsair, cooler master, nzxt, هستن که متاسفانه تو ایران زیاد پیدا نمیشن.

راستی به Xigmatec Assasine هم یه نیم نگاهی داشته باش. گارانتی عقیق رایانه هم داره بد نیست

Sent from my Sony Xperia TX

یه سوال دارم . شما از کجا میدونی که کوگار هیچ جا فروش نداره و فقط تو ایران بازار داره ؟ اصلا کی گفته که گرین همون کوگاره ؟ گرین چند تا محصول کوگار رو تو بازار ما عرضه کرده . بهترین محصولاتی هم که آورده همین محصولات کوگار هستن .

این لینک رو ببین :

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=cougar&N=100006519&isNodeId=1

محصولات کوگار تو آمریکا هم فروخته میشه .

این هم لینک شرکتش :

http://www.cougar-world.com/news.html

لیست جوایزی هم که گرفته اینجا هست .

این رو به صورت کلی دارم میگم :

لطفا وقتی در مورد چیزی اطلاع ندارید ، اطلاعات غلط به بقیه ندید . وقتی این کار رو میکنید و منفی میگیرید ، شاکی میشید که چرا به من منفی دادن . پس سعی کنید وقتی حرفی میزنید با دلیل و منطق باشه .

لینک به دیدگاه

یه سوال دارم . شما از کجا میدونی که کوگار هیچ جا فروش نداره و فقط تو ایران بازار داره ؟ اصلا کی گفته که گرین همون کوگاره ؟ گرین چند تا محصول کوگار رو تو بازار ما عرضه کرده . بهترین محصولاتی هم که آورده همین محصولات کوگار هستن .

این لینک رو ببین :

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=cougar&N=100006519&isNodeId=1

محصولات کوگار تو آمریکا هم فروخته میشه .

این هم لینک شرکتش :

http://www.cougar-world.com/news.html

لیست جوایزی هم که گرفته اینجا هست .

این رو به صورت کلی دارم میگم :

لطفا وقتی در مورد چیزی اطلاع ندارید ، اطلاعات غلط به بقیه ندید . وقتی این کار رو میکنید و منفی میگیرید ، شاکی میشید که چرا به من منفی دادن . پس سعی کنید وقتی حرفی میزنید با دلیل و منطق باشه .

مهندس جان بنده چند نکته رو خدمت شما عرض می کنم به شرح زیر:

اولا که هر آدم عاقلی میدونه مثلاً کیسی مثل Green Pars یا Green Wee کوگار نیست !!!

این لینک کیس های کوگار در سایت رسمی خودش 

بنده منظورم کیس هایی بود که اولا در بازه ی بودجه ی ایشون می گنجه، دوما در ایران خوب فروش میره. مثل کیس X7

حالا ما فرض رو بر این میزاریم که اصلا هیچ کدام از کیس های گرین ورژن دوباره مونتاژ شده ی کیس های کوگار نیستند!

خب در این حالت فقط کافیه یک سرچ ساده بزنیم ( البته به زبان انگلیسی ) در مورد بررسی کیس های گرین ! در گوگل شما با صفحه ای روبرو خواهید شد که انواع کیس ها رو خواهید دید از برند های مختلف به رنگ سبز !!!! اگر مطمئن نیستید امتحان کنید !

پس نتیجه ای که حاصل میشه اینه که در کیس ها برندی به نام گرین به صورت بین المللی وجود ندارد.

حالا فرض دوم؛ اصلا تمامی کیس های گرین درواقع همان کیس های کوگار هستند اما با نامی متفاوت در بازار داخلی ما.

خب در این حالت پس باید بریم سراغ بررسی کیس های کوگار

اول میریم سراغ وب سایت Newegg که ایشالا هممون قبولش داریم!

