رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان برای 1.500.000 چی پیشنهاد میدن

گرافیک-مادربورد-سی پی یو-رم-پاور

البته فعلا کار که کنم و اذیتم کردش بتونم ارتقا بدم که بازم مچ باشن.

حالا 100تومن هم بالاتر رفت موردی نداره

مادربورد مثلا یکی قیمتش 400 تومن هستش یکی هم 800 چه فرقی میکنن؟از نظر کارکردن منظورم بودش تاثیر زیادی داره؟

چون من بیشتر باید گرافیک و سی پی یو قوی باشه از این نظر گفتم

پیشنهاد من : 5.jpg

راجب برد 400 الی 800 بستگی به کارت داره که گیمر باشی یا اوورکلاکر یا بخوای کارای معمولی باهاش انجام بدی . امکاناتش فرق میکنه

راستی کاری که باهاش میخوای بکنی چیه ؟ اگه گیمر هستی همین بورد خوبه و قابلیت ارتقاء داره و نیازهای یک گیمرو کاملا برطرف میکنه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

پیشنهاد من : 5.jpg

راجب برد 400 الی 800 بستگی به کارت داره که گیمر باشی یا اوورکلاکر یا بخوای کارای معمولی باهاش انجام بدی . امکاناتش فرق میکنه

راستی کاری که باهاش میخوای بکنی چیه ؟ اگه گیمر هستی همین بورد خوبه و قابلیت ارتقاء داره و نیازهای یک گیمرو کاملا برطرف میکنه .

نه گیمر نیستم رو تری دی میخوام کار کنم تازه میخوام شروع کنم با تری دی این سیستم رو میخوام ببندم حالا که روش مسلط شدم ارتقا بدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه گیمر نیستم رو تری دی میخوام کار کنم تازه میخوام شروع کنم با تری دی این سیستم رو میخوام ببندم حالا که روش مسلط شدم ارتقا بدم

پس بردو اینو بردار که بعداً واسه ارتقاء مشکلی نداشته باشی

ASUS Z97-C LGA1150 Z97

یا

GIGABYTE Z97-D3H LGA1150

من خودم گیگارو ترجیح میدم

لینک به دیدگاه

سلام

لطفاً راهنمایی کنید که الان بهترین پاور 650-750 واتی که توی بازار ایران هم پیدا میشه چیه ... 

دنبال پاوری می گردم که هم کیفیت ساخت بالایی داشته باشه و هم اینکه صدای بسیار کمی تولید کنه و از همه مهم تر توی بازار هم باشه ...

اصلاً قطعه ی پاور چقدر توی سیستم مهم و اساسی هستش و اینکه چه میزان بودجه ای رو برای اون اختصاص بدیم ؟

من فکر می کردم پاور های Corsair پاورهای خوبی هستند ولی بعد از مطلالعاتی که توی سایت های معتبر داشتم

بالای 60 - 70 درصد همه گفته بودند که از خازن های بی کیفیت و چیپی توی پاور هاش استفاده کرده 

حتی توی سری RM !! و کلاً پاورهای این برند رو داخل پاور های Tier2 و Tier3 رده بندی می کنن به جز مدل AXi

ضمن اینکه ظاهراً مشکلاتی هم دارن ...

CX , VS , RM , CS all use poor capacitor

http://www.tomshardware.com/answers/id-2209262/corsair-psu-buzzes-long.html

The RM 750 and 850 had the thermal issues not the 650
The RM series uses poor capacitors

http://www.tomshardware.com/answers/id-2092566/corsair-series-psu-good.html

Poor quality they have poor capacitors

http://www.tomshardware.com/answers/id-2206700/corsair-rm750-good-bad-psu.html

The Corsair CX, VS, and RM units use cheaper quality capacitors in them

http://www.tomshardware.com/answers/id-2382389/corsair-rm750-good-psu.html

جالبه که توی ایران برای پاورهای Corsair سر و دست میشکونن ...!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ویرایش شده توسط mohammad ali
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما درسته که سراغ سایت معتبر رفتین ولی Review معتبری نخوندین.این بخش فروم سایت رو خوندین که خیلیاش نظر شخصی و بی دلیل یا حتی غیر تخصصی هستش اون کاربری که به فرض گفته Corsair کیفیت نداره یه بار شانسی پاور بد به دستش رسیده تا آخر کار می گه Corsair بده.اگه توجه کنین خیلی از این موارد برای پاور های RaidMax یا Evga هم پیش میاد که بعضی ها هیچ مشکلی ندارن و بعضی ها از صدای فن و یا کار نکردن درست پاور نارضایتی دارن.دقیقا مثل اینجا که خیلی از کاربرا به فرض می گن ما مادربرد Gigabyte رو به Asus ترجیه میدیم بر اساس حالا تجربه یا علاقه.برای مثال خیلی ها گرافیک های AMD رو پیشنهاد می دن توی کارشون در حالی که من اکثرا تا حد امکان سعی می کنم nVidia پیشنهاد کنم بر اساس تجربه های بد زیادی که داشتم با AMD.کاملا شخصیه و ملاکی برای بد بودن تمام کارت های AMD نمی شه.شما دنبال Review محصولی که می خواید بگردید نه  نظرات داخل فروم ها.نظرات داخل فروم ها بیشتر مشورتی و بر اساس تجربه ی شخصی هستن.اگه ملاک به نظر کاربر باشه داخل Newegg پاور های مورد نظرتون رو چک کنید.خیلی ها عکس این قضایا رو می گن.

