رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اساتید، بزرگترا (از حیث تبهر در سیستم!) سلام

لطفا زکات علمتون رو پرداخت کنید  :D

می خوام فردا پس فردا به امید خدا سیستم رو آپ گرید کنم. (تو این گرونیا)

لازم به ذکره که من نمی خوام تجربه گیکینگم در حد پرفکت باشه، صرفا گیم های خوب از برای تفریح

قطعات مد نظرم به شرح زیره، مشخصا هم برای گیم می خوام:

1. CPU core i5 4690 (چرا انقدر گرون شد یهویی؟!!!)

2. مادر برد رو هم از چیپ ست H97 لطفا پیشنهاد بفرمایید. (مدل های گیمینگ تا 25% گرونترن، واقعا اگه فرق خارق العاده ای ایجاد می کنن با ذکر تفاوت پیشنهاد بفرمایید)

3. کارت گرافیک رو هم حتما 970 می خوام باشه، اما به نسبت قیمت های دلاریش، واقعا قیمت ها کذاییه. جایی رو سراغ دارید که قدری قیمت بهتر باشه؟ http://pcmaxhw.com/index.php?route=product/product&path=99_139&product_id=283

4. رم ؟ می دونم پیشنهادها احتمالا 8 گیگ 1600 مگاهرتزی دوال چنل هست. اما چه برندی؟

5. پاور... که هیچی نمی دونم ازش

خیلی خیلی خیلی از مشاورهاتون سپاس گذارم

پی نوشت: بودجه 3 تومن، 10% هم بالا پایین اوکیه

لطفا در خصوص کارتی که لینکش رو قراردادم به علاوه قیمتش هم اظهار فضل بفرمایید

ویرایش شده توسط Gadfly
لینک به دیدگاه

لطفا ذکات علمتون رورداخت کنید :D

لازم به ذکره که من نمی خوام تجربه گیکینگم در حد پرفکت باشه، صرفا گیم های خوب از برای تفریح

2. مادر برد رو هم از چیپ ست H97 لطفا پیشنهاد بفرمایید. (مدل های گیمینگ تا 25% گرونترن، واقعا اگه فرق خارق العاده ای ایجاد می کنن با ذکر تفاوت پیشنهاد بفرمایید)

3. کارت گرافیک رو هم حتما 970 می خوام باشه، اما به نسبت قیمت های دلاریش، واقعا قیمت ها کذاییه. جایی رو سراغ دارید که قدری قیمت بهتر باشه؟ http://pcmaxhw.com/index.php?route=product/product&path=99_139&product_id=283

4. رم ؟ می دونم پیشنهادها احتمالا 8 گیگ 1600 مگاهرتزی دوال چنل هست. اما چه برندی؟

Mobo Asus H97 plus

Ram gskill ripjaws 2*4= 8 dual 1600 cl7

Gpu gigabyte gtx970 g1 gaming

Psu : باید حداقل ۵۵۰ وات باشه اما بودجه تون رو برای پاور بم بگید تا راهنمایی کنم، از حدود صدو هفتاد هزار تومن تومن میشه خرید به بالا

Sent from my Sony Xperia TX

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لطفا ذکات علمتون رورداخت کنید  :D

3. کارت گرافیک رو هم حتما 970 می خوام باشه، اما به نسبت قیمت های دلاریش، واقعا قیمت ها کذاییه. جایی رو سراغ دارید که قدری قیمت بهتر باشه؟ http://pcmaxhw.com/index.php?route=product/product&path=99_139&product_id=283

سلام . 

بودجتونو لطف کنین . 

لینک به دیدگاه

Mobo Asus H97 plus

Psu : باید حداقل ۵۵۰ وات باشه اما بودجه تون رو برای پاور بم بگید تا راهنمایی کنم، از حدود صدو هفتاد هزار تومن تومن میشه خرید به بالا

دوست گرامی در مجموع 3 تومن، حالا قدری هم بالا پایین. زیاد مسئله ای نیست

لینک به دیدگاه

سلام . 

بودجتونو لطف کنین . 

دوست عزیز، در مجموع 3 تومن، حالا قدری هم بالا پایین. زیاد مسئله ای نیست

لینک به دیدگاه

سلام

من از الان میخوام برای gta v سیستم جمع کنم . به نظرتون اگه بخوام رو فول اچ دی فول تنظیمات اجرا کنم سی پی یو 4790 کا ورم16 جوابگو هست یا اینکه 5820 کا با 32 گیگ رم لازمشه؟ :(  دو تا gtx 970 g1 دارم. :-?

