رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

من حدود 700 تا 800 تومان بودجه دارم ميخواستم يه سيستم كه برا كاراي گرافيكي و گيم عالي باشه ( البته تو رنج خودش) تهيه كنم ولي خوب كمي گيج شدم.

ميشه پيشنهاد كنيد.

اگرم فروشنده هستيد ميتونم از خودتون بخرم . البته من شهرستانم .

البته cpu اينتل باشه . Vga هم ati باشه . M.b منو گيج كرده موندم ايسوز بگيرم يا گيگا يا بايوستار ؟

منتظرم. ممنون

Mainboard:GA-EP45-UD3R(140000T

CPU:Intel Core 2 Quad 9550(260000T

Ram:4*2GB Patriut Bus 800(95000T

Graphic:Zotac9800GT(180000T

HDD:500GB Maxtor Sata2(59000T

Power:Green 535A (55000T

کل قیمت 789000تومان

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

دوستان این دوستمون سیستم رو برای کارهای گرافیکی و گیم میخواد و بهتره cpu رو تغییر بدیم و به جاش کارت گرافیک بهتری برداریم.

پیشنهاد من :

Main:biostar TP43D2

cpu : intel c2d e8500

vga : evga gtx 260

ram : 4gb patriot 800

hdd :500gb maxtor

case : magnom green

power : 580 green

لینک به دیدگاه

از جميع دوستان ممنونم به خاطر پيشنهاداتشون.

ولي چرا هيچ كدوم نظري روي ايسوز ندارين.

به نظر شما asus P5E كه بتونه كراس فايرم ساپورت كنه خوبه ؟

ببخشيد يه سوالم داشتم واون اينه كه اين كارتهاي گرافيكيه ATI كه داراي خصوصيت كراسفايرن رو يه توضيح كوچكي در موردشون بديد . آيا فقط براي گيم مفيدن يا كلا كارايي بيشتري دارن؟

در جواب آن دوست هم من با فوتوشاب و نرم افزاراي طراحي سايت كار ميكنم همچنين زياد گيم بازي ميكنم.

ویرایش شده توسط zero one
لینک به دیدگاه

از جميع دوستان ممنونم به خاطر پيشنهاداتشون.

ولي چرا هيچ كدوم نظري روي ايسوز ندارين.

ببخشيد يه سوالم داشتم واون اينه كه اين كارتهاي گرافيكيه ATI كه داراي خصوصيت كراسفايرن رو يه توضيح كوچكي در موردشون بديد . آيا فقط براي گيم مفيدن يا كلا كارايي بيشتري دارن؟

در جواب آن دوست هم من با فوتوشاب و نرم افزاراي طراحي سايت كار ميكنم همچنين زياد گيم بازي ميكنم.

سلام

دوست عزیز قیمت p5e حدودا 200 تومانه اگر اشتباه نکنم که اگر شما بخواهید این مینبورد رو بگیرید بودجه مورد نیاز برای تهیه دیگر قطعات نمیمونه .

ببخشيد يه سوالم داشتم واون اينه كه اين كارتهاي گرافيكيه ATI كه داراي خصوصيت كراسفايرن رو يه توضيح كوچكي در موردشون بديد

دوست عزیز کراس فایر قابلیتی هستش که در بین کارتهای ati صورت میگیره و برای گیم هم بسیار کارتهای عالی هستند و همچنین دیگر موارد .

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان این دوستمون سیستم رو برای کارهای گرافیکی و گیم میخواد و بهتره cpu رو تغییر بدیم و به جاش کارت گرافیک بهتری برداریم.

پیشنهاد من :

Main:biostar tp43d2

cpu : Intel c2d e8500

vga : Evga gtx 260

ram : 4gb patriot 800

hdd :500gb maxtor

case : Magnom green

power : 580 green

سلام! رفيق من نظرم اينه كه پردازش گر رو 4 هسته اي برداره براي كار هاي گرافيك بيشتر جواب بده؟! بهتره سي پي يو رو q9300 يا q9400 برداره! گرافيك هم همون 9800gtx+

لینک به دیدگاه

سلام! رفيق من نظرم اينه كه پردازش گر رو 4 هسته اي برداره براي كار هاي گرافيك بيشتر جواب بده؟! بهتره سي پي يو رو q9300 يا q9400 برداره! گرافيك هم همون 9800gtx+

من هم کاملا با شما موافقم.ولی پردازنده رو به نظرم q9550 برداره چون12مگ کش داره.وگرافیکو 9800Gt چون براحتی اور میشه ودر حد 9800GTX قرار میگیره

لینک به دیدگاه

سلام

کارت گرافیک رو موافقم ولی cpu رو نه چون این دوستمون کارهای گرافیکی از جمله گیم و یک سری نرم افزار گرافیکی انجام میدن چه نیازیه هزینه اضافی کنه نظرمن اینه که e8500 برداره که قیمتش 190 تومانه که در نرم افزارهای گرافیکی خصوصا گیم خیلی سرتر از q9300 و q9400 هستش.