لینک به دیدگاه

سلام

لطفاً راهنمایی کنید که الان بهترین پاور 650-750 واتی که توی بازار ایران هم پیدا میشه چیه ... 

دنبال پاوری می گردم که هم کیفیت ساخت بالایی داشته باشه و هم اینکه صدای بسیار کمی تولید کنه و از همه مهم تر توی بازار هم باشه ...

اصلاً قطعه ی پاور چقدر توی سیستم مهم و اساسی هستش و اینکه چه میزان بودجه ای رو برای اون اختصاص بدیم ؟

من فکر می کردم پاور های Corsair پاورهای خوبی هستند ولی بعد از مطلالعاتی که توی سایت های معتبر داشتم

بالای 60 - 70 درصد همه گفته بودند که از خازن های بی کیفیت و چیپی توی پاور هاش استفاده کرده 

حتی توی سری RM !! و کلاً پاورهای این برند رو داخل پاور های Tier2 و Tier3 رده بندی می کنن به جز مدل AXi

ضمن اینکه ظاهراً مشکلاتی هم دارن ...

CX , VS , RM , CS all use poor capacitor

http://www.tomshardware.com/answers/id-2209262/corsair-psu-buzzes-long.html

The RM 750 and 850 had the thermal issues not the 650

The RM series uses poor capacitors

http://www.tomshardware.com/answers/id-2092566/corsair-series-psu-good.html

Poor quality they have poor capacitors

http://www.tomshardware.com/answers/id-2206700/corsair-rm750-good-bad-psu.html

The Corsair CX, VS, and RM units use cheaper quality capacitors in them

http://www.tomshardware.com/answers/id-2382389/corsair-rm750-good-psu.html

جالبه که توی ایران برای پاورهای Corsair سر و دست میشکونن ...!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام عزیز خدمت شما

Green 700A-HP Power Supply Unit

لینک به دیدگاه

واقعاً گرین در سطح پاور های جهانی هست ؟! بعید میدونم هیچ review یا بررسی در موردش وجود داشته باشه ... !

لینک به دیدگاه

سلام و درود...

یکی از دوستام میخواد گیم نتی بزنه، 7 تا سیستم میخواد، که بودجش 8.500 هستش، سیستم بدون کیبورد و موس.(کیس و مانیتور)

تشکرات ویژه بابت راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و درود...

یکی از دوستام میخواد گیم نتی بزنه، 7 تا سیستم میخواد، که بودجش 8.500 هستش، سیستم بدون کیبورد و موس.(کیس و مانیتور)

تشکرات ویژه بابت راهنماییتون.

cpu : AMD A10-7850K Kaveri

m.b : ASUS A88XM-A FM2+ A88X

ram : Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2133MHz

psu : green 430 sp

hdd : wd 1 tb blue

case: Green MAC1 Case

این سیستم مخصوص گیم نته که در میاد بدون مانیتور1740 . مانیتور بخوای برداری 380 میشه جمعش تقریباً 2120 * 7 = 14 میلیون و خورده ای

که میتونی سی پی یو مدل پایین تر برداری که 100 تومن واست بمونه

ضمناً با این بودجه (8.500) نمیشه 7 تا سیستم بست اونم با مانیتور .

اینم حداقل سیستمی که میشه بست با مانیتور درمیاد 1450 * 7 = 10 میلیون 150 هزار تومن

7.jpg

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

بچه ها قصد خرید HDD 1TB رو دارم بودجه من هم 290 هست. با توجه به سرعت متفاوت هارد ها شما کدوم گزینه رو پیشنهاد میکنید؟ بیشتر برای گیم میخوام

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها قصد خرید HDD 1TB رو دارم بودجه من هم 290 هست. با توجه به سرعت متفاوت هارد ها شما کدوم گزینه رو پیشنهاد میکنید؟ بیشتر برای گیم میخوام

درود دوست عزیز

اگه عملکرد بالا برای گیم میخوای در انتخاب WD Black 1TB 64MB Buffer HDD شک نکن،در غیر اینصورت Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

البته اختلاف قیمت این دو خیلی زیاده.

این تاپیک هم خالی از لطف نیست:

نکاتی طلایی درباره هارد دیسک های وسترن دیجیتال WD

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

با این بودجه چرا ۱ترا ؟!

از آقا مهدی یک عدد سیگیت ۳ ترا میتونید بخرید

سرچ بفرمایید یوزرنیم ایشون رو

Kingarthur

لینک به دیدگاه

سلام.