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، در مجموع 3 تومن، حالا قدری هم بالا پایین. زیاد مسئله ای نیست

سلام عزیز با این بودجه

ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

رم آی دیتا ایکس پی جی 1600 مگاهرتز 8 گیگ دوال

Green 600A-HP Power Supply Unit

GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR

3247000
لینک به دیدگاه

سلام

من از الان میخوام برای gta v سیستم جمع کنم . به نظرتون اگه بخوام رو فول اچ دی فول تنظیمات اجرا کنم سی پی یو 4790 کا ورم16 جوابگو هست یا اینکه 5820 کا با 32 گیگ رم لازمشه؟ :(  دو تا gtx 970 g1 دارم. :-?

4790 با 16 گیگ کافیه

لینک به دیدگاه

واقعا تا این حد مطمعنید؟ آخه جی تی ای قبلی اونزمان گرافیکه 295 انویدیا و e8400 intel که زمانه خودشون غولی بودند به زانو در آورده بود. همین الانم اگه فول بذاریش هفتاد درصد گرافیکهارو به زیره 60 فرم میکشونه 6گیگ رم بر میداره :) . درسته پورت بود ولی اگه نبود نهایتا 20 درصد سبک میشد.راهی نیست که دقیق مطمئن بشم؟ @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا تا این حد مطمعنید؟ آخه جی تی ای قبلی اونزمان گرافیکه 295 انویدیا و e8400 intel که زمانه خودشون غولی بودند به زانو در آورده بود. همین الانم اگه فول بذاریش هفتاد درصد گرافیکهارو به زیره 60 فرم میکشونه 6گیگ رم بر میداره :) . درسته پورت بود ولی اگه نبود نهایتا 20 درصد سبک میشد.راهی نیست که دقیق مطمئن بشم؟ @};-

دوست عزیز ؛د اینو بدونین تا دو الی سه سال اینده هیچ بازی از تمام هسته های سی پی یو 4790k استفاده نخواهد کرد 5820k برای بازی طراحی نشده برای رندرهای سنگین هست همچنینن باید بگم که هیچ گیمی در حال حاضر از تمام توان DDr3 استفاده نمیکند چه برسه به DDR4

لینک به دیدگاه

Mobo Asus H97 plus

دوست گرامی در مجموع 3 تومن، حالا قدری هم بالا پایین. زیاد مسئله ای نیست
پس پاور رو از این بردارید:

Antec HCG 620W

لینک به دیدگاه

قطعات من اینها هستند  cpu :4790k  ram : 32gb gskil 2666.  hdd: 1xssd adata xg910 128gb  .4x4tra western .   power  : 1200oc green  .  case : thermaltake vgaming v  .    2xdvdraw 1x bluray raw.   vga : 2x gtx 970 g1 oc  

به نظرتون کدوم مادربرد رو انتخاب کنم

sabertooth mark 1    .    sabertooth mark s      z97 pro gamer    griphon z97 armor edition     z97  maximus ii ranger    z97 x soc force ln2    z97x gaming g1  z97x gaming gt

بعضی ها میگن دو اسلت 16 ایکس داشتنه گیگا جی تی به داشتن دو گرافیک من کمک میکنه .من موندم چطور ممکنه وقتی سی پی یو لنزشش دو اسلته 16 ایکسو جواب نمیده مادربرد میزاره باز یک زمانی اوجه چیپست انفورس میزاشت برای این کار ولی اینا چطور؟

لینک به دیدگاه

قطعات من اینها هستند cpu :4790k ram : 32gb gskil 2666. hdd: 1xssd adata xg910 128gb .4x4tra western . power : 1200oc green . case : thermaltake vgaming v . 2xdvdraw 1x bluray raw. vga : 2x gtx 970 g1 oc

sabertooth mark 1 . sabertooth mark s z97 pro gamer griphon z97 armor edition z97 maximus ii ranger z97 x soc force ln2 z97x gaming g1 z97x gaming gt

بعضی ها میگن دو اسلت 16 ایکس داشتنه گیگا جی تی به داشتن دو گرافیک من کمک میکنه .من موندم چطور ممکنه وقتی سی پی یو لنزشش دو اسلته 16 ایکسو جواب نمیده مادربرد میزاره باز یک زمانی اوجه چیپست انفورس میزاشت برای این کار ولی اینا چطور؟