متاسفانه در وب سایت Newegg امکان مرتب سازی بر اساس پرفروش ترین محصول  در هر بخش وجود نداره، ولی میشه نقد بیشتر رو حاصل سرو کله زدن بیشتر کاربران در مورد اون قطعه عنوان کرد که به عبارتی یعنی فروش بیشتر اون محصول

از طرفی دیگه صرفا به Rating هم نمیشه اعتماد کرد چون میانگینِ امتیاز هاست و به طور مثال اگر محصولی وجود داشته باشد که از طرف تنها یک کاربر امتیاز 5 از 5 رو گرفته باشه، و محصولی دیگر هم باشه که از طرف 500 کاربر به طور میانگین امتیاز 3 از 5 رو گرفته، در مقایسه ی این دو محصول نمی توان نتیجه گرفت که محصول اول بهتر است. پس در نتیجه مرتب سازی بر اساس Most reviews بهترین گزینه برای سنجش برتری محصولات نسبت به هم در این وب سایت است .

از منوی سمت چپ برید در قسمت کیس ها، و لیست رو بر اساس Most reviews مرتب کنید.

حالا حالا ها کیسی از کوگار نمی بینید که نقد های زیادی راجع بهش گفته باشن مگر در صفحه ی چهارم اواسط صفحه، یعنی گزینه ی شماره ی 100 اُم !!

بریم سراغ وب سایت آمازون

خب خوسبختانه در این وب سایت میشه پرفروش ترین محصولات رو در هر قسمت دید

به صفحه ی پرفروش ترین کیس ها برید و لیست رو مشاهده بفرمایید. هرچقدر دوست دارید برید به صفحه های بعدی !

اگر خوش شانس باشید و چشمتون از خیره شدن به صفحه ی کامپیوتر خسته نشه در شماره ی 69 اُم از لیست پرفروش ترین کیس ها برند کوگار رو می بینید !!!

حالا همین روش رو برای هر سایتی که دوست دارید مثل Best buy , Ebay و... انجام بدید

خوشحال میشم اگر سایتی غیر ایرانی پیدا کردید که کیس های کوگار در اون سایت پرفروش بودند من رو هم در جریان بگذارید !

در کنارش میتونید به Youtube هم سری بزنید و ببینید کانال های پرطرفدار مربوط به کامپیوتر مثل jayztwocents یا linustechtips در کدام یک از پروژه هاشون از کیس کوگار استفاده کردن ؟!

عزیز هر کسی که سایت داره یا محصولش رو در یک سایت معتبر قرار داده لزوما برند معتبری نیست

شما الان لینک محصولات کوگار رو در وب سایت newegg دادی به من

خب این چه چیزی رو ثابت میکنه ؟؟

منم میتونم برم تعدادی کیس در آهنگری محله مون بسازم به اسم " کیس های خفنِ تشتک سازی " !

بعدشم این هارو بزارم برای فروش

یه سایتم واسه خودم درست کنم به اسم خفنِ تشتک ساز دات کام !

آیا من کیس هام کیس های خوبی خواهد شد ؟!

در ضمن این رو هم بدونید که جایزه گرفتن مهم نیست، جایزه دهنده مهمه

این لیست جوایز کوگار رو یک بار دیگه خودتون ببینید

از کجاها جایزه گرفته ؟ ایا تا حالا شده وب سایت معتبری مثل تامز هاردور خریدن کیس کوگار رو پیشنهاد بده ؟ آیا تاحالا وب سایت anandtech کیسی از برند کوگار رو به عنوان Editor's Choice انتخاب کرده ؟

خلاصه ی کلام اینکه شما مدیر انجمنی برادر، اگه بگی آسمون رنگش سبزه، همه میگن سبزه !

مسئولیت شما در مورد حرفات و راهنماییات بیشتر از منه که یک کاربر معمولیم

پس سعی کنید صرفا با تکیه بر اطلاعات ناقص خودتون و دخیل کردن علایق شخصی، یه بنده خدایی که قصد خرید داره رو از خریدش پشیمون نکنید

البته تقصیر شما نیستا، مشکل اینه که اینجا هر کی از صبح تا شب بیشتر پای اینترنت بود میشه مدیر، دیگه کاری به بقیه ی چیزا ندارن

اگه یه نفر بود قبل از دادن هر درجه و سِمتی یه گزینشی انجام میداد یه تستی می گرفت، شاهد همچین اتفاقاتی نبودیم

البته بنده هم کلی عرض کردم  ;) 

کاش به جای شمردن منفی مثبتامون دنبال کامل کردن اطلاعات خودمون باشیم.