لینک به دیدگاه

سلام

کارت گرافیک رو موافقم ولی cpu رو نه چون این دوستمون کارهای گرافیکی از جمله گیم و یک سری نرم افزار گرافیکی انجام میدن چه نیازیه هزینه اضافی کنه نظرمن اینه که e8500 برداره که قیمتش 190 تومانه که در نرم افزارهای گرافیکی خصوصا گیم خیلی سرتر از q9300 و q9400 هستش.

من خودم که e8400 دارم و معتقدم فوق العاده سریع هست.در گیم که رویایی کار میکنه.اما چون وقتی صحبت از گرافیک میشه رندرهای سنگین ومدت دار هم شامل میشه که اون وقته پردازنده های اند q9550 قد بلند میکنه.البته اگه از خودم هم بپرسن من با e8400 یا e8500 کاملا موافقم این دو فوق العاده هستند.دوست عزیز اگه لطف کنی یک بنچ مارک در نرم افزارهای رندر بین q9550 و e8400 یا e8500 پیدا کنید بزارید من واقعا ازتون ممنون میشم.منظورم مقایسه تو نرم افزار وین رار یا وین زیپ یا اصلا برنامه های رندر.میخوام بدونم در فرکانس برابر این دو چقدر تفاوت دارند مورد بعدی اینکه اگه فرکانس رو ببریم بالا از q9550 میشه پیشه گرفت یانه.چون خودم قصد داشتم وهنوز مشکوکم که این کارو بکنم یا نه.مشکوکم.میخواستم e8400 رو بفروشم q9550 بخرم

ویرایش شده توسط ASUS
لینک به دیدگاه

سلام

cross fire کدام یک بهتر است؟(از هر کدام 2 عدد به صورت کراس فایر)

1.SAPPHIRE Radeon HD 4850X2 2GB 512-bit (256-bit x 2) GDDR3 PCI Express 2.0 x16

2.SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 4870 2GB 256-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16

کدام هارد بهتر است ؟

1.HITACHI HUS153073VLS300 (0B22130) 73GB 15000 RPM Serial Attached SCSI (SAS) Hard Drive)x2 raid0

2.OCZ Vertex Series OCZSSD2-1VTX120G 2.5" 120GB SATA II Internal Solid state disk SSD

فقط سرعت توی هارد واسم مهمه و نمیخواهم هارد را از کیس در آورم ؛اینو برای ssd گفتم

مادربورد هم p6t deluxe میخوام بردارم که sas داره

لینک به دیدگاه

سلام

cross fire کدام یک بهتر است؟(از هر کدام 2 عدد به صورت کراس فایر)

1.SAPPHIRE Radeon HD 4850X2 2GB 512-bit (256-bit x 2) GDDR3 PCI Express 2.0 x16

2.SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 4870 2GB 256-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16

کدام هارد بهتر است ؟

1.HITACHI HUS153073VLS300 (0B22130) 73GB 15000 RPM Serial Attached SCSI (SAS) Hard Drive)x2 raid0

2.OCZ Vertex Series OCZSSD2-1VTX120G 2.5" 120GB SATA II Internal Solid state disk SSD

فقط سرعت توی هارد واسم مهمه و نمیخواهم هارد را از کیس در آورم ؛اینو برای ssd گفتم

مادربورد هم p6t deluxe میخوام بردارم که sas داره

بین این دوتایی که شما گفتید معلومه

SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 4870 2GB 256-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16

مورد سریعتر عمل خواهد کرد.بسیار سریع

لینک به دیدگاه

بین این دوتایی که شما گفتید معلومه

SAPPHIRE Vapor-X Radeon HD 4870 2GB 256-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16

مورد سریعتر عمل خواهد کرد.بسیار سریع

به نظر من تنها برتریی که داره ddr5 بودنش هست . اولی در کل چهار هسته داره و پهنای باند بیشتری داره . دلیل شما چی هست ؟

لینک به دیدگاه

به نظر من تنها برتریی که داره ddr5 بودنش هست . اولی در کل چهار هسته داره و پهنای باند بیشتری داره . دلیل شما چی هست ؟

من به 2دلیل گفتم.1-معماری ساخت 4870دوم استفاده از مموری سریع ddr5

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان ممنون از نظراتون. آيا براي بهره بردن از خاصيت كراس فاير حتمن بايد يه كارت گرافيكي ديگه كنار كارت ati مون بزاريم اگه جواب آره است اين كارو كيا ميتونن بكنند. ؟

آقاي اسگري منظورتون از ASA چيه ؟ ميشه يه توضيح كوتاهي بديد.

ممنون

ویرایش شده توسط zero one
لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان ممنون از نظراتون. آيا براي بهره بردن از خاصيت كراس فاير حتمن بايد يه كارت گرافيكي ديگه كنار كارت ati مون بزاريم اگه جواب آره است اين كارو كيا ميتونن بكنند. ؟

بلی برای کراس فایر باید تا کارت ati که از کراس فایر پشتیبانی میکنند استفاده کرد یک پل کراس فایر هست که روی سر دوتا کارت نصب میشه و. ازتو کاتالیست فعال میشه.همین.همه میتونن انجام بدن

لینک به دیدگاه

پس اينطوري من بايد 2 تا كارت بگيرم . ميشه يه مارك خوب كه با 4850 سازگاري داشته باشه رو به من معرفي كنيد .

اگر اطلاع از قيمتشم داريد لطف كنيد .

:D

لینک به دیدگاه

آقا سهيل اين سيستم پيشنهادي شما به من بود:

کل قیمت 789000تومان

اگه بخوام سيستمم كراس فاير داشته باشه و M.B آن ASUS هم باشه همراه با كله تجهيزات لازم از جمله مانيتور و كيسو ...

آيا ميشه با 850 تا 900 جمش كرد؟

ویرایش شده توسط zero one
لینک به دیدگاه

آقا سهيل اين سيستم پيشنهادي شما به من بود:

کل قیمت 789000تومان

اگه بخوام سيستمم كراس فاير داشته باشه و M.B آن ASUS هم باشه همراه با كله تجهيزات لازم از جمله مانيتور و كيسو ...

آيا ميشه با 850 تا 900 جمش كرد؟

برای مراس فایر باید مینو عوض کرد پیشنهاد من اینا هستند:

Mainboard: biostar TPower I45-170toman

CPU:Intel Core 2 Dou E8500-190toman

Ram:2*2GB Patriut Bus 800-45Toman

Graphic:2*Ati4850 Club3D-380000Tomnan

Keyboard and case :farasoo-30000Toman

Speaker:TVM600M-24000toman with remot

مونیتور هم دلخواه حدودا 220تومن

کلا بالا میزنه: میشه:1170000تومان

لینک به دیدگاه

سلام.

آقاي اسگري منظورتون از ASA چيه ؟ ميشه يه توضيح كوتاهي بديد.

ممنون

اگر منظورتون sas هست , هاردهای sas مخصوص سرور هستند وسرعت بسیار بالایی دارند و مادربوردی که نوشتم این هارد ها رو ساپورت میکنه البته این هارد قیمت فضایی داره . هر کدام 150$

ویرایش شده توسط Ali.Asgari2006
لینک به دیدگاه

واقعا..!

حالا كه بحث سرعت هارد شد سرعت كدام يك از هاردهاي از لحاظ كمي مشابه ولي از لحاظ برند متفاوت رو بهتر ميدونيد.؟

لینک به دیدگاه

واقعا..!

حالا كه بحث سرعت هارد شد سرعت كدام يك از هاردهاي از لحاظ كمي مشابه ولي از لحاظ برند متفاوت رو بهتر ميدونيد.؟

شما هارد seagate 7200.12 500GB 7200 rpm 16MB Bufer را بگیر هارد خیلی عالی هست که قیمتش حدود 60 تومان هست اگر گیر بیاد

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان عزیز

راسش این چند روز خیلی از مطالب مفیدتون استفاده بردم واقعا ممنون اما راسش هنوز سوالام کاملا جواب داده نشده که اگه اجازه بفرمایید اینجا مطرحشون کنم .

در حقیقت من 2 ساله یا شایدم بیشتر که دیگه توی بازار سخت افزار نبودم برای همین همونطور که خودتون بهتر می دونین تقریبا دیگه اطلاعاتم بدرد نمی خوره ( ای تکنولوژی پدرت بسوزه که به این سرعت رشد میکنی ! )

من به یه سیستم احتیاج دارم که در اولویت اول قیمتش پایین باشه و بعد هم اینکه اصلا علاقه ای به بازی های جدید و فضایی ندارم . اما در عوض اصلا دوست ندارم سیستم مثلا وقتی 50 تا پنجره آی ای یا فایر فاکس بازه هنگ کنه و کند بشه (نمی دونم شاید انتظار زیادیه !)

قبلنا شدیدا سنگ AMD و Giga byte رو به سینه می زدم اما الان که دارم میبینم انگار وضع فرق کرده .و اینتل جلو تره نمی دونم .. چند روز پیش یه سیستم دیدم که 350 تومن بود و یه دوال کور اینتل بود و 2 گیگ رم و 250 گیگ یا 320 گیگ هارد و یه مانیتور 19 ال سی دی با یه دیویدی درایو .. اما بعد فهمیدم که مینش Elite group و اصلا از اسمش خوشم نیمد چون نشنیده بودم اسمشو از بچه ها هم که آمار گرفتم گفتن سه سوته میسوزه .

ببخشید دوستان سرتون رو زیادی درد اوردم اما در کل سوال هام ایناست

1-من سیستمم زیاد روشنه و برام مهمه که اصلا کند نباشه

2-اهل بازی نیستم اما همیشه یادمه هیچ وقت به کارت گرافیک های آنبورد اعتماد نداشتم اما الان دیدم که

Gforce هم آنبورد اومده آیا به خوبی ای هست که نیاز منو بر طرف کنه ؟! یا یه کارت گرافیک 256 , 512 بگیرم ؟

و اینکه ATI باشه یا Gforce ?

3- به ظاهر از قیمت Phenom سه هسته ای که تو خود سایت 70 80 تومنه خوشم اومده .. آیا اینتل (مثلا دوال کور)

بیشتر بدردم می خوره یا همین فنوم خوبه ؟

4- از چه مینی استفاده کنم گیگا یا ایسوز یا همون الایته ؟

توی همین سایت دو تا گیگا دیدم برای فنوم که یکیش 70 بود و جی فورس داشت اما خروجی DV برای ال سی دی نداشت و یکی دیگه هم بود که کارت گرافیکش ATI بود و خروجی دی وی داشت

5-هارد هم با توجه بو توصیه شما عزیزان فهمیدم مثل قبل هنوز وسترن دیجیتال خیلی خوبه و گیر نمی آد. اما سوالم اینه که در سایز 500 گیگ آیا مکستور ها مشکل دارن ؟! چون همیشه این مکستور ها بعد از یه مدت سر و صداشون در می آد و کند میشن.

6 از نظر قیمت هم هر چه کمتر بهتر

سیستم کلی پیشنهادتون چیه به من

بازم ممنون و عذر می خوام اگه زیاد شد

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان عزیز

راسش این چند روز خیلی از مطالب مفیدتون استفاده بردم واقعا ممنون اما راسش هنوز سوالام کاملا جواب داده نشده که اگه اجازه بفرمایید اینجا مطرحشون کنم .

در حقیقت من 2 ساله یا شایدم بیشتر که دیگه توی بازار سخت افزار نبودم برای همین همونطور که خودتون بهتر می دونین تقریبا دیگه اطلاعاتم بدرد نمی خوره ( ای تکنولوژی پدرت بسوزه که به این سرعت رشد میکنی ! )

من به یه سیستم احتیاج دارم که در اولویت اول قیمتش پایین باشه و بعد هم اینکه اصلا علاقه ای به بازی های جدید و فضایی ندارم . اما در عوض اصلا دوست ندارم سیستم مثلا وقتی 50 تا پنجره آی ای یا فایر فاکس بازه هنگ کنه و کند بشه (نمی دونم شاید انتظار زیادیه !)

قبلنا شدیدا سنگ AMD و Giga byte رو به سینه می زدم اما الان که دارم میبینم انگار وضع فرق کرده .و اینتل جلو تره نمی دونم .. چند روز پیش یه سیستم دیدم که 350 تومن بود و یه دوال کور اینتل بود و 2 گیگ رم و 250 گیگ یا 320 گیگ هارد و یه مانیتور 19 ال سی دی با یه دیویدی درایو .. اما بعد فهمیدم که مینش Elite group و اصلا از اسمش خوشم نیمد چون نشنیده بودم اسمشو از بچه ها هم که آمار گرفتم گفتن سه سوته میسوزه .

ببخشید دوستان سرتون رو زیادی درد اوردم اما در کل سوال هام ایناست

1-من سیستمم زیاد روشنه و برام مهمه که اصلا کند نباشه

2-اهل بازی نیستم اما همیشه یادمه هیچ وقت به کارت گرافیک های آنبورد اعتماد نداشتم اما الان دیدم که

Gforce هم آنبورد اومده آیا به خوبی ای هست که نیاز منو بر طرف کنه ؟! یا یه کارت گرافیک 256 , 512 بگیرم ؟

و اینکه ATI باشه یا Gforce ?

3- به ظاهر از قیمت Phenom سه هسته ای که تو خود سایت 70 80 تومنه خوشم اومده .. آیا اینتل (مثلا دوال کور)

بیشتر بدردم می خوره یا همین فنوم خوبه ؟

4- از چه مینی استفاده کنم گیگا یا ایسوز یا همون الایته ؟

توی همین سایت دو تا گیگا دیدم برای فنوم که یکیش 70 بود و جی فورس داشت اما خروجی DV برای ال سی دی نداشت و یکی دیگه هم بود که کارت گرافیکش ATI بود و خروجی دی وی داشت

5-هارد هم با توجه بو توصیه شما عزیزان فهمیدم مثل قبل هنوز وسترن دیجیتال خیلی خوبه و گیر نمی آد. اما سوالم اینه که در سایز 500 گیگ آیا مکستور ها مشکل دارن ؟! چون همیشه این مکستور ها بعد از یه مدت سر و صداشون در می آد و کند میشن.

6 از نظر قیمت هم هر چه کمتر بهتر

سیستم کلی پیشنهادتون چیه به من

بازم ممنون و عذر می خوام اگه زیاد شد

باسلام و عرض خوش امدگویی به شما:

اولا مکستور 500گیگابایت با32مگ بافر بازی در نمیاره من الان 1ساله دارمش ودوتا هم دارم که رید کردم دارم استفاده میکنم وعالی داره جواب میده.اما سیستم پیشنهادی من به شرح زیر است:

Mainboard:MB ASUS P5QL PRO=105000Tooman

CPU:Intel Core 2 Dou e5200=75000Tooman

Ram:282GB Patriut Bus 800=45000Tooman

Graphic cards:Club 3D 4670=100000Tooman

H.D.D:Maxtor 500GB 32MB bufer:62000Tooman

Power:Green 335A=29000Tooman

DVD Writer=ASUS20X=28000Tooman

کل این قطعات به روی هم میشه:444000تومان

لینک به دیدگاه

عزیز یه چیزم یادم رفت مادربورد های الایت گروپ همیشه مادربورد های ارزان بازار البته مناسب بودند وهیچکی نمیتونه بگن میسوزن.این مادربوردها 3سال گارانتی معتبر الماس کامپیوتر رو دارند.البته من مادربوردی از تک شاخ(اسوز)پیشنهاد دادم

لینک به دیدگاه

باسلام و عرض خوش امدگویی به شما:

اولا مکستور 500گیگابایت با32مگ بافر بازی در نمیاره من الان 1ساله دارمش ودوتا هم دارم که رید کردم دارم استفاده میکنم وعالی داره جواب میده.اما سیستم پیشنهادی من به شرح زیر است:

Mainboard:MB ASUS P5QL PRO=105000Tooman

CPU:Intel Core 2 Dou e5200=75000Tooman

Ram:282GB Pa

triut Bus 800=45000Tooman

Graphic cards:Club 3D 4670=100000Tooman

H.D.D:Maxtor 500GB 32MB bufer:62000Tooman

Power:Green 335A=29000Tooman

DVD Writer=ASUS20X=28000Tooman

کل این قطعات به روی هم میشه:444000تومان

سلام خیلی ممنون دوست عزیز بنده هم خوش حالم که چنین جمع فنی و متخصصی رو پیدا کردم

راسش در مورد سیستمی که پیشنهاد دادین بسیار ممنونم . اما همونطور که گفتم من توی ذهنم بود که با ال سی دی که می گیرم حول این قیمت تمام بشه . البته شکی نیست که این سیستم عالیه ولی من احتیاجی به اجرای برنامه های سنگین گرافیکی ندارم و بیشتر دوست دارم سیستم سریع باشه و کند نباشه . البته باید بگم نمیدونستم سی پی یو core 2 dou رو با این قیمت هم می شه تهیه کرد ..

راسی کش این سی پی یو باعث میشه که سرعت کارهای معمولی من بالا بره دیگه نه ؟ .. یا یاز هم

فنوم رو به بنده پیشنهاد می کنین ؟!

در مورد کارت گرافیک هم اگه ممکنه یه توضیح بفرمایید که اگه خوبه از آنبورد استفاده کنم یا باید به

DVI support vga بگیرم و بندازم روش ؟!

باز هم یک دنیا ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...