آقا باور کن اینهمه هزینه حیفه واسه Z97 بکنی، به نظرم X99 بگیر

به جای ۳۲ گیگ رم DDR3

۱۶ گیگ DDR4 بگیر اگر اینهمه میخوای هزینه کنی

پاورم آخه چرا گرین ؟ بعد تازه وات پایین تر هم کفایت می کنه

لینک به دیدگاه

اولا به غیر از رم . مادربرد و سی پی یو بقیه رو دارم بعدشم x99 با رم 16 هم باز گرونتره . دوستان هم میگن هیچ تفاوتی نمیکنه. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این اولین پست من تو این انجمنه و امیدوارم که در کنار شما دوستان مطالب زیادی یاد بگیرم.

میخوام سیستمم رو ارتقا بدم و چندتا سوال دارم این سافایر ها سری r9 و خصوصا مدل sapphaire r9 280 dual x 3gb که الان خود لیون با قیمت 819 موجود داره مشکل خاصی ندارن؟به قیمتش میارزه؟ باخیال راحت میتونم این مدله بخرم؟
و اینکه این کارت بیشتر هم اور میشه؟

شرمنده زیاد سوال پرسیدم آخه تا الان فقط nvidia داشم و زیاد راجب مارک sapphaire چیزی نمیدونم

ممنون :)

ویرایش شده توسط kasra25
لینک به دیدگاه

با سلام به همه اساتید

من بازی های جدید رو نمیتونم روان اجرا کنم که به نظرم از رم خیلی پایینم هست واسه همین میخوام فعلا رم رو ارتقا بدم اگه مشکل حل نشد باید برم سراغ قطعات دیگه

اینم بگم کاملا آماتور هستم واسه همین ممنون میشم با بودجه حدود 400 تومن و به میزان 8gb یک رم عالی برای اجرای هر چه بهتر بازی ها معرفی کنید از فرکانس و مدل پایه و ... هم  سردر نمیارم خودتون هرچی صلاح دونستید بگید

با تشکر فراوان

مشخصات سیستمم :

ae1bk2my9y7533abzn2y_thumb.png

qyfgu8wvkqbgvrzv77wh_thumb.png

ویرایش شده توسط redsatan_117
لینک به دیدگاه

میتونید gskill trident x 2400 بگیرید قیمتش 380 تومنه البته اگه اور میکنید این نوع رم رو انتخاب مکنید وگرنه رم های عادی با باس 1600 کار شما رو به خوبی راه می انداره

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون با توجه به حداقل سیستم مورد نیاز call of duty و اساسین به نظرم مشکل اصلی رم هست چون قبل اجرا بازی نوشت رم سیستم کافی نیست 

اینم مشخصات :

9n0kmie2qo1g8ot01l1x_thumb.png

1czj65qiyodhu0amb639_thumb.png

oxltkk5zivz8apvfeuox_thumb.png

لینک به دیدگاه

مدل زیر به مادربورد من میخوره ؟ نظرتون چیه؟

http://lioncomputer.ir/product/4284/Corsair+Vengeance+Pro+8GB+4GBx2+2133Mhz+C11+Red+DDR3/

بعدش جدیده که میخرم نمیشه در کنار قبلی کار کنه که بشه 12gb چون جا واسه 3 تای دیگه هم هست

لینک به دیدگاه

قطعات من اینها هستند  cpu :4790k  ram : 32gb gskil 2666.  hdd: 1xssd adata xg910 128gb  .4x4tra western .   power  : 1200oc green  .  case : thermaltake vgaming v  .    2xdvdraw 1x bluray raw.   vga : 2x gtx 970 g1 oc  

sabertooth mark 1    .    sabertooth mark s      z97 pro gamer    griphon z97 armor edition     z97  maximus ii ranger    z97 x soc force ln2    z97x gaming g1  z97x gaming gt

سلام همین مدل رو بگیرید

ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB

لینک به دیدگاه

والا سردرنمیارم مین یعنی چی :(

عکس مادربورد :

pna3i79ysjt6gafk6x6k_thumb.jpg

باشه پس قبلی رو باز میکنم فقط جدید رو میبندم

به توصیه شما همون 1600 میگیرم فقط اگه مدل و برند خاصی مدنظرتون هست بگید حله

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...