خداوند یار و نگهدارتان

لینک به دیدگاه

خلاصه ی کلام اینکه شما مدیر انجمنی برادر، اگه بگی آسمون رنگش سبزه، همه میگن سبزه !

مسئولیت شما در مورد حرفات و راهنماییات بیشتر از منه که یک کاربر معمولیم

پس سعی کنید صرفا با تکیه بر اطلاعات ناقص خودتون و دخیل کردن علایق شخصی، یه بنده خدایی که قصد خرید داره رو از خریدش پشیمون نکنید

البته تقصیر شما نیستا، مشکل اینه که اینجا هر کی از صبح تا شب بیشتر پای اینترنت بود میشه مدیر، دیگه کاری به بقیه ی چیزا ندارن

اگه یه نفر بود قبل از دادن هر درجه و سِمتی یه گزینشی انجام میداد یه تستی می گرفت، شاهد همچین اتفاقاتی نبودیم

البته بنده هم کلی عرض کردم  ;) 

کاش به جای شمردن منفی مثبتامون دنبال کامل کردن اطلاعات خودمون باشیم.

دوست گرامی شما فرمودی کوگار فقط تو ایران بازار داره ، بنده عرض کردم تو کشورهای دیگه هم بازار داره . ولی نگفتم رتبه یک هست . صدها شرکت هستن که قطعات و لوازم کامپیوتری تولید میکنن که خیلی ها حتی اسمشون تو هیچ سایتی نیست . کل بحث بنده همین بود که کوگار فقط مختص ایران نیست . جنس بنجل و بی کیفیتی هم نیست که شما اینطور ازش حرف میزنی . کولر مستر ، کورسیر و NZXT خیلی خوب هستن . اصلا بهترینن . ولی تو بازار ما کمیاب و گرون هستن . پس گزینه دیگه برای کاربرهایی که نمیتونن هزینه گزافی پرداخت کنن ، همین کیسهاییه که گرین میاره . برای شما که مشکلی بابت هزینه کردن نداری ، مشکلی نیست که دو برابر ارزش یک قطعه پول بدی و اون رو به صرف اینکه برند بهتریه بخری .

از این بحث بگذریم که هرچی من بگم ، شما باز حرفهای خودت رو میزنی مطمئنا .

این بخش از صحبتهای شما رو که نقل قول کردم ، مستقیما به من گفته شده . پس باید جواب بدم . اول بگم که این آخرین پست من در مورد این صحبتها در این تاپیک هست . اگر جوابی دارید ، حرفی دارید و یا انتقادی میخواهید بکنید ، یک تاپیک جدا ایجاد کنید و اونجا هرچثدر دوست دارید انتقاد کنید . من هم همون جا پاسخ میدم . اینجا هر پست اضافه دیگه ای زده بشه ، بدون استثناء پاک میشه .

من مدیر انجمن هستم . ولی نه معصوم هستم و نه ادعای معصومیت دارم . حرفم هم سند نیست که کسی بیاد به خاطرش کاری بکنه . من نظرم رو میگم ، مثل خیلی های دیگه . پس اونطور هم که شما میگی نیستم که اصرار کنم من درست میگم و دیگران غلط . آسمون هم سبز نیست . آسمون برای هرکسی یه رنگه . هر رنگی که دوست داشته باشه .

من متوجه مسئولیت خودم هستم . برای همین سعی میکنم بهترین راه رو پیشنهاد کنم . نه راحتترین راه . یکی که سیستم میخواد ، میشه برای یک لیست از گرونترین قطعات نوشت و گفت این هم بهترین کامپیوتر . ولی من اینطوری نیستم . همیشه سعی کردم بهترین ها رو انتخاب کنم . انگار که برای خودم دارم کاری انجام میدم .