سیستم من اینه میخاستم بدونم چه چیزیشرو ارتقاه بدم تاتوگیمهای امروزه بهتربشه بازی کرد.

http://tb25.Trainbit.com/d/5201221884.png

http://bit.ly/1CVpXWD

یک ؟ دیگه.

دوستم یک هارداکسترنال 2 تراتازه خریده هارد به سیستمش نمیخوره روی سیستمهای دیگه اجراه میشه ولی توسیستم خودش بالا نمیاره سیستمشم قدیمیه برای 5 سال پیشه usb 2 هم هستش هارده هم usb 2هست هم usb 3 به نظر شما مشکل از کجاست.

ممنون میشم زودتر جوابم روبدین چون امشب انترنتم تمام میشه.

ویرایش شده توسط callaf
لینک به دیدگاه

دوستان اگر یه لفطی به من کنید

هارد هارو بر اساس سرعت بچینید اونایی که به درد سیستم خانگی میخوره

به صرفه ترین کدوم هست از نظر سرعت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1 tb

از نظر سرعت به نظرم segate خوبه

بازم اساتید باید نظر بدن

لینک به دیدگاه

واقعاً گرین در سطح پاور های جهانی هست ؟! بعید میدونم هیچ review یا بررسی در موردش وجود داشته باشه ... !

بله عزیز کیفیت خوبی دارن و مهم تر گارانتی عالی

wesern Black یا

western blue بگیرید

دوستان اگر یه لفطی به من کنید

هارد هارو بر اساس سرعت بچینید اونایی که به درد سیستم خانگی میخوره

به صرفه ترین کدوم هست از نظر سرعت

پیشنهاد بنده هارد وسترن بلو

لینک به دیدگاه

دوستان من هارد 1TB wd blue گرفتم ولی 1 ترابایت نیست کم تره  جریان چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان من هارد 1TB wd blue گرفتم ولی 1 ترابایت نیست کم تره  جریان چیه؟؟؟

تمامي ظرفيت هاي ذخيره سازي جهان همين طور هست

نمي توني از تمامش استفاده كني

لینک به دیدگاه

من باز مزاحمتون شدم دوستان.

میخواستم ببینم سیستمم چقدر می ارزه؟

ga-p31-es3g

power ; tsco 550 w

ram : 2gddr2 kingston

vga : nvidia 7300 se/7200 gs

cpu : intel pentium 4(631) 3gh

بنظرتون من برای گیم چکارکنم بهتره؟

اگه بفروشم 500بزارم روش چی بگیرم؟

واقعن دودلم.

لطفا به سوالام پاسخ بدید.ممنون

لینک به دیدگاه

کسی خبر داره گرافیک GIGA 970 g1 کی میاد تو بازار ؟؟؟؟  *dry#  خاک تو سر این آواژنگ  داره ولی نمیده تو بازار که مدل معمولیش فروش بره.

لینک به دیدگاه

100 تا 150 میشه فروخت.

500 هم بذاری روش نمیشه کار خاصی باهاش انجام داد.

پس چه کار کنم بنظرت؟البته من کارامو بعد خرداد میتونم انجام بدم.الآنم دارم مشاوره میگیرم.

ارزششو داره یه رم 2 با یه گرافیک 2 دیگه بندازم روش؟

تو از سیستم خودت راضی هستی؟

لینک به دیدگاه

از من میشنوی سیستمی که اسم بردی به غیر از فروش ارزش دیگه ای نداره.

میشه با رم بیشتر گراف قوی تر یکم بهترش کرد ولی اینکار افزایش پر فورمنس زیادی نمیده.!!!

اگه بتونی بفروشی و یه بهترش هالا دست دوم هم بود اشکال نداره بخری خیلی بهتر میشه.

......

بله از سیستمم راضیم خدا رو شکر.

بسوزه پدر نداری.خعلی خب.

بازیارو خوب اجرا میکنه؟

لینک به دیدگاه

دوستان گرافیک GIGA 970 G1 تفاوتش با GTX 970 Zotac refrence   بیشتر از 10% هست؟؟؟؟؟؟

و یه سوال دیگه گرافیک GTX 970 Zotac refrence واقعا در حد یه 970 رفرنس هست یا چون نسبت به بقیه ارزون تره از کیفیت پایین تری برخورداره؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

هیچ وقت گراف رفرنس نخر.

فرقی هم نمیکنه ایسوس بزنه یا زوتک اینا بردشون ساخت انویدیاست فقط مارکشون فرق داره.

در کل حیف 970 نیست بری رفرنس تهیه کنی ؟

توی کل این 970 های غیر رفرنس یه G1 خوبه که شده 1750 که با رفرنس اختلاف 350 تومنی داره !!!!  پیدا هم نمیشه !! هر روز هم قیمتش داره میره بالا !!  اول 1640 بود توی 5 روز شده 1750   آخه نامردا دیگه چقدر سود روی یه قطعه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...