رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خیلی ممنون دوست عزیز بنده هم خوش حالم که چنین جمع فنی و متخصصی رو پیدا کردم

راسش در مورد سیستمی که پیشنهاد دادین بسیار ممنونم . اما همونطور که گفتم من توی ذهنم بود که با ال سی دی که می گیرم حول این قیمت تمام بشه . البته شکی نیست که این سیستم عالیه ولی من احتیاجی به اجرای برنامه های سنگین گرافیکی ندارم و بیشتر دوست دارم سیستم سریع باشه و کند نباشه . البته باید بگم نمیدونستم سی پی یو core 2 dou رو با این قیمت هم می شه تهیه کرد ..

راسی کش این سی پی یو باعث میشه که سرعت کارهای معمولی من بالا بره دیگه نه ؟ .. یا یاز هم

فنوم رو به بنده پیشنهاد می کنین ؟!

در مورد کارت گرافیک هم اگه ممکنه یه توضیح بفرمایید که اگه خوبه از آنبورد استفاده کنم یا باید به

DVI support vga بگیرم و بندازم روش ؟!

باز هم یک دنیا ممنون

استدعا میکنم عزیزم.اهان منظورتون اگر با مانیتور هست من براتون یه سیستم با پردازنده فنوم معرفی میکنم تا قیمت تمام شده شما پایین بیاد البته مادربوردی به شما معرفی میکنم که دارای کارت گرافیکی انبرد پرقدرتی هست:

سیستم مبتنی بر پلتفرم AMd به شرح زیر است:

Mainboard:GIGABYTE GA-MA78G-DS3H =125000Tooman

CPU:AMD Phenom™ X3 8450 2.1GHz=85000Tooman

گرافیک این مادربوردی که در بالا گفتم گرافیک HD3200 هست که به صورت انبورد رو مادربورد فوق العادست من این مینو داشتم بازی کالاف دیوتی 5رو هم بالا اورد

Ram:2GB Patriut Bus800=20000Tooman

H.D.D maxtor500GB 32MB Bufer =65000Tooman

Power:Green335A=29000Tooman

Monitor:LG LCD LG W1752S=175000Tooman

این سیستمی که عرض کردم با مونیتور 499000تومان میشود با این توضیح که سیستم سریع وپرقدرتی هست البته به همراهخ مانیتور.من یک ماه پلتفرم AMD داشتم باید خدمتتون عرض کنم این مادربوردی کهمعرفی کردم رو از همه نظر من تست کردم فوق اعاده عالی هست کراس فایر رو هم پشتیبانی میکند.وگرافیک انبردش هم اصلا حرفی توش نیست.باتشکر اگه سوال دیگه ای بود در خدمتیم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

CPU:Intel dual core e5200 نه core 2 dou این دو سری با هم فرق دارند و دوال کرها از سری ارزانقیمتها و کارایی مناسب هستند.

لینک به دیدگاه

CPU:Intel dual core e5200 نه core 2 dou این دو سری با هم فرق دارند و دوال کرها از سری ارزانقیمتها و کارایی مناسب هستند.

اخ اخ اخ من تا امروز فکر میکردم e5200 جز خاندان Core 2 Dou هست از همینجا عذر خواهی میکنم از این دوست عزیزمون.دومینیتور عزیز خیلی لطف کردی که یاداوری کردی=D>

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عیز خودم حیلی وقت بود نبودم دیگه به نظر من اگر فنوم 8450 برداره بهتره .همون که سهیل خان گفتند (یعنی همون سیستم پیشنهادی ایشون!

یا علی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عیز خودم حیلی وقت بود نبودم دیگه به نظر من اگر فنوم 8450 برداره بهتره .همون که سهیل خان گفتند (یعنی همون سیستم پیشنهادی ایشون!

یا علی

رضا مقدم

سلام به روی ماهت رضا جان من هیلی وقت تو فروم ازت پستی نمیدیدم فکر کنم قبل عید اخرین بار بورد که بودی پس سال نو شما هم مبارک انشاالله سال خوبی داشته باشی.امیدوارم شما ومخصوصا اقای حسینی عزیز وسایر عزیزان غایب بیان و فروم جون بگیره

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان و عزیزانی که واقعا لطف کردن و نظرشون رو گفتن

سهیل خان راسش در مورد کارت گرافیک ممنون واقعا خیالم راحت شد وقتی کال آف دیوتی رو بالا میاره دیگه خداییش خوبه دیگه ..

.راسی خوب بالا اورد یا نه .. یهو دیدی ما هم گیم باز شدیم :D

اما راسش من خودم همیشه فکر می کردم Gforce یه چیز دیگس .. و تا حالا هم ATI نداشتم . اما خوب یه عیب این Gforce های

آنبورد نداشتن پورت DVi بوده .

راسی یه سوال دیگه شما چرا فقط یه ماه AMD داشتید ازش راضی نبودین ؟!

و به عنوان آخرین سوال سی پی یو Phenom x3 2.1 ghz در مقابل Dual core ای که دومینیتور محترم فرمودند برای

کار های معمولی نه بازی و کار های گرافیکی در چه وضعیتی قرار داره ؟!

آخه من عادت دارم یه 100 صفحه اینترنت اکسپلورر باز کنم و سریع بینشون Switch کنم , می خوام اصلا کندیشو حس نکنم !o:-)

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان و عزیزانی که واقعا لطف کردن و نظرشون رو گفتن

سهیل خان راسش در مورد کارت گرافیک ممنون واقعا خیالم راحت شد وقتی کال آف دیوتی رو بالا میاره دیگه خداییش خوبه دیگه ..

.راسی خوب بالا اورد یا نه .. یهو دیدی ما هم گیم باز شدیم :D

اما راسش من خودم همیشه فکر می کردم Gforce یه چیز دیگس .. و تا حالا هم ATI نداشتم . اما خوب یه عیب این Gforce های

آنبورد نداشتن پورت DVi بوده .

راسی یه سوال دیگه شما چرا فقط یه ماه AMD داشتید ازش راضی نبودین ؟!

و به عنوان آخرین سوال سی پی یو Phenom x3 2.1 ghz در مقابل Dual core ای که دومینیتور محترم فرمودند برای

کار های معمولی نه بازی و کار های گرافیکی در چه وضعیتی قرار داره ؟!

آخه من عادت دارم یه 100 صفحه اینترنت اکسپلورر باز کنم و سریع بینشون Switch کنم , می خوام اصلا کندیشو حس نکنم !o:-)

بازم ممنون

سلام عزیزم.سوال اولتون باید بگم که من پلتفرم اینتل داشتم وسریعا بخاطر اینکه خونه یکی از دوستان پردازنده e8400 وسرعت افسانه ایش رو دیدم 1هفته درنگ نکردم ورفتم خریدمش این از این.نه مشکل AMD نبود مشکل اینجا بود e8400 بدجور سریع بود منم عاشقش شدم.

سوال دومتون فنومی که معرفی کردم دارای 3هسته هست ودر کارهای مولتی مدیا بسیار سریع عمل میکنه وتا فرکانس2.4هم راحت اور میشه.در ضمن بازی های روز روهم با پایین اوردن سطح جزییات میتونید بازی کنید واز این بابت هیچ مشکلی نخواهید داشت من تضمین میکنم هیچ کندی در کار نخواهد بود

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم.سوال اولتون باید بگم که من پلتفرم اینتل داشتم وسریعا بخاطر اینکه خونه یکی از دوستان پردازنده e8400 وسرعت افسانه ایش رو دیدم 1هفته درنگ نکردم ورفتم خریدمش این از این.نه مشکل AMD نبود مشکل اینجا بود e8400 بدجور سریع بود منم عاشقش شدم.

سوال دومتون فنومی که معرفی کردم دارای 3هسته هست ودر کارهای مولتی مدیا بسیار سریع عمل میکنه وتا فرکانس2.4هم راحت اور میشه.در ضمن بازی های روز روهم با پایین اوردن سطح جزییات میتونید بازی کنید واز این بابت هیچ مشکلی نخواهید داشت من تضمین میکنم هیچ کندی در کار نخواهد بود

باز هم ممنون اما راسش توی سایت وفتی این مین رو با GIGABYTE GA-MA78GM-S2H Onboard مقایسه می کنم

می نویسه که مدلی که شما معرفی کردید VGA chip onboard نداره .. فکرکنم اشتباه سایته نه ؟

راسی نظرت با این مدل چیه دوست عزیز ؟ .. راسش کراس فایر هم نداشته باشه مهم نیست اگه فقط همینه فرقش

باز هم ممنون

لینک به دیدگاه

باز هم ممنون اما راسش توی سایت وفتی این مین رو با GIGABYTE GA-MA78GM-S2H Onboard مقایسه می کنم

می نویسه که مدلی که شما معرفی کردید VGA chip onboard نداره .. فکرکنم اشتباه سایته نه ؟

راسی نظرت با این مدل چیه دوست عزیز ؟ .. راسش کراس فایر هم نداشته باشه مهم نیست اگه فقط همینه فرقش

باز هم ممنون

باسلام خدمت دوست عزیز من باید ازتون واقعا عذر خواهی بکنم.من واقعا شرمندتم مدل رو اشتباه بهت دادم هواسمم نبود.مدل صحیح این هست که لینکش فروشش توی یه سایت فروش رو هم زیرش گذاشتم واستون این مادربورد فوق العادست هم گرافیکش دایرکت 10 داره وهم اگه بخوای بعدا پردازنده های جدید بخری نیاز به تعویض مادربورد نداری

GIGABYTE - MA78G-DS3HP هست

http://www.rayansaba.com/index.php?ukey=product&productID=2233

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت دوست عزیز من باید ازتون واقعا عذر خواهی بکنم.من واقعا شرمندتم مدل رو اشتباه بهت دادم هواسمم نبود.مدل صحیح این هست که لینکش فروشش توی یه سایت فروش رو هم زیرش گذاشتم واستون این مادربورد فوق العادست هم گرافیکش دایرکت 10 داره وهم اگه بخوای بعدا پردازنده های جدید بخری نیاز به تعویض مادربورد نداری

GIGABYTE - MA78G-DS3HP هست

http://www.rayansaba.com/index.php?ukey=product&productID=2233

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی ارزنده ای که شما و دیگر دوستان انجام دادید .

راسی نظرتون رو در مورد این سیستم ای که یکی از دوستام توصیه کرده هم می خواستم بدونم (البته در حد قیمت خودش , که واقعا اگه می تونستم انقدر هزینه کنم فکر کنم بهترین و عالی ترین گزینه بود )

cpu e7400 ya e7300

main gigabyte ga-ep45-ud3r

GFORCE / 9600 GSO 768 MB

Ram 2 * 2 gig [patriot]

و باقیه قطعات که فکر کنم هارد مهمترینشونه که اون هم سی گیت بر می دارم

اما از اونجایی که هزینه نسبتا بالایی داره این گزینه به وجود می آد .

8450

cpu: amd Phenom

main: GIGABYTE - MA78G-DS3HP

یا

main: GIGABYTE - MA78G-S2HP

vga :onboard e mainboard ke ATI hd3200

ram 2 * 2 gig

hard : 500 seagate

راسی این کارت گرافیک آنبورد از قسمت Dvi می تونه یه مانیتور 22 اینچ رو ساپورت کنه یا نه ؟

باز هم ممنون از همه

لینک به دیدگاه

با سلام .

می خواستم یک مادربرد خوب که با ای ام دی 9550 سازگاری داشته باشد را به من معرفی کنید.

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

باسلام

من می خواستم یک مادربرد و یک cpu ای ام دی که با هم سازگاری داشته باشند و برای کارهای گرافیکی نیز مناسب باشند در رنج قیمت مجموع 300 الی 320 هراز تومن تهیه کنم خواهشمند راهنمایی های شما عزیزان هستم.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

با سلام .

می خواستم یک مادربرد خوب که با ای ام دی 9550 سازگاری داشته باشد را به من معرفی کنید.

با تشکر فراوان

دوست گرامی از نظر من این مادربورد gigabyte - ma78g-ds3hp بی نظیر وتوانا میباشد همچنین میتوانید بطور کامل رو تراشه گرافیکی این مادربورد حساب عالی باز کنید

لینک به دیدگاه

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی ارزنده ای که شما و دیگر دوستان انجام دادید .

راسی نظرتون رو در مورد این سیستم ای که یکی از دوستام توصیه کرده هم می خواستم بدونم (البته در حد قیمت خودش , که واقعا اگه می تونستم انقدر هزینه کنم فکر کنم بهترین و عالی ترین گزینه بود )

cpu e7400 ya e7300

main gigabyte ga-ep45-ud3r

gforce / 9600 gso 768 mb

ram 2 * 2 gig [patriot]

و باقیه قطعات که فکر کنم هارد مهمترینشونه که اون هم سی گیت بر می دارم

اما از اونجایی که هزینه نسبتا بالایی داره این گزینه به وجود می آد .

8450

cpu: Amd phenom

main: Gigabyte - ma78g-ds3hp

یا

main: Gigabyte - ma78g-s2hp

vga :onboard e mainboard ke ati hd3200

ram 2 * 2 gig

hard : 500 seagate

راسی این کارت گرافیک آنبورد از قسمت dvi می تونه یه مانیتور 22 اینچ رو ساپورت کنه یا نه ؟

باز هم ممنون از همه

دوست عزیز بله مانیتور 22 را هم من داشتم وساپورت کرده بود

لینک به دیدگاه

باسلام

من می خواستم یک مادربرد و یک cpu ای ام دی که با هم سازگاری داشته باشند و برای کارهای گرافیکی نیز مناسب باشند در رنج قیمت مجموع 300 الی 320 هراز تومن تهیه کنم خواهشمند راهنمایی های شما عزیزان هستم.

با تشکر.

اگر شما مدنظرتون فقط خرید 2قطعه یعنی مادربورد وپردازنده باشد من قطعات زیر را معرفی میکنم:

Mailboard:GIGABYTE MA78G-DS3HP=120000Tooman

CPU:AMD Phenom™ X4 9950 2.6GHz=186000Tooman

که ان 2تا میشه 306تومن.اینم بگم که با این قیمت به نظر من میتونید برای مولتی مدیا قطعات زیر رو بردارید که تو رندر فوق العاده عمل میکند:

Mainboard:Asus:P5Q=126000Tooman

CPU:Core 2 Quad 6600=205000Tooman

که میشه 326تومن.خوب من دوتا قطعه پردازنده وگرافیکی که گفتید از دو پلتفرم براتون گفتم.اگر سوالی داشتید در خدمتیم

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت عزیزان سایت.من یک کیس میخوام 1200هم میتونم خرج کنم میخوام بازی های روی رو اجرا کنم وسیتم کارایی بالا وعالی داشته باشه من میکس ومنتاژ هم میکنم

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت عزیزان سایت.من یک کیس میخوام 1200هم میتونم خرج کنم میخوام بازی های روی رو اجرا کنم وسیتم کارایی بالا وعالی داشته باشه من میکس ومنتاژ هم میکنم

باسلام وعرض خوش امد گویی خدمت شما کاربر گرامی

والله وقتی رنج قیمت 1200میشه دست کاملا بازه برا انتخاب.اما من همیشه تو این رنج روی گرافیک وپردازنده اعتقاد دارم به خوبی باید خرج بشه.پیشنهاد کیس مورد نظر من اینه در ضمن چون کار مونتاژ میکنید من هم دوتا هارد که بتونید باهاش رید0 رو پیکره بندی بکنید که سرعت تبادل اطلاعات دوبرابر میشه معرفی کردم:

Main Board:GA-EP45-UD3R=145000Tooman

CPU:intel Core 2 Quad9550=275000Tooman

Ram:2*2GB Dominator Bus1066 CL5=115000Tooman

Graphic Cards:Zotac:280GTX=445000Tooman

H.D.D:2*500GB=1TB Maxtor Sata2 ..2*32 MB Buffer Raid0 Teknology=110000Tooman

Power:GREEN GP680B=115000tooman

DVD Writer:Asus 20X Sata=28000Tooman

قیمت قطعات فوق کلا شد:1233000تومان.

این سیستم قابلیت مولتی تسکینگ بالایی برخوردار است.ورم های پرسرعت هم انتخاب شده است و در کل برایتان فوق العاده عمل خواهد کرد

لینک به دیدگاه

باسلام وعرض خوش امد گویی خدمت شما کاربر گرامی

والله وقتی رنج قیمت 1200میشه دست کاملا بازه برا انتخاب.اما من همیشه تو این رنج روی گرافیک وپردازنده اعتقاد دارم به خوبی باید خرج بشه.پیشنهاد کیس مورد نظر من اینه در ضمن چون کار مونتاژ میکنید من هم دوتا هارد که بتونید باهاش رید0 رو پیکره بندی بکنید که سرعت تبادل اطلاعات دوبرابر میشه معرفی کردم:

Main board:ga-ep45-ud3r=145000tooman

cpu:intel core 2 quad9550=275000tooman

ram:2*2gb dominator bus1066 cl5=115000tooman

graphic cards:zotac:280gtx=445000tooman

h.d.d:2*500gb=1tb maxtor sata2 ..2*32 mb buffer raid0 teknology=110000tooman

power:green gp680b=115000tooman

dvd writer:asus 20x sata=28000tooman

قیمت قطعات فوق کلا شد:1233000تومان.

این سیستم قابلیت مولتی تسکینگ بالایی برخوردار است.ورم های پرسرعت هم انتخاب شده است و در کل برایتان فوق العاده عمل خواهد کرد

بسیار عالی دوست محترم.فقط 2تا سوال دارم.اول اینکه ایا با این قطعات سیستم من های اند محسوب میشه؟

سوال اخر اینکه کارت 4870 سریعتر از این کارت نیست؟

لینک به دیدگاه

بسیار عالی دوست محترم.فقط 2تا سوال دارم.اول اینکه ایا با این قطعات سیستم من های اند محسوب میشه؟

سوال اخر اینکه کارت 4870 سریعتر از این کارت نیست؟

درمورد سوال اول اینکه چرا که نه.این سیستم مثل بمب صدا میکنه.

سوال بعدی شما منظور 4870هست یا 4870x2 ؟

لینک به دیدگاه

عزیز منظورم 4870 هست

خدمت شما عرض کنم که 4870x2 اگه میگفتید دیگه اونجا باید میرفتیم سراغ احساسات واینکه طرفدار کدوم کمپانی هستیم چون اون دو باهم رقابت شدید دارن.اما 4870 که اصلا جلوی کارتی که گفتم زانو میزنه.تازه کارتی 4870رو با برند گیگا میشه350تومن و با برند کلاب 3دی حدودا320تومن تهیه کرد ما 280gtx فوق العاده سریعتره

لینک به دیدگاه

خدمت شما عرض کنم که 4870x2 اگه میگفتید دیگه اونجا باید میرفتیم سراغ احساسات واینکه طرفدار کدوم کمپانی هستیم چون اون دو باهم رقابت شدید دارن.اما 4870 که اصلا جلوی کارتی که گفتم زانو میزنه.تازه کارتی 4870رو با برند گیگا میشه350تومن و با برند کلاب 3دی حدودا320تومن تهیه کرد ما 280gtx فوق العاده سریعتره

دوست من اونقدرها هم که میگی hd4870 ضعیفتر از gtx280 نیستا تازه برند connect 3d باقیمت عالی میده در کل نهایتا

4 یا 16 فریم.(البته میانگین 5سایت معتبره)درضمن hd4870x2 حداقل 15 دصد سریعتر از gtx285 چه برسه به gtx280 البته من اگه پول داشتم همین zotac بر میداشتم.

ویرایش شده توسط ramin cybran
لینک به دیدگاه

دوست من اونقدرها هم که میگی hd4870 ضعیفتر از gtx280 نیستا تازه برند connect 3d باقیمت عالی میده در کل نهایتا

4 یا 16 فریم.(البته میانگین 5سایت معتبره)درضمن hd4870x2 حداقل 15 دصد سریعتر از gtx285 چه برسه به gtx280 البته من اگه پول داشتم همین zotac بر میداشتم.

خیر دوست گرامی.بهتره به بنچ مارکها دقت کنید

لینک به دیدگاه

خیر دوست گرامی.بهتره به بنچ مارکها دقت کنید

البته نمیخوام بحث ادامه پیدا کنه اما شما میانگین سایتهای techspot,tomshardware,bit-tech,gru3d ,xpreview , رو بگیر یه چیز تو همین مایه ها میشه:(

لینک به دیدگاه

البته نمیخوام بحث ادامه پیدا کنه اما شما میانگین سایتهای techspot,tomshardware,bit-tech,gru3d ,xpreview , رو بگیر یه چیز تو همین مایه ها میشه:(

دوست گرامی شما میای هیولای گرافیکی ati رو با 280gtx مقایسه میکنید تازه برند کلاب که ارزانترین برندشه قیمتش 620تومنه با 440 تومن مقایسه میکنید .خوب معلومه تو مقایسه نباید 4870x2 رو باید با دیو گرافیکی انویدیا مقایسه کرد نه این 280gtx

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...