اطلاعات من ناقص ، ولی سعی میکنم همیشه بیشترش کنم ، نه اینکه درجا بزنم . ولی علایق خودم رو دخیل نمیکنم . این رو میتونید از توی تمام پیشنهادات و مشاوره هایی که دادم ببینید . البته اگر تمایل داشته باشید .

خیلی ها هستن که روزانه بیشتر از من تو این فروم حضور دارن . ولی مدیر نشدن . اکثر اونها هم انسانهای شریفی هستن . من 7 ساله که تو این فروم هستم . تو این بازار هستم . برای همین شدم مدیر . چون میتونم کاربرها رو مدیریت کنم . نه اینکه بهشون توهین کنم و علیه اونها جبهه گیری کنم .

شما با انجمن های گفتگو آشنا نیستی انگار . اینجا اداره یا پادگان نیست . اینجا یک محیط دوستانه هست . اینجا کسی گزینش نمیکنه ، تست نمیگیره . اینجا همه با هم دوستی میکنن . کسی هم که نخواد دوستی کنه ، جاش اینجا نیست .

صحبت کلی شما مستقیم من رو خطاب قرار داد . پس کلی نبود . شخصی بود کاملا . من هم پاسخ دادم .

من هیچ وقت امتیاز خودم رو نشمردم . این امتیازها به خاطر فعالیت من داده شده . به خاطر کمکهایی که به دوستان خودم کردم . منفی هم گرفتم . مثبت هم گرفتم . ولی هیچ وقت از کسی شاکی نشدم . هیچ وقت هم برای امتیاز گرفتن به کسی التماس نکردم . هر کسی به من مثبت یا منفی داده ، به میل خودش بوده . پس برای من مهم نیست که مثبت بگیرم یا منفی . در مورد امتیازها به صورت کلی گفتم . چون شما که 20 روزه عضو اینجا شدی در جریان نیستی . بقیه دوستان میدونن و منظور من رو فهمیدن .

همونطور که گفتم اگر تمایل به ادامه این بحث دارید ، یک تاپیک مجزا بزنید . در این تاپیک ادامه ندید . اینجا از عنوانش مشخصه که برای چی هست .

ممنون و متشکر

لینک به دیدگاه

سلام از ٢٠١٥، زماني كه windows 10 بياد.بازي ها ميرند به سمت dx12.تا هميشه ميتوني با dx11 بازي كني. ولي روي مود 11 ويژگيهاي خوب بازي ها رو توي افكتها و گرافيك از دست ميدي.

روی همه کارتهای 11؟ یا فقط اونایی که 90% پشتیبانی میکنند از 12

میتونی تا همیشه اجرا کنی؟

لینک به دیدگاه

سلام کیس زیر را میخوام برای گیم ببندم برای اجرای بازی های مثل fifa 15 و کال آف و واتچ داگز و...

thumb_1402829345_XPG%20V2%20-%2001.jpg رم آی دیتا ایکس پی جی 1600 مگاهرتز 8 گیگ دوال

ASUS H97-Pro LGA1150 H97 Mainboard

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

ASUS GTX 750 Ti OC Dual Fan 2GB GDDR5

آیا این سیستم مناسبه اگه نه چه چیزی باید قوی بشه

راستی پاور مناسب برای این سیستم چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام کیس زیر را میخوام برای گیم ببندم برای اجرای بازی های مثل fifa 15 و کال آف و واتچ داگز و...

thumb_1402829345_XPG%20V2%20-%2001.jpg رم آی دیتا ایکس پی جی 1600 مگاهرتز 8 گیگ دوال

ASUS H97-Pro LGA1150 H97 Mainboard

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

ASUS GTX 750 Ti OC Dual Fan 2GB GDDR5

آیا این سیستم مناسبه اگه نه چه چیزی باید قوی بشه

راستی پاور مناسب برای این سیستم چیه؟

سلام پاور این مدل رو بگیرید بهتره تا بعدا هم بتونید گرافیک رو ارتقا بدید

Green 600A-HP Power Supply Unit

سی پی یو هم این رو بگیرید

Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor
رم خوبه
گرافیک هم اگه بودجتون کمه خوبه
لینک به دیدگاه

روی همه کارتهای 11؟ یا فقط اونایی که 90% پشتیبانی میکنند از 12

میتونی تا همیشه اجرا کنی؟

please answer
لینک به دیدگاه

دوستان کسی اطلاعی داره کجا رم 8 گیگ DDR4 میفروشن  یا این که توی ولیعصر تهران پیدا میشه یا نه؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوستان اگه مارک vga و mb یکی نباشه مشکل داره؟ مثلا 970 giga با z97 giga gaming 7 بهتر جواب میده یا با asus maximus vii hero?

لینک به دیدگاه

دوستان اگه مارک vga و mb یکی نباشه مشکل داره؟ مثلا 970 giga با z97 giga gaming 7 بهتر جواب میده یا با asus maximus vii hero?

سلام عزیز مشکلی نداره مادربرد ایسوس بگیرید

لینک به دیدگاه

fx 6350 with r9 270x vs core i3 4160 with r9 270x

دو مورد بازی و نرم افزار های روزانه رو جدا بگید کدوم بهتره

بازی هم بازی های جدید رو مد نظر قرار دهید

لینک به دیدگاه

fx 6350 with r9 270x vs core i3 4160 with r9 270x

دو مورد بازی و نرم افزار های روزانه رو جدا بگید کدوم بهتره

بازی هم بازی های جدید رو مد نظر قرار دهید

با gtx 760 قضیه چجور میشه

برای بازی و نرم افزارهای عادی 4160 بهتره .

کارت 760 هم با 270x فرق چندانی نداره . ولی کمی گرونتره .

لینک به دیدگاه

بچه ها یک دونه رم 8 بگیرم بهتره یا دو تا 4 گیگ؟

دوتا 4 گیگ بهتره . در حالت دو کاناله کار میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

نظرتون درباره تعویض تونیک 120 با http://lioncomputer.ir/product/4451/DeepCool+GAMER+STORM+MaelStorm+120+AiO+Liquid+CPU+Cooler/ چیه؟ سی پی یو 8350 هست.

لینک به دیدگاه

سلام احتیاجی نیست ! 

منم  8350 دارم

http://lioncomputer.ir/product/4629/DeepCool+Frostwin+V2+CPU+Cooler/

با این دما به 50 نمیرسه تحت هیچ شرایطی

لینک به دیدگاه

سلام احتیاجی نیست ! 

منم  8350 دارم

http://lioncomputer.ir/product/4629/DeepCool+Frostwin+V2+CPU+Cooler/

با این دما به 50 نمیرسه تحت هیچ شرایطی

تشکر از پاسختون.

میخام بدونم چه تفاوت هایی ایجاد میکنه این تغییر در کل.

چه مزیت ها و معایبی داره؟

لینک به دیدگاه

اونایی که fx دارن میشه بگن چه مدلی دارن و توی چه بازی هایی کم اورده پردازنده

لینک به دیدگاه

برای یکی از دوستان یک سیستم با گرافیک gtx 750ti asus oc dual fan به قیمت 660 خریدیم وقتی برگشتیم کیس رو باز کردیم دیدیم یه فن داره گرافیک من هم در جریان فاکتور نبودم که مدل هارو دقیق ننوشته بود و دوست ما هم ساده بودندی و الان سوال من این هست قیمت این دو با هم چقدر فرق داره؟

لینک به دیدگاه

قرار بوده asus 750 ti dual fan بزاره

بعد مدل ساده یک فن گزاشته و فاکتور رو خیلی ساده نوشته فقط نوشته asus 750 ti

جلوی دوستمون هم قبلا کارتون گرافیک دو فنه رو نشون داده گفته از این مدل میزاریم

قیمت یک فنه با دو فنه چقدر فرق داره؟

لینک به دیدگاه

قرار بوده asus 750 ti dual fan بزاره

بعد مدل ساده یک فن گزاشته و فاکتور رو خیلی ساده نوشته فقط نوشته asus 750 ti

جلوی دوستمون هم قبلا کارتون گرافیک دو فنه رو نشون داده گفته از این مدل میزاریم

قیمت یک فنه با دو فنه چقدر فرق